GERO znyj VISSCHERIJ-BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUMT GE ZIMGEM LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. (GERO) IJMUIDEN, 16 April 1928. VISCHPRUZEN. Tarbot per kilo f. 1.80f 1.20, Griet per ^jsl van 60 kilo t. 74f. 32, Tongen per iio f. 2f. 140, Groote Schol per kist van to kilo f. 39f. 34, Middelschol per kist 50 kilo f. 39—f. 31, Zelschol f. 47—i. 30 Kleine Schol 26—f. 8.70, Schar 1.10—f. 6, (Tongschar f.50f.20, Roggen per 20 stuks 1.27f-16, Vleeten per stuk f.4f 186, Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo 16f.2.90, Groote Schelvisch f. -14f 37, Uiddel Schelv. f. 40—f. 16, Kleinmiddel Ichelv. f.27—f. 12.50, Kleine Schelv. I 17— f. 5.60, Kabeljauw per kist van 125 kilo 1.35f.18. Gullen per kist van 50 kilo 1.18f.8, Lengen per stuk f. 2.10f. 0.95, leilbol per kilo f. 1.75f. 1, Wijting per kist |ran 50 kilo f. 7f. 3, Koolvisch per stuk 1.1.10f. 0.22, Makreel per kist van 50 kilo i. 16—111. J Binnengekomen zijn 27 stoomtrawlers met [j. volgende besommingen- 1JH 482 f. 1833, MM 101 f.2363, IJM 490 f.2514. UM 385 1 2707, IJM 418 f. 3S92, IJM 195 f.2866, UM 384 f.2603, IJM 80 f.1558, TJM 110 1.2083, IJM 136 f. 1829. IJM 37 f. 2353, UM 323 f. 1363, IJM 109 f 1300, IJM 327 1400, IJM 326 f. 1400, IJM 324 f 1000; UM 190 f. 1400. IJM 81 f 1900, IJM 127 1 1900, IJM 271 f. 2700, IJM 261 f. 1500, UM 180 f. 1900, IJM 146 1300, IJM 118 L1600, IJM 93 f.1400, IJM 133 f.2900, UM 36 f. 2100; 3 stoombeugers: VL 172 f. 1250, VL 201 (.650, VL 86 f. 1510 en 9 loggers met de «leende besommingen: KW 44 f.239, KW 138 f.389, KW 147 L417. KW 121 f. 220, KW 57 f. 729, KW 96 (300, KW 176 f.370, KW 144 f.210, KW 25 f. 400. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Woudrina, d. v. H. Biesheuvel J. C. Kagenaar. Dina, d. v. [clema Jr. en M. de Lange. Gevestigd: M. Need en gezin, van Renkutn. A. v. Hemert en gezin, van Waardenburg, J. Oelius en gezin, van Giethoorn. v. Brakel en gezin, van Langerak. C. Brand en gezin, van Alphen a. d. Rijn. A. Jongeneel, van Katwgk. F. v. d. leyden en gezin, van Gameren—Nieuwaal. Vertrokken: K. Vonk en gezin, naar pphen. G. M. Zwartjes, naar Oegstgeest. D. Backer en gezin, naar Zevenhuizen. P. den Hollander, naar Ter Aar. v. d. Voorst, naar Alphen. J. Ber- loets, naar Ter Aar. J. Blokhuis en |(2in, naar Hazerswoude. Loop der bevolking. [Gevestigd: C. A. Baars, Jacoba van Be:erenweg 15, uit Lisse J. H. G. Lin- iers en gezin, Hoofdstraat 3a, uit Hel- ïond. [Vertrokken: A. H. J. v. d. Winkel en R, Neumuller, beiden naar Amsterdam. J. J. Tank, naar Eibergen. P. L. Th. |Kobs, naar Rotterdam. S. J. Kruijf, naar pen Haag. A. J. Brama, naar Nóordwij- Brhout. E. Bakker, naar Grootebroek. P. A. Steenkamp, naar Uithoorn. J. M. Houtepen, naar Delft. H. J. de Pen, naar Oude-Wetering. H. M. L. en M. Groenewegen, beiden naar Leiden en A M. van der Zijden, naar Schevenin- TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Petrus z. van L. Bos- |and en A. Leenders Dieuwertje. d. van JP- Wijfje en J. Schalkwijk Didekus pdrianus. z. van A. Duppen en H. M. Valen- jijn Gijsbertha Helena, d. van A. J. Bontje [fco A. H Rijkelijkhuizen. Overleden: W. Kleijn 6S j. i OndertrouwdL. S. Slingerland 24 j. en Hendrikse 25 j. A. Q. JT. Vlasman 25 j. M. F. van den Berg 24 j. C. Fransen j- en J. Zevenhoven 22 j. G. H. van |er Hoom 26 j. en E. C. Valentijn 22 j. J Castelijn 23 j. en C. Pieterse 20 j. Getrouwd: R. Q. Stijnman 28 j. en C. M. loogeveen 29 j. Gevestigd: A. van der Zwan, van Vleuten *-J Bervoet9. van Koudekerk B. Boerefijn Tan Leimuiden M. H. Brozius. van Iloorn M Dompeling. van Nieuwveen. Vretrokken: J E. Boogaards naar Zwam- nerdam C. F. M. Balvert. naar Alphen d. Rijn. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Wilhelmina, D. v. L. M. Moorings en S. Visser. Everhardus Jo annes, Z. v. C. Verkleij en A. J. van Vel- Wn. Petronella D. v. W. P. Berends en Versluis. Johannes, Z. v. J. Kool en J. Bolscher. OverledenC. van der Krans, 77 j. echtg. Pan J. Vermeij. GehuwdW. Gouderjaan en M. van Es. Naar wij vernemen worden vanwege e vereeniging „Nederlandech Fabrikaat" 'ojpogen aangewend om een film te ver- Vaardigen van de Industriën van Wad- dinxveen, in de jaarlijksche vergadering van de ^operatieve verbruiksver ,,Ons Voordeel" s besloten dit jaar een dividend uit te keeren van 5 procent voor kruidenierswa gen en 3 procent voor de bakkerij. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia d. van D. de Lange" en A. Roos Petronella Johanna Maria. d. Va*} J van Leeuwen en W. A Brugman Overleden: Chr. Windhorst. 35 jaar echt enoot van H. Timmer Th Spijker. 84 j. jteduwnaar van M Groen in 't Wout .Wilhelmina Mulder, 98 jaar, wed. E. Stigter. HAARLEMMERMEER. Drie 25-jaiige jubilea. Een drietal machinisten bij de Nederl. Spoorwegen, gestationneerd te Hoofddorp, de heeren W. Stoelers, A. J. L. Mulder, en W. Willemse, zullen op 20 April a.s. den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaren geleden bij dezen dionst in functie traden. Het zal den gverigen en gea.ühten jubilarissen, die vanaf de opening der Flaar- lemmermeerlrjnen alhier gevestigd zgn, voor zeker niet aan bljjken van belangstelling ontbreken. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna Petronella, d. van J. H. van der Ham en A. E. van Gils. Hendrikus Otto, d. van O. J. W. van Andel en E. M. Maarse. Klaas, z. van J. Hagen en N. M. v d. Spek. Antonie, z. van G. van der Steeg en E BouIerse. Elisabeth, d van M Korsman en A. H. Leenslag. Cornelis Nicolaas. z. van H. J Meijer fen A. M. Koot. Zwaantina Cornelia, d. van B. A B09 en M. Luitjer.s. Cornelia Johan na. d. van J. van Ekeren en H. Ballast. Jan, z. van M. van der Mooren en S. van Beuzekom Johannes Antonius, z. van A. A van Bruggen en H. J. Korlekaas. Daniel Johannes, z. van B. Kempe en A. M. Overduin Carolus Bcrnardus, z. van C B. Straatsburg en L. P. Luke. Gerar- dus, z. van P. van Sohie en E. van den Boon. Maria, d. van M den Harder en A. E. Bokhorst. Nicolaas Didericüs, z. van N. van der Voort en C. L. Smiits. Ondertrouwd: B. J. de Laat 25 j. en J. Overbeek 20 j. L. van Vliet 30 j. en P. van Eldereij 25 j. C. Schönhage 22 j. -n J M. P van der Jagt 21 j. M. Smit 22 j. en R. C. Barendregt 19 j. N T. Hogen- hout 28 j. en G. A. van Kerkhof 22 j Gehuwd: A. H. van Rijn 23 j. en M. D'haene 20 j. Overleden: Petrus Bavo van Diemen 78 j.. gehuwd met C. van der Laan. Jan de Ron 84 j.. wedr. van C. Verhulst. Mietje Kuilboer 69 j., gehuwd met J. Bakker. Willemina van Koijck 75 j., gehuwd met G. A. Vos. Petrus Johannes van Duijse 85 j., wedr. van P B. Cornelis. Cornells Kreeft 20 j., ongeh. zoon van L. Kreeft en J. Schaap. Willem de Jager 48 j., wedr. van J. Markus. Geertruida Maria 8 mnd d van M van der Pol en G. Struik. Tot voorzitter van de ouder-commissie van de openbare lagere school no. 6 te Abbcfiés, is in de plaats van den heer Brouwer, die wegens vertrek naar elders als zoodanig heeft bedankt, benoemd de heer D. Koningen aldaar. De secretaris-vacature, ontstaan door het bedanken van den heer F. Bax, is voorzien door de benoeming van den heer P. W. L. Groeneveld. De in Haarlemmermeer vanwege de afd. van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" gehouden verkoop van bloempjes ten bate van tuberculose-bestrijding heeft ruim f.800 opgebracht, en wel, in ronde cijfers genoemd, te Hoofddorp f. 200, Nieuw-Vennep f. 165, Abbenes f. 70, Rijk f. 150, Vijfhuizen f. 115, Aalsmeerderdjjk f. 100. Er werd meer ge collecteerd dan in 1927. Tot onderwgzer aan de bijzondere school aan den Sloterweg te Rijk, in Haar lemmermeer (hoofd de heer C. A. Kat) is benoemd mej. D. S. J. van der Zwaan, te Amsterdam. HILLEGOM. Bloemen-tentoonstelling. Zaterdagmiddag had de oJicieele openlag plaats van een tentoonstelling van afgesneden bloemen in het R.-K. Bondsgebouw. Deze tentoonstelling is georganiseerd door eèn commissie uit de R.-K. Bloemist-werkiieden- vereeniging „Eensgezindheid". In vazen zijn ongeveer 250 verschillende narcissen, 40 h 50 verschillende hyacinthen en eenige tulpen uitgestald. Elke vaas is voorzien van een etiket met den naam er op. Het doel is eenige weken achtereen op Zaterdag, Zondag en Maandag dergelijke tentoonstel lingen te houden om onder de jongelui de kennis der bloemen bg te brengen. Te Lisse worden sinds drie jaar zulke tentoonstellingen met veel sucoes gehouden. Vele patroons stelden bloemen beschikbaar. De entree, is vrij. Bazar van den H. B. B.. Zaterdagavond is de bazar in het ge bouw van den Hillegomschen Bestuurders- Bond geopend met een toespraak van den heer A. Paase. Hij verleide van het ont staan van het eigen gebouw en van de noodzakelijkheid om tol vergrooting over te gaan Volgens een teekening zal de voor gevel veranderd worden; er komt een kof fiekamer, en een zaal die tweemaal zoo lang en tweemaal zoo hoog als de bestaande zaal zal worden, plaats biedende aan 450 personen. Verder is er een tooneel, een kleedkamer en een gang met nooddeuren ontworpen De baten van deze bazar moe ten de bouwsom versterken. De voorbereiding is in hoofdzaak te dan ken aan een vrouwencomité en aan den secretaris. Vele voorwerpen zijn op sierlijke wijze uitgestald. Er zijn vele attracties als een vroolijke-keuken. postkantoor, grabbel ton. sjoelbak, raden naar dit en dat, ver lotingen. enz Muziek en radio ontbreken niet. Het geheel geeft een prettigen indruk. De bazar blijft tot 23 April geopend van 3 tot 10 uur. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. Brouwer en C. M. van der Hulst P J. van Nobelen en M. G. H. Berbiers W. Aarts en J- M. Gahrmann. Bevallen: M. B HuismanBoshove. d. F. v d. LindenKoppert, z. M. J. A. v. BourgondiënNeli9 d. M Stroombergen Jansen z. A M. van WaverenWiede- meyer. z. N. A. de GrootBerkhout z. A. J. Warmerdamvan der Kuyl, d. C. M Hno<rprwerfBeuk z. Overleden- J. G Kat, 79 jaren, m. G. Kromhout, 80 jaren m. Ten nadeele van de firma M. v. W. Zn., zijn eenige duizenden narcissen-bloe men gestolen van een tuin in den Weer- lanerpolder. De mooie bloemen waren met zeer lange stelen afgesneden. Op verzoek van de Hillegomsche politie is te Zandvoort een Hillegommer aangehouden, die aldaar met de bloemen liep te venten. Het was hier Zondag zeer stil. Het wintersche weer heeft de menschen thuis gehouden, terwijl de narcissen en de hyacinthen volop in bloei stonden. De tram had zich voorbereid op een druk vervoer, doch dit bleek overbodig. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van B. van Dijk en A. van Duijn Cornelia, z. van B. van Dijk en A. van Duijn Willem, z. van W. Guijt en KI. Hoek Janna Francina. d. van B. G. Lammens en J. F. Ouwehand Wil- lempje, d. v. M. Kuyl en W. W. Remmel- zwaal Maartje Cornelia, d. van C. Schaart en L. van der Plas Aaltje, d. van K. G. Schuitemaker en J Kuyt Gijsje. d. van H. van Beelen en H de Jong Willem, z. van J. Klok en A. Guijt Jannetje, d. van P. Hoek en L. Dijkhuizen Maartje. d. van P. van der Plas en L. Ouwehand Cor nelia, d. van P. van Duivenvoorde en H. Guijt Elizabeth, d. van A. van Leeuwen en A. van Duijn Jacoba, d. van J. van Duijn en Kn. de Jong. Overleden: Dirk den Hollander, oud 2 j., z. van Fl. den Hollander en Adr. van der Boon. Huwelijks-aangiften: P. Plug en J. van Duijn H. Hoek en C. Jonker Adr. Pluimgraaff en M. Korndorffer A. C. Messcmaker en M. d<? Best. Huwelijken: A. Philippo en N. Timmers W. M. Haasnoot on N. Houwaard C. Hoek en A. Hoek. KATWIJK AAN ZEE. Teraardehestellina van den heer W. Schoo. Op de begraafplaats nabg het Groene Kerkje te Oegstgeest had hedenmiddag om 12 uur de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer W. Schoo, in leven directeur van het Postkantoor al hier. Toen de kist in het kerkkoor was geplaatst, trad de adjunct-inspecteur der Postergen, uit Den Haag, naar voren, die namens het hoofdbestuur op deze plaats dank wilde brengen voor al hetgeen de overledene met eerlgkheid en gver voor de Postergen gedurende 32 jaren, dat hg bij dezen dienst is werkzaam geweest, waarvan de laatste 4 jaar te Katwijk, heeft gedaan. Als volgende spreker trad naar voren de heer Van Hee, uit Den Haag, vriend van den overledene, die ook eenige woorden van afscheid sprak. Onder de aanwezigen merkten wij op den neei T. Meerburg, lid van den gemeente raad, de directeuren van de postkantoren te Noordwrjk en Voorschoten en nog vele vrienden van den overledene. De kist was bedekt met een krans van het kantoorpersoneel. Ee zoon van den overledene dankte alle aanwezigen, ook namens zgn moeder, voor de betoonde belangstelling. Aan het Gemeentelijk Bureau voor Arbeidsbemiddeling hadden zich 70 werk zoekenden aangemeld, t.w.: 45 arbeiders, 5 grondwerkers, 3 opperlieden, 10 vis- schers, 3 kuipers, 1 scheepmaker, 1 zeil maker, 1 varensgezel, 1 mandenmaker. Dr. J. Eikelenboom zal a.s. Woensdag 18 April, des nam. te 3 uur, kosteloos inenten. In de Gemeentezaal gaf de Noordw\jkscho Tooneelvereeniging „Het tooneel zij ons streven" Zaterdagavond een uitvoering, die meer bestond in het geven van een pa3r kamerstukjes, muziek en voordrachten. Hoewel er niet veel publiek was, hebbem de aanwezigen zeer veel schik gehad. De collecte voor de Oude Kerk heeft opgebracht f. 311.27Va. Gecollecteerd werd mede f,10.75 voor de Zending en f. 0.50 voor de armen. Diaconieverslag der Ned. Herv. Kerk over Maart 1928: Saldo Februari L 834.76; ontvangsten f. 1036.82; S3men f. 1871.58. Uitgaven f. 1578.72; batig saldo f. 283.86. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Wilhelmina, d. van J. v. d Vlugt en A. J. C. van Eeden. Guurtje. d. van A. Imanse en M. E. Schrier. Petronella Catharina Maria, d. van G. C. Vreeburg en J. G. Meiman. Cornelia Martina Johanna, d. van A Th. v. d. Aart en M. v. d. Aar. Georgius Theodorus Gerardus, z. van J. W. A. Lefeber en J. C. Pijnacker. Overleden: Anna Margaretha Pijacker 40 j Albertu9 Jacobus Suidgeest 2 j. Wilhelmina de Jong, wed. van C. C. van Saase 84 j. Ondertrouwd: C. A. Duivenvoorde en C. J v d. Meer. C. J Lijten en A. A. van Kesteren J. P Kremer en C. G. de Bruin. J van Dijk en Th. J. Cornelisse. J. Halfschepel en A. A. van Gerven. Gehuwd: B. J. M. Jungerhan9 en A. M. Lefeber. NOORDWTJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, <i van J. C. Wassenaar en J. A. Ren9sen. Johanna Cornelia, d. van A. C. Alders en H. J. Sleen- voorden. Nicolaas, z. van W. Klinken berg en J. v. d. Voet. Jan, z. van J Aandewiel en M. v. d. Zwan. Elisabeth Margaretha Maria, d. van J. Luksenburg en M M Bemelman. Maartje. d. van A. van Duin en C Vink. Hendrik, z. van J. P. Meijers en A Onderwater. Ondertrouwd: Cornelis Smit 28 j., te Noordwijkerhout en Cornelia Maria Ruig- rok 26 j., te Noordwijk. SASSENHEIM. Burgerlijke Hand. Geboren: Ang^nieta Maria d. van M. J. van Breda en M. van Leeuwen. Adriana, d, van G. van der Voort en L. M. OvervlieL Elisabeth Maartje Cornelia, d. van A. Punt en M C Boekensteeijn. Ondertrouwd: Petrus Roelandse 27 j. en Jacoba Maria Hoogervorst 23 j. Jacob Hoekstra 27 j. en Margaretha Duijm 22 j Loui9 Cornelis Mondriaan 51 j. en Theresia Maria IJsselmuiden 29 j. Age Postma 25 j. en Josina Margaretha IJsselmuiden 20 j. Nicolaas Noordcrmeer 28 j. en Johanna Maria Haver 29 Gehuwd: Bartholomeus van der Lans 21 j. en Margaretha Hoogkamer 20 j. Vertrokken: Mej. G Plagmeijer naar Lei den. Mej. W. Kuneman naar Egmond- Binnen. Het verwachte drukke bezoek aan de bollenvelden is niet gekomen. Een gzig0 koude benam den bollenkijkers allen lust; de afwezigen hebben ditmaal gelgk gehad. De enkelen, die, trots de koude, toch gekomen waren, liepen diep in mantels en jassen gedoken langs de velden. De tram reed met extra diensten en versterkte treinen, maar het was niet noodig. Voor de streek is deze dag een tegenvaller. In het wandelpark „Rusthoff" trof ons de tegenstelling: de ooievaars zijn terug gekeerd en de eenden broeien weer, terwgl de heesters aan het park in voorjaars geuren prgken. Dit zijn toch teekenen, dat de lente in aantocht is. VOORHOUT. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Michiel, Eranoiscua, Z. v. J. A. de Zwart en C. J. Smeltink. Cathar rina, Clotilda, D. van C. M. Steenkamojr en A. G. v. Werkhoven. Willemijntje Adriana, D. v. D. van der Tang en P. M. Kooijman. Adrianus Theodorus, Z. v. A. Hoek (overleden) en M. v. Win sen. Apolonia Margaretha, D. v. "jTh. A. v. d. Holst en W. Meeuwenoord. Ondertrouwd: Th. H. Horaan 23 j. en J. M. Caspers 17 j. H. J. v. d. Plas 25 j. en W. M. van Velzen 25 j. Te beginnen met Dinsdag 17 dezer, zaï de ophaaldienst van asch en vuilnis in deze gemeente plaats hebben op Dinsdag en Vrgdag van iedere week. De vroegere dienst van Woensdag en Zaterdag komt dus te vervallen. RECLAME. VOORSCHOTEN. Tentoonstelling Ambachtsteekenschool. Vrijdagavond werd de tentoonstelling gehouden van teekeningen en werkstukken van leerlingen van de Ambachtsteeken school in de voorm, Openb. school. Beide lokalen waren hiervoor benut. In het eerste lokaal afdeeling Bouwkunde, in het tweede lokaal Handteekenen. cn Hout- en Marmer- imitatie. Bij de bouwkundige teekeningen waren verschillende af deelingen, zoodat men ook ontwerpen kreeg te zien voor het aanleg gen van tuinen. Er waren zeer mooie ont werpen van een landluusje of dorpsherberg, naast een radio-meubelstuk of ander ge bruiksvoorwerp, terwijl ook de electro-tech- niek niet vergeten was. In de tweede zaal, afdeeling Handteeke nen, waren diverse ontwerpen voor een pakkende reclame, naast eenvoudige teefce- ningen met vlakversiering, terwijl aan een wand een zeer mooie collectie hout- en mar mernabootsingen was aangebracht. De tentoonstelling werd door zeer velen bezocht en allen waren het er over eens dat er dezen winter ijverig en netjes was gewerkt. Om 8 uur werd in het gebouw voor Chr. Belangen een film vertoond. Alvorens hier toe werd overgegaan werden door den voorzitter, den heer E. Vernède, de aanwe zigen welkom geheeten- Aan de leerlingen P. v. Leeuwen, H. Mens en M. J. de Graaf werd een getuigschrift uitgereikt voor het met vrucht volgen, ge durende 4 jaar van de cursussen. Door 'n drietal heeren werden gedurende de pauze muzieknummers uitgevoerd. De vertooning der films werd met groote aandacht gevolgd. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond had het bestuur van de D.-K. kiesvereeniging een bijeenkomst ge organiseerd ter herdenking van Scbaep- man's verscheiden vóór 25 jaar. Deze bijeen komst werd gehouden in de R.-K. kerk, alhier. Zeer gelukkig was het bestuur ge weest in de keuze van den spreker voor dezen avond. Immers de bekende rede naar, Pater Borromeus de Gre-cve, had zich bereid verklaard in deze vergadering op te treden. Het R.-K. zangkoor ,,St. Caecllia" verleende zijn medewerking en voerde eeni ge Latijnsche gezangen uit, waarna het lied „Roomsche Blijdschap", door alle aanwe zigen werd gezongen. Daarna betrad de ge vierde redenaar het spreekgestoelte en her dacht in en gloedvolle rede Mgr. dr. Her^ man Johannes Aloycius Schaepman, den stichter en vader van de R K. Staatspartij, den groote® emancipator van Neerland's Katholieken, den man waaraan Katholiek Nederland zooveel te danken heeft. Thans gaat Katholiek Nederland een daad van piëteit, een daad van dankbaarheid stellen door het stichten van een partijbureau ten dienst© der R.-K. Staatspartij, een centrale welke m onze dagen, aldus spr., zoo hoog noodzakelijk is voor den bloei van onze Staatspartij om te behouden wat gewonnen is en onze krachten te kunnen ontplooien in de toekomst. Dt. A. Kuyper schreef bij Schaepmana overlijden ,,Quis non fleTetl" (Wie zal niet weenen doch spr. roept thans .,Quis non dabit t" (Wie zal niet geven 1) om dit nood zakelijk werk tot stand te brengen Helder toonde de redenaar aan welke groote be langen er op het spel staan op politiek ter rein en spoorde allen aan lid te worden van de R.-K kiesvereeniging en hun gave te offeren voor welke de stichting van een millioen noodig is, tot heil van kerk en vaderland. Met het roeren van het lied: ,,Aan o Koning der ecuwen", werd deze avond be sloten. Dan moet ge U eens over tuigen van het weldadig ge voel van Lakerol in mond en keelholte. Lakerol verzacht dadelijk Uwvermoeidekeelen watook nog van zooveel belang is: Lakerol wapent U tegen verkoudheidt 7421 Bnrgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jacobus Antonie, z. v. J. Hakker en M. Ph. de Graeve. Mar garetha Elisabeth, d. v. H. W. v. Mey- gaarden en M. J. Noordermeor. Ondertrouwd: J. J. v. Leeuwen, 25 j. en J. C. W. Groenendgk. 25 j. A. G. H. Elskmnp, 32 j. en T. Verhorst, 24 j. H. Ebkamp^ 25 j. en C. v. d. Horst, 24 j. Overleden: W. BouwmeesterVgftigschild, 73 j. WASSENAAR. Mr. K. Meijer Wiersmaf In den ouderdom van 68 jaren is Zaler-i dagmorgen alhier overleden de heer nar. K. Meijer Wiersma, oud-president der Ar- rondissements-Rechtbank te Dordrecht. De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De heer Meijer Wiersma word in 1859 geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniver siteit te Groningen, waar hij in. 1888 in de rechten promoveerde. Tien jaar later trad hij in de rechterlijke macht; eerst was hij substituut-griffier bij de rechtbank te Win schoten, waartoe hij hi 1898 weid benoemd. In April 1903 volgde zijn benoeming tot kantonrechter te Dordrecht, welk ambt hij in September 1906 verwisselde met dal van rechter in do rechtbank te '9-Hertogen- bosch. A)9 zoodanig was de heer Meijer Wiersma slechts ruim een 'jaar werkzaam, want den 14den D^ember 1907 zag hij zich 1 benoemd tot president van de rechtbank te Dordrecht, welk hoog ambt hij heeft ver- vuld tot het tijdstip dat hij de rechterliike macht verliet. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats vinden Woensdag 18 April a.s. ten 12Va uur op de Ned. Herv. Begraafplaats alhier. VERBOD VAN INVOER VAN NARCISSEN IN AMERIKA. Blijkens een door de Directie van den Landbouw ontvangen telegrafische raedc- dc-eling van den Rijkslandbouwconsulent te Washington weigert de F. II. B. (Federal Horticural Board) invoervergunning voor de volgende variöten van narcissen: Von Sion, Barriconspicus, Ornatus en Empress. Voorts zullen na 1928 waarschijnlijk geen invoervergunningen worden verleend voor: Paperwhite grandiflora, King Alfred en Sir Watkin. KANTONGERECHT TE LEIDEN. P. J. M., chauffeur te Boskoop, had op de Brecstraat onvoorzicht gereden en ge manoeuvreerd. Het O. M. eischte zijn ver oordeeling tot f6 of 6 dagen, waarop de Kantonrechter den man f.5 boete of 5 da gen hechtenis oplegde. Th. v. d. V. had met zijn met een paard bespannen wagen niet gestopt toen de agent II. Th. v. K. hem daartoe een teeken gaf en ook toen deze hem monde ling sommeerde te stoppen had hij aan het bevel geen gevolg gegeven, maar was links van de Breestraat blijve nrijden. De man werd overeenkomstig den eisch veroor deeld tot twee boeten van f. 4 subs. 2-maal 2 dagen hechtenis. W v. B. uit Leiderdorp had met zijn auto, toen hij van den Oude-Rijn kwam en de gepekte Brug wilde oprijden, een wagen aangereden, die uit de Pelikaanstraat kwam en eveneens deze brug op wilde rijden. Na verhoor van drie getuigen eischte het O.M. f.6 of 6 dagen. Uitspraak conform den eisch. RECLAME. <Sen menóchenlegflyd garantie. 7400 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7