SPLINTER Linoleum Krommenie WAALS Bi] aankoop van een karpet een deurkleedje gratis. RADIO-PROGRAMMA INGEZONDEN. FINANCIEN. KUNST EN LETTEREN. ZEEPPOEDER DE DUIF ÉÉRSTE SOII! HOM-ZEEPFABRIEKEN DE DUIF SCHEEPSTIJDINGEN. dat thans niet een gedeelte daarvan behandeld moet worden. De MINISTER VAN ARBEID, H. en N.f de heer SLOTEMAKEIi DE BRUINE, ont kent, dat het regeeringsvoorstel hei amende ment-De Vnes—Bruins is. De zaak is deze, dai het amendement is aangenomen en dat dus het artikel luidde zooals de Kamer het heeft aangenomen. Spr. was er dus aan gebonden, tenzij het amendement onaanneme lijk was. En spr. blijft er bij, dat hjj zijn standpunt tegenover het amendement niet heefi bepaald. Spr. had en heeft de overtuiging, dat goede trouw aan de regeeringsverklaring eischte, dat de regeering destijds niet mede werkte aan een verandering in het vaccinatie- vraagstuk. Daarna is er een aovum ge komen, waardoor het vraagstuk niet meer viej binnen het kader der regeerings-ver klaring van Maart 1926. Door het amendement, waardoor de echorsing tot een jaar beperkt is, moet spr. "uiterlijk Augustu» overwegen id bij zal komen met een voorstel tot verlenging van den termijn, ja dan neen. Spr. belooft, dat hij het resultaat der overweging zal mee- deelen, zoowel wanneer hij verlenging voor moet stelien als wel wanneer hij dat voor stel niet zal doen. In beide gevallen zal het vraagstuk ter sprake komen en zal de Kamer volkomen zakelijk er over kunnen oordeelen. 'Do heer HEEMSKERK (A.-R.) begrijpt van de houding van den minister niets. De minister heeft destijds verklaard, dat het amendementrDe VriesBruins de wet in gevaar zou brengen. Daarin lag de onaaa- nemelijkverklaring. En nu komt de minister met een wijziging, waarin het amendement- De VriesBruins is opgenomen. Men zal voortaan niet moer weten waaneer een amen dement onaannemelijk is. Het betreft hier een stukje van de wet op de besmettelijke ziekten, dat onder spr.'s ministerschap van Binnenlandsche Zaken is aangenomen als een waarborg voor zwakke kinderen. Die waarborg isdoor mevr. De VriesBruins verzwakt, doordat het den praktiseerend arts en dc inspectie gelijk stelt. Spr. protesteer; tegen de houding van den minister en verzoekt mevr. De Vries—Bruins er aan mode te werken, deze materie dit het ont werp te lichten. De heer BIJ LEVELD repliceert. Mevr. DE VRIES-BRU1NS (S.-D.) be toogt, dat haa.r amendement niet meer be staat. Het is door de Kamer aangenomen en een beroep op haar moet zij dan ook af wijzen; het moet tot de Kamer of de re- geering worden gericht. Spr. heeft overi gens bezwaren tegen de interpretatie door den heer Heemskerk van het amendement, waarin gesproken wordt van den inspecteur of een medicus door de inspectie aange wezen. De heer ZANDT (6.G.P kan zich de houding van den minister niet verklaren. l>e VOORZITTER deelt mede, dat de heeren Bijleveld r s. een amendement heb. ben ingediend om uit art. 39 te doen ver vallen de redactie van het amendement- De Vries—Bruins. De heer Bijleveld verklaart, dat het de bedoeling is de oorspronkelijke situatie te herstellen om later het heele vraagstuk te kunnen behandelen. Mevr. DE VRIES-BRUINS acht dit geen fraaie manier van doen, daar een nieu we stemming over een aangenomen amen dement wordt uitgelokt. De heer BIJLEVELD: Onder andere om- standigheden. Mevr. DE VRIES—BRUINSvond het niet goed, dat de minister zich op andere omstandigheden beriep, maar u doet het wel zèlfl De heer HEEMSKERK: Uw amende ment is aangenomen na de verklaring van den minister dat het de wet in gevaar bracht. Mevr. DE VRIES-BRUINS: Dat betee- kent dus, dat bet onder hooge pressie is aangenomen. Men kan niet verwachten, dat de stemming thans, nu die pressie niet meer bestaat, anders zal uitvallen. Het amen dement-Bijleveld is dan ook volmaakt over.- bodig. De heer VAN AALTEN (V.-D.) meent, dat bet amendement-Bijleveld de Kamer op een verkeerden weg voert. Men zal in de toekomst stellig meermalen probeeren ach teraf een aangenomen amendement of voor stel ongedaan te maken. De heer SCHOKKING (C.-H.) is het in het algemeen eens met den heer Van Aal ten, maar in dit geval gaat het om iets an ders. Men heeft hier te doen met een si tuatie, die geheel gewijzigd is door het aannemen van het schorsingEwetje. Het is thans van belang, dat de zaak, die één ge heel vormt, ook één geheel blijft en dat er thans geen stuk daarvan afzonderlijk wordt vastgelegd. De MINISTER betoogt, dat het motief waarom hij schorsing van de behandeling vroeg vervallen was. Hij moest dus opnieuw de zaak overwegen en vragenwat doe ik met het ontwerp En zelfs al deelde spr. de materieele opvatting van den heer Heemskerk, dan nog sprak het niet vun self, dat hij de wet introk. Spr. is tot de overtuiging gekomen, dat wederindieniug van het ontwerp, mét het aangenomen amendement, de voorkeur verdiende boven intrekking van het geheele ontwerp en op offering van de geheele nieuwe bestrij dingswijze van besmettelijke ziekten. Spr moet de Kamer ten aanzien van het amendement Bijleveld volkomen vrij laten. Dc heer HEEMSKERK repliceert en ver klaart, dat de Kamer hier zich in de excep- tioneele positie bevindt, dat een onaanne melijk verklaard amendement is aangeno men en dat daarna de onaannemelijk ver klaring is ingetrokken. De heer V an Aalten kan met meenen, dat in dit gevaJ het amen dement Bijleveld een precedent zou schep pen. Het is in hooge mate inconsequent, dat wat van links was voorgesteld blijft, doch dat wat van rechts was voorgesteld niet blijft. De minister had het artikel moe ten terugnemen. Het zal in lengte van dagen een groote grief blijven voor de verhouding tusschen regeering en Kamer, dat de regeering zoo gehandeld heeft. De heer MARCHANT (V.-D.) vraagt zich af, wat de eer van de Kamer er mee t< maken heeft, als de regeering terugkomt op een onaannemelijkverklanng. De MINISTER is buitengewoon gegriefd door de woorden van den heer Heemskerk, na alles wat spr m de pers heeft moeten hooren over zijn houding teD gunste van den heer Heemskerk en de zijnen. Spr. heeft zich op 18 Juni niet vergist en hij heeft nu ook gelijk, omdat de omstandigheden veranderd zijn. De heer HEEMSKERK: Welke omstan digheden De MINISTER: Deze omstandigheden, dat thans het vaccinatievraagstuk een zoo danige gestalte heeft gekregen, dat het niet meer is het shibboleth, waarvan in de regeeringsvei klaring gesproken werd De vergadering wordt te 6 uur 10 min. verdaagd tot beden 1 uur. RECLAME. 2614 VOOR VRIJDAG 30 MAART. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politieber. 12.302 u.Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 6-uurslag. 6.04—7.16: Di- nermuziek door het Trio Rentmeester. 7.167.46: Landbouwhalfuurtje door dr. H. MolhuysenOnze landbouwproducten in het buitenland. 7.46: Folitieber. 8.05 8.35: Schippersles door A. M. C. v. Kasteele Bevrachting in de binnenvaart. 8.34 Solistenconcert door Nita van OsPooi, zang en Elsa Nolthenius, piano. 9.16: Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Tieep. Dram. en illustr. muziek. 10.06. Fersber. 10.15: Voortzetting van het concert. Operette- en dansprogranima. Huizen 340.9 M (Na 6 uur 1960 M.) 12.30: K.R.O. Tijdsopgave. 12.30-1.30: Lunchconcert door het Tno van Rest Win. kels te Amsterdam. 34 u.Vrouwen- uurtje door mevr. Kiiller—Wigman uit Utrecht. 4u.N.C.R V. Gramofoon- muziek. 66 u.Orgelconcert door den heer 8. P. Vi&ser, organist te Bennebroek. 66.45: Spreker N.C.R.V de heer Chr. v. d. Heuvel, Heemstede, lid der 2de Ka mer der Staten-Generaal. Onderwerp: „Christelijk agrarisch organisatieleven". 6.457.25: K.R.O. Sociologie door prof. J. D. J. Angenont, leeraar aan het Semenane te Warmond. 7.30: V.P R.O.-uitzending. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Sona- tenconcert voor cello en piano. 12.50: Orgelconcert. 1 202.20: Orkestconcert. 3.05: „The Grand National'' Paarden rennen in Liverpool. 3 40: Muziek. 3.50: Causerie: Het Parlementshuis. 4.05: Muziek. 4.10: Concert voor school kinderen. Orkest. 6.05. Muziek. 6.20: Lezing over paaschgebruiken. 6.35: Kin der uurtje. 6.20: Orkestconcert. 6.60: Nieuwsber. 7.05: Orkestconcert. 7.20: B.B.C. muziekcritiek. 7.36: Bach's sona tes voor viola da Gamba en cembalo. 7.46. Lezing: The new metals. 8.06- Vo. caal concert door Qertr. Johnson. 8.20: National Symphonic con-ert. Orkest o.l.v. Elgar met eigen composities. W Widdop, tenor. 9.20: Nieuwsber.) 10 36: Nieuwsber 10.40: Actueele causerie. 10.56—11.20: Variété. 11.20—12.20: Dans muziek Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11 u.Muziek. 12.50 2.J0: Orkestcon cert. 4.056.05: Liter, en muzik mati nee. 8.6011.20: Concert. Orkest. Hr. d'lnes, comedie Mile. Vaney, zang. Langenberg, 469 M. 12.26—1.60: Or kestconcert. 3 304 10: Vocaal concert. 5.20—6.20: Orkestconcert. 7.35: Rijn- landsche avond. Orkest en koor v. d We- rag A. Fran kei, H. Guermanowa K Han. sen, zangeressen. H Holwe, W Strienz, H. Schlcbusch. zangers. E. yegbnnd—1^«- fèbvre, declamatie. 2e deel „Schótzekün- nine" viïksstuk van Fuchs. Daarna daas^ ronriek. Köniurswustershausen, 1250 M. (Zeesen). I.507.05: Lezingen en lessen. 7.35: Symphonieconcert van Leipzig 1. Grippain piano. 9.5011 50: „Wo der Himrnel blaut..." A Gabré. tenor. Dr. Becce's Glo ria palast Svmphoniker. Hamburg, 395 M. 5 20: Orkestconcert. 6.45: „Der fliegende Hollander", opera van Rich. Wagner. Daarna actueele cau serie. 10.5011.50: Dansmuziek. Fran cesco Scarpasband. Brussel. 509 M. 5.206.20: Trioconcert. 8.35: Orkestconcert. 9.50: „Misdaad en literatuur", Vlaamsche causerie. Daarna weder tot 10.35: Orkestconcert. RECLAME. 1689 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TRAM OF BUS HAARLEM—LEIDEN v.v. Men had verleden week de gelegenheid ter Secretarie van den Raad van State de stuk ken in te zien inzake de beroepen op de Kroon door den Raad van Lisse de Haar- lemsche Brockway-Bus-Maatschappij en de N. Z Hollandsehe Tram-Maatschappij op da besluiten van Ged. Staten van N. Z. Hol land waarbij aan de Brockway-Maat9chappij een concessie werd verleend voor 3 jaar na uitspraak der Kroon in geval van beroep, teneinde de Tram-Maatschappij in de gele genheid te stellen tot electrificatie over te gaan. met de bedoeling van Ged. Staten van Noord-Holland dat de tramlijn daarna op behoorlijke, aan de eischen van het verkeer beantwoordende wijze wordt oeexploiteerd en van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. dat de peheele tramlijn Haar lemLeiden geëlectriliceerd zal ziin en een heqnente dienst tnsschen beide steden en de tnsschennelegen pemeenten in de bollen streek zal mogelijk zijn, opdat deze ten volle in de verkeersbehoeften kan voorzien. De N. Z Hollandsehe Tram-Maatschappij vraagt in haar beroepschrift geen langere concessie aan de bus-maat schappij te geven dan een jaar of zoolang als zij voor electri ficatie noodig heeft, de Brockway-Maat- schappij vraagt voor onbepaalden tijd con cessie. of althans voor minimum 5 jaar met dien verstande dat verlenging gegeven wordt ook wanneer de tram aan de eischen van Ged Staten heeft voldaan en de Raad van Lisse plaatst zich op het standpunt dat: de welvaart van de Gem. Lisse het meest ge baat is bij een vrije concurrentie tusschen openbare middelen van vervoer. Hieronder volgen eenige regelen uit di verse stukken bij den Raad van State: Directie N. Z. Holl. Tram-Maatschappij aan Ged. Staten van Noord-Holland dd. 22 Nov. 1926 o.a.: „Eene in allen deele de moderne verkeers- eischen bevredigende electnsche tramlijn moet dubbelsporig zijn. De kosten van een dergelijke aanleg zijn echter van dien aard. dat zelfs bij de hoogst gestelde verwachtin gen ten aanzien der vervoerstoename het alsnog in de onderneming te steken kapitaal niet rendabel zal zijn. Het verleenen van een of meer autobusconcessies aan derden ontneemt de zekerheid dat de bestaande stoomtramlijn zal worden geëlectrificeerd". Dir. N. Z. Holl. Tram-Mij. aan Hare Maje steit de Koningin, dd. 9 Mei 1927 o.a.: „dat de verbouwing der stoomtramlijn in een electrische dubbelsporige lijn door de hooge kosten daaraan verbonden voorloopig niet denkbaar is. dat toch een eenvoudige electrificatie van de bestaande stoomtram lijn zooals deze slechts finantieel verant woord is en een korleren tijd van voorbe reiding en uitvoering vorderen zal en deze door adressant op ongeveer een jaar wordt geschat In een schrijven dd. 28 Sept. 1927 aan het Prov. Bestuur van Noord-Holland aan den 'Minister van Waterstaat staat o.a. „dat indien deze tramlijn is geëlectrifi- cëerd en op behoorlijke aan de eischen van het verkeer beantwoordende wijze wordt ge ëxploiteerd, er geen behoefte meer aan het vervoer met autobussen in deze streek bestaat...." In een adres van de Directie der N. Z. Holl. Tram-Mij., aan Hare Majesteit dd. 23 Maart 1928 staat o.a.: „dat in het onderhavige geval niet de voorkeur aan de bus moet worden ge'geven, al zullen de omstandigheden het dan niet mogelijk maken, dat de tramlijn over het grootste deel harer lengte dubbel spoor zal kunnen verkrijgen daar toch ter ondervan ging van dit bezwaar een voldoende aantal wisselplaatsen zal kunnen worden ge maakt. en verder: „voorhands wordt door ons slechts de uitrusting van de bestaande lijn met electri sche bovenleiding en de aanschaffing en onderbrenging van nieuw electrisch rollend materiaal overwogen. De Brockway-Maatschappij zegt o.a. in hare adressen aan de Kroon, dat het onver antwoordelijk zou zijn „eenvoudige electri ficatie" der bestaande trambaan toe te staan, o.a. om redenen van publieke veiligheid, daar de baan door zeet nauwe straten door de Gemeenten leidt en langs voortdurend kronkelende wegen, dat de Tram-Maat schappij nimmer iets deed in het belang van het publiek en uitsluitend op eigen voordeel uit is. hetgeen bewezen wordt door het feit, dat zij bl^kens haar Beroepschrift een mo nopolie van vervoer opeischt bij eenvoudige electrificatie der bestaande trambaan waar mede- bij lange na niet in de verkeersbehoef ten zal kunnen worden voorzien. Commentaar i9 overbodig. Neen. toch niet want de Raad van State heeft ettelijke be,- sluiten van Ged. Staten van Limburg, Drente en Friesland vernietigd zeer ten on gerieve van de bewoners van het platte land, waarbij aan busondernemingen concessies werden verleend in concurrentie met spoor- en tramwegen Het i9 dus zaak dat men den Raad van State ervan overtuigt, dat de bloembollenstreek niet zonder autobussen kin. nti niet, in de toekomst niet en naast de mooiste electrische tram zelfs niet Het is zaak dat men den Raad van State overluige dat er geen monopolie aan de Tram-Maatschappij mhg worden gegeven, als zijnde tegen het belang der streek. Moge Burgemeesters. Wethouders en Leden van den Raad van alle gemeenten langs het traject en ook van Leiden en Haarlem er voor zorgen vertegenwoordigd te zijn op de Openbare Zitting, van den Raad van State op Woensdag 4 April e.k., teneinde de belangen der streek te verde digen en te- voorkomen dat een monopolie van personenvervoer aan de Tram-Maat schappij in de naaste toekomst en voor altijd wordt verleend en een anders onher stelbare onbillijkheid jegens de busonder neming wordt begaan. Men toone de noo- dige activiteit door in spoedvergaderingen de houding in deze belangrijke quaestie. thans or.der gewijzigde omstandigheden dan voot- heen, vast te stellen. De Rijksweg is boven dien ongeschikt als baan voor een e-Ieclrische tram, zoowel als voor een stoomtram, met het oog op het sleede groeiend verkeer. MARTIN C. VAN DER WAL, directeur Brockway-Maatschappij. ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING. De jaarvergadering. In de gisteren te Rotterdam gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders der Rotterd. Bankvereeniging, waren tegen woordig 20 aandeelhouders met 9605 aan- deelen, recht gevende op het uitbrengen van 119 stemmen. Bij de toelichting van de jaarcijfers deed de voorzitter, mr. Th. A. Fruin. naar aan leiding van den post „kosten uit hoofde van onze garantie tegenover de Nedcrlandsche Bank" ten bedrage van f. 711.040 uitvoerige mededeeling, waarin enkele bijzonderheden uit de crisisjaren der bank voorkwamen. In het syndicaal tol steun der aandcelen Ro- baver werd door directeuren, commissaris sen en vrienden der bank voor f. 1.582.000 deelgenomen. Er werden nominaal f. 17 023.200 aandeelen gekocht voor f. 14.712.000, of dooreen legen ca. 80'/) pet. De bank verkeerde in de meening, dat zij in geen geval zou behoeven op te komen voor rente op de voor rekening van den Staat bij de Nederlandsche Bank beleende aandeelen. Bij de reorganisatie der bank werden van de door het syndicaat ge kochte aandeelen f. 15.000.000 geconver teerd in amortisatiebewijzen. Eerst na de reorganisatie bleek, dat de Nederl. Bank op rentevergoeding aanspraak maakte. Ten slotte is door de bank loch besloten de rentegarantie te aanvaarden, omdat het redelijk was, dal de Robaver den rentelast overnam, dien de Staat voor zijn hulp aan de bank zou moeten betalen. Sedert is de winst- en verliesrekening met de kosten dier garantie beiast geweest Daarna werd een voorstel gedaan om van de particuliere syndicaatsleden tegen 50 pCt. af te koopen hun aandeel in de door de Robaver uitgegeven amortisatiebewijzen, die later zouden zijn al te lossen met f. 1.631.134.50. Het is de bedoeling deze amortisatiebe wijzen, na aankoop, uit de bijzondere re serve al te schrijven op f. 1, zoodat zij in feite als afgelost zullen kunnen worden be schouwd. Wordt ook dat voorstel aangeno men, dan zullen er dus nog amortisatiebe wijzen bij derden uitstaan, af te lossen met een bedrag van f. 21,886 865 Na deze mededeeling werd het jaarver slag en de balans en verlies- en winstreke ning goedgekeurd en hel dividend mitsdien vastgesteld op 5 pCt. Tevens werd hiermede besloten tot aflossing van de amortisatie bewijzen en tevens om ondershands aan te koopen de amortisatiebewijzen tegen 50 et, aflosbaar met f. 1.631.134. De voorzitter wees er nog op, dat deze daad was in het belang van de bank en zij de instemming heeft van alle particuliere syndicaatsleden. Tevens deelde de voorzitter mede. dal alle aandeelen van de bank, die nog bij syndd- caateigenaren voorhanden zijn, door deze kunnen worden aangekocht tegen den koers van 100 pCt. cum. dividend. Ook deze transactie achlle spr. in het belang van de bank. Ten slotte wees hij er op. dat zoowel de Nederlandsche Bank als de Nederland sche regeering toeslemming hebben ver leend tot aankoop van de amortisatiebewij zen, mits deze het allerlaatste voor aflos sing in aanmerking zullen komen Daar be sloten is deze amortisatiebewijzen lot op f 1 af te schrijven, is aan deze voorwaar den voldaan. De heeren Th. P. Baart de la Faille en W. v. d. Vorm werden als commissarissen herkozen. NIEUWE UITGAVEN. OLYMPISCHE SPORT. Bij D. A. Daamen'a Uitgeversmaatschap pij te 's-Gravenhage zijn in druk versche nen de eerste twee van een aerie van vijf boekjes over de Olympische Sporten. Schrijver er van is de heer Leo Lauer, die op populair-overzichtelijke wijze athletiek en wielrennen bespreekt en de ontwikkeling er van nagaat vanai vele eeuwen her tot op dit oogenblik. Hij beschrijft daarnevens in het kort de Olympische Spelen, die in den loop der jaren hebben pla its gevon den, geeft er de resultaten van weer en trekt zoo af en toe een vergelijking. Het is een tweetal goed verzorgde en aardige boekdeeltjes, die met vele foto's zijn ver lucht, en bij menigeen een warm onthaal zullen vinden. De prijs bedraagt f. 0.76 per boekje. In het eerste, dat over athletiek, schrijft oud-minister, dr. De Visser, een woord ter aanbeveling. Reclame. Wij ontvingen een opvallende reclame plaat voor de Internationale Tentoonstel ling op Filmgebied die van 14 April tot 15 Mei in den Groote Koninklijke Bazaar te 's-Gravenhage wordt gehouden. Verschenen is het eerste nummer van „De Brug", maandblad voor toegepaste verkoop en reclamekunst, onder redactie van J. F. Reesinck. „De Brug" wil geregeld voorlichting ge ven over alle vraagstukken van verkoop en reclame Het is bestpmd voor de middpn slandsgroepen en zal daarom zeer speciaal haar aandacht wijden aan het vonrnaamsfp reclamemiddel der middenstandsïrnopen* de etalage, al zal het geenszins de andere reclame-onderwerpen over 't hoofd zien. Hei eerste nummer ziet er goed uit, RECLAME. vu OIR PLEiriE5 DEN DOlDER VRAAG ONZE PAASCH PUZZEJ- 6071 Van de fabrikanten der Nederlandsche Kroonrijwielen, de firma R S. Stokvis en Zonen te Rotterdam ontvingen wij een pro spectus, op de achterzijde waarvan een nauwkeurige, duidelijke fietskaart voorkomt Een practische dus wel effectvolle reclame, die bij de wederverkoopers gratis verkrijg baar is, TIJDSCHRIFTEN. Het Maart-nummer van „De Kroniek** Is voor een groot deel gewijd aan reproducties van werk van De Werkers, een groep ver dienstelijke jonge kunstenaars De redac teur-uitgever a i. vulde ook dit nummer verder hoofdzakelijk met bijdragen van eigen hand, over zeer uiteenloopende onder werpen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. SPAARNDAM, R'dam n. New Orleans, 27 Maart te Vera Cruz. KINDERDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 27 Maart te Londen. MAASDAM, New Orleans n. R'dam, 27 Maart van Santander. BOSCHD1JK, 28 Maart ran Philadelphia! te Rotterdam. j KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, 30 Maart van Amat. te B. Aires verwacht. FLANDRIA, thuisreis, 80 Maart te Bahis verwacht. STOOMVAART-MTJ. „OCEAAN". EUMAEUS. 28 Maart van Sabang naar Amsterdam. AGAPENOR, Amst. n. Java, pass. 27 Maart Perim. HOLLAND—BRITSCH-INDIfi-LIJN. TERNATE, 27 Mrt. van Bombay te Karaehh KIELDRECHT, uitreis 28 Mrt. van Suez. B1LDERDI.TK, uitreis. 27 Mrt. v. Rangoon. MEERKERK, thuisreis, 27 Maart van Rangoon. STREEFKERK, thuisreis, 27 Maart van Co lombo. IJSELKERK, uitreis, 27 Mrt. van Madras. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. POELDIJK, 27 Mrt. van B. Airee naar Rot* terdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Bn,LTT0N, thuisreis, 27 Maart van Pori Said. MARKEN, uitreis, 3081 Maart te Dakar verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK, 23 Maart van Batavia naar Rol* terdam. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, thui* reis, 30 Maart v.m. te Genua verwacht CHR HUYGENS, uitreis, 27 Maart Ttn> Belawam, I DIVERSE STOOMVAARTBERICHTElf. DOHDHECHT, Duinkerken n. ConslanxL pass. 27 Maart Kaap Malapan. ROZENBURG, 26 Maart van Blyth naaf Bayonne. STAD ZWOLLE. 26 Maart van Sunderland naar Bayunne. SPAR, 26 Maart van Pernambuco naar La* Palmas VALKENBURG, 27 Maart van Lissabon Decido WALCHEREN, La Plata naar R'daan, pass. 27 Maart Olinda Pernambuco. JONGE MARIA, 27 Maart van Valencia n, Rotterdam. MARPESSA, Marseille n.—pass, 26 Maart Madeira. AMSTEL. 27 Maart r. Bordeaux te Bilbao. GOUWE. Newcastle n. Oran, pass. 27 Mrt, Ouessanl. VECHT 27 Maart van Palermo te Sfax. NOORD, 27 Maart van Malaga n R'dam. RECLAME. 183 c.M. breedI 2 40 200 cJH. breedt- 2.60 APARTE DESSINS. 5873 H'IRLEMMERSTRAAT 130—136. 2-3 j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10