correspondentie. t Middagmaal van den Keizer USJE's NAAM. Napoleon vermomde zich graag, ten th ongemerkt tusschen zijn volk te en te weten te komen, hoe men j dacht. middaf. toen hij met Duroc. zijn in een klein café gegeten had, zij plotseling tot de ontdekking, dat van beiden geld bij zich hadden. te doen? Duroc ging naar de juf- hter de toonbank, die de eigenares café was en deelde haar hun ver- ij mee. houdster, een oude, norsche vrouw re mededeeling echter heel slecht leed. alsof de beide vreemdelingen oplichters waren en dreigde hen jolitie. on en zijn trouwe Duroc waren nd. Moesten zij nu hun incognito n voor een rekening van veertien Want dit was het bedrag, dat zij schuldig waren. oogenblik kwam de ke'lner ech- henbeide. Hij zei: die heeren zullen toch geen op- rijn! Het lijken me zelfs heel brave k zal die veertien francs zoolang betalen en twijfel er geen oogen dat ik ze terugkrijg." voldeed de nota. later kwam Duroc terug en n de caféhoudster tot groote rer an haar en haar gasten, die den net alleen uitgelachen, maar hem rspeld hadden, dat hij er voor zijn francs zou invliegen, café te koop?" angt af van den prijs, dien men er ven wil," antwoordde de vrouw, kan u wel zeggen, dat het meer lien francs is!" ïel is het? Gij hebt de som slechts D." duizend francs. Geen cent min- :ijn ze," zei Duroc, terwijl hij zijn le le voorschijn haalde en het geld „Uit naam van mijn metgezel geef fé aan uw kellner, om hem te be- x>r het vertrouwen, dat hij in ons :eft." metgezel is?" eizer." door DE LILLE HOGERWAARD. :ullen wij ons Zusje noemen? Wimmie's vraag op zeek'ren dag. ad de mooiste naam Mathilde, ieder met een blijden lach. der scheen zich te bedenken toen: Ik kies Magdaleen, ;r vond Marie het mooiste I mmie zelf was voor Heieen. hte Vader, zei: Ons Kleintje ieeten: Liesj' of Albertien. leel riep Loes, ik vind het mooiste liefste naampje heusch Christien. n na veel overleggen irnen eens en Carolien isje heeten. Dat vond ieder wien naam. Na 'n dag of tien as.Als z' in haar wiegje lachte, eder altijd: Kleine Poes. spelend met de kleuter, verrukt: Och, wat een snoes! der noemde 't kleine hoopje iegje: Allerliefste Pop. t zei: Het is een dikkerd, lus voortaan: Opa's Prop. - zei tegen 't nieuwe Zusje, iel en zoet was: Wat 'n Schatl vond, als het aan zijn haar trok: het toch een kleine Kat - dus wel een massa namen, ^en daarvan was Carolien. 'Is z'eenmaal groot zal wezer tert zij naar dien misschien Wat een massa brieven 1 Groote liefheb berij den laatsten tijd! Heel aardig hoor. Spoedig zal ik weer eens prijsraadsels geven. Ja. door die massa brieven moet ik soms zoo'n reuzencorrespondenlie geven, dat het wel met de raadsels en alle namen erbij de halve- courant in beslag neemt. Otto Crabbendarn je dc-ed dat heel vlug. Donderdags de roodc hond en Zaterdags al weer naar beneden. Ileel mooie cijfers, prettig voor je. Hanna van Wilsum. neen nog niet wacht maar totdat ik er om vraag, ik heb nu nog genoeg. Gustaaf Adolf Meyers zóó feest gevierd? heb jij ook mee gedaan aan de voordrach ten? Hendrika Ouwerkerk wordt gerust een raadselnichtje van mij. Henk Boom ik ben in 't voorjaar ook zoo dankbaar als de zon schijnt. GeTrit Jan Prevo gelukkig dat je mijn verzoek over nieuwe raadsels hebt gelezen. Willy Hol ik vind prettiger dat je mij hebt gezegd hoe je genoemd wordt, want die lange namen voluit zooals ik je tot nu toe ver meldde. dat klinkt zoo stijf. Groot gelijk, de kindercourant i9 een aardig tijdverdrijf, zoo als jij het noemt, de ee-n gebruikt het voor Zondags een ander voor den vrijen Zater dagmiddag of -avond. Katalin Komlos ik heb heusch gedaan wat ik je verleden week schreef, als de zon scheen dan dacht ik aan jou. Wat heer lijk toch dat je bij mooi weer mag wan delen, zal je mij de volgende week eens schrijven waar je dan wandelt. Mej. d. J. is zeker ook blij voor je dat je al mag wan delen. Hoe grappig wat je mij schreef wat dat meisie 's morgens zegt als je je aan 't waaschen bent. Krijg je zulke gezonde dikke beenen? Prachtig hoor. Cato Wouterlood het is prettig voor je moeder dat als zij eens ziek is. jij dan kunt helpen thuis. Ik hoop dat je gauw weer naar school kan gaan. dat zou het bewijs zijn. dat je moeder weer heelemaal beter is. Jan en Eempien Wasenaar als je dit leest, is een groot feest voor jullie, want moeders verjaardag is een van de mooiste feestdagen die er voor kinderen bestaan. Als er nu Zon dag veel familie overkomt, dan schrijven jullie maar eens een keertje geen brief. Veel plezier I Jan de Jong zou was dat zoo mooi dat tableau van Leidens ontzet! Ik ben ook blij dat het niet meer stormt, dat is afschuwelijk, we hebben nu al dagen een heerlijk zon netje. dat vindt jij als buitenkind zeker ook erg welkom. Jana Rooda, het is heel best, hoor, dat je voortaan samen met Guus inzendt. Ga je hem dikwijls bezoeken? Dan kunnen jullie wel samen de raadsels oplossen. Noem mij gerust Tante. Guus Glasbergen, de laatste dagen met het zonnetje zat het voor jou en Jannie wel heel veel beter en prettiger zijn buiten in de tent. dat zal jullie goed doen. Ik hoop, dat dit goede weer nog wat blijft. Mientje en Nettie van Riessen, het is te hopen, dat het Donderdag net zulk mooi weer is als vandaag (het is nu Dinsdag nu ik de correspondentie begin). Dan zal het wel aardig zijn aan zee, schrijf er mij maar een woordje over. Ans en Didi Kouw, wat vele verschillende lessen Diano. zang. dansen, naaien, jullie hebt het drulj maar 't is wel heerlijk om zooveel te mogen leeren, en dan na al dat leeren thuis eens gezellig met de poppen spelen; groot gelijk hoor. Wou je voor mij, om het mij te laten lezen, zoo'n versje uit schrijven? Leo Flipse, prettig die belooning in je spaarpot voor het goede rapport. Bezoeken bij een tandarts zijn geen pleziertje, dat weet ik hoor bij ondervinding Janna v. d. Meer. goed zoo, nu heb je het duidelijker uitgelegd. Nico Oudshoorn, op je beide vragen ant woord ik: zeker, ga gerust je gang. Johan Leder, heel flink, dat je zoo lang hebt gedacht er over. maar je behoeft ze volstrekt niet alle acht op te lossen. Toosje Taverne, jij kan goed wandelen, naar Valkenburg en Katwijk. Was je niet moe toen je thuis kwam? Marie Bakhuyzen, welke vorige raadsel- tante bedoel je? Vlak voor mij was er geen, want in de oorlogsjaren kwam er geen kin dercourant. Annie Bonte, wel gefeliciteerd met je verjaardagik hoop dat heel veel wen se hen van je verlanglijstje vervuld zullen worden. Mini Metselaar, nu ik verzeker je. dat ik hier den storm ook heel erg hoor en voel, we zijn hier betrekkelijk dicht hij de zee. Ik heb nog wel anecdotes, maar niet zooveel als raadsels. Stientje en Johan Harland, alweer een aardige teekening van Johan. O. de oude poes hier in huis werd vroeger, jaren geleden, ook wel eens aangekleed en vond dat heel best. Gretha Swaan, o, ik meende, dat je jongere broertjes had. Ben jij dus de jongste thuis en het eenige meisje? Elsa en Johan Been, neen, dan kan je de raadsels niet oplossen als je de courant niet hebt. Berg die dan goed op. Jan, vind je het prettig op de nieuwe school? Fokke Teljeur, je bent mg welkom bg de raadseljeugd. Jan Evers, vreeselgk veel neven en nich ten heb ik tegenwoordigverbeeld je, dat het eens allemaal echte neven en nichten waren. Louise en Beppie Planje, ik heb zelf geen radio, maar ik heb het heel dikwgls bg anderen gehoord. Zwaantje Nanning, natuurlijk mag je over slaan als je niet heelemaal goed in orde bent of eens te veel huiswerk hebt Daan Baars, ik ben dikwijls in de St.-Bavo geweest als er concert was; er is zoo'n prachtig orgeL Cootje Poldervaart, dat begrijp ik, dat het je spijt om van school af te gaan, vooral als je al die jaren zoo naar je zin bij denzelfden meester bent geweest. Aagje v. <L Ham, het antwoord op je vraag is: 10 Maart. Corry van Stralen, jammer, dat het niet was, zooals je wel gewenscht had. Mijntje Schild, je mag een raadselnichtje van mü worden; tot elf jaar behoor je tot de klemeren. Henny Hulsbergen Henning, negen punten vooruit? Dat is heel wat. Je was zeker «rg bljj. Kobus Koevoet, er zijn nu zonnige dagen dagen geweest, mocht je toen eens naar buiten in het zonnetje? Annie de l'Ecluse, ik woon nu 2 trappen boog, dat is heel vermoeiend. Maar 1 Mei ga ik naar beneden wonen en krijg dan ook een tuintje. Arend Kromhout, word maar gerust een raadselneef van nirj. Francientje Nieuwenhuyzen, houd je poes zooveel van een banaan? Hoe grappig. Prettig hè, dat het beestje weer beter wordt. Lucas de Romijn gelukkig dus aan de beterende hand, wat zal je blij zijn dat je moeder al weer wat mag opzillen. Adriaan Bakker ga maar mee doen en Zeg maar Tante. Annie Linscholen ik was nel zoo blij als jij toen de storm was bedaard. Piet Stroebei mag gerust mee doen en mij Tante noemen, behoort nog een jaar tot "de kleineren. Nico van Wijk je was zeker wel blij met je rapport. Nelly en Rika Owel is het een prettig feest geweest? waren je ouders blij met het cadeau? en gingen de voordrachten goed? Annie en Pietje Jongeleen als dat postpa pier enkel voor brieven aan mij is. dan stel ik het dubbel op prijs. Moppie van Valderen dat begrijp ik hoor, dat je niet in je eentje naar het strand mocht toen het zoo stormde. Kon je wel goed op je beenen blijven staan? Abram Planje mag ook een raadsel- neefje van mij worden. Gerard de la Rie was je verleden week uit logeeren en hadden ze daar de kinder courant niet? Ik zal wel spoedig weer eens prijsraadsels geven en dan moet je maar geduldig afwachten of je gelukkig loot. Enny Arnold heel aardig dat je do plaatjes die je had opgeplakt, nu ook op je kamer hebt neergezet. Gerda ter Ilaak dan mag je dit jaar wel dubbel feest vieren, als het verleden jaar heelemaal niet kon gebeuren omdat je toen

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 19