ken Die onzekerheid deed Vitesse's fweede doelpunt dan ook lang uitblijven. H.K V bezit een minder sterke combina tie dan vorige seizoenen. De dames zijn liog steeds goed in haar veldspel, doch min der schotvaardig. Van het heeren-ze9tal blijft Leene een prettige jongen, een snel looper en een «lpchl schutter. Nell zou met ziin aanleg verder komen en voor zijn club van meer nut zijn. wanneer hij meer aan dacht aan het spel en minder attentie aan de fouten ziiner medespelers schonk. In het midden der eerste helft gaf Be- zuyen met een mooi schot Vitesse de leiding (1—0) en eerst een kwartier néi de rust kwam door van Beeck het tweede doelpunt (20).Na de wisseling ging het vlotter. Een zuivere pass van Uittenbroek stelde Ter Poorten in staat het derde doelpunt te ma ken (30). en toen kort daarop beide Haag se he verdedigers den Vitesse-aanvoerder bleven bewaken kon Ter Poorten ongehin derd naar den korf loopen en inschieten. (40). Het eenige vermeldenswaardige feit nadien was een tweede fout der H.K.V.-ver dediging, waardoor mei. O. Pino Post de score kon verhoogen (50. Kort daarop kwam het einde. HET ZUIDEN—FLUKS 6—1. Fluks verschijnt met invallers voor Buys en v. Weezeidoch heeft v Bemmel in de gelederen. Het Zuiden telt één reserve. De wedstrijd begint in een snel tempo en aan vankelijk is er van eenig overwicht geen sprake. Het blijkt echter al spoedig, dat Hte Zuiden wat betreft het maken van doel punten haar gasten een eind voor is. Met een ver schot geeft Beverdam zijn club de leiding (10). Vrijwel onmiddellijk daarop weet de Fluks-aanval dien voorsprong te niet te doen (11). ïn de volgende opstel ling komt Het Zuiden in de meerderheid en door v d. Blankenvoort veroveren de Rot terdammers wederom de leiding (21). ter- wiil dezelfde speler ook het volgende doel punt voor zijn rekening neemt (31). Het Zuiden krijgt nu v Eek c.9 in den aanval en hoewel Fluks niet verslapt en flink vol houdt. kan v Eek toch nog vóór de rust een vierde doelpunt maken (41). De tweede helft brengt een tijdlang een op en neer gaand spel. totdat v. Eek den siand verhoogt (51) Tn de beginopstelling wegen de partijen weer tegen elkaar op, doch langzaam aan krijgt de thuisclub door grooter uithoudingsvermogen een overwicht. Die meerderheid heeft nog slechts één doel punt tengevolge, dat kort voor het einde door een speelster wordt gemaakt (61). M it dezen stand kondigt de heer Schaap het einde aan. WIELRENNEN. BLUFT DE N. W. B. BESTAAN? Het resultaat van de gisteren gehouden provinciale vergaderingen van den N. W. B. js als volgt zegt de „Crt.": Vóór liquidatie spraken zich uit de pro vincies Zuid-Holland en Limburg. Tegen liquidatie verklaarden zich Noord- Brabant. Utrecht. Zeeland en Gelderland, terwijl Groningen zich principieel eveneen» tegen liquidatie uitsprak, doch het nemen van een definitief besluit een week uit stelde Noord-Holland moet nog vergaderen. GYMNASTIEK.# UITVOERING VAN „EXCELSIOR". Steeds meer vooruitgang. Er schuilt een zeker genoegen in van jaar tot jaar, van uitvoering tot uitvoering, den groei en bloei eener vereeniging te consta- ieeen en de nieuwe winst vast te leggen. Zóó gaat het ons ook ten opzichte van Exel9ior, daCeen langdurige periode van aftakeling en verval reeft doorgemaakt, maar sedert eenige jaren aan een nieuwe jeugd is be gonnen en op iedere uitvoering weer bewij zen heeft' gegeven van toenemende kracht en van groeiende actie. En. eerlijk gezegd, heugt het ons niet dat wij met zooveel vol doening haar prestaties hebben aanschouwd als op de 27ste uitvoering, die Zaterdagavond ia de groote zaal van L'Union is gegeven! Voort 't eerst vierde men ditmaal feest in besloten kring en het bleek voor deze zaal goed gezien want Ercelsior heeft een zoo groot aantal donateurs en donatrices dat er ook nu geen plaatsje onbezet is ge bleven. Begrijpelijk was het dat de voorzit ter. de heer Galjaard daar in zijn openings woord even zijn blijdschap over moest uit spreken, teven9 anderen opwekkende zich aan te sluiten. Spreker heette vervolgens in het bijzonder welkom, den eere-voorzitter, den heer Ant. Metz; mevr. Dieben. die ook dezen avond de oefeningen weer op de piano zou begeleiden, benevens afgevaardigden van zuster- en andere vereenigingen. om te be sluiten met te wijzen op den vooruitgang van het ledental en den leider, den heer P. Nievaart, dank te zeggen voor het vele werk, dat hij in het belang van Excelsior verricht. Zooals wij hiervoor reeds gezegd hebben heeft het peil van deze uitvoering dat der voorgaande belangrijk oveTtroffen. Er zit nieuw leven en nieuwe kracht in Excelsior, de toeloop van leden en adspiranten bewijst het, eu onder de goede leiding van den heer Nievaart zién wij de vereeniging in de naaste toekomst haar oude plaats in de Leid- sche turnwereld weer hernemen. Het beste nummer is zonder twijfel dat der Niels Bukh- oefeningen geweest. De werkende ledeD de monsteerden hier op overtuigende wijze hun vooruitgang. Zij begrepen dat het bij dit systeem niet enkel gaat om de beweging ze'lf. doch veeleer om het feit dat zij krach tig en snel wordt uitgevoerd en gaven aldus een keurige vertolking, die warm is toege juicht. Trouwens: ook de gewone vrije oefeningen mochten gezien worden en wer den zonder storende fouten volbracht. Aan merkelijk lager in kwaliteit stond het rek- turne'n maar wij hebben goede hoop dat ook dit spoedig zal verbeteren, gelet op het werk der nieuwe derde-graads-turners. dat na een voorbereiding van een maand of drie toch ook stellig zoo kwaad niet was. Intus- schen viel dit nummer na het andere, zoo veel betere, werk der leden legen en het was maar goed dat de leider de interesse van het publiek weer opwekte door het uitvoeren van den reuzenzwaai en van de moeilijkste le graads-rekoefening, gelijk die is vastgesteld voor de met Pinksteren te houden bondsfees- ten in Utrecht. Nóch deze. nóch de door een ander uitgevoerde 2e graads-oefening was geheel smetloos, maar de aantrekkelijkheid werd er in iedere geval ten zeerste door ver hoogd. Aan de brug tenslotte leverden de leden over het algemeen goed werk. Het kan dikwijls nog een tikje losser, een weinig sierlijker mar dit doet niets af aan het feit dat de vertolking der toch niet zoo heel ge makkelijke oefenstof alleszins te prijzen viel. Vooruitgang bij de leden, vooruitgang ook bij de adspiranten. die nu in een oudere groep B en een jongere groep A zijn ver deeld. Marschoefeningen vooral schijnen de liefde van den leider te hebben en de jon gens hebben er ons dan ook ruimschoots op vergast, 't Was trouwens in orde: correct, ordelijk, zonder fouten, terwijl de stokoefei- ningen der B- en. zij het in beperkte mate, ook de vrije oefeningen der A-groep er zich best bij aansloten evenals het brugturnen, dat vele goede kwaliteiten be'zat. al kon het achterwaarts zwaaien van velen nog krach tiger en meer gestrekt geschieden. Ter afwisseling van al deze nummers werden e*en aantal fraaie standen vertoond en zorgde een drietal athletisch gebouwde turners voor een speciale attractie door hun acrobatische en oogenschijnlijk hals brekende toeren. Voordat er gepauzeerd werd betrad de heer Galjaard nog het podium om den heer Nievaart te,huldigen voor zijn werk als leider en hem namens de vereeniging een enveloppe met inhoud te overhandigen, en tevens om mevr. Dieben bloemen aan te bieden als dank voor haar muzikale illus tratie. Na de pauze tenslotte de schetterende go- luiden eener goede band, aardige voordrach ten van den heer J. de Wolf en optreden van het acrobaten-trio, met als variatie nog een scheTmdemonstratie. Een bal onder leiding van den heer A. N. van Wijk hield de aan wezigen tot heel laat (of vroeg) bijeen! HOCKEY. H. O. C. UILEIDEN 1—6. Beide tegenstanders beginnen met blanco conduite dezen wedstrijd, wat b treft het aantal winstpunten in de corap titie, hoewel H. O. C. Ill door doelgemi delde zich onder Leiden bevindt. Aangezit echter bij degradatie en promotie het doi gemiddelde geen doorslag mag geven, wj het voor beide partijen van wezenlijk b lang dezen wedstrijd te winnen en de ai der de eer te laten van degradatiewedstri den te spelen, tegen de kampioen van i derde klasse. Beide elftallen stellen zich dan ook vo ledig op (Leiden voor het eerst van het jaa Het Leidsche elftal bestond uit: doel: Po tel; achter: Tjeenk Willink, Bijleveli midden- Kamerling, Cardinaal. Frank; voo Soeters, Schwarz. Hehewerth. de Groo v. d. Meulen. Dit op papier zoo sterke elft mocht gerust een teleurstelling genoen worden. Individueel werd er soms aard werk gedaan, maar het geheel rammel' en liep zonder verband door elkaar. H aantal missers was ontelbaar, hoe iedi ook z'n best deed. Laten we het voorjai maar de schuld geven. Slechts Postel. Bj leveld en Tjeenk Willink waren betrekk lijk zeker van zich zelf. In het begin golft het spel op en nee zonder dat doelpunten geboren worde Beide voorhoedes probeeren alles, zondi succes. Uit een vrijen slag. welke door de H. O. C.-midvoor werd doorgezet, profite rende van een zekere verbazing van Leidsche verdediging, daar de bal voor de vrijen slag nog niet stil lag. ontstond h eenige doelpunt in dezen wedstrijd. Na half-time zet Leiden er alles op o de zoo noodzakelijke goals te maken i hoewel het eerste kwartier Leiden aanme kelijk sterker is. verhindert het algehei ontbreken van samenspel en 9chot hi scoren. Langzamerhand wordt het evei wicht hersteld en niet meer verbroken. M 10 voor H.O.C. TTT eindigt deze wedstriij Zondag a.s. speel I Leiden thuis ten dezelfde vereeniging Wint Leiden (het Ie rein is niet zonder voordeel), dan moet ee beslissingswedstrijd worden gespeeld- ve liest zij of speelt zij geliik dan zal Leide tegen de kampioen 3e klasse degradati wedstrijden moeten spelen. LEIDSCHE DAMES 11-TAL— H. O. C. DAMES 11-TAL 0—3. Doze wedstrijd welke 's morgens gespee werd, werd slechte beheerscht door vraag: ,,met hoeveel zullen we verliezen' Inderdaad waa het H.O.C.-ll-tal, waano internationals speelden, en dat ongeslagi kampioen is zonder één tegenpunt sid( twee jaar, zoowel individueel aia gehee voor de Leidsche dames te sterk. Niettegenstaande dat wisten de dami door enthousiasme hun deficit aan techmi te vergoeden, en zelfs gedurende den g heelen wedstrijd telkens het H.O.C.-doel l belagen en 't eerste kwartier na halftin in het veld in de meerderheid te zijn. Eenige schoten van mej. Hirschig, waa van één tegen de bovenlat, verdienden ee tegenpunt op te leveren. Ook de keepstt van Leiden, mej. v. Bommel, deed voo treffelijk werk, en wist de onmogelijkst schoten te keeren. Zonder haar was bi leed niet te overzien geweest. In de verd diging blonken verder mej. v. Deiose e mej. Benthem Sypkens door fraai vasthoi den uit. Na een overrompelende eerste minuten, waarin H.O.C. twee goals wei te maken,Ngaat h<*t spel meer gelijk op t< halftime, hoewel H.O.C. sterker blijft. N halftime ontstaat een periode van Lei dec overwicht, waarna H.O.C. weer sterki wordt, en de Leidsche keepster tenslott nog eenmaal voor een hoog schot mof zwichten. Het einde komt met een nederlaag voo Leiden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14