BEEKMAN :S JONGENS-KIEEOING UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. NIET DUUR! KOREVAARSTR. wiens steun en samenwerking hij hoopte te ervaren, de vertegenwoordigers van B. en W. brengt spr. in welgekozen woorden dank voor hun tegenwoordigheid om dan met een korte toespraak tot de afgevaardigden der zusterkerken zijn rede te besluiten. De heer J. Pot heette namens den KeTke- raad en de gemeente den predikant hartelijk welkom en sprak daarbij den wensch uit dat hij tot zegen voor de Gereformeerde Kerk van Velsen zal worden gesteld. De gemeente zong daarna den nieuwen leeraar de heilbede vervat in Ps. vs. 3 toe. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. H. Holtrop namens de classis Haarlem en de Gereformeerde Kerken van IJmuiden en IJmuiden-Oost. waarna de kerkdienst op de gebruikelijke wijze eindigde. PROP. DR. PH. KOHNSTAMM. Ontslagaanvrage als hoogleeraar. B. en W. van Amsterdam hebben aan den gemeenteraad overgelegd een verzoek van prof. dr. Ph. A. Kohnstamm om eervol ontslag uil zijn betrekking als buitengewoon hoogleeraar aan de gemeente-universiteit. Onder overlegging van het door Curato ren der Universiteit omtrent dit verzoek uit gebrachte advies, stellen zij voor, het ge vraagde eervol ontslag te verleenen, met ingang van 16 September a.s. EERE-PROMOTIE HUGO DE VRIES. Zaterdagmiddag heeft ten huize van prof. dr. Hugo de Vries te Lunteren, diens eere promotie plaats gehad tot doctor in de Landbouwwetenschappen, en wel ten over staan van een vertegenwoordiging van den Senaat der Landbouwhoogeschool, beslaan de uit den Rector-Magnificus, prof. ir. J. W. Dieperink, den secretaris van den Se naat, prof. ir. M. F. Visser en de beide promotors, prof. dr. J. A. Honing en prof. dr. J. Jeswiet RECLAME. 5S98 BOSKOOP. Gemeenteraad. De heer J. Grootendorst herdacht Het vermenigvnldi- gingscijfer der gem. belasting vast gesteld op 0.75 Bestrating van de Znidkade Geen verlaging in den electriciteitsprijs voor winkel verlichting. Een schenking. In ons Blad van Zaterdag j.L konden wij nog de voornaamste besluiten van den ge meenteraad publiceeren. JLn aansluiting hierop moge nog het vol gende dienen: Voorzitter, burgemeester P. A. Colijn. Jl'egènWoordfg alle leden. De voorzittei herdenkt in zijn openings woord het overleden raadslid, den heer d. Grootendorst, welke gedachtenisrede door de ledun staande wordt aangehoord. Het <ueuwe raadslid, de heer A. Keyzer (A.-R.) wordt als zoodanig geïnstalleerd. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. B. en W. deelen mede dat blijkens een ontvangen schrijven van den heer Directeur van het i'ost- en Telegraafkantoor te Gouda op hun verzoek Je 3e bestelling ook 2.*i worden uitgevoerd in de Tuinstraat eu in het gedeelte Biezen tot aan de Rozenlaan dat voor de verzwaring van de gasleiding in de Zuidkade, ib ingeschreven overeen komstig de mededecling van den directeur der bedrijven, en dat de uitvoering van het werk is opgedragen aan George Wilson, Den Haag, voor de som van f. 13066. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot toekenning van voorschotten op de ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van bijzonder© scholen vöor het die hst jaar 1928. Deze vergoedingen over het dienstjaar 1926 worden vastgesteld. Voorstellen van B. en W. om te besluiten tot verkoop van bouwgrond van het ge meentelijk bouwterrein aan de Juliana- straat resp. aan de heeren A. B. Abbema, A. Aaresen, Th. J. J. Dijkman en C. Bij- iand. In totaal 74 strekkende meters. Hier toe wordt besloten. Het vermenigvuldigingscijfer der plaatse lijke inkomstenbelasting voor het belasting- jaaj 1928/1929 wordt vastgesteld op 0.75. Naar aanleiding van een adres van den hter G. J. van Noordt e.a. houdende ver doek de Zuidkade op voldoende wijze te verharden of te bestraten, adviseeren B. «n W. het gedeelte Zuidkade vanaf de la^ briek van Nijkof tot aan het Dorp in het laatste van 1928 te bestraten, ©en en ander Voor den dienst 1929. Na toelichting door den voorzitter wotdt hiertoe besloten. De £ijde wordt bi e;ge-n- dem, beheer en onderhoud overgedragen *an de provincie. Op het verzoek van de Feestcommissie 1919 e.a. om vaD gemeentewege over te ?aan tot de aanschaffing van een ver plaatsbare muziektent, adviseeren B. en afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt ©erts besloten tot belangrijke %ergroo+ing van het gebouw der Rijkstuinbouwschool. Op een adres der Middcnstanoevereeni- Ipngen. houdende verzoek deD electriciteits prijs voor winkelverlichtmg te verlagen, adviseereD B en W. afwijzend te be-' Schikken". Dit adres is reeds in eeD vorige Vergadering ter sprake gebracht. De heer Brand verdedigt nog eveD de bedoeÜDg van het adres. Het is echter ten doode opge schreven Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aanvaarding van vier geschilderde gla zen voor het nieuwe Gemeentehuis. Hier toe wordt besloten. Na de rondvraag, welke niets belangrijks oplevert, gaat de raad in geheime zitting. LEIDERDORP. In de plaats van wijlen den heer G. van der Valk Bouman is door ingelanden van den Munnikenpolder tot voorzitter be noemd de heer A. Rjjnsburger Pz., en tot secretaris de heer B. G. Corts. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de veerman van het overzetveer de z.g. Oojjevaar bij de Doesbrus alhier, besloten heeft des Zondags van 1 tot 6 uur nam. niet meer over te zetten. OUDE-WETERING. Buitengewone vergadering Groene Kruis en Ziekenhuisverplegingslonds. In hotel Van den Bosch heeft een zeer belangrijke gecombineerde vergadering plaats gehad van bovenstaande afdeelingen. De voorzitter, de heer P. Roeloffs opent de vergadering met een woord van welkom, doch drukt er zijn spijt over uit, dat zoo womig leden slechts 36 zijn aanwezig zijn opgekomen. De secretaris leest de no tulen der vorige vergaderingen, welke wor den goedgekeurd. Dan wordt besloten tot het aangaan van een nieuwe geldleening, groot f.500 bjj de Coop. Boerenleenbank te Rjjpwetering. Dan komt het belangrijk ste punt der agenda: „Kunnen wjj het In stituut der Wijkverpleging zelfstandig hand haven?" aan de orde. De voorzitter geeft het wccra aan den penningmeester, den heer C. van den Berg, die in een uitvoerig bétoog aan de vergadering een beeld geeft van den toestand, welke geschapen is doordat de afdeeling Leimuiden, nu de wijk-ver pleegster mej. Prins ontslag heeft aange vraagd tegen 15 Mei a.s., bericht heeft, dat op gezamenlijke instandhouding van de wijkverpleging geen prijs meer wordt gesteld. Spr. zet uiteen, dat gedurende de twee eerstkomende jaren, wanneer het hoofd bestuur van Zuid-Holland nog subsidie geeft, het handhaven der wijkverpleging nog wel mogelijk zal zijn, met dien verstande, dat in deze jaren respectievelijk 1250 en f. 350 extra uit de kas van het fonds voor zieken verpleging bijgedragen zal moeten worden. Hierbij komt dan, dat degenen, die in Lei- muideD thans bij de wijkverpleging aan gesloten zijn, ook aangesloten zullen moeten blijven. Het derde en de daarop volgende jaren wordt de zaak evenwel eenigszins be zwaarlijker, daar dan de subsidie van de afdtt-ling Zuid-Holland ophoudt. Spr. hoopt evenwel, dat, wanneer de wijkverpleging -nog 2 jaar zal hebben gefunctionneerd, de leden zoozeer van het groote nut en de on misbaarheid der wijkverpleging overtuigd zullen zijn, dat zij door extra bijdragen of vrijwillige verhooging van de contributie de vereenigingskas zullen steunen. Nadat enkele leden inlichtingen gevraagd hebben, verleent de voorzitter het woord aan den beer D. Bakker, oud-hoofdbestuurslid van de afdee ling Zuid-Holland van het Groene Kruis, die in een krachtig betoog uiteenzet het groote nut van de wijkverpleging. Het zon de eerste maal zijn, zegt spr., dat een eenmaal opgerichte wijkverpleging weer zou worden opgeheven. Spr. moet echter toegeven, dat de zaak hier niet gemakkelijk is op le lossen, doch wanneer allen eendrachtig samenwerken, zal het toch wel mogelijk zpn het instituut te handhaven. Nadat nog enkele leden hadden gerepliceerd, werd ten slotte met algemeene stemmen besloten om i do wijkverplichting te handhaven. Er zal du3 een nieuwe wijkverpleegster worden opgeroepen op een aanvangssalaris van f. 1350. Medegedeeld wordt, dat een zuur stof-apparaat is aangeschaft, te gebruiken voor het opwekken van levensgeesten bij drenkelingen, en ook wel geschikt om in sommige gevallen longpatiënten te behan delen. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde ver gadering. ROELOFARENDSVEEN. Brandwaarborgmaatschappij. Vrijdagavond werd alhier een ledenverga dering gehouden van de vereeniging Onder linge Brandwaarborg Maatschappij St. Pan- cratius. Wegens ongesteldheid van den voor zitter, den heer Vergeer, werd de verga ring geopend door den 2den voorzitter, den heer Bakker. De notulen werden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werd rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar. Met voldoening kon worden geconstateerd, dat de vereeniging steeds vooruitgaande is en meer en meer het vertrouwen begint te winnen. 23 nieuwe leden werden dan ook weder ingeschreven teger 5 afschrijvingen wegens overlijden en vertrek uit de gumeente. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1927 526. Aan nieuwe verzekeringen werd dit jaar inge schreven voor een bedrag ad f. 146.750, aan verhoogingen voor f. 31.500, al zoo tL zamen voor een bedrag 3d 1178.250. Op bet einde van het jaar bedroeg het ver zekerde bedrag f. 3.614.390, terwijl nog aan tijdelijke verzekeringen was verzekerd een bedrag ad f. 350.000, zoodat bijna 4 mil- lioen bereikt was. Het saldo vau de kapitaal rekening bedroeg op 1 Jan. 1928 f. 31508.50. De boeken en bescheiden waren op 10 Maart j.l. nagezien en accoord bevonden door der heer H. M. Verhulst, accountant te Leiden. De heeren H. Bartels, D. Dobbe en E. J. Rcdewijk, die periodiek moesten aftreden, werden herkozen en namen hun benoeming aan. Door den heer C. Huig- sJooi werd de vraag gesteld of de vereeniging ook kon verzekeren het gootwerk der kassen. De voorzitter zegde toe in het 'sVestland, waai reeds jaren kassen staan, te zullen informeeren hoe aldaar de kassen rijn ver zekerd. Hierna werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. D. van M. van Eijk en J. Brcwe Elisabeth Wilhelmina, D. van D. Verzaal en J. H. Kroon. Ook in deze gemeente begint het mond- en klauwzeer zich uit te breiden. Thans is het reeds op twee boerderijen ge constateerd. WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpeneen rijwielplaatï© en een handschoen. Inlichtingen ter secretarie. Het verbouwen van een woonhuis voor den heer J. A. Modderkolk, alhier, is gegund aan de fa. W. de Bas Zn., alhier, voor de som van f.8909. De gehouden collecte in de Ned.-Herv. Kerk ten bate van.de nieuw gebouwde con sistorie en leskamers bracht f 238 op. De karnemelk is alhier verlaagd met 1 cent en gebracht op 7 cent de liter; de zoete melk kost 12 cent per liter. Het bouwen van eeD woonhuis voor den heer D. J. Oudijk alhier is gegund aan P. Rehorst alhier voor de som van f. 5747, zijnde de laagste inschrijver. AALSMEER. Het ziekenfonds „Eigen Hulp" alhier houdt Woensdagavond zijn jaarvergadering in hotel „De III Kolommen". De rekening over het jaar 1927 wijst een bedrag aan van f. 34523.43 aan ontvangsten en uitga ven. Was het bezit der vereen, op 1 Jan. 1927 f. 21283 76, op 31 Dec. deszelfden jaars bleek 't bedrag tot f. 18617.84 terug- geloopen te zijn. Het visscken met 't z.g.n. schut- of keernet in de Ringvaart bij deze gemeente is weer aangevangen. Met deze visscherij wordt uitsluitend op aal gevischt. Omstreeks Mei neemt dit bedrijf een einde. De vis- schers treffen het ditmaal, dat er we gens de sluisreparatie te A'dam zoo goed als geen vaart is, vooral des nachts niet, wanneer ze het bedrijf uitoefenen. Daardoor kan, omdat ze hun net niet geregeld be hoeven te laten zakken voor passeerende vaartuigen, de vangst belangrijk beter zijn dan andere jaren. Het weer is thans trou wens voor hun bedrijf uitstekend te noe men. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. In de openbare vergadering van den ge meenteraad van Haarlemmermeer, die op Donderdag 29 Maart a.s. des namiddags te 2 uur zal worden gehouden, zal o m. aan de orde komen: Voorstel tot benoeming van een gemeenteverioskundige ter standplaats Nlêuwvennep, wegens het bedanken van me; H. Mintjes; behandeling van het ver ziek van de directie van de K. L. M., in zake verlof voor de cantine op het vliegveld Schiphol; voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der rijks- ir.komstenbelasling en van verordeningen op het heffen van leges ter secretarie en litt heffen van marktgelden. Ds. D. Bax, predikant bij de Ned. Her vormde kerk te Hoofddorp, aan wien tegen 1 Mei a.s. emeritaat werd verleend, heeft ook tal van jaren bij verschillende vaca tures de belangen der Ned. Hervormde Kerk (e Nieuwvennep alhier behartigd. Met iiigang van 1 April a.s. zal ds. Bax van dit consulenlschap worden ontheven en zal hft verder worden waargenomen door ds. Lekkerkerkcr van Bennebroek. HILLEG0M. Bus of tram De Brockway Bus Maatschappij heeft ge adresseerd aan den Raad over de keuze tusschen bu9 en tram. B en W. stellen voor het vroeger ingenomen standpunt te handhaven en een electrische tram te ver kiezen boven een autobus. De gemengde zangvereeniging ,,De Stem des Volks" heeft in „Flora" een uit- voering gegeven, die goed bezocht was. I Onder leiding van den directeur den heer J. Post werd er goed gezongen. Medewer- king verleenden de heeren Stoffer (viool) en J. Post (piano). Bovendien trad er een tooneelclubje op. dat een drama en een blij spel gaf. Er is van een en ander genoten. KATWUK-AAN-ZEE. De heer en mevr. mr. dr. J. Schok king hebben gisteren met andere genoodig- d-n aangezeten aan den maaltijd van H. M. de Koningin en Prinses Juliana. Gisteravond werden alhier de eerste examens afgenomen voor eerste hulp bij ongelukken. Hieraan namen een 8-tal da mes en heeren, leden "der Katwijksche Red dingsbrigade deel. Geslaagd zijn de dames: Mej. Korte, me vrouw Kramer-v.d. Star en mevr. Wouda- v. Wagtendonk, en de heeren: P. Ruwhof, A. Kuijpers, J. v. d. Berg, C. Jonker, H. J. Franse, KI. Haasnoot, C. Visch en E. Rous. Afgewezen geen. Alle examinatoren wa ren leerlingen van dr. Eikelenboom. Zondagmiddag is door jeugdige Kat wijksche straatjongens brand gemaakt op den kogelvanger van baan 6, waardoor de houten palissadeering cn een stuk duinter rein in brand vlogen. Door het spoedig in grijpen van den kampwachter en de mili taire politie werd erger voorkomen. Ook op het voetbalveld van De Best was men aan het „brandjes-maken". Hedenmorgen kwamen alhier eenige zigeunervrouwen, die er haar bedrijf van maken om aan winkeliers te vragen of ze soms ook oude kwartjes bezitten met de beeltenis van een der Koningen er op. Ze zijn dan zoo welwillend om mede te helpen zoeken, doch dan blijkt vaak. dat hun vin gers wat te lang zijn geweest. Toen ze hedenmorgen alhier arriveerden was de politie reeds van baar praktijken op de hoogte en zorgde, dat ze deze hier n et kcnu.a uitoefenen. LISSE. De film over het Bloembollenbedrijf. Gistermiddag is in het Rembrandt-theater te Haarlem voor de eerste maal in Neder land vertoond de film over het bloembol lenbedrijf. De film is samengesteld door den heer L. Blok alhier, die de eerste ver tooning er van heeft aangeboden aan de leden van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ter gelegenheid van de 159e algemeene ledenvergadering. De film geeft een totaal overzicht van hetgeen er met de bollen gebeurt, vóór zij ter verzending naar het buitenland gereed zijn: het voorbereiden van den grond, het afgraven en omspitten van de duinen, het bemesten, de afwateringswerken, dan het planten van de bollen, het bedekken met riet tot de voorjaarszon warmte ge noeg geeft en de rietbedekking verwijderd kan worden. De film laat aan ons oog voorbijgaan de kleurige bloeiende bollen velden, crocussen, narcissen, tulpen en hyacinthen die zich wiegen in den zachtcn lentewind. Lang echter duurt deze bloem- bollenweelde niet: de bloemen worden wel dra uitgeknepen en kruiwagens vol worden er neergestort van de amandelzoete hya- cinthenkelkjes tot ze de bekende kleurrijke hoopen vormen langs de waterwegen die onze bollenvelden doorkruisen. Daarna komt de rooitijd: de bollen wor den in manden weer naar de schuur ge bracht waar ze de miniitieuse behandelin gen ondergaan tot ze voor den handel of voor de verdere teelt geschikt zijn. Ook over de kunstmatige bestuiving bevat do film interessante beelden, waardoor geïl lustreerd wordt hoe de kruising van de soorten geschiedt en op welke wijze nieuwe variëteiten worden gecultiveerd. Afwisselend krijgen we ook een beeld van de groote belangstelling die de bevol king der steden aan den dag legt op de zg. bollendagen, wanneer per auto, fiets, trein en tram de stadsbewoners zich naar de bloeiende velden begeven om er le ge nieten van het altijd weer verrukkelijke schouwspel der wisselende kleurenpracht. De film sluit met een gezicht op do veiling van bloembollen, alhier en de ex peditie naar het buitenland. De opnamen zijn zeer geslaagd over het algemeen, hoewel hier en daar een beeld wel wat door onvoldoende belichting heeft geleden. Daar zij op verschillende plaatsen van het district genomen zijn, zal menig bezoeker van deze korte voorstelling tafe- reelen hebben gezien, die hem maar al te goed bekend zijn. De film is bestemd om speciaal in het buitenland le worden vertoond, als propa gandamiddel voor dit bij uitstek Holland1- sche bedrijf. NOORDWIJK. De Hanze. De Hanze vergaderde Maandagavond in het Juvenaat onder leiding van den heer Haye V. d Werf. Na een welkomstwoord werden de notulen gelezen van de vorige vergadering en goedgekeurd. Door den voorzitter werd een uitgebreid schrijven van het Hoofdbestuur voorgelezen, waarin wordt meegedeeld, dat men het oude brandverze keringscontract heeft opgezegd en een nieuw heeft afgesloten door tusschenkomst van R. Mees en Zonen, bankiers, en de fa. Blom en v. d. Aa. Verschillende aanwe zige leden konden berekenen, dat ze. wan neer ze verzekerd zouden zijn volgens het nieuwe contract, de helft van de premie volgens het oude contract zouden betalen. Daar geen der leden tijd en gelegenheid heeft om als agent op te treden, wordt do heer A. van Schie hiermede belast. Hierna verkreeg de geest.-adviseur, de weleerw. heer Hesp het woord, die de geschiedenis der R.-K. Staatspartij vanaf Le Sage ten Broek tot den tijd van mr. Jan Baptist, van Son en het overlijden van Koning Willem III behandelde. Aan hel einde van deze rede, bracht de beer J. v. d. Werf een woord van dank aan den kapelaan voor diens betoog. NOORDWIJKERFOUT. De afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond herdenkt 9 April a.s. haar vijftienjarig bestaan; deze gebeurtenis zal kerkelijk worden herdacht. Bij enkele candidaatstelling werd ge kozen tot Bestuurslid van den R.K. Volks bond, de heer H. Zuiderduin, alhier. Van af 't begin van 't dorp, tot aan de „Corneliabrug" is men druk bezig met 't afzetten der duingronden langs den bitu- menweg en wel over eene lengte van ruim 2 K.M. Dit is eene groote teleurstelling voor de talrijke automobilisten en fiets clubs, die zich daar in menigte komen ver- poozen. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga dering bijeenkomen op Donderdag 29 Maart des avonds 7 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief raadslid. 2. Installatie nieuw gekozen raadslid. 3. Mededeeling ingekomen stukken. 4. Verzoek om onderhandsche verpach ting vischwater. 5. Voorstel wijziging gemeenterekening 1926. 6. Subsidie-aanvragen door: Ziekenver pleging voor alle gezindten, Zwemvereeni- ging Poelmeer en A. N. W. Toeristenbond voor Nederland 7. Comptabiliteit. 8. Vaststelling kohier verlichtingsbe lasting. 9. Reclame Schoolgeld. 10. Bespreking plaats en bouw Open bare School. VOORHOUT. Bij den correspondent der Arbeids-be- middelin" alhier werden in de afgeloopen week ingeschreven 12 werkzoekenden. Overgebleven van de vorige week 27. In totaal dus 39. Hiervan weiden gepiaalst in eigen dienst 16; zoodat het aanlal werkloozen heden 23 is. RECLAME. PI 11 ILL .MODELLEN OR G. ENGELSCH ZEEK SOLIEDE - - 6330 VALKENBURG. Jaarvergadering „Valkenburgs Harmonie". In de zaal van den hoer Knegber hield „Valkenburgs Harmonie" haar jaarvergade ring. Te ruim halfacht opende de voor zitter, de heer Lotsy, burgemeester, de vergadering en heette de aanwezige leden welkom. Hij verzocht den secretaris de no tulen voor te lezen, welke onveranderd wer den vastgesteld. Deze functionaris las ook het jaarverslag, waarin hg vooral nog eens de viering van het 25-jarig jubileum in Herinne ring bracht; het groote feit van het afge loopen jaar. De penningmeester bracht verslag uit over do financiën. Het batig slot was f. 29.06, wei niet zooveel, maar de vereeniging lootte ook 10 aandeelen a f. 10 nit van een schuld, die nog steeds op de vereeniging drukt De leden P. Korpershoek en D. Nasveld keken de boeken en bescheiden na en stel den voor de rekening onveranderd vast te stellen. Hiertoe werd besloten en de voor zitter dankte secretaris en penningmeester voor hun arbeid in het belang der vcreeni. eine- De directeur kreeg nu gelegenheid ver slag uit te brengen over den toestand deV instrumenten. Voor hij dit deed, bracht hij perst zijn hartelijken dank aan bestuur en leden voor zijn benoeming cn prettige samenwerking en hij kon tot zijn groot ge noegen verklaron, dat de instrumenten, dank zij de vele nieuw gekochte, in uitstekenden staat verkeeren.-Tot slot richtte de Voor zitter eenige hartelijke woorden van afscheid tot het vertrekkende lid J. Slootweg, die vele jaren een getrouw medewerker ge weest is. De vereeniging 9chonk hem bij zijn vertrek naar Amerika een groote foto in lijst van het korps ais aandenken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot do Voorzitter onder dank voor de opkomst deze vergadering. Do keuringsraad voor de lichting 1929 zal voor deze gemeente zitting houden te Katwjjk aan Zee in de Ambaohtateekensckool, Voorstraat 47, op Woensdag 25 April, te 2 uur. VOORSCHOTEN. Holt, Maatschij. van Landbonw. In Hotel Deurloo kwam Maandagavond de afdeeling Voorschoten van de Holt. Mij. van Landbouw bijeen onder leiding van haar voorzitter de heer E. V ernëde. Na opening der vergadering, die zeer slecht bezocht was, en de vaststelling der notulen, deed de secretaris-penningmeester rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. De ontvangsten hebben be dragen met inbegrip van het saiQO van het vorige jaar f. 280.99, de uitgaven f. 2b2.80'/j. Het batig saldo is daardoor ta melijk lager. De bescheiden worden door de heeren A. Anker en B. Koning nagezien en in orde bevonden, waarvan eerstgenoemde verslag uitbrengt. Onder dankzegging aan den heer C. C. Breukmk wordt de rekening aldus vastgesteld. Door eenige leden wordt do gehouden iandbouwcursus besproken en de vereeni ging van oud-leerlingen die één dezer da gen is opgericht. De heer J. W. Bakker is adviseerend lid van deze vereeniging en zal de jonge vereeniging er op wijzen wat de afdeeling heeft ten koste gelegd voor dezen cursus en de cursisten. De vergadering spreekt den wensch uit dat vele cursisten uit dankbaarheid lid van de afdeeling zul len worden. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer M. de Graaf. Hij aanvaardt zijn herbenoe ming, alhoewel hij gaarne aan jongere krachten deze laak had overgegeven. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken, worden besprekingen gevoerd over de vernieuwing van wegen. Algemeen is men van oordeel dat bitumenwegen niet zoo glad zijn als betonwegen. Er zal in dien zin ge antwoord worden. Bij de rondvraag vraagt de heer J. W. Bakker aandacht voor de film over Leverbotziekte. Waar deze film zeer leerzaam is, zou hij gaarne medewer ken een vertooning hiervan te krijgen. Er zuilen daartoe pogingen in het werk worden gesteld. In verband met een gehouden Kaasdag en de betrekkelijk minder goede resultaten van kaasbereiding wordt door een lid hei plan geopperd een kaasmaak-demons tralie le houden. Een dergelijke demonelratie wordt gehouden met medewerking van een rijkszuivelconsulent. De heer A. Anker, die met groot succes de voorbereidingen heeft getroffen voordon gehouden Kaasdag, wordt bereid gevonden, te trachten een demonstratie te verkrijgen, hetgeen de vergadering zeer op prijs stelL De circulaire, in verband met hel uit breken van mond- en klauwzeer geeft nogal stof tot besprekingen. Helaas blijken er nog veel landbouwers te zijn die niet direct aangifte doen; tevens wordt ook besproken de besmetting op een veemarkt Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7