Odol bezit de bijzondere eigensa RADIO-PROGRAMMAl SPPFFKrpL. penningmeester G. Ouwehand, werd goed gevonden. De bescheiden van den penning meester waren nagezien en accourd bevon den door de heeren P. Haasnoot Jz. en A. Kuijt. Ook de begrooting werd goedgekeurd. Uit hel jaarverslag van het „Comité van Bijstand" bij monde van mej. Zuiderduin, bleek, dat aan het bestuur een bedrag van f 1319.53 was afgedragen. De Bazar had opgebracht f 1650 en de verloting f 600. De gelden werden beheerd door den heer D. van Riessen. Het periodiek aftredende bestuurslid C. Ouwehand werd bij acclamatie herkozen. Hierna volgde een bijdrage van zuster A Zambeek, die iets vertelde over het werk der zusters in het afgeloopen jaar. In de eerste plaats deelde zij iets mede van het verloop der patiënten die lang of kort in het ziekenhuis door hen waren verpleegd ge worden. Het ziekenhuis was slechls drie weken zonder paliënten geweest. Nadat alle verpleegden de revue waren gepas seerd verleide zij iels van hel ziekenhuis en het consultatiebureau; 108 zuigelingen waren ter consult geweest. Hierna vertelde zij iets van het werk in de gemeente, waar bij hartelijk dank werd gebracht aan de zuster Meerburg en de Wilde voor de van hen ondervonden steun. Nadat nog gezongen was Ps. 68: 10 werd deze vergadering door ds. Meijering met dankgebed gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Van de Visscherijschool alhier slaagde voor het examen als schipper op zeilzcc- visschersvaartuigen de heer L. v. d. Plas alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Maria, dochter van B. F. Pietersma en A. Zuiddam. Johan nes zoon van J. Rekelhof en J. H. Meule- veld Petronella Johanna, dochter van P. J. Ruijgrok en Th. M. v. d. Star. Cor nelia Rupertus, zoon van J. Kops en A. Trouwen. Overleden: Clasina Belt, wed. van M. v. d. Veld 77 jaar en Pieternel letje v. Reste ren, echtg. van A. Hogendoorn, 62 jaar. Jacobus Tolk, wedr. van E. Sluyterman, 79 jaar. De Christ. Zangvereen. „Looft den Heer" jubileert a.s. Donderdag 8 Maart. Alsdan hoopt ze een uitvoering te geven fn de Ned. Herv. Kerk Het program dat ons ter inzage werd toegezonden, belooft wel wat Er zal voor dien avond wel be langstelling zijn. Het concours, dat de jubileerende ver- eeniging, ook nog in de maand Mei hoopt te houden in de gebouwen van „de Hobaho", belooft niet minder. Naar men ons mede deelde hebben ruim twintig vereenigingen rich in laten schrijven. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Febr. ingelegd f 6996.35 en werd terugbetaald f 11984 82. Het laat ste uitgegeven boekje draagt het nummer 6135. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Verzoek „Groene Kruis" om bijdrage nit de gemeentekas ten behoeve ontsmettingsdienst al gewezen Geen subsidie aan de N.V. A. Dorsman's Boekhandel Drukkerij voor uitgave Geschiede nis van Noordwijk Een raads commissie inzake verhooging West- einderbrng. Verordening ont" smettingsrecht aangenomen. Aanwezig 12 leden. Afwezig met kennis geving de heer Alkemade. Voorzitter: jhr. Van Panhuys, burge meester. Ingekomen was het verslag der Commis sie van Toezicht L. O. Na enkele opmerkin gen van den heer Krau voor kennisgeving aangenomen. Idem het verslag 1927 van de gemeentelijke Arbeidsbemiddeling, waaruit bleek dat een bedrag is uitgegeven groot f 27.315,60. Adres van het hoofdbest. der Zuid-Hollandsche Vereen. „Het Groene Kruis" om een bijdrage in den ontsmettings dienst van Vs cent per ingezetene, waarop B. en W. afwijzend wilden beschikken. De raad besloot dienovereenkomstig. Het adres van J. H. Pennings c.s., hou dende verzoek om de kosten van de ver harding der Kraaienlaan, bedragende I 3850 voor de helft uit de gemeentekas te ont vangen, werd in handen gestekt om prae- advies van B. en W. Het verzoek van de hecren Stom en Ma- rinkel le, resp. directeuren van het Palace- en het Oranjehotel, om terug te komen op het voorstel, om hot terras voor hun hotels van tegels te voorzien, werd kortelijk door den voorzitter toegelicht. Er zou geen reden zijn, zoo spoedig op dit voorstel terug te komen, ware het niet, dat er een nieuw ele ment in de zaak is gebracht Do heeren hebben voeling gehouden met den pachter van het gemeentelijk autopark, den heer Van Kan, die, overtuigd, dat dit park veel te klein is, het terras ook zou willen exploiteeren. Hij meent, dat dit aan leiding kan geven de zaak van een anderen kant te bezien. De heeren Van der Niet en Meyer ver klaren er zich nu voor. De heer Van der Meer heeft, als er geen genoeg ruimte is aan het strand, geen be zwaar, dat er een gelegenheid gemaakt wordt doch dit moet dan van gemeentewege ge schieden. Het voorstel, thans weder m stemming gebracht, wordt nu aangenomen met 93 stemmen, die van de heeren v. d. Meer, Admiraal en v. Went. AIsdu kwam ter tafel een adres van de heeTen J. C. v. d. Meer en C. Verwey, resp. voorzitter en secretaris der afdeeiing Noordwijk van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur, houdende hel verzoek, dat de doorvaarthoogte van de nieuwe West- ei nderbrug zal worden gebracht op 2 M. boven A.P, De voorzitter gaf in overweging dit adres in handen van B. en W. te stellen, waartegen de heer v. d. Meer zich verzette, die een commissie van deskundigen uit den raad wenschte te benoemen, teneinde de zaak it onderzoeken, om daarna met een berede neerd voorstel bij den raad te komen. Hierin zag de voorzitter een miskenning van de rechten van het College van B. en W. Het voorstel Van der Meer wordt ten slotte aangenomen met 10—2 stemmen, die van de heeren Van Es en Van Went. Up een verzoek van de N.V. A. Dors man's Boekhandel en Drukkerij, om een subsidie van f 1000 m de kosten van een door haar uit te geven werk van de hand van den heer J. Kloos, over de Geschiede nis van Noordwijk, waar reeds vroeger een bedrag van f 250 was verleend, voor het op nemen van een aantal platen daarin, advi seerden B. en W. afwijzend te beschikken. Het afwijzend praeadvies werd aange nomen. De heer Krau had spoedeischend een voorstel aanhangig gemaakt om de priva ten en urinoirs der openbare school te Noordwijk aan Zee naar de eischen des tijds in tc richten en den toegang tot de privaten le vorplaatsen naar den gang. •B. en W. wilden een betere ventilatie maken en aanzien of dit niet voldoende was. Na een uitvoerig debat, waarbij onaoi protest van andere zijde, de heer Krau op de stiefmoederlijke behandeling der open bare school wees tegenover de oijzondere scholen, werd diens voorstel met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Voor 6temden de heeren Caspers, Van Es, Krau, Lielferink, Van der Meor en Meyer. Zonder discussie en hoofd, stemming werd besloten tot vaststelling van het ko hier Hondenbelasting. Besloten werd tot aankoop van een strook je grond van den heer J. F. de Bes tegen i.j terwijl het voorstel tot verhuring van een gemeentewoning aan de Schoolstraat op verzoek van B. en W. werd aangehouden. Zonder hoofdstemming werd besloten on derhands aan te koopen ten behoeve van een wegverbreeding Heilige-Geeslweg hoek Wilhelminastraat 85 M2. grond, eigenaar Th. J. van Went voor de som van f 510.— Uitvoerig werd vervolgens gedebatteerd over een voorstel van B. en W. tot ver hooging der jaarwedde van den inspecteur van politie. Het voorstel om het salari9 van den titularis van f2100 op f2400 te brengen werd ten slotte aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de hee ren van Es, Krau, Liefferink en Meyer. De in de vorige vergadering aangehouden verordening inzake een heffing van rechten voor ontsmetting werd nadat de heer van Es, als medicus zijn bezwaren ertegen aan- aangevoerd had met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Het voorstel tot wijziging der verorde ning op de rioolbela9ting in de vorige ver gadering aangehouden, werd nu aangeno men met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Balkenende en Meyer. De heer v. Went hield zich builen stemming Nog bleven ter behandeling over: Vast stelling stratenplan en vaststelling bouw- verbod toen de voorzitter de deuren deed sluiten. Nadat de openb. zitting heropend was werd het stratenplan en de regeling inzake het bouwverbod, welke voorstellen met elkaar verband hielden, overeenkomstig hel voor stel van B. en W. zonder h. s. aangenomen. Tot leden der Commissie inzake het ver- hoogen van de Westeinder brug volgens het voorstel van der Meer, werden benoemd de heeren Van der Meer, Krau, Liefferink en van Went. Bij de rondvraag vroeg de heer Lieffe rink inlichtingen inzake het aan B. en W. om advies toegezonden ontwerp van een keur van het Hoogheemraadschap Rijnland waarbij het zal verboden zijn in de duinen tot het Hoogheemraadschap behoorende te wandelen buiten de wegen en voetpaden, waarin bij een gevaar ziet voor de bad plaats. De voorzitter antwoordde, dal dit ont werp inderdaad is binnengekomen B. en W. zijn voornemens met het ge meentebestuur overleg te plegen welke hou ding daartegen moet worden aangenomen en te overwegen op welke wijze de actie tegen deze bedreiging van de badplaatsen Noordwijk en Katwijk zal moeten worden gevoerd. Nod. Mij. v. Tuinbouw en Plandknnde. Vrijdagavond had de maandelijksche ver gadering plaats in Hotel Royal, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorzitter de heer H. da Boer opende met allen welkom te heeten. Wegens vertrek had dr. v. Klaveren ge schreven als lid te bedanken. De voorzitter drukte zijn spijt hierover uit. daar deze als kruidkundige een bijzondere plaats in de afd innam. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een ijverig werken door de af- deeling waardoor het ledental was gestegen tot 91. Het jaarverslag van den penningmeester wee9 aan inkomsten f 696.35 en uitgaven f693.61. alzoo een saldo van f2.74. De ver scheiden nagekeken door de heeren VtTwey en Vermeulen werden correct in orde be vonden beide functionarissen mochten dan ook den dank der vergadering oogsten. Het voorstel om een propaganda-vergade- ring te houden te Noordwijkerhout. werd met algemeen goedvinden uitgesteld tot het komende najaar. Nog kwam in besproking de te houden excursie naar Aalsmeer, waar voor als datum werd vastgesteld 18 April a.s. Na keuring en verloting van bloemen en planten werd deze zeer geanimeerde ver gadering onder dank gesloten. Tost-chèque- en Girodienst. Aan he\ postkantoor Noordwjjk en de daaronder res- porteerende wjjkkantoien werd gedurende de iraand Februari 1928 op de diverse reke ningen gestort een bedrag van f 155863.99 en terugbetaald een bedrag van f 611G2.38. Fet aantal stortingen bedroeg 714 en uit- b Lalingen 207. Ljjst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de 2de helft dei maand Februari, Brieven Binnenland: Telegraafbureau te Amsterdam. Jan van den Berg, (g09n plaats van bestemming). Briefkaarten Binnenland: Mej. A. v. d, Waals, 's-Gravenhage. Brieven Buitenland: Mej. Anny Naderman, DusBeldorf. Als verdacht van diefstal van ver schillende goederen in haar dienstbetrekking heeft de politie alhier een dienstbode aan- gehouden. Nadat het onderzoek zal zqn ge ëindigd, zal het meisje ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar 's-Graven hage worden overgebracht. NOORDWIJKEF^TJT. In de Ned.-Herv. Kerk bedroeg de Februari-collecte slechts f 32. De predikant sprak hiorover zijn leedwezen uit en spoor de aan tot meerdere bijdragen. NOORDWIJK AAN ZEE. Welkom thuis. Een drietal visschers, thuis gekomen van de haringvangst, hadden ter viering van dit heugelijk feit te veel aan Bachus ge offerd. Hun kortstondige vreugde werd echter door de politie verstoord, die voorloopig twee ervan in hel politiebureau insloot. Hierbij verzette een zich hevig, waarvan de gevolgen zeer zeker wel niet uit zullen blijven. Blijkbaar uit solidariteitsgevoel ging de overgeblevene naar huis en sloeg uit louter beloorigheid de boel stuk. Ten einde raad heeft de vrouw de hulp der politie ingeroepen,, waarna ook deze wil deman naar het politiebureau werd over gebracht. RIJNSBURG. Door eigen onvoorzichligheid geraakte een 4-jarig zoontje van den heer H. aan den Vliet alhier onder een brik, bestuurd door G. J. De wagen ging hel kind over de borst, waardoor dit ernstig gewond werd en op advies van dr. Rijkmans onmiddel lijk naar het ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. SASSENHEIM. Tot hoofd der R. K. school te Zeven hoven is benoemd de heer W. Kerkhoven, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier. De onderbroken permanente tentoon stelling in Bloemlust is deze week her opend. VOORHOUT. De lente komt. Overal is men druk bezig hel laatste riet, dat als bedekking heeft gediend van de hyacinthenvelden te verwijderen. De hyacinthen zijn wat iaat dit jaar; zoo hier en daar echter glinsteren de groene koppen boven den grond De bollen worden zoo vroeg ontdekt, om te voorkomen dat door beschadiging later de bollen vatbaarder zijn voor het zoozeer gevreesde „Zwartrand". De narcissen staan al op den regel, de gele crocussen beginnen te bloeien, alles wijst op de naderende lente. Nu Voorhout bogen kan op zulk© prach tige wegen, kan een druk bezoek niet uit blijven. In de Vrijdagavond gehouden verga dering van de Ver. „Stille Omgang" wer den in de vacatures Floor en van Dam ah bestuursleden gekozen de heeren van der Hulst en Boere. De rekening van den penningmeester sloot met een bedrag van f 252.50 in ont vang en uitgaaf. De bedevaart zal worden gehouden in den nacht van 10 op 11 Maart a.s. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. GeborenPieter, Z. v. W. van der Tan den en C. van den Nieuwendijk. Mari- nus, Z. v. T. van de Peppel en C. Veldhuy- zen van Zanten. Sophia Cornelia, D. v. K. Oud&hoorn en C. H. M. van Gent. Maria Helena Theresia, D. v. C. A. P. van Paassen en M. O. Westgeest. Zaterdagmiddag omstreeks halfvier heeft nabij „Berbice" een aanrijding plaats gehad die betrekkelijk nog goed is afgeloo pen. Terwijl de heer J. P. v. d. M. met een familielid stond te praten, naderde van uit de richting Voorscftoten de groentenhande- laar M. met paard en wagen en vanuit de richting Leiden per auto de beer P., bier handelaar. Laatstgenoemde kon niet spoe dig genoeg remmen en stuurde de auto tusEchen M. en v. d. M. in, met gevolg dat het rijwiel van den heer v. d. M. geheel en do wagen van M gedeeltelijk werd ver nield. Proces-verbaal werd opgemaakt. Voor de wielrijders heeft zoo'n aanrijding meestal nog onaangename gevolgen, want de straat lag vol glasscherven. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus. z. van Pieter de Vos en Anna Margaretha Dolman Jacobus Petrus z. van Johannes Theodorus Koek en Johanna Petronella van der Meer Clazina. d. van Cornelis Jozeph Petrus van der Voort en Maria Christina van Rijn Ar- noldu9 Mathias. z. van Adrianus van Tonge ren en Antonia Nederhof Wilhelmina Theresia Josephine d van Petrus Matthias van der Vooren en Maria Johanna van Stijn. Overleden: Cornelia Adriana de Vroomen, oud vijf maanden, d. van C. J de Vroomen en Pa Ma. Schulle Annigje Schaart. 17 jaren d. van W. Schaart en R. Elpveld Johanna Uit den Boogaard. 3 jaren d. van Joh Uit den Boogaard en Johanna Bouw meester. Gehuwd: Lambertus Tuijnman 28 j. en Helena Cecilea van Egmond 26 Jan Tijs^n 22 j. en Tpuntip Zwaan 19 j. Gevestigd- Wa. Joha. de Koning, van Rijnsbure Pa. van der Sleet van Leiden 1 F L. Quint, van Muiden Aa. Ma. Heijmans. van Leiden C. 0kker9en en gezin van Haarlemmermeer Ma. Ha. v. d. Berg, van Alkemade J. J. Stefels en gezin, van VHertogenbosdh Aa. Ca. Ver- ka ik van Leiden Vertrokken: Chr. Komen en gezin, naar 's-Gravenhage Ca. Aa. van Leeuwen, naar Oegstgeest J. v. d. Ende. naar Leiden Ma. Tha. v. d. Kamp, naar Sa9senheim Ta Kersenboom, naar Zoeterwoudp M. Verhaar, naar Zoeterwoude Pa. Ha. van Tol. van Bergen W. Hoekstra en gezin, naar Sassenheim. WASSENAAR. Raadsagenda. Do raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 7 Maart 1928 's voorm. 10 uur. Do agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen; 2. Ontheffingen voor schriften Bouwverordening; 3. Wijziging Algemeene Politieverordening; 4. Vaststel ling pensioengrondslagen; 5. Voorschot on- derwijsvergoeding aan Bijz. Scholen; 6. Be naming van enkele nieuwe wegen; 7. Ad vies inzake request wegenbeplanting; 8. Aanschaffing Motorvuilniswagen; 9. Aan stelling kanlonniers voor de wegen; 10. Wijziging indeeling raadhuis; 11. Beschik baarstelling voetbal terrein 12. Herziening verordening legesheffing; 13. Wijziging be grooting; 14. Overname in eigendom wegen in „Groot Haesebroek"; 15. Vergunningen duinafgraven; 16. Advies inzake verlichting Rijksstraatweg. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Kraaij en M. C. Schuur man. Geboren: Johannes Jacobus, Z. v. C. A. Angevaren en M. J. L. Kortekaas. Overleden: Helena van Spronsen, 63 j. Bij de arbeidsbemiddeling staan als werkzoekenden ingeschreven: 6 grondwer kers, 1 metselaar, 1 bloemistknecht, 2 tuin lieden, 1 winkelbediende, 1 boekhouder. ZOETERWOUDE. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Alhier werd in hot Patronaatsgebouw aan den Sohenkelweg de jaarvergadering van de R.-K. Ver Het Wit-Gelo Kruis gehouden. De voorzitter opent met den ge- bruikelijken groet en heet de aanwezigen welkom er zijn spijt over te kennen geven de dat de opkomst zoo slecht is. Hierna worden door den secretaris dc notulen voorgelezen van de vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Vervol gens brengt de secretaris het 3e jaarverslag uit, waaruit blijkt dat de toestand der ver eeniging, zoowel de afdeeling wijkverple ging, als de afdeeling t.b.c. bestrijding zeei goed is. Voor wat de eerste afdeeling oe- treft wordt opgemerkt dat er het eerste jaar een verlies was van f454.12, terwijl het tweede jaar een winst werd gemaakt van f 282.34$. waaronder een gemeentelijke subsidie van f ÏOO, terwijl het derde jaar een winstsaldo oplevert van f 134.67*^, zonder de gemeentelijke subsidie. De t.b.c, bestrijding wijst een batig saldo aan van f 108.05. Door de wijkzuster werd in ,het afgeloopen jaar aan 21 patiënten hulp ver leend,met een totaal aantal bezoekdagen van 1661, terwijl zij eenmaal eerste hulp verleende bij een ongeluk en 4 keer met een patiënt op transport is geweest. Als huisbezoekster der t.b.c. bestrijding werden door haar 16 gezinnen met 21 patiënten geregeld bezocht, met een totaal van 16Ö huisbezoeken. Twee gezinnen met twee pa tiënten werden nieuw ingeschreven, terwijl 1 gezin met 1 patiënt, wegens onwil, werd afgevoerd. Ook het aantal uitgeleende ver- pleegartikelen was grooter dan het vorig jaar, terwijl üieuwe artikelen werden aan'- gekocht, de linnenkast der wijkverpleging werd uitgebreid en voor de tuberculose be strijding ledikanten met toebehooren wer den aangekocht. Verder werd zorg besteed aan een tweetal andere punten van het program, n.l. de verzorging van de kinderen en het uit zenden van kb.c.-patiënten, voor zoover de geldmiddelen dat toelieten. Het aantal leden bleef in het verslagjaar onveranderd, n.l. 313. Met een aansporing om trouwe leden te blijven van deze charitatieve vereeniging en haar te steunen zoowel moreel als finan cieel, besluit de secretaris dit verslag. Hierna doet de penningmeester rekening en verantwoording over de financieele ad ministratie der wijkverpleging en van die der tuberculose-bestrqding. Voor de wijk verpleging werd ontvangen aan contributies f 1S53.75het kapitaal der vereeniging is aangegroeid tot een bedrag van f 2366.25l/2. Voor de t.b.c.-bestrj}ding werd ontvangen aan subsidie van het Rijk f530; van de ge meente f450 en van de Prov. Ver. tot be strijding der tuberculose f 68. Namens de commissie van onderzoek rap porteert de heer P. C. Paardekooper, dat de rekeningen zijn nagezien en in orde bevon den, weshalve hij voorstelt om ze goed te keuren. Aldus wordt besloten. Aan de orde is dan de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke oi- trediüg van de heeren C. H. de Boer, P. C. Paardekooper en C. P. J. Paardekooper, waarvan laatstgenoemde heeft te kennen ge- gegeven, dat hij geen nieuwe benoeming we use hl te aanvaarden. Het bestuur stelt in diens plaats thans candidaat de heer C. W. de Jong, Noord- buurl De voorgedragen aftredende bestuurs leden en de heer C. W. de Jong werden met bijna algemeene stemmen benoemd. Mede- deeling wordt dan gedaan van de begroo ting der vereeniging voor 1928, sluitende in ontvangsten en uitgaven met f 1950 en vari die der t.b.c.-beslrijding, sluitende met f 1160.40. Na rondvraag wordt de vergadering met den Chr. groet gesloten. Door den gemeenteveldwachter zijn aan den Hooge-Rijndijk alhier twee lö-ja nge jongens genaamd W B R. en S. J. B. beiden wonende te Leiden, aangehouden wegen» het opzettelijk vernielen van de rui ten der broeikassen van de tuinders Koning en Van Galeü in Roomburg. De prijs der Zoetemelk :'s weer met een cent verminderd en bedraagt thans 12 cent per liter» RECLAME. dat het niet alleen 'tijdens het sd doch laneen tnd daarna de ont ling van de splijtzwam in aanzi maie tegenhoudt, daarbij nol tanden, noch de siijmhuid val mond aantast, en aangenaam si Daarom moet het als het bl van alle heden ten dage besl mondwaters worden beschl. Het prachtige zonnige voor ja J had Zondag reeds druk verkeer d Rijndijk teweeg gebracht. Vooral di renners waren weer diruk in actie ml sport. Van de Rennersclub „Swiq Leiden, is een deelnemer, genaamd lijne uit Alphen, op den Rijndijk zo komen te vallen, dat hij bewusteloos straat bleef liggen. Dr. Per6ant Snq Leiderdorp die spoedig ter plaatst constateerde schedelbreuk en hersen ding. Hij achtte overbrenging naJ Academisch Ziekemuis nc.dzakeliiH gtei. per zieken auto van den stall Dieben geschiedde. VOOR DINSDAG 6 MAART. I Hilversum (10C0 M.) 12.00: 9 bericht. 12.302.00: Lunchmuzk» het Trio Groenevelt. 3.00—1.00: I cursus door Mevr. De Leeuw v. ReB 5.307.15: Concert door het omroep-J Jacques Kinsbergen. viool. 7.15- Engelsche conversatieles. 7.15: 1 bericht. 8.05—8.25: Boekenkwar Mevr. W. A. BoidinghGoemans s over: Angelino en de Lente, van Art Schendel. 8.30—10.30: Derde c van duo's voor twee violen. Sam t en Adolphe Poth afgewisseld door lil voor sonraan door mej. Janne Bran J. R. Gravelotte, pianobegel. II 12.00: Jazz en andere populaire ir door de Ko-Mi-Ka band, beslaande i den van de Kon. Milit. Kapel. Persberichten. Huizen (130.9 M. Na 6 u. 1950 M 12.30: Tijdsein. 12.30—1 00: K Lunehmuziek door het trio van resla „Winkels". 5.306.30: Dinermi 6.307.00: Esperanto-les. 7.00— Engelsche les voor beginners 7 35— K.R.O. Cursus Kerklatijn door Leo 1 uit Alkmaar. 8.009.30- KRO. U: ding uit de St. Dominicuskerk, te Art dam. Gem. koor d. St. Antoniuskerk (i Capucynen) o. 1. v. Jos. H. Piccker Haak. organist. W. Laghuwilz, viool 't Lindenhout fluit. Jo. v Rvmenam. De vasten-medilatie van Pastoor Th Noord, pastoor te Langendijk Tot c a. is de uitzending uilsluitend Godsdiens Davenlry (1600 M.) 10 35: Kerkd 11.20: Het Gershom Park in eten Kw en solisten (piano, sopraan, bariton) 1.202.20: Dansmuziek. 2.50: Mu les. 3.35: Concert. 3 40- Franschi 4.10: Muziek. 4.20: Orkesleonce 4.35: Moderne gedichten. 4.50: Col 5.20: Reis-causerie'. 5.35: Ki uurtje. 6.20: Gramofoonmuziek. Nieuwsber. 7.05: Gramofoonmuzie 7.20: Maandoverzicht. 7 35: Pianoi ten van Beelhoven. 7.45: Lezing Grieksch looneel. 8.05: Het Harold Octet. A. Lilley, sopraan. 8.20: Le: How heredity is studied. 8.50- 0 concert. 9.20: Nipuwsber. 935: ziekles. 955: Nieuwsber. 10.00: Serva padrona." libretto van Feuerico. kest. 10.50—1220: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 1 11.00. 12 503.10: Orkestmncert 4.055.05: Orkestconcert. 8.20: Ca rie' over d'Annunzio. 8.5011.20: eert voor harp fluit clarinet Langenberg (469 M.) 12 25 Orkestconcert. 5.206.20- Concert, kamer-harp-terzet. 7.35: „Spuk" hoorspel uit Westfalen van Castelle Wahl. Muziek van Stierlin Hel Wesll sche kamer-orkest. W. Wahl, F. Cas en A. Imkamp. Könieswustorhausen (1250 M.) (Zee! 11.207.05: Lezingen en lessen. 7.20: „Das R'heingold" opera van Biel Wagner. I. d. Stedelijke Opera Charlol burg. Hamburg (395 M.) 3.35- Concert twee cello's. 5.20: Concert Walsmuz 7.20: ..Mein Leopold", volkssluk m z in 3 acten. l'Arronge. 10.5011 Dansmuziek. Brussel f509 Ml 5.206 20- Dansn 8.35- Concert door het radio-orkest. 10.35- Sluilen. Een lezer klaagt over den bedroeven toestand van den Haagweg, dien hij v°( op den overweg van de Nederl Spoorwe bij de Polgieterlaan uiterst gevaarlijk a voor paarden. Hij vraagt of de verschillende autoritei alles willen doen om hier verbetering brengen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10