kaarten opnoemen zonder ze te zien. De Wonderdraad CORRESPONDENTIE. em vóór je op <len tafel een hoed en daar boven op wat water. Het plasje ongeveer zoo groot als een gulden Ga daarna met den ellebogen op de en de annen op den rand van den liggen, zoodat niemand van het ge- hap. het water 7-ien kan. r/oek nu iemand, de kaarten goed te dden. neem ze in handen en zet een rec.ht vóór je. Wanneer-je de kaarten boven den hoed dicht bij je hoofd, in nkerhand houdt, zal élke kaart in den •el water weerkaatst worden, even als ii spiegel. Je kunt de kaarten dan heel ikkelijk, zonder ze gezien te hebben, voor één opnoemen, Het spreekt van dat je dit kunstje niet zonder kaars uivoeren. 1 em twee even lange draden van dc- e kleur; rol één dezer draden in elkaar erberg hem tusschen den duim en den ingér van je linkerhand, arna vertoon je den anderen draad het gezelschap en houd hem in de volle e met beide handen vast. Je vraagt nu nd uit het gezelschap, of hij den draad doorknippen, vouwt de beide stukken n, laat ze nogmaals doorknippen en slotte in de vlam der kaars tot asch ren. ze asch verzamel je zorgvuldig in een •rtje, dat je nu goed dicht vouwt. Zon- dat iemand het ziet, doe je dan den n draad, die nog altijd in je hand ver in was, in het papiertje. Daarna geef je tan één uit het gezelschap om het te en. Hij, die dit doet, kijkt dan hoogst aasd, want hij is in de vaste veronder- ng, dat de verbrande draad in een :n is veranderd. n geen achterdocht te wekken, verzoek mand uit het gezelschap om een stukje sr. Jonge Gansjes en de Lucifers ui hoop ik één ding/' zei Moeder Breed- L'l, „en dat is, dat als ik weg ben, jullie kattekwaad zult uitvoeren." ice Moeder, dat zullen we niet doen," .oordden de vier gansjes, uur is heel gevaarlijk 1 Denk daar goed ging mevrouw Breedsnavel voort, a, vuur is gevaarlijk 1" herhaalden haar •lingen. auwelijks was Moeder echter uit het ge- t verdwenen, of Donsje, het oudste der gansje9, zei tijk, daar ligt een doosje lucifers. Moe- rnerkf er niets van, als we met één enkel lertje spelen. En ik weet heel goed, hoe et moet afstrijken. Nu moeten jullie eens ra, wat er gebeurt, als ik het gele puntje 3 den kant van het doosje strijk." a, ja, ja!" juichte het ongehoorzame drie- het volgend oogenblik stak Donsje een Ier af. :lsss! Floepl Ksssl Vonken! Vuur! Oh, oh, oh!'' kermden de gansjes. ,,Het id tl Het brandt! Oh, oh, oh!" n terwijl zij huilden en schreeuwden van 'ijn, kwam Moeder Breedsnavel thuis. iVat is hier te doen?" vroeg zij op stren- toon. „O, ik zie het al! Jullie hebt je 'ie, gele jasjes verbrand 1 Nergens op de e wereld zien de gansjes er zóó leelijk uit jullie nu doen." iar de vier ongehoorzame gansjes konden s anders dan huilen en met hun ver fde vleugeltjes klappen. Nog heel, heel daarna hadden zij erge spijt, dat ze niet ian hadden, wat Moeder gezegd had en de lucifers afgebleven waren. Willen allen groot en klein, die zoo vrien delijk waren om mij voor mijn verjaardag gelukwenst-hen i te zenden per brief, brief kaart. ansichtkaart, kaarije dit evep lezen en het wél beschouwen als ppn bedankje aan ieder afzonderlijk gericht. Ik ben allen heel dankbaar voor de goede wenschen. voor zoo vele hartelijke woorden tot mij gericht. Ala ik zoo'n dag merk en voel, lioevele harten vriendschap voor mij gevoelen, ja zeker, dan is het mij. zooals velen mij vragen: ..dan ben ik blij. dat ik jarig ben, dan vind ik 10 Maart een feestdag en dan spreek ik ook den wensch uit dien o zóóvelen mij toezonden, dat ik nog lang de Leidsche raadsel tante zal mogen blijven. Als antwoord op zeer vele vragen dit: ik was in Utrecht bij mijn broer heel prettig en gezellig, al kwam ik helaas in een flinke sneeuwbui terug. Ik wil hier na graag do namen laten volgen van allen die mij gelukwenschen stuurden, omdat er zóóvelen vragen in de brieven met de raad sels: Tante hebt u mijn ansicht of kaartje, of brief wel ontvangen. Ik moet dan deze kéer de gewone antwoorden maar heel kort doen anders zou er geen einde komen aan de correspondentie. Hartelijk dank voor mooie ansichten en kaarten aan: Gerharda en Chrisliaan Eggink en ouders. Dirk van der Tang. Hannie Mieloo. Barrie Kenbeek. Simon Willems en huisgenooten, Toosje Taverne. Nelly van der Voet, Clazina van Venetië. Jan en Eempien Wassenaar, Agatha Braat Annie de l'Ecluse, Carel Hansen. Ricnus Hansen, Dirkje Hopman, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Jo Nag- tegaal Nellv Boom Bertus Boom. Aagje van den Ham, Guus Glasbergen. Janni Glasber gen. Catharina van Egmond. Abram Lin- schoolen. Annie van Oort. Willy de Nevs, Annigje Spek Jacobus Brouwer. Greta de Vries, Anjc de Gelder Adrie Bavelaar. Annie Bavelaar. Jan Evers. Coba Mulder. Lucas Mulder. Bertha Mulder. Lies Hagoort, Nti Hagoort. Janny Hagoort. Cootje Poldervaart. Wat een massa namen niet waar? dus wat een massa ansichten, de een al aardiger en mooier dan de ander. Kaartjes van Nico van Wijk en Klazien Parlevliet en familie. Sary Boom dank voor het mooie vers op mij. Drietal Koevoet dank voor het mooie vel met plaatje er op met goede wenschen. Wiesie en Heiltje Vis met oom en tante en nichtjes allen te zamen dank voor den brief met gelukwenschen op zoo'n mooi vel papier. Katalin Komlos, heel hartelijk dank voor je handwerk, dat ik dubbel op prijs stel, omdat degene die het mij uit jouw naam stuurde, er mij bij schreef, dat je er dikwijls dezen win ter met koude verkleumde handen buiten lig gende aan hebt gewerkt. Je hebt het keurig gehaakt, ik zal het zeker gebruiken en er bij aan jou denken. Niemand zal jaloersch nu zijn dat jij nu wel een lang antwoord krijgt, want ik heb in o zoovele brieven gelezen, dat ze jou den prijs, die het lot je toebedeelde, van harte gunnen. Wil de dame die mij je cadeautje zond, zeer danken voor haar brief. Brieven met gelukwenschen in dank ont vangen van: Piet Nieboer, Guus Meijers, Ja cobus Favier, Jaantje Betram, Kees Boer, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Saartje Kui- venhoven, Annie Trap, Willy Jakobs, Marga- retlia Sicrag, Cor Sierag, Corry van Stralen, Herman Zaalberg, Otto Crabbendam, Cootje Poldervaart, Cisca van Dam, Ilenny Huls bergen Henning, Frans Schimmel, Martha Schimmel (hartelijk dank voor de alleraar digste eierwarmer die je voor mij haakte), Letty Schade, Aart van de Nadort, Annie en Adrie Bavelaar, Willy van Woudenberg, Henk Döll, Christina Döll, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Willy Horst, Hannie Mieloo, en familie, Henk Franke, Annie Linschooten, Abrain Linschooten, Francien Hemerik, Frans Hemerik, Jacobus Brouwer. Dank aan al dezen voor de gelukwenschen die ik in de brieven in het pakket mocht ontvangen. Al len hartelijk dank. Nu nog even een kort woordje als antwoord op vele andere brieven. Annie van Ilensbergen mag gerust voort aan meedoen. Ans en Didi Kouw, ik ben volstrekt niet boos als jullie eens niet schrijft. Emmy Christiaanse, ja het is haar eerste prijs. Drietal van Woudenberg, ontzettend veel kinderen deden er verleden week mee. aardig dat je het telde. Janny v. d. Kamp, zoo vreeselijk blij met je prijs? Jan en Eempien Wassenaar, allen thuis zoo verkouden? Beterschap hoor. Joh. Harland, zeer grappig door je getee- kend al die hollende kinderen die de raadsels wegbrengen. Neelie en Mariclje de Best, prettig hé die gymlessen. Jana Rooda, van ganscher harte wensch ik je het hoste voor je moeder, ik begreep je briefje best. Guus Glasbergen, je kunt nu best weer een wanne kruik gebruiken in je tent, brr, zoo koud weer met die sneeuw. Zwaantje Nanning, zoo, is je nichtje op 29 Februari geboren? dan is ze du9 maar eens in de 4 jaar jarig. Jan Kromhout zeker, je mag vele brieven in eenzelfde enveloppe doen, dat is veel gemakkelijker voor jullie. P. Oudshoorn, je neefje mag meedoen. Coba en Maart je Haasnoot, kenden jullie de moerbei niet? Frans Simons, ben je blij met dat heele kleine broertje? Nienke Lolkes de Beer, mag meedoen en mij Tante noemen. Toosje Taverne, ik heb zóóveel raadsels liggen, zoodra ik dat van jou tegen kom, zal ik het plaatsen. Gerrit Provo, sfe! je zóóveel belang in een football-wedstrijd? doe je er zelf ook aan? Nelly en Bertus Boom, ik was 10 Maart in Utrecht dus als jullie hier hadden aan gebeld, had je mij niet gevonden- IJsbrand de Geus, beterschap hoor. Gerard de la Rie, verlang je nu al naar je verjaardag? dan nog vele maanden ge duld hebben. Dirkje Hopman, heel hartelijk van je dat je op 10 Maart: Lang zal zij leven! hebt gezongen ter pere van mijn verjaardag Celia Krot, beterschap, wat scheelt er aan? Heel aardig wat Nico schreef. Abraham van Wijk, ik houd niets van sneeuw, ik vind gladheid afschuwelijk Abraham Planje, nog geen nieuwe raad sels sturen. Joop v. d. Bel, veel plezier op al die ver jaardagen van je familie. Nico v. Wijk, het kaartje kwam mooi op tijd. Marie Arbouw, ik had zeker niet gezien op den achterkant van het papier Adriaan Bakker, ja ik vind het ook pret tig al9 het Zondags mooi weer is. Flientje Hereur. ik geef eens in de 5 of G weken prijsraadscis. Cisca v. Dam, was je weer beter? Ben jo den prijs zelf gaan halen? Mina Nieuwenhuis, waarom worden jul lie een maand vroeger al verhoogd? Drietal Huys, allen weer beter? prettig om weer beneden te wonen? waarom kre gen jullie mooie ballen?. Annie de 1' Ecluse, nog heel hartelijk ge feliciteerd met 13 Maart. Heb je een pret- tigen dag gehad. Sarie Boom, ja hoor, ik heb net zooals jij een heel goeden verjaardag gehad en heel veet cadeaux gekregen. Sophietje Bink, ik hoop, dat alles goed zal gaan, verder verklap ik niets. Lena en Nelie Oostveen, prettig als jullie eens naar Den Haag raag gaan. Jo Nagtegaal, ja, schrijf mij de volgende week maar over je prijs. Agatha Braat, dat begrjjp ik, dat je blij bent voor je vriendin Jo, je zult het boek ook wel mogen lezen. Mop v. Valderen, dat raadsel heeft er al in gestaan en ik vraag ook nog steeds: geen nieuwe raadsels nog sturen. Lucas de Romijn, het was hier ook akelig koud sneeuw weer, maar ik begrijp, dat jij 't prettig vindt. Tilly de Groot, wat een poesen en honden. Gezellig hoor. Ik houd ook dol veel van dieren. Jacobus Brouwer, je briefkaart was niet verloren; heb je het gezien? Louise en Beppie Planje, iedereen, die thuis het „U D." leest, mag meedoen. Dirk Lancel, je hebt mij aardig verletd over dien toren. Zeker ken ik den Hooge* Rjjndijk, ik logeer daar dikwijls.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 19