OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKDOTES. Greta de Vrieo, je hebt tb iris veel verjaar dagen, dus dikwijls feest deze maand. Aardig; dai je bg Katalin bent geweest Francien en Frans Hemerik, ja hoor, ik heb veel cadeaox gehad. Anje de Gelder, een reuze-brief, hoor. O, moei men 13 jaar zijn, mag het andera niet? Wie zegt dat? Mag het ook niet aia ja vader of moeder meegaat? Henk Franke, dank voor je anecdote. Bram Linschooten, neen, die extra prijzen is wel eens tegen St.-Nicolaa3 en tegen de groote vacantia. Hannie Mieloo, ik was op Zaterdag jarig, niet op Zondag, en toen ik Zaterdagavond thuis kwam uit Utrecht, lagen er stapels op mij bureau. Annie en Pietje Jongeleen, ik kreeg z<5<5 ontzettend veel met de post, dat ze mg be3t konden vinden, al zette je een verkeerd nummer. Willy v. Woudenberg, nog geen nieuwe raadsels sturen. Ik vind het ook vervelend, dat het weer opeens zóó koud werd. Aart v. d. Nadort ja, je houdt meer van sneeuw dan ik; best te begrijpen. Henny H. H., hoe is het met je groot moeder? Gootje Poldervaart, het waren er 181 hoor ik van vele kanten, dus nog meer dan jij dacht. Herman Zaalberg, ik hoop, dat je hoofd pijn nu is verdwenen en je weer gewoon naar school mag gaan. Corry v. Stralen, geniet je zoo van de radio? In Utrecht hoorde ik ook van aller lei in de dagen dat ik bij mijn broer lo geerde. Aat Jacobs, een paar regeltjes is al ge noeg hoor. Veel groeten aan je broertje. Gaat hij later ook meedoen? Willy Jakobs. voortaan niet zoo hard hollen, dat is niet gezond. Ja zeker ben ik wel eens in Warmond geweest. Margaretha en Cor Sierag, hé wat akelig M. dat ]e op je verjaardag ziek was. Pas maar op als je nog zoo hoest, het is nu akelig weer. Jaantje Betram, ze ligt er al een paar jaar. maar gaat nu goed vooruit. Ik had een heel goeden verjaardag. Willy Horst, ik zal later dat raadsel eens nakijken, ik heb er nu vandaag geen tijd voor Annie en Adrie Bavelaar, nu was het extra veel werk met die massa geluk- wenschen ook nog er bij. Prettig dat Adrie een mooi rapport had. Mientje en Nettie van Riessen, jullie brief kwam veel later dan het pakket; dank voor de gelukwenschen. Nelly v d. Voet. neen, in Utrecht heeft de zon heelemaal niet geschenen dien dag, altijd maar sneeuw en o zoo koud, voor jou ook niet prettig in je tentje. Nu i« iedereen hoop ik toch nog tevre den. al waren het geen lange antwoorden, maar ik wou toch afzonderlijk alle namen noemen van allen die mij trelukwenschen s'uurden Nogmaals hartelijk dank voor alle goede wenschen. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Drietal van Rheenen, ja, ik heb voor- loopig nog raadsels genoeg, bewaar ze nog maar. Hebben jullie lekker kunnen sleeën? In de duinen? Jo en Riekie Minnema, dank voor de ge lukwenschen Zoozoo is R. zoo prettig op verjaarpartij geweest .en zoo laat thuisge komen dat Ze niet wisten waar je bleef? OPLOSSINGEN DER P.AADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Wonderkind. 2. Graaf raaf. 3. Een koffieboon. 4. Honing, woning, koning. 6. Frankrijk, frank, rijk. 6. Oldenbarneveldt. been, draad, oor, tent, el. den. Barnevelder. 7. Weinig vruchten. 6. Electriciteit. f GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Willy Horst, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Hannie Mieloo, Jacobus Brouwer Frans Hemerik, Francien Hemerik, Annie Linschooten, Bram Linschooten, Henk Franke, Christina Döll, Henk Döll, Willy van Woudenberg, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, Aart v. d. Nadort, Letty Schade, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Cisca van Dam, Henny Hulsbergen Hen- ning, Otto Crabbendam, Cootje Polder vaart, Herman Zaalberg, Daan Baars, Corry avn Stralen, Margaretha Sierag, Cor Sierag. Willy Jakobs, Aat Jakobs, Annie Trap, Saartje Kuivenhoven, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Jacobus Favier, Kees Boer, Guus Meyers, Piet Nieboer, Jaantje Betram, Wiesjo Vis, Heiltje Vis, Sophietje Bink, Stientje Herreur, Martinus Herreur, Marie van Berkel, Gretba Tegelaar, Simon Willem», Mijntje Schild, Hendrientje Schreuder, Marie Arbouw, Annie Arbouw, Abram Arbouw, Nienke Lolkes de Beer, Adriaan Bakker, Abram van Wijk, Willy de Neys, Hendrika Ouwerkerk, Annie Bonte Cor Broers, Louise Planje, Beppie Planje, Celia Kret, Nico Kret, Nico van Wijk, Joop van der Bel, Abram Planje, Tine Smit, Mop v. Valderen, brief zonder naam in een couvert van P. Oudshoorn, Anje de Gelder, Lucas de Romijn, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Jan Evers, Cobus Flippo, Wim Oppelaar, Hans Stiasny Annie de l'Ecluse, Sarie Boom, Mina Nieuwenhuis, Nelly van dei Voet, Cor Huys, Mien Huys, Nel Huys, Agatha Br aat, Jo Nagtegaal, Dirkje Hopman, Gerard de la Rie, Lena Oostveen. Nclie Oostveen, Jeanne de Geus, IJsbrand de Geus, Nelly Boom, Bertus Boom, Gcrharda Eggink, Chrisfciaan Eggink, Dirk Lancel, Gerrit Prevo, Toosje Taverne, Fokke Teljeur, Jo- han Leder, Greta de Vries, Lucas Mulder, Bertha Mulder, Coba Mulder, Aagje van der Ham, Annigje Spek, Beppy Planjer, Piet Stroebei, Frans Simons, Tilly de Groot, Henk Boom, Tineke van Staveren, Catharina van Staveren, Alida van Stave ren, Jan Kromhout, Jac. Heemskerk, Arend Kromhout, Zwaantje Nanning, Guus Glas bergen, Jana Rooda, Neelie de Best, Ma- rietje de Best, Johannes Harland, Stientje Harland, Jan Wassenaar, Eempien Wasse naar, Janny van der Kamp, Anna van Woudenberg, Jantje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg, Tennis van den Akker, Abraham van den Akker, Emmy Christiaanse, Maartje Haasnoot, Coba Haasnoot. Dirk van der Tang, Ansje Kouw, Didi Kouw. Brieven der vorige week vanJanna v. d. Meer, Beb v. d. Reyder, Henk Döll, Chr. Döll, Jan Pauw, Annie van Hensbergen, Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Hugo van Rheenen, Ansje van Rheenen, Maria Cath. van Rheenen, Jo Minnema, Riekie Minnema. Raadsels voor allen om nit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Gerard H. den Haan. De een wou dat het nacht was, de ander wou dat het dag was, en nog een ander kon het niet schelen. IL Iugezonden door Coba en Maartje Haasnoot Vrouw Tweebeen, altijd nat, Maakt op mijn papier een pad. Gij weet zeker en gewis, Wie dat vrouwtje Tweebeen is. HL Ingezonden door N. N. Met r smaak ik heel lekker, met b Sta ik in park en plantsoen, met 1 ben ik moe, met t zit ik aan een paard. IV. Ingezonden door Emmy Christiaanse. Bekijk je een vrouwelijk familielid lang, dan heb je een stad op Java, komt g e m die stad, dan wordt het een andere stad op Java. Ingezonden door Aagje v. d. Ham. Welke plaat» in Nederland begint mef A. B. C. VL Ingezonden door Dody Huurman. Mijn geheel, is eeD park in Leiden van 10 letters, 1, 8, 10 zit aan een boom, 7, 6, 2, 3, is een vrucht, 4, 5, 6, 10 oestaat uit dagen 9, 2, 2, 1 is bij de meeste ramen en deuren. VII. Ingeeonden door t (op 'n papier zonder naam). Welke slang bijt niet 1 VUL Ingezonden door Bram Linschooten- Verborgen boom-, plaat-s-, dier- of vrucht* namen. Ze is toch gegaan (plaats). Hij liep op den weg (boom). Dadelijk ging hij er op af (vrucht). De schipper staat aan het.roer van zija botter (dier). Willen allen het begin der correspon dentie lezen. Op school. De onderwijzer: „Jaap, ik snijd een stuk vleesch in tweeën en elke helft opnieuw in tweeën. Wat krijg ik nu?" Jaap: „Vierde deelen, meneer." Onderwijzer: „Goed. En als ik de stukken nu nog eens in tweeën snijd?" Jaap: „Achtste deelen, meneer." Onderwijzer: „Heel goed. En als ik de stukken nu weer in tweeën snijd?" Jaap: „Zestiende deelen, meneer." Onderwijzer: „UitstekendI En als ik de stukken nu weer in tweeën snijd?" Jaap: „Gehakt, meneer." De kortste weg. Oude Heer: „Kun je mij den koristen weg naar de pastorie wijzen, beste jongen?" Johan: „Jawel meneer. Een eindje verder is aan den rechterkant van den weg een gat in de heg. Als u daar door kruipt, komt u aan een omgeploegden akker. Dien steekt u dwars over, u springt over een sloot, kruipt door het eikenhakhout, vlak langs braamstruiken, komt dan bij een diepen kuil Maar de oude heer luisterde al niet meer, Ingezonden door Mini Metselaar. Menscheneter bij de wilden: ,,Och, och, wat is die professor zwaar verteerbaar, ik heb een gevoel of hij zijn stok in mijn maag heeft laten staan." Ingezonden door Janna van der Meer. Reiziger (in den trein): ,,Maar juffrouw, waarom houdt u dit zware mand op uw schoot, zet u die toch naast u op de bank.'' Juffrouw: ,,Och meneer ik ben zelf al zoo zwaar, als ik nu die mand op mijn schoot houd, dan help ik de locomotief een beetje.'' Ingezonden door Kees en Adr. de Wit. „Het spijt my buurman, een van mijn kippen heeft je tuin omgewroet." „Dat geeft niet, mijn hond heeft je rif al opgegeten." ,,In orde, want ik heb je hond a! eei pak slaag gegeven.*' S

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20