ftiild SPLINTER PEPERMUNT RAÖÉÖ-PROGRAMMA w Het speciaal Huiskamerkarpet „Wilton", 2M. x3M, f. 79.50. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. ter besludeering van belangrijke stuk-ken. Er is z. i. in dezen gedraald; 17 Oct. j.l. werd besloten tot den bouw van een nieuwe Havenbrug en eerst 23 Jan. 1928 is prijsopgave gevraagd. Dat heeft veel te lang geduurd. Wordt de raad op te korten ter mijn ingelicht, ook de betrokkenen, die slechts 18 dagen tijd kregen voor inschrij ving, en daaraan dan ook niet voldeden. Wordt alleen gelet op de laagste som, dan is de Ned. Staalindustrie de aangewe zene, doch 'et men ook op betere construc tie etc., dan is dat z. i. niet zeker, gelet op een aanbieding der firma Kloos, die f. 3000 ruim hooger is maar die echter misschien op den onderbouw zouden zijn terug te halen. Het rapport van den directeur van gemeentewerken zegt niets, waarom deze firma is uitgeschakeld. Hij vraagt daarover nadere gegevens evenals over een naar technische kwesties. De heer MANDERS acht den tijd der raadsleden niet te kort en prijst zeer de door B. en W. thans voorgestelde con structie. Wethouder SPLINTER erkennend, dat den raadsleden niet te veel tijd wordt ge laten, wijst er op, hoe het plan van de nieuwe brug nog geheel moest worden ge maakt. De tijd van 17 Oct.23 Jan. is daarvoor niet te groot genomen. De aan nemers hebben ook tijd genoeg gekregen op hun nader verzoek. De aandacht te vestigen op de aanbieding der firma Kloos had geen zin. Gelet op de verschillen in de constructie, ging het tus- schen voorgedragen firma en Werkspoor. Is thans over den bovenbouw beslist, dan kan verder tot aanbesteding worden overgegaan. In deze aangelegenheden moet men ook *j vertrouwen stellen in den directeur van Gemeentewerken, anders is niets te berei ken. Na re- en dupliek wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Interpellatie Sytsma. De heer SYTSMA komt er tegen op, dat de voorzitter hem zoo kapittelde over de ver keerde aanvrage. Zoo heeft hij altijd ge handeld. De VOORZITTER; dan altijd verkeerd. De heer SYTSMA, nog even er op door gaande, doet dan de volgende vragen: a. Welke overwegingen hebben B. en W. er toe geleid aan den concierge van den H. B. S. met 5-jarigen cursus de bediening van de centrale verwarmingsinstallatie we der op te dragen, nadat hij in 1916 daarvan werd ontslagen en sindsdien een ander per soon daarmede belast is geweest? b. Zijn B. en W. bereid, na zich nader te hebben vergewist van den omvang der overige werkzaamheden van dezen beambte en na nog eens te hebben onderzocht, hoe in andere inrichtingen van ongeveer den zelfden aard en omvang hier en elders de werkzaamheden van den concierge zijn ge regeld, nog eens ernstig te overwegen, of hun besluit naar recht en billijkheid kan worden gehandhaafd en daarvan mededee- ling aan den raad te doen? Wethouder SPL1NER antwoordt: Ad a.: In een bezuinigings-circulaire is bij alle hoofden van dienst de aandacht ge- vestigd op deze materie en zoo bleek, dat f. 650 per jaar werd betaald aan de II. B. S. voor werk hetgeen geacht moet worden te behooren tot den normalen dienst van den concierge. In 1916 is als overgangsperiode tijdelijk assistentie toegestaan en f. 120 per jaar voor de ochtenduren daarvoor uitge trokken, maar dit is langzaam maar zeker uitgebreid tot hetgeen het nu is. Iemand behoort zijn volle taak te kunnen verrichten. Ad b- De zaak is van alle zijden bekeken, zoodat een nieuw onderzoek onnoodig is. Bij andere gemeentegebouwen zorgt de con cierge toch ook voor de verwarming en B. en W. achten het aan de H. B. S. ook alles zins billijk. Hier is juist weer een bewijs, hoe op kleine schaal ook kan worden bezuinigd. Laat de concierge zich laten keuren, als hij zich niet capabel voelt. De heer SYTSMA is niet bevredigd. Hij somt op welke werkzaamheden de concierge heeft.Komt dit er bij, dan werkt hij 72 uren per week en ook Zondags. Dat zal de man niet kunnen volhouden. De heer PARMENTIER meent, dat het gaat om een uur per dag en daarvoor f. 24 per week te betalen 's winters is toch te mal. Hij juicht juist dergelijke bezuiniging toe. De heer VERWEIJ acht, zulke bezuiniging anders toejuichend, dit een geval op zich zelf. Sinds 1916 heeft betrokkene het werk werk niet behoeven te doen en hjj is niet geheel meer gezond. En nu tegen de 60 jaar moet hg weer werk doen, waaraan hij 12 jaar ontvreemd is. Laat hg dan pensioen vragen, zegt de wethouder, maar er zjjn ook menschen, die houden van hun werk, gelgk hier, en zoo is het hier een uitzonderingsgeval. Wordt er straks een nieuwe benoemd, dan is het wat ander3. De WETHOUDER verdedigt nogmaals zgn standpunt. Hier heeft men weer eens een voorbeeld hoe iets uit kan groeien. Hg merkt nog op, hoe betrokkene in 1925 wel op pensioen wilde, doch toen werd goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer BERGERS wijst op een ratfcen- plaag in de Lusthoflaan, De VOORZITTER zegt onderzoek toe. Op vragen van mevr. De Does—Brag- gaar over het op school B Ha verstraat ont houden van schoolvoeding aan een leerling bij wijze van straf en of het schoolhoofd daartoe de bevoegdheid heeft (vorige zit ting gesteld) antwoordt wethouder TEPE, dat al bestaat de bevoegdheid, het in ieder geval niet wenschelijk is. Hij geeft een le zing van het geval, die volgens mevr. De Does niet juist is. De VOORZITTER raadt aan zich nader met elkaar te verstaan. De heer BAART vraagt of juist is, dat aangedrongen wordt, dat vele processen- verbaal door jonge agenten worden opge maakt. De VOORZITTER zegt, dat daartoe ab soluut geen opdracht is gegeven en dat d« conduite niet beoordeeld wordt naar het aantal processen verbaal. De heer v. ECK zegt, dat door de bios coophouders verzocht is, nu de nieuwe Bios coopwet er is, om 's Zondagmiddags van 25 uur matinée's te mogen geven. Hij vraagt of B. en W daarbij rekening zullen houden volgens gedane toezegging met de stemmingen in de gemeente. Z.i. 13 de meerderheid der bevolking daar vol strekt niet tegen. De VOORZITTER zegt, dat dat verzoek nog moet wordeD behandeld. Daarbij zal rekening worden gehouden met het toege zegde. De heer SOHüLLER vestigt nogmaals de aandacht op den toestand aan de Nachte gaallaan. Is over de uitloozing met Oegst- geest niet tot een vergelijk te komen 1 De VOORZITTER zegt, dat de aandacht daarop is gevestigd. De heer v. Es dringt aan op goede bewa king van het Stadhuis; ook des Zondags. Hierna kwart voor zes sluiting. RECLAME. Doordat King.peper munt is bereid uitechte pepermuntolie, heeft zij een aangenamen, lekkeren smaak, die opwekt en verkwikt. 6452 VOOR WOENSDAG 4 APRIL. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politieber. 12.002.00: Lunchmuziek door het Trianon Trio. 2.303.00: Cursus leerbewerking door Mevr. SchaakeVerkozen. 3.00 4.00: Maak het zeil, Rubriek van Mevr. SchaakeVerkozen. 6.00: Uurslag. 6.007.15: Concert door het Trio Rent meester. 7.157.45: Gezondheidshalf uurtje door dr. L. Mes: Het voorkomen van spraakgebreken door opvoedkundige maat regelen. 7.4ó: Politieber. 8.05: Lezing door Ir. J. F. Kieboom: Ongevallen in de Binnenscheepvaart (Schippersles). 8.35- 9.40; Sonatenconcert door Sapha v. Beinum- Jansen, viool en Ed. v. Beinum, piano. 9.4010.Boeken-causerie door Mevr. H. Laman Trip de Beaufort: De beste hon derd Nederlandsche verzen, verzameld door Dirk Coster. 10.Persber. 10.10 11.10: Italiaansch programma door het Om- roep-orkest o. 1. van Nico Treep. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1950 M.) 12.301.45: Lunchconcert NCRV, de dames L. Lauenroth, piano, M. Scager, viool, J. Hehl, cello en fluit. 5.156.15: NCRV., Kinderuurtje o. 1. van J. Lens, schoolhoofd Den Haag, Mej. M. Keuzenkamp, zang. 6.307.30: NCRV. Spr.: ds. J. L. Schouten: Een noodzakelijk werk. Hr. H. Booy: De noodzakelijkheid van Christelijk Onderwijs aan schipperskinderen. 7.308.00: NCRV. Lezing door Jac. Caro: 2e inleiding van den zangcursus. 8.00: NCRV. Uitvoe ring van „De MatthSus Passion", van J. Schutz, door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria", dir. A. Vranken te Amsterdam. Solisten: V.vv. Bers, tenor, Joh. H. Melissen, bariton, W .Francois, organist. Inleiding door G. v. Ravenswaay Jr. 10.30: Pers berichten. Daventry (1600 M.l 10.35; Kerkdienst. 11.20: Gramotoonmuziek. 12.20: Balla- denconcert, voor sopraan en bariton. 12.50: Dansmuziek. 1.202.20: Orkest concert. 3.20: Dansmuziek. 4.05: Causerie. 4.20: Licht klassiek concert. Solisten (sopraan, viool, piano). 5.35 Kinderuurtje. 6.20: Concert. 6.40: Tuinpraalje. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Muziek. 7.20; Gezondheidspraatje. 7.35: Moderne Fransche pianomuziek. 7.45: Sportcauserie. 8.05: Orgelconcert. 8.30: „The dream of Gerontius" van C. Newman en E. Elgar (om 9.20 onderbro ken voor nieuwsber.). - 10.40: Sluiten. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 11.Concert. 12.50—2.10: Klassieke kwartetten. 4.05—5.05: Orkestconcert. 8.5011.20: „Rigoletto", opera van Verdi (Italiaansch). Langenberg (469 M.) 12.251.50: Orkest concert. 5.20—6.20: Orkestconcert. 7.30: Orkestconcert. Het Werag-orkest en T. Riemer, piano. Daarna tol 11.20 Dansmu ziek. Königswusterhausen (1250 M. Zeesen). - 11.404.20: Lezingen. 4.205.20: Or kestconcert. 6 207.05: Lezingen. 7.50: Concert. Orkest. K. Heinemann, piano, Gem. koor, Mannenkoor 9.5011.50: Duitsche opra's, Guttmans Ufa-Symphoniker Hamburg (395 M.) 3.35. Passiemuziek, L. Eosenlöcher, piano. 4.20: Grieg-concert. 5.20: Orkestconcert. 7.20: ..Die Hahnenkomödie", in 3 acten van Rob. Walter. 10.5011.50: Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Trioconcert. 8.3510.35: „L'Oncle Mathurin", ope rette en „Deux coqs vivaient en paix", ope rette, Fragmenten. RECLAME. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Franciscus, z. van M. van Gils en A. M. v. d IJssel. Teunis, z en Neeltje d. van C S. Kruiswijk en C. Verruijt. Paulus Josepbus, z. van Th. A Rozeslraten en J. E. Hofman. Aiida, d. van J de Vos en A. Wei). Jacoba Jo hanna Theresia, d van A. J. Oof en A. C. v d. Elshout. Dirkje Jacoba, d. van S. Schellingerhout en N. G. v. Santen. Frederik Willem, z. van W. H. R. Snoek en F. Hessels. Gehuwd: M. Hoogteijling jm. 21 j. en M. C. de Bruin jd. 23 j. Overleden: M. M. Bennewitz wed. van C Groenendijk 81 j. W. Dirkzwager echtgen. van M. N. Mulder 85 j. D. van Veen wedr. van I. Heemskerk 78 j. W. Broere jm. 9 w. P. de Rijk wedr. van H. Hofman 82 j. H. Vis wedr. van W. den Hollander 80 j. Gevesligd: J. Vgrmaat, Julianastr. 10 uit Maasland. T. Nieboer, O H. weg 176 uit Rotterdam. S. Meijer, Stalionsstr. 9 uit Den Haag. S. van Groningen wed. J. D. Kelder, v. Mandersiootstr. 6 uit Velsen. E. v. d. Meer, Wilhelminastr. 13 uit Heenvliet. Vertrokken: H. W. Schadee naar Haar lem, De Clercqstr. 93. A. Verdonk en ge zin naar N. O. Indië. D. v. Leeuwerf en gezin naar Den Haag, Duinkerkstr. 1. P. Lens naar Gouda. Singelstr. 12. R. de Groot naar Nieuwkoop. T. D. Plomp naar Haarlem, Korte Poellaan 5. A. de Vos naar Wassenaar. R. C. de Vod naar Linschoten. M. A. Hoogervorst naar Breda. Halsstr. 36a. G. E. M. Breukel naar Frankrijk. H. van Dijk naar Am sterdam, Amstelveenschenweg 1391. A. E. v. d. Steeg, naar Den Haag, Akeleislr. 2. Een in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden collecte voor het weeshuis dier ge meente heeft opgebracht f 251.16. De St.crt. no. 65 bevat de statuten der Ver. tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel voor buitengewoon onderwijs, alhier. Vanwege het provinciaal bestuur van Zuid-Ilolland is aanbesteed het verbeteren van de Oostelijke kade van het Aarkanaal tusschen de Papenbrug en de Kattenbrug, het aanbrengen van een deklaag op de be staande wegverharding, benevens het maken van een nieuwe boordverdediging van paal 18.045 tot paal 38.045 aan de Westzijde van het kanaal, onder de gemeenten Nieuwveen, Ter Aar en Alphen aan den Rijn. Laagste inschrijver was de heer N. van Leeuwen te Haastrecht met f. 102.980. ALKEMADE. Loop dei bevolking. Gevestigd: P. J. M. Nijsen van Oudewater, B. A. A. Hoogenboom en echtgenoote van Woubrugge, C. L. van der Sa lm van Ren- kum R. C. J. Paauw, van Voorhout, G. Nederstigt, van Leiden, E. M. de Vries, van Culemborg. H. M. Zandvliet, van Leimuiden. Vertrokken: J. J. Hazelhoff, naar Leiden, A. D. van Vianen en gezin naar Leiden, J. H. A. M. de Jong, naar Eindhoven, J. T. de Graaf en gezin naar Alphen aan den Rijn, P. Th. Zoet naar Naaldwijk, C. R. Hillebrand naar Wassenaar, N. Zijderveld naar Polsbroek, W. Nedersligt naar War mond, F. J. Bonnet naar Leiden. Wed. H. de Bock, naar Amsterdam. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Jansje, dochter van Overbeeke en A. de Vries. Petrus Johannes, zoon van W. Oomen en G. van 't Hart. Overleden: Christianus Cornells van der Hulst 2 maanden, wonende te Voorschoten. Zaterdag 7 April a.s. zal in deze ge meente de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinentmg ten huize van Dr. A. van der Bijl te Oudewetering des middags te'12 uur, in de R.K Jongensschool te Roelofarendsveen des namiddags te 4 uur en in de R.K. School te Rijpwetering des middags te 12 uur. Onder den veestapel van den heer A. B. alhier is een geval van miltvuur gecon stateerd. Het cadaver is naar het abattoir te Leiden vervoerd en vernietigd. BODEGRAVEN. Aantal handelingen van den post cheque- en girodienst gedurende de maand Maart 1928. 796 stortingen a f. 132.939.86, 259 uitbetaalde cheques a f. 148.997.75. BOSKOOP. BERICHT. Hiermede berichten wij, dat met ingang van heden als agent van ons blad te Boskoop is aangesteld, de heer A. H. SMIT, Pntten- kade 44, aan wien advertentiên en abonne menten kruinen worden opgegeven. Bij den ontvanger der directe belastin gen alhier is een bedrag van f. 29.58 bin nengekomen wegens over 1926-1927 en 1927-1928 ten onrechte niet betaalde ver mogensbelasting. HAZERSWOUDE. Beroep aangenomen. Ds. Gispen, predikant der Gerei. Kerk alhier, heeft het beroep naar Delft aange nomen. KOUDEKERK. De vijfde zang- en muziekavond, welke Vrijdagavond ten bate van het kerk- en or gelfonds in de Ned. Herv kerk gegeven werd, mag uitstekend geslaagd heeten. De belangstelling wa9 ditmaal erg groot. Een bewijs dat deze avonden gewaardeerd worden De avond werd met een kort woord door ds. Mondt, van Leiderdorp, geopend. De heeren Van Wijngaarden. Vonk, Tiissen en Miog verleenden hun welwillende mede werking door orgelbespeling, hetgeen afge wisseld werd door zang van een kinderkoor. Een vijftal nummers werd onder leiding van den heer A. Mieog, door de kinderen ten ge- hoore gebracht. Na afloop van de uitvoering sprak ds Mondt een woord van dank tot al ten die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond- en eindigde met dank gebed In ons berioht van Vrijdag betreffands de slachting van vee bjj den melkboer v. d. S. stond abusievelijk vermeld, dat 40 varkens afgemaakt moesten worden; dit moest zjjn 14. LEIDERDORP. Installatie burgemeester. Niet Dinsdag 3 April doch Donderdag 5 April a.s. des namiddags te half drie zal de installatie van den nieuw benoemden bur gemeester den heer IC. Brug, plaats hebben. Na afloop zal burgemeester Brug reeepiee- ren, waarbij een ieder in de gelegenheid ge steld zal worden, kennis met hem te ma ken. Tentoonstelling Ambachtsteekenschool. Alhier werd in het gebouw „Irene" de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van de in den afgeloopen wintercursus ver vaardigde teekeningen door de leerlingen van de ambachtsteekenschool. De tentoon stelling werd door vele belangstellenden bezocht, waaronder werden opgemerkt de waarnemende burgemeester dr. de Bruyne, wethouder Splinter en enkele raadsleden. Aan de navolgende leerlingen werden prijzen, bestaande uit gereedschappen uit gereikt. Handteekenen, leeraar A. J. Verstraten: le leerjaar le prijs C. Boot, 2e prijs J. Was- sink; 2de leerjaar le prijs A. Bosman, 2de prijs K. van Egmond; 3e leerjaar le prijs J. de Zwart, 2de prijs H. Ekkel4e leerjaar le prijs met eervolle vermelding W. Spek. Bouwkundig teekenen, leer,aar C. Meer burg: le leerjaar le prijs B. Hoogervorst, 2de prijs C. Boot, 3de prijs J. Wassink; 2de leer jaar le prijs K. van Egmond, 2de prijs A. Bosman, 3de leerjaar H. Ekkel, 2de prijs J. van der Zwart, 3de prijs B. Lindenburg; 4de leerjaar le prijs W. Spek. Coüp. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank hield haar algemeene jaarvergadering in het café van den heer Ramaker. De voorzitter de heer J. de Graaf opent de vergadering en herdenkt in waardeeren- de woorden den overleden voorzitter van den raad van toezicht, den heer G. van der Valk Bouman, in wien de Bank zeer veel heeft verloren. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Uit het verslag van den kassier blijkt, dat aan spaargelden ingelegd werd f. 192.559 en uitbetaald f. 155802.; eind 1927 hadden in leggers een tegoed van f. 282.254; aan rente werd bijgeschreven f. 10.222; aan voor schotten stond een bedrag uit van f. 60.824, terwijl aan rente werd ontvangen f. 3310. Door de rekening-couranthouders werd in 1927 opgenomen f. 125.293 en gestort f. 107.303. Aan rente werd van rek.-couranthouders ontvangen f. 10592 en aan hen betaald f. 386.—. Na aftrek van de onkosten resteert een winst van f. 1288, welk bedrag bij de re serve gevoegd wordt, waardoor deze in to taal bedraagt f. 17006. Nadat de rekening met balans Is goedge keurd wordt overgegaan tot de verkiezing van bestuursleden. Als leden van den raad van toezicht wor den gekozen de heeren J. de Graaf, in de vacature G. van der Valk Bouman en C. Bos (aftredend). Als lid van het bestuur wordt gekozen de heer A. Rijnsburger Pzn. Allen nemen de benoeming aan. Na eenige besprekingen sluit de voorzit ter de vergadering. Door ingelanden van Zijllaan en Meije- polder is in de plaats van wijlen den lieer G van der Valk Bouman tot voorzitter ge kozen de heer J. W. Koning, tot secretaris de heer B. G. Corts. RIJPWETERING. Bij den veehouder H. v. R. alhier is door de gemeenle-politie en den hulp-keur meester van vee en vleesch een gedeelte van een varken in beslag genomen, wijl het vleesch niet was voorzien van de voorge schreven goedkeuringsstempels Het vleesch was gerookt en in den schoorsteen opgehan gen. Zondagmiddag te ongeveer 4 uuHs door den gemeenle-veldwachter J. J. Janssen alhier nabij de brug bij Café Van Benten alhier een rijwielplaatje gevonden. Inlichtin gen zijn bij genoemden veldwachter te be komen. TER-AAR. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Wilhelmina, d. v. D. Verzaal en J. H. Kroon. Ondertrouwd: Richardus Quirinus Stijn- man, 29 j. en Catharina Maria Hoogeveen, 29 j. Gevestigd: A. Valk, van Naaldwijk. K GeereÈnk, van Nieuwveen, C. Fran sen, van Amsterdam. T. M. Reverse, van Brommen. Vertrokken; M. Rodenburg, naar Ommen. G. van Capellen, naar Rotterdam, G. de Brujjn, naar Woubrugge. Het vischwater van den Noordeind- en Geerpolder zijnde 121 H A. werd gepacht door den heer B. Kraan te Rijnzaterwoude voor de som van f. 560 per jaar. De ver pachting geschiedt voor 10 jaar. In ons bericht van Zaterdag betref fende mishandeling van een keurmeester werd abusievelijk gesproken van vier per sonen. die den keurmeester te lijf gingen. Dit moest zijn twee personen. WADDINXVEEN. Oneenigheid in de Ned.-Herv. Gemeente. In éen gecombineerde vergadering van kerkeraad kerkvoogden en notabelen ie be sloten toe te' treden tot den raad van beheer en den aanslag in verband met het regle ment op de predikantstractementen te vol doen. Daardoor is het mogelijk geworden dat in de vacature van ds. H A de Geus. Hervormd predikant het beroepingswerk kan worden aangevangen. De president-kerkvoogd J. G. Herfst en de kerkvoogd C. Jongenburger, die zich met dat h.i. onlogische besluit niet konden vereeni gen. hebben onmiddellijk hun ontslag aan geboden. Genoemde heeren hadden zich wet naar een zoodanig besluit willen gedragen, doch alleen wanneer de gemeenteleden zich in meerderheid in dien geest uitspraken. De gemeentebedrijven in 1927. De rekeningen van de gemeentebedrijven over 1927 wijzen alle een voordeelig saldo aan en wei- gasbedrijven f. 834.64, water leidingbedrijf f. 3997.61 en electrisch bedrijf f. 8021.65. De bedrijven hebben dus vorig jaar uitstekend gefloreerdl Alhier zijn weder tal van gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Bnrgerlijke Staml. Geboren: Johanna, dochter van J. Hol en W. Boom. Wilhelmina, dochter van A J. Melkert en A. Treur. Johanna, dochter van P. Meiderwijk en K Kuyer. Hen- drika Lena, dochter van P, van Beek en B. van Dam. Janna, dochter van A. Boone faas en N. J. Tol. Gehuwd: C. Cammeraat en W. Zweere. De heer H. Dijs alhier heeft bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur te dezer plaatse. Vanwege de gemeente is ter Jaar beurze te Utrecht aangekocht voor bestra tingsdoeleinden een partij van 400.000 straatklinkers, van de N.V. Ylamoven- straatklinkerfabr. te Zeist De in voorbereiding zijnde plannen tot bestrating van Kerkweg en Zuidkade tol de molen van de fa. Galama zullen een uit gaaf vorderen van circa f. 23000. De groote verbetering die men erdoor krijgen zal, is echter de uitgaaf zeker waard, Onze plaatsgenoot, de heer W. C. Scheer is te Amsterdam geslaagd voor het examen voor adspiranl-inspecteur van po litie. WOUBRUGGE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. v. C. W. Anker en A. Verduijn. Petrus, z. v. N. J. Hoogen boom en C. Janssen. Arie, 1. v. A. Hoogervegt en A. Koetsier. Overleden: Agatha, d. v, R. Kempenaar, 1 jaar. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND". TRITONLA, 2 April van Batavia n. Amst MAPIA, uitr., 31 Mrt. van Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO, uitr., 30 Mrt. van Singapore SIBAJAK, thuisr., 2 April van Sabang. TABANAN, uitr., 4 April te Sabang verw. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. WESTERDIJK, New-York n. R'dam, was 30 Mrt. 2 u. 45 v.m. 1300 mijlen W. v. Scilly, HALCYON-LIJN. STAD DORDRECHT, 28 Mrt. van Rosario n. Antwerpen. STAD ARNHEM, 1 April van Hamburg n. La Plata. STAD AMSTERDAM, Rosario n. R'dam, 81 Mrt. van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALGORAB, thuisr., 31 Mrt. van Bahia- JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJISAROEA, 29 Mrt. van Shanghae te Bata via. HOLLANDAUSTRALIE-LIJN. ARENDSKERK, uitr., 1 April te Melbourne. AAGTEKERK, thuisr., 3 April te Suez verw. HOLLAND—AFRIKA-LUN. MARKEN, uitr., 31 Mrt. te Dakar. HEEMSKERK, thuisr., 6 April bij Perim verwacht HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. SOMMELSD1JK, thuisr., 4 April te Antwelr-. pen verwacht DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALDEBARAN, 31 Mrt. v. Vancouver n. Fal mouth. ALETTA, 26 Mrt. van Singapore n. Haiphong AMBULANT, m. s. arr. 30 Mrt. te Holtenau. BARENDRECHT, 31 Mrt. v. Philadelphia n. St. Louis. CALLISTO, Algiers n. Cuba, pass. 31 Mrt. de Azoren. HILLEGOM, 27 Mrt. van Antilla n. New- York. KEILEHAVEN, 27 Mrt v. Cienfuegos n. Phi ladelphia. NOORD. Malaga n. R'dam pass. 31 Mrt. Finisterre. ONDERNEMING, z. s., 29 Mrt. van Hamburg n. Denemarken. PARKHAVEN, Antwerpen n. Venezuela, pass 30 Mrt. Wight. SASSENHEIM, 26 Mrt. van Hampton Roads n. St. Lucia. SCHIE. 30 Mrt. van R'dam te Algiers. SELENE 27 Mrt van Hongkong n. Miri. SPES MEA. m. s„ arr. 30_ Mrt. te Holtenau. STAD ZAANDAM, 31 Mrt. van Lissabon te Decido. STOLWIJK. R'dam n. Oran, pass. 31 Mrt. Ouessant. VOORWAARTS, m. s. arr. 30 Mrt te Hol tenau. WAALHAVEN, 28 Mrt. van Progreso n. New Orleans. Wm. BARENDSZ, sleepboot R'dam n. Banka was 1 April 12 u. 's middags op 32 gr. 46 min. NB en 26 gr. 55 min. O.L. WINTERSWIJK, 31 Mrt van Swansea n. Savona. WOENSDRECHT. R'dam n. New Orleans, pass. 31 Mrt. Flores. IJSELHAVEN 31 Mrt. van Rona te Mobile. ZEFSTER 29 Mrt. van Malmö te Hamburg. JONGE MARIA Valencia n. R'dam pass. 1 - April Finisterre. 2—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10