LEGPLAATJE. te doen, want op die manier leerden ze geen van beiden iet9 en hinderden de Juf frouw op den koop toe. Zoo wat iederen Woensdag- en Zaterdag middag speelden de meisjes samen. Ieder moederden ze over een uitgebreiden pop penfamilie, je begrijpt dus wel, dat er al lerlei gezellige spelletjes bedacht kon wor-, den. Nu eens was één van de poppenkin- deren jarig en gaf een partijtje, waarop alle andere poppen genoodigd werden, dan weer werden er eenige kinderen tegelijk ziek en moest er een heel ziekenhuis in gericht worden en verder hadden ze ook zeker éénmaal per maand de wasch, daar moet je niet gering over denken. Voor de Kerstvacantie hadden de vrien dinnetjes dit jaar héél bijzondere plannen. Je moet dan weten, dat Corrie'9 oudste zoon Hans een tijdje gelogeerd had bij Tante Eefje. Juist op Sinterklaas' verjaar dag was hij thuisgekomen in een fonkel nieuw zwart fluweelen pak met een grooten witten kraag. Keurig zag de jongen er uit, Corrie was er echt verrukt van. Maar wat nu nog het aardigst van alles was. Hans bad een koffertje in de hand, waarin zijn oude kleeren gepakt waren en er wa9 een briefje bij, dat Hans zou gaan trouwen met Bertha, Eefje9 oudste dochter en ze in de Kerstvacantie bruiloft zouden hou den. Dat gaf me een drukte op eens! Geluk kig was het trouwpak van Hans al klaar en met de bruidsjapon van Bertha zou Eefje ook niet veel moeite hebben. Haar moeder had beloofd, dat zij die maken zou Het moest een verrassing voor de poppen- moeders blijven en ze kregen er du9 niets Tan te zien voor den feestdag. Maar er viel nog heel wat meer te re gelen en te bedisselen De meisjes gingen den eersten den besten vacantiedag flink aan den gang. Vóór dien tijd hadden ze pog niet aan prctmaken kunnen denken, want ze moesten hard werken voor een goed Kerstrapport. Gelukkig brachten de vriendinneties alle twee een lijst met mooie eijfer9 thuis en nu konden ze dus met een gerust hart bruiloft houden. Hriar eerste werk wa9 nu de verloving bekend maken Ze namen daarvoor fijne roze en lila velletjes van Eefje's poppen- postnapier. extra mooie zochten ze uit. Corrie moeht ze schrijven, omdat ze dat het mooiste kon en haar moeder hielp baar een beetje De velletjes werden open gelegd en nu 9chreef Corrie keurig aan den eenen kant mevrouw Eva Verhoef beeft de eer U kennis te geven van het voorgenomen huwelijk harer dochter Ber tha met den Heer Johannes de Bruin en ©p den anderen kant kwam precies op de zelfde manier te staan, dat de zoon van Mevrouw Corrie de Bruin wilde trouwen met Bertha Dat zag er dus gewichtig uit. De briefjes werdeD gestuurd aan alle vrien dinnetjes van Corrie en Eefje en ook aan de Juffrouw van school. Dit gold meteen ook al9 uitnoodiging om op dp bruiloft te komen Verder plakten de meisjes eigen handig van allerlei gekleurde papiertjes aardige zakjes, die ze vulden met kleine, roode en witte suikerballetjes en met een zijden lintje dicht bonden. Deze bruid suikers werden ook aan alle kennisjes ge stuurd. Alles moest net als op een echte bruiloft gebeuren weet je. Iedereen was in een feestelijke stemming en geen wonder ook De uitnoodigingen voor de trouwpartij werden met vreugde aangenomen en er kwamen telkens prach tige cadeaux voor het bruidspaar, wat de beide moeders soms van verrukking door de kamer deed dansen. Corrie's ouders gaven een prachtig eetservies, dat al dade lijk dienst zou doen bij het trouwdiner. Bram. Eefje9 broer timmerde zelf een al leraardigste theetafel voor het jopge huis houden en een tante van Corrie gaf er een mooi serviesje bij. Een van de vrien dinnetjes stuurde een limonade karafje met zes glaasjes en zelfs kregen ze een olie- en azijnstel dubbel. Gelukkig mochten ze één er van ruilen voor een paar aardige koektrommeltjes. Wat werden die Hans en Bertha verwend! Den Zondag voor de bruiloft zou er rc1- ceptie gehouden worden en de bruid mocht dan voor 't eerst haar mooie japon, dragen. Dezen vroolijken vlieger kun je van leg- 6tokjes en knoopen van verschillende groot te maken. In plaats van legstokjes kun je ook lucifers nemen, waarvan de koppen verwijderd zijn. Enkele lucifers moet je in tweeën buigen. zonder sluier nog natuurlijk, Eefje kon den nacht van te voren haast niet slapen, ze was zoo verschrikkelijk nieuwsgierig, hoe mooi haar dochtertje wel zou zijn. En toen ze den volgenden morgen wakker werd. wie zat daar op een stoel voor haar bed? Eefje kon haar oogen bijna niet gelooven. Was dat Bertha, die prachtige pop in die zacht- glanzende satijnen sleepjapon en de vroo- lijke witte bloemen in haar opgestoken haar? Wat was dat beeldig! Eefje zou bijna haar popnenkind van verrassing aan 't hart gedrukt hebben, maar net op tijd bedacht ze, dat dan de mooie jurk wel eens zou kun nen kreuken en ze knikte dus alleen maar eens vroolijk tegen het bruidje. De receptie zou bij Corrie aan huis zijn. omdat Eefje's moeder het al zoo druk had met de trouwpartij zelf. Eef ging al vroeg naar haar vriendin, om met alles te kunnen helpen en Bertha te laten bewonderen. Corrie was verrukt van haar schoondochter en Hans. die voor de feestelijkheid een bloem op zijn jas droeg, niet minder. Alle cadeaux werden uitgestald op een keurig gedekte tafel, met wat slingertjes groen en bloemen er tusschen. En wat werden er veel bloemen gebracht, zooiets hadden de meisjes nu heelemaal niet durven hopen. De juffrouw van school stuurde zelfs een allerleukst mandje, gevuld met kleine kerst roosjes. Verder kwamen er aardige sneeuw klokjes, anjerljes en lc'lietjes van de meisjes gezellig in de kame zoodat 't er echt feestelijk uit beg 's Middags kwamen er veel men citeeren: vriendinnetjes met han ook sommige Moeders en de Juf school. Hot bruidspaar zat samen en iedereen vond. dat ze er ge zagen. Corrie's broertje Rob. ston< Kas handschoenen aan. bij de deur menschen in en uit Dat stond i Moeder schonk limonade en de i senteerde ijverig taartjes. Alles de puntjes, en 't werd een gezell Den volgenden Dinsdag, preci uur zou 't huwelijk plaats vinde kreeg Bertha een beeldige bri heelemaal van lelietjes, thui? Hans had dat zelf zoo uitgezoel de bruid er blij mee! Ze droeg ni ;n witten sluier en zag er nog lie anders. Tegen tweeën kwamen de waren al die poppen feestelijk de moeders niet minder, hoorl gingen ze naar de speelkamer, het raam. achter een tafeltje m< kleed er over. Bram en keek h^i )e„ Hij zou het bruidspaar trouwer Bertha werden ieder op een s Pat tafel gezet en alle anderen zat< kring omheen.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16