69*te JAARGANG WOENSDAG 14 MAART 1928 No. 20860 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. MUZIEK. LEIDSCH DAGBLAD D'V'^HO VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts. per regel voor advertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD on» Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Ct9 per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewiisnummer 6 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- <=n Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35 per weekƒ018 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „018 Franco per post ƒ2.35 portokosten. ■*- - Dit oornmer bestaat alt DRIE Bladen EERSTE BLAD. HET NIEUWE ACAD. ZIEKENHUIS. In verband met de opening van het nieuwe ziekenhuis verzoekt men ons mede te deelen, dat patiënten, opgenomen in de Kinderkliniek en de kliniek Oogheelkunde, op a.s Zaterdag geen bezoek zullen kun nen ontvangen. De Polikliniek van de afd. Oogheelkunde is met ingang van Vrijdag 16 dezer geves tigd in het Nieuwe Ziekenhuis aan den Rijnsburgerweg. RADIOTELEFONIE MET INDIË. Zeer geslaagd proefgesprek. Gistèrmiddag was er in het gebouw voor P. en T. afd. ..Studio" voor enkele genoodig- den gelegenheid proefgesprekken te houden met Bandoeng (N. O. I.) Onze stadgenoot, de heer ir. L. Schill- huizen. was één der bevoorrechten om te spreken met een oud-sladgenoot. dén heer J. Bronkhuyzen. wonende te Bandoeng. Het gesprek dat hoofdzakelijk over fa- milie-aangelegcnhc-den handelde, werd via Kootwijk per radio naar Bandoeng geleid. Het proefgesprek is in alle opzichten ge slaagd. Men verstond elkaar nog beter dan door de te'lephoon per draad. Het kwam den beiden sprekers voor alsof zij in een kamer tegenover elkaar zaten. Stoornissen kwamen niet voor. Typisch was. dat de Hollandsche spreker een goeden middag en de Indische spreker een goeden avond (in Indië was het ongeveer uur n.m.) wen9ohte. UITBREIDING DER DIENSTREGELING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Zooals reeds gemeld, zal ingaande 15 Maart a s. tusschen Amsterdam C.S.LeidenRot terdam D.P. wegens druk reizigersvervoer 26 nieuwe treinen worden ingelegd. De navotgende nieuwe treinen zullen te Leiden stoppen (alleen op werkdagen) en al leen 2de en 3e klasse: (voor)trein 887 Noordwijkerhout-Den Haag (vertrek 20 46 Leiden). (voor)trein 1003 LeidenRotterdam (ver trek 6.49 L., alléén Maandag en Dinsdag). (voor)trein 1013 Amsterdam C.S.Rotterd. vertrek 8.17 Leiden (alléén Maand en Dinsd) (voor)trein 1029 Amsterd.Den Haag (ver trek 9.47 v. Leiden). (voor)trein 1085 LeidenRotterdam (ver trek 16.19 van Leiden). (voor)trein 888 Den Haag-Noordwijkerhout (vertrek 19.55 van Leiden). Volgtrein 1074 Den HaagLeiden vertrek ben Haag 16.00 stopt te Voorschoten, Leiden aankomst 16.15 Voortrein 1092 RotterdamAmsterdam (vertrek Leiden 18.08). Bovendien zal de snefgoederentrein 3150 borden opengesteld voor reizigers 3e klasse. Vertrek van Leiden 6.52, aank. Haarlem 7.18, aankomst te Amsterdam te 7.42. Voor dit doel zullen in de snelgoederentrein aanige rijtuigen 3e klasse worden geplaatst. Verder zullen diverse vóór- en volgtreinen hopen tusschen Amsterdam en Haarlem en Rotterdam en Den Haag. DE GROENTENVEILINGEN. Naar wij vernemen worden ernstige po- ^ogen aangewend om de twee veilingen groenten, enz., die thans worden ge houden aan de Houtmarkt en de Boom markt weder bijeen te brengen. Zooals men weet worden sedert geruimen tijd de vei- hngen vanwege de Veilingsvereeniging -Ons Belang" aan de Boommarkt gehouden die van de Leidsche Tuinderspatroons- Jereeniging aan de Houtmarkt, wat voor groentenkooplieden tijdverlies oplevert *Q last veroorzaakt. Kunnen de betrokken lenigingen weder tot elkaar komen, dan j^len ze daarmede ook de belangen van leden dienen. Verwacht wordt dat in de hedenavond e houden gecombineerde vergadering over stemming zal worden verkregen om [°ortaan weder alleen aan de Boommarkt le veilen. VROUWELIJKE STUDENTEN NAAR HONGARIJE. Een Paaschvacantie-reis. De Reiscommissie van de Algemeene Sten Vergadering heeft van het Comité Buitenlandsche Zaken der Hongaar- h? Studenten een uilnoodiging ontvan- f(Én voor een tiental Hollandsche meisjes- ademen tot een bezoek aan Budapest ge iende de a.s. Paaschvacantie. zullen aldaar de gasten zijn van Hon- ^fsche families uit de wetenschappelijke De namen dezer families liggen 1 de Reiscommissie A. S. V. te Leiden ter ^ge. De deelneemsters hebben derhalve slechts te betalen een bedrag van f. 85 per persoon, n.l retour UtrechtBudapest 2e klasse (met reductie). Het vertrek i9 vastgesteld op Donderdag 6 April a.s met den avond trein vanaf Utrecht (c.s.) Het verblijf te Budapest zal ongeveer 10 dagen duren. Te zijner tijd zullen aan de deelneem sters nauwkeurige gegevens worden mede gedeeld. Gelet op het groot succes van een der gelijke reis, in 1927 gemaakt, verwacht de Reiscommissie ook dit jaar groote belang stelling. Met het oog op het beperkt aantal deel neemsters wordt aanmelding ten spoedig ste, doch uiterlijk vóór 26 Maart a.s. inge wacht bij de Reiscommissie der A. S. V. Breeslraat 41, Leiden. The International Student Identity Card. In een door de Reiscommissie der Alge meene Senaten Vergadering ons toegezon den communiqué, wordt gewezen op enkele der vele praktische voordeelen, die de Con- fédéralion Internationale des Etudianls den studenten biedt. Een der voornaamste en in Holland minst bekende dezer voordeelen is The International Student Identity Card, uitge geven door de bekende 3e Commissie der G. I. E. („Commission for International Re lations and Travel") te Londen, onder goedkeuring van het Instituut voor Intellec- tueele samenwerking van den Volkenbond Deze kaart is verkrijgbaar voor iederen student, wiens Nationale Studenten Unie is aangesloten bij de C. I. E. De Identity Card stelt vast, dat de houder student is aan een erkende Hoogeschool of Universi teit en ze heeft volledige bewijskracht in dc meer dan 30 landen, die bij de C. I. E. zijn aangesloten. Voor Holland wordt de kaart aan iederen Hollandschen sludent uitgereikt door den ab-actis der Algemeene Senaten-vergadering te Leiden en ze wordt bekrachtigd door de handteekening van een hoogleeraar, liefst van den secretaris van den Academischen Senaat. Als aanbevelingsbrief geeft de Identity Card een introductie tot alle erkende bui tenlandsche studentenverenigingen en ze verschaft bijzondere faciliteiten voor het verkrijgen van reducties van visa- en transportkosten. In de eerste plaats erkennen de regce- ringen van verschillende landen de Identity Card en verzekeren zij den houder belang rijke voordeelen. De Deensche, Italiaansche, Ooslcnrijksche, Poolsche en Hongaarsche regcering verstrekt den houders der kaart een gratis visum; andere landen eveneens, doch onder voorwaarde van reciprociteit; drie andere landen alleen voor groepsvisa, terwijl Engeland vrijstelling van de immi gratie-formaliteiten verleent voor den tijd van zes maanden. Het aantal overeenkom sten tusschen de verschillende regeeringen in dezen neemt voortdurend toe. In de tweede plaats verleenen verschei dene Europeesche transportmaatschappijen belangrijke reducties. De Belgische, Fransche en Duitsche spoorwegen geven evenals die van vijf an dere landen 50 pCt. reductie voor groepen van 5 tot 10 studenten, die houders zijn van een Identity Card; 3 landen geven 50 pCt. reductie voor individueele reizigers, terwijl verschillende landen een speciaal reductie-systeem voor den student-reiziger hebben vastgesteld. De luchtvaartmaatschappijen geven bijna alle van 10 tot 15 pet. reductie, o.a. verleent de K.L.M. 10 pet. korting aan houders der kaarten. Alle desbetreffende inlichtingen, ook over alle Europeesche studenten-organisaties, ho- 1 tels, reisprogramma's enz zijn verzameld in het „Handbook of Student Travel". Het boekje is verkrijgbaar bij de bovengenoemde Commission of the International Confedera tion of students, 3 Endsleighstreet W. C L. Londen ad f. 1.20. Een exemplaar ligt ter in zage op de leeszaal van Sociëteit Minerva te Leiden. De onbekendheid van deze kaart in Hol land blijkt uit het feit, dat tot heden hier slechts een tiental dezer kaarten zijn uitge reikt, dit in tegenstelling met andere landen; de Belgische Nationale Studenten Unie heeft onlangs deze kaart aan al hare leden ver strekt. Aanvraagformulieren zijn voor Hol land verkrijgbaar bij den ab-actis der A.S.V., Breestraat 41, Leiden en bij de Reiscommis sie De kosten bedragen f 1 20. Het is opmerkelijk, dat Nederland vrijwel het eenige land van Europa is. dat geen spe ciale reducties voor reizen aan studenten kent, met uitzondering van het loffelijk voor beeld der K L M. De Reiscommissie is thans doende voor visa- en transportkosten*eenigs- zins gelijkwaardige faciliteiten te verkrijgen. De onbekendheid van de Identity Card hier te lande, zelfs onder studenten, zal ongetwij feld mede oorzaak zijn. aldus het commu niqué, van deze onbillijke toestanden De reiscommissie hoopt ten slotte, dat thans, binnenkort, iedere student, die reisplannen heeft, in het bezit zal zijn van dit nuttig pro duct der Confédération Internationale des Etudiants. DE N. Z. H. T. M. In de conferentie tusschen de Directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij en de vakorganisaties op gistermid dag worden de navolgende meer belangrijke aangelegenheden besproken. Een der vakverenigingen wilde het niet- toekennen van eene periodieke verhooging beschouwd zien als een straf, en wel een zoodanige, waarvan beroep zoude openstaan op een Raad van beroep (Scheidsgerecht). De Directeur achtte deze oplossing niet in overeenstemming met de bedoeling van het Reglement Uit nst voor gaardendoch was be reid een tusschenweg te overwegen, n.l. het instellen van eene Commissie van advies, die mogelijk tevens advies zoude kunnen geven in gevallen van normale dienstopzeg ging De vakvereenigingen verklaarden zich met deze oplossing te vereenigen. De vakorganisaties meenden dat de tijd gekomen was om de besprekingen te openen over eene herziening van de loonen in op gaande lijn. De Directeur kon zulk eene algemeene toezegging niet doen, eensdeels omdat hij de tramloonen in vergelijking met andere particuliere bedrijven als behoorlijk beschouwt en anderdeels, omdat de uitkom sten van het bedrijf zulks niet toelaten. Niettemin was ter voldoening aan eene in den loop van 1927 toegezegde overweging een wijziging in de loonregeling voorbereid, volgens welke verscheidene functionarissen in eene boogere toongroep worden geplaatst, en slechts enkele in een lagere, met dien verstande dat de laatstbedoelde than9 in dienst zijnde functionarissen daarvdn geen nadeel zouden ondervinden, tenzij t. g. t. een algemeen nieuwe loonregeling mocht wor den ingevoerd Op een desbetreffende vraag zegde de Directeur toe om. zoodra de uit komsten van het bedrijf verbeterden, te overwegen, het loonverschil tusschen de standplaatsen Haarlem en Leiden op te heffen. Bepleit werd de afschaffing van den carenzdag in die gevallen, waarin ziekte simulatie was buitengesloten Daarin kon Directeur niet bewilligen omdat ten eerste geen vaste grenslijn in die gevallen getrok ken kan worden en ten tweede, omdat hoe wel de bepaling in het Reglement Dienst- voorwaarden omtrent „aansluitende ziekte" in het onderhavige geval nadeel, daartegen over in andere gevallen, als b.v. bij ziekte- uitkeering. voordeel voor den be'lrokkene kan opleveren. Tenslotte werd verzocht de toekenning van eenige ziekte-uitkeering aan diegenen van het hulppersoneel, die vóór de reorgani satie in Juli 1927 hadden behoord tot het personeel in voorloopigen dienst. Uitsluitend uit overweging, dat hun. terugkeer in den dienst der Maatschappij langer duurde dan aanvankelijk werd verwacht, was de Direc teur bereid te overwegen tot c-cne uitkeering van f. 1 per dag gedurende ten hoogsle 6 weken doch met dien verstande, dat ook ten deze een carenzdag zal worden toegepast. Nadat nog een technische vervoerskwestie en de rondvraag waren behandeld, sloot de Directeur de bijeenkomst BAZAR VOOR PATRIMONIUMWERK. Onder Laatste Berichten meldden wij gisteren nog, dat ds. Thomas in het gebouw van Patrimonium aan de Hooglandsche Kerkgracht den bazar geopend heeft ten bate van het werk deztr vereeniging. Met een enkel woord willen wij nog te rugkomen op dezen bazar, om n.l. te vertel len dat hij een bezoek ten volle de moeite loont. Het is reeds de moeite waard om te zien hoe de Patrimonium-mannen en -vrou wen de lokalen, die vrij somber zijn, aardig hebben aangekleed en hoe men op zeer smaakvolle wijze alles wat ten verkoop wordt geboden heeft geschikt op tafels en op afzonderlijke stands langs de muren der beneden- en bovenzaal. Er is trouwens veel moois en vooral veel nuttigs te koop en tot het vele dat de vrienden en vriendinnen van Patrimonium hebben samengebracht behoort ook veel handwerk; spreien en kin dergoed en andere, kleinere handwerkjes. Ook veel eetwaren, tot zelfs bananen en sinaasappelen zijn op dezen bazar te koop. En dan zijn er de attracties, een theetent ingericht door de firma wed. J. van Nelle, een electriseermachine. grabbelton, sjoel bak. trektent. enz. Kortom, men heeft alle middelen le baat genomen om zorg te dra gen dat de bezoekers hun geld kunnen be steden in „Patrimonium". Wat radio-muziek krijgt men bij zijn be zoek ter opluistering. u In zijn openingswoord heeft ds. Thomas gisteren nog hulde gebracht aan den heer Wierts den bekenden strijder voor het Chr. Onderwijs. Nadat ds. Thomas gesproken en gebeden had. zongen eenige dames met begeleiding van pianomuziek een lied. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Men deelt ons mede dat het bestuur der Maatschappij voor Utonkunst alhier heeft besloten in het a.s. winterseizoen 3 con certen te geven en wel het concert in Octo her of November door het Utrechtsch Ste delijk Orchest het concerl in Fehruari een solisfpn avond en het concert in Maart wederom het Utrechtsch Stedelijk Orchesl. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. v. Rijpperda Wierdsma (Nijmegen). Op eenigszins feestelijke wijze is gis teravond hel feit herdach;, dat de heer C J. Helleman 25 jaar geleden als lid toetrad tot het muziekgezelschap „Orpheus". De heer Helleman werd met zijn echt- genoote door eenige leden van zijn woning gehaald en binnengeleid in het clublokaal, waar hij werd begroet met een fecstmarsch „Feestklanken", van den heer J. Vink. Vervolgens werd hij toegesproken door den eere-voorzitter der vereeniging, den heer A. Mulder, die onder luide bijvals betuigingen der aanwezigen het jubilee- rende lid een bureaulamp en een vulpen houder aanbood. Na de repetilie bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Het comité voor Leiden en omstreken van de „Holfu" (Holl. Film-Universiteit) heeft zioh als volgt samengesteld: Ds. W. Th. Boissevain, Oegstgeest; mr. E. P. Briët, lid v. d. Eerste Kamer der St.-G., Leiden; G. Bulten, burgemeester van Voorhout, lid v. d. Tweede Kamer der St.-G.; mr. H. Donders, Leiden; T. S. Gcshnga, voorzitter Raad van Arbeid, wet houder der gemeente Leiden; P. G. Hoeks, LeidenD. Huinnik, Leidenprof. dr. P. Th. L. Kan, Leiden; J. B. Mejjnen, lid van den gemeenteraad; mr. A. J. Romgn, lid van den gemeenteraad; H. W. Rubenkamp, wethouder Oegstgeest; C. J. Schölvink, bur- femeester van Warmond; mr. dr. C. E. van [rijen, secr. der gemeente Leiden; N. A. van Zjjp, Leiden. De eerste voorstelling wordt a.s. Maandag avond in de groote Stadsgehoorzaal gegeven. Kapitein A. J. van der Blom van .hel 4de regt. infanterie alhier wordt van 7 tot en met 12 Mei gedetacheerd in de leger plaats bij Harskamp tot hel volgen van een schielcursus met mitrailleurs en het pistool M. 25 No. 2. De uitslag der gehouden openbare aanbesteding Bestek No. 6a: Het schoon maken en onderhouden van gordijnen, vloerkleeden en horren der gemeentege bouwen (in vier perceelen) luidt: Fa. Van Ewijk Zn., perc. 4 f. 1090, P. J. Mieloo, perc. 1 f. 725, perc. 3 f. 599.50 D W. Carree, perc. 1 f. 749, perc. 2 f. 1000, perc. 3 f. 613; .J v. d. Wilk Czn., perc. 4 f 1077; Gebrs. Verstraaten, perc. 2 f.946; Joh. v. Weeren Jr., perc. 1 f. 733, perc. 3 f.582; N.V. Handel-Mij. v.h. G Splinter, in massa- f.2250, welk laatste was in strijd met 12 van het bestek. Hedenmorgen wprd voor den Com mandant 6e R. V. A. in de Doelenkazerne in hel openbaar aanbpsleed de levering van hooi, Stroo en turfstrooisel voor de paarden van genoemd Regiment over het tijdvak van 1 Mei e.k. t.m 31 Juli d.a.v. Er waren 6 biljetten ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: Turfstrooisel: T. Arkema, Roller- dam f 0.17; N.V. Handelsmij. voorheen K. Smit. Groningen f. 0.169; Verkoopbureau voor Turfstrooisel, Rotterdam f. 0.138; alles per 10 K.G. Hooi- A Oerlemans en Zn., Vrijhoeve- Capelle f. 0.665; fa. Huisman en Lank- huizen, Geertruidenberg f.0 65. N. B. L. Taselaar, Scheveningen f. 0.6285, alles per 10 K.G. Abusievelijk is gisteren vermeld, dat de afdeeling Leiden van den Bond van Café- en Reslauranthouder9 en Slijters he den haar 25-jarig bestaan zou herdenken; dit moet zijn haar 35-jarig bestaan. Wij komen op de feestviering morgen uit voerig terug. Tengevolge van de overeenkomst in de kleederindustrie i9 de staking bij de firma Cahen. Breestraat alhier, de eenige firma waarbij nog gestaakt werd hier ter stede, opgeheven. Het begint er allen schgn van te krijgen, dat Leiden nog eens beroemd zal worden om zjjn groot aantal prachtige win kels. Wjj krijgen steeds meer winkelpalehjos in onze goede Sleutelstad. Vanmiddag is er weer een geopend, aan den Nieuwe Rijn 32, door de firma Hueber en Schrijvers, die haar zaak, vroeger reeds met succes gedre ven in perceel Nieuwe Rijn 37, naar no. 32 verplaatste. Laten wjj geen vergelgking maken tusschen de oude en de nieuwe zaak, doch liever van de nieuwe getuigen, dat zg er prachtig uitziet. Het ruime pand is beneden herschapen in een fraaien winkel, waarin behalve stoffen en tang ten, de nieuwe afdeelingen Kleinvak, garen, band, enz. en baby-artikelen, zjjn gevestigd. Ook wiegen kan men hier vinden. Achter den winkel is een prachtige toonkamer voor meubelen ingericht Op de eerste étage zgn de af deelingen heeren-confectie en maatwerk en dames-maatwerk gevestigd. De winkel is niet alleeu van binnen schifr- I terend geworden, ook de étalages en de i beide royale ingangen maken een goeden BINNENLAND. Hel wetsontwerp strekkende tot herstel van den zevenjarigen leerplicht, met ingang van 1 Juli, is aangenomen (Tw. Kamer. 3e Blad). Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het Wegenfonds (.Bin nenland, 3e Blad). De strijd in de kleedingindnstrie len einde (Binnenland, 2e Blad). Kans op overeenstemming in de menhel- indnstrie (Binnenland, 2e Blad). Scheepsbrand te Rotterdam (Gemengd, 8e Blad). Geval van gasverstikking te Amsterdam (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. De voorbereidende ontwapeningsconferen tie te Genève (Buitenland, le Blad). Kapitein Lohmann zondebok der Phoebus- atiaire (Buitenl. en Tel. le Blad). Gtoote ramp in CaliforniS (Buitenl. en Tel. le Blad). Is Hinchcliife bezig aan een Trans-Atlan tische vlncht? (Buitenl. le Blad). indruk van een degelijke zaak, die als een aanwinst voor den Leidschen winkelstand mag worden beschouwd. De -volgende firma's werkten naar volle tevredenheid van de principalen aan de verbouwing mede: W. Meyer, Voorschoten (aannemer); H. W. F. van der Steen (schil der); Lindenhof (metselwerk iOasteleyn (stucadoor): Souper (steenhouwer). Lagen dijk, De Wetstraat (eiectriciteiti; Langezaal, Hooigracht (sanitair en smidswerk); Scheer Biestraten (betimmering). Gistermiddag omstreeks vijf uur brak een wiel van een wagen met steenkolen van de firma Van W„ juist toen deze op den spooroverweg naast het station reed. Het waa juist op het uur waarop de Pa- rijsche sneltrein, die hier niet stopt, moest passeeren. Met behulp van een aantal spoor wegbeambten heelt men den wagen spoedig weei van de lijn gekregen en de kolen, die van den wagen gevallen waren, van do spoorbaan verwijderd. Vertraging in den spoordienst werd daardoor voorkomen. Alleen de Katwjjksche tram ondervond eenige vertraging. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een heerenrijwiel. HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. De dirigent van Beinum legt lofwaardigen ijver aan den dag om zijn programma's in- j teressant te maken; o.a. door er vergeten of i half vergeten werken op te brengen, die blijken onze belangstelling nog overwaard te zijn. Zoo gisteravond een syinphonie voor orkest met continuo van Philip Ema nuel Bach, een der zonen van Johan Se bastian. Men hoort van Philip Emanuel te weinig dan dat men er zich niet over zou verheugen dezen eens weer op een pro gramma te ontmoeten. Hij is een uilerst be langwekkende figuur in de geschiedenis, in zoover hij den overgang vormt tusschen den j streng polyphonen stijl van zijn beroemden vader en den modernen, harmonischun stijl, die het eerst door Haydn wordt gerepresen teerd, „Wat ik weet", zoo heeft Haydn eens in een brief geschreven, „dank ik uitslui tend aan Ph. E. Bach". Het werk van dezen (klaarblijkelijk onder den machtigen invloed der Mannheimers onder Slasnitz) wijkt op vallend af van het tot systeem verheven contrapunt des vaders. Het melodisch en het harmonisch element nemen een over wegende plaats in. naar het Italiaansche en Fransche principe. Niet slechts uit een his torisch. ook uit een absoluut muzikaal oog punt is de nu uitgevoerde svmphonie be langwekkend Geen diepere gevoelens ko men tot uiting maar het is al grarie wat het bekoorlijke stuk ademt een schilderijtje van Wnffeau. Van Beinum nam het con tinuo voor zijn rekening en benutte daar voor den aanwezigen vleugel Als men in plaats daarvan eens de zilveren toontjes j van het clavecimbaal had gehoordI Het om zijn volkomen doorzichtigheid moeilijke stuk is met onverbeterlijke accuratesse en

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1