UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BODEGRAVEN. Het zal voor voertuigen binnenkort zoo goed al9 onmogelijk worden het stations emplacement te bereiken. Twpe van de i toegangswegen zijn nu al totaal afgesloten en de derde zal wel spoedig volgen. De jmalpoorweg voor de putdemping snijdt de Prins Hendrikstraat van den Stations weg af. terwijl de dam die de Nieuwstraat mei den Parallelweg verbindt thans ge heel staal te verdwijnen. Den sloot langs den Parellelweg lusschen Ie Coultrestraat en Xieuwstraat is tol een diepte van verschei dene meters uitgegraven, wordt door een pomp leeggezogen en zal straks dienen als bedding van de groote dieprioolen. Men is du bezig den verbindingsdam van de Niéuw- straat weg te graven, straks volgt ook die ran de Spoorstraat, totdat de putten ge dempt zijn en het groote riool geheel kan [worden gelegd De aannemer van het Ge meentewerk en van dat van de Spoorwe gen zijn zoo ieder aan eene zijde bezig om de geheele omgeving van het station iD enkele weken geheel van aspect te ver anderen. We zullen hopen dat het een verbetering wordt maar het dempen van de z.g. ..Kleine put" doet wel wat vreezen dal we daar inplaats van rustig water straks een treurige zandwoestijn krijgen HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van der Zwaan, geb. Blan- kestein z. Overleden: J. P. van Vliet 16 jaar. Alhier is opgericht een onderafdeeling [ran de vereeniging lol bevordering der [Pluimveehouderij (V.P.Z.H.) in tamme ko- Inijnenteelt in Zuid-Holland. Als bestuursleden treden op de hepren J. Raaphorst, A. Verkerk en L. van Veen Pzn. KOUDEXERK. Bij de gehouden aanbesteding voor ver zwaring der Polderhaven in den Gemeene- wegschenpolder te Hazerswoude waren inschrijvers- P. Stichter te Ammerstol j (massa) f.8087; J. J. de Frankrijker e.a. i te Hazerswouden perceel 1 f. 3617 perceel 2 f.5798 (massa) f.9098. E. v. d Berg I Leiden (massa) f.9910: W. v. Diemen e.a. Zoplerwoude perceel 1 f. 3612 perceel 2 6368 (massa) f.9980 en P. v. d. Dool Ammerstol (massa) f. 8639. LEIDERDORP. Ds. G. B. Warth te Oost- en West Sou burg heeft voor hel beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. TER-AAR. De tijd van vaccinatie, die in het vorige bericht werd aangekondigd op nam uur. is gewijzigd en zal nu geschieden voorm. 10 uur deu 26sten Maart as. Tevens was dit voor Langeraar bepaald de nieuwe bewaarschool, doch dil zal nu plaats hebben ten huize van dr. H. Lindner. WADDINXVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 125.015. De heer D Rijneveld alhier is benoemd notabel van de Herv. Kerk in deze emeente. Tot jachtopziener in de facature ont slaan door benoeming van den heer Lind- hout tot gemeente-dienaar van politie, is benoemd de heer A. van Hoven alhier. De gemeenteraad alhier zal Donderdag Maart a.s. in openbare vergadering sa men komen. AALSMEER. Voor een groot getal aanwezigen ver- kte ds. H. C. Barthe!, van Twisk, Zondig end in de Doopsgezinde Kerk het tooneel- tak van den kussiscben schrijver J. W. takasoff: „De Godzoekers". Het stuk speelt bet tsaristisch Rusland. In 6 talereeien Jorden allerlei .misstanden op bu'.tengewoon boeiende wyze geteckend. De voordracht ds. Barthel, met de muzikale begeleiding de boeren Kummel (orgel) en Godrun (vleugel) was onvergetelijk schoon en heeft ^getwijfeld boter tot de harten gesproken het gedrukt© woord ooit zal kunnen doen. Tengevo'ge van meeningsverrchil met kstuur en leden van de afdee.iag der S.D. alhier, is oen drietal bestuursleden genoemde afdeeling, de heeren J. Kees- Rzn., Van Bommel en De Moed, af streden. In hun plaats werden gekozen heeren M. v. Schaik, P. Eveleens Wza. Alb Eveleens Dzn. De afgetreden be- E^orsleden hadden zitting genomen in een w®ite der I.A.II., waarvoor zij een mutie afkeuring hadden gekregen. HAARLEMMERMEER. Naar wg vernemen, is t9 Hoofddorp «eder een tweetal rijwielen ontvreemd. De fiets stond buiten tegen een gebouw de andere in een vermoedelijk 5,J1*n schuurtje. D© poatie stelt een onuur- in. HILLEGOM. De keuringsraad voor de ingeschreve- i voor den dienstplicht lichting'1929 zal Pr in hel Raadhuis zitting houden op nderdag 12. Vrijdag 13 en Zaterdag 14 ni De St. Josephkerk was Zondag ver- niet seringen aronskelken en vaandels tere van hel fe^-st der 12 1/2 jarige her ring van de stichting "•ken Schraag van Schi^am dp eerste 'hwr van Si. Joseph droeg de Solemneele Hoogmis op voor de overleden en in leven- zijndp weldoeners der kerk. Hel zangkoor voerde de Missa Salve Regina van S'ahleuit voor mannen en jongens. Na hel Evangelie hield de Deken een feestpredicatie over den 121sten Psalm. Hel fepsl is besloten met een plechtig Lof en Te Deum. De koster der Geref. Kerk heeft als zoodanig bedankt. KATWIJK. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente, zal gehouden worden op Woensdag. 21 Maart, des namiddags 7.30 uur De agenda luidt: 1. Mededeeling van ingekomen stukkpn. 2. Voorstel tol aanvaarding eener schen king. 3. Voorstellen tot verkoop en uitgifte in erfpacht van grond. 4. Voorstel tot verpachting der Rijwiel bewaarplaats met Kabinet te Katwijk aan Zee. 5. Voorstel tot het vaststellen van veror deningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor L. O en U. L. O. 6 Voorstel van den heer G. van Tongeren, tot wijziging der verordening op de heffing van leges, met prae-advies. 7 Voorstel tot wijziging der verordening op het verhaal van pensioensbijdragen. 8. Voorstel met betrekking tot verdere be strating van den Vreugdewe-g. 9. Voorstel tot het toekennen van een crediet voor den bouw van een garage. 10. Voorstel lol het beschikbaarslellen van gelden voor aanschaffing van leer middelen voor de Hervormde school V. 11. Voors'el tol vaststelling van het voor schot op de vergoeding krachtens art. 101 der L.O.-wet. over 1928. 12. Voorstel lot het verleenen van dis pensatie van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening. 13. Voorslel tot vaststelling van een instructie voor de brugwachters. 14. Voorstel tot wiizieing der verordening, regelende de samenstelling van het perso neel der Gemot ntebedriiven. 15. Voorstel tot wijziging der begrooling 1928. 16 Adres houdende verzoek tot wijziging der verordening op de zeebaden en het strand: voorstel van den heer Van Duijn en prae-advies. 17 Voorstel tot wijziging der verordening op de S'raa'poli'ie. 18. Rondvraag. KATWIJK AAN DEM RIJN. In memoriam Jac. Wasenaar. Met ontsteltenis en verslagenheid nam Katwijk a. d. Rijn Maandagmorgen ken nis van het spoedig verbreid bericht, dat na een zeer kortstondige riekte overleden was de heer Jac. Wassenaar. En al wist men dat de heer W over geen buitenge wone lichaamskracht beschikte, meermalen soms wel eenige rust moest nemen, een zoo plotseling verscheiden na een ongesteldheid van een paar dagen, had niemand ver wacht. De dood is onverbiddelijk... Die het voorrecht hadden veel met den heer W. te mogen omgaan of samen te wer ken en zich onder zijn meer intieme vrien den te mogen rekenen, weten met welk een toewijding hij zich voor zijn t-aak, die op meerder terrein lag, gaf. Niets was hem te veel als hij diensten kon hew ijzen ieder, een was hem welkom. Voor iedereen, groot en kle;n, arm eo njk, had li ij een froed woord. En met de grootste onpartijdigheid die wel een bewondering afdwong, behan delde hij de zaken die hem waren toever trouwd. Gezien de vele functies die hij ^vervulde als directeur It. L. Rank, voorz. Bloomb.teelt, secr.-penningm. Tuinb. Ver. K. en O., enz. enz. (ala voorz. van Bloemb.- cultuur had hij om de vele werkzaamheden moeten bedanken) is het begrijpelijk dat wel eens moeilijkheden voorkwamen. Zijn principe was echter, dat de moeilijkheden er zijn om ze te overwinnen cn niemand wist ze beter te overwinnen dan hij. Voor al op veilinggebied was bij een bekende persoonlijkheid en had hij nog vele idealen. We herinneren ons b.v., hoe hij twee jaar geleden plannen hielp ontwerpen bij K. en O. om in samenwerking met Bloem)».t eelt tot stichting van een nieuw veilinggebouw te komen, welke ulannen tuen niet. tot uit voering kwamen, doch welke evengoed nog tot zijn idealen bleven behooren. Met de meeste nauwgezetheid vervulde hij de zeer omvangrijke taak van secr.-penningm. der Tuinbouwver. K en O en een goed func- tioiieeren der huish. aangelegenheden zonder den heer Wassenaar leek haast niet mogelijk Eveczoo was men er van over tuigd dat de Coöp. B. L. Bank «sinds de heer Wassenaar tot directeur was benoemd, een toekomst tegemoet gmg. Ook de Vei lingver. „Bloembollenteelt" waarvan hij voorzitter was, beeft veel aan hem te dan ken. Zijn oprechtheid en eerlijkheid, eigen schappen die meii helaas bi' zoovele men- schen mist doch die hij in hooge mate be zat, waren bet, die hora zoovelen vrienden deed hebben en was de roden, waarom zijn raadgevingen op zoo hoogen prijs werden gesteld. Ook op principieel gebied was W. een man uit één stuk, die van geen wijken wist als het in botsing kwam met zijn begin selen. Mar van Gereformeerde richting met volle respect voor ieders eerlijke overtui ging. wist men wat men aar hem had. Zoo zouden we kunnen voortgaan doch het zou ons te ver voeren om alle goede gaven naar voret te brengen, en op te sommen hetgeen door of met den heer W. is tot «tand gebracht. Er 'B thans een open plaats in de gelederer die roet of zeer moeilijk zal zijn aan te vullen. Te Katwrk aan den Rijn heeft men zeer j veel aaD W te danken Ziin nagedachtenis zal in hooge eere blijven. Bloembollencultuur Gisteravond hield de A!g Ver. v. Bloem bollencultuur, afdee.ing Ka.w k a d. Rga, haar jaarvergadering in de Roskam. De voorzitter, de heer Nic. Bos, opende de vergadering en herdacht in waardeerende woerden het zoo pas overleden lid, den heer Jac Wassenaar, die van 1912 tot 1924 zitting in het bestuur heeft gehad, waarvan de laatste 6 jaar als voorzitter. Spr. me moreert. hoe de overledene zijn heste krach ten aan de vereeniging heeft gegeven. Zijn 2wakk(- gezondheid noopte hem in 192-1 zgn functie neer te leggen. Zjjn nagedachtenis biyvt in eere. Door den secretaris, den heer T. Noort, vt,iae> de notulen gelezen en het jaarvers ag uitgebracht. In 192/ traden 7 personen a.s lid toe, terwijl een 13-tal om verschillende rede» van de ledenly-si moest worden af gevoerd De aideeiing bestaat momenteel uit 4S leden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de financieels toestand van de afdeeling bevredigend is. De boeken werd?n nagezien door de hoeren v. d. Lubbe en Meskers en in orde bavonden. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Daarna kwam aan de orde de niet zeer belangrijke beech rij virgsbrief voor de Alg. Vergadering op Maandag 23 Maart a.a. Het voorstel van het hoofdbestuur tot het houden van een tweeden Beursdag por week lokte eenige bespreking uit. De alg?v:ardig- den kregen hieromtrent vrij mandaat. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren Nic. Bos en T. Noort. Üiern3 had de bestuursverkiezing plaats. De aftredende bestuursleden, de heeren J. v. d Terk en T. Noort werden met bjjne al gemeen© stemmen herkozen. By de rondvraag werden nog enkele zaken van minder belang besproken, waarna door den voorzitter de vergadering op de ge bruikelijke wgze werd gesloten. Aan den Canlineweg. Ic-'genover de Cantine, zal ten behueve voor Infanterie- voertuigen een sleenen voertuigen loods wor den gebouwd. De aanbesteding zal vanwege het Rijk dezer dagen plaats hebben. Wij vestigen de aandacht op de lezing van mevr. M. L. H. EerdbeekClaasen, morgenavond in het gebouw van de Ohr. Jongelingsveieeniging te houden over: De kerken te Katwijk en Valkenburg. KATWIJK-A AN-ZEE. Gisteren tegen den middag waTen een paar jongens in de garnalenboot van J. v. d. P. gestapt en daarmede uit Rijnlandsch Uitwateringskanaal de Noordzee opgeva ren. Met opkomenden vloed en landelijken wind ging de boot steeds meer van den wal af en doordat er slechts één roeispaan aan boord was, kon de bemanning weinig uitvoeren. Toen dan ook de afstand wat al te groot werd, maakten eenige personen die van het strand toezagen alarm, waarna C. Duivenvoorde met zijn motorboot naar zee ging om het bootje en zijn bemanning cp te zoeken en na het gevon den te hebben, op sleeptouw te nemen. Het geval liep nu goed af, doch het had ook anders kunnen zijn. De twee boosdoeners, die zelf meer angst hebben uitgestaan nog dan hun ouders, zul len zich op deze wijze dan ook niet meei op het „ruime sop" wagen. LISSE. Gemeenteraad. Voorschotten bijzondere scholen Een geldlcening van i. 60X00.Wijziging in de politieverordening Het ver- meninvnldigingscijfei vooi de beladingen verlaard tot 0.9 De dure exploitatie van de handbrandspnit aan de Engel. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Afwezig de heeren Sobels en A. H. Schraina, eerst genoemde met kennisgeving. Welh. Tromp leest de gebedsformule. No tulen zijn niet aanwezig. Allereerst wordt een besluit genomen om ingevolge Art. 101 der L. O.-wel" aan het R.-K. Schoulbestuur f. 9000. hel Gerei, idem f. 3500 en het Ned.-Herv. idem f. 3500 aJs voorschol uit le keeren. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden bij acclamatie her kozen de heeren H. Kingma K. F. Dankel- man, W. P. de Jonge. G. J. Wansink. C. Strik. G. Caspeis en J. Korlekaa9. Van genoemde commissie is een verzoek ingekomen om hel presentiegeld le bepalen op f. 2.per zitting en per lid en de jaar wedde van den secretaris te bepalen op I. 50 per jaar. en ten tweede om. om de 14 dagen te vergaderen, daar meer schoolverzuim wordt verwacht met het oog op het zevende leerjaar. 13. en W. stellen voor de presentiegelden le verdubbelen en te brengen van f. 75 op 150 en de jaarwedde van den secretaris le bepalen op f. 50 per jaar en zijn van oordeel dat éénmaal per maand vergaderen Voldoende is. Aldus besloten. Als vertegenwoordigers der gemeente in het bestuur van de Woningbouwvereniging worden bij acclamatie herkozen de heeren J. C. de Haan en J- P Segers. Eerstgenoemde neemt de benoeming aan. de laatsle daaren tegen voorloopig tot de nieuwbouw is alge- loopen. Op het verzoek van de vereeniging ..Pro Juvenlule" te Haarlem om een subsidie' voor 1928 wordt al wijzend beschikt. Een beier onthaal had hel verzoek van hel bestuur der Christ. H B S. te Leiden. Besloten werd f. 71 te verleenen voor de leerlingen D J. en L W. Vreeken voor 1925 Voor de zooveelste maal wordt een be sluit genomen oin aan den heer J Nieuwen- huis te Lissf 1502 30 M2 grond te verkoo- pen a f 3 50 per M2. liggende langs de Kanaalstraat Aan de heeren J Noordermeer en P. van Dijk te Lisse wordl oen perceelIje grond ver kocht liggend»- langs dp Julianaslraal elk ter grootte van 200 M2 voor den prijs van f. 2.50 per M2. Vervolgens heeft de prijsbepaling plaats van de terreinen liggende langs de nieuwe straat, vanaf den Smalle weg naar de Kanaalstraat. Uit de recapitulatie bliikl dal de kosten van stratenaanleg bedragen f. 20.5C0 en die v. aankoop gronden f. 18.790 terwij! de opbrengst verkoop gronden be draagt f. 29.607 alzoo een verlies van f 9633 De heer Verduyn vraagt een afzonderlijke administratie. De heer Segers gaat daar mede accoord mits ook de Haventerreinen daarin ge noemd worden: anders zou de rekening een droevig beeld geven. Welh. Warmerdam zegt dat er ook rekening moet worden gehouden met het groote sociale werk dat er mede verricht wordt en dal riool en slraataanleg ook niet vergelen mogen worden. Getracht zal worden een afzonderlijk© administratie te voeren Vervolgens wordt een besluit genomen om ee-ne leening aan te gaan groot f. 6U.0C0. tegen een rente van 4 3/4 pCl. een en ander in verband met den aankoop van de ter reinen van den heer G. Warmerdam en dc N.V. Graan-. Meel- en Fouragehandel voor heen P. Beelen en zonen. De heer Pijnacker maakt echter bezwaren dat de eers'.e vijf jaar geen conversie der leening mocht plaats hebben. Getracht zal worden hierin nog wijziging te brengen. De algemeene politieverordening zal o.m. de volgende wijziging ondergaan. In de eerste plaats dat de Stationsweg vanaf de Veldhorststraat tot aan den Heere- weg voor het berijden met een voertuig in Oas.elijke richting zal gesloten zijn. 2de dat de gesloten-verklaring van <le NieuwstraatWil'helminastraat en Juüana- straat vervalt 3e. dat het verboden is een motorrijtuig or ander voertuig op nader door B. en W, aan te wijzen dagen en op nader aan te wijzen wegen, straten of gedeelten daarvan te plaa'.sen of te dom verblijven, tenzij zulks tot het oogenblil.l elijk in- of uitlaten van personen of tot het onafgebroken laden en lossen noodig is. 4e. wordt het verboden, om zonder ver gunning van B. en W. op de openbare wegen, straten of trottoirs een standplaats in te' nemen tot het ten verkoop aanbieden of uitstallen van waren of 't uitoefenen van een beroep. De heer Verduyn vindt het zeer wensche- lijk dat ook de Vreewijkstraat van eene richting mag worden geieden en wel vanaf den Heereweg in Oostelijke richting. Aldus besloten. Het vermenigvuldigingscijfer voor hel belastingjaar 1928'29 werd vastgesteld op 0.9, alzoo weer een verlaging van 0.1. Een comptabiliteitsbesluit wordt genomen in de begrooting voor hel dienstjaar 1927, met een sluitende post voor ontvangsten en uitgaven van f 2268.80 en een af- en over schrijving voor de begrooting 1928 van f. 266.—. Medegedeeld wordt: a. dat B. en W be sloten hebben de handbrandspuit aan de Engel op te heffen, daar de exploitatie erg duur is. De heer Pijnacker maakt hiertegen be zwaar. vooral met hel opg op achlerafge- legen boerderijen. De heer Segers zegt. dat de molorspuit op veraf getegen plaatsen veel eerder water kan geven, maar stelt voor dat den brandmeester aan de Engel aan het nachl'.elefoonnet wordt aangesloten. Wethouder Warmerdam geeft met cijfers aan hoeveel meer of de handbrandspuit heeft gekost dan de molorspuit bij den brand van het laboratorium van de phytopoiholo- gischen dienst, en daarbij nog veel minder uren heeft gewerkt. Als de menschen aan de Engel zoo gaarne de spuit willen behou den. laten ze dan een vrijwillige brandweer vormen. üp voorstel van den heer Segers nemen B. en W hunne mededeeling weer terug en zullen ter plaatse eerst een onderzoek in stellen of hel mogelijk is. aldaar een vrij willige brandweer te vormen. Deheer van Ktsleren vraagt naar betere kenteekenen op de kranen der waterleiding, waarop de voorz. antwoordt dat die er zijn geweest maar dat het Rijk die met de her- bestrating er onder heeft bestraat; hij zegt toe. deze weer op te zullen doen graven. De heer Verduyn zegt dal er met den brand in het laboratorium onbarmhartigi critiek is uitgeoefend op de brandblusch- middelen omdat de brand niet vlug genoeg 's gebluschl. Hem is echter gebleken dat een Magirus- brandladder ontbreekt en nu zegt de op zichter wel dal de spuitgasten niet kunnen weTken op die ladder, maar zoo zegt spr. laat hii zijn licht dan maar eens op gaan steken in groote steden. Overigens stelt spr. een groot vertrouwen in de brandweer b. dat de grondcommissie hel wenschelijk vondt om de sleenen en opslagplaats van mest te verplaatsen nabij de nieuwe vuil nisbelt. waardoor er heel wal bouwgrond vrij komt dan de haven. c. dat de heer J Zaneveld is benoemd als penningmeester bij de woningbouwvereni ging. zulks in de plaats van den heer Rans- dorp. d. dat er in 1927 zich in Lisse 99 arbei ders hebben gevestigd en 74 zijn vertrokken allen boven de 21 aar. e. dat er bericht is ingekomen van dr. de Graaf, dal in de vorige raadsvergadering een verkeerde voorstelling is gegeven be treffende den bewu9ten boom. Om echter de gemeente tegemoet te komen, kan de ge1- meente de vrije beschikking krijgen om den boom te verwijderen voor f. 300 en zoo niet dan is de zaak afgedaan, en moet de boom voldoende beschermd worden. Uit de be spreking blijkt dat het in orde maken van den weg aldaar f. 1600 heeft gekost, terwijl hel Rijk mnar f 1000 terugbetaalt De- heer Verduyn dat Dr de Graaf nog f. 35 heeft le vorderen van doodgtgane heesters dus dat de boom f 265 zal kosten. Rondvraag De heer Pijnacker wenschl de 9loot langs de Nieuwsteeg op te laten knappen. Wetli Warmerdam zegt dat dpze zaak al in verdere instantie is behandeld Hei voor ste gedeelte zal worden gedempt dan kan een htk worden geplaatst op epn straat breedte van 12 Meier. Hiermede kan men niet accoord gaan zoodal in de volgend*- vergadering een voorstel dienaangaande ter tafel zarikompn De heer Segers vraagt: 1. tijdens de godsdienstoefening op d,'n 2d^n Paaschdag feestelijk vertoon te ver bieden bij hel Festival. 2. hoe s'aat hpt ne-t dp toegezegde verorde ning op de onderwijzeressensalarissen. 3*. hoe staat het met de verordening op de verlichting in openbare gebouwen. 4. dat er niet voldoende wordt toegezien op het achterlicht der rijwielen; geen 10 pCt is goedgesteld 5. de diepliggpndp kolken op den Heereweg nabii ..Welb'xirngen" wper op te halen 6 dat we hipr een consultatiebureau heb ben van zuigelingen waarvoor een der lokalen van de Op School wordt gebruikt. Er komen echter zoovpel moeders dat het noodzakeliik is dal het tweede beschikbare lokaal, als nachtlokaal kan worden ge bruikt maar dat wenscht de hper Kingma niet. Wie heeft daar over Ie besfissen vraagt spr. wij of de heer Kingma? We'h. Warmerdam vraagt de aandacht der vergadering voor straatnamen in da rieuwe wijken, en beveelt daar de bloem bollenteelt in aan Spr. Imopi in de eerst volgende vergadering vele bloemennamen te hooren. De nieuwe straat bij de woningbouwver- eeniging zal Koningstraat worden genoemd. De heer Kuiners vraagt ook hier toezicht on de trekhondenwet De voorz meent dat hi°r nagenoeg eeen overtredingen zijn. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bij hot glazenwasschen is mej de K. aan do Vliet alhier gevallen waarbii zij een pols brak. Na door dr. Jonker alhier voorloopig verbonden te zijn. is zij. op diens advies ter verdere behandeling naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. SASSENHETM. De nieuwe Geref. Kerk. Het geheel gerestaureerde en vergroote kerkgebouw der Gereformeerde gemeente is zoo goed als klaar en zal Woensdagavond in gebruik worden genome*. De verandering is enorm. Men vindt er het oude gebouw niet in terug. Het geheel is met licht eikenhout betimmerd; ook de banken zijn van dit hout. Het vorige platvorm, vanwaar de predi kant zijn hoorders toesprak is vervangen door een sierlijk spreekgestoelte, waarvoor zich een flinke ruimte bevindt, welke ge bruikt zaï worden bij de Avondmaalvie- rmg. Het bestuur van de kerk heeft nu ook een. zijn waardige plaats. Een ruime galerij, plaats bieden voor meer dan driehonderd kerkgangers is bo vendien aangebracht Van af alle plaatsan is de voorganger uitstekend te volgen Onder !e:ding van architect Boeijenga heeft de fa J F. Dijkstra en Zn. een prach tig werk verricht. VOORHOUT. Loop dei bevolking. Gevestigd: P. Bruijn. van Haarlem J» G. Reekers, van Middelburg, beiden Leid- schevaart 2 B. J Lukasssen en zoon, van Naaldwijk Hoofdstraat 118 D A J. Vogelaar, van Sassenheim. Hoofdstraat 39. Ver rokken- P. J. Beus naar Nederweert A. van Beest, naar Uithoorn DC. Mol, naar Limmen H B. M. Kpk en gezin, naar 's-Hertogenbosch, Onder de leerlingen der Bisschoppelijke Nijverheidsschool is opgericht een Missie- club. liet Bestuur bestaal uit de heeren Piet Vogels. Theo Graaf en Jan van Bueren. Bij den correspondent der arbeids bemiddeling alhier werden de vorige week ingeschreven 8 personen allen landar beiders: van de voorafgaande week stondpn nog te boek 25 personen, in totaal dus 33 werkzoekenden. Hiervan werden geplaatst in eigen dienst 6 personen, zoodat er heden 27 werklooze'n staan ingeschreven. In de collecte voor de Ned Herv. Kerk zfcn Zondag alhier 3 biljetten van f. 10 ont vangen. Naar aanleiding van het bedanken van der predikant der Ned. Herv. Gemeente, ds. F. G. H. Nicolaï, voor twee op hem uit* gebrachte beroepen, beeft na den Zondag- morgendienst de oudste ouderling der ge- gemeente, de heer G. Jongeneel, len pre- dikaht eenige hartelijke woorden toegespro ken, waarna hij de gemeente verzocht Psalm 134 vs. 3 te zingen. Ds. Nicolaï dankte daarop in 't kort voor deze zegenbede. VOORSCHOTEN, Bloembollencultuur. Vrijdagavond hield de afdeeling Voor scholen der Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur haar ecrs'e ledenvergadering in dit iaar onder leiding van den heer C. Eggink Sr Uit het jaarverslag van den secretaris hlpek dat de Voorzitter in het afgelooppn jaar ziin zeventigsten verjaardag vierde bij welke gelegenheid hem namens de afdeeling een bloemstuk werd aangeboden. Moest hij zich wegens zijn hoogen leeftijd uit verschillende functies terugtrekken met blijdschap werd geconstateerd dat de heer Chr Eggink Jr. In het hoofdbestuur was gekozen. Vervolgens hield de heer C. Kooy een lezing over het onderwerp „Erfelijkheids leer". Door den Voorzifter werd den heer G. Kooy dank gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Salomon, z van J J. Colpa en Tj. den Os Cornelia, d. van A van Rooyen en D. Hazcnoot. Overleden- A CrasSfeenken. 47 iaren P Fok FrafermanHeling 93 iaren J Visser 67 jarpn P J Ruvgrokvan der Hevden 73 iaren G. de Jongvan Ben ten 66 jaren. WARMOND. Abusievelijk meldden wij de vorige week dal dp heer W C H Mac hen alhier benoemd is tol for°lid van het Historisch^ Genootschap te Utrecht. Dit moest evenwel zijn: tot lid. 8-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7