S9D. gew. ge!. verl. v.—t. pnt. A. G. 0. V. V. 17 10 2 5 53—20 22 Z A C 16 10 1 5 4229 21 Enschede 15 9 1 5 60—31 19 Ensch. Boys 17 8 1 8 4019 17 Wageningen 16 6 4 6 38-38 16 Go Ahead 16 7 2 7 31—39 16 Heracles 15 7 1 7 46—32 15 Vitesse 16 6 2 8 32—40 14 Hob. et Vel. 17 6 1 10 41—66 13 D. 0. T. 0. 15 3 1 11 21—41 7 De groote strijd in het Zuiden tusschen Noad en Wilhelmina, en die door een buitengewoon talrijk publiek werd bijge woond, is door Noad met 20 gewonnen. Het spel was zeer nerveus. Langen tijd wogen de ploegen tegen elkaar op, doch een kwartier voor het einde scoorde Noad tweemaal vlak na elkaar Wilhelmina was geslagen en verloor hiermede haaT mooie kans op den titel, althans waneer Noad er in slaagt uit haar laatste wedstrijd minstens één punt te halen. Vergissen wij ons niet dan moet zij echter spelen tegen N. A. C., dat eveneens nog een kans heeft Want win nen de menschen uit Breda van Noad dan staat zij met Noad en Wilhelmina eelijk en moeten er beslissingswedstrijden worden ge speeld Aan den staart is B. V V vrij kans loos. Nog een punt voor Roermond en de Bosschenaren bliiven nummer laatst. gsp. gew "pi. verl. v—t. pnt N. 0. A. D. 17 12 2 3 43—22 26 Wilhelmina 18 11 4 3 36—2G 26 N. A C. 17 11 2 4 48—29 24 Eindhoven 18 7 5 6 41—29 19 M V. V. 17 7 S 7 82—28 17 Longa 16 6 10 81—36 12 Philips 16 6 2 9 32—38 12 Willem II 16 6 2 9 25—43 12 Roermond 17 5 1 11 26—39 11 B. V. V. 18 3 5 10 33—57 11 In het Noorden verloor Alcides een puntje tegen Leeuwarden, waardoor de positie van Velocitas. dat Achilles met 21 klopte, weer verbeterde. Tusschen de staartclubs blijft de groote spanning bestaan. Het gevaarlijkst is de positie van G. V. A. V.. dat tegen G. V V. ten onder ging, en van Frisia. Veen- dam deed keurig werk door Friesland met 41 te slaan en zich een weinig uit de ge vaarlijke zone omhoog te werken. gsp. g£W. gel. verl. v.t. pnt. Vt'locilas 16 13 2 1 61—16 28 Alcides 12 7 3 2 32—28 17 Friesland 14 8 1 5 47—26 17 Leeuwarden 14 6 2 6 37—34 14 Achilles 14 5 2 7 85—34 12 Veendam 13 5 1 7 26—85 11 G. V. V. 13 5 1 7 2641 11 Be Quick 14 5 1 8 3015 11 Frisia 12 8 1 8 16—37 7 G. V. A. V. 12 8 9 20—35 6 TWEEDE-KLAS-KAMPIOENEN. Zooals wij al hebben gemeld is in afdee- ling 1 Velox (Utrecht) kampioen der 2de klasse B. In de A-groep moet D. E. G. (Am sterdam) haar laatsten wedstrijd winnen om den titel te behalen. In afdeeling II maken Unitas (Gorkum) en II. D. V. S. (Schiedam) de beste kansen. De beslissing is echter nog niet gevallen. In het Oosten werd N. E. C. (Arnhem) eenige weken geleden reeds kampioen der eene groep, terwijl Tubantia (Hengelo) gis teren al9 concurrent naast haar is geplaatst. Het Zuiden heeft één 2de klasse-kampioen, namelijk Bredania. In het Noorden is nog niets beslist. Vermoedelijk wordt daar de titel behaald door Sneek en H. S. C. (Hooge- zand), dat echter in W. V. V. (Winschoten) een ernstig concurrent heeft. PROTEST H. V. V. TEGEN H. F. C. Eenige weken geleden werd tijdens den wedstrijd H. F. C.H. V. V. na de rust de Haagsche aanvoerder Neuerburg door den scheidsrechter uit het veld gezet, zonder voorafgaande waarschuwing. H. F. C. won den wedstrijd met 21. Na afloop werd door H. V. V. tegen het uit het veld zenden van Neuerburg geprotesteerd. Dit protest is Zaterdagavond in Utrecht behandeld en de Protest-Commissie heeft in voor H. V. V. gun9tigen zin beslist, aldus bet „Hbld.". .Vermoedelijk zal de N. V. B. derhalve tot het besluit komen, om de laalsL: 19 minu ten van dezen wedstrijd te doen overspelen, waardoor dus het resultaat van dezen wed strijd nog al9 niet vastgesteld moet worden beschouwd. A. S. C.VOORWAARTS 2—1. Een ztiijd tusschen twee zwakke ploegen. Gehandicapt door het niet meespelen van Van Nus was Voorwaarts voorbestemd om te verliezen tegen A. S. C., maar het heeft ondanks dat maar weinig gescheeld of de Utrechtenaren hadden een puntje mee naar de Domstad genomen. Hetgeen dan niet le danken geweest zou zijn aan eigen goed spel maar wel aan het uiterst zwakke optreden der Leidsche ploeg, die gistermiddag vol komen uit vorm was. De roodzwarten had den Liotard en Van der Valk al9 invallers voor Bliek en De Jong, maar dit feit kan op het spelpeil geen overwegenden invloed hebben uitgeoefend. Stuk voor stuk waren de A. S. G.'ers slecht op dreef en alleen Josson, Van der Meer en soms ook Stepha- nus hebben daarop een gunstige uitzonde ring gemaakt Voor de pauze moest ook Dellebarre bij hen worden gerekend. Feite lijk was hij toen de eenige gevaarlijke man in de voorhoede, niettegenstaande hij door Brouwer zwak werd gesteund en zijn snel heid en stevig doorzetten waren toen dan- ook oorzaak dat A. S. C. reeds acht minuten na den aanvang door Goslings, uit een zui ver geplaatsten voorzet van links, de lei- ling nam. In de tweede helft presteerde hij echter weinig meer, terwijl zjjn kwade hu meur toen bovendien den goeden indruk van vóór de pauze nog meer vervaagde. 01 A. S. G. verdiend gewonnen heeft znNen wij niet trachten uit te maken. Het verschil was in ieder geval gering en beide ploegen heb ben tallooze seoring-kansen gehad, maar ze steeds weer verknoeid. Voorwaarts begon niet onverdienstelijk en drong A. S. G. direct op eigen helft terug. Weldra bleek echter dat haar spel de fijne puntjes miste en dat het in de Utrechtsche voorhoede met de schotvaardigheid vrij ho peloos was gesteld. Het was Dellebarre gelijk wij al zeiden die na acht minuten aan Goslings de kans gaf te doelpunten en de Leidsche captain heeft er een dankbaar gebruik van gemaakt. Daarna heeft ook laatstgenoemde niet al te veel meer kun nen uitrichten, mede doordat de halflinte slecht plaatste en hij door den Utrechtschen rechtsback als een schaduw werd gevolgd en bewaakt. Het werd nu een slappe ver tooning, waarin pas tegen de pauze eenige opleving kwam toen A. S. C. wat feller ging aanvallen en Janssenenkele goede aanval len inleidde, waarvan er één tot succes ge leid zou hebben ware het niet dat Brouwer van zeer dichtbij, langs het vijandelijk doel schoot. Na de hervatting verscheen A. S. C. in een andere opstelling. Van der Poel stond nu midhalf; Liotard nam zijn plaats in de voorhoede in terwijl Van der Valk van de spil- naar de rechtshalfplaals verhuisde. Het baatte echter weinig. Wel verhoogde Janssen binnen enkele minuten al den voor sprong toen de Utrechtsche linksback vlak voor het doel den bal voor zijn voeten kopte maar kracht en actie ging er daarna /an hot Leidsche team niet uit. vooral niet nu ook Dellebarre uit vorm was. Er werd door de meeste spelers stellig hard gewerkt, evenals trouwens door Voorwaarts, dat op prijzenswaardige manier i9 blijven zwoegen maar het was meestal onpractisch en daar door nutteloos. Vijf minuten na het tweede doelpunt van A. S. C. scoorde Voorwaarts uit een corner tegen, en in dezen stand, 21, is geen wijziging meer gekomen niet tegenstaande Goslings nog eens alleen voor den keeper kwam te staan (en naast schoot) niettegenstaande ook het alles-op-alles- zetten der gasten, van wie de rechtsback nu telkens ver mee ten aanval trok en zelfs tal van corners nam. De Utrechtsche aan vallen misten evenzeer samenhang en goede afwerking als de Leidsche en vooral Josson had er dan ook weinig moeite mee. De laatste ontmoeting op eigen veld bracht A. S C. dus een 21-zege. De wedstrijd werd door den heer Iden- burg op behoorlijke wijze geleid al floot hij eenige malen op een moment dat het beter was geweest te laten doorspelen. L. F. C. I—ALPHEN I 2—4. Goed spel der tbuisclnb na de rnsi Deze wedstrijd was precies het te overgestelde van verleden week. Weni voor rust slecht gespeeld, na rust was zooveel te beter. Dat het ook nu tot gelijk spel kwam, was hoofdzakeliji wijten aan onfortuinlijk schieten. Om 2 uur stellen beide elftallen zich L. F. C. speelt met zon en wind Ie Direct ontwikkelt zich een vlug spel Alphen iets in de meerderheid. Vooral Alphen-midvoor is een voortdurende bei ging voor de L. F. C.-achterhoede. Spo weet hij dan ook de score te openen (0 en zelfs eenigen tijd later den voorspi te vergrooten (02). L. F. C. probeert een andere opstelling het spel te verp! sen maar niets helpt en nog voor rust l Alphen een 04-voorsprong. Zooals reeds gezegd- na rust een ge ander L F C. Het wil echter niet luk en als L. F C. een penalty wordt toegel wordt deze keihard tegen den paal ge?' ten. Niet ontmoedigd valt L. F. C. aan eendelijk heeft zij succes (14). Ook Alp geeft zich niet gewonnen en bij en doorbraken kan Raaphorst ternauwen redden. Nogmaals ziet L F. C kans Mooten den achterstand te verkleinen en onder hevigen druk op 't Alphen-i komt het einde. Scheidsrechter Hakker was niet a even gelukkig in zijn beslissingen, n hield de teugels strak in handen. O. N. A.—LUGDUNUM 5—2. De Leidenaars verknoeien vele kanse Ondanks de zware nederlaag, is Lug num geenszins de mindere geweest O.N.A. Zelf8 is Lugdunum over het a meen meer in den aanval geweest, doch ontelbare bijna opgelegde kansen, wer allen verknoeid, terwijl daarentegen O.ï van iedere gelegenlieid profiteerde en d door 5 doelpunten fabriceerde. Het spel gro-en-witten was zeel to kort om sucee kunnen boeken, zoodat steeds een b van een of anderen achterspeler van O.) redding bracht. Bovendien was ook veld van dien aard, dat goed voetbal onmogelijk was. De voorhoede van V.l waarin vooral de middenvoor, die B>pel steeds openhield, uitblonk spe< systeemloos en steeds werd met ha fopsche trappen de bal naar links en re< gespeeld, doch daardoor werd ook de terhoede van Lugd uit haar verband rukt. Waren de Gouwenaars cenmaai het doel, kan kon meo er zekei van da-t de een of andere speler een schot 1< dat goed gericht was. De enkele m dat zij doorbraken tost* bet Lugdcr telkens een doeipmt. Zooéls wij ru^ds moreerden speeide dc voorhoede von I dunum een te kort en peuterig samen! en was zij daardoor niet productief. I het ook zij Lugdunum heeft verloren de nederlaag is volkomen verdiend. Over den wedstrijd het volgende Als om 2 uur de scheidsrechter begin: laat, stelt Lugdunum zich volledig O.N.A. trapt af, doch onmiddellijk gr Lugdunum in en is in den aanval. Bim 6 minuten geeft De Roo met een onho baar schot Lugd. de leiding 01. O.N.A. weer aftrapt, valt Lugd. dir aan en neemt het 6pel in handen. Het I dat Lugd. een groote overwinning za) halen- Telkens zitten de groen-witten v het vijandelijk doel, doch nu begint malaise met dat te korte samenspel, ondanks krijgt de rechts-binnen verschil' de malen, den bal zoodanig t-oegespe; dat hij deze voor het intrappen heeft, d ook telkens miste deze speler de hem boden kansen. O.N.A. werkt zich los komt nu in den aanval. De vleugelspel worden door denvmidvoor aan het werk zet, een voorzet van links volgt en daarop is de stand gelijk 11. Hoe ook Lugd. werkt, de leiding kan niet heroveren en met gelijken stand tre de rust in 11. Na de rust ie O.N.A. direct in den i ▼al en moet Lugd alle zeilen bijzetten onheil te voorkomen. Lugdunum heeft blijkbaar veel moeite om zich op wtevst zware en glad terrein staande

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 12