68"° JAARGANG DINSDAG 14 FEBRUARI 1928 No. 20835 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN, PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel Kleine Advertentien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. I Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. LORENTZ-HERDENKING. Te Arnhem heeft zSch een commissie gevormd ter voorbereiding van de opricn- I ting van een monument voor wijlen prol, /orentz. Voorzitter van de commissie is mr. S. J. IR. de Monchy, burgemeester van Arnhem, |ea penningmeester de heer Ed. Wolff, bankier, Bakkerstraat, Arnhem. Het ligt in de bedoeling, wanneer zich voor dit doel, n.l. te Arnhem een gedenk teken op te richten, een landelijk comité mocht vormen, aan dit laatste de leiding (over te dragen. DE NATIONALE BLOEMENTENTOON STELLING IN „ZOMERZORG". Wanneer in de maand Februari in ons wereldberoemd bollenlandje tusschen Lei den en Haarlem nog slechts een enkel groen sprietje de aanwezigheid verraadt van de «chatten, welke Moeder Aarde, bezorgd voor iet lot harer kinderen, angstvallig in haren ichoot verborgen houdt, pleegt de afdeeling Oegstgeest der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur in de Sleutelstad fyare jaarlijksche nationale tentoonstelling van bloeiende bol gewassen te houden. Evenals in 1927 is ook dit jaar de zaal Ivan „Zomerzorg" de plaats waar de leden (der Oegslgeester afdeeling de resultaten xposeeren van hun hechte samenwerking met de natuur, verkregen na veelal jareu lang gestadig streven naar veredeling van Iet ras. Voor den leek, die in de komende dagen lot en met Vrijdag „Zomerzorg"* bezoekt, Ibiedt de bloemenschat, welke zich bij het [betreden zaal voor zijn oogen ver- loont, een weinig anderen aanblik dan korige jaren, maar de insider, de vakman Jvindt er weer tal van nieuwigheden, die pijn belangstelling wekken; oogenschijnlijk keringe afwijkingen vaak van bestaande poorten, maar voor den vakman, die uit [eigen ondervinding weet welke groote moei lijkheden te overwinnen waren voor het •over was, algeheele wijzigingen, die de kaarde soms vertienvoudigen. Maar voor beiden een lust voor het oog. voor beiden een gang naar „Zomerzorg" iverwaard. De inzendingen. Wanneer we door de deur de zaal binnen beden, vinden we onmiddellijk ter linker- fcijde een inzending nieuwigheden in vroege lulpen van de Gebrs. Vreeburg uit Lisse, (waarvan vooral de scharlaken roode tuLp ■ouis Bouwmeester de aandacht trekt. Vlak ernaast exposeert de firma D. W. jfeber en Co. uit Lisse een gemengde poep enkele tulpen en narcissen. Van de ferste treedt in hel bijzonder de grillig ge vormde Elt. Siréne, van de tweede de Barri Early Surprise met z'n vele bloemen pp den voorgrond. De N.V. H. Homan en Co. uit Oegstgeest i vertegenwoordigd met een collectie nar issen, waarvan de Incomparables Monte irlo met groote gele cup en Tunis de fvaardigste representanten vormen. I De firma Joh. Braam uit Heemstede Jlengl een aantal nieuwe hyacinthen naar [oren, waarvan „Bleu Aimahle ons de beste '1 voorkomen. [Van de inzending narcissen der N.V. v.h. Jarnaar en Co. te Sassenheim, welke laroaast exposeert, verdienen speciale ver gelding de bekende vroege narcis Inc. elios en de elegante Barri Lady Curzon iet groote oranjecup, terwijl van de firma P Graaff (Gerharda) uit Lisse alleen de pnrpelnarcis Pacific genoemd dient te forden. J De firma A. Freyling en Zn. te Sassen- Beira brengt diyerse trompetnarcissen naar [oren, waarover voornamelijk de prachtige pole gele oud Wellington de aandacht jekt, I Van de door de firma P. van Deursen te Jassenheim ingezonden narcissen verdient pvenal de witte trompetnarcis Roxane riale vermelding. 1 P. Segers te Lisse exposeert nieuwe Jobbele vroege tulpen. Triumphator dient als de beste genoemd te worden. [Ook de firma van Woerden en Gebrs tonjp te Lisse brengt behalve Mendel- P-Pen en nieuwe vroege tulpen. I De Mendeltulp Amidonette neemt hier de Fjplaats in. I De firma G. Lubbe Thzn. uit Oegstgeest 7emt met hare groote inzending den gehee- N achtergrond in beslag en trekt med° jor de decoratieve opstelling der bloemen reJ de aandacht. INacissen voeren hier den boventoon; van vele goede soorten noemen we slechfs Poeticus Actea, de trompetnarcis Hor- -anus Witte en Grand- MaSire. ri> a ?aarnaas! opgestelde rolsgroep Ire- de liefelijke Kerstroosjes het meest op voorgrond. De stand van de. firma C. Soeteman uit Noordwijk langs de geheele rechterzijde van .de zaal sluit daarop prachtig aan. Ws zien hier tal van geforceerde vroege en dub bele tulpen, waaronder vele bezienswaar dige soorten. Hoe mooi is de oranjekleurige dubbele vroege tulp El Toreador en ook de E. v. t. Rose Monj zal stellig de algemeene bewon dering der bezoekers trekken. Daartusschen in prijken nog eenige nieu we narcissen van de Vereenigde Bloembol lenculturen uit Noordwijk met als uitblinker de Inc. Franciscus Drake. In het middenvak laten de Vereenigde Bloembollenculturen uit Noordwijk een uit gebreide collectie in vroege late en par kiettulpen zien. De parkiettulpen Fantasie vormen een waardig middenstuk, terwijl ook de rose en witte zaailing no. 254 en President Cleveland de bewondering van het publiek zullen opwekken. Voorts treffen we hier nog een zeer goede gemengde inzending tulpen en narcissen van de Gebrs. Eggink uit Voorschoten, die inzonderheid de aandacht vebtigt op hare nieuwe narcis Beppy en tal van nieuwe Darwin- en Mendeltulpen. Even verder zien we een smaakvol op gestelde groep crocussen en convallana (lelietjes van dalen) van dezelfde firma. Verder vinden we in het middenvak nog een gecombineerde inzending narcissen en tulpen van de N.V. v.h. Warnaar en Co. te Sassenheim; een fraaie collectie Ameryl- lis van de Gebrs. den Older te Leiden en aan het andere einde der zaal een drietal keurig gearrangeerde groepen nieuwe tul pen en hyacinlhen van de fa. Jac. Uitten- boogaard uit Oegstgeest, die vooral met haar blauwe hyacinth Bismarck eer in legt. Ter rechterzijde van dèn ingang vinden we tenslotte inzendingen tulpen van de firma A. Lefeber uit Lisse heel mooi is hiervan de oranjeroode E. v. t. Jongköping en van de N.V. Braam en Zoon te Heem stede. waarvan de Oranje Grisdelin de be langrijkste is. Nadat de jury, beslaande uit de heeren Jan Roest, Heemstede, Hoog en Dix, Haar lem, J. Kriest Jzn., Leiden en G. Eggink Jr., Voorschoten, met haren arbeid gereed was» vereenigden zich te een uur afdeélings- bestuur, tentoonstellingscommissie, jury en genoodigden waaronder eenige persmen- schen aan een lunch, waaraan ook de hee ren E. Th. Krelage en P. J. Voors, respec tievelijk voorzitter en secretaris der Alg. Ver. van Bloembollencultuur aanzaten, waarna te halfdrie de officieele opening plaats vond. Ten slotte laten wij hieronder de bekroningen volgen: Belangrijkste inzending tnlpen: C. Soete man, Noordwijk, gr. gouden medaille; Ver. Bloembollenculturen, Noordwijk, kl. gouden medaille; Gebr. Vreeburg, Lisse, bronzen medaille; extra-prijs van het H.B., Ver. BL- Culturen. Noordwijk. verg. zilv. med. Belanarijkste inzending narcissen: G. Lubbe Thzn., Oegstgeest, kl. gouden me daille; N.V. voorh. Warnaar en Co., Sassen heim, verg. zilv. med.; N.V. H Homan en Co., Oegstgeest, zilv. med.; Gebrs. Eggink, Voorschoten, zilv. med.; Ver. Bloembollen culturen, Noordwijk, bronzen med.; A. Freij- link en Zn.. Sassenheim, bronzen med. Belangrijkste décoratieve groepen: 1. Ge broeders Eggink, Voorschoten, kl. gouden med.; 2. G Lubbe Thzn., Oegstgeest. zilv. beker; 3. D. W. Lefeber en Co., Lisse, verg. zilv. med.; 4. Jac. Uittenbogaard, Oegst geest, verg. zilv. med.; 5. Gebrs. den Older, Leiden, zilv. med.; 6. Jos. Braam. Heemstede bronzen med.; 7. A. Lefeber, Lisse, bronzen medaille. Mooiste inzending uit de gemeente Oegst geest: G. Lubbe Thzn., zilv. beker. Mooiste inzending: C. Soeteman, Noord wijk, gr. gouden medaille van de Vereeni- ging. DE RONDVRAAG IN DEN LEIDSCHEN RAAD. Na heropening der openbare vergadering te ongeveer half zes werd door B. en W. aan de orde gesteld het verhuren van het winkel huis Vischmarkt 18. De wethouder Splinter deelde dienaan gaande mede dat er zich twee gegadigden hadden aangemeld, iemand uit Den Haag die er een vliegenden winkel in wilde ope nen en een stadgenoot de heer H. Scheffer, winkelier op de Haarlemmerstraat, die er een winkel in heerenkleeding zou willen vestigen. De winkelier uit Den Haag bood f800.-. Van den heer Scheffer kon de wethouder niet meer bedingen dan f 750. B. en W meenden echter dat men voor een bedrag van f 50 een reëelen winkel niet mocht pas- seeren voor een vliegenden winkel en daar om stelden B en W voor het winkelhuis op de gebruikelijke voorwaarden aan den heer Scheffer te verhuren De heer Bergers bracht B en W. voor dit voorstel dank en de Raad vereenigde zich er unaniem mee. Bij de rondvraag vroeg de heer Verweij of er spoedig een praeadvies is te wachten op het adres van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers inzake de ver goeding voor de waarnemende hoofden van scholen. Det wethouder mr. Tepe zeide dat de heer Verweij eigenlijk wel moest weten, hoe ver het daarmede slaat omdat de zaak thans aanhangig is bij de Schoolcommissie, waar van de heer Verweij zelf lid is. De heer Verweij wist dit niet en ver wachtte spoedig nu het praeadvies. De heer Heemskerk herinnerde er aan, dat lx^ de behandeling der gemeente-begroo- ting was medegedeeld van de zijde van B. en W., dat er weldra een antwoord zou komen inzake de regeling van den steun aar vverkloozen. Wanneer is dit te wachten? Wethouder Goslinga ontkende, dat deze belofte door B. en W. was gedaan. Intusschen verklaarde hij, dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. Nog vroeg de heer Heemskerk of er eerstdaags zal zjjn te wachten een praeadvies inzake het in Augustus 1925 ingekomen ad) ec betreffende woningbouw, waarbij de belanghebbenden op zekere voorwaarden eigenaar kunnen worden. De heer Goslinga zeide, dat aan deze zaa/ V6el moeilijkheden verbonden zijn. Er wordt echter aan gewerkt. Nadat de heer Van Stralen nog aange drongen had op praeadvies betreffende het adres omtrent vermoedelijke verhooging der huurprijzen na intrekking der huurwetten en op spoed aandrong, werd de vergadering circa halfzeven gesloten. 3CHENKING EENER KEVER-COLLECTIE. Jhr. dr. E. J. G. Everts, oua-learaar in de Natuurlijke Historie aan de le Hoogere Burgerschool in Den Haag, bezitter eerter complete verzameling van in Nederland voor komende Coleoptera (kevers), heeft, nu aan 's Rijks Museum voor Natuurlijke Historie alhier een tweede conservator voor de af deeling Entomologie^ zal worden aangesteld, zijn collectie aan genoemd museum ten ge schenke geven. Zoo lang' hg leeft, blijft hij de collectie beheeren. Vrijdag 10 Febr. wera de akte van schenking, voor no tans C. Vollgraff, door den schenker en Z.Exc. den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geteekend. Deze collectie bevat 3 h 4000 kevar- soorten in pl.m. 100.000 exemplaren; daarin bevinden zich ook alle in Nederland bekende soorten, die schadelijk zijn voor landbouw, bosch-, bloemen- en vruchtencultuur, alsook die, welke met allerlei handelswaren ge ïmporteerd zijn; een belangrijke aanwinst voor genoemd museum. Schenker heeft reeds meer collecties aan den Staat gegeven; zoo o.a. een collectie (ongeveer 3UUO soorten) aan het Plantan- ziektenkundig Instituut te Wageningen, nut tig voor de onderzoekingen aldaar en, reeds voor meer dan 25 jaren, een zeldzame col lectie Vraatstukken aan bovengenoemd Museum, waarin men bestudeeren kan, hoe de schade, aangebracht door kevers aan hout schors, enz. te herkennen ia. NEDERL. VEREEN. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Afdeeling Leiden en Omstreken. De gisteravond gehouden ledenvergade ring van bovengenoemde vereeniging werd gehouden onder leiding van den voorzitter, prof. mr. G. André de la Porte. Na de opening, voorlezing der notulen en ingekomen stukken deed de secretaresse mevr J. C. van PoelgeestBrand voor lezing van het jaarverslag, waaraan wij het volgende ontleenen: Het bestuur kwam bijeen op 10 Februari en op 7 September. De ledenvergadering had plaats op 10 Fe bruari, de vergadering van de Commissie van Advies voor de propaganda op de scho len op 20 September. Op 17 October en 16 November werden vergaderingen gehouden van het Comité van Actie die ook door het bestuur werden bijgewoond. De heer mr, A. van de Sande Bakhuyzen heeft de plaats van mevrouw de Gijselaar ingenomen door het beschermheerschap welwillend te aanvaarden. Een en ander is reeds uitvoeriger behandeld in het jaarver slag 1926 van het Asyl (dat eenige'maan den later in het jaar werd uitgebracht dan dat van Dierenbescherming). Het aantal leden bedroeg 584, vorig jaar 580. Door krachtig persoonlijk leden werven van enkele getrouwen zijn wij er dus in ge slaagd, de afvloeiing door overlijden, bedan ken en vertrek naar elders niet alleen aan te vullen, maar nog eenigszins te overtref fen. Mejuffrouw van Spall bleef ons trouw vertegenwoordigen in de gemeentelijke Com missie voor filmkeuring. Binnenkort zal deze taak door opheffing van de plaatselijke Commissies voor haar beëindigd worden. Ons bestuur brengt haar hartelijk dank voor de toewijding waarmede zij gedurende vele jaren deze vrijwillig op zich genomen plichl onversaagd heeft vervuld. De kascommissie bestond uit mevrouw van Beeck en den heer Eilóers. De afgevaar mevr. Jonker en mevr. Vosmaer, plaatsverv. de heer van Poelgeest. Deze laatste heeft, door verhindering van de beide genoemde dames,onze afdeeling vertegenwoordigd. De secretaresse bleef lid van het H. B. en als afgevaardigde van Dierenbescher ming bestuurslid van den Nationalen Vrou wenraad. Zij mocht op 28 April in Deventer op de Alg. Verg. van den Vrouwenraad ver slag uitbrengen over het landelijke werk van Dierenbescherming vanaf 1919. Dit verslag is op verzoek van de Criellaert- stichting in druk verschenen en o. a. ook aan alle leden van onze Leidsche afdeeling en van het Asyl toegezonden, tegelijk met de jaarverslagen van Dierenbescherming en Asyl over 1926. In de naar aanleiding van het voorstel Leiden 1926 door het Hoofdbestuur inge stelde Commissie tot verbetering van toe standen bij de exploitatie van Vee- en Pluimgedierte werden o. a. benoemd de secretaresse en de penningmeester. Deze Commissie heeft een speciaal December nummer van het Maandblad aan haar werk gewijd; dit nummer is eveneens aan alle leden van Afdeeling en Asyl toegezonden. Behalve de drie bovengenoemde aan alle leden rondgezonden uitgaven zijn maan delijks als van ouds het maandblad „Die renbescherming" en „de Kleine Androcles" aan pl.m. 80 scholen uitgereikt. Ook onze kalenders zijn aan die scholen bezorgd. Bovendien kon ook het „Zomer- boekje", een kinderboekje met aardige vei- haaltjes en illustraties aan alle scholen doen toekomen. Aan het Leidsche politie-bureau werdea iedere maand 5 exemplaren van „Dierenbe scherming" verstrekt voor de wachlolkalen en aan de secretarieën van de 5 omliggende gemeenten 1 exempl. „Dierenbescherming" en 1 exempl. „Mededeelingen" van den Bond van Politie-ambtenaren tot Bescher ming van Dieren. De brochures en die van Anti-Trekhon- denbond en Jack London Verbond werden uitgereikt, zoowel aan nieuwe leden als aan belangstellenden. Mevrouw Ionker bleef er voor zorgen dat het contact met de bibliotheek Reu- vens werd onderhouden en onze boeken en tijdschriften aldaar werden aangevuld. Evenals vorige jaren plaatsten we als het 'noodig was, advertenties (kleine en groote) in de Leidsche dagbladen. Ook ver schillende berichten over het werk werden daarin opgenomen, bijv. over den opstel lenwedstrijd, den bazar, onze vergaderin gen enz. We schreven in de N. R. Crt. over cir- cusvertooningen, in het Leidsche Dagblad over onverzorgd achterlaten dieren en over het zoogenaamde „kattenmeppen", in het maandblad over het redden van een hond bij brand, enz. Ook dit jaar ondervonden we de grootste welwillendheid van de Leidsche pers; uit méér dan één redactioneel bericht of ar tikel bleek wel, dat men onze zaak in de redactie-bureaux ook uit eigen beweging voorstaat. Het aantal klachten doet in verscheiden heid voor vorige jaren niet onder. Het verslag maakt verder melding van de hulp van autoriteiten ondervonden, van verzoekschriften, die werden verzonden en inlichtingen die zelfs naar Weltevreden en Bandoeng werden verstrekt Voorts wordt melding gemaakt van den arbeid der inspecleerende leden de heeren Boelee, Gay- kema, I-Iasselbach en mr. Van Nes. Het eindigt met een kort verslag over de najaarsactie, waaraan wij nog het volgende ontleenen: De bazar met de verloting (waarvan de trekking op 2 December plaats had) gaven samen een zeer welkom batig saldo van pl.m. f 1600. Op grond van de gunstige rapporten, die we uit de onderwijzerswereld ontvangen over onze actie op de scholen, hebben we ook ditmaal de kosten niet ontzien om op stellen te laten maken en voor het beste van iedere klasse een prijs beschikbaar te stellen, alsmede nog enkele extra prijzen over de geheele linie. Als belooning werden alle leerlingen, die meededen, uitgenoodigd om Zaterdagmiddag 17 December de pop- penkastvertooning van den heer Roggeveen in de Stadszaal te komen zien Hoewel het de eerste middag was, dat er kon worden schaatsen gereden, kwamen de klassen trouw op en amuseerden zich blijkbaar goed Ook dit werk mag dus als geslaagd beschouwd worden, maai waarom zijn er nog altijd scholen, die niet meedoen? Waar onze actie zóó ingesteld dat elke school volkomen vrij is in onderwerp en wijze van behandeling de uitgesproken sympathie van alle richtingen heeft, ook blijkens de inzendingen, verzoeken wij hen, die tot nu toe niet meededen, een volgend maal toch niet achter te blijven. De deelname is al reeds zeer bevredigend, maar moest alge meen zijn. Volledig is dit verslag allerminst; het ware ondoenlijk een zuiver rapport op te stellen van alles wat er gedurende een jaar in onze vereeniging geschiedt, maar het zal voldoende zijn. om aan te toonen. dat er "•et ambitie en toewijding gewerkt wordt BINNENLAND. Opening der bloemententoonstelling der afd. Oegstgeest der Alg. Ver. voor Bloem- bollencnltnur te Leiden. (Stadsnieuws, le Blad). Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot wijziging van de bevorderingswet voor de landmacht. (Binnenland. 2e Blad). De Maatschappij voor Nijverheid en Hall del over de belastingheffing van bniten het rijk wonende Nederlanders. (Binnenland, 2e Blad). De indienstneming van locale krachten op burgerrechterlijke arbeidsovereenkom sten bij de posterijen. (Binnenland, 2e BI), Ballangrud (Noorwegen) Olympisch kam pioen 5000 Meter schaatsenrijden. (Sport, 3e Blad). Uitspraak in zake de verduistering door den penningmeester-kerkvoogd der Ned. Heiv. Kerk te Katwijk. (Rechtzaken, le BI.), BUITENLAND. Overleden is de Engelsche staatsman lord Oxford and Asqnith. (Buitenl., le BI). Gratie in een Dnitsch veemmoord-von nis. (Buitenland, le Blad). Voortzetting van het debat over de Troon rede in het Engelsche Lagerhuis. (Buiten land, le Blad). maal in onze samenleving niet voor zichzelf kunnen opkomen. Steeds meer personen nemen aan dit werk deel; vooral ook in dit opzicht mogen we over het algeloopen jaar zeer tevreden zijn en we kunnen dit verslag niet beter besluiten dan met den wensch, dat de jongste aanwinst in medewerking zich in de toekomst moge consolideeren, dat al onze helpers van 1927 ons trouw zullen blijven. Allerwegen gaat men de noodzaak van dierenbescherming uit ethisch en opvoed kundig oogpunt inzien, de tijd is er rijp voor: Laat Leiden mede de leiding nemen! Aan de orde was vervolgens het verslag van den penningmeester. Inkomsten: Saldo 1926 f 38.12 Contributies en giften f 1167.47 Inkomsten diverse acties f 1791.59 Verkoop diverse artikelen f 28.50 f 3025.68 digden naar de Alg. Verg. in Haarlem waren voor de belangen der dieren, die nu een- Uitgaven: Hoofdbestuur f 87. Alg. uitg., ook propaganda f 298.44V» Abonnera.. Kalenders, enz. f 215.85 Najaarsactie scholen f 183 60 Advertenties f 86.38'/» Grondbelasting Paardenstal f 2.08 Ter beschikking Asylf 2125. Saldo f 27.32 f3025.68 De begrooting 1928 sluit naar inkomsten en uitgaven op f 3827.32. De voorzitter zegt de secretaresse en den penningmeester dank voor hun arbeid en namens de commissie tot nazien van de rekening wordt door mej. Van Spall voor gesteld den penningmeester onder dankzeg ging te déchargeeren. Benoemd worden tot leden van deze com missie voor het nieuwe jaar; de heeren De Ren en Blanke en mevr. Alengs Bij de daarop volgende verkiezing van een bestuurslid in de vacature, ontstaan door het vertrek van prof. dr. J. Roos wordt voorzien door de benoeming bij acclamatie van mej. Van Spall. De voorzitter geeft te kénnen zijn functie tot uiterlijk 1 Mei te kunnen blijven waar nemen. In zijn plaats wordt als bestuurslid gekozen mevr. Krantz. Besloten wordt het bestuur te machtigen mr. Nord Thomson te verzoeken het presi dium op zich te willen nemen Deze wenscht dit in beraad te houden. Indien mr. Nord Thomson weigert, zal het bestuur naar een tijdelijk voorzitter uitzien. Besloten wordt nog de candidaten van het H.B. voor het Hoofdbestuur te steunen. VoorsteMen voor den beschrijvingsbrief wor den niet ingediend. Mevr Ionker en de heer Van Poelgeest zuUen de afd. ter algemeene vergadering (in Zutfen) vertegenwoordigen. Uitvoerig wordt gesproken over het pro gramma van werkzaamheid der afd in 1928 Mevrouw Ionker zal verschillende voorstellen onderzoeken. Van de rondvraag maakte de heer Van der Molen gebruik tot het stellen van eenige

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1