A. TH. CAHEN AGENDA. SPORT. BUITENLAND. Donderdag. Nutsgebouw: 217 ver» Ver. tot Bev. der Bouwkunst. Spi de beer Minderhoud over „Bruggen". 8 uur nam. Kleine Stadszaalz Declamatie Henri Campen, Leger de» Heils (Langebrug 4): Bijzon dere samenkomst. Vrijdag. Wijkgebouw Langestraat 6769: Tentoon- btelling van teekeningen. Halfnegen10 uur nam. Prediker: Feestelijke jaarvergadering Cbr. Oranje-VereenigiDg. 8 uur. Volksgebouw: Liga tegen imperialisme en koloniale overheersching. Openb. vergade ring. 8 uur. K a t w ij k a a n-Z e e (Gemeentezaal): Lezing met licbtb. van den heer De Boer »it Den Haag over „Rome". H&lfacht nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Maart tol en mei Zondag 1 Apnl waargenomen door de apotheek van den heer P. da Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. RECLAME. KLEEDERMAKERIJ BREESTRAAT 143 A - TELEF. 68 STALEN WORDEN OP AANVRAGE GAARNE TOEGEZONDEN w93 „Tavenu" zong eenige nummers, doch de goede Vil was omgekeerd eVenredig aan de prestaties en de zangers zullen goed doen eerst nog eens duchtig te repetceren alvorens weer in zoo grooten kring op te treden. De pianist van het gezelschap, de heer Brons aan den vleugel had het druk, doch de begeleiding van een en ander was bij hem in vertrouwde handen. Doch ongemerkt gaan we toch alles be spreken en dus zwijgen we nu maar verder over de samenspraak der beide Haagsche fatjes, het stotterliedje van den komiek vnn hel gezelschap, de piano-solo van mej. Nelck en den vergeetachtigen koetsier. Nog kregen we voor de pauze een solo danseres te aanschouwen, die veel bijval oogstte en toen bij elven was het ein delijk pauze. Al spoedig noodde de muziek van Sappho, dal op de van haar bekende wijze de entre-actes aanvulde, de bezoekers weer naar de zaal, waar ten slotte een klucht spel in één bedrijf „De 3 October-optocht" werd opgevoerd. Men spare ons een inhoudsopgave: ge noeg zij, dat er vlot geacteerd werd. dat het stuk aardig gevonden was en dat het pu bliek er op reageerde met gul applaus en hartelijk gelach. Zoo werd ook de laatste Volksbijeenkomst fai dit seizoen een volledig succes. Een collecte door N. en V.-dames ten bate van den Leidschen Hout gehouden bracht bijna f. 60 op. DB VBRHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze bond heeft in haar eigen vereni gingsgebouw een Algemeene Vergadering gehouden. Na opening van de vergadering door den Voorzitter, den heer H. D. van Welzen, werden door hem eenige waardee- rende woorden geuit aan de nagedachtenis van hol bestuurslid, den heer A. van 't Riet. die Maandag j.l. plotseling door den dood aan de zijne was ontvallen. Het^ uitgebreide jaarverslag van den Se cretaris den hr M. Splinter Gzn., werd goed gekeurd evenals het financieele rapport over 1927 van den Penningmeester den heer J. van der Steen Gij monde van den heer Beu kering bevestigde de Kascommissie het juiste financieele beheer van den Penning meester. Bij de periodieke verkiezing van bestuurs leden werden de heer J. Engels als 2e Pen ningmeester en de heeren H P. L. Vorst en N. A van Zijp als Commissieleden her kozen. In de vacature van Secretaris werd bij enkele candidaatstelling de hevr P T. de Jong gekozen, die verklaarde de benoe ming te willen aanvaarden. Tijdens de bespreking over het onderzoek door het Gemeentebestuur ingesteld naar de gevolgen van het intrekken van de Huur wetten werd medegedeeld, dat geen geval len van onredelijke huuropdrijving waren geconstateerd waarbij leden van den Bond, ais verhuurders van woningen waren be trokken. Na eenige besprekingen van vereenigings- belangen bracht de Voorzitter dank aan den heer M Splinter Gzn.. die eedurende 11 jaar de veel omvattende taak van Secretaris van den Bond heeft vervuld; maar thans te kennen heeft gegeven dat het steeds groei ende werk te veel van zijn beschikbaren tijd gaaf vergen. Na de rondvraag werd de geanimeerde .vergadering gesloten. Te Utrecht werd hef diploma voor huis houdelijk maatknippen afd. Modevakschool E. N S.A. I P behaald door de dames: M. de BoeT M Cornelissen. E. C. v. Hoeyen van Piemen. B. Hoogstraten. J. Kokkedé, Oudshoorn en P. Savelkaul allen alhier. Zondag 8 April herdenkt onze stad genoot. de heer W. Koreman, den dag waarop hg voor 25 jaar als bediende bg het Org. Chem. Laboratorium in dienst trad, Door het raadslid den heer K. Sgtsma ia vertol gevraagd in de eerst olgende raads vergadering aan B. en W. de volgende vragen te mogen stellen: a. Welke overwegingen hebben B. en W. er toe geleid aan den concierge v. d. HBS. mei 5-jarigen cursus de bediening van de centrale verwarming.sinsia.latie weder op te dragen, nadat hg in 1916 daarvan werd ontslageD en sindsdien een ander persoon daarmede belast is geweest? b Zgn B. en W. bereid, na zicb nader te hebben vergewist van den omvang der overige werkzaamheden van dexen beambte en na nog eens te hebben onderzocht, hoe in andere inrichtingen van ongeveer den- zelfden aard en omvang bier en elders de werkzaamheden van den concierge, zth3 regeld, nog eens ernstig te overwegen, of han besluit naar recht en billgkheid kan worden gehandhaafd en daarvan mededeeling aan den raad te doen? Door den architcet J. r. Reineveld. alhier, is gisteren namens het bestuur der Chr. Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen aanbesteed de verbou wing van het pand aan de Haarieirimerstr 93 Deze verbouwing is gegund aan de f5. Alberts en De Jong. alhier, de laagste in- schrijfster, voor f. 3199. Heeren koopen niet gaarne hun be- noodigdheden in een zaak waar ook dames- goederen worden verkocht Dat welen we bij ondervinding Men vindt het veel aan* genamer in een speciale heeren modezaak zijn boorden en dassen, overhemden en sokken en alle andere dingen die het uiter lijk schoon van den man kunnen verhoogen. te kcopen. Het lijkt ons daarom zeer goed gezien van de firma S. H C Smits en Zn. om de heerenmodeafdeeling van haar zaak aan de Prinsessekade over te brengen naar een nieuwen aangrenzend gelegen winkel, waarin niets anders dan heerenmode-arti- kelen verkocht worden Pe heerenzaak van de fa. Smit9 is heden middag geopend. Het is een prachtige zaak geworden, waar men een ruime sorteerlng goederen op moderne, overzichtelijke wijze, alles in yakken achter glas. heeft opgebor gen. Het is een zaak geworden waar de heeren gaarne zullen komen. De vrij gekomen ruimte in de oude zaak heeft de firma Smits infussrhen reeds voor verschillende andere afdeeRngen in ge bruik genomen en b'erdoor is ook deze win kel er veel aantrekkelijker op geworden. De familie Th. OpdamLangczaal is niet naar Nijmegen doch naar Amsterdam vertrokken. OLYMPISCH NIEUWS. OPENLUCHTSPEL ICHNATON. Het Utrechtsch Studentencorps heeft in een gisteravond gehouden, drukbezochte ver gadering bij acclamatie besloten, de uitnoo- diging van het Nederl Olympisch Comité om het openluchtspel Ichnaton van C. J. Graadt van Roggen te verloonen als offi- cieele openingsvoorstelling voor de Olympi sche Spelen, aan te nemen, onder voorbe houd, dat de voor de vertooning noodige spelers zullen worden gevonden. VOETBAL: BELGIË—NEDERLAND. Swartenbrocks speelt mee. Daar de rechls-back der Belgische ploeg met griep te bed ligt zal dr. Swartenbroeks Zondag uitkomen in het team der Belgen tegen Nederland te Deurne. ANTWERPEN—ROTTERDAM. Het Rotterdamsch elftal, dat Zaterdag a.s. in Antwerpen speelt heeft verschillende wij zigingen ondergaan en is nu als volgt sa mengesteld: v. d. Bergen, Excelsior, doel; Bul Jr., Feyenoord en Rijke, Feyenoord, achter; Van Stolk, Excelsior; Grobbe, Excelsior en Scheffers. H D V.S midden; Knape, Sparta; Koonings, Feyenoord; v. d. Broek Xerxes. Formenoy, Sparta en No- lct, H.D.V.S., voor. „SPORTIEF* STEENWIJK. Een klacht wegens omkooping. Men schrijft uit Meppel in de N. R.Crt.: Zondag, na afloop van den voetbalwed strijd Alcides IIS. S. C. uit Sleenwijk. heb ben een paar honderd Steenwijker suppor ters de stad in rep en roer gebracht 't Begon reeds op het terrein, direct na 't eindigen, toen de MeppeleT spelers en het Alcides- besluur op allerlei wijzen beleedigd werden en uitgescholden. Een der ergslen was hier bij een scheidsrechter van den N. V. B Later op straat was hier geen speler van Alcides meer veilig en de politie moest herhaaldelijk handelend optreden en van haar wapens ge bruik maken. Tegen halftien zijn ten slotte de spelers van S. S. C. door de politie de stad uitge dreven en deze begaven zich per auto en trein huiswaarts. Laat men in Steenwijk S. S. C. doorgaans winnen, om geen overlast te krijgen, op eigen terrein zette Alcides II 't beste beentje voor. waarom de S'een wijkers poogden de Meppelers over te halen hen te laten win nen. De doelman werd zelfs f. 25 geboden, als hij eenige ballen doorliet Thans heeft de burgemeester alhier aan 't bestuur van Alcides meegedeeld, dat voorloopig voor een half jaar geen toestemming zal worden ge geven. dal een Steenwijkerclub hier ter stede speelt. Door het bestuur van Alcides is aan den N. V. B. bericht van een en ander ge zonden en te kennen gegeven, dat men niet weer in Steenwijk wil spelen Beklag is in gediend tegen hel bestuur van S S C. de spelers en in het bizonder tegen genoemden scheidsrechter. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. Gisteravond is voor de wintercompetitie gespeeld L. Z. C. IH Z P C. 1. eerstge noemde won met 82; stand met de rust 3-2. A.s Maandag speelt L. Z C haar laatste wedstrijd voor deze competitie tegen Maas 1. Wie of de eerst plaats zal b^zeften hang' dl van den uitslag van dezen wedstrijd. CRICKET. AJAX BLIJFT EERSTE KLASSER. Naar wij vernemen is het bestuur van den Ned Cricketbond voornemens de competitie voor het komende seizoen zóó in te deelen, dat Ajax in ieder feeval in de eerste klasse zal uitkomen. SCHIETEN. DE PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJDEN. Van de te Alphen a. d. Itgo gehouden provinciale schietwedstrgden voor schietver- eenigingen, burgerwachten, leden van den Vrijw. Landstorm, enz., is de stand tot en met Woensdagavond: Korps: Marga: 1. Ned. en Oranje, alhier, 281, 2. Landstorm Rgpwetering 238 3. Landstorm Nieuw veen 231. buks: 1. Ned. en Oranje, alhier, 210; 2. Schjetvereen. Lisse, te Lisse, 189; 3. burgerwacht I, Voorschoten, 183; 4. Art Scliietvereen., Den Haag, 160. Personeel: Marga: 1. L. C. Jongenburger, alhier, 69; 2. W. B. Kroon, alhier 56; 3. H. Scboo, Bodegraven, 56; 4. C. Zaal, Bo degraven, 56. tuks. 1. A. C. Mgs, alhier, 47; 2. L. v. Mulligen, Voorschoten, 45; 3. G. Bergs- hoef, alhier, 44; 4. G. J. Yparlaan, Voor schoten, 43. Geluksbaan: 1. CL Bogaard, alhier, 297; 2. G. Bergshoef, alhier 295; 3. J. Bader, Nieuwveen, 294; 4. J. Koort, Voorschoten, 292, 5 L. Verleun, alhier, 291. Vrge baan: G. Bergshoef, alhier, 107; L. C. Jongenburger, alhier, 107; N. C. v. d. Linde, alhier, 105; A. C. Mgs, alhior, 105, W. B. Kroon, alhier, 104; J. J. Hoogendoorn, Bodegraven, 102, A. J. Tur- rion, Voorschoten, 101; W. J. Bergshoef, alhier, 101. Vrge Baan: Buks: G. Bergshoef, alhier, 86; A. C. Mgs, alhier, 85; li. v. Mulligen, Voorschoten, 85; N, C. v. d. Linde, alhier, 84. VV. B. Kroon, alhier, 83; L. v. d. Burg, Lisse, 82. OND. OFF. SCHIETVER. „GEN. SNIJDERS" De stand van de schietwedstrijden welke vanaf Zaterdag gehouden worden in de Morschpoortkazerne is momenteel als volgt KorpswedstrijdBurgerwacht Rijnsburg I, 149 punten. Personeele baan: 1. Ad). Q.O. Rooie, Gen. Snijders 44—40. 2. Yperlaan, Burger wacht Voorschoten, 44—30. 3. Gadri, Bur gerwacht Leiden 42—37. 4. Monjé, Burger wacht Rijnsburg 4126. 6. Baal, Burger wacht Leiden 4043. Vrije Baan: 1. L. de Wit, Willem Teil, Leiden 59 en 4x29. 2. v. Mulligen, Voor schoten 69 en 1 x 29; 4 x 28. 3. Brouwer, Leiden, 69 en 1 x 29; 1 x 28. 4. Barther, Leiden, 59. 6. Wast, Leiden 58. Rozenprijs: 1. De Witt, Leiden met 59 rozen, Willem Teil. 2- Worst, Leiden, met 67 rozen Gen. Snijders 3. Barthen, Lei den. met 53 rozen, Willem Teil. Hoogste korpsschutterL. de Witt, Wil lem Teil, Leiden, 48 punten. SCHAKEN. EUWE WINT VAN COLLE. Onze landgenoot Euwe heeft een match gespeeld tegen den Belgischen kampioen Colle. Euwe heeft gewonhen met 5'/>V* pt. DE ALGEMEENE TOESTAND. Besprekingen te Parijs. De Fransche minister van buitenl. zaken ontving gisteren eerst den Duitschen ge zant von Hoesch, daarna diens Engelschen collega, lord Crewe. Of dit in verband staat met de bezet- tingsaangelegenheid 1 BELGÏE. Het economisch verdrag met Frankrijk. De Kamer beeft het economisch verdrag met Frankrijk met 107—19 stemmen aan vaard. Opzien baarde nog een verklaring van den oud-minster van economische zd- ken, Vandervijverë, die zéide, dat hij noch met den huidigen toestand noch met 't voor gestelde accoord als basis van een defini tieve conventie genoegen kan nemen. Het te Parijs onderteekend accoord is niets meer dan een proef en het is in dien geest alleen, dat hij zijn stem er aan kan geven. Van een tol unie met Frankrijk, welke door sommige Waafsvhe Kamerleden wordt gedroomd, zeide spreker mets te willen hooren, op grond - van de overweging, dat België er dan vfijwel.ook zijn heele poli tieke, onafhankelijkheid bij zou verhezen; immers er zou slechts oog een enkele douanedienst bestaan, een enkel consulair korps, een enkele diplomatieke dienst voor wat betreft de behartiging der economische belangen en ook de fiscale wetgeving zou moeten worden geünificeerd. DUITSCHLAND. Het groote Journalistenfeest, Rede van Stiesemann Wirth centrnm-candidaat. De vereeniging der buitenlandsche pere tc Berlijn heeft gisteren haar jaarlijksch feestmaal gegeven. Tal van leden van het diplomatieke corps en vier leden van de Duitschp rijksregeering zaten mee aan. n.1 dr. Stresemann. generaal Groener, dr. von Keudell en von Schiele Verder vertegen woordigers van de Pruisische regeering. dr. Loebe. voorzitter van den Rijksdag, de lei ders der grooU" Rijk9daggroepen en verte genwoordigers der kunst, wetenschap en het economische leven. Louis P Lochner van de Associates Press, de voorzitter van de vereeniging, zeide tn zijn welkomstwoord dal in geen hoofdstad der wereld zooveel buitenlandsche pers agentschappen en groole bladen vertegen woordigd zijn als te Berlijn Hun aanwe zigheid is een bewijs van de groote belang stelling die de gpheele wereld in( de weder- opkomst van Duitschland stelt. Deze op komst vervult met name de buitenlandsche journalisten met bewondering. Na Lochner nam de pauselijke nuntius mgr. Pacelli als deken van.het diplomatieke corps het woord. Hij legde den nadruk op de groote macht en de taak van de pers. die niet de spiegel maar de schepper van d? openbare meening behoort te zijn en daarbij bet hoogst zedelijke standpunt dient in te nemen. Vervolgens verkreeg de minister van bui tenlandsche zaken. Stresemann het wo^id. Hij knoopte zijn beschouwingen bij die, van nuntius Pacelli aan, die de taak der pers vooral belangrijk had genoemd in ver band met haar streven den vrede te bevor deren. De minister wees op den stilstand van de ontwapeningsarbeid. In de com mentaren van de laatste te Geneve gehou den debatten is door eenige buitenlandsche bladen de vraag te berde gebracht, of Duitschland inderdaad 9treefde naar alge meene ontwapening, of dat het riechts de bedoeling was om door te constateeren. dat alles een echec was gebleken, hieruit te concludeeren, dat het land recht had op vrijheid van handelen. Stresemann was van meening, dat er geen reden beslaat, waarom men Duitsch land van dergelijke bijgedachten zou be schuldigen. Dat echter in de Volkenbonds- politiek een ernstige toestand in ontstaan door deze onwapeningskwesties, is duidelijk. Men moet daarom het sluiten van de voor bereidende ontwapeningsconferentie be schouwen als een bekentenis, dat men zich niet in staat heeft geacht, om voorloopig nog iets voor de effectieve ohtwapening te doen. Het is evenwel mijn vaste overtuiging aldus Stresemann dat op het oogenblik in ieder opzicht mogelijkheid bestaat voor door voering van de eerste stap der ontwapening. Ondanks de oogenschijnlijk zeer ongunstige omstandigheden wil het er bij mij toch niet in, dat de Volkenbond in het ontwa peningsprobleem heeft gefaald, ook al om dat de Volkenhond in dezen niet falen mag. In dit verband wilde spr ook doen uitkomen, dat het echter onjuist is, wanneer men de Duitsche aanspraken beschouwt als zijnde uilsluitend van moreel karakter. Wil men hiermede zeggen, dat het moreele verplich tingen onder de volken van minder be- teekeni9 zijn dan juridische verplichtingen? De voorbereidende ontwapeningscommis sie heeft de uitvoering van haar taak over gelaten aan de regeeringen. Bij de regee ringen ligt thans de verantwoordelijkheid om te zorgen, dat de situatie bij de eerst volgende Volkenbondsvergadering dermate is verhelderd, dat concrete en effectieve be sluiten kunnen worden genomen. Met waardeering gewaagde Stresemann in dit verband van het initiatief der Ver- eenigde Stalen inzake een anti-oorlogspact; ook de teruggave der vroeger vijandelijke eigendommen kan beschouwd worden als en bewijs voor goede mentaliteit van het Amerikaansche volk. Tenslotte heeft Stresemann nog de rede beantwoord, welke Poincaré dezer dagen te Bordeaux heeft gehouden. Spr. was van meening, dat de moeilijke episode, waar Poincaré op zinspeelde, thans geheel is overwonnen. Men moet nu, om billijk te zijn, het heden wel van de toekomst schei den. Tenslotte heeft de voorzitter van de Ber- lijnsche persverceniging Georg Bernhard nog het woord gehad. In den Rijksdag is bij hoofdelijke stem ming met 368 legen 6 stemmen beslolen lot benoeming van een commissie van 28 leden, welke tol de bijeenkomst van den nieuwen Rijksdag belast zal zijn met het toezicht op de uitvoering van het nood- programma voor den landbouw. Met 344 tegen 36 stemmen is ook de overgangswet inzake de hervorming van het strafrecht aangenomen. Gisteravond is in den rijksdag een be spreking gehouden tusschen enkele lei dende cenlrumpolitici, waaraan behalve Wirth ook dr Marx (die voor het eersl na zijn herstel weer in den rijksdag wa9) en dr. Stegerwald deelnamen. Hel resultaat van deze conferentie was, dat besloten werd aan het partijbestuur van het Cen trum voor te stellen dr. Wirth op de rijks lijst te plaatsen Het lijdt geen twijfel, of het partijbestuur zal. hoezeer ook contre coeur, op dit voorstel ingaan. ENGELAND. Geen uitvoerverbod van wapens Regeeringsmn- taties. In het Lagerhuis zeide Chamberlain dat Engeland bereid is de conventie van 1926 over den handel in wapens te ratificeeren, wanneer het haar gelijktijdige ratificatie kan verkrijgen door de voornaamste lan den, welke wapens produceeren. In 1926 stelde Engeland de gelijktijdige ratificatie voor aan Oostenrijk, België, Tsjecho-Slo- wakije, Frankrijk. Duitschland, Italië, Ja pan, Nederland. Zweden en de Ver. Stalen, maar de antwoorden bewezen, dat er geen kans was op onmiddellijke ratificatie door al deze Staten tegeiijk. Op een andere vraag antwoordde Cham berlain dat de oppositie uitgaat van, ver schillende kringen maar de aanwijzingen, waarover wij beschikken ten aanzien van de politiek der Ver. Staten, zijn. dat de Ver. Staten niet bereid zijn om te tepkenen. Dus komt ook van Engeland'9 teekenen niets. Daarom verklaarde de parlementaire secretaris van het departement van handel nog: In het belang van den Britschen handel ben ik niet bereid om den uitvoer van wapens en munitie uit Grool Brittanniè geheel te verbieden Dergelijke uitvoer kan echler aan vergunningen verbonden wor den. welke geweigerd kunnpn worden, wanneer men vermoedl dat er een ver keerd gebruik van de wapens en munitie gemaakt zal worden. Naar verluidt heeft burggraaf Cave, de Lord kanselier die pas een ernstige opera lie heeft onderdaan, zijn ontslag ingediend. Lord Cave is in 1856 geboren en is Lord- kanselier geweest van 1922 tot 1924 en daarna sedert November 1924. Vroeger is hij ook. procureur generaal (191516 en minister van buitenlandsche zaken (1916 '19) geweest Sir Douglas Hogg, de Attorney-general, is tot Lord Kanselier benoemd. Sir Thomas Inskip, Sollicitor-general, is tot Attorney- general benoemd. Lord Cave is lot graaf bevorderd. ZWITSERLAND. Tegen ridderorden. Bij het parlement is een petitie inge diend, onderteekend door meer dan 50.000 burgera, voor een wette'ijk verbod van aan vaarding van buitenlandsche ridderorden door Zwitsers. Daar de petitie het bij de grondwet be paalde aantal handteekeningen heeft, zal het voorstel binnenkort in het parlement en daarna aan het volksreferendum worden voorgelegd. NOORWEGEN. De financiën. Tijdene het debat in het Storting over de aanwijzing der parlementaire leden :n de gemengde parlementaire en koninklijke commissie, die een onderzoek zaJ instellen Daar de moeilijkheden, welke de schulden last van eenige stedelijke administraties evenals van de kleine boereD eD anderen in het leven roepen, verklaarde de minister president, dat de regeering zal aftreden, indien de resultaten van het onderzoek het bewijs zouden leveren dat er een meerder heid is ten gunste van verlaging der discon torente en een algemeene vermindering van den schuldenlast. De regeeriDg hoopt, dat men do Noorsche kroon zoo spoedig mogelijk op de goudbasis zal kunnen brengen. LETLAND. Communistische actie. Kapitein Sopoelis is gearresteerd wegens communistische propaganda onder de sol daten. MEXICO. De petrolenmwetgeving. Volgens een bericht uit Mexico hebben de Amerikaansche gezant aldaar en de Mexi- caansche minister van handel gisteren een overeenkomst geteekend tot bijlegging van de geschillen, die tusschen de Vereenigdo Staten en Mexico in verband met de pe troleumwetgeving zijn ontstaan. President Calles heeft eeD besluit onder- teekend, waarbij de concessies, die vóór 1917 zijn verleend, ook voor de toekomst; geldig worden verklaard. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. De Duitsche Oceaan vliegers hebben éetf bezoek gebracht aan den minister-president van den Ierschen Vrijstaat. Cosgrave» om hem hun dank te betuigen voor de gast vrije ontvangst der vliegers door de Ier* sche bevolking. Köhl is door de Duitsche Lufthansa, in verband met zijn vlucht naar Amerika ont slagen. Het schijnt dat Köhl de onderhan delingen over de vlucht gevoerd heeft, zon der de Lufthansa hiervan in kennis te ■stellen. Köhl was in dienst van de Luft hansa en leider der nachtvluchten De Duitsche Lufthansa heeft niet van Köhl, doch van andere zijde kennis gekregen van de voorgenomen vlucht De directie der Lufthansa heeft .verklaard dat wanneer Köhl tijdig daarom verzocht had, hem zeker verlof voor de vlucht naar Amerika zou zijn verleend. De weerberichten van den Oceaan ltndeni nog ongunstig. De Fransche Touring Club heeft beelotetf aan Costes en Lo Brix cn den constructeur van hun vliegtuig zijD gouden medaille toe te kenneD Deze zal hun 9 April overhan digd worden. OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SLAVlE. Ten gevolge van stortregens, die de ri vieren van Zuid-Servië buiteD haar oevers deden treden, is de 6poorweglijn Belgrado Saloniki verbroken tusschen Skoplje en Gevgeli. EX-KEIZERIN ZITA GEOPEREERD. Ex-keizerin Zita heeft te San-Sebastian een nieroperatie ondergaan. Haar gezond heidstoestand is echter thans uitmuntend. DE WEDUWE VAN MAARSCHALK DIAZ. De Italiaansche Ministerraad hechtte zijn goedkeuring aan een besluit, waarbij aan de weduwe van maarschalk Diaz een bui tengewone toelage van een millioeD lire en een jaarliiksche rente van 100.000 lire wor den toegekend. BLOEDIGE STAKINGSRELLETJES TE CALCUTTA. 2000 stakers te Calcutta bekogelden de politie en een afdeeling troepen met stee- nen. De leider dezer afdeeling en de chef der politie werden gewond. Daarna werd bevel gegeven tot vuren. Er zijn 2 stakers gedood ,en 5 gewond. HET HOOGE WATER IN CALIFORNIË. Het hooge water in Californië heeft in de steden Biggs, Durham en Oroville groote schade aangericht. In Biggs staat het wa ter 35 c.M. hoog in de straten. Bijna a"0 inwoners hebben de plaats moeteD verlar* ten en hebben in naburige steden onderdak gezocht. In de buurt vaD Durham is de zoo genaamde state-land-kolonie overstroomd en moesten ook honderden vluchten Dur ham zelf heeft geen groote schade opgeloo- pen, maar wel de landerijen m den om trek. Ook Oroville aan de Feather heeft veel last van het water. Er zijn twee men* schen omgekomen In Reno, Sacramento en Watsonville 'S het water nu weer wat gezakt, maar door de hevige regens werd de toestand JU noordelijker plaatsen ernstiger. 2—1 J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2