llhuné AGENDA. llerless'Cord) LEIDSCHE SCHOUWBURG. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. BUITENLAND. t Maandag. Leidsche Volkshui» {Apotheker? dijk) Vertooning van „De Vogelfilm", nam. kwart over acht. Nathanaël (Moriaansteeg 2): Oud-Geref. Gemeente, Dinsdag. T/Union14e Openb. Uitvoering Ohr. Eeciteerclub U. V. K. 8 uur. Stadsgehoorzaal. Concert Haarl, Orkest- IVer. 8 uur. Stadsevangelisatie!: Samenkomst te 8 uur Dam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Dpotheken wordt van Maandag 26 Maart tot en met Zondag 1 April waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. RECLAME. Wr— Overwerkte Zenuwen f kalmeeren en worden gesterkt door de Zennwstillende en Zenuwsterkende Mijohardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et Bij Apoth. en Drogisten 5810 Agatha Onderwater, Oegstgeest, Johanna Onderwater, Oegstgeest, Jeanne Vermeulen, Alphen a. d. Rijn, Atetta Kok, Cornelia Versluys, Warmond, Catharina Klever, Francisca Giezen, Maria Johanna Arbouw, Maria Roelandse, Marrigje Giesselbach, Geerlruida Helena Broek, Truus Warmer dam, Noordwijkerhout, Kilty Rademaker, Cornelia v. d. Meer, Ali v. d. Weerlhof. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Zaterdagavond had onder groote belang stelling van de zijde der jeugdige deelneem sters dc prijsuitreiking plaats. Of de winnaars met de prijzen waren in genomen I Aan de deelneemsters-niet-prijswinnaars werd door de firma V. en D. ter herinne ring een zakdoekje aangeboden. Gistermiddag heeft op een terrein val» de Spoorwegen nabij de Gevangenlaan een klein brandje gewoed, dat ontstaan is door het branden van stroo, waarmede jongens hadden gespeeld. Daar het terrein zeer nabij een tank met benzine gelegen is, rukte de brandweer uit en gaf met twee stralen water. Het vuur was daardoor spoedig ge- bluscht en alle gevaar was geweken. i Men verzoekt ons de aandacht te willen {vestigen op een voordrachtavond op Woens dag a.s. voor de atd. Leiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Wij voldoen gaarne narrdit verzoek en wijzen er op, dat de heer Hugo Reyst een stadgenoot, op dezen avond o.a. gedichten van Hooft, Vondel, Verwey, Van Eeden. Adama van Scheltema, e.a. zal voordragen, terwijl de heer J. L. J. F. Ezer- bnan muzikale medewerking zal vorleenen. net is interessant om te zien hoe in een nieuwe stadswijk het bedrijfsleven zich ontwikkelt Naarmate er meer woningen betrokken Worden, verschijnen er ook de winkels. De bakker en de melkboer zijn gewoon lijk degenen, die de rij openen. Zaterdag middag heeft de Vogelenbuurt nabij den Itijnsburgerweg ook zijn eersten kruide nierswinkel gekregen; het is den heer P. Ph. van den Broek, die in het perceel Lijsterstraat 25 een dergelijke zaak heeft geopend. In den keurig ingerichten winkel vindt men alles, wat men gemeenlijk in een kruidenierszaak pleegt aan te treffen: comestibles, suiker- en chocoladewerken, busgroentcn, jams en ook wijnen. In de Stedelijke Werkinrichting alhier waren opgenomen: volwassenen kinderen 19 Maart38 1 20 Maart41 1 21 Maart42 1 22 Maart45 1 23 Maart47 1 24 Maart45 1 RECLAME. VRAAGT UW HANDELAAR: FIIK den band, die minder kost dan hij moest kosten. CORD, BALLOON, TRANSPORTATION Ook Balloonbanden voor bestaande wielen en velgen Imp. woor Nederland N.V. R. A. M. I. LEEUWARDEN AMSTERDAM 4720 JACOB CATS. Als de kersen bloeien. Tooneel- spel in 3 bedrijven van dr. J. van Epen. Een aangename herinnering hadden wjj aan dit stuk, dat hier in 1919 is gespeeld met Jan C. de Vos Sr., Greetje Lobo, Gusta de VosPoolman, Henri Eerens, als wjj ons niet vergissen. 't Is een aardig gegeven, dat ook aardig is uitgewerkt. Alleen het derde 'be drijf '3 ietwat gerekt Het sprookje aan het 6lot van de oude zware zonnebloem, die ten madeliefje aan zijn voet beminde en zich tot haar overboog tot zijn zware hoofd brak, bijkans het teere madeliefje verplet terend, geeft heel kort den inhoud in hoofd zaak weer. Jacob Cats heeft over 't geheel een goede opvoering gegeven van dit tooneelspel. Het was beschaafd spel in een zeer fraai verzorgd decor, dat het keurig deed. Ook de dictie was goed verrzorgd. Alleen de zoon de heer Ph. v. d. Lof kon zich niet geheel losmaken van Leidsch accent, het geen zjjn overigens goede vertolking van deze wetenschappelijke figuur, die buiten het gewone leven staat, ontsierde. De heer v. d. Linden speelde de hoofdrol van den 54 maar zich 80 voelenden land- bouwconsulent in het slotbedrijf prachtig. In de twee eerste bedrijven deed hjj zijn overbruisend levensgevoel niet voldoende uit komen, bleef hij te zwaar, zoodat er geen voldoende overgang was, doch, in totaal beoordeeld, heeft hij de zware rol er goed afgebracht. Keurig werd hij ter zijde gestaan door mej. Mary Beyersbergen, als het made liefje. Hoe los heeft zij zich gegeven en een paar momenten van eventjes inzakken tellen niet mee. Vooral in samenspel waren beide laatstgenoemden uitnemend. Mevr. v. d.- Blij was als huishoudster aanstaande vrouw van den zich zoo jeugdig voelende goed, waar haar spel ietwat vlak kou blijven, maar in heftige scènes, zooals in het 2de bedrijf, kwam zij niet boven dezo vlakheid uit. Toch had zij enkele goede momenten. Een apart woord van lof verdient de heer Pracht als de oude tuinman, die het gekozen type mooi volhield en ietwat zelfs ontroerde in het slot van het 2e bedrjjt De overigen gaven weinig reden tot be schouwing, droegen ieder bij tot het wel slagen van den avond, de journalist dan uit gezonderd, waarvan heel weinig te verstaan was en die daarvan weer eens een mal type had gemaakt. Een welgeslaagde avond was het ochter voor Jacob Cats, ook, waar do schouwburg vrij goed was bezet en zeer gul was met applaus. De dames werden in de bloemetjes gezet en de regisseur, de heer Joh. H. Smits, kreeg een krans. - WERKEN VAN STBIENING. Jan G. Striening speelt Donderdag 19 April met Theo van der Pas zijn Sonate voor viool en piano, en met Jac. en Huib van den Burg en Corrie van Batenburg z'rjn Strijkkwartet. Verder worden nog uit gevoerd Terzett voor 2 violen en alt van Dvorak en Pianotrio van Arensky. DE MATTHaUS-PASSION. Wij vestigen de aandacht op de adverten tie in dit blad waarin de R.-K. Oratorium- Vereeniging alhier de uitvoering aankondigt op Zondag 1 April van hel beroemde werk „Die Malthaus-Passion" van H. Schillz. Waar dit werk dezer dagen in tal van plaalsen uitgevoerd wordt en duizenden radio-liefhebbers van alle gezindten hiervan hebben genoten, twijfelen we niet of onze sladgenoolen en de inwoners onzer omlig gende dorpen zullen van hunne belangstel ling doen blijken. IJMUIDEN, 26 Maart 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot por K.G. f.2.45f. 1.90, Griet per kist van 50 K.G. f. 75f. 30. Tongen per K.G. f.3f 2 GO, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 4-1f. 41, Middelschol per kist van 50 K.G. f. 49f. 37, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 4-6f. 30, Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 30f. 5, Bot per kist van 50 K.G f 3.20f. 2. Schar per kist van 50 K G f 10f.7. Tongschar per kist van 50 K.G f. 56f. 36, Roggen per 20 sluks f 30f. 16, Vleelen per sluk f. 2.50f. 1, Pieterman en Poontjes per kisl van 50 K.G. f 16f. 12. Groote Schelvisch per kisl van 50 K.G. f.47— f.31, Middel Schclvisch per kist van 50 K.G. f. 42f. 32. Kleinmidde! Sehe!vi9ch per kist van 50 K.G. f. 27f 19, Kleine Schelvisch per kisl van 50 K.G f 20f. 8. Kabeljauw per kisl van 125 K.G. f 37f. 20. Gullen per kist van 50 K.G. f. 15f.11. Lengen per sluk f.2 08 f 0.80, Heilbot per K.G. f. 1.80—f. 165, Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.f. 4, Steur per sluk f. 214—f. 80. Aangekomen 24 stoomtrawlers, 3 stoom- beugers en de loggers: KW 5 met f.283, KW. 166 mei f.385 KW. 36. me4 f. 10)2, KW. 44 mot f. 448. KW. 1 met f 535 KW. 116, met f 681. KW 173 met f 450. KW. 96 met f.514, KW. 38 met f.573 besom ming. OLYMPISCH NIEUWS. DE SPELEN TE AMSTERDAM. Het Hoofdbestuur der Posterijen stelt briefkaarten disponibel, die gebruikt kun nen worden als bestelkaarten De waarden der diverse Olympiade-zegels, welke mor gen, 27 Maart, verschijnen, staan hierop vermeld; de kaarten, waarop de bestelling van den aanvrager genoteerd is, kunnen ais dien8tkaarten, dus zonder porto, aan de Posterijen ingezonden worden. Bedraagt de bestelling meer dan f. 6, dan worden de postzegels tegen betaling van het bestelde bedrag zonder verdere verhooging van kos ten bij den aanvrager thuis bezorgd. OPVOERING VAN HET OPENLUCHTSPEL „ICHNATON". Bij den senaat van het Utrecbtsch Stu dentencorps is ingekomen een uitnoodiging van het Nederlandsch Olympisch Comité, gericht aan de leden van het U.S.C. tot opvoering van het openluchtspel „Ichna- ton" als officleele openingsvoorstelling der Olympische Spelen te Amsterdam. ZAL DENIS DEN OLYMPISCHEN EED AFLEGGEN? Naar wij vernemen, zegt de „Haagsch© Courant" mag met aan zekerheid grenzen- de waarschijnlijkheid aangenomen worden, dat de eed bij den aanvang der Olympische Spelen afgelegd zal worden door Harry Denis, onze bekendste internationale voet baller, aanvoerder van het Nederlandsch elftal, een keuze, die ongetwijfeld ieder instemming zal hebben. DE ALGEMEENE TOESTAND. De zitting der voorbereiden de ontwapeningeconferentie Nieuwe Engelsohe mari tieme ontwapeningsvoorstel len. De voorbereidingscommissie voor de ont wapeningsconferentie heeft Zaterdag nog tot halftwee des namiddags beraadslaagd over het voorstel van graat Bernstortf, dat deze commissie niet langer zou wachten op de tweede lezing van het in April van het vorige jaar in eerste lezing besproken ontwerp-conventie tot bewapeningsvermin dering, doch eenvoudig aan den Volken bondsraad zou voorstellen de ontwapenings conferentie zelf zoo spoedig mogelijke bij een te roepen. De sprekers, die aan het debat hebben deelgenomen, waren graaf Clauzel, Sokal, graaf Bernstorff, Litwinoff, Valdes, gene raal de Marinis, Sato, lord Cushendun en Rollin Jacquemijns. Alleen Litwinoff steun de het Duitsche voorstel. Na afloop van deze redevoeringen meende voorzitter Lou don te mogen vaststellen, dat de groote meerderheid der commissie tegen de aan neming van het Duitsche voorstel gekant is en daarentegen van meening is, dat men moet voortgaan op den ingeslagen weg van het houden eener tweede lezing. Graaf Bernstorff erkende de juistheid van het geen de heer Loudon als meening der commissie meende te mogen conslaleeren en drong niet verder op 'n stemming aan. De Duitsche gedelegeerde beschouwde zijn voorstel als verworpen. 's Middags is de slotzitting gehouden. Daarbij verwierp do ontwapeningscommis sie definitief het sovjet-voorstel voor on middellijke volledige onlwapening. Wal het sovjet-ontwerp voor deze conventie voor gedeeltelijke ontwapening betreft, dit be sloot de commissie aan de verschillende regeeringen ter overweging toe to zenden, onder voorbehoud dat zij het zelf zal be spreken bij haar volgende bijeenkomst. De commissie liet den voorzitter vrij naar gelang der omstandigheden, den meest geschikten datum te bepalen voor de bij eenroeping van de commissie tot een nieuwe zitting om tol de tweede lezing over te gaan van de onlwerpconventie tot ver mindering en beperking der bewapeningen. Zij gaf den wensch te kennen, dat de nieuwe zitting zoo mogelijk vóór de vol gende Volkenbondsvergadering zal plaats hebben. Litwinof protesteerde tegen de beslissin gen, die nieuw uitstel beteekenden en Duitschland sloot zich daarbij aan. Tegen eind Augustus is dus 'n nieuwe zitting te verwachten. Jbr. Loudon sloot daarop de zitting met een korte maar kernachtige rede. waarin hij een beroep deed op de sovjetdelegatie om dan ook naar Genève te komen, maar dan niet om het werk van de commissie af te breken, doch op te bouwen. Hij wees er op, dat de commissie besloten had, niet van haar eenmaal aangenomen arbeids- melfiode af te wijken en beloofde de vol gende zitting van de commissie zoo spoedig mogelijk bijeen le zullen roepen en hoopte dal dit werkelijk voor het begin van de volgende Volkenbondszitting zou kunnen zijn. Zalerdag zijn aan de gedelegeerden te Geneve van de mogendheden, welke het verdrag van Washington inzake do mari tieme ontwapening hebben geteekend, voor stellen voorgelegd, welke een belangrijke slap kunnen beteekênen. In de richting van de maritieme ontwapening en besnoeiing der koslen, welko hieraan ten uitvoer worden gelegd. Lord Cushendun heeft n.l. een nota ge richt aan de vertegenwoordigers in de voor bereidende ontwapeningscommissie van de VeTeenigde Staten. Frankrijk. Japan en Italië In de eerste plaals deelt hij mede. dat de voorstellen van zijn regeering betrekking hebben op een bcporking van de waterver- plaatsing der slagschepen, welke thans 35.000 ton mogen zijn lot beneden do 30.000 ton; in de tweede plaats om 't kaliber der kanonnen van 16 inch le verminderen tot 13.5 "inch. en in de derde plaats om de leef tijdsgrens der schepen van 20 jaar tot 26 jaar te verhoogen. In de nota wordt erop gewezen, dat er natuurlijk ten aanzien van de voorgestelde cijfers eenige elasticiteit mag bestaan Tevens wordt hieraan toegevoegd dat het aanbeveling zou verdienen dal een regeling worde getroffen, opdat deze voorstellen van kracht worden alvorens overeenkomstig het verdrag van Washington de vervanging der schepen njoet nlaats hebben. Tenslotte wordt gewezen op de hieruit voortvloeiende groole financieele voordcelen. DUITSCHLAND. Wat Goldstein vertelde De Phoebns-affaire Ma chinegeweren bij een majoor ontdekt. Bij zijn verklaringen op het ministerie van buitenl. zaken moet de uit Rusland teruggekeerde ingenieur Goldstein het vol gende hebben medegedeeld: In den n.acht van 6 op 6 Maart werd de ingenieur van zijn bed gelicht en weg gevoerd, eerst naar de districtshooldstad Salim, waar hij 24 uur, zonder dat hem eenige mededeeling werd verstrekt, in een smerige gevangenis werd opgesloten. Van daar ging het naar Sjarkof en binnen 12 uur naar de vesting Roslof, waar hij al den tijd tot zijn vrijlating gebleven is. Na de betrekkelijke zindelijkheid van Salim werd hij hier in een cel vol wandluizen en ander ongedierte gestopt met zes medegevan genen, die zich in een ruimte van 4 bij 1.70 meter moesten bewegen. Eenmaal per dag werd een uur gelucht De behandeling was naar evenredigheid, zoodat die 14 dagen tot een lichamelijke en geestelijke kwelling geworden zijn, wier gevolgen de ingenieur nog niet te boven is. Over de oorzaak van zijn arrestatie werd hem niets meegedeeld. Den liden Maart volgde eindelijk het eerste verhoor on daarbij bleek onmiddel lijk de volkomen onhoudbaarheid van de beschuldigingen. Een zoogenaamd mon-- tage-rapport, dat een der monteurs hem dringend nagestuurd had, was in handen der Geepeeoe gevallen en op zulk een slor dige en volkomen onjuiste wijze vertaald, dat zich uit de Russische vertaling inder daad alle mogelijke feiten, als samenspan ning, sabotage, enz. lieten construeeren. Goldstein kreeg echter toen onmiddellijk gelegenheid de vertaling met het origineel te vergelijken, waardoor ook de amblenaren der Geepeeoe overtuigd werden en drie dagen later werd hij vrijgelaten. Na zijn eerste verhoor is hij in een aparte cel terug gebracht en heeft de drie laatste dagen niet over zijn behandeling te klagen gehad. Ingenieur Wagner werd gelijk met Gold stein vrijgelaten. Van officieele zijde wordt den bladen nog nader meegedeeld: Ook in de laatste drie dagen is het ingenieur Goldstein niet gelukt zich met den Duilschen consul- generaal te Sjarkof in verbinding te stel len. Formeel heeft de Russische regeering zich intusschen aan de bepalingen van het Duitsch-Russisch verdrag over de behan deling van verdachten gehouden, in zoover, dat den avond vóór de arrestatie een nota aan den Duilschen gezant te Moskou werd gezonden over het feit, doch geen nadere bijzonderheden bevatte. Ook met dc bepaling, die het bezoek aan gevangenen verbiedt, is de Russische re- geermg formeel in haar recht, maar aan 't recht der gevangenen om een Duitsch advocaat te hulp te roepen, dat ook in de bepalingen is gestipuleerd, is nog geen gevolg gegeven. Waarschijnlijk zal dat ver lof nog wel afkomen. Omtrent het lot en het wedervaren dor drie andere gevangen gehouden ingenieurs is noch aan ingenieur Goldstein noch aan iemand op het depar tement van buitenlalndsche zaken op het oogenblik iels naders bekend. De ,,D. A. Ztg.", die inzage van het rap port der sub-commissie vau onderzoek naai de Phoebus-zaak heeft gehad, bevestigt dat het rijk een schade van 26.9 millioen uit de transacties van kapitein Lohmann lijdt. De gezamelijke passiva van diens on dernemingen bedragen ruim 35 millioen. Anderen dan het rijk lijden dus ook nog een tien millioen schade. De subcommissie geeft de begrootings- commissio uit den Rijksdag in overweging alle Lohmann-ondernemingen te liquidce- ren en „alle mogelijkheid om van aanspra kelijke trustees terugbetaling te eischen en door weigering van verplichtingen wegens borgblijven van Lohmann de schade voor het rijk te verminderen, waar te nemen." Verder betoogt zij, dat de rijksrekenka- mcr de bescheiden over de fondsen, waar uit Lohmann heeft geput, moet toetsen om op 1 Juli een rapport daaromtrent bij de begrootingscommissie te kunnen indienen. Ten slotte pleit de subcommissie voor de algeheelo afschaffing van geheime fondsen bij de ministeries. s Bij een majoor der Borlijnsche Schupo is een machinegeweer met toobehooren gevon den en in beslag genomen. De politiepresi- dent heeft onmiddellijk den majoor in do uitoefening zijner functies geschorst en aan den minister van binnenlandsche zaken voorgesteld hem te ontslaan, hetgeen reeds gebeurd is. Verder heeft de politiepresident een klacht tegen den majoor ingediend we gens schending van de wet op de bescher ming der republiek. ITALIË. Negende verjaardag van het fascisme. De feesten ter herdenking van den 9den verjaardag van het fascisme zijn begonnen. Gisteren hebben groote demonstraties plaats gehad van honderdduizenden jonge mannen van pl.m. 18 jaar. Mussolini hield in de Kamer een enthou siaste rede. De president van de Ilaliaansche aero- club heeft Mussolini een chèque van 9 mil lioen lire overhandigd Dit bedrag is opge bracht door een nationale collecle en zal uitsluitend zijn bestemd voor het' bouwen van militaire vliegtuigen. RUSLAND. Agressieve politiek tegen Engeland. Naar „De Roel" verneemt, verluidt, dat Tsjitsjerin en Litwinof, wanhopend aan de mogelijkheid van een verzoening met Enge land. besloten hebben, opnieuw een agres sieve politiek tegenover dit land le gaan voeren. Zij zouden met dit doel op Turkije, RECLAME. elke willekeurige tandpasta probeeren. van welken prijs ook, als U éénmaal ODOL-tandpasta hebt geprobeerd neemt U geen andere meer. Wij sparen geld noch moeite, wij koopen het aller beste voor de Odol-tandpasta, want wij willen U tevreden stellen. Wij weten, dat, alleen, wanneer wij U voldoen. U steeds Odol-tandpasta koopt; der halve doen wij al het mogelijke, U zóó te voldoen, dat LI altijd blijft zeggen: "Ik wil alleen OdoL tandpastaNeemt eens een proef en oordeelt dan zelf. Wij hechten groote waarde aanUwoordeel, 5768 Perzié en Afghanistan aandrang uitoefenen, dat deze landen de door hen gesloten ga rantie-verdragen zullen vervangen door militair-defensieve verdragen, hetgeen een slag zou toebrengen aan de Britsche be langen. CHINA. Anti-Japansche beweging. Te Sjanghai is een anti-Japansche stem ming tot uiting gekomen in den vorm van een boycot en stakingen. Vele Japanners hebben te Tokio reeds bescherming aange vraagd. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRANDEN. Zaterdag zijn in de nabijheid van Lem- berg in drie dorpen ernstige branden uitge broken, welke tengevolge van de thans heerschende voorjaarssbormen onmiddellijk zeer groot afmetingen aannamen. In heb dorp Czerczyk zijn 3^ boerderijen met in totaal 106 schuren afgebrand, zonder dat men iets kon redden. Daar de brandweer machteloos tegenover het vuur 6tond en ook de watertoevoer onvoldoende was, kon men niets uitrichten om den .frand to beperke;i. Twee personen zijn omgekomen en twa.aif personen kregen ernstige brandwonden. Jr. do plaats Brzezowitz zijn vier boerderijen afgebrand en ook hier kwamen twee per sonen om het leven. In het derde dorp is een fabriek platgebrand. Bij Athene is Zaterdag een groote staats tabakfabriek door brand volkomen in de asch gelegd. De aangerichte schade be draagt niet minder dan 60 millioen dracn- men. De fabriek verschafte aan circa 1000 arbeiders werk. VLIEGTUIG IN T PUBLIEK. Een vliegtuig, dat door den eigenaar vAn een bioscoop te. Stalybridge, gehuurd was om de film ,,What Price Glory" zoo SDel mogelijk over to brengen, moest een nood landing maken to Dukinfield in het graaf schap Chester. Het vliegtuig kwam temid den van het publiek terecht, waarbij oen jongen werd gedood en verscheidene per sonen gewond. STUDENTENSTAKING GEËINDIGD. Te Kingston in Ontario is de studenten- staking, waarvan gewag is gemaakt, weer geëindigd. De geschorste Btudenten zijn weer toegelaten. HONDERD CHINEEZEN VERMOORD. Naar de Europapress uit Peking verneemt hebben bandieten in Hsi-Nya-Shao in het Zuiden der Chineesche provincie Honan de Katholieke kerk in brand gestoken. Zij hebben honderd Chineezen vermoord. EEN NOODLOTTIGE DWALING. Do bevinding van de commissie, welke belast is met het onderzoek van het wrak van de Amerik. onderzeër S, 4, is, dat de dood der in de torpedokamer der boot op gesloten manschappen veroorzaakt is door een noodlottige dwaling. Zooals kon worden vastgesteld, waren do door de duikers aan den buitenrand tic* vestigde luchtslangen, waardoor het moge lijk zou zijn versche lucht op te nemen Dief-, zooals men oorspronkelijk geloofde, losge rukt, zij werkten uitstekend. Naar bevinding der commissie hebben de opgesloten zeelieden hun dood zelf veroor zaakt door de ventielen der luchtslangen te sluiten, toen bij de eerste poging om van de reddingvaartuigen lucht in de torpedo- kamer te pompen het water, dat in de slan gen gebleven was, de torpedokamer in spoot. Blijkbaar geloofden zij ongelukkigerwijze, dat de slangen gescheurd waren en lieten het daarom na, ook later de ventielen weer te openen, zoodat zij ellendig stikten, tci- wijl een handbeweging voldoende geweest zrm zijn hun den toevoer van versche lucht, welke van de reddingsvaartuicen voortdu rend werd toegepompt, ie verzekeren. EEN NIEUW LLOYDS GEBOUW. Het Engelsche koningspaar heeft Zater dag het nieuwe gebouw van Lloyds geopend in Leadenhall-street te Londen, een paleis, dat bijna 2 millioen p.st. gekost heeft en waaraan 3 jaar gebouwd is. De groote hal is geheel uit marmer opgetrokken- Liet is 210 jaar geleden, dat Edward Lloyds de zaak begon als een eenvoudig koffiehuis 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2