69*:a JAARGANG WOENSDAG 4 APRIL 1928 No. 20878 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD D^BLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere adverteDtiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgen? postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- cn Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per weekƒ018 Buitsn Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..0 18 Franco per post 2.35 -f" portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DE INDONESISCHE STUDENTEN. Geen appèl maar. een verzoek om schadevergoeding. Naar wij van zeer wel ingelichte zijde vernemen, ligt het in de bedoeling van de verdedigers der Indonesische Studenten, inrs. Duys en Mobach, om gebruikmakende van het bepaalde bij art. 89 van het nieuwe Wetboek van Strafvordering een belang rijke tegemoetkoming voor bun cliënten te verzoeken, wegens den langen tijd door deze in de preventieve hechtenis doorge bracht. Bedoeld verzoek zal ingevolge de be treffende bepalingen van het nieuwe W. v. Sv. behandeld worden door een Kamer van de (i. c. Haagsche) Rechtbank, in hoofdzaak samengesteld uit leden die ook ihet vrijsprekend vonnis uitspraken. JUBILEUM VAN DEN HEER F. PH. MIEREMET. Op de gebruikelijke eenvoudige wijze is heden aan de Kon. Xed. Grofsmederij alhier hel veertigjarig jubileum gevierd van den ketelmaker den heer F. Ph. Mieremet. Om tien uur is de jubilaris door de direc tie in haar kantoor ontvangen en gecompli menteerd en nadat hem een geschenk onder couvert was aangeboden, mocht hij den dag verder in den huiselijken kring door brengen. DE JONGSTE OPGRAVINGEN TE SAKKARAH. In het Rijks-museum van Oudheden hield gisteravond Jean Capart, directeur van het Jubr-Jparkpaleis-museum te Brussel, een voor dracht over: „Saqqarah, les récentes fouil- les". Saqrrêrab of Sakkarah, aan den linker oever van den Njjl, ongeveer 30 K.M. ten Zuiden van Kaïro, vormt ongeveer het cen trum van de groote Memphiiische doodenstad vau het Egyptische Oude Rijk. Deze plaats wordt gerakteriseerd door de vermaarde „trap-pyramide", welke als het ware bestaat uit op elkaar gestapelde vierkante platen van steeds kleinere ribbe. Reeds sedert ongeveer een eeuw zijn de Europeesche onderzoekers met het bestaan dezer pyra ndde bekend en zij hebben ontdekt, dat zij afkomstig is van den farao Djeser of Tsjeser, uit het begin van de derde dynastie. Sedert eenige jaren heeft de Ëgytische Oudheidkundige Dienst de opgravingen te Sakkarah aan Cecil Pirth toevertrouwd. Do vraag deed zich nu voor of men wellicht in deze pinnhoopen nog iets zou vinden van de tempels, die voor Djeser gebouwd zijn door den bouwmeester lm- hotep, die in de Egyptische traditie als god verheerlijkt wordt. Firth legde eerst de graven van twee prinsessen bloot, welker gevels versierd zajn met gegroefde zuilen van een zoodanige vol maaktheid, dat met één slag het vraagstuk van den oorsprong der Dorische bouworde ten gunste van Egypte werd opgelost. Do eerste, waarlijk sensationeele vondst, was nog slechts een begin van nog grooter verrassingen. Achtereenvolgens groef men op; een standbeeld van Djeser, tempels van onvergelijkelijk schoon metselwerk, propy- leeën van een zoodanige architecturale vol maaktheid als door de Egyplenaren in geen enkele periode van hun kunst meer bereikt werd, en het voetstuk van een standbeeld van clen meester Imhctep, alzoo staande te midden zijner meesterwerken In de laatste twee campagnes waren de pogmgen der oudheidkundigen vooral ge richt op het onderzoek van een mysterieuze graftombe. Tot op heden is men slechts kunnen doordringen in de grafkamers en cnderaardsche vertrekken, die zich rondom cc onder den grafkelder bevinden. De toe gang tot dezen laatsten zal slechts mogeijjk zijn na lange en gevaarlijke opgra vin ga- werkzaamheden. Overal schittert de rijkdom en de kunst zinnigheid; de koninklijke basreliëfs dragen de Kenmerken van een stijl, schooner dan die van elke andere periode in de Egyptiscne kunst. De eeuw van Djeser blijkt alzoo een der schitterendste perioden der mensclielijke beschavingsgeschiedenis geweest te zijn. Op de interessante voordracht van prof. Capard, die goed gedocumenteerd was met lichtbeelden van photo's, die spr. genomen heeft bij zijn reizen door Egypte, volgde een dankbaar applaus. Dit was de laatste der archeologische lezingen van dit seizoen. VEREENIGING TOT OPLEIDING VAN BEWAARSCHOOLHOUDERESSEN. DWreomging, gevestigd te Ltiden, hield haar jaarvergadering De secretaris brnoh1 zijn jaarverslag uit, waaraan vrij het volgende ojilleer.cn In 2927 werd de verbouwing der Kweek en Bewaarschool voltooid, dank zij den financieelen steun van enkele oude vrien den der Vereeniging Er is thans een mo dern gebouw achter den ouden gevel ver rezen. dat aan hooge eischen voldoet. Bij de officieelq opening op 25 October kwam dan ook algemeen de tevredenheid over het lot stand gebrachte tot uiting. Het bestuur is zeer dankbaar gestemd jegens allen, die op eenigerlei wijze tot dat resultaat hebben medegewerkt. De geheele vernieuwing, cen trale verwarming inbegrepen, kwam de Vereeniging te staan op pl.m. f. 60.000. Ter voorziening van den inventaris werd in Mei een Bazaar met verloting gehouden, welke pl.m. f. 6000 opbracht. Een verzoek aan den Minister van On derwijs, K. en W., om de dienstjaren aan de Kweekschool ook mede te tellen bij het toe kennen van periodieke verhoogingen vol gens de salariswet op het L. O., werd inge willigd. Het eindexamen werd den 16den Juli af gelegd door 20 candidaten, aan 17 hiervan kon onmiddellijk het diploma der Kweek school worden uitgereikt, aan 3 candidaten eerst in December na herexamen voor prak tijk. Van de 21 candidaten voor nuttige handwerken slaagden er 19. De Kweekschool werd bezocht door 95 leerlingen, waarvan 21 intern, de Bewaar school gemiddeld door 90. Daarna deed de commissie voor het nazien der rekening verslag over het finan- cieele beheer van den penningmeester, dat in alle opzichten correct was en werd den functionaris dank gebracht voor den om vangrijken arbeid, die dit beheer vooral dit jaar had gekost. De exploitatierekening ver meldde aan uitgaven f. 90.836.33, aan in komen f. 88.238,86 en sloot dus met een nadeelig saldo van f. 2596.47. Tot bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de heer G. N Huibregtsen te Leiden (secretaris). Nadat nog een nieuw reglement voor de Kweekschool werd aangenomen, sloot de voorzitter de 7de jaarvergadering. KLACHT TEGEN HET POSTBEHEER. Naar aanleiding van het verzonden schrij ven van de afdeeling Leiden van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, aan den Directeur van het Postkantoor alhier, reeds vermeld in ons Blad van 31 Maart j.l., ontving het bestuur dezer afdeeling het volgende schreven: „Naar aanleiding van Uw schrijven van 30 dezer heb ik de eer u te berichten, dat door mjj geenerlei toestemming weid gegeven tot het vermelden van het onder- werpelijke geval in de plaatselijk pers." De Directeur., Kluit. Nadat het bestuur hieromtrent had be raadslaagd, werd het volgende antwoord vastgesteld en den directeur toegezonden: „Met genoegen namen wjj kennis van den inhoud van uw schrijven van 31 Maart j.l, waarin u verklaart geenerlei toe stemming te hebben gegeven tot publicatie van de door ons bedoelde berichten m de plaatselijke pers. Wij zijn echter van meening, dat, indien uwerzijds bjj de politie hierop ware aan gedrongen, deze publicatie achterwege was gebleven, waardoor aan den betrokken beambte veel onaangenaams ware bespaard gebleven en niet onnoodig een smet was geworpen op hei; ambtenarencorps. Bovendien wraakten wij het feit, dat, in het onderhavige geval, door u, alleen op grond van een vermoeden, wat schijn baar, afgaande op het bericht in het „Leidsch Dagblad" van 28 Maart, dus den anderen dag reeds, onjuist bleek te zijn, de politie in deze vrij onschuldige zaak werd gemoeid. Aangezien u in uw bovenvermeld schrij ven daaromtrent niet vermeldt, zoo zou den wij daaruit kunnen opmaken, dat gij, achteraf bezien, den gevolgden gang van zaken betreurt. Is deze conclusie juist, dan nemen wij daarvan dankbaar acte. Mocht u even wel een andere meening zijn toegedaan, dan stellen wij er prijs op, dit gaarne van u te vernemen.". LEIDSCHE BESTUURDERSBOND. Jaarverslag. Verschenen is het jaarverslag van den Leidschen Bestuurdersbond over het jaar 1927 Uit de gegevens betreffende het ledental, welke in aantal overzichtelijke staten zijn verstrekt, blijkt dat in 1927 een kleine ver meerdering van het aantal leden is bereikt. De vermeerdering zou grooter zijn ge weest, indien niet enkele aangesloten orga nisaties in ledental waren teruggeloopen Zoo moesten bijv. do Fabrieksarbeiders 44 leden afschrijven welke niet meer in het bedrijf werkzaam waren, terwijl de afd. Spoor cn Tram 36 leden moesten afvoeren wegens overplaatsing naar elders hoofdza kelijk in verband met de eleclrificatie van de lijn AmsterdamRotterdam. Op 1 Januari 1927 bedroeg het ledental 3550 en op 31 December 3561. Van de 27 aangesloten organisaties gin gen er 13 in ledental vcoruit met in totaal 96 leden, terwijl 11 organisaties met in totaal 85 leden terugliepen en 3 stationair bleven. Alle aangesloten afdeelingen te zamen schreven in 1927 591 nieuwe leden in, ter wijl 580 leden om verschillende redenen werden afgevoerd. De redenen der afvoeringen worden in het verslag afzonderlijk vermeld. Zoo moesr ten niet minder dan 294 leden worden af gevoerd wegens verandering van beroep of door langdurige werkloosheid, of wel door vertrek naar elders. Betreffende de werkloosheid constateert het verslag dat deze in 1927 weer grooter van omvang was dan in 1926. Vooral in het Bouwbedrijf was de toestand onrust barend slecht, terwijl ook in andere vakken een verslechtering van den toestand moest worden geconstateerd. Hoewel het aantal werkloozen van het eene in het andere jaar aan schommeling onderhevig is, blijkt steeds duidelijker dat de tegenwoordige werkloosheid een perma nent karakter heeft aangenomen. De afdeeling van den Bouwarbeiders- bond noteerde in 1927 niet minder dan 26396 werkloosheidsdagen, tegen 19463 in 1926. Daarop volgden de afdeeling Metaalbe werkers met 17599, de Transportarbeiders met 16384 en de Fabrieksarbeiders met 14557 werkloosheidsdagen. Alle afdeelingen te zamen hadden een aantal werkloosheidsdagen van 110374 102644 in 1926 In totaal werd aan werklooze leden der aangesloten afdeelingen uit de werklozen kassen een bedrag van f. 89,419.29 en nan ondersteuning voor uitgetrokkenen werkloo zen f. 96. 795. 56. Het geeft wel een ontstellend beeld van de werkloosheid dat in totaal bijna f 200 000 moest worden uitgekeerd aan valide arbei ders, die werken willen doch wier arbeids kracht niet werd gevraagd. Het verslag vermeld verder hetgeen in 1927 werd verrioht op het terrein der werk- loozenzorg. Op het verschaffen van pro ductief werk werd bij het gemeentebestuur voortdurend aangedrongen. Jammer genoeg gaat in dit opzicht van het gemeentebestuur zeer weinig initiatief uit. Ook op velerlei ander gebied was de Bestuurdersbond in het afgeloopen jaar in het belang der aangesloten leden werk zaam. Vermeld worden de bemoeiingen in zake de opheffing der huurwetten en bet in het leven roepen eener gemeentelijke huur- verordening. Na het verbod door de burgemeester de Gijselaar van openbare ver looning der Po- teinkinfilm werd deze film voor leden van liet Volksgebouw vertoond, waarvan onge veer 20C0 personen hebben gebruikt ge maakt Inzake de dreigende verhooging van de contributie der Ziekenfondsen is de Be stuurdersbond door actief optreden er in ge slaagd deze verhooging tot nog toe tegen te houden. Na het besluit van den Minister dat voor taan de vakvereenigings-contributie voor de Inkomstenbelasting mag worden afgetrok ken werden 1400 verzoeken om aftrek bij de Belastinginspectie ingediend. Op een klein aantal na kregen alle betrokkenen ver mindering van hun belastingaanslag. Vermeld wordt verder dat in samenwer king met de R. K. Volksbond en de Neu trale Bestuurdersbond een Belastingophaal dienst opgericht, welke instelling zich door haar nuttige werking in groote populariteit mag verheugen. In April opgericht bedroeg het ledental r.a de eerste maand 200 en aan het einde van 1927 reeds ruim 2500. De winst- en verliesrekening met een totaalbedrag van f. 4452.66 sluit met een voordeelig saldo van f. 121.99. Door de aangesloten afdeelingen werd in totaal een bedrag van f. 2673.38 aan con tributie voor de vereeniging „Volksgebouw" afgedragen. Het bijgevoegd verslag van het Bureau voor Arbeidsrecht maakt met verheuging melding van de nuttige werking van deze instelling. Een steeds grooter aantal per sonen maakt van het Bureau gebruik. Voor 264 personen werd in 1927 een zaak be handeld, terwijl daarnaast een groot aantal adviezen werd verstrekt. Van de in 1927 in behandeling genomen zaken betrof een aantal van 73 het arbeids contract, 144 belastingzaken, 6 huurkwes- ties en 23 zaken van anderen aard. Voor zoover het bereikte succes in gelds waarde is uit te drukken werd in totaal voor de leden der aangesloten organisaties ver kregen een bedrag van f. 3057.83. ONDEROFFICIERS-VEREENIGING D. V. V. De reeds 67 jaren bestaande onderoffi- ciersvereeniging „Door Vriendschap Ver- keenigd", hield in de Oranje-zalen van de Harmonie een vergadering voor leden met hunne dames. Hel doel dezer vergadering was. om dn vereeniging. die enkele jaren op haar doode punt heeft gestaan, weernieuw leven in Ie blazen. Nadat de voorzitter, de lieer J, F. Voorbij, de vergadering met een hartelijk woord ge opend had, zette hij uiteen dat over het al gemeen de onderofficieren behoefte blijven gevoelen, om de amusemenlsvereeniging D. V. V. te doen herleven naast de be staande onderofficiers-sporlvereenigingcn. Nadat vele leden zich over verschillende inzichten geuit hadden, sloot de voorzitter de vergadering met de hoopvolle woorden dat hij het volste vertrouwen had, dat de onderofficieren in hun pogen zullen slagen. Na een gezellig samenzijn keerden allen voldaan huiswaarts. PROTESTANTSCH BUREAU VOOR SOCIALE ADVIEZEN. Men verzoekt ons te melden: Het zij ons vergund, degenen, die een verkeerd begrip aan het woord „sociale" hechten en dit woord verwarren met „socialisme" mede te deelen, dal hel Bureau zich in bet bijzonder op hel terrein van maatschappehjken arbeid hoopt te begeven. Gaarne willen wij ieder, tot welke religie hij ook behoort, die in bijzondere gevallen niet in staat is zijne belangen zelf vol doende te behartigen, met onze adviezen cn onzen bijstand van dienst zijn. Aangezien hel Bureau zich voorstelt met sociale aangelegenheden, in den meest uitgebreiden zin van het woord, in Ie laten, I is het ondoenlijk nauwkeurig omschreven aan te geven, voor welke gevallen men zich I tot ons kan wenden. Wij voegen hieraan dadelijk toe, dal wij geen financieelen steun kunnen verleenen en dat het ook niet op onzen weg ligt onze bemoeiingen tot arbeidsbemiddeling of be roepskeuze uit te strekken. In bijzondere gevallen kunnen wij wel, indien daartoe gegronde termen aan wezig zijn, ons in verbinding stellen met plaatselijke instellingen van weldadigheid en trachten te bewerkstelligen, dat een be hoeftige wordt ondersteund. Hel is de bedoeling van het bestuur voor de werkzaamheden van het Bureau niets aan belanghebbenden in rekening te bren gen. Ter bestrijding van de bureau-kosten zal echter van degenen, voor wie het Bureau uitgaven aan porti enz. heeft ge daan, en die in staat zijn deze uitgaven te vergoeden, een billijke bijdrage, in even redigheid met het belang van de aan het Bureau toevertrouwde zaak, worden ge vraagd. In het Bureau hebben zitting genomen de heeren: dr. J. Riemens, Ned. Herv. pre dikant; mr. F. H. v. d. Tas; J. F. de Ren, oud-hoofd eener school. Ph. P. Deumer, lid van de Commissie ter Bestrijding van den Woeker en van den ArmenraadH. Sün- dermann, regent van het Luth. Weeshuis; G. Wolfslag, bestuurslid van de Ev. Maat schappij; J. van Polanen, bestuurslid van „Pniëi"; Th. J. v. d. Heijden, procureurs klerk en PI. Deurwaarder; R. Akkerman, bestuurslid van de Alg. Ned. Typograven- bond. Het Bureau kan zich verheugen in toe gezegde medewerking van verschillende vooraanstaande stadgenooten en instellin gen, o.a. van enkele Juristen, den Rijks agent voor de Reclasseenng, den Directeur van den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken, den Ambtenaar der Kinder wetten, verschillende predikanten, een ge rechtsdeurwaarder, enkele leden van den Gemeenteraad, den Armenraad, de Poli tie en van enkele Instellingen van Weldadig heid. Ieder, die zich voor onzen arbeid inleres- seert, of nadere inlichtingen daaromtrent zou wenschen, wordt gaarne op het spreek uur ontvangen. Het spreekuur is: Eiken Dinsdagavond van 78 uur in Pniël, Middelstegracht 60. Geslaagd zijn voor het apothekers assistent-examen de dames H. W. van Heugen (Delft) en J. F. de Jonge (Krom menie). Heden om 12 uur is door den com mandant 6e R. V. A. in de Doelcnkazerne te Leiden in het openbaar aanbesteed: Het weghalen van den mest der paarden van genoemd korps. Bij wijze van proef werd het weghalen aanbesteed zoowel: a. gedurende het tijd vak van 1 Mei 1928 tot en n-^31 October d.a.v (6 maanden); b. als gedurende het tijdvak van 1 Mei 1928 tot en met 30 April 1929 (één jaar). Vier inschrijvingen kwamen in, t. w. van 'i. F Boonstoppel, Wassenaar, 8 ct. p. d. troomest; 6 ct. p. d. turf mest; Fa. v d. Zalm, Den Haag. 0.475 P- d. stroomest. 0.475 turfmest en voor b (ge durende een geheel jaar) 0.775 p. d. voor stroomest en 0.575 p. d. voor turfmest; Fa. J. Kemeling. Loosduinen, voor beide soorten a4.5 ct. Voor b. stroomest 7,5 ct, turfmest 5 5 ct.; Fa. J. A. Vreeburg, Leiden, voor b. stroo mest 3 ct.; turfmest 2ah ct Alles per dag en per paard. De gunning is aangehouden. Do Leidsche BelaÉdangopVaH'^nst he?It in de afgelc^p^n maand aan drtn Rijks- OLtvanrer afgedragen een bedrag van L 1S.623.27. Dot aantal leden bedraagt thans 2768. BINNENLAND. De Indonesische studenten gaan schade vergoeding vragen. (Stadsnieuws 1ste Blad). De Engelsche minister van bnitenlandsche zaken, Sir Anstin Chamberlain, komt de bloembollenvelden bezoeken. (Binnenland, 2de Blad). Een conferentie te Arnhem over de ver betering van de Bolksbeek. (Binnenland, 2de Blad). Brntaal optreden van de te Scheveningen ontvluchte inbrekers. (Gemengd 3de Blad). Bij Zeist is een tweejarig meisje door een trein overreden en gedood. (Gemengd 3de Blad). BUITENLAND. De toestand der gearresteerde Dnitschers in het Donetzbekken. (Buitenl. 1ste Blad). Kapitein Daniel door den krijgsraad te Gibraltar veroordeeld. (Buitenl. 1ste Blad). Scheiding van Kerk en Staat in Turkije voorgesteld. (Buitenl. 1ste Blad). Nieuwe aardbevingen in Tnrkije. (Tel. lste Blad). In het Nutsgebouw heeft gisteravond mevr. Ellen Forest haar laatste lezing ge houden voob haar vertrek, voor de Vereeni ging van Huisvrouwen. Ellen Forest heeft gesproken over „Mijn journalistieke loop baan". Onder verwijzing naar een advertentie voorkomend in ons Blad van heden, verzoekt men ons er op te wijzen, dat de kantoren van de Leidsche Spaarkas, Vrijdag en Zaterdag a.s. gesloten zullen zyn. Uit Den Haag is hierheen geleid do minderjarige F. K., die aldaar zwervende wera aangetroffen. De politie alhier heeft aangehouden op verzoek van de Haagsche Recherche co 23-jarige J. v. E., die verdacht wordt van diefstal te 's-Gravenhage Het slachtoffer van de aanrijding, gistermiddag bjj de De Gjjselaarsbank, de wed. O., die haar beide beenen brak, maakt het naar omstandigheden redeljj'k wel Uit de Emmastraat zijn een paar aan de gemeente toebehoorende roode lantaarns ontvreemd. GEBOREN: Leonardus Mattheus Jozef, z. van C. L, Bentvelzen en M. P. E. v. d. Werf. Theo- dorus Jeroen, z. van J. van Rooden en C< Parlevliet. Lijdia, d. van H. A. J. War mond en W. v. den Berg. Hendrik Jaco bus, z van P. Laman en G. Nievaart. Wilhelmma Geerlra. Joha., d. van J. H< Langezaal en J. A. Hein. Pieter Hen drik, z. van W. Nieuwendijk en H Kroeze. Leendert, z. van G. Nieboer en J. G. H. van Halm. Antonie Pieter, z. van M. Blok en M. W. Mader Helena, d. van G. van Vliet en C. II. Rekelhof. Paulus, z. van J. Keereweer en W. K. Mulder. Frc« derik, z. van R. v. den Berg en A. J. Swcls. Cornelia Christa. Wilha., d. van J. P- Berge Henegouwen en M. H. Jansen. Geesje, d. van P. J. Hocgendam en G Ger- rits. Luitje Alida, d. van C. van Zijst en A. E. Buijser Janna Maria d. van M A. v. den Berg en L. Ju. Maria Jacoba, d. van II. Penseel en A. Prins. David, z* van G. v. den Berg en A. M. Flippo. Leendert, z. van H. Disseveld en H. Goed- hardt. Wilhelmus Albertus, z. van C. M. van Heel en M. A Brockx. Pieter, z. van P. Siera en J. G. Brandt. Mabel Maria Louise, z. van H. G Link en K. E. Link. Theodora, d. van T W van Leeuwen en J Loffeld. Gijsbertus, z. van G van Deuren en M. M. Pijnacker. Johannes Martinus. z. van J. M de Coster en C. J. Schouten. Christiaan Jozeph, z. van C« v. der Klauw en A. P. Hoogenboom Franciscus Johannes z. van C. F. Lardee en E C. A. Kreft. Geertruida, d. van L Ko ning en H Zwarts. Janna Tonia, d van K. Rempt en T. C. Hnk Elisabeth d. van J. Plu en C. v. d Wijngaard Jcse- phirn. d. van W. dc Waard en f A. Trijn. Oornelis, z. van I v d Reijden en 1 W. L. Trouwee. Petra. Joha. Tliera., d van B. A. Devüee en C. v. Wijnen. Johan*

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1