69"° JAARGANG WOENSDAG 28 MAART 1928 No. 20872 STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGGLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor ad verten tien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentifn 35 Cts per regel Kleine Advertentifn uitsluitend bii vooruitbetaling Woensdags en Zaterdag9 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrerht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35. per week ƒ0.18 Buitsn Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2.35 portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GENEESHEER-DIRECTEUR DER GESTICHTEN. Ter vervulling van de vacature van Ge neesheer-Directeur van de gestichten „En degeest, Voorgeest en Rhijngeest". ontstaan tengevolge van het overlijden van den heer J. van der Kolk, stellen B. en W. den Raad voor, overeenkomstig het advies van de Commissie van Beheer over die inrichtin gen, te benoemen als zoodanig dr. F. J. Stuurman, geneesheer aan- en waarne mend Geneesheer-Directeur van het Pro vinciaal Ziekenhuis bij Sandpoort. VEERTIENDE UITVOERING „U. V. K." In de vrijwel geheel gevulde concertzaal „L'Union" aan de Steenstraat, heeft gisteren de Chr. Reciteerclub „U. V. K." haar 14de groote openbare uitvoering gegeven. De uitvoering, die werd opgeluisterd door goede muziek van een strijkje, bestaande uit mej Tilly Leening, mej. Mulder en den heer Kemners, werd door den voorzitter, den heer G Zitman, met gebed geopend De heer Zitman sprak daarna een ope ningswoord, waarin hi] den bondsvoorzit ter. den heer D. M. Kuivenhoven, welkom heette en er zijn spijt over betuigde, dat de eere-voorzitter, de heer J. A. van der Rey- den, verhinderd was de uitvoering bij te wonen. Daarop werd begonnen met de uitvoe ring van een mooi tooneelspel in 3 bedrij ven. getiteld „Wantrouwen". Het stuk van K H. Spijkman boeit door den goeden in houd. Men kon er uit leeren hoe fnuikend wantrouwen kan zijn en hoe ellendig een man zich voelen moet, die op het moment, dat de schijn tegen hem is en hij verdacht wordt, zich zelfs door zijn vrouw gewan trouwd ziet. „U. V. K." heeft dit moeilijke speelstuk met overwinning van vele moeilijkheden, goed ten tooneele gebracht Er werd over het algemeen vlot gespeeld, al had het tempo soms wel eens wat vlugger mogen zijn. De heeren G. Zitman, I. Zitman, J. Blok speelden soms verrassend goed en J. J. Zitman als Van Dingen was prachtig. Van het spel der dames viel vooral mej. G. Lut's vertolking van de rol van Paula en mej. Stouten's Gretha te roemen Als wi] opbouwende kritiek moeten leve ren, laten wij den U. V. K.'ers dan raden vooral le letten op de uitspraak van vreemde woorden. Woorden als gefinjeerd (gefingeerd), geassesteerd (geassisteerd) en invetatie (invitatie) klinken beslist storend en leelijk. Vervang ze door goede Neder- landsche woorden of gebruik ze niet Maar als men ze gebruikt, spreke men ze zuiver uit. Met „Wantrouwen" behaalde „U. V. K." een verdiend groot succes. En ook de voor drachten na de pauze amusante stukjes sloegen wel in. Zoo werd deze uitvoering een volmaakt succes. Op de gebruikelijke wijze werd de avond besloten. CENTRALE NED. AMETENAARSBOND. De afdeeling Leiden van bovengenoem- den bon<l hield gisteravond in „Hel Volks gebouw" haar jaarvergadering, die matig bezocht was. De voorzitter opent de vergadering en doel mededeeling van de door hel bestuur verrichtte werkzaamheden in de afgeloopen periode De notulen worden voorgelezen en .goedgekeurd. Na behandeling van eenige ingekomen stukken, werd besloten f. 10 le storlen in het „Ondersteuningsfonds" van den Bond en f. 10 ter beschikking le stellen van het „Mei comité". Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. Ook het finantieel verslag van den penningmeester werd onder dankzegging voor het accurate beheer goedgekeurd. Het bestuursbeleid werd eveneens na eenige besprekingen met algemeene stemmen goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd de secre taris. de heer J. W van Hees die periodiek moest aftreden, weder herbenoemd. Aan de orde kwam nu de voorloopige be schrijvingsbrief voor het op 31 Mei. 1 eD 2 Juni as te houdpn bondscongres te Gro ningen Nadat verschillende leden opmer kingen over de voorstellen daarin voorko mende hebben gemaakl. werd aan de afge vaardigden overigens vrij mandaat gege ven Als afgevaardigden werden aangewe zen de heeren H. v. Woudenberg en J. W. v d Heijden. Als leden van de kascommissie werden aangewezen de heeren J. J. G. Spil J v. d Moolen en K. Kruizinga. lerwijl als reserve optre.edl de heer T C. v. Ooijen. Nadat eenige leden bij de rondvraag &og enkele zaken bespraken, sloot de voor zitter onder een woord van dank de ver gadering. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het: candidaatsexamen wis- en natuurkunde E de heer J. Drop (Den Haag): voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde A de heer J. J. M. van Santen (Den Haag) en voor het aanvullend doctoraal examen Indisch Recht de heer Mr. P. Biersteker (Leiden). De commissie tot redactie van den Studenten-almanak voor 1929 is als volgl samengesteld: W. E. Boeles, praeses; A. F Kamp, ab-actis; R. Baelde; H. Faber; B. Moret. De Poolsche gezant mij on9 hof, graaf Stanislaus Ketrzynski heeft gislermiddag ten huize van prof. Keesom aan dezen de bul van eeredoctor in de technische weten schappen van de technische hoogeschool te Warschau overhandigd. Prof. Wolfke uit Warschau, die als pro motor van prof. Keesom was opgetreden, was bij de plechtigheid tegenwoordig. Zoo juisi-is verschenen een Catalogus van de Archieven van de Leidsche Hallen, uitgave van het Gemeente-archief, ver zorgd door mr. dr. C. J. Overvoorde. Aanstaanden Vrijdagavond om 8 uur zal in de groote zaal van Prediker (Jan- vossensteeg) de feestelijke jaarvergadering der Chr Oranjevereeniging gehouden wor den, waarin de verkiezing moet plaats vin den van een voorzitter. De aftredende bestuursleden zijn de heeren Jansen en L Questroo Jr. Candidaten zijn de heeren Kuijper en Pieneman. Verder zullen besprekingen worden ge voerd over de feestavonden, welke dit jaar gehouden zullen worden op 30 April. 31 Augustus en 3 October en over de viering van het 20-jarig bestaan der vereeniging in November a.s. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Op Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Maart zal in het wijkgebouw Geloof-Hoop-Liefde, Langeslraat 67-69 de jaarlijksche tentoon stelling gehouden worden van teekeningen, dit winterhalfjaar vervaardigd. Men zal er teekeningen vinden op het gebied Van bouw kundig en rechtlijnig teekenen. De tentoon stelling zal geopend zijn Vrijdagavond half negen en Zaterdag van half drie tot vier en van acht tot tien uur 's avonds. Ouders, die hun kinderen volgenden win ter de teekenles willen laten volgen wordt zeer aangeraden de tentoonstelling te be zoeken, opdat zij er een denkbeeld van kunnen krijgen, wat op dit gebied bereikt kan worden. Terwijl tegenwoordig aan den eenen kant een streven valt waar te nemen tot de vestiging van steeds meer warenhuizen en bazars waar men allerlei artikelen, ook op het gebied van de mode kan koopen. ver rijzen er ook nog steeds vele z.g. speciaal zaken. die er zich in het bijzonder op toe leggen een of enkele artikelen in grootp sor- leering en in alle prijzen in voorraad te houden. Zulk een zaak is heden hier weer geopend op de Haarlemmerstraat 133135. Wij bedoelen het magazijn De Prijslijst waarin men steeds een zeer groote keuze dames- en kinderhoeden zal kunnen vinden en waar men verder ook wolgoederen (ge breide jumpers, deux-pièces enz.) en pel terijen in alle genres, te kust en te keur in voorraad zal vinden. De Tirma die ook in Den Haag en elders dergelijke zaken heeft en dus ervaring op dit gebied heeft, mag te vreden zijn met deze nieuwe zaak welke zij heden hier opende en die er prachlig uilziel. Naar wij van in dezen bevoegde zijde vernemen, heeft het gisteren door ons ver melde geval met betrekkins tot een uit Amerika verzonden brief, die in het bezit was gekomen van e'en besteller tot wiens vijk hij niet behoorde een veel onschuldiger karakter als aanvankelijk werd vermoed Er zou allerminst opzet in het spel zijn ge weest. doch alleen toevallige omstandig heden die den schiin van schuld op den betrokken besteller deden vallen. Ten verzoeke van den Officier van Justitie te 's-Gravenhatre heeft de politie alhier aangehouden de 18-jarige J. S die 14 dagen gevangenisstraf moet ondergaan. De 18-jarige V.. gisteren aangehouden in verband met een inbraak op de Mare en de 17-jarige W V die uit een vergaderlokaal aan de Middelstegracht een rijwiel heeft gestolen, zijn heden door de politie naar Den Haag overgebracht. man. Anton Jan. z. van J. E. de Meyier en N. J. Sprik. Leendert. z. van D. Klein en J. Fasseur. Hendrika. d. van A. La Lau en P. Siere. Anna, d. van J. Ligl- voet en P. Rietbergen. ïmmetje, d. van C de Grool en R. J Schuilenburg. Maria Theresia, d. van J. van Tpijlingen en M. M v d. Heemst Marie, d. van H W. van Oosten en M. Pijnakker. Al- bertu9 Jacobu9 z. van J. A. van Zanlen en J G. W Tukker Johanna Geer- truida. d van G Zuurdeeg en M J Dol. Johanna, d van J. A van Haarlem en M van Weeren Johannes Theods Maria z. van J. A Vink en W v. der Ploeg Jannetje, d. van L Jansen en J Schroef. Jannie, d van G F. Huner en J Eich- horn. Petrus, z. van P. van Hecke en A. Onvlee Alida, d. van J. F. van Loe en G Blansjaar Abraham, z van W van Leeuwen en J. P van Os. Elisabeth Maria, d van A. v der Meer en C v. der Hoorn Nieolaas en Jacob. 2 zoons van J. de Geus en L .de Graaf Zwana, d. van P Kruit en Z Vermeer. Hendrik Anton, z van H A Veldhoven en A Ver- plancke. Paul Jacobus, z van J H F. Vermond en C M Onderwater Gerar- dina. d van L. Bogaards en J van Evert. Jacoba, d. van J. Peters en M. Kranen burg. GEHUWD: C. Brouwer, wednr. en J. M. Blote, jd. N. A. Muusse, jra. en H. E. Nieboer, jd. P. J. de Water, gesch. en A. P. M. v. d. Berg, jd. P. Z. Dreef, jm. en A Philippo, jd. A. Spierenburg, jm. en C C. Baart. jd. P. Sierat, jra en H. Broers, jd. P. Lagas, jra. en C. Fuchs, ja. P. H. Hintzbergen, gesch. en W Baart, wed. OVERLEDEN: P v. TilEgmond, vr., 40 j. B. M. de GraaffKranenburg, vr., 27 j. j. L v. Dijk, d., 3 j. C. C. Binkv. d. Schaft^ gesch., 76 j. D. Favier, d., 20 j. W J. Pieterse—Bos, vr., 38 j. J. Blans jaar, wednr., 79 j. D. Vonk—v. Öostrom, vr., 55 j. H. Geskus, d., 8 mnd. G. Coene, z., 51 j. A. Christiaanse, m., 64 j. J. N. de Man, m., 70 j. J. du Pon, m., 77 j. F. v. Zanten, d., 12 j. K. Vonk, z„ 21 j. M. Duiverman Bolster, wed., 94 j. C. W. Dirksevati Borselen, vr. 70 j. V. de Bolster, wed. 52 j. W. Mulder, m., 77 j. G. H. den Dubbelden, z., 2 j. C. Kraay, d., 5 j. S. Kuiper, m., 39 j. A. Hoek meter, m., 61 j. GEBOREN: Willem Marinus. z. van W. M. van Riikom en A. A Vellekoop. Christina Elisabeth, d van P W v. den Heüvel en j A. A. de Roos. Gerardus Jozef, z. van M. A. van Diemen en G A Meijer. Jo hannes Jhozevius, z. van J. P. van Noord en E. C. M v d. Ven. Wilhelmus Hen drikus, z. van J, T .Markus en J. C. Witte- i GEVESTIGD: P. van den Berg, K.M. invalidenhuis. W. Berlee, letterzetter, N.-Rijn 74. B. Brouwer, Haarlemmerstraat 265. H. Bunk en fam., Groenoordstraat 38. J. Driessen en farm, timmerman, Lombok straat 73a. H. Flottraan, Hendrikstraat lö W 9. H. de Geest, banketbakker, Noordeinde 8. W J. Gelok, opzichter Rijkswaterstaat, Boisotkade 2. J. J. Ha- zelhoff. reiziger, Hooge-Rijndijk 30. F. J van Hussen en gezin, magazijnbediende, J. W. Frisostraat 27 H. W. Keesom. Wasstiaat 3. - H. Koning en fam., los &*- beider, Korte Diefsteeg 6. R. Kowalczijk dienstbode, Plantage 9. M. H. Kühn, dienstbode, Langebrug 65. W. van Leeu wen, timmerman, Driftstraat 16. H. Meyer en fam., adj. onderofficier, Leeuw e. rikstraat 2. J. Meyering, dienstbode, Wasstraat 34. W. C. van der Nat, Witte^ Rozenstraat 40a F. A. Nieuwenburg,^ metselaar, Woonschip Zijlsingel. A. van Noort, kinderjuffrouw, Rijnsburgerweg 81. A van Poelgeest en fam., rijwielherstel ler, Sophi astraat 3S. G. J. Pool, F.ijns- burgerweg 77. M J Rademaker, strijk ster, Lange Raamsteeg 17. A. Roodbeen Van den Brenk. Seringenstraat 1. Th. H. Sanders en fam.. verzekeringsagent. Heerenstraat 123. H. D Sierag, smid, Willemstraat 10. J. Smit, Utr Jaagpad 25. D. E. van der Steenhoven, dienst bode. Acad. Ziekenhuis F J. Vermeulen, letterzetter. Van Speykstraat 26. L Vin. kesteyn, W Pyrmontstraat 42. A. C. Vos Kitz en fam Woonschip Zijlsingel. A J. Waals en fam., manufacturier. Haag- weg 48. P. H. de Waard, Morschweg 26a. - M. J. Walle er. fam elcctricien. Parkstraat 12a. H. Witmuts, dienstbode, Rijnsburgersingel 23. E Nijholt. id. T. -Woerdenbach en famv. sigarenmaker, JaDvossensteeg 20. VERTROKKEN: N. C Groenendijk, Oegstgeest. Julianalaan 10. G. v. d Waal. Amsterdam, Kinker- straat9filfl - Ch A .1 Godthelp. Nijmegen Kol. Reserve. S. Bromet, Amsterdam, Transvaalstr. 36II. A. M Binken. Bos koop, Ridderbuurt 71 B. M. D. Benes, Nijmegen, Oranjesingel 16. B. Stolz. Ant werpen, G. Vermeer, Voorschoten, j Leidsche weg 225. G. Nederstijf, Oude- Wetering, 85, b. F. Dongel. J. v. d. Kwaak, Voorschoten, Valkenburgerweg 34. M. Kuivenhoven, Apeldoorn, Marechaus see-Kazerne. H. J. A. Godthelp, Nijmegen, Kol. Reserve. L. E. Nieuwenhuizen-Se- gaar, Wassenaar, Hyacinthstr. 4. C. J. v. Arkelv. Dijk, Den Haag, Hotel Pomona, Molenstr. P. Th Becker, Gelsenkirchen, Margarethe Hoff 21. P. v. Haasterenv Egmond. Gouda, R.K. Hof, Haven. J. Doeve, Brussel. E. W. Vreeswijk, Utrecht. Frans Halsstr. 33. 11 P. Vader, idem. idem. N. GaljaardVervoort, Den Haag. Amst. Veerkade 35 H. P. A. Ernst, Nijmegen, Prins Hendrikkazerne. M. A. Brozius, Hoorn. Achterom 9. Th. Opdam- Langezaal, Nijmegen. Dominicanenstr. 29. - M M. Warnaar, Leiderdorp, Dorpstr. 64. J. Snapperv. Stralen, Amsterdam, Tuin straat 177 hs AP. M. de Wever. Vught, Kerkplein 334. G. J. den Broeder, Gouda, Zeugstr. 60. M. Loos, Oud-Ade, b. P. Loos. M. S. Peterson, Doetinchem, Wilh.straat G 220a. M. A. Oort, Oegstgeest, bij Dr. II. Oort, Rijngeesterstraalweg E. Eljan, Den Haag. Boekhorststraat 137a. W. Ilooft- man, Amsterdam, Arubastr. 6. H. E. Nieboer, Katwijk a. Zee, Duinoord 42. P. A. Kadé, Voorschoten, Kattenlaan 43. A. v. HaarlemLuijkenaar, Eindhoven, Tul- penstr. 53. 11. Lautenbach, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 50. B. Frank, Den Haag Charlotte de Bourbonstr. 143. II. G. Bonnet, Nederwecrt, Slokhorst. P. D. J. van Lie, Scheveningen, Rotterd str. 114. D. J. M. Hol. Brussel, Rue Paul Lanlers 46. Fr Bezemer, Rotterdam, Proveniersingel 67 b. F. Collee, Wassenaar. Molenstr. 1. D Wassenaar, Leiderdorp, L. Rijndijk 3 Q J. H A. Crama. Den Haag, Kaapstr 254. A Sterk. Heukelum, Spijk B 53. S. L. J Gussenhoven, Voorschoten, Voorstr. 32 G W Eggink, Amsterdam. Weteringstr 28 II Fr C. Vortman, Arnhem, Eusebiusbin- nensingel 11. HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. Door ongesteldheid van den heer Van Bei- num stond het concert gisteravond onder leiding van den tweeden dirigent Marinus Adam, een der violisten van het orkest. De heer Adam heeft als orkestleider een zeer gunstigen indruk gemaakt Dat hij een mu sicus met temperament is, bleek ons al da delijk bij de Euryanthe-ouverture, die hij met zoodanigen gloed en overtuiging ten ge- hoore bracht, dat wij over enkele oneffen heden gemakkelijk konden heenstappen. Maar bovenal liet hij zich kennen als een resoluut leider, als een, waar het orkest op kan vertrouwen, in de begeleiding van het e moll pianoconcert van Chopin, dat dit maal de plaats der gebruikelijke symphonic innam Hier toonde hij zich de volgzame be geleider, die de soliste de noodige bewe gingsvrijheid laat, maar die toch ook, daar waar het pas geeft, de orkestpartij het noo dige relief verleent. Voor zoover naar een eerste proeve kan worden geoordeeld, is de heer Adam een zeer te waardeeren tweede dirigent. Chopins pianoconcerten worden in on3 land weinig gespeeld. Bij ons inderdaad min der dan in het buitenland Nederland oor deelt scherp, in doorsnee scherper dan het buitenland. Andere reden Voor het verschijn sel is moeilijk te vinden. Het is waar, dat Chopins oeuvre ongelijk van waarde is. Er zijn stukken van den genialen Poolschen meester, die verouderd zijn Zou nu het e moll concert, dat hij in zijn portefeuil'e had, toen hij als twintigjarig jongeling naar Parijs trok, tol die verbleekte muziek moeten worden gerekend? Men hoede er zich voor om het als jeugdwerk lager te taxeeren. Want Chopin heeft na dien leef tijd weinig of geen stijging meer bereikt. Hij had alleen meer of minder gelukkige oogenblikken. Nu kan worden toegegeven dat hel e moll concert als stuk in den groo- ten vorm. welks beheersching nu eenmaal niet de sterkste zijde van Chopins genie was, niet die gave eenheid bezit als bijv. zijn études of mazurkas, onnavolgbare toongedichlen in klein bestek, toch is er ook in dit concert zooveel poezie, zooveel charme zooveel voornaamheid van geest, al is die dan niet altijd even kort en bon dig ten toon gespreid, dat men zich geluk kig m3g prijzen het sluk zoo nu en dau eens weer te hooren. En in die meening zijn wij gisteravond niet weinig versterkt. Valt het eerste deel al wat lang omdat de rijkste melodiek, de mooiste klankkleur en de interessantste rhytmiek het gemis eener grondig muzikale doorwerking niet geheel kan doen vergeten, de romance en de finale, vooral deze, maken toch weer alles goed. Voor deze fijne en teere muziek moet men een delicaat pianist hebben Bij voor keur zelfs een vrouwelijke omdat hier alles op charme aankomt Charme in de uitbeelding der poëtische gedachte en in de toongeving. Beide hebben we volop bewon derd in de auditie, die Luise Thielemann uit Hannover aan het concert gaf. Ze heeft bet technisch meesterlijk gespeeld. In ieder BINNENLAND. Besprekingen over de wijziging der Onge* vallen-, en der Land- en Tninbouwongeval* lenwet (Tweede Kamer, 3e Blad). De voortgezette vergadering der Ned. Ver* eeniging van Hnisvronwen (Binnenland, 2e Blad). Pakhnishrand te Amsterdam (Gemengd, 3e Blad). De Belg Moons wint het Enropeesch kam* pioenschap biljarten (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De Rnssen protesteeren tegen de rede van jhr. London bij het sluiten der voorbereiden* de ontwapeningsconferentie (Buitenl. le Bl.)j Het Poolsche parlement bijeen. Ramoer en een nederlaag der regeering (Buitenl. le BI De Dnitsche Oceaanvlucht door ongunstig weer uitgesteld (Buitenl. en Tel. le Blad). Aardbeving in Italié. Dooden en gewon* den (Buitenl. en Tel. le Blad), j opzicht beheerscht: het melos in prachtige welving het figurenwerk in klank als van zuiver kristal En alles voorgedragen in de sfeer van bloeiende jeugd, geluk, waarover die eigenaardige sluier van Chopinsche melancholie is gespreid. Men kan zich het concert nauwelijks mooier denken dan Luise Thielemann het ons heeft voorge speeld. De jonge pianiste heeft mei haar voordracht alle eer ingelegd Het publiefc heeft haar enthousiast toegejuicht en bij herhaling teruggeroepen. De mooie bloe men, die haar werden aangeboden waren ten volle verdiend. Na de pauze heeft ze haar voortreffelijke muzikale en pianisti sche kwaliteiten andermaal doen waar deeren en een drietal kleinere stukken van Granados, Debussy en Liszt. LUISE THIELEMANN. Behalve van de voortreffelijke begelei ding van het pianoconcert moeten we, wat het orkest betreft, nog melding maken van de zeer prijzenswaardige uitvoering van Wagners Tristan-voorspel (de strijkersbe* zetting is daar wel wat gering voor) en van een suité van allerinnemendste kleine Rus sische dans- en volkswijsjes, door Liadov, sober en toch kleurrijk, geïnstrumenteerd. De zaal was aardig bezet, maar toch te gering voor een loonende uitvoering Dit concert met zijn belangwekkende Chopin- voordraeht had toch beter verdiend Wat men verzuinfd heeft make men nog goed op het laatste concert op 17 April Dan speelt onze stadgenoote mej Roosje Dries sen met het orkest de prachtige variations symphoniques van Franck Is hel al te waardeeren dal de H. O. V onze veelbelo vende stadgenoote de gelegenheid biedt om met orkest te spelen, laten de Leidenaars daarvan op dien avond dan een ondubbel zinnig getuigpni9 afleggen. Berichtpn we ten slotle dal de Bechs'ein- vleugel uil het magazijn der firma Bender kwam.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1