UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Aspirin- SCHEEPSTIJDINGEN. AALSMEER. Door een auto overreden en gedood. Aan den Oosteinderweg alhier is Maan dagmiddag een 6-jarig zoontje van de fa milie Den H., dien dag voor het eerst naar school, toen het plotseling den weg wilde oversteken en onder een bloemenauto ge raakte. Het kind werd vreeselijk verwond opgenomen en bij B. binnengedragen. Ter hulp geroepen geneesheeren achtten overbrenging naar het ziekenhuis te Am sterdam noodzakelijk. Zoo we later vernamen, is het kind reeds overleden. De chauffeur, de heer K. had et de minste schuld aan het ongeval. HAARLEMMERMEER. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 5 April a.s. des namiddags te 2 uur. ter be handeling van de belastingvoorstellen. Met betrekking tot het op de boerderij van gebroeders Uithol aan den Sloterweg in Haarlemmermeer plaats gehad hebbend ernstig ongeluk, waarbij een hunner door een geweerschot in het onderbeen werd ge troffen, vernemen we, dat hem in het zie kenhuis te Amsterdam, waarin hij verpleegd wordt, de verbrijzelde voet reeds werd geamputeerd. HILLEGOM. Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed: hel aanleg gen van rioleeringen van rioolbuizen, in wendig 40 X 60 c.M., 45 c.M. rond, ter lengte van ongeveer 900 meter in de Weeresleinslraat, berm Rijksstraatweg en Patrimoniumstraat, en de daarmee in ver band slaande werken. Volgens het bestek werd gevraagd inschrijving met werklieden na^r eigen keuze, en met werkloozen uit de gemeente. liet tweede cijfer betreft met werkloozen. Er werd als volgt ingeschreven: S. P. Bos te Amsterdam f. 19.800. met werk loozen f. 600 meer; Nijman-Rusman te Hil- legom f. 18 350 en f. 400 meer; L. Niemeier te Hatlem f. 15.330 en f. 15.680; G. Bartels te Zwolle f. 15.900; A. Keur ie Haarlem f 29.888; T. Obdam te Lisse f. 20.895 en f. 21.500 A. Schoorel te Haarlem f. 18.200 en f. 18 450; H. Bas en H. Sfeenwinkel te Haarlem f. 19.189 en f. 19.389; E. Schuyt te Hillegom f. 17.900 en f. 18.500; De Moei en Herme9 te Alkmaar f. 15.978; L. P. v. d. Geer en L. P. Stuifzand te Leiden f. 17.418 en f. 17.818. Een biljet werd ongeldig verklaard. Over de gunning wordt later beslist. Gemeenteraad. Terrein voor de Bloem bollenveiling. De gemeenteraad heeft Dinsdagmiddag wederom een vergadering gehouden. Voorzitter was burgemeester Wentholt; alle leden waren aanwezig. Gelezen werden- adressen van het Co mité tot oprichting van een Coöperatieve Blnembollenveiling en van de Harddraverij- vereeniging; het eerste verzocht een ter rein aan de Nieuwe Haven in erfpacht; de tweede verzocht dit terrein te koop. Voorgesteld werd het terrein aan de Nieuwe Haven Zuidzijde op korten termijn »an de Veiling-vereeniging in erfpacht te geven tegen f 250 per jaar, en, als de vei- ing-vereeniging na korten tijd het hoodig oordeelt, het terrein aan de andere zijde van de Nieuwe Haven bouwrijp te maken, met een straat en een kade, en dit even eens beschikbaar te stellen, maar tegen een, veel hooger canon van erfpacht. Wethouder Balvers bleek in het college van B. en W. een minderheid uit te ma ken, die geen vergoeding wenschte te ont vangen, dus het terrein voor niets aan de veiling wilde geven. Hij deelde dit stand punt met eenige andeTe leden. Vragen wer den gesteld door de heeren Paase, Klaver, Sèlhorst, van der Schoot, Fijma, Loerakker. Vermeer en Vooren, waarop geantwoord werd door den voorzitter en de beide wet houders. De heer Meskers. die lid is van het comité der veiling, gaf verschillende inlichtingenmede over het doel der coöpe ratieve veiling en het belang, dat het bloembollenbedrijf en de gemeente bij een bloeiende veiling hebben. Het bouwrijp maken van het terrein aan de overzijde van de Nieuwe Haven bleek een langen tijd te vorderen. De veiling is voorloopig gebaat bij het terrein aan deze zijde. Met algemeene stemmen is besloten dit terrein in erfpacht af te staan. Bij de stemming ovct het bedrag, werd besloten dat de jaarlijksche canon f.250 zal zijn. De aanvraag om aankoop van het terrein werd toen niet verder behandeld. Een verzoek om ruiling van eenige per ceeltjes grond aan de Meerstraat werd goed gekeurd. NOORDWÏJKERPOUT. Gemeenteraad. De bouwverordening ge wijzigd Verplichte aansluiting van nieuwe woningen op de water leiding De opcenten op de rijks inkomstenbelasting verhoogd van 65 op 70 Het heffingspercentage der gemeentelijke inkomstenbelas ting is van 1,5 op 1,7 gebracht. Voorzitter: burgemeester A. A. C. M. van Iersel. Afwezig met kennisgeving de heeren jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland en J. Passchier. De voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van eenige ingekomen stuk ken, o.a. een adres van de R.-K. Midden- standsvereeniging inzake het winkelsluitver- bod op Zondag voor de kappers. (Aange houden). Hierna heeft plaats de benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim in verband met periodieke aftreding. Bij acclamatie worden benoemd de heeren Noy, Horsthuis en Wijnekers. Op voorstel van B. en W. wordt de bouw verordening gewijzigd in verband met de verandering van den legger van wegen en voetpaden, en de veranderde straatnamen. Vanaf 1 Mei a.s. moeten alle nieuw -.e bouwen woningen aangesloten worden o^i de waterleiding, als dit mogelijk is, voor be staande woningen is het niet verplichtend. Voor eigenaars van bouwterreinen is het een groote tegemoetkoming, dat zij zelf niet meer verplicht worden een straat voor de te bouwen woning aan te leggen. De ge meente zorgt in 't vervolg voor de benoo- digde straat voorziet die van rioleering, enz., doch de eigenaar van bouwterrein staat zijn grond daarvoor in ruil af aan de gemeente tegen een te voren vastge steld bedrag. Hiervan zal 't gevolg zijn, dat thans nieuwe stratenplannen kunnen worden uit gevoerd, zonder dat daarvoor zooals eer tijds, ©norme sommen voor straten en riolen moeten worden gevoteerd. Vastgesteld wordt een nieuwe verorde ning op de heffing van leges ter secretarie. De prijs van een paspoort wordt thans een gulden. De trouwkosten worden goedkooper en zullen bedragen op Woensdag f. 20, Zater dag f. 5, overige dagen f. 10. Het trouwen kan kosteloos geschieden Donderdag 's mid dags van twee tot vier uur. Öp voorstel van B. en W. wordt de ver ordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom van de Rijksinkomsten-belasting, gewijzigd. De opcenten worden verhoogd in verband met de tariefs wijziging van de Rijksinkomstenbelasting en gebracht van 65 op 70. Op voorstel van B. en W. wordt het hef fingspercentage voor de plaatselijke in komsten-belasting 1928—29 verhoogd van 1.5 op 1.7. Na duidelijke toelichting en uit eenzetting door den voorzitter, wordt deze verhooging met algemeene stemmen aan genomen. Ook wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot verkoop van 480 M2. grond k f. 3.50 per M2. aan gebrs. Van Graven. Besloten wordt een vergoeding te ver- leenen aan de N.V. Maatschappij tot ex ploitatie van gronden ,,VeenenburgEls- broek" te Lisse voor den grond, die ge komen is van de Westzijde naar de Oost zijde van den Heerenduinweg. Hierna wordt vastgesteld het kohier rioolgeld 1928. Bij de rondvraag vraagt de heer J. v. Pareercd* om verbetering van den uitloop der riolen aan den Haven en de heer L. M. v. Noort om verbetering van den Lan- gevelder weg. De heer Geerlings vraagt om duidelijke richting aanwijzers in den Ruygenhoek. De voorzitter zegt allen nadere overwe ging toe. Hierna gaat de raad over in geheime zit ting. RIJNSBURG. Schietwedstrijden Burgerwacht. De uitslag van de schietwedstrijden van de Burgerwacht alhier is als volgt: Bakhuiswedstrijden: A.: 1. L. van Eg- mond; 2. T. Heemskerk; 3. H. Ravensber- ,gen; 4. J. van Rootselaar; 5. C. Haasnoot; 6 C. vsn/)elft. B.: 1. L. Driebergen; 2. A. de Momje; 3. C v. d Gugten*Hzn.; 4. J. Oudwater; 5. H. J Grimbergen; 6. A. v. d. Meij Gzn. C.: 1. D. van Rijn; 2. G. v. d. Meij Gzn.; 3 J. J. v. d. Weijden; 4. C. v. d. Gugten Wzn.; 5. C. Zwaan; 6. A. Star. Overige wedstrijden: 1. H. Ravensbergen; 2. T. Heemskerk; 3. C. Haasnoot; 4. J. v. Rootselaar; 5. G. Vos; 6. L. v. Egmond; 7. C. v. Delft; 8 C. v. Klaveren; 9. A. de Monije; 10. H. J. Grimbergen; 11. J. Oud- water; 12. P. v. Egmond; 13. C. v. d. Gug ten Wzn.; 14. A. v. d. Meij; 15 J. v. Ros- sum; 16. C. v d. Gugten Hzn.17. J. Krom hout Jzn.; 18. J. J. v. d. Weijden; 19. Joh. v. d. Gugten; 20. C. Zwaan; 21. P. Glas bergen; 22. D. v. Rijn; 23. L. Driebergen; 24. J. Kromhout; 25. Joh. Oudwater; 26. A. Star; 27. G. v. d. Meij Gzn.; 28. C. v. d. Kwaak; 29. P. v. Klaveren; 30. G. v. d. Vijver; 31. G. v. Vliet; 32. G. v. Vliet Wzn. SASSENHEIM. Op de gehouden int. hondententèon- stelling te Amsterdam behaalde de heer C. J Speelman „Swastika" de navolgende hooge onderscheidingen met zijn Pekingees „Wandi"; open klasse 2de prijs en 2 spec, prijzen-; limite-klasse 1ste prijs en 1 spec, prijs; bovendien voor beide klassen de kwa lificatie zeer goed. VOORHOUT. Door den majoor der Rijksveldwacht en de gemeentepolitie alhier, is een kalf in beslag genomen, waarvan geen aangifte tot slachten is gedaan. Tegen den eigenaar. G. W. L. alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding der vleeschkeuringswet. Op Woensdag 11 April des n.m. half- drie, zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van hen, die zich daartoe ten huize van dr. H. A. G. Bots aanmelden. ZOETERWOUDE. Statistiek. Gedurende de maand Maart werden 7 per sonen als werkzoekend bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven, waarvan er 3 door bemiddeling van den correspondent werden geplaatst. Eén persoon werd afgeschreven, zoodat er op het einde der maand nog 3 personen stonden ingeschreven. Mej. Neeltje Paals, assistente aan de openbare lagere school alhier,, is als zoo danig benoemd aan een Christelijke school te Alphen aan den Rijn en heeft in verband daarmede met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag gevraagd uit haar betrekking alhier. In het eerste kwartaal van dit jaar werd aan keurloónen ontvangen een be drag van f. 561.50. In Maart werden ter secretarie 10 ge boorten en 5 overlijdens aangegeven. Er vestigden zich in deze gemeente 19 per- gonen en er vertrokken naar elders 26. ALPHEN. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Maandagavond werd in hotel De. Vergulde Wagen de jaarlijksche ledenvergadering ge houden van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier. Na de opening door den directeur den heer Joh. van Leeuwen, werden de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag door den kassier voorgelezen en goedge keurd. De balans en verlies- en winstreke ning werden hierop goedgekeurd, welke eerste in activa en passiva een saldo aan gaf van f. 768.559.51 De netto-winst be draagt f. 2.625 64. Afgeschreven werd op het gebouw f. 1000; aan salarissen en diversen werd f. 5.961.48 uitgegeven, terwijl de uitge geven renten f. 27.109.97 beliepen. De heer Joh. Vlasman stelde de verg. voor den kas sier te dechargeeren voor zijn gehouden be heer, wijl boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Tot lid van den Raad van Toezicht werd in de vacature van wijlen den heer J. v. Lokhorst gekozen de heer M. Meijer. De heer G. v. d. Meer werd als bestuurs lid herkozen, evenals de heer L. C. Jongen- burger als lid van den raad van toezicht. Als waarnemend bestuurslid werd gekozen de heer H. J. Kroft. Na verkiezing van leden voor de finan- tieele commissie werd de vergadering ge sloten. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn; terug-ontvangen in de tweede helft der maand Maart. Brieven Binnenland. Mej. G. Burggraaf, Bilthoven; Raad van Arbeid, Utrecht. Briefkaarten binnenland: 1 briefkaart zonder adres. Briefkaarten buitenland: J. G. A. Tim mens, Central Place 160, L.I., N.-Y. BODEGRAVEN. Ziekenhuisveipleging. De vergadering van het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging, de grootcte ver eeniging van Bodegraven, waarvan bijna ieder gezinshoofd lid is, werd bezocht door zegge... 29 leden. Na een openingswoord van den heer H. Blazer bracht d© secr. W. Hoogendoorn verslag uit. Vervolgens de penningmeester de heer G. v. d. Wilt. De aftredende bestuursleden G. A. van Kruyl ©n W. Roerhorst, werden herkozen. De commissieleden voor het nazien der boeken, de heeren le Noble en Groenendijk werden eveneens herkozen. Gekozen werd in een vacature de heer A. eyen. 110 patiënten werden voor rekening van het fonds verpleegd met ruim 2100 ver- pleegdagen. Het tekort bedroeg over 1927 f. 194.41. Aansluiting, vooral van meer ge goed© leden, die een hoogere contributie betalen, wordt dan ook zeer gewenscht geacht. Mr. la Gro sprak enkele woorden, van waardeering voor den arbeid van het bestuur, waarna de vergadering gesloten werd. Maandag vond de teraardebestelling plaats van den droevig omgekomen B, Op de begraafplaats waren talrijke belang stellenden aanwezig, die de kapel geheel vulden. O.a. waren bijna alle leden der schietvereen. Willem Teil" en cle Burger wacht te Bodegraven aanwezig. Nadat de eerw. heer Chr. Müller enkel© woorden ge sproken had, voerde d© heer De Vet na mens deze vereenigingen het woord, waar na de moeder va/n den overledene dankte voor de eer haar zoon bewezen. Diep ont roerd verlieten de talrijke aanwezigen de begraafplaats. Als voorzitter der Ohr. Oranjevereni ging is gekozen de heer D. A. van Bins- bergen. KOUDEKERK. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 4 April, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen 9tukken jmededeelingen. S. Benoeming onderwijzeres O.L, School. Voordracht: 1. Mej. M. W. F. Stol, te Leiden; 2. mej. G. Boer, te Utrecht; 3. mej. A. Papen huizen, te Amersfoort; 4. mej. A. Donker, te Amersfoort. 4. Verzoek om adhaesie adressen Kollu- merland en Ooststellingwerf inzake her ziening belastbare opbrengst geb. en ongeb. eigendommen, enz. 5. Comptabele besluiten. 6. Vaststelling voorschot art. 101 der 1 L.O.-wet ten behoeve van de Ned. Herv. school voor het jaar 1928. I 7. Adres J. C. Ketel o.s., inzake tarieven brugrecht. 8. Vaststelling heffingspercentage Gem. Inkomstenbelasting en aantal opoenten R.I.B. 9. Intrekking besluit tot onderhandsohe verhuring van den inrijstal bij de brug aan W. Th. Moerman. 10. Schrijven van Ged. Staten inzake het bouwen van een ambtswoning voor den burgemeester. LEIDERDORP. Het afscheid van burgemeester Brug van Marken. Onder groote belangstelling van de eilan ders, nam Zaterdag de met ingang van 1 April alhier in gelijke functie benoemde burgemeester van Marken, de heer K. Brug, officieel afscheid van zijn gemeenten*ren. Nadat de burgemeester, in een speciaal voor deze gelegenheid belegde raadsvergadering, een korte afscheidsrede had gehouden en door beide wethouders in zeer waardee- rende bewoordingen was toegesproken, kwa men verschillende notabelen en vertegen woordigers van corporaties hun hulde be tuigen. Uit alles blijkt, dat de heer Brug zich tij dens zijn vijftienjarig verblijf ter plaatse, op velerlei terrein heeft verdienstelijk ge- ma.'ikt, schrijft de „Tel." Men denke slechts aan de groote verbeteringen aan wegen en bruggen, in de regeling van het drukke vreemdelingenverkeer, op hot gebied RECLAME. 6534 Geeft Uw kinderen vandaag „ROG GEBROOD VAN TEN HOEVE", morgen vragen zij er om. VRAAGT UWEN BAKKER. van de volksgezondheid, terwijl ook de plannen tot het stichten van een nijver heidsschool en van een watergemaal, beide voor het eiland van zeer groot belang, door hem zijn voorbereid en alleen nog op uit voering wachten. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. In de maand Maart hebben de volgende personen zich hier gevestigd: W. M. M. van der Ploy van Zoeterwoude. J. van Rosse, ambtshalve ingeschreven. J. P. Lijsen en gezin van Nigtevegt. F. Boon, idem. J. Borsma en gezin van Ter Aar. J. M. Schijf van Heemstede. C. Harskamp en gezin van Alphen aan den Rijn. J. van Spijkeren, idem en II. Don ker en gezin, Westdongeradeel. Vertrokken zijn: W. C. van Dam naar Pijnakker. M. Bulk naar Sassenheim. M. A. Swart naar Delft. M. J. Jansen naar Voorschoten. F. R. Winters geb. Korsman naar Amsterdam. B. A. A. Hoo- genboom en gezin naar Alkemade. G. J, Helling en gezin naar Ter Aar. J. Eige- man naar Amsterdam. P. de Graaf naar Gouda. J. Zwep en gezin naar Loosdui nen en Wed. P. van der Brug geb. Los naar Driebergen. ZWAMMERDAM. Ziekenhui sverpleging. De vereeniging „Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging voor Zwammerdam en Omstreken" hield in de Nutszaal alhier haar 5de' algemeene jaarvergadering. De Voorz., de heer J. A. Hoogendijk, opende met een woord van welkom tot de vrij talrijk opgekomen leden. De Secretaris, de heer D. Versloot, las daarna de notulen der vorige jaarvergadering, die werden goed.- gekeurd en bracht vervolgens zijn jaarver slag uit. Aan dit verslag ontleenen wij, dat op 1 Januari 19*27 bij het fonds waren aan gesloten 392 gezinnen met 1774 leden. Door vertrek, bedanken en oevrlijden, vermin derde dit getal met 19 gezinnen en 96 leden. In den loop van liet verslagjaar traden tot de vereeniging toe, 38 gezinnen en 123 leden en vermeerderde het ledental door geboorten met 61. Op 31 December 1927 telde de ver eeniging dus 411 gezinnen met 1862 leden, alzoo een toename van 19 gezinnen en 88 leden. Over het algemeen was 1927 voor de vereeniging een rustig jaar; behalve de z.g. loopende patiënten, werden 12 personen voor rekening van het fonds gedurende korter of langer tijd in een ziekenhuis verpleegd, welk getal aanmerkelijk minder was dan het voor afgaande jaar. Hierna was het woord aan den penning meester, den heer J. M. Regtvoort, voor het doen van rekening en verantwoording. Uit diens verslag/ bleek, dat aan contribu ties was ontvangen een bedrag van f. 2036.50 en aan gekweekte rente van be legde gelden op de Nutsspaarbank f. 83.05. Betaald was aan verpleegkosten f.595.90, aan reiskosten voor loopende patiënten f 127.60, aan vervoerkosten per auto f. 65.50. Met inbegrip van verdere onkos ten aan drukwerk, bodeloon en salarissen, sloot de rekening over 1927 met een batig saldo van f.855.69. Dit bedrag gevoegd bij de batige saldi van vorige jaren, geeft als bezit der vereeniging op 31 Dec. 1927 een bedrag van f. 2620.08. De commissie, die de rekening had rfage- zien, bracht bij monde van den heer C. Goebel verslag uit, dat alles in goede orde was bevonden. Nadat de voorzitter aan secretaris en pen ningmeester een woord van dank heeft ge bracht, wordt als commissie voor het na zien der rekening over het loopende jaar aangewezen de heeren P. Beunder. A. Graaf land en II. Kelderman. Aan de orde komt nu de verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftre ding van de heeren* D. Versloot en C. Ver- beij. Beide heeren worden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag komen nog verschil lende aangelegenheden aan de orde. Een breedvoerige bespreking wordt gehouden over de wenschchjkheid om een algemeene grens vast t© stellen waar binnen zij die lid der vereeniging willen worden woon achtig moeten zijn. Besloten wordt dit aan het bestuur over te laten, aangezien het in de praktijk moeilijkheden kan opleveren, vooral met het oog op leden van gezinnen die buiten den kring der vereeniging wo nen, doch behooren tot een gezin, dat in Zwammerdam of omgeving is gevestigd. Ook wordt aangenomen, dat wanneer pa tiënten met een auto naar een ziekenhuis worden vervoyd en de auto langen tijd moot wachten op personen, die den pa tiënt hebben begeleid, de kosten daaruit voortvloeiende in het algemeen niet voor Tekening van het fonds kunnen worden ge bracht. Nadat nog enkele door verschillende le den gestelde vragen door het bestuur zijn beantwoord, sluit de voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst de vergadering. Ned. Jongel. Verbond, afd. Bodegraven. In de Ned. Herv. School alhier, hield de ring „Bodegraven en omstreken" van het Nederl. Jongel. Verbond haar laatste alge meene vergadering in dit seizoen. Na een openingswoord van den voorzitter den heer J. Pels uit Woerden, werd een bij belbespreking gehouden over het onder werp; „Jezus voor Pilatus", ingeleid door het lid der Zwammerdamsche vereeniging. 11. Langelaar. Doordat een lid van de Nieuwkoopsche af- deeling. die een bijdrage zou leveren afwe zig was, werd hierin voorzien door een vrijwillige bijdrage van den heer D. de Liefde alhier. In de pauze werden door eenige dames ververschingen rondgediend. Het onderwerp: „De Zendingsconferentie te Jeruzalem", hetwelk door den heer J H. A. v. d. Vring uit Woerden zou worden be handeld, werd door verhindering van dezen nu door den voorz. ingeleid, die daarvan een degelijke studie ten beste gaf. Verschillende Bondszaken kwamen daar-, na in bespreking, o.a. de Provinciale bonds dag op 2en Paaschdag te Dordrecht en de groote Bondsdag op Hemelvaartsdag te Amsterdam, waar het 75-jarig bestaan van den Bond zal worden gevierd. Bij de rondvraag werd door den voorzit-: ter der Zwammerdamsche vereeniging, den heer J. Th. Hoogteijling, de wenschelijkheid betoogd om in het komende seizoen den ringarbeid niet stil te leggen, maar te trachten door buitengewone samenkomsten of openlucht-vergaderingen, de belangstel ling levendig te houden. De toezegging werd gedaan, dat het Ring* bestuur in dien geest zal werkzaam zijn. De goedgeslaagde vergadering werd hier na door den heer Hoogteijling op de gebrui kelijke wijze gesloten. RECLAME. Tc vee! gerookt en nu heb ik last van hoofdpijn, misselijkheid en voel mij onlekker. Dan neem ik Table tten te baat, want zij bevrijden mij spoedig en zeker van al die narig heid. Bovendien zijn zij volkomen onschadelijk. Men verl.nge echter st<*di de orlgt- neele "»oyrt" verpakking, kenbaar aan het Bayerkruis en den oranje band. Prlja 75 cis. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .Bayer* staat. 6535 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JAN Pz. CÓEN, thuisr., 5 April bij Perim verwacht. PRINSES JULIANA, uitr., 5 April te Genus verwacht. KARIMATA, 8 April v. Batavia n. Amst. KON. BOLL. LLOYD. ZEELANDIA, vertr. 5 April v. B. Aires n. Amst. GELRIA, uitr., 6 April te Pernambuco verw, ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA, thuisr., pass. 1 April Sagres, HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. Z0SMA, 3 April v. Bremen te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-IND1Ë LIJN. KIELDRECHT, uitr., pass. 3 April Perim, HOLLAND—ATRIKA-LUN. MELISKERK, uit]'., pass. 31 Mrt Ouessant, KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. (CRYNSSEN, W.-India n. Amst., 3 April van Plymouth. ALMELO, 2 April v. Cristobal n. Curacao, DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. CALANDPLEIN, 2 April v. Bahia Blanca n. Las Palmas. COLYTTO, 31 Maart v. Santiago de Cuba n. Rott. EIEERGEN, Fremantle n. Engeland, pas». 30 Maart Aden. TRENT, 1 April v. Stettin te Bremen. TWEED, Rott. n. Oran, pa3s. 1 April Finisterre. PENDRECHT, 2 April v. Novorossisk naar Sevilla. ROZENBURG, 2 April te Jean de Luz ge ankerd wegens slecht weer. SLIEDRECHT, Rott. n. Novorossisk, pass. 2 April Ouessant. STAD ZWOLLE, 2 April te Jean de Lui geankerd wegens slecht weer. WIELDRECHT, Constanza n. Rouaan, was 2 April 200 mijlen Z.-W. v. Ouessant. ZAAN, Rott. n. Algiers, pass. 2 April Gibraltar. JONGE JACOBUS, 2 April v. Valencia n. Rotterdam. J0NGP ANTHONY, 2 April v. Licata te Burriana. RIJN. Rufisque n. Rott., pass. 2 April Finisterre. GOUWE, 2 April v. Newcastle te Oran. ZAAN, Rott. n. Oran, pass. 2 April Gibraltar. NOORD, Malaga n. Rott., pass. 3 April Ouessant. GROENLO, 2 April v. Antw. te Newport. NOORDZEE, sleepb., 2 April v. Falmouth n. Sevilla. 2—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10