KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Vitrage vanaf 11 cents Karpetten vanaf fl. 4.95 LAND- EN TUINBOUW. SPORT. Voot tegel u)auden gangen en marmeti)loeten KON ZEEPFABRIEKEN DE'DUIF VRAGENRUBRIEK. NED. HERV. KERK. Beroepen Te Rijnzaterwoude (toez.): A. G Oosterhuis te Ernst. Te Wouterswoude: H. Kievit te Baarn. Bedankt, voor Garderen, J, van Amstel te Putten (Vel.). GEREF. KERKEN. Beroepen: te Rotterdam-Delfshaven (vac. ds. Nomes) H. A. Munnik Sr te Zwolle en voor de nieuwe standplaats H. Knoop te Gouda. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te 's-Gravenzande: A. M. Berk- hoff te Amsterdam en G. Salomons te Amersfoort. Beroepen: Te Oud-Vosmeer: L. Ligter te Nieuwerbrug aan den Rijn. JAARVERGADERING ONDERWIJSFONDS VOOR DE BINNENVAART. Toenemende belangstelling voor «fe het Onderwijsfonds. Stijgend aantal leerlingen en aantal ge slaagden voor examens. Onder voorzitterschap van den directeur, den heer G. de Jong, werd gisteren to Ara sterdam de jaarvergadering gehouden van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. De vergadering werd bijgewoond door den regeenngscommissaris, den Inspecteur voor het Nijverheidsonderwijs M. J. van Alphen de Veer te 's-Gravenhage. Het jaar verslag van den directeur werd goedge keurd. Wij ontleenen hieraan, dat het aan tal leerlingen der Binnenvaartscholen ra het afgeloopen jaar is gestegen tot 1528. Afgenomen werden zes examens voor schipper bij de binnenvaart. Van de 121 geëxamineerden slaagden er 109. Voor ma chinist bij de binnenvaart werden drie examens gehouden met 24 geslaagde can didates Het instructievaartuig „Prins Hen. drik" heeft druk gevaren voor de Binnen vaart- en Zeevaartscholen, terwijl eenige excursies aan boord werden gehouden. De financieele verslagen met het rapport van het accountantsonderzoek werden goed gekeurd. De vergadering besprak vervolgens de positie van den Directeur, wiens bezigheden voor het Onderwijsfonds zich voortdurend uitbreiden. Overwogen wordt de Binnenvaartschool te Gouda op te heffen en in de plaats daar van een te vestigen te Hoogeveen, daar te Gouda het verblijf der schippers in den regel te kort duurt om een voldoend aan tal leerlingen te waarborgen. Ten opzichte van de school te Zwartsluis, waar het aan tal leerlingen voortdurendo aan sterke schommelingen onderhevig is, werd beslo ten een goede regeling te treffen met het onderwijzend personeel. Als nieuwe bestuursleden werden toege laten de heeren J. v. d. Molen Tzn.f voor het Nationaal Comité voor Onderwijs aan Schipperskinderen aan Christelijke scholen met Internaat en M. de Zeeuw voor den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders. Tot rechtskundig adviseur van het On derwijsfonds voor de Binnenvaart werd benoemd mej. O. Frida Katz, te Amster dam. Vastgesteld werd het examenprogramma voor de leerlingen van het Instructie vaar tuig „Prins Hendrik." Opgemaakt werd de voordracht voor de Examencommissie voor do Binnenvaart. In de plaats van den heer J. J. van Capelle, die thans tien jaar voorzitter was en we gens hoogen leeftijd had bedankt, word tot voorzitter aangewezen de heer T. L. Mel- lema, inspecteur voor de Scheepvaart te Groningen. Besloten werd een vereenvoudigd examen in te stellen voor oudere schippers en tot het rastellen van eer havendiploma voor Rotterdam en Amsterdam. Benoemd werd een commissie van advies en steunverleening aan schippers eie kin deren aan den wal wenschen te plaatsen voor onderwijs. Voorts werd besloten aan het Nationaal Comité voor Onderwijs aan Schipperskin deren aan Christelijke Scholen met Inter naat steun en medewerking te verleen en voor het bouweü en exploiteeren van een pensionaat voor jongens te Rotterdam. De hoer S. J. van Efferen te Rotter dam werd benoemd tot administrateur voor het samenstellen en bijhouden van een re gister van aan boord wonende schippers kinderen. Tot leden van de commissie, be last met het toezicht op dezen arbeid, verden benoemd Rector J Kerkvliet, voor zitter van de schippersvereniging ,,St.-Ni- colaas" te Rotterdam, en G de Jong, di recteur van het Onderwijsfonds. Besloten werd toe te treden als lid van de op te richten Federatie van School fondsen. O TeD slotte werd besloten de bestaande commissie van advies inzake het lager on derwijs aan schipperskinderen, waarin alle onderwijzersorganisaties zijn vertegenwoor digd, te bestendigen om voor zaken, die het lager onderwüs aan schipperskinderen betreffen, voortdurend in contact te blij ven met het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart. RECLAME. l\aoX beuze uit 150 versch. paironen. <480 AMARYLLIS (Hippeastrnm). Wie kenl ze niet die prachtige bloemen, die juist in dezen lijd van het jaar genot schenken aan eiken bloemenliefhebber? Wanneer mij eens nagaan wat zij voor heen waren, en wal zij nu zijn, zal men gaarne een woord van hulde brengen aan onze Hollandsehe kweekers, die met een prijzenswaardige volharding, eene verbete ring, wij zouden zeggen dal zij het vol maakte wel langzamerhand hebben bereikt, in dit fraaie bolgewas hebben gebracht en daarmede eene vrij belangrijke cultuur omhoog brachten. Zonder iets te kort te willen doen aan de verdiensten van ande ren noemen wij de namen der firma's Gebrs. den Older te Leiden, W. Warmen- hoven en Zoon te Hillegom en C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem, welk drietal op het gebied van Amaryllis wel met eere ge noemd mag worden. Wanneer men in zijn gedachten eens terug gaat tot de vroegere vijfjaarlijksche tentoonstellingen, uitgaande van do Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, die te Haarlem gehouden werden, en dan eene vergelijking maakt met hetgeen men nu ziet, verbaast men zich over de verbeteringen, welke met de Amaryllis heeft plaats gehad. De eerste der tentoonstellingen van bovengenoemde Ver eeniging had in 1861 plaals en wij vinden in de beschrijving dier tentoonstelling het volgende: Het sieraad der tentoonstelling j was een allerprachtigste groep van tó Amaryllis; deze rijke inzending, wellicht nimmer op eenige tentoonstelling zoo ge zien, heeft terecht de algemeene aandacht getrokken. In 1875 werd de rij der vijfjaar lijksche geopend nadat vooraf in de jaren 18021872 bijna jaarlijks tentoonstellingen werden gehouden. Deze werden alle gehouden in de maand Maart. Op elke tentoonstelling zag men in zendingen van Amaryllis, die bijna altijd geëxposeerd werden op het tooneel van het gebouw der Vereeniging. Men heelt wel eens, zeer ondeugend die inzendingen ver geleken met een korps trompetters. Na 1895 begonnen onze Hollandsehe kweekers meer aandacht te schenken aan dit bolgewas en legde zich meer toe op kruisingen, vooral met de bloemen van bol len, die van uit Engeland in Haarlem ge- exposeerd waren geweest door de tirma R. P. Ker en Zonen te Liverpool. Dat men daarin uitstekend geslaagd is bewijzen de tegenwoordige Hollandsehe verzamelingen, die ais-de beste der geheele wereld genoemd kunnen worden. Hoe ver men hel nu ge bracht heeft zagen wij dezer dagen op de kweekerij „Zwanenburg" van de firma C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem. Was voor heen een bol met meer dan één bloem stengel -eene bijzonderheid, dat is nu lang niet meer het geval. Twee bloemstengels op dezelfde bol is meer algemeen dan zeld zaamheid. Kende men voorheen meeren- deels één bij hooge uitzondering twee bloemkelken op dezelfde bloemstengel, men heeft het daar zoover gebracht dat zelfs vier volmaakte bloemen op dezelfde sten gel, lang geen zeldzaamheid meer is. De bloemen zelf zijn veel verbeterd wat den vorm alsmede de kleuren betreft. De Amaryllis vermenigvuldigt zich door zaad maar daar zij behoort tot de onzaad- vasle planten, krijgt men nimmer geheel dezelfde bloem ferug. Bij de firma Tubergen zagen wij dat ook dit bezwaar door hen overwonnen is Van sommige, en het waren, wat begrijpelijk, is de besle bollen en bloemen van kleur en vorm, zagen wij voortgekweekle partijtjes Hoe zij dil gedaan hebben gekregen is ons niet bekend. Zeker is het echler dat wij daardoor eene belangrijke stap vooruit zijn gegaan, want heeft men eenmaal eene be paalde uitmuntende variffeil dan kan men die behouden en vermeerderen. Om door kruisingen dan nog meer volmaaktheid te krijgen blijfl even goed als voorheen be slaan Het is ons niet bekend of ook reeds meerdere kweekers deze wijze van behan deling kennen en toepassen Wij hopen dal zulks wel het geval zal zijn, hel zal er toe strekken om de liefde voor dit fraaie gewas te doen toenemen, wat zeer zeker wel in het belang van onzen Nederlandschen tuin bouw zal zijn. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft van Febi. '28. BRIEVEN BINNENLAND Anglo Import, Amsterdam (5 stuks). Mevr. v. Asperen, Oegstgeest. M. v. d. Broek. Groningen. Mevr. Bruinsma, Stad Ten Cate. Stad. Commandart Reg. Genietroepen. Utrecht. Handels-Mij. „De Veluwe". Den Haag. Fredrik Hen driklaan 157. Den Haag. Huis van Be waring, Den Haag. Leidsch Dagblad, Leiden (2 stuks). R. Meindersma. Den Haag. Ooslerstraal 8. Utrecht. W. Oudheusden, Amsterdam. K. de Ridder, Den Haag. G. Snelleman, Oudewater. Telegraaf, Amsterdam, B. van Unen, Den Haag N.V. Vereenigd Expeditie Bedrijf (2 stuks). BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej. N. Alderlieste, Amsterdam. Fer- manKakkebeeck, Leiden. C. Fisscher, Leiden. Schipper B. Koekkoek, Rotter dam. J. Koopman, Apeldoorn. Mej. v. Rijn. Rotterdam. Wesllandsche Verfhan del, Delft. B. Wever. Leiden. BRIEVEN BUITENLAND. J. de Cler. Londen. 1 Briefkaart zonder adres. Hieronder zijn tevens begrepen stuk ken, welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn. OETBAL. HET OLYMPISCH TOURNOOI. Waarop nog gewacht wordt. In een beschouwing over het a.s. Olym pisch voetbaltournooi zegt de N. R. Crt., dat het met de inschrijvingen nog niet bijster hard gaat. Er hebben nog maar en kelen zich officieel gemeld, doch men heeft nog allen tijd en het is een Lekend ver schijnsel. dat de meeste inschrijvingen eerst in de laatste week, dat daar gelegenheid toe is, los komen. Overigens is het bekend, dat er landen, die men heel ongaarne mist, niet zullen verschijnen. Wij noemen o.a. Denemarken, Zweden, Noorwegen, die we! teleurstellen door weg te blijven. Er zijn er voorts nog enkele in dubio, doch verwacht mag worden dat van de twijfelaars de mees ten nog wel komen. Er zullen een paar Europeesche landen, die te Parijs van de partij waren, te Amsterdam ontbreken, doch er komen een half dozijn meer uit de nieutve wereld en die Zuid-Amerikaansche invasie brengt een geheel nieuw element in het tournooi. In elk geval mag wel op een flinke inschrijving gerekend worden en er is zelfs een redelijke kans dat het Parijsche totaal 22 overtroffen wordt. Voor een nadere regeling van de techni sche organisatie komt a.s. Zaterdag de commissie Lolsy te Amsterdam bijeen. Zij lieett reeds bij voorbaat de beschikking over een lijst van scheidsrechters van alle na tionaliteiten waaruit zij een keuze zal doen. Ook wordt nader de kwestie der grensrech ters onder 't oog gezien. Misschien wil men voor de belangrijkste wedstrijden neutrale linesmen kiezen, waar toch zoovele buiten- landsche scheidsrechters aanwezig zijn. En dan heeft de commissie-Lolsy te zor gen voor de organisatie van het zgn. troosllournooi. Wat dit troosllournooi betreft is men op de Weesperzijde 'n beetje ongerust ge worden Als daar maar geen ongewenschte concurrentie uit voortvloeitl Als in het namiddaguur Argentinië legen Portugal in het Amslerdamsehe stadion komt en te Arnhem zouden Duilschland en Frankrijk ol te Rotterdam zouden Nederland en België elkaar voor het zgn troosttournooi in de haren vliegen, dhn lijdt de kas van den heer Waller ongetwijfeld schade. Maar dat 't nu juist zóó zal loopen is loch nog al onwaarschijnlijk en bovendien is aan een dergelijke omstandigheid nu eenmaal niets te veranderen. De Olympische leiders wil den géén wedstrijden buiten het Olympisch tournooi en de F. I. F. A. wilde vermijden dat de elftallen er na een enkelen wedstrijd al uit liggen. Daar was maar één oplos sing: een troosttournooi buiten Amsterdam. De leiding van beide lournooien ligt echter in één hand en 't spreekt van zelf, dat naar een regeling gestreefd wordt, waarbij men de Olympische Spelen geen schade berok kent. Men weet het, dat de wedstrijden van het Olympisch tournooi alle in Amsterdam ge houden worden, vermoedelijk zelfs alle op de stadionvelden. Doch voor het zgn. troost tournooi gaat men naar buiten De heer Lotsy heeft, naar wij vernemen, al infor maties ingewonnen bij verschillende clubs in Rotterdam. Den Haag. Haarlem, enz. Dat er wedstrijden buiten de groole Nederland- sche centra gehouden gullen worden is onwaarschijnlijk. Tenslotte zij er op gewezen, dal de Tech nische Commissie van den N. V. B. nog niet van plan is voorloopig lot een definitieve spelerskeuze over te gaan. Men zou nu 22 spelers kiezen en dan zouden er 'n paar ge wond worden, anderen uit vorm raken of nieuwe krachten zouden naar voren komen, zoodat men de keuze herzien moet. Daarom gaat men voort als tot dusverre en wacht den uitersten termijn. 6 Mei af juist de dag van ZwitserlandNederland te Bazel om de spelers op te geven En zelfs in die opgave kan na een dag of tien nog wijziging gebracht worden. Wel gaat men door met de spelers, die men op 't oog heeft, rustig voor te bereiden en na Bazel krijgen allen een korle rust periode en dan vertrouwt de commissie in derdaad voor een zoo sterk mogelijke ver tegenwoordiging te hebben gezorgd. HET INTERACADEMIALE VOETBALTOURNOOI. Wageningen door de Leidsche teserveploeg geslagen. Rot terdam wint met 4-1 van Delft Op het A. S. C.-terrein aan de de Kempe- naerstraat is gistermiddag het tweedaag- sche interacademiale voetbaltournooi aan gevangen. Gelijk bekend wordt hieraan deelgenomen door Leiden. Delft, Amster dam, Rotterdam en Wageningen, terwijl teneinde een even aantal ploegen te verkrij gen de Leidsche studenten nog een tweede team geformeerd hebben. De eerste ontmoeting tusschen Wageningen en Leiden II was al een heel slechte maatstaf van het tegenwoordige studentenvoetbal De Wage- ningers verschenen slechts met zeven man, zoodat twee Delftsche en een Leidsche spe ler noodig waren om het elftal niet al te zwaar gehavend het veld te doen betreden. Desondanks was het vertoonde spel het aanzien nauwelijks waard. De Leidsche studs trachtten tenminste nog af en toe het spel open te houden, doch de Wageningers dreven hun bovendien slecht uitgevoerd short-passing veel te ver door. zoodat de Leidsche achterhoede telkens weer kon in grijpen en de keeper geen enkel behoorlijk schol te verwerken kreeg Het eenige doel punt kwam kort voor rust van den voet van midvoor Kroese. die den bal uit een goeden center van den rechtsbuiten in het Wage- ningsche net schoot Tegen het einde kwam Wageningen nog even fanatiek opzetten, doch de Leidsche backs wisten de situalie volkomen meester te blijven en toen de heer van Moorsel einde blies, was de score nog onveranderd. Heel wat spannender was de wedstrijd RoiterdamDelft. Er werd door beide partijen onmiddellijk flink aangepakt en reeds in de eerste mi nuut hadden de Rotterdammers succes, toen de linksbuiten hoog voorzette en de Delftsche doelman stond toe te kijken hoe de rechtsbuiten het leder keurig in den uiterslen bovenhoek kopte. Aan den ande ren kant zond Prakke (de linksbuiten van H. V. V. I) eens een hard schot in, dat den Rotterdamschen keeper bijna te machtig bleek. Het spel golft snel op en neer. Bij een Rotterdamschen aanval zwenkt de rechtsbuiten handig naar binnen, passeert eenige spelers en schiet den bal in het doel (20). Niet ontmoedigt speelt Delft verder; luide aangevuurd door de blijkbaar sterk Delflsch-gezinde Leidenaars, weten zij hel spel naar de andere helft te verplaatsen, maar steeds weer weet de achterhoede on heil le voorkomen. Het succes komt dan ook aan den anderen kant, als de linksbin nen na uitstekend samenspel met den mid voor den Delftschen doelman, die geheel verkeerd in zijn goal staat opgesteld, ten derde male passeert Rust gaat in met de zen stand. Na de draaiing begint hel tempo geleide lijk te verslappen; toch bijft de wedsli het aanzien ten volle waard Even denken we, dat Delft den achterstand nog zal in halen als eindelijk het zoozeer verdiende legenpuntje komt, maar wanneer dc Rotter- damsche linksbuiten kort daarop den stand op 41 brengt, is de kans op een Delftsche overwinning verkeken en neemt Rotterdam het spel meer en meer in handen. Het Delft- doel, waarin de doelman op de meest zon derlinge manier stond te keepen, ontkomt nog enkele malen op hoogst wonderbaar lijke wijze aan doorboring, maar gedoel punt wordt er niet meer, zoodal wanneer scheidsrechter van Manen inrukken blaast, Delft voor het verdere verloop van het tour nooi geëlimineerd is. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. A.s. Zaterdag speelt S.L.F. (Stedelijke Lichtfabrieken) om 3 uur een vriendschappe- l£ken wedstrijd tegen Silva uit Voorschoten Het terrein is gelegen aan den Kanaal- weg. SCHERMEN. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—ITALIË. Een groote zege der Italianen. In de bovenzaal van „Tivoli" aan den Cooisingei te Rotterdam is gisteren de wedstrijd NederlandItalië getrokken op degen. De Italianen waren veel sterker en wonnen met 12—3 en een match nul. De uitslagen waren Labouchère (N.)Cornaggia (I.) 0—2; Wijnoldy Daniels (N.)Ricardi (I.) 12; v. d. Brandeler (N.)Bini (I.) 2—0; Wynoldi DanielsCornaggia 02; v. d. Brandeler Minoli 02; LabouchèreBini 0 -2; A. E. \V. de Jong (N.)Minoli 21De Jong Kicardi 02; De JongCornaggia 21; v. d. Brandeler—Ricardi 12; Labouchère Minoli 02; Wynoldy DanielsBini 02; v. d. BrandelerCornaggia 12; Labou chère—Ricardi 12; Wynoldy Daniels— Minoli 12; De JongBini 22 (match DUl). De uitslagen der aan het programma toegevoegde parttjen waren G. Pessisna wint op floret met G1 van F. Mosman ;Renzominoli wint met 63 de degenmatch van F. van Wieringen; Dr. Quartern verliest op sabel met 62 van Ganidini; P. Kunze verliest op floret met 62 van Guaragna; Pienotti siaat met 6i luitenant C. W. Ëkkart op sabel; Helene Mayer zegevierde met 106 op floret over mej. De Boer, terwrjl Guaragna met 10—8 de floretmatch van Pignatti won, ZWEMMEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Drie Nedeilandache records verbeterd Hoe de Dnitsche kampioenen werden geslagen. Onder zeer groote belangstelling zijn gis teravond in „De Regentes" te Den Haag de aangekondigde internationale wedstrijden gehouden, die natuurlijke eenigei record- verbeteringen hebben gebracht. Het begon al met de 200 M. vrije slag voor hecren, waarin H. v. Essen van Het IJ. het Nederl. record een geweldige klap gaf. liet stond op 2 min. 35 sec. en de Amsterdammer bracht het op 2 min. 26 1/5 sec. Tweede werd P. L. Bannenberg, A. Z. in 2 min. 32 sec., en derde L. Brink, Dolfijn, in 2 min. 39 sec. DelOO M. rugslag voor dames bracht in zoover een verrassing, dat de velen die hel op mej. Den Turk hadden gehouden misge raden hadden. Mej. M. Braun won na feilen strijd dit nummer in 1 min. 24 sec., terwijl mej. M den Turk er I min. 24 3/5 sec. voor noodig had. Daarna volgde een poging tol recordver betering door den heer L. Korpershoek, die zich over 200 M. schoolslag had in te span nen. Hij verbeterde zijn eigen record en bracht het van 2 min. 59 sec. op 2 min. 58 3/5 sec. En toen t-olgde de polowedstrijd tusschen het Nederlandsch Olympisch Zevental en Wasserireunde, de karapioensclub van Duilschland. Scheidsrechter was de heer Minnes. Nederland begon in het. ondiepe en de eerste aanval was voor Duitschland. dat direct door W. B&hre de leiding nam. On middellijk ging nog een schot van Duitsch land rakelings over. doch toen kwamen de Hollanders er beter in en nadat een bal van de lat was teruggesprongen maakte A. van Senus die den bal goed kreeg toegespeeld, van korten afstand gelijk 11. Na de rust. tóen de Nederlanders in het diepe speelden, kreeg onz ploeg plotseling een builengewonen vorm Het kan zijn dat de Nederlanders boven hun kracht speelden maar ook is mogelijk, da; zij in korten lijd zóó vooruit zijn gegaan; iu ieder geval hun opstelling en opbrengen was plotseling ver rassend en om aan den druk te ontkomen, hielden de gasten nogal eens vasL Geen 30 seconden war-n verstreken, of RECLAME. FABRIKANTEN V DUIF-UETL°06MEEL ZEEPPOEDER.DUIF-TOILETZEEP.DUIFZEEP MtssaaiiitiwiiikaiMiiiiumiiiwiwiiMa—wBwwisiaBwimMMiiiiF 4440 P. van Senus had er bij een vrijen worp 21 van gemaakt en toen een achterspeler der Duitschers wegens een opzettelijke fout binnen de 2 meter uit het water was gezon den, produceerde Van Silihout nummer 3. Apner maakte toen nog een tegenpunt, waarna J. Köhler en Van Silfhout den stand op 52 brachten. Het was een prachtige wedstrijd met best spel van beide zijden. Een magnifieke strijd bracht ook nog ds estafette 8x60 M. vrije slag voor heeren. Wasserireunde won in 4 min. 8 sec., tweedo werd een Rotterdamsche combinatie in i min. 11 sec. en derde de II. Z. en P. C. in 4 min. 13 2/3 sec. Na de pauze bracht de 100 M. vrije slag voor heeren dezen uitslag: le J. Schouw in 1 min. 9 sec.; 2e J. van Suylekom in 1 min. 10 sec.; 3e H. van Suylekom in 1 min. 11 sec. De derde recordveihetering had plaats bij den match 100 M. rugslag tusschen de heeren Henk van Essen. Het IJ, en Henk de Haas, Z. I. A. N. Van Essen, die hel record op zijn naam had met 1 min. 19 4/5 sec. bracht het op 1 min. 19 1/5 sec. De Haas had er 1 min, 19 4/5 sec. voor noodig. De dames II. van Leeuwen en J. Hester» man beiden van Het IJ, vergastten toen da aanwezigen op een nummer schoonspringen, waarna nog de heeren E. Riebschlager. kam» pioen van Duitschland en van Europa, en Lotgering. Het IJ en Stotijn, H. Z. en P. C., eveneens een demonstratie schoonspringen gaven, waarbij het uitstekend werk van den Duitscher daverend applaus uitlokte. Tot slot had een polowedstrijd plaats lus» schen de II. Z. en P. C. en de S. V. H. Hille» gersberg, welke ontmoeting door Hiilegers» berg met 41 werd gewonnen. PAARDENSPORT. DE CROSS VAN „VOORLINDEN". Niet minder dan 91 deelnemers hebben ingeschreven voor do Cross Country van Den Haag, welke onder auspiciën van de Koninkl. Militaire Sportvereeniging wordt gehouden op Dinsdag 13 dezer op de terrei nen van Huize „Voor Linden" van jhr. Lou don. Het parcours is ongeveer 3 K.M. lang en bevat pl.m. 15 hindernissen, niet hooger dan 1 Meter, met inbegrip van eenige sloo- ten ter breedte van 2Meter. De wedstrijd telt mede voor den Artillerie-beker. Abonné S., te L. In een goeden Boek» en Muziekhandel kunt u een boek als door u verlangd, bestellen. In verband met den aard uwer studie en den prijs, welke kan worden besteed, zult u met den boekhan» delaar overleg kunnen plegen. Abonné P. S„ te L. U kunt, als uw dochter de klas waarin zij thans zit, is af geloopen, haar van school nemen. Of dit in het belang van het meisje is, is echter de vraag. Bespreek een en ander eens met het hoofd der school. Abonné K., te L. Onder aannemen van schepelingen (matrozen) wordt verstaan een voorloopige overeenkomst tusschen den ka pitein en het scheepsvolk. Het bedrag, dal zij voor het aankoopen van de benoodigd- heden voor de reis vooruit krijgen, staat meestal gelijk met een maand gage (loon). V., to A. a. d. R. Inlichtingen over da meer of mindere soliditeit van financieele instellingen als voorschotbanken, kunnen wij hier niet geven. Voor niet al te groote bedragen, met het doel om iemand te hel pen, lijkt ons de Leidsche Hulpbank van de Maalschappij van Weldadigheid, Steen- schuur alhier, heel goed. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN. Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN Sigarenhandel Heerenstraat 9, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIITENBURG, Haarlemmerstraat 3. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdao-s bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74- M

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11