68*" JAARGANG VRIJDAG 17 FEBRUARI 1928 No. 20838 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DV^LAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel voor advertentien uit LeideD eD plaatsen waar agentschappen van ons Blad gev<-«tigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertontién uitfluitend bij vooruitbetaling Woensdag? en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrec-bt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te heialpn Bewiisnummer 6 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35 per week ƒ018 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Oli nummer bestaat uit VIER Bieden EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij, uit- sluitend ten aanzien van den verkoop van artikelen op den door den dameskrans „Clara Dozy" op 20. 21 en 22 dezer te hou den bazaar in het gymnastieklokaal van de Christelijke school aan de Stadhouders laan ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN Spcretans. Leiden, 17 Februari 1928. 3133 INSTITUUT KERN. Vanwege hel Instituut Kern zullen in het gebouw „Gravenslein alhier de volgende archaeologische lezingen met lichtbeelden gehouden worden: Donderdag 23 Februari: „De monumen ten der Pallawa dynastie op de kust \%n Coromandel" door dr. J. Ph. Vogel. Donderdag 1 Maart: „Indonesische maan- fikkelvormige halssieraden", door mr. J. G. Huyser. Donderdag 8 Maajjt: film voorstellende 3et bezoek v^n generaal Joffre aan de 'luwvallen van Angkor (Cambodia)" ter chikk;ng gesteld door den heer L. D. feli*. en toegelicht door mej. dr M. K. .tilius van Goor. De firma Ivens te Amsler- am heeft belangeloos haar medewerking «gezegd. Donderdag 15 Maart: „De Mohamme- daansche bouwwerken van Delhi", door dr. J. Ph. Vogel. De lezingen vangen alle aan 's middags te kwart over vier uur. Leden der vereeniging „Instituut Kern" hebben vrijen toegang. Niet leden kunnen de serie lezingen geheel of gedeeltelijk bij wonen tegen betaling van f 1. Het bestuur van het „Instituut Kern" maakt tevens bekend, dat de boekerij thans dagelijks voor de leden geopend is, behou dens de uren, waarop de zaal voor college» of cursussen gereserveerd is. JAARVERGADERING VAN DE VER. VOOR CHR. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Gisteravond hield de vereeniging voor Chr. Midd Ond. alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering. Nadat de voorzit ter deze met gebed geopend had. sprak hij een welkomswoord lot de aanwezigen, spe ciaal welkom heetende de directeur dr. P. C. van Arkel die in den loop van het jaar als opvolger van dr. Meijering aan het hoofd van de school staat. In de maanden, dat dr. van Arkel aan de school werk zaam is, heeft het bestuur tot haar groot genoegen bemerkt, dat zij de vereeniging en zich zelf met de keus geluk kan wen- scben. Met weemoed herdacht hij het heen gaan van den heer Spruyt, die een vorige keer nog in ons midden was De secretaris las het verslag voor over de wederwaardig heden van de vereeniging en haar school In het afgeloopen jaar. Ook hierin werd de komst van een nieuwen directeur ge memoreerd, alsmede de vertrokken leeraar ds Vunderink, die tijdelijk werd vervangen door ds. Hennemann en na de groote va- cantie door dr van Katwijk, die echter reeds weer bedankte. Na de groote vacantie hegon de nieuwe cursus met 150 leerlingen, *en stijging dus, waar een jaar te voren de cursus met 13-1 was begonnen. Het aan tal klassen bedraagt nu 9. In 1927 deden 19 leerlingen eind-examen, waarvan er 16 slaagden. Over het geheel is de toestand dus goed en moedgevend en vindt de school ook wel waardeering Het bestuur is in zijn geheel zeer tevreden zoowel over de resultaten van het onderwijs als over den uitstekenden geest,die er heerscht. Het verslag van den penningmeester gaf uit den aard der zaak vele cijfers, die bij de besprekingen nader toegelicht werden ^ele van de financieele zorgen, door de Je geringe subsidies, die ondanks de vrij l'ooge schoolgelden niet daardoor ten volle Secompenceerd worden. Verschillende denkbeelden om daarin een afdoende ver betering te brengen, werden genoemd en ^l'en nader door het bestuur onder de pogen gezien worden In het bestuur was in den loop van het jaar een vacature ont man door het bedanken van dr. van Es. Bovendien moest de heer Bosch aftreden, die echter in eerstgenoemde vacature be- u°emd werd. terwijl als nieuw lid dr Jas- fcRe zijn entree in het bestuur maakte Be voorzitter herdacht de vele werkzaam heden van dr. van Es in al de iaren. dat ?.ze in het bestuur zitting had gehad en "O al? penningmeester meer dan recht had °P °&Z6 volle waardeering. Nadat nog de directeur bedankt had voor de woorden in 't begin van den avond tot hem gericht, sloot dr van Es deze geanimeerde, maar zeer matig bezochte vergadering, op de gebrui kelijke manier. COMITé VAN ACTIE v. d. OPENBARE SCHOOL. In de gehouden jaarvergadering van het „Comité van actie voor de Openbar? School" bracht de secretaris, de heer Jac. Tjalsma, verslag uit van de werkzaamheden in het vorige jaar. Het comité heeft niel stil gezelen. De voorstellen van B. en W be treffende het voorbereidend onderwijs en de pogingen om in het Morschweg-kwarlier een bijzondere school te stichten, waarvan een gedeeltelijke ontvolking van de open bare scholen in de Paul Krugerstraat is te vreezen, vroegen veel van de werkkracht van het comité. Voor zijn uitvoerig ver slag werd de secretaris dank gebracht. De uitgaven hebben ruim 150 gulden beloopen. waartegenover 120 gulden aan inkomstea staan. Het nadeelig saldo zal door de drie leden van het comité Cenlrale Ouder raad, Ned. Onderw. Genoolschap en Bond van Ned. Onderwijzers gezamenlijk wor den gedragen. Voor 1928 zal het dagelijksch bestuur gevormd worden door de heeren Ch. L. Waldkölter. J. Jurriaansz en P. J. Hoogendam. Algemeen werd betreurd, aat de afdeeling Leiden van Volksonderwijs nog steeds legen samenwerking met het comité gekant blijft. De voorzitter sloot de vergadering met het uitspreken van de hoop. dat ook het nieuwe bestuur de openbare school tegen mogelijke aanvallen zal verdedigen en haar goed recht zal propageeren. 4 KONINKLIIJKE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dc gisteravond in „In den Vergulden Turk" gehouden vergadering van de afd Leiden en Omstr. van bovengenoemde Maatij. was zeer slecht bezet. Bij de opening sprak de voorzitter den heer E. Th Wil te hierover zijn teleurstelling uit; in zijn 28 jaren voorzitterschap was het nog nimmer voorgekomen dat de vergadering aanving met 7 leden, welk aantal zich gedurende de loop der vergadering uitbreidde tot 20. De voorzitter bracht een woord van hulde aan het bestuur en de tenloonstellingscommis- sie van de afd. Oegstgeest en Omstr. van de Alg. Ver voor Bloembollencultuur, voor het uitmuntend welslagen der tentoonslelling in Zomerzorg en in het bijzonder aan de heeren G. Lubbe Thzn. te Oegslgeesl, Gebr. den Older te Leiden en Jac. Uitenbogaard te Oegslgeesl voor de schat van aldaar be haalde bekroningen. Spreker geloofde wel dat juist deze tentoonstelling en het buiten gewoon slechte wéér reden waren van de slechte opkomst. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd ge arresteerd. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van de afd. Leiden van den Bond van Oud-leerlingen van Tuinbouwcursussen waarin werd medegedeeld dat ter gelegen heid van hun eerste lustrum hier ter stede op 28 Februari de Alg. Verg. van den Bond zal worden gehouden en dat dit lustrum op eenigszins feestelijke wijze zal worden her dacht in rUnion, waarbij de leden van de afd. Leiden der Kon. Ned. Mij v. Tuinb. en Planlk. worden verzocht tegenwoordig Ie willen zijn. Na ballolage van een nieuw lid wordt overgegaan tot de benoeming van een kas- commissie, waarvan telken jaren één lid af treedt. die dan pas na een jaar weder be noembaar is. In deze commissie zal men volgens het aantal verkregen stemmen voor drie jaar zitting nemen de heer J Mater, voor twee jaar de heer J H. Smit, terwijl de heer C v Zijst zijn plaats weder na een jaar zal moeten ruimen; den heer L. N. den Older Sr zal verzocht worden als plaatsvervan ger te willen optreden. De heer E. Th. Witte leidt de vraag in „Welke de ondervinding is met het ver warmen van plantenkassen mét stook olie". Aan de hand van zeer betrouwbare inlichtingen uit het buitenland, wordl de tuinbouwers aangeraden de meest moge lijke proeven te nemen die maar eenigszins met den tuinbouw verbinding hebben, doch voorloopig nog met de handen van de stookolie af te blijven, daar proefonder vindelijk gebleken is dal de construclie der ketels enz. nog geen voldoende waarborg geeft voor de veiligheid, dal de aanschaffing peperduur is en dat men in 50 dagen veel meer aan geldswaarde en olie verstookt dan in 3 maanden aan vaste brandstoffen. Ook in het Weslland worden op ruime schaal proeven genomen, die echter evenmin tot een gunstig, aanbevelenswaardig resultaat leidden Hier zal men echter met het nemen der proeven voortgaan. De heer Jan Kriest Jzn. leidde nog een tweetal zuiver vakkundige vragen in. het geen hij zooals altijd tot aller levredenheid deed en welke aanleiding gaven tot een ruime, gezellige gedachtenwisseling. De heer J E Hepnk zond ter vergadering -•enige prachtpluimen van hel Pampasgras „Gynerium argenteum Varz", die 10 pun ten mochten behalen De jury bestond dit maal uit de heeren Joh. L. A. den Holder, W van Sluis en J. H Smit. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter met dank aan die leden die weer en wind trolseerden, deze toch nog geani meerde bijeenkomst. JAARVERSLAG VAN DE VEREEN. TOT CHR. WIJKVERPLEGING „PHEBE", OUDE VEST. Aan het begin van 1928 komt het be stuur van „Phebe" weer een en andef meedeelen omtrent den arbeid in 1927. Wijkzuster. Zuster Cor Schenkveld bleef tot eind April haar zeer gewaardeerde diensten als wijkverpleegster bewijzen. Toen trad zij in het huwelijk en moest daardoor haar arbeid neerleggen; sedert 1 MeL 1922 heeft zij ons trouw en aange naam gediend. Haar taak werd overgenomen door zus ter J. Lair.bregtse, vroeger werkzaam bij de Zending in Ned.-lndië. Slechts 9 maan den bleef zij in functie. Zij aanvaardde een betrekking in Den Haag en droeg 1 Febr. j.l. haar arbeid over aan zuster A. M. J asperse alhier. Verleende hulp. Door de wijkzuster werd aan 103 personen, behoorende tot 101 gezinnen, niet minder dan 3725 maal hulp aan huis verleend. Het aantal malen, dat de zuster in het wijkgebouw zelf, op haar spreekuur, hulp verleende, steeg in het afgeloopen jaar tot 6615; deze hulp gold 308 patiënten. Bij armen en zieken in de wijk bracht de zuster 77 bezoeken. Levensmiddelen en verpleegartikelen. Er werden aan personen, die zulks volgens medische verklaring noodig hadden, 27737» Liter melk verstrekt. De kosten hiervoor werden grootendeels bestreden uit het geen onder leiding van mevr Meijnen voor dit doel was bijeengebracht. Hartelijk dank aan de dames, die door haar bijdragen tot deze melkverstrekking in staat stelden en ook aan de jongedames, welke mevr. Meij nen bij de inning dezer contributies bij stonden en ze geregeld aan haar afdroegen. Het aantal uitgereikte soepkaartjes be droeg 187; dal der porties warm eten 82. Uit haar eigen fondsje kon de wijkzuster bovendien nog allerlei gewenschte artike len uitreiken tot een bedrag van f 64.75. Er werden 109 verpleegartikelen uitge leend, waarvan er 79 werden terugont vangen, terwij) de 30 overige nog in ver schillende gezinnen gebruikt worden. Kerstfeestviering. Het Kerstfeest werd weder mei de oudjes, zwakken, herstellen den en behoeftigen in het lokaal der wijk- vereeniging gevierd, ditmaal onder leiding van ds. Chr de Meyere. Voor 66 gezinnen waren evenzooveel pakjes gereed gemaakt, waarin zich in totaal o.a 325 kleedingstukken bevonden. Hajtelijk dank wordt betuigd aan hen. die, ter bestrijding der hiervoor gemaakte kos ten. op de, hun door Zuster Lambregtse aangeboden, lijst inteekenden tot een ge zamenlijk bedrag van f 168.90; eveneens aan de Katoen-Maatschappij, voorheen De Heijder Co., die weer een paar stukken katoen zonden welke verwerkt werden tot kleedingstukken. Bestuur In het Bestuur kwam groote verandering: mevr. G. M. MeijnenSnijder overleed op 19 Augustus; wij herdenken met groote dankbaarheid de hartelijke toe wijding, waarmede zij 11 jaar lang haar taak in ons midden heeft vervuld, aldus het verslag. Mevr. P. BarnardMuijzer werd hare opvolgster en nam ook de zorg voor het „melkpotje" van wijlen mevr. Meijnen op zich. De voorzitter ds. C. R. Rijnenberg, die sinds 1917 met groote trouw de vereen»- ging leidde, moest, tot aller leedwezen, heengaan, tengevolge van zijn vertrek uit de gemeente. Gelukkig kon de ledige plaats weldra bezet worden, daar de heer J. B. Meijnen zich bereid verklaarde die in te nemen. Aan Gez. Terdu dank voor de wijze, waar op zij voor het schoonhouden van het gebouw zorgden en aan het Bestuur der Kinderk°rk, voor de voordeelige manier, waarop van harentwege het opknappen van de zaal is geschied. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: J. B. Meijnen. voorz.; Jonkvr. A. J. W. Barnard, secr.sse.; mevr. A. C. van Nesv d. Pol. penn.sse.: mevr. J A. M. de PlanqueArps; mevr. de Wed M C. J Dijkv. Male; mevr. P. BarnardMuyzer. VEREENIGING TOT STEUN AFD. LEIDEN. Ten huize van prof. Eerdmans, Plantsoen 71, en onder voorzitterschap van diens echt- genoute, mevr. Eerdmansde Holl, werd gisternaraiddag de jaarlyksche algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Lei den der „Vereeniging tot Steun". Nadat mevr. Eerdmans de vergadering met een welkomstwoord had geopend en enkele medtdeelingen had gedaan, die aanleiding gaven tot korte besprekingen, werden de notulen van de vorige vergadering door den seci Maris, den heer J. M. Vos Jzn., gelezen en goedgekeurd. Daarna bracht de secretaris het Jaar verslag uit, waaruit bleek, dat in 1927 het ledental met 5 is teruggeloop en, en thans 108 bedraagt; het aantai begunstigers daarentegen is met 16 gestegen, van 37 op 63. Enkele leden vertrokken naar elders, anderen ontvielen de afdeeling door den dood. Van hen, die in 1927 overleden zyn, werden twee in het bijzonder in het ver slag herdacht: 12 Febr. overleed mej. J. A. Wolters, die van de oprichting af op 6 Sept. 1905 tot 10 Febr. 1925, alzoo bijna 20 jaren, zitting in het bestuur had en veel voor de afdeeling en haar pupillen heeft gedaan; op 13 Dec. stierf prof. dr. H. Oort, eero-voorzitter der afdeo- Lng, die tot 15 Januari 1923, gedurende bijna 15 jaren als voorzitter heeft gefungeerd en steeds met groote toewijding en warme iiefde de belangen der afdeeling heeft ge diend en de zorg der pupi.len mede heeft gedragen. Beide hebben by testamentaire beschikking nog hun ingauomentieid met dit liefdewerk betoond. Zij zul.en by allen, die hen in hun arbeid voor de afdeeang hebben werkzaam gezien, in vriendelijke en dank bare herinnering bfyven! Ook van de gemachtigden moest de af deeling er een verliezen. Op 17 November overleed de heer J. H. B..Torly, te Hengelo (G.), die daar sedert enkele jarea op uit nemende wijze voor de afdee.ing de belangen harer pupillen behartigde. De aideeling achs z*n gelukkig, dat zyn weduwe, mevr. F. TorlyBierman, zijn plaats heeft willen in nemen. In het bestuur kwam geen verandering; het aftredend lid, ds. Makkink, penningmees ter, werd herkozen. By het begin voor 1927 had de afdeeling de zorg voor 7 pupillen; 2 meisjes en 5 jongens. Eén meisje is als dienstbode te Leiden gepiaats; zy gedraagt zich naar be- hooren. Het andere, bijna 16 jaar oud, is opgenomen in „Nieuw-Veldzicht" en kan wellicht spoedig weer in een gezin worden verpleegd. Van de 5 jongens wordt één, die in de afdeoling steeds veel zorg heeft gegeven, over enkele weken meerderjarig. Hij zal niet in zyn onderhoud kunnen voor zien. Het bestuur overweegt maatregelen om hem ook in de toekomst nog te kunnen helpen. Een andere jongen, 18 jaar oud, is ietwat wispelturig; na een paar jaar in het smidsvak te zyn opgeleid, is hy nu by een boer geplaatst. Zijn gedrag is niet on bevredigend; vermoedelijk zal hy later toch zyn weg wel vinden. De 3 andere jongens passen goed op en doen elk naar zyn vermogen hun best. In den loop van het jaar1 werd de afdeeiing nog de voogdy op gedragen van 2 pupillen: een 12-jarige uit- Katwijk, en een meisje van 15 jaar, dat de lessen op de Huishoudschool te Huversum volgt, om te worden opgeleid als dienstbode, //ij is geplaatst in het Kinder huis van de Vereen, voor Yryz. Tehuizen. De gezondheidstoestand van alle pupillen 13 uitstekend. Hei zeer uitvoerig en zakelijk verslag werd onder dank aan den secretaris goed gekeurd en vastgesteld. Daarna werd door den penningmeester ds. Makkink het financieel verslag uitge bracht. L>e ontvangsten hebben in totaal be- diagen f3899.56, waaronder f1268 aan Kykssubsidie en f605.95 aan contributie. De uitgaven beliepen in totaal 135 «3.04Va zoodat het batig saldo bedraagt f 326.57 Vu» dal is ongeveer f300 minder dan net saldo val het vorig jaar. De penningmeester verklaarde deze ver mindering, waaruit bleek, dat dit geen aan leiding tot zorg behoeft te gevei». Tot kasnazieners werden benoemd: mevr. OortFaber, mevr. André de la Porte, en de heer Wichers Rollandet. Tot lid en presidente werd herkozen mevr. Eerdmans, die deze benoeming aannam en tevens meedeelde zonder bezwaar van de kas, de algemeene vergadering te zullen bezoeken. Eerst na de ontvangst van den beschry- vingsbrief der algemeene vergadering zal worden overwogen of het noodig is ook nog een afgevaardigde te benoemen Na enkele besprekingen over huishoude lijke zaken, werd de zeer geanimeerde ver gadering gesloten. ALLE HONGAARSCHE KINDEREN VERLATEN ONS LAND. Op 27 Februari a.s. zullen de laatste Hongaarsche kinderen die zich nog in ons land bevinden (in het geheel ongeveer 2000) met extra treinen van Utrecht via Arnhem naarBoedapest worden gebracht om vandaar naar hun respectievelijke woonplaatsen terug te keeren Van uit Lei den zullen de nog hier en in de omliggen!» gemeenten vertoevende kinderen via Woer den naar Utrecht gaan om daar in de extra treinen over te stappen evenals de kindpren uit verschillende ander? plaatsen in het land. DE AVOND VOOR DE WERKELOOZE. Bij het bestuur van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling is van het chrislelijk- historiscb raadslid, den heer Van der Rey- den. een gift ingekomen van f 12 50. als bij drage voor den ontspanningsavond voor werkloozen. BINNENLAND. De uitsluiting in de kledingindustrie sa! door de werknemers met staking beant" woord worden. (Binnenland, 3de Blad). De memorie van antwoord aan de Tweede Kamer omtrent het voorstel'Zijlstra tot wij* ziging der L. O.-wet (Kerk en School, 3de Blad). De jaarvergadering der Nederlandsche Dahlia"Vereeniging. (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). Het water stijgt weer; gevaar voor een dijkdoorbraak bij Neder-AsselL (Gemengd, 3de Blad). Bij Wijk aan Zee is een Engelsch stoom schip gestrand en in twee stukken gebroken. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. De voorbereidende ontwapeningsconfe rentie is weer bijeengeroepen. (Buitenland* lste Blad). Nog onzeker of de Duitsche coalitie*regee- ring over een werkprogram van urgentie het eens wordt. (Buitenland, lste Blad). Huldiging aan Asquith's nagedachtenis in het Éngelsche parlement (Buitenland, lste Blad). Woldemaras pessimistisch inzake de ver houding tnsschen Polen en Lithauen. (Bui tenland, lste Blad). De heer v. d. R. stelde de voorwaarde, dat de avond toegankelijk zal zijn voor alle werkloozen. een voorwaarde, welke het be stuur volgaarne accepteerde wijl het met den gever van meening is. dat hier geen onderscheid mag worden gemaakt. Op ver-: toon van beurskaart zal iederen werk- looze met één gezinslid gratis toegang wor- den verleend. EEN ONVRIENDELIJKE BEZOEKER. Gistermiddag vervoegde zich ten huizo van den heer Van H aan het Steensi buur; alhier een heer, ,die vroeg om mevrouw te spreken Toen de dienstbode, mej. M. H., vroeg wien zij kon aandienen, kreeg ze als antwoord een klap in het gelaat. Mijnheer heeft zich na deze heldendaad ijlings uit de voeten gemaakt. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. De politie alhier heeft gisteren aange houden den chauffeur A. v. d. B., uit Alke made, die in zijn vrachtauto 17 schapen ver voerde, terwijl er slechts ruimte wa9 voor 12. Eén schaap was bloedend verwond en van vier schapen waren de ooren met touw aan elkaar genaaid, zoo genaamd om het springen der dieren te voorkomen 1 Een schandelijke maatregel, die een strenge bestraffing verdient. Bij Kon Besluit is benoemd tot belas tingontvanger te Nieuweschans (station) de adj.-commies der dir. bel., invoer en ace. F, Wedemeyer ter inspectie Leiden le afd. Tot ab-actis van het Leidsche Stu dentenkorps is gekozen de heer A. C. de Kanier. Voor 10 jaar werd in het pand Boter markt 28 door de dames Topper een hoeden zaak geopend onder den Qaam van „Maison Topper". Langzamerhand ging de zaak voor uit en bleek de ruimte aan de Botermarkt te klein, zoodat de dames moesten uitzien naar een grootere ruimte op goeden winkel stand. Het was een buitenkansje, dat de firma Zurloh het door haar aangekocht perceel Breestraat no. 171, vroeger bewoond door dr. Nijkamp, tot een riant winkelhuis verbouwde. Daarin is na het oude Maison Topper ge vestigd geworden, dat heden officieel ge opend is geworden. Hel front maakt al dadelijk een aange- namen indruk en past geheel in het milieu vaD dit in den laatsteD tyd zoo veranderd straatgedeelte. De zes en een hall meter breede gevel is opgetrokken in syeniek gra niet en traverken, iets nieuws op dit gebied. Een breed en diep portiek leidt, als men eerst de eenvoudig deftige étalage in ©ogen schouw neemt, naar den ruimen winkel, waarvan het intérieur geheel past by de keurige mode-artikelen, die men er vindt uitgestald. Daarachter bevindt zich een keu-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1