OPLOSSING. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. heel mijn raadseljeugd. Mijn portret heeft tweemaal in de kindercourant gestaan, een paar jaar geleden; heb je dat toen niet gezien? Gerrit Jan Prevo. je mag meedoen en mij Tante noemen, maar lees ook eens het be gin der correspondentie. Gustaaf Adolf Meyers schrijf maar alleen de antwoorden der raadsels, niet heele- maai de raadsels er ook nog bij, dat is zooveel werk. Veel plezier met de verjaar dagen Tineke en Alida v. Staveren was dit postpapier met 't grappige plaatje ook een verjaarscadeautje Gretha en J. G. Lamme beiden welkom bij de raadseljeugd graag een voornaam voluit zetten. Bertus en Nellie Boom als jullie weer eens wat hebt te vragen of te vertel'en, dan beloof ik dat ik er op zal antwoorden. Henk Boom, o, dus je hebt allerlei te lezen op de kalender en kunt er een heele- boel van leeren dat is prettig hoor. Janna v. d Meer ga je van school af en wat is dan dat zevende leerjaar waar je naar toe gaat, is dat dan geen school? Johan Leder de raadsels die ik nog in voorraad heb en die geschikt zijn. die zal ik plaatsen en als dan die voorraad uitge put is zal zijn, dan zal ik om nieuwe raadsels vragen Hendrientje Schreuder ik hoop dat er gauw weer een brief komt van je zusje B. want ik begrijp best dat jullie dat heer lijk vinden als zij schrijft. Je mag mij al tijd vertellen, wat je maar wilt. Annie de l'Ecluse jij hebt gelukkig ver leden week ook mijn verzoek gelezen. Ik vind het verhaal van Dappere Dick ook heel mooi, ik hoop dat hij zijn oom zal vinden Jaantje Betram ik denk er niet aan om boos te zijn. Als ik zoo gauw boos werd en niet van de jeugd hield, dan zou ik heusch geen raadseltante zijn geworden, onthoud dat maar. Mina Nieuwenhuis vond je het niet ake lig die brand zoo dicht bij jullie. Lag je al in bed toen het begon en toen ben je zeker weer opgestaan. Gretha Swaan was Carel Swaan een broer van je. En heb je nu ook nog een jonger broertje? Ik verlang ook naar een Jekker lentezonnetje dat doet zoo goed. Lucas de Romijn ik hoop voor je dat als je dit leest, het wel weer prettig is in huis en dat je moeder weer gezond en vroolijk bij je zit. Wim en Marietje Hoek mogen allebei mee doen en inplaats van Mevrouw mij Tante noemen. Als je drie goede oplos singen hebt, is het genoeg. Ik zeg dat voor de grap dat Wim mee mag doen, ocpdat hij mij ook de groeten stuurt. Agatha Braat en Jo Nagtegaal wisten jul lie niets anders dan de hartelijke groeten? Nu dan van mij hetzelfde tot antwoord. Willy de Neys, neen een eenigst kind is nooit zoo vroolijk en gezellig in huis als een groot gezin. Zoo zijn dat een neefje en nichtje van je. Ik weet heel goed hoe die naam voluit is: we doen het soms voor de grap enkel de eerste letters Greta de Vries, o. dan begrijp ik best dat je ouders graag naar die vereeniging gaan. Kan jij Friesch praten? Nu. óf het hier ge stormd heeft, het was vreeselijk; ik hoorde hier 's nachts het bulderen van de zee. Hugo, Ansje en Marie van Rheenen, dank voor de kiek van A. en M., die gaat in mijn album. Hugo vindt je Duitsch prettig om te leeren? Ja M. ik houd ook veel van den zomer, maar niet van erge hitte, daar kan ik niet tegen. Daar lees ik in Ansjes brief, dat het feest is bij jullie als de kindercourant komt, wel gefeliciteerd. Carel en Rienus Hansen, één van beiden is jarig als je dit leest, ik weet niet wie; maar ik feliciteer in ieder geval maar, veel plezier! Cootje Poldervaart, was het zóó gezellig met je tweeén naar Schiedam Och als ie dan prettig met elkaar in huis zit en wat moois hoort, dan vergeet je vanzelf het lee- lijke weer daar buiten. Gonnie Raumann als je mijn antwoord aan Moppie leest dan weet je er al alles van. We zullen nog maanden geduld moe-< ten hebben eer het echt zomer ia. Annie van Oort, heel aardig, dat je mij zóó uitvoerig over je boek schreef. Ik vind heel leelijk om dat eene kindje zoo achter te zetten, zij kon toch niet helpen, dat ze er heel anders uitzag. Bram Linschoten, als je eens zag hoeveel raadsels ik nog heb, die ik moet uitzoeken en ais ze goed zijn, eens plaatsen. Het geeft anders maar verwarring en zóóvelen vra gen mij: wanneer plaatst u nu eindelijk eens mijn raadsel. Ik hoop evenals jij, dat er niet te veel ongelukken op zee zijn gebeurd met dien storm. Guu9 Glasbergen, ik begrijp best, dat je heel naar vindt dat die goede vriendelijke burgemeester, die zoo dikwijls naar jullie in de tenten kwam kijken, is gestorven. Heer lijk, dat Jannie en jij vooruitgaan: later als jullie flink en sterk bent dan mogen jullie ook wel opblijven als er feestjes zijn. Anje de Gelder, deze brief was toch ook al flink lang, je hoeft toch heusch niet iedere week bladzijden vol te schrijven. Ik begrijp best, dat je je nu al verheugt op die daagjes naar Utrecht dezen zomer. Catharina van Egmond, zeker moet je mij dan vooruit schrijven wanneer je in Den Haag komt en dan zal ik je precies uitleggen waar ik woon-, ik ga met Mei verhuizen, dat meld ik later nog wel. J-? moet zorgen dat je brief er 's Maandags morgens is, want 's middags wordt het pak ket voor mij ingepakt en verzonden. Neen hoor, de laatste Zondagen was het geen weer om met je broertje uit te gaan. Nelly van der Voet. al weer aangekomen in gewicht, prachtig hoor, ga zoo voort op dien goeden weg. Willy Jacobs mag gerust met jou samen inzenden, dat is gezellig voor je als ze dan bij je komt om samen de raadsels op te lossen. Katalin Komlos, ik miste je de vorige week en was al ongerust wat er zou zijn. Dat is groot en goed nieuws, dat je al eens eventjes mag wandelen Loop je dan in den tuin waar toen al die kindertjes lagen toen ik je heb bezocht. Als het nu droog, zonnig weer is. dan zal ik denken: ha. nu mag Katalin even wandelen. Heb je al weer een ander klein jongetje in eon box naast je? Hoe oud is hij? Wat zeggen jullie van deze reuzencor- respondentie? Er werd mij ook zóóveel ver teld en gevraagd. Vele groeten van Mej. A .KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een stoel. 2. Een van onze bcenen of voeten. 3. Mof, bof. dof. 4. Tien. Tiet. 6. Appel, peer, aalbes, pruim. 6. Tweede Kerstdag, twee, kers, de, teer, dag. 7. Januari. 8- Maredijk. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan de Jong, Wiesje Vis, Heiltje Vist Janny van der Kamp, Teunis van den Akker, Alberdina van den Akker, Abraham van den Akker, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar Anna van Woudenberg. Jantje van Wouden berg, GerarcLa van Woudenberg, Mientje van Riessen. Nettie van Riessen, Jopie Oos tergo. Berlus Oostergo. Dik Oostergo. Kees Boer, Ans Kouw, Didi Kouw, Katalin Kom los, Hans Stiasny, Paultje Stiasny. Jan de Blanken. Annie de Blanken. Hendrientje SchreiKier. Gretha Swaan. Marie Bakhuyzen Stientje Harland, Johannes Harland Annie Boute. Dody Huurman. Henk Trap, Gerrit Jan Prevo. Tineke van Staveren. Alida van Staveren Annie van Oort Bep PlanjeT. Jo hannes Freeke, Toosje Taverne. Agatha Braat. Jo Nagtegaal. Enny Arnold. Leo Flipse. Johan Leder Willy van Woudenberg lies Hagoort, Nelly Hagoort, Jan Kromhout, Coba Mulder, Lucas Mulder Bertha Muld Letty Schade. Dirkje Hopman. Annie L schooten. Cor Broers, Francie-n Hemer Frans Hemerik. Cootje Poldervaart Sim Willems Aart van de Nadort. Piet Niebo Hannie Mieloo. Cor Broers. Gonnie Ri mann. Annie Duffels Marie Duffels. Jan van der Meer. Sander Ruvgrok. Koos Ruj rok. Catharina van Egmond (2 brieve Lucas de Romijn Willy de Neys. Gretha Vries Koos Hofstra. Nel Owel. Rika Ow Jan van Bendegom. Bram Linschooten Fra cientje Nieuwenhuvsen. Anje de Geld Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen. Gret Tegelaar. Emny Chrisliaanse. Tine Sn Stientje Herreur. Sophietje Bink. Lou Planje, Beppie Plan je. Jan Bonsel. Herm Joh. Kev Christiaan Eggink Gerharda I gink, Henk Franke. Kobus Koevoet Ploi Smits. Moppie van Valderen Jopie van Bel. Cisca van Dam Coba Koevoet. Jasj Koevoet. Arie Koevoet. Adri Bavelaar Am Bavelaar. Jo Minnema. Riekie Minnen Nico Kret. Celia Kret. Nico van Wijk Az Frans Simons. Martha Schimmel Jan Ev Bertha Kromhout. Hcnny Hulsbergen H< ning, Gerda ter Haak (2 brieven). Anni Spek, Aagje van den Ham. Jacobus Heen kerk Daan Baars. lierman Zaalberg. Xe van der Voet. Mina Nieuwenhuis Han van Wilsum, Jaantje Betram. Louis v Wingen. Annie de l'Ecluse. Otto Crabb( dam Jan G. Lamme. Gretha Lamme 1 nier den Hertog. Ali den Hertog Gerard den Haan, Henk Boom, Jacobus Favier. I lus Boom. Nelly Boom Wim Hoek. Mari< Iloek. Een vel grijs teekenpapieT met n erop als mijn adres, wat beteekent d Carel Hansen. Rienus Hansen. Hugo Rheenen. Marie Catih v. Reenen. Ai van Rheenen Guus Glasbergen. Van wie was nu verleden week die b uit Voorhout zonder onderteekening? VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEI DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN I Ingezonden door Abraham v. Wijk. Een plaats in Zeeland van 10 letters 1, 2, 6, 3 is niet gierig, 5, 6 eene len maat, 7, 9, 8, 10 ligt over water, 4, 8, is niet goedkoop. II. Ingezonden door Dody Huurman. Welke plaats in Overijsel haal je uit 10 letters: z, s, s, w, 1, r, t, a, u, i. III. Ingezonden door Coba en Maartje Haasi Welke stad ligt er in laken? IV. Ingezonden door Mientje en Nettie van Riessen. Met g ben ik een kleur, met m bij bakker, met k een lichaamsdeel, met Noord-Brabant. V. Ingezonden door Bram Linschoten, Verborgen diernamen. Ik heb ijverig gezocht overal. Dankbaar scheen de jongen niet te Ik gaf hem een paar dadels. Hallo schreeuwde de koetsier. IV. Ingezonden door N. N. Iemand zei: de brievenbesteller brei brieven nooit rond. Wat beduidt dat? VH. Ingezonden door Henk Boom. Op welke gaven is men gewoonlij erg gesteld? vm. Ingezonden door Letty Schade Welke plaats staat hier? 2 X o en 3 X d 2 X a en 1 Xe, 1 X r en 1 X w

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18