OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. goed van de vacantie, het ia nu zeker heer lijk daar buiten bij jullie. Aart Kop, dit was de eerste brief dien ik van je kreeg, waarheen heb je die andere brieven dan gestuurd? Geen nieuwe raad sels nog sturen, ik heb er nog genoeg. Tineke en Alida van Staveren, ik begrijp dat het nu geen prettige vacantie kan zijn. Van harte beterschap. Cor Lefeber en Adriaan van -Heusden, gaat maar samen meedoen en zorgt dat de krant niet weer in de kachel gaat Adriaan Bakker, als je mij iets schrijft, behalve de raadsels, dan kom je altijd in de correspondentie, dat beloof ik je. Rie Lepelaar, ik zal later je anecdotes eens plaatsen. Dik Dirkse, ik hoop dat je grootmoeder heel gauw weer beter zal zijn. Hannie Willems, schrijf dan later maar weer als je terug bent uit Rotterdam. Otto Crabbendam, er stond geen naam onder je brief, maar ik herkende je schrift. Ik hoop, dat je volgende brief betere be richten kan bevatten. Letty Schade, dat was na al heel ver velend voor je, dat je alweer ziek werd en zoo'n hooge koorts er bg. Mag je nu alweer een uit met dit wanne zonnige weer. Beppie Marcelis, ga gerust maar meedoen voortaan. Jan, Trien en Riek Pauw, ja, ik had prettige Paaschdagen; jullie ook? Hanna v. Wilsum, 2 brieven van je £ehad. Je hoeft volstrekt niet op mooi papier te schrijven. Henny H. H., ik hoop, dat je veel plezier hebt gehad in Amsterdam. Frans Simons, gelukkig, dat je arm wser heelemaai beter is. Nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Gerrit Prevo, ben je nu in de vacantie steeds aan het voetballen? Annie de l'Ecluse, ik dank jou en je familie vriendelijk voor de mooie kaart om mij een vroolrjk Paaschfeest toe te wenschen. Aardig, dat je met Paschen eens naar Nelly bent gewandeld; was ze big, dat je kwam? Drietal Koevoet, jammer van het kuikentje. Jullie hebt zeker heel veel gewandeld met die mooie Paaschdagen. Jan Evers, een vlekje bg ongeluk, wel, dat kan iedereen wel eens overkomen. Hans Stiasny, ik vond het prettig weer je naam te zien; ik heb dikwijls aan jou en je ouders gedacht in den laatsten tijd. Nico van Wgk Azn., ja, niet waar, wat was hel heerlgk weer met de Paaschdagen; heb jg er ook van genoten? Daan Baars, ben je nu weer heelemaai beterKan je genieten van ie vacantie? Herman Zaalberg, en jij? Ook prettige Paaschdagen gehad? Hendrika Ouwerkerk, waar woont dat Paaschpoppetje (een aardige naam hoor), dicht bij je? Joop v. d. Bel, ik neem niet zoo gauw iets kwalijk, daar komt men niet verder mee in de wereld. Je mag gerust eens over slaan. Annie en Marietje Duffels, zoo, ben je al naar de bloemenvelden gaan kijken, maar heel veel was er natuurlijk nog niet te zien, het is nog te vroeg in den tijd. Drietal van Woudenberg, ik was Dins dagmiddag al weer thuis in Den Haag. Tot mijn spijt moet ik jullie zeggen dat ik je aaschkaart niet heb ontvangen. Wist je lijn Haagsche adres wel goed? Guus en Janni Glasbergen ik was blij opr jullie dat het met Paschen zulk mooi weer was. Zijn je ouders kunnen komen heedrinken in de tent? was dat gezellig? Jana Rooda, dus nu kon jij ook goede Paaschdagen hebben nu je moeder weer beter was. Waar ben je alzoo heen gefietst? Herman Winterkamp, dat begrijp ik dat je het heel naar vindt, dat die mijnheer is gestorven, want ik weet dat hij erg be mind was. Dikkie van Dijk, had je die plaats nog niet geleerd in de aardrijkskunde? Het was zeker heel druk aan zee met dat mpoie weer. Het verhuizen zelf vind ik heel druk en vermoeiend, die verhuisdagen zijn echt akelig. Ik heb veel kiekjes van de raadseljeugd. Nelie en Lena Oostveen, ik ontving al leen maar ie brief van deze week, die der vorige week niet. Prettig veel gewandeld met de Paaschdagen. Willy de Ney9, ja ik heb vroeger piano les en zangles gehad; ik houd heel veel van muziek. Natuurlijk heb je nu vacantie ook van de muzieklessen. Nel en Janny Hagoort, van af 7 jaar mag men meedoen. Duurt het nog lang eer Janny zeven wordt? Hebben jullie ook vroolijke Paaschdagen gehad? Veel gewan deld? Drietal Mulder, ik hoop, dat jullie mij de volgende week niet meer over zieken be hoeft te schrijven, want dat is heel ver velend, ik hoop dat' je moeder en je broer allebei weer beter zullen zijn. Nelly van der Voet, heb jij veel genoten van dat mooie weer, mocht je iederen dag gaan wandelen? en nu wa9 het zeker heerlijk in je tentje. Ik hoorde, dat je met Paschen bezoek zou krijgen-, een meisje schreef mij dat Is Willy alweer bij je ge weest? Anje de Gelder, dat deed ik als kind ook dolgraag, alle kleertjes van mijn poppen wasschen. Ja jullie hebt lang vacantie tot 17 April. Ik heb nog heeL, veel raadsels liggen. Riek Schrier, natuurlijk mag je mij Tante noemen, dat doet de geheele raadseljeugd. Jaantje Betram, ging jij 2en Paaschdag naar Leiden, dat was dus eene mooie gele genheid om den brief te bezorgen nu Riek niet gine. Ging je in Leiden op visite? heb je er familie? Henk Boom, ben je nog naar zee geweest? of heb je nu maar geduld tot het echt zomer is? Jacobus Brouwer als je dit leest ben je misschien al druk aan het feestvieren thuis. Ik wensch je veel plezier hoor. En geniet je al van je nieuwe fiets, kan je al goed rijden? Nelly en Berlus Boom zijn de mazelen weer verdwenen? mogen jullie al weer uit? Ik hoop dat met je moeders verjaardag iedereen weer gezond zal zijn zoodat het een vroolijke feestdag is. Veel plezier dien dag. Jo Nagtegaal. deze keer jij alleen, was Agatha uit logeeren? Was de kindercourant zoek geraakt? Als de kindercourant deze week op Vrijdag verschijnt, dan ben je dus net jan* als je dit leest. Wel gefeliciteerd en veel genoegen! Coba en Maartje Haasnoot, zoo'n heer lijken dag gehad met de school? Ik heb wel eens langs Meyendal gereden, ja het is er erg mooi en jullie troffen prachtig weer, je kon dus heerlijk buiten spelen en wandelen. Ja dat vind ik duur 3 cent voor een glas water. Jo en Riekie Minnema, heel jammer dat je plan om met Paschen uit te gaan niet door kon gaan. Heb je veel pijn gehad Jo? en hoe is het er nu mee? Zoo Riekie heeft de Paaschvogel jou zooveel lekkers ge bracht? dat is heerlijk. Is het nu toch niet nog een flinke lange correspondentie geworden? zijn jullie niet erg tevreden? Heel veel groetjes van Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Das, gas, bas, kas. 2. O roc us. 3. Een varken, want zijn vleesch ge hakt wordt in zijn darm gestopt om worst te maken. 4 Limonade, mond, laan, Mien. 5. 5 Ganzen. 6. Stadskanaal, staal, taal, das, kaal. 7. Luchtschip, lucht, schip. 8. Vulpen, Gulpen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie de l'Ecluse, Hanna van Wilaum (2 brieven), Wim Oppelaar, Ernst Oppelaar, Dirkje Hopman, Janni Schenkeveld (2 brie ven), Leen Schenkeveld (2 brieven), Rika Pauw, Jan rauw, Trien Pauw, Herman Winterkamp, Nel Hagoort. Janny Hagoort, Lucas Mulder. Bertha Mulder, Coba Mul der, Joop van der Bel, Nelie Oostveen, Lena Oostveen, Nienke Lolkea de Beer, Letty Schade, Gerharda Eggink, Chri9tiaan Eggink, Janny van der Kamp, Christina, Mieké, Geertruida Kerkvliel, Willy de Neys, Jo Minnema, Riekie Minnema, An nie Duifels, Marie Duffels, Aart van de Nadort, Nicolaas Dirk Kret, Celia Kret, N'elly Boom, Bertus Boom, Sophietje Bink, Nico van Wijk Azn., Beppie Marcelis, Hen drika Ouwerkerk, Coba Koevoet, Arie Koe voet, Jasper Koevoet, Piet Nieboer, Annie Trap, Frans Hemerik, Francien Hemerik, Bep van der Heyden, Gretha Tegelaar, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Jan Evers, Mijntje Schild, Hans Stiasny, Jeanne de Geus, IJsbrand de Geus, Anna van Wou denberg, Jantje van Woudenberg, GerarJa van Woudenberg, Beppy Planjer, Otto Crabbendaim. Herman Zaalberg, Daan Baars, Gerrit Jan Prevo, Henny Hulsber gen Henning, Frans Simons, Bernard Mieké, Hannie Willems, Jacobus Brouwer, Anje de Gelder, Rie Lepelaar, Annie Lin- schooten, Adriaan Bakker, Nico Abraham van Wijk, Henk Boom, Nelly van der Voet, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Dik Dirkse, Simon Willems, Oor Lefeber, Adriaan van Heusden, Tineke van Stave ren, Alida van Slaveren, Jaantje Bertram, Riek Schrier, Neelie de Best, Marietje de Best, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Aart Kop. Dikkie van Dijk, Jan Roden burg, Corrie Rodenburg, Teunis van den Akker, Annie van Haarlem, Coba Haas noot. Maartje Haasnoot. Jana Rooda. Guus Glasbergen, Janni Glasbergen, Plonia Smits, Jo Eygensteyn. Een brief zonder naam op klein wil velletje in klein wit cou vert en waar bij stond- Lieve tante ik weet niets te vertellen. Nog een brief zonder naam op klein wit velletje gelinieerd pa- pier in een groot wit couvert. Van wie zijn die 2 brieven zonder naam? Raadsels toot allen om nit te kiezen, de Qiootezen 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Jan van Beudegom. Welk woord kunt ge maken uit de volgen de 11 letters: k, k, k, k, k, e, o, r, 1, n.: Het begint met een k. II. Ingezonden door Dody Huurman. Met een b ben ik speelgoed, met g in' ons lichaam, met d tusschen de 'bergen, met m doe ik gek. III. Ingezonden door Gerrit Jan Prevo. In Amersfoort ligt iets groots van 3 let ters, zet de eerste letter achteraan dan ben ik een mooie boom. IV. Ingezonden door C. v. Eyken. Een deel van Nederland van 11 letters. 1, 2, 3, 4 een windstreek. 5, 6, 7 is niet gevuld, 8, 9, 10, 11 bouwt men huizen op.- V. Ingezonden door Guus Glasbergen. Een straat in Leiden van 11 letters. 2, 3, 6 een verkorte meisjesnaam. 1, 5, 4 schrijft men op 7, 9, 10, 8, 11 wordt opgegeten. VI. Ingezonden door Daan Baars. De luie doet het, de blinde ziet het, de doove hoort het, de straatarme heeft het* VII. Ingezonden door Gerard H. den Haan. Van voren is het levend, in het midden is het dood, en van achter eet 't brood* vin. Ingezonden door Louise en Bep Planje. Wij zijn broeders en stammen af van den zelfden vader maar gelijken elkaar niet. De een is licht de ander donker, wij wonen niet bij elkaar, want als de een komt gaat de ander heen, zij loopen elkaar steeds na.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20