UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. V1SSCHERIJ-BER1CHTEN. VRAGENRUBRIEK. Geref. gemeenten der beide Katwijken, garen adressen iDgekomen, verzoekende 't rerzoek niet in te willigen. Ook het col lege van B. en W. adviseerde tot afwy- iieg. Be minderheid van hun college (de voorzitter), wilde vriiheid om des morgens vóór 9 uur zich zonder badkoets ontkleed over het strand naar zee te begeven. De voorzitter lichtte het schriftelijk prae- adries nader toe, terwijl de heer Van Duyn nje voorstel eenigszine wijzigde om daar mede de tegenstanders tegemoet te komen. Verschillende leden drongen in verband jaarmede en ook met het oog op het late uur aan, het verzoek aan te houedn, waar- loc werd besloten. Het voorstel tot wijziging der verorde- cing op de straatpolitie in dien sin dat de larren en wagenB voor het vervoeren van mest en pulp niet meer 15 ton doch slechts 13 ton mogen bevatten en met een zeil moeten zijn gedekt, gaf den heer Grimber gen aanleiding tot een scherpe bestrijding raarmede de reeds zwaar getroffen land en tuinbouwer al weder schade wordt bo- rokkend door meerdere kosten en meer op onthoud. De heer Parlevliet zou zich met het voor del kunneu vereen-gen indien in plaats vau een zeil, gesproken wordt van een behoor lijke bedekking. De heer Meerburg gelooft dat de vervoer ders zelf de schuld ziju van deze verscherp, ie maatregelen. Nadat nog de heeren van der Bent, Pr. Lodder en van Duijn hun bezwaren hebben ontwikkeld en de voorzitter het voorstel varm heeft verdedigd, wordt het aange nomen met 9 stemmen tegen 6 stemmen. Bij de rondvraag beantwoordde de voor zitter allereerst de vragen van den heer J. van Duijn, luidende: 1 Is het waar dat de Hoofdambtenaar aanvankelijk voor de helmbeplanting door twee personen prijs opgave heeft gevraagd en dat daarna de oilicieele aanbesteding plaats had, waarbij prijsopgave, de laagste was bij de aanbe- besteding? 2o. Is hel waar dat aan den 2den in schrijver een martegeld voor gemaakte kosten van f. 100.is verstrekt? De Voorzitter beantwoordde deze vragen bevestigend en trachtte het optreden van den hoofdopzichter te vergoelijken. Hij kan den heer van Duijn daarover niet verder het woord verleenen die echter teh nog vroeg of de hoofdopzichter Je I 100.in de gemeentekas had terugge stort, wat de Voorzitter ontkennend bo- irlwoordde. De heer Meerburg drong er op aan dal san de regeering zal worden verzocht Jat os brug bij de Haagsche Schouw n-ct zoo dikwijls gesloten wordt en besprak verder lie wenchelijkheid van een verwijding der Kwakelbrug. De heer Parlevliet drong er op aan be spoediging van de helmbeplanting hij de alzanderij der duinen, teneinde een verstui ving te voorkomen. De heer van Tongeren vroeg inlichtingen met betrekking tot den muur om den vuur toren, en wenschle verwijdering, terwijl de de heer van Duijvenbode verklaring vroeg ran het feit dal waar andere werkloozen ■leeds na drie weken arbeids worden ont slagen. thans een werkloozen arbeider reeds tegen weken in dienst bleef? De Voorzitter zeide ten opzicht van alle rragen een onderzoek toe om in de volgen de vergadering een antwoord té geven. Daarna circa half elf sluiting. KATWIJK AAN ZEE. KATWUK-AAN-ZEB. De Winkelweek. Onder presidium van dr. Eikelenboom als voorzitter van de Oranje-Vereeniging, ver- taderden een groot aantal winkeliers in ..Casa Cara" ter bespreking van een te or- laniseeren winkelweek. Aan de hand der besprekingen kunnen «e inededeelen, dal een besluit is genomen, dat deze winkelweek zal gehouden worden ran 26 April lot 3 Mei a.s. Het inleggeld be draagt f. 2.voor leden der Chr. Hand. Middenstand en f. 3.voor niel-leden. De prijzen zullen bestaan in kunstvoor werpen en medailles. De jury zal hoogslwaarschijnlijk bestaan dl leden der Haagsche Mlddenstandvereen., die daarvoor zal worden aangeschreven. Als ere-comité zullen optreden de burgemees ter. de wethouders, J. C. Baron Baud. F. E. Meerburg, H. Eordbeek en J. v. Hettinga Tromp. Deze laatste als voorzitter van V. V. V. Er zijn reeds gelden beschikbaar om Prijzen te koopen, o m. f. 25 van de Kamer ;an Koophandel en Fabrieken te Leiden, 'erwijl meerdere toezeggingen in dezen geest !|in geschied. Voorts werd besloten om een extra iVinfcelweek-Couranl uit te geven, waarin dechts advertenties geplaatst zullen worden jan Katwijksche winkeliers en van grossiers "uilen Katwijk woonachtig. Met een opwukkend woord tot alle aan- '«igen om zooveel mogelijk reclame voor ad goede doel te maken en anderen aan Ie darren om ook aan deze bijzondere attractie inde te doen. die zeker vele vreomdelingen aaar Katwijk zal trekken, sloot de voorzitter ®ze zeer geanimeerde vergadering. Chr.-HIst. Kiesvereeniging. De Chr.-Hist. Kiesvereeniging vergaderde 1 ..Casa Cara". De voorzitter, de heer W. A Akker, opende op de gebruikelijke ''ize. las 1 Pelr 12 en sprak daarna een Wrlkomstwoord tot de aanwezigen. Spreker ■■"innerde er aan. dat een plaatsvervanger •**1 gekozen worden voor ds. Voorsteegh, te naar Gouda vertrok en voor de heeren daan en D. Schoonenberg. die aftredend doch herkiesbaar. De notulen en het P-'rverslag van den aecretaris werden beide 'Tdgekeurd. De penningmeester gaf daarna een ver- der financiën der vereeniging. welke in ;j|vangst f. 671.03 en in uitgaaf t 509 50 fdroegen. zoodat het batig saldo f. 61 53 *'"0. De heeren v. d. Laaij en v d. Zwan /fen aangewezen om de bescheiden van ?-n I'l-iininnn.eesler te controleeren. die ze keurige orde hadden bevonden en waar voor den penningmeesler dank gebracht Werd. Bij de bestuursverkiezing werden de nf- tredende leden herkozen en namen hun be noeming weer aan. In de plaats van ds. Voorsteegh werd de heer v. d. Zwnn geko zen Daarna werd de geloofsbrief voor de bondsvergadering besproken en vervolgens kwam de rondvraag aan de orde. die niets der vermelding waard opleverde. Op de ge bruikelijke wijze werd de vergadering ge sloten. Een zoontje van den heer R. in de Badstraat speelde met andere kinderen op het rangeerterrein nabij het station der N Z. H.T.M. met een paar lorries. Helaas raakte een been van den jongen R. bekneld lus- echen twee wagens, met het gevolg, dat hij een diepe, ernstige wond aan de kuit be kwam. Per tram werd hij naar dr Hueting te Katwijk aan den Rijn gebracht, die een hulpverband aanlegde, doch dadelijk over brenging naar Leiden noodig achtte. Per ziekenwagen werd hij toen derwaarts ver voerd en in het Acad. Ziekenhuis opgenomen ter verdere behandeling. De heer G. Pronk alhier is benoemd tot koster der Geref. Kerk en zal deze lunctie met 1 Met a.s. aanvaarden. LISSE. Bloembollencultuur. Woensdagavond meld de afd. Lisse van Bloembollencultuur oen ledenvergadering, met een groote agenda. De voorzitter, de heer C. J. Gruilemans heetle de aanwezigen welkom, en wilde met het oog op de groote agenda van een inleidend woord alzien en gaf den secre taris gelegenheid de notulen te lezen, welke onveranderd werden vastgesleld. Van het hoofdbestuur was ingekomen een mededeeling, om Z.Ex. Minister J. B. Kan hel cerelidmaalschap van de Alge- meene Vereeniging van Bloembollencul tuur aan te bieden, wat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. In verband hiermede vroeg de voorzitter of er iemand legen was om Z.Ex. Minister Kan a.s. voorjaar ie Lisse uit te noodigen. Besloten werd het bestuur te machtigen de noodige slappen daarvoor t. z. t. tc nemen. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief Voor de Alg. Vereeniging, werd allereerst tegen den post uitgaven Nel Tuinbouwraad van f. -WO bezwaar ge maakt, de voorz. achtte dezen post in het geheel niet noodig. Bij de bospreking van den te houden tweeden beursdag, bleek dat daar geen mo gelijkheid voor was. Juist in het- drukke seizoen, zijn de inkoopers alle dagen be zet op de veilingen. Verder gaf de beschrijvingsbrief geen aanleiding tol nadere bespreking. De commissie van de gehouden bloemen tentoonstelling werden door de voorzitter dank gebracht voor haar vakkundig be heer. Uil de cijfers bleek dat deze tentoon stelling een nadeelig saldo op heeft gele verd van f 300. De penningmeester deelde mede, dat er (hans nog in kas een bedrag van 1028 tl aanwezig is, wal door de heeren Th. v. d. Vlugt en A. Lefeber werd bevestigd. Vervolgens werden eenige beschouwin gen gehouden, over de mogelijkheid om m bet a.s. voorjaar bij hel 50-jarig jubileum van de afdeeling, een groote tentoonstelling te organiseeren. Dienaangaande werd met algemeene stemmen besloten, een bloemententoonstel ling te houden a.s. voorjaar lusschen 9 en 17 Februari. De bestaande tentoonstellingscommissie bestaande uil de heeren Th. v. d. Vlugt, J. Berbee, D Lefeber en R. C. Segers werd weder bereid gevonden, om ook hun krach ten te wijden aan de Ie houden tentoon stelling. Bij de bestuursverkiezing moest perio diek aftreden de heer M. Beelen welke niet terstond herkiesbaar is. In diens plaats werd benoemd de heer Jac. Th. de Vromen, welke zich deze benoeming liet welge vallen. Vervolgens had een bespreking plaale over het aanbieden van een geschenk van de Afd. aan het hoofdbestuur voor hst nieuwe gebouw. Na ampele bespreking werd een besluit genomen dat een maximum bedrag van f. 300 zal worden beschikbaar gesteld en dat het bestuur In overleg met hel hoofd bestuur daarvoor zal aanschaffen een ge denkraam in hel eigen gebouw, en waar uit zal blijken dat het een geschenk is van de afd. Lisse. Voor de warmwaterbehandeling Tan narcissen, waarvoor veeltijds gas word! ge bruikt. Zal een verzoek worden gerichl tol de gascommissie, om voor dit induslrie- gas, een verlaagde prijs in rekening te brengen. Ten slotte werd een besluit genomen om overleg Ie plegen mei de commissie van het politiefonds. om hel daarheen te lei den. dal de gelden, welke worden gegeven, voor de politie .voor de aan den dag ge legde activiteit. In een afzonderlijke kas van de Afd. worden gestort, hel bestuur daarover vrije beschikking krijgt, en dal daardoor het eenmaal genomen besluit, om de politie een gratificatie toe te kennen „bij een overtreding" uit de kas van de Afd. zal kunnen worden ingetrokken, met dien verstande, dat voor dit jaar de maxi mum premies voor de beide plaats gehad hebbende diefstallen nog zuilen worden uitgekeerd. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur, De voorzitter, de heer G. F. Hemerik, opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering, gelezen door den heer T F Vlieland, onveranderd worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken wordt voorge lezen een schrijven namens H. K H. Prinses Juliana, waarin dank wordt gebracht voor de Haar tijdens de gehouden bloementen- tèonsteliing toegezonden bloemenhulde. Volgens de agenda was daarna aan de orde. Benoeming afgevaardigden naar de eerstvolgende algemeene vergadering van 26 Maart a.s. Benoemd worden de heeren: Jac. Uittenbogaard en L. N den Older Sr.. en als plaatsvervangers de heeren W. van Egniond en dr. K Smion Thomas. Hel voorstel van het Hoofdbestuur tot in stelling van een tweeden beursdag tijdens den drukken handelstijd werd nader bespro ken. Du heer Braun ziet de wenschelijkheid niet in, daar de dagen in den drukken han delstijd toch reeds zoo bezet zijn met do veilingen De heer v. d. Kwaak zegt, dat eenmaal per week te weinig is. In den handelslijd moet een goed Zakenman niet wekelijks maar dagelijks op de hoogte blijven van de prijzen De heer T. v. Egmond acht het medewer ken tot Instelling van een tweeden beursdag voor deze afdeeling niet gewenscht en brengt in het midden het bezoek aan de kleine beurs te Hillegom, dat meestal zeer gering is. Wordt hiertoe door de afd. mede gewerkt dan moet men daarvan ook gebruik maken, doch spr. is overtuigd dat de meeste leden wel zullen verzuimen. Het voorstel wordt met groote meerder heid verworpen. Bij de rondvraag bepleit de heer A. van Varik de wenschelijkheid, voorstellen le doen welke zullen leiden tot verwerping van bet snijverbod voor narcissen en tulpen. De voorzitter zegt, dal een daartoe strek kend voorstel zal moeten worden gedaan bij de vereenigingen „De Narcis" en „Co Tulp". De heer v. Varik is hiermede niet bevredigd en licht zijn voorstel nader toe. Op voorstel van den heer T. van Egmond zal dit punt aan de orde gesteld worden op een volgende vergadering. De heer v. Varik zegt toe, zijn voorstel dan nader toe te zul ten lichten. Hiermede is de beschrijvingsbrief afge handeld. Voorstel van het bestuur tot vaststelling van een bedrag voor aankoop van een of ander voorwerp voor het nieuwe gebouw le Haarlem, dat den Slen Maart a.s. officieel zal worden geopend. Besloten wordt een be drag beschikbaar te stellen tot aankoop van een slaande klok voor een van de commis siekamers. Verslag van den heer W. van Egmond over de gehouden tentoonstelling. De ten- toonstellingskas bleek te sluiten met een talig saldo van f. 17.57. De voorzitter dankt dan, namens de leden, de commissie voor haar vele bemoeiingen, welke mede geluid hebben tot welslagen van de tentoonstelling. Inzonderheid wordt den penningmeester en den secretaris dank gebracht De voorzitter deelt mede. dat het bestuur de bescheiden van den penningmeester in volmaakte orde heelt bevonden en verzoekt den heeren v. d. Kwaak en J. van Egmond deze bescheiden le conlroleeren. Na een in gesteld onderzoek verklaren de heeren alles in orde. Na verloting van een collectie prachtige bloeiende planten,y glool de voorzitter (le vergadering met dank voor de opkomst. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van L. P. van Eg mond en M. A van Klaveren. Gtihuwd: F. de Vries en A. L. v. Egmond, beiden te Oegstgeest. Overleden: P. Verduijn 30 jechtge. J. de Jong t J- H. Ouwerkerk 85 j. L. Dirk zwager 66 j. wede. C. Sloos. NOORDWIJK. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan van mishandeling. Een groenleubner die aan een inwoner alhier een koolraap had geleverd, wensehte hiervoor zooals al gemeen gebruikelijk, betaling, hetgeen de kooper blijkbaar te vroeg in den morgen niet naar den zin was. In elk geval de groenten- boer ontving als tegenprestatie een schop en een klap. Deze echter hiermede niet tevre den, deed aangifte bij de politie. Het gevolg zal dus wel niet uitblijven, omdat anders deze wijze van verrekening algemeen ingang zou vinden. Van gemeentewege is men thans be gonnen het zeer drukke verkeerspunt Wil- helminatraats-Hcilige Geestweg te verbree- den; een groot gedeelte van den voortuin van het woonhuis van den heer Th. van Went is door de gemeenle aangekocht en wordt aldaar bij de straat getrokken. NOORDWIJK AAN ZEE. Dr. C. H. Hermanides, voorzitter der Noordw. Reddingsbrigade is door de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen tot hoofdconsul voor de kusLbrigados benoemd. BASSENHEIM. De nieuwe Geiet. Kerk. Woensdagavond is het gerestaureerde kerkgebouw der Gerformeerde Gemeenle in gebruik genomen. Ds. Boeijenga heette de in grooten getale opgekomenen welkom, waarna hij liet zin gen Ps 116 ve. 11. Hierna las hij 2 Kronie ken 6. te beginnen bij vers 17, waarna hij voorging in gebed. Na een brief van den burgemeester, waar in deze zijn gelukwensch uitsprak met het mooie kerkgebouw, te hebben voorgelezen, gaf hij het woord aan den heer A. Frij- link, lid der bouwcommissie. Deze bracht verslag uit betreffende de verbouwing. Van hem hoorden we, dat de kosten f. 74.000 heb ben bedragen, waarvan reeds 1.35.000 aan giften is binnengekomen. Hij dankte den architect, den heer Boeijenga, den dagelijkschen opzichter, den heer Meijer, de uitvoerders de heeren Dijk stra en verder allen, die hadden meege werkt. om dit schoone geheel tot stand te hebben gebracht. Na gezamenlijk te hebben gezongen Ps. 105 vs 24. sprak ds. Boeijnga namens den Kerkeraad. Hij herinnerde aan de maan den. die voorbij zijn waarin gepreekt is in Bloemlusl Concordia en bij de fa Zonne veld Philippo. Uit de verstrooiing is de gemeente nu weer bijeen in dil gebouw, waar voldoende plaatsen zijn Hij hoopte, waar de gemeenteleden tol heden zoo een drachtig ziin eeweesl en daardoor een zoo schoon geheel hehhen kunnen stichten, het verdeelen der plaatsen geen reden zal zijn tot oneenigheid. De verdeeling der zit plaatsen zal eerlijk gebeuren en waar men ook komt te zitten, overal is het goed Hierna kreeg de architect, de heer Boeijnga het woord, om een uiteenzetting te geven van den verbouw en inrichting van het kerkgebouw, waarna ds. Gunst, die ten tijde der „verstrooiing" als hulpprediker heeft dienst gedaan, afscheid nam van deze gemeenle. Nadat nog was gesproken door afgevaar digden van Lisse en Hillegom, sloot ds. Boeijenga dezen avond. VOORHOUT. „Vader Kolping." Door da leden der tooneelvereeniging „Vader Fnlping" alhier. is in studie genomen het liv.j, 's'ulr ..Hallo! met Mars?" kluch tige fai.sic in 3 bedrijven door W. van Wil lige. voor het looneel bewerkt door Gerard Niclesen en Piet Nossenkoif alsmede het stuk „In den Zilveren Gans", klucht in étn bedrijf door Ad. de Ruij'.er. Beide stukken zullen worden opgevoerd op een nader te bepalen tijdstip en de op brengst zal dilmaal geheel ten goede komen aan de liefdadighcidsveroeniging SL Elisa beth. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie. d. van J. v. Leeuwen en S. v. d. Tang Johanna Maria. d. van P. van Beek en C. J. v. d. Meer Gerarda Wilhelmina. d van P. G. v. d. Plas en C. Verhaar Helena Maria, d. van G. Kors en M. Willemse. Overleden: Jacobua Koppe, oud 63 jaren. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van diefstal van kalkschoppeu, ontvreemd van een kalkschuit, liggende aan de Nagel, brug. ZOETERWOUDE. Do nieuw vastgestelde kiezerslijst voor 1928/1920 bevat de namen van 1642 kie zers, waarvan er 1642 siemgerechtigd zijn voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer; 1620 voor de verkiez'ng van leJen der Provinciale Staten en 1581 voor Je verkiezing van leden van den' gemeente raad. Uit het beredeneerd verslag der Volks- spr. op, dat het inderdaad in uitgebreide huis-esting over 1927 blijkt, dat in dat jaar 139 bouwvergunningen zijn verleend voor gebouwen, als woning te gebruiken, waarvan 129 voor nieuwbouw. Verder wer den verleend 23 bouwvergunningen» voor gebouwen, waarin in geen woningen. Blijkens het jaarverslag der waieriei- M3 water gebruikt, of 1192 kubieke meter meer dan in 1926. Het grootste verbruik had plaats in de maand Mei, n.l. 3123 M3„ het laagste in Febr. n.l. 2391 M3. Op het eind van 1927 waren 542 perceelen aan de wa terleiding aangesloten, waarvan 277 meteen meter en 265 zonder meter. Gedurende het jaar werden 11 nieuwe aansluitingen ge maakt, terwijl 4 aansluitingen werden afge sloten. Verdeeld over de verschillende klas sen worden hel meeste perceelen aange troffen in de 2e en 3e klasse, n.l. 110 en 113 waarvoor per 3 maanden betaald moet wor den aan watergetd respectievelijk 2 60 en f.3.30. In de hoogste klasse (f. 16 per 3 maanden) komen slechts 7 aansluitingen voor. ALPHEN. Stieieukeuriag. Alhier is de provinciale stierenkeuring gehouden voor het Groninger veeslag. De uitslag was als volgt: Eenjarige stieren: „Jupiler" 78-8 pt-, eig.- fokker H. H v. d. KlootMeyburg, Alphen; „Baron", 77-3 pnt., eig. W Verweij, Lange Ruige Weide; „Alexander", 76-6 pnt., eig.- fokker N. P. Kaptein, Hazerswoude; „Klaas" 76-4 pnt., eig. G. Eikelenboom, Rijnsaler- woude; „Wilhelm", 75-9 pnt., eig.-fokker W. J. de Vink, Budegraven; „Dirk", 75-6 pnt., eig -fokker Abr. Hoogendoorn, Zwammer- dam; „Marinus", 75-6 pnt., eig.-fokker A. Hoogstraten, Ter Aar; „Jonge Rudolt", 756 pnt., eig.-fokker A. Zwanenburg. Bodegra ven; „Arnold III", 75-6 pnt., eig.-fokker H. v d. Hulst. Alphen aan den Rijn; „Adora's Frits", 75-8 pnt., eig. C. Gentenaar, Niouwer- brug. Tweejarige stieren: „Harm", 77-9 pnt., eig. St Veraan, Nieuwerbrug: „Nely XI's Erts". 77-8 pnt., eig H v. d. Graaf, Bode graven: „Christiaan". 76-5 pnt., eig. Gehr. Affourtit, Aarlanderveen: „Hcinrich", 76 pnt., eig. D C. Vergunst. Air hen aan den Rijn; „Gerlaf Leenderts B 1". 75 2 pnt., eig. C v. Gaaien. Alphen aan den Rijn. Driejarige stieren „Oscar'82-8 pnt.. eig. H Los. Zwammerdam: „Johan", 80-3 pnt., eig. J. H. Verhurg. Bodegraven; „Gerrit", 78-3 pnt., H. de Jong, Nieuwkoop. LEIDERDORP. De leden van de rercfniglng „De School mei den Bijbel" kwamen Woensdag avond in het gebouw Irene in jaarvergade ring bijeen. Na het zingen van Psalm 25 vers 4 en lezen van Mattheus 13 de vcj-'-n 1 tot en met 9 ging de voorzitter de heer G. Los voor in gebed In ziin openingswoord herdacht hij het verscheiden van den heer G. van der Valk Bouman die. en als lid van de vereeniging. en als burgemeester 9teeds had getoond hel Christelijk onderwijs een goed hart toe le dragen Wegens onge steldheid van den Secretaris den heer A Roest werden de notulen gelezen door den 2den Secretaris den heer Zaalberg, welke werden goedgekeurd Nadat de finan- tieeie zaken waren behandeld wprden lot bes'uursleden herkozen de hperen A Rnpsl en A van Winkel De her van Winkel tegenwoordig nam de bpnneming weer aan. terwijl de heer Ropst hiervan in kennis zal worden eesfpid De hper W Sgnienn sloot de hiieenkomsl mpf dankzpgcinc nadat gpmpen- schappelijk was gezongen Psalm 100 veis 4 WOUBRUOGB. Jaarvergadering „Obadja". De Chr. Jongeliftgsvereenigin; „Obadja" hield in het lokaal „ImmanueJ" haJr 27rt.e jaarveradering. Ds. J. F. Lijsen opende de vergadering met Psalmgezang en gebed en wees in zijn openingswoord o.m. op den 6choonen naam „Obadja", welke de vereeniging draagt, doch betoogde dat die naam niet alleen eén klank moot zijn, maar ook metterdaad bete den moet worden. Daarna kwamen de verslagen van secre taris, penningmeester en bibliothecaris aan de orde, welke alle lot dank en tevreden heid stemden De leiding der vergaderingen was wekelijks aan den heer Jacob Schijf f opgedragen. Een tweetal opstellen die voorgedragen werden getuigden mede van het nut der jonge!i ngs vereeniging evenals de vier voor drachten en samenspraken, waarin ernst «n luim elkaar afwisselden. Wat sleeds in den smaak valt zijn do tableaux; de eerste „David speelt voor Saul op de harp"; de tweede „De rechtspraak van Salomo" en de derde „De Koningin van Scheha op bezoek hij Salomo". In de pauze werd koffie rondgediend, wat niet minder in den smaak viel Den gehcc- len avond heerschte er een opgeweklen toon. Ds. Lijsen sloot de bijeenkomst met dank gebed. KON HOLL. I.T.OYD. ZEFTLANDIA, uitr., pass. 21 Maart Fernando Noronha. MAASLAND, uitr., 21 Maart v. Rio Janeiro, KON N«n STOOMBOOT-MM. VENEZUELA, 23 Maart v. Amst. te Barbados verwacht. HERCULES, arr. 21 Maart te Hamburg. HOT r. AND—AMSRIK «-LTJN MAASDAM, New Orleans n. Rott., 23 Maart to Vigo verwacht. RIJNDAM, 21 Maart v. New-York te Rott, ROTTERDAMSCHE LLOYD. TABANAN, uitr., 21 Maart v. Port Said, ROTTER O M—7™D. AMERTF A -I.TJ N. ALGORAB, thuisr., 20 Maart v. Montevideo. ALCYONE, 21 Maart v. Antw. te Rott, EOT.LANO—OOST-AZIE-LIJN OOSTKERK, thuisr., 21 Maart v. Port Said, HOLLANDBRirSCP-'NO'P.UfJN. VEENDIJK, 21 Maart v. Br. Indië te Rott, KOUDEKERK, uitr., pass. 21 Maart Perim. STOOMVA «RT-MIJ „NEDERLAND". KARIMATA, 21 Maart v. Amst. te Macassar. ENGGANO, thuisr., pass. 21 Maart Gibraltar. SIMALOER, 21 Maart v. Amst. te Batavia, GROTiUS, 21 Maart te Sabang. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDF0NTE1N, thuisr., 21 Maart to Antw. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. AZOLLA, m.s. 20 Maart r. Aarhuue td Hollenau. FRIESLAND, m.s„ 20 Maart v. Aarhuus te Holtenau. KOFPLEIN, 21 Maart v. Narvik n. Rott ONDERNEMING, m.s„ arr. 20 Maart ta Holtenau. PENlirEcHT, 20 Maart r. Novoroeeisk ta Valencia. PRINSES JULIANA, m.s., arr. 19 Maart te Holtenau. WESTPLEIN, 20 Maart v. Cardiff 'te Port Said. Wm. BARENDSZ., sleepb., Rott. n. Banka, 20 Maart v. Algiers. Y1LDUM, Rott. n. d. Golf v. Mexico, was 20 Maart 220 mijlen W. v. Scilly. AMST EL, Sfax n. Bordeaux, pass. 20 Maart Finisterre. EEM, Rott. n. Oran, pass. 20 Maart Gibraltar. NAALDWIJK, 21 Maart v. Bayonne naar Povena. STOLWIJK, 20 Maart v. Bilbao n. Rott. ZAAN, 21 Maart v. Valencia te Hamburg. IJMUIDEN. 22 Maart 1928 VISCHPRIJZEN. 37 Tarbot per K G. f. 1.601.25, 5 Griel per kist van 50 K.G. f. 7537, 4762 Tongen per K.G f 2.651 90. 8 Groote Schol per kisl van 60 K G. f. 35, 18 Middelschol |>er kist van 50 K.G. f. 3532. 60 Zelschol per kist van 50 K.G. f. 4530 532 Kleine Schol por kist van 50 K G t 236. 35 Bot per kisl van 50 K.G. f. 4.501 60, 69 Schar per kist van 60 K.G. t. 115, 12 Roggfn per 20 stuks f. 22—16. 42 Vleeten per stuk f 1.30, 6 Groote Schelvisch per kisl van 60 K G. (.71, 2 Middel Schelvisrh per kisl van 50 K G .1 60, 4 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K O t 37. 45 Kleine Srhelvisch per kist van 50 K.G f 2614, 122 Kabtl- jauw per kist van 125 K.G. t. 3221. 333 Gullen per kist van 60 K G f. 148, 185 Lengen per stuk f. 1.800.93, 6 Heilbot per K.G. 1.2.20. 293 Wijting per kist van 50 K.G. f. 63 20, 988 Koolvisch per stuk f. 1 300 25. 1 Sleur per stuk I. 27. Binnengekomen zijn 17 stoomtrawlers 5 stonmheugera en de loggers KW 18 met f 453, KW 53 met f. 367 en KW 22 met f 88 besomming. Mej. C. H. te L. Uw vuil geworden witte viltenhotid inwrijven met speksteen poeder en uitwrijven met schuurpapier ver volgens uitborstelen. Mevrouw Willy v. Z. te L. Het recept voer een smakelijke citroenpudding is aldus. 1 decagram gelatte". 1 hectogram witte suiker. 3 eieren en de sehil van een halve citroen. De gelatine oplossen in en hall kopje warm water de eicrednniers en de suiker er bii voegen en dit al roerende even laten koken Even laten koelen en dan het schuim er doorroeren. 3-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7