CORRESPONDENTIE. Hier zijn de beloofde prijsraadsels! Le grooteren en de kleineren moeten allen raadsels oplossen, met meer en niet min er. Alsjeblieft niet nit grooten QVör plossen, ieder zijn eigen soort, anders geeft ei voor mij maar verwarring. En doei Uj nu allen een plezier en schrijft met Keds: Och, Tante, krijg ik nu eindelek ens een prijs? Ik loot er om, dus wacht llen maar geduldig en hoopvol af. Niet vergeten om je naam onder de aadsels te zetten. Tijdig inzenden. Ik hoop ok voor jullie, dat, met het oog op de ri^sraadsels, de kinderkrant Vrijdags zal erschgnen. Geen nieuwe raadsels nog sturen, nog enige weken wachten. L»ri6tal Mulder, verleden week geen brief an jullie ontvangen. Annie linschooten, ik hoop voor je, dat mij de volgende week kan schrijven, dat bent verhoogd. Jan en Eempien Wassenaar, prettig feest evierd met alle familieleden, die er waren? Alberdina v. dL Akker, ik heb als kind ei touwtje gesprongen, maar ik werd et idelijk moe van. Jan Freeke, ik zal je anecdote bewaren. Nico Oudshoorn, ik hoop, dat je er veel Sc zier in zult krijgen om mee te doeL. Willy Hol, was de kinderkrant zoo'n wel- ïme afleiding, toen je in bed lag? Verlang zoo naar je verjaardag? Toen ik een kind as, ik ook. Jan de Jong, noem mij maar Tante. Ik c-et heusch niet, of de kinderen hier in en Haag ook sigarenbandjes verzamelen, i, nu is het heerlijk weer om buiten te open. Liesje Stoffels, als je veel huiswerk hebt, iirfll dan maar geen brief bjj de raadsels. Gerrit Jan Prevo, neen, nog geen nieuwe ads els sturen, ik heb er zooveel liggen. Geertruida Kerkvliet, hier zijn de prjjs- Ladsels aL Neen, wacht nog eenige wekea ei raadsels te sturen. Toosje Taverne, het is nu al dagen lang ilk mooi, zonnig weer; ik begrip, dat je eer heerlijk hebt gewandeld. Janna v. d. Meer, we zijn wel op den- ilfden dag jarig, maar niet even oud, hoor. Annie de l'Ecluse, ja, beslist hebben we verscheidene van de zomersone gehad, e Februari ons mag geven; we worden ge» kkig goed bedeeld dit jaar in Februari, el Gustaaf Adolf Meyers, alsjeblieft nog nige weken wachten, ik zal er later wel a vragen. Je anecdote zal ik wel bewaren. Jac. Heemskerk, nu, dat is een aardig 'cote familie, dus nu met elf kinderen, efeliciteerd met het nieuwe broertje». Henny Hulsbergen Henning, dat van 10 aart heb je goed onthouden. Johan Leder, 3 of 4 is genoeg, nu met ze prijsraadsels moeten het 4 zijn. Louis van Wingen, vond je bet niet mooi het Mauritshuis, je komt tjjd te kort, oreel is daar te zien en te bewonderen. Bebby v. d. Heyden, zeker, ga maar net <»als Zwaantje meedoen en noem mij Tant.e. Elsa Been, ga je je moeder nu thuis hel» a? Vind je dat prettig? Jan is natuurlijk o 'g op school, nietwaar? iit Zwaantje Nanning, hoe is het er mee? ocl. niet ziek geworden? o Henk Boom, prettig dien verjaardag mee- fvierd? di Corry van Stralen, groot gelijk, een e ensch kikkert er heelemaal van op, van die zonnige dagen, na die koude, storm, gen, enz.; alles ziet er dan dadelijk zooveel 'D ooiijker uit. t Jan Evers och ja zoo'n kleine verandering sj aken, dat doe ik wel eens meer, als mij J' H beter lijkt. 3 Nico van Wijk dat moet toch nog weken iren eer de bloembollenvelden mooi zijn. i je er dan ook altijd naar kijken? ij Annie en Pietje Jongeleen ik heb al tel- t. ns gevraagd: voorloopig geen nieuwe adsels sturen! En dat vraag ik nu nog eeds. Kobus Koevoet je woont daar goed buiten het Vernedepark. je kunt daar van het -nnetje genieten en gauw beter worden -niet je nu ook van de verjaarscadeaux? Jacobus Brouwer ik hoop dat je bet recht naar je zin mag hebben op de Ambachts chool. Henk Döll waarom zet je op het adres: Mej. Cato van Boekeren. Zoo beet ik niet. ik heb wel eene zuster gehad, die zoo heette. Enny Arnold goed onthouden heb je het, ik wil voorloopig geen nieuwe raadsels hebben. Drietal Koevoet dat begrijp ik o, zoo best dat als je Zondags eene lange wandeling gaat maken met dat prachtige weer. dat er dan niet ook nog tijd vor een langen brief overblijft. Woont dat nieuwe neefje van jullie in Leiden? Catharina van Egmond ja de van Bleis wijkstraat waar ik tegen Mei ga wonen is vlak bij de Frederik Hendriklaan. O. ik vind hot veel gemakkelijker en prettiger om be neden te gaan wonen. Joop van der Bel ik was blij dat je het goed onthield dat ik nog geen nieuwe raad sels wil hebben. Ja ieder die lust heeft, moet maar een kansje wagen met de prijsraadsels. Emmy Christiaanse. o. dacht je daarom dat zij een echt nichtje van mij was. neen boor. dat is niet het geval. Lucas de Romijn hoe heerlijk voor je dat je moeder zoo goed vooruitgaat en al in bet zonnetje mag wandelen. Je bent zeker «Tg blij. Hendrika Ou\verke«rk, beb je dadelijk van je moeder een doos mooi postpapier gekre gen, toen je hoorde, dat je een raadsel- nichtje mocht worden, dat vind ik heel aardig voor je. Gerard de la Rie, neen, alsjeblieft nog geen nieuwe raadsels sturen, ik heb er nog genoeg. Leo Flipse, wat is dat voor een tablst? Zit daar dan een bon in? Drie zusjes v. Woudenberg, ik hoop, dat Anna spoedig weer beter zal zftn. Was 't nu Jantje, die mij dezen keer heeft geschreven, of Gerarda? Nel en Rika Owel, du3 het feest van je ouders is prettig gevierd en alles goed ai- geloopen, ook alle voordrachten. Willy de Neys, dus een prettigen verjaar dag gevierd en zooals Celia Muyzerl mg schreef, was het een vroolijk partijtje. Zyn Celia en jjj allebei je 80-jarige grootmoedal gaan feliciteeren en logeert Celia dan bjj jou? Gretha Tegelaar, natuurlijk is mooi weet veel vroolgker en veel gezonder, ook ais je er dan van geniet door uit te gaan. Dirkje Hopman, moet bet een verrassing voor je bleven wat je broer heeft geplant? Ja hoor, heel veel kinderen hebben je raad sel geraden. Was die tentoonstelling aardig7 Adriaan Bakker, Dinsdag en Woensdag, als ik al jullie brieven lee3 en beantwoord, dan heb ik heel wat werk hoor, dat zeg je terecht Sophietje Bink, wel ja, een mooie wande ling naar den Witte Singel om de brieven zelf weg te brengen, en zeker als je het langs den singel doet Stientje Hereur, wordt je broertje al 8 jaar? Ja zeker, mag hg meedoen. Mina Nieuwenhuis, van het eene verjaar- cadeau heb ik al kunnen zien, dat het mooi was en van alle andere cadeautjes wil ik graag gelooven, dat ze naar je zin waren. Marie Bakhuyzen, zoo, schrijf jij zoo gTaag met een vulpen, dan ben je anders dan ik, want- ik vind het allerakeligst. De raadsel- tante van vóór den oorlog noemde zich Marie van Amstel, maar die mevrouw heette heel anders, het was een schuilnaam. Ik heb maar altijd onder mijn eigen naam aan jullie geschreven. Nog geen nieuwe raadsels inzenden. Anje de Gelder, wat een leuk kindje heb je voor mrj geweekend. Ik vind het net zooals jij, heel fijn, dat zonnige weer, het zijn de zomersche dagen van Februari; ik hoop, dat je ook zulk mooi weer treft als je naar Boskoop gaat. Annie en Jan de Blanken, dank nog voor den brief van verleden week, waaruit ik zag, dat A. een heel prettigen verjaardag vierde. Jopie, Bertus en Dik Oostergo, zet mijn naam ook maar op het couvertje vindt dien onder de correspondentie staan. Je behoeft heusch niet iedere week een brief te schrij ven, er zijn zóóveel kinderen, die altijd alleen de raadseloplossingen schrijven. Herman Zaalberg, heel aardig vind ik dat portretje van je als padvinder, ik zal het ook in mijn album plakken; je hebt mjj al zóó dikwijls geschreven, dat ik het erg aar dig vind. nu ook eens te weten hoe of je er uitziet. Wees maar voorzichtig in dat schommelende roeibootje. Kan je goed zwemmen? Daan Baars, ja als je weer eens in Haar lem bent, moet je de Bavokerk vooral eens gaan bekijken. Janni en Leen Schenkeveld, dat was ver velend, allebei tegelijk ziek een paar weken. Ik hoop, dat het mooie weer der laatste da gen jullie flink heeft opgeknapt Bram Linschooten, je brief verleden week over de post kwam veel te laat ik schrijf Dinsdags en Woensdags voor jullie. Tk vind het ook prachtig weer en geniet er erg van. Neen ik ga nooit naar die wedstrijden kij ken, maar daarom wil ik best gelooven, dat jij het graag doet. Als kind hield ik wel veel van gymnastiek, die tijd is lang voorbij Greta de Vries, dat vind ik heel aardig en vriendelijk van je bedacht: ze ligt altijd buiten, maar als je op bezoek-uur gaat, vraag maar eens wanneer of dat is, dan zal jc wel gezegd worden waar zij ligt. Het is in het kinderziekenhuis op den Rijnsburger- weg. Michcla en Lena de Vleeshouwer, ik heb ook al zoo vreeselijk veel sneeuwklokjes overal gezien; de laatste weken en er zijn ook al veel struiken waar wat groen aan komt; ik kijk er met genoegen naar in het bosch of de Scheveningsche Boschies Katalin Komlos, ja voor jou is het ook jammer als de kinderkrant pas Zaterdags komt. Heb je den laatsten tijd niet erg ge noten van al die zonneschijn. Zoo, wandel je dan met een zuster op het terrein, nu het terrein is groot genoeg. Liggen er nu al zoo vele kinderen buiten, wat heerlijk voor hen allemaal. Voor iedereen die mij door jou de groeten stuurt, de groeten erug hoor Gezel lig voor je, die muziek, ja die liederen ken ik wel. Jana Rqoda, ik weet dat het altijd een teleurstelling is voor de jeugd als de kin derkrant pas Zaterdags komt. Wat zijn jullie thuis met een groote familie, dat is wel ge zellig, vindt je niet. Guus Glasbergen, neen warm is het nog alles behalve, maar de zon is zoo lekker, als die geheel weg is, is het nog frisch eenoeg, dat zal jij in je tentje ook wel voden Cootje Poldervaart, zoo, dus nu ga je voortaan naar een andere school. Ja zeker, R. Koopmans van Boekeren was mijn vader, hij heeft heel veel kinderboeken geschreven, de meeste er van bezit ik gelukkig, maar, helaas, niet allemaal Willy Horst, dat meisje h et Else Ilcintz, je weet wel toen je mij bezocht, dat die mevrouw je vertelde dat jou Papa een schoolvriend was van haar zoon. Jo en Riekie Minnema. jammer hoor van je kleine poesje, gelukkig, dat jullie er nog een hebben, namelijk nog een pops, de moe der. Dus beiden tevreden met het rapport, dat is altijd prettig. Annie van Oort wat heb je mij weer veel geschreven en een stuk uit hel boek verteld. Hel was ook niet aardig van Zwarlje om haar zusjes nat te gooien. Nelie en Lena Oostveen was de film mooi? neen ik heb die niet gezien er wel over gehooid. Dus Lena was blij met haar rapport. Jo Nagtegaal en Agatha Braat ik vind wel gemakkei ijk jullie samen te aniwoor- den, je schrijft ook samen en het ts toch al zoo'n reuzencorrespondentie. Voor jullie ook heerlijk dat mooie weer als je builen woont en dan graag wandelt. Rika en Mies Verbiest nu begrijp ik het hoor na den brief van Rika je benl wel zusjes maar Rika houdt haar grootmoeder gezelschap en woont bij haar in. Sarie Boom zeker sluit jij je brief maar altijd bij B. en N. in. dat is gemakkelijk. Ja N. en B .ik weet het Maredijkje wel, ik heb er in mijn jeugd ook dikwijls ge wandeld. Wiesje en Heiltje Vis wel gefeliciteerd met het nieuwe zusje. Hoe gek eerst die vergissing, ik houd dol van kleine kinde ren maar als er 25 tegelijk huilen dal zou ik geen mooie muziek vinden. Mienlje en Nettie van Riessen het was heel jammer voor allen toen in Katwijk dat het dien Donderdag niet zulk mooi zon nig weer was. dan zouden jullie ook minder koud zijn terug gekomen.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17