den met den oneven goal tegen Veendam, zoodat hier nu drie clubs zijn met elf pun ten, namelijk- G.V.V., Frisia en G.V.A.V., terwijl ook Achilles, Be Quick en Veendam geenszins veilig zijn. Deze competitie schijnt een copie te worden van die in af- decling tl gesp. «ew. g el. ver]. v.t. pnt. Velocitas 17 14 2 1 66-17 30 Friesland 15 9 1 5 50-27 19 Alcides 15 7 4 4 34-36 18 Leeuwarden 16 8 o 6 44-36 18 Veendam 15 6 1 8 27-37 13 Be Quick 16 6 1 9 35-48 13 Achilles 16 5 o 9 38-43 12 G. V. A. V. 15 5 1 9 28-38 11 Frisia 15 5 1 9 21-39 11 G. V. V. 16 1 10 29—51 11 STEEDS HOOGER- -A. S. C. 1—2. Een onbelangrijk» wedstrijd. Twee clubs, die niet zoo heel veel in kracht verschillen. De Rotterdammers fa voriet een beetje, na het gelijke spel van verleden week tegen de kampioenen. De Leidenaars bezield met den wil om een plaatsje hooger te klimmen op de rang lijst. Goed voctbalwecr en al-met-al dus gunstige omstandigheden voor een behoor lijk partijtje. Dat het desondanks een onbe langrijke wedstrijd is geworden, een ver tooning, die op sommige oogenblikken nau welijks den naam van voetbal kon dragen, is wel in de allereerste plaats te wijten aan den toestand van het veld in Over- schic, dat werkelijk niet aan de matigste éischen kan voldoen en waarbij het „home" van het kleinste "clubje in een van onze plaatselijke bonden nog heilig is. Hoe een dergelijk terrein, dat gisteren waarschijn lijk nog onder de gunstigste omstandighe den werd aangetroffen, door den N. V. B. werd goedgekeurd is in leneenenmale een raadsel. De bal deed op dezen heuvel- en dalgrond de gekste dingen en dat noch de Rotterdammers, noch de Leidenaars het leer onder dergelijke omstandigheden bijna nimmer volkomen in hun macht kregen, kunnen wij de spelers niet al te zwaar aanrekenen. Goed voetbal is op het Steeds Hooger-terrein uitgesloten en waar de gasten zoowel als de gastheeren weinig bij dezen wedstrijd te winnen of te verliezen hadden, is het begrijpelijk, dat het ondanks den goeden wil aan beide kanten een ver tooning werd, die het aanzien nauwelijks waard was. De rood-zwarlen begonnen overigens fanatiek genoeg. Goslings c. s. wandelden vanaf den aftrap zonder veel moeite door de Rotterdamscbe verdediging heen en reeds in de eerste minuut kreeg de Leidsehe aanvoerder een schat van een kans om le scoren, die hij echter om hals bracht door van dichtbij naast le schieten. Voor dal het spel vijf minuten oud was, volgde Van der Poel dat voorbeeld. Het terrein speelde de Leidsehe achterhoede intusschen ook parlen en toen Wassenaar erg stond te schutteren doelpuntte de Rollerdamsche linksbuiten onhoudbaar uit een voorzet van rechts. (10) Het spel wordt daarna heel 9lecht en de rood-zwarten mochten elkaar nog zooveel welgemeende raadge vingen toeschreeuwen als zij wilden, gang kwam er niet in. Na een half uur gaf Brouwer den bal goed door naar Goslings, die met een hard schot gelijk maakte (11). liet resleerende kwartier bracht weinig opwindends, een wonderbaarlijke „safe" van Van der Meer dan uitgezonderd. De tweede helft bracht ook al geen ver betering. Het aantal mislrappen bleef aan beide kanten legio, zoodat wanneer er eens een goede aanval werd opgezet de kansen om te scoren jammerlijk om hals wTerdcn gebracht Er viel over den grond nu eenmaal niet te spelen en „steeds hooger" was hel devies van dezen kamp. Na een kwartier bracht Dellcbane snel op geheel ten onrechte was het appèl voor buitenspel o.i. niet uit zijn te harde voorzet belandde de bal bij Van der Put ten, die Janssen verving, een „pass" naar Goslings en hel was 12. Wij zullen er verder weinig van zeggen. Tegen het ein de viel St. Hooger nog even fanatiek aan, waarvan een heele serie hoekschoppen op het A.S.C.-doel het gevolg was. Gescoord werd er echter niet en het einde kwam met een weinig fraaie, maar toch wel ver diende overwinning der Leidenaars. Gezien den toestand van het terrein zullen wij ons van een beschouwing over spel en spelers onthouden. Heel veel goeds zou er niet van le vertellen zijn. De heer Tilman, een onbekende grootheid aan den scheidsrechtershemel, deed heel erg zijn best, maar maakte nog al eens een foutje, wat doorgaans in het voordeel van A.S.C. was. De Rotterdamscbe grensrechter werd er zenuwachtig van en gaf op ondubbel zinnige wijze uiting aan zijn misnoegen met liet gevolg, dat de hoer Tilman, en terecht, hem het „vlaggen" verder ver bood. LUGDUNUM—R. V. C. S—2. Na de rust: een eenzijdige wedstrijd. Wanneer het aantal doelpunten als maat staf mag gelden, dan heeft het vrij lalrjjke publiek waar voor zijn geld gekregen. Vooral in de tweede helft werd er lustig gescoord, maar doordat dit, op een enkele uitzondering na, geschiedde door de groen-witten had de kamp toen een uiterst eenzijdig verloop, waaraan de spanning geheel ontbrak. In den aanvang leek het er anders niet op, dat de acoro zoo hoog zou worden. De niet heel sterke Iiaagsche ploeg gaf goed partij en haar aanvallen waren toen niet van gevaar ontbloot, gevaarl^ker dikwijls dan die van Lugdunum als gevolg van het feit, dat de LeicLsche voorhoede een kort en peuterig combinatie-spel demonstreerde en daaraan halsstarrig vasthield, terwjjl de halflinio evenmin voor de noodige variatie zorgde en voortdurend den bal naar het midden plaatste in plaats van de vleugelspelers aau het werk te zetten. Dat groen-wit desondanks iets sterker was en al spoedig een 20 voorsprong had door Van der Laan en De Jager, was niet te danken aan de schot- vaardigheid onzer stadgenooten, doch veci- eer aai» het zwakke spel en de slechte opstelling der Haagsche defensie. Elf min. voor de rust scoorde R.V.C. tegen, maar nog geen vijf minuten daarna had de hard doch dikwijls ontactisch werkende Leidsehe rechtsbinnen den stand op 3—1 gebracht. En in de tweede helft was het initiatief onafgebroken aan Leidsehe zijde. Er kwa men meer voorzetten van de buitenspelers en do R.V.C.-verdediging werd geheel uit elkaar gerukt. Het werd 41, 51, 61 en 71, waarna in de laatste 3 minuten de Hagenaars uit een corner tegen scoorden (72) en Lugdunum den stand vlak voor het einde den stand tot 82 opvoerde. De arbiter, de heer Van der Broek, had eon gemakkelijke taak, waarvan hij zich behoorlyk heeft gekweten. U. V. S. IHILLINEN I 1—0. Bij U. V. S. ontbraken v. Dctirsen en Meer burg. terwijl bij Hillinen de linkervleugel uit veteranen bestond. Direct na den aftrap is U. V. S. in de meer derheid en de llillinen-achlerhoede krijgt druk werk. Als cr een poosje gespeeld is komen de bc-'zoekers er wat beter in en bren gen een bezoek aan Kramp's heiligdom, dat echter door Wondergem en den debutant Duijl wordt verdedigd. U. V. S. komt dan meer in n aanval. Er wordt uitstekend samengespeeld, doch het jui9te schot ontbreekt terwijl ook de Hil- linen-keeper, als altijd, keurig op dreef is. De enkele uitvallen van de Hillegommers zijn echter niet van gevaar ontbloot en een maal ontstaat voor het blauw-witte doel een gevaarlijk moment als de linksbinnen inkopt Kramp kan dein bal echter nog net uit den hoek tikken. Het verdere gedeelte voor de rust zijn de blauw-witten weer in de meerderheid, doch de Hillinen-keeper laat zich niet passeeren en de rust komt met 00. Na de rust is de thuisclub direct aan het woord. De Ilillinen verdediging wordt thans op een zware proef gesteld, welke zij goed doorstaat, behalve dan 5 min. na de rust als Laman met een keurig schot, uil een goed aangegeven bal. U. V. S. de leiding. Door dit succes aangemoedigd worden de blauw-witten steeds sterker, doch de verde diging der bezoekers staat pal. Enkele schoten verwerkt de Hillinen doel man prachtig, terwijl ook het houtwerk hem nog eenmaal behulpzaam is als de Br hard inschiet. De Hillinen-voorhoede kr bij de hechte U. V. S.-verdediging geen ka en als de scheidsrechter, de heer Leurs, uitstekend leidde einde fluit, heeft U. V verdiend gewonnen. Bij Hillinen was de achterhoede, in bijzonder de keeper, uitstekend. Bij U. V. S. vonden wij Wondergem den Hollander de besten, terwijl ook Va en Duyl op een goed debuut kunnen te zien. O.N.A. I—L.F.C. I 5—2. Een gelukkige wedstrijd voor de Gouwenaars. Dezo wedstrijd was voor O.N.A. wel - van de meest belangrijke wedstrijden zoodoende was een groot aantal toesch wers opgekomen. Precies twee uur stel beide ploegen zich onder leiding a scheidsrechter Hakker en blijkt dat O.^N volledig is en L.F.C. 3 invallers heeft. Direct wordt Hinkt aangepakt en is L.l volkomen in de meerderheid. Met in open spel weten de withemden steeds O.N.A.-doel le naderefl en na een kwart is het 01. Wel speelt O.N.A. fanal verder, maar L.F.C. blijft meester van terrein en even daarna denken wij nog voorsprong te zien vergrooten, maar kopbal gaat juist over. Nog tien minuten zijn te s|3elen voor rust en al9 dan bij een algemeene aan van O.N.A. een van de Goudsche spel een overtreding begaat, wordt dit door scheidsrechter niet gezien. O.N.A. profile hiervan en het is 11. Weer komt T) opzetten, de midvoor schiet, de hal achtergaan, maar komt toevallig legen anderen O.N.A -speler aan en via den p verdwijnt de bal in 't net 21 Na rust een nog grooter overwicht L.F.C. dan voor de rust maar ook nu het geluk aan O.N.A.'s kant. Zelfs weten ze plots den stand tot 4- op te voeren. Wel probeert L.F.C. nog te halen maar geheel O.N.A. staat le v dedigen. Plots nog 'n fout van den O N. keeper en het is -4—2. Geruimen lijd speelt L.F.C. met 10 ra en weet O.N.A. nog eenmaal hel net vinden 52, alzoo beide punten in wacht le slccpen om nog één wedsti te winnen en kampioen te zijn. O.N.A. heeft echter ook nu weer geh kig gespeeld en met dit geluk kan het i ver komen. Echter een kampioensplocg het nog lang niet. L. F. C. II—LUGDUNUM II 1—0. Deze wedstrijd had een bijzonder vrici schappelijk verloop, wat niet altijd v plaatselijke N.V B.-ontmoetingen, alth; in Leiden, gezegd kan worden. Precies uur laat de heer Rijsdijk aanvangen. L.F met één invaller, terwijl Lugd. niet min< dan 6 reserves telt. Desniettemin hebb de groen witten keurig tegenstand gol den. Het spel golft op en neer, en al sp< dig blijkt dat er niet veel gescoord i worden, daar de beide achterhoedes vc hun taak volkomen berekend zijn. Het dan ook niet te verwonderen dat de ri met blanken 6tand ingaat Na de hervalti zet L.F.C. er alles op om te winnen, do voorloopig blijft succes uit Echter na min. maakt de Lugd-keeper, die overige uitstekend werk verricht, een kleine fo Bavelaar geeft zijn club de leiding. 1- Beide ploegen blijven echter geanimee doorspelen. Bavelaar schiet eens keurig doch het schot wordt keurig tot corner v< werkt-, terwijl Pikaar nog juist het leer vc Lugd.'s midvoor wegtipt. De tijd verstii; meer en meer doch hoe beide ploegen o werken, de stand blijft verder ongewijd? Met een kleine 1O-overwinning veria L.F.C. het veld, alzoo haar eerste overvri ning boekende. L F.C.'s rechtsbuiten v de beste speler van het veld. U. V. S. in—QUICK BOYS ÜI 4—0. Voor de rust wogen .de partijen vrij* tegen elkaar op, al was de U. V. S.-voorhoe gevaarlijker. De thuisclub wist door ka linksback, linksbinnen en rechtsbinnen vo de rust driemaal te scoren.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14