sport. rechtzaken. kunst en lettere:;. De Olympische Winterspelen. ▼ail 8 jaar en ouder op de bewaarschool onder leiding der Eerw. Zusters hadden ge maakt. Het leek wel een complete speelgoed winkel! van speelgoederen vervaardigt van klei en paipier. Van elk vervaardigd kunst stuk was de naam van den auteur beves tigd. Honderden oudera en belangstellenden zijn een kijkje gaan nemen naar het geëx poseerde. Daaronder vond men de zee met strand en duinen en in die duinen villa's vervaardigd uit klei in verschillende vorm «n kleur. Bloemenvaasjes uit klei. eendjes, mandjes, tollen, knikkers, koralen, kettingen enz., te veel om op te noemen. Zoo ook vogelkooien van papier, poppenkastjes, ban ken. fornuizen, schilderijlijstjes. Schriften Volgeplakt met figuren en aardigheidjes. Vele van deze artikelen zijn door de kleinste .vervaardigd. Daarom is het prettig als de ouders eens zien wat de zusters er bij de kleinen welen in te krijgen en wat die te stalen zullen hclbbenmet 'n honderdtal van die kleine peuters. 1 Coön. Bakkerij „De Verbetering". Gisteravond vergaderde de leden van bovengenoemde coöperatie in calé Flora. De Voorzitter de heer P. Ruigrok opende deze bijeenkomst en gaf het woord aan den secre taris tot het lezen van de notulen. Deze Iworden goedgekeurd, waarna de secretaris Hen oevrzicht gaf van het afgeloopen jaar. Uit de Balans-, Winst- en Verliesrekening blijkt dat ann de leden voor een som van 140.212.63 aan brood is verkoebt en aan jniet-leden f 1639.15. Aan brood nog te ont vangen f 1658.33 Verbakken werd 113.328 K.G. Bloem en Meel lot een totaal bedrag Van f21.682.74. Gemiddeld kostte deze bloem |en meel per 100 K.G. 119.13. Aan arbeids loon werd uitbetaald f 8354.96 Op de ge bouwen werd weer 4 pCt. afgeschreven, op kantoormeubelen 10 pCt. en gereedschappen ook 10 pCt. terwijl een postje dubieuse Debiteuren ad f 190.04 voor eentzelfde be drag werd gereserveerd. De winst bedroeg 1 5.086.22. Een rapport werd overgelegd van W. de Tombe accountant te Leiden, die de oekhouding heeft gecontroleerd. De brood- omzet was f2.760.61 lager dan in 1926, doch de exploitatiekosten daalden f 3970.16'/i Over het jaar '27 was f 1.215.551/' meer Winst dan in '26. De heer Meyer vraagt of de meerdere winst nog door andere factoren .werd veroorzaakt n.l. door hoogere brood prijzen De boekhouder zegt dat over beide jaren dezelfde broodprijs heeft gegolden. Het totaal winstpercentage is 12.6 pCt. Het be stuur stelt voor om 11 pCt. dividend uit te keeren dan blijft er over f 662.84. Enkelen zijn van meening om 12 pCt. uit te keeren daar de reservekas groot genoeg is. Bij stemming blijkt dat 19 leden voor 12. •r> 38 leden voor 11 pCt zijn, zoodat 11 pCt. worden uitgekeerd. Het bestuur krijgt evenals verteden jaar f300 vergoeding, terwijl de resteerende f 362.84 in de reservekas zullen worden ge1- stort waardoor dit stijgt tot f7.707.24. Het lid van bestuur en het lid van den Raad van Toezicht de heeren A. Cospers en S. A. van Konijnenburg worden bij enkele can- didaatstel'ling gekozen. Met 18 stemmen tegen 20 vóór en 3 Manco wordt besloten een commissie te' benoemen om te onder zoeken of het ontslag van den vorigen meester-bakker op regelmatige wijze is ge schied en of het besluur in deze goed heeft gehandeld. Gekozen werden de heeren J. Duindam te Noordwijk aan Zee, C Ruig rok Jz. en A. Meyer. Bij de rondvraag kwamen nog enkele persoonlijke zaken in bespreking. Ook werd verzocht indien noodig de uitslag van het onderzoek der commissie van onderzoek in een daarvoor op te roepen vergadering be kend te maken en niet te wachten tot de volgende jaarvergadering. Dit wordt toege zegd waarna sluiting. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geb'oren: Dirk Cornelis, z. van A. Heems kerk en A. van Beelen Jan Hendrik, z, yan J. Paauw en Calh. E. Hus Grietje, d. Iran D. Schoneveld en B. Molenaar Trijntje, d. van W. L. Heemskerk en G. van Dam Adrianus, z. van N. van den Eijkel en B. Versteeg. Getrouwd: Jan Ravensbergen jm. 29 j. en Grietje Schoneveld jd. 27 j. Ondertrouwd: Cornelis Ravensbergen jm. 27 j. en Willemijnlje van Nieuwkoop jd. 23 jaar. Overleden: Jan Verkerk 76 jaar. Dieuwertje den Haan 60 j., echigenoote van D. Zwaan. Neeltje, 6 weken, d. van Jan Kralt en Angeniela v. d. Meij. Angenieta Maria 7 weken, d. van Jan Kralt en Angenieta v. d. Meij. Aan de Coöperatieve Boerenleenbank alhier is over 1927 een bedrag ad f3.034.114.55 omgezet. VALKENBURG. Het berichtje, waarin gemeld wordt, dat de Harmonie een uitvoering geeft op 16 en 18 Maart, is foutief, dat moet zjju 16 en 18 Februari. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor emeritus-predikanten, bracht f 16.36 op. VOORHOUT. R.-K. Kiesveieeniging. Zaterdagavond vergaderde de R.-K. KieS- rereeniging „Eensgezindheid" in het Patro- naatsgebouw alhier. De Voorzitter, de heer H. A. Allard, opende deze vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwezige leden hartelijk welkom. Spreker zag tot zijn genoegen dat de zaal goed gevuld was en dankte voor de goede opkomst der leden. Vervolgens memoreerde spreker in korte trekken het verloop van de verkiezingen voor de leden van de Provinciale Staten en den Gemeenteraad en bracht zijn dank aan de leden voor de trouwe vervulling van hun stemplichten. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Medegedeeld werd dat de heer A. Heerings om gezondheidsredenen bedankt heeft als bestuurslid en dat dus in de vncature van le Penningmeester moet worden voorzien. De Voorzitter uitte een woord van dank voor lie werkzaamheden dooi dun heer Heerings in bet belang van de rereeniging verricht en sprak de hoop uit, dat zij spoedig weer hersteld moge wezen. Een schrijven van de Kamercentrale om het plaatselijk reglement van de Kiesver- eeniging in overeenstemming te bretngen met een daarbij gaand model reglement werd goedgekeurd en zal dan ook ter goedkeuring worden opgezonden. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat in het afgeloopen jaar een be drag van f 283.27 was ontvangen en een bedrag van f 190.84 was uitgegeven, zoodat men een bati9 saldo had van f 192.43. De heeren C. Paardekooper en P. van den Berg werden met het nazien van de boeken en kas in orde te hebben bevonden Vervolgens werd het jaarverslag van den secretaris voorgelezen hetwelk heel goed verzorgd was en een resumé gaf van het verhandelde in de vergaderingen van het bestuur en van de leden. De Voorzitter bracht genoemden func tionarissen dank voor hun jaarverslagen, en sprak den wensch uit dat zij nog lang in het belang van de vereetniging werkzaam mogen wezen. De aftredende bestuursleden, l.w. de heer H. A. Allard, le voorzitter, Mej. P. van den Berg, 2e Secrataresse, en de heer C. M. Prins, le Commissaris, werden bij accla matie! herkozen. Bij eene tweede vrije stemming werd tot penningmeester benoemd, de heer C. Kraak man. Het bestuur stelde voor om nu reeds afge vaardigden te benoemen vóór de Centrale vergaderingen, welke in 1928 zouden wor den gehouden. Het bestuurachtte dit ge- wenscht met het oog op de in de meeste ge vallen slechte opkomst van de ledenverga deringen, welke in het seizoen worden ge houden en tevens om kosten te vermijden. Na eenige discussie werd het voorstel van het Bestuur in stemming gebracht. Uit de gehouden stemming bleek dat er 25 stemmen vóór en 25 stemmen tegen waren en er twete blanco waren uitgebracht, zoodat de stemmen staakten. Volgens het reglement was de beslissing nu aan den Voorzitter, zoodat het voorstel werd aange nomen. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren J. W. J. van Stekelenburg, C. Boere, P. J. van der Hulst en F. Zwetsloot. Bij de rondvraag verzoekt de heer Van Stekelenburg om een schrijven te richten aan den Voorzitter van de Kamercentrale om de vergaderingen zooveel mogelijk op Zalerdagrpiddag te houden. De Voorzitter zegt zulks toe De heer Van der Laan brengt een woord van dank aan de kiezers voot het hem ge schonken vertrouwen, om hem wederom in den gemeenteraad te doen vertegenwoordi gen. Bij dit woord van dank moet hij even wel ook een woord van teleurstelling uit spreken over de wijze, waarop men heeft gelracht hom uit dit lichaam te zetten. Hierna slool de Voorzitter de vergadering met den Christel ijken groot, waarna eenige prijzen werden verloot. Ballangnid kampioen over 5000 Meter. Goed werk van Heiden en Eos. (Van onzen bijzonderen medewerker). Bij de wedstrijden in het hardrijden op schaatsen over 5000 Meter, waarvan wij gisteren de eerste uitslagen hebben ver melde zijn nog do volgende resultaten ver kregen. Ballaugrud (Noorwegen) wint in 8 mia. 50.5 sec. van Bulota (Lithauen), 9 min. 49.8 sec. Polacsek (Oostenrijk) wint in 9 min. 35.2 sec. van Mitt (Estland). Evensen (Noorwegen) wint in 9 min. 1.1 sec. van Dix (Engeland), 9 min. 55.6 sec. Kos (Nederland), tijd 9 min. 34.2 sec., slaat Eotvos (Hongarije) 9 min. 34.4 sec. Robinson (Canada) wint in 9 min. 38.9 s. van Stewart (Engeland) 10 min. 40.1 sec. Juffee (Amerika) wint in 9 min. 1.3 sec. van Burmeister (Estland) 9 min. 46.2 sec. Skutnab (Finland) wint m 8 min. 59.1 6ec. van Rumba (Letland) 9 min. 19.7 sec. Biadas (Amerika) wint in 9 min. 6.3 6ec. van Riedel (Oostenrijk) 9 min. 53.5 sec. Heiden (Holland) wint in 9 min. 10 sec. van Backman (Finland) in 9 min. 14 sec. Farrell (Amerika) wint in 9 min» 29.2 sec. van Thaon (Frankrijk), 10 min. 18.8 s. Carlsen (Noorwegen) wint in 9 min. 1.5 sec. van Mayke (Duitschland) opgegeven. Stakerud (Noorwegen) wint in 9 min. 7.3 6ec. van Jungblut (Duitschland) 9 min. 26.7 sec. Thunberg (Finland) wint in 9 min. 11.8 sec. van Vollstadt (Duitschland) 9 min. 50.5 sec. Logan (Engeland), reed alleen over de baan in 10 min. 10.3 sec. De strijd tusschen Kos en den Hongaar Eotvos was uitermate spannend. Onze land genoot was lang achter maar kwam tegen het slot- fraai opzetten om met miniem verschil te winnen. Heiden behaalde een keurige overwin ning op den Fin Baökman. De einduitslag was: 1. Ballangrud (Noorwegen) 8 min. 50.5 s. 2. Skutnab (Finland) 8 min. 59.1 s. 3. Evensen (Noorwegen) 9 min. 1.1 s. 4. Jaffee (Amerika) 9 man. 1.3 8. 5. Carlsen (Noorwegen) 9 min. 1.5 6. Biadas (Amerika) 9 min. 6.3 s. Onze landgenoot Heiden werd elfde en Kos negentiende. Onze- bijzondere medewerker meldt ons d.d. 13 Februari nog eenige nadere bij zonderheden Het weer wetfkt nog niet mee tijdens de II Olympische Winterspelen. Ook heden, den dag. dat de beslissingen vielen in de wedstrijden hardrijden over 600 en 5000 M., maakten sneeuw en wind het verblijf in het Ijsstadion nu niet bepaald aangenaam. Over beslissingen gesproken: in den wed strijd op de 5000 M, is zij duidelijk gebleken Op 500 M. is echter feitelijk geen beslissing gevallen. Thunberg (Finland) en Evensen (Noorwegen), die een gelijken tijd van 43.4 sec. maakten zijn beiden tot Olympische overwinnaars verklaard en het is dus waar schijnlijk. dat zij beiden de gouden medaille zullen ontvangen. Een andere oplossing schijnt bijna niet mogelijk, daar het wed strijdreglement van de Intern. Eislauf Ver- eenigung. onder wier leiding de wed strijden plaats hebben, zich verzet tegen het laten oevrrijden. Worden twee gouden me dailles uitgereikt, dan zullen er waarschijn lijk drie zilveren uitgereikt moeten worden, want niet minder dan drie deelnemers aan de(zen strijd, n.l. Larssen (Noorwegen). Back- mann (Finland) en Friman (Finland) maak ten een tijd van 43.6 sec. Waren de Nederlanders in de 500 M. niet gelukkig, een beter figuur werd gemaakt in den wedstrijd hardrijden op 5000 M., in welke Heiden met 9 min. 10 sec. tenslotte de elfde plaats bezette. Tegenover den Fin Backmann met 9 min. 14 sec. mag dit zeker een goede prestatie heelen. De Noren ver klaren dan ook. dat wanneer Heiden met Kerstmis naar Oslo komt, hij daar zeker een goed figuur zal slaan. Thunberg is erg tegengevallenvan hem had men zeker meer verwacht. Overigens is ook thans weer gebleken, dat de snelste rijders uit Scandinavië komen. Was het verblijf in het Ijsstadion niet aangenaam door de weersomstandigheden, de toestand was er niet aangenamer door tengevolge van de niet zeer goede regeling. Er werd steeds te laat begonneta. Bovendien was het moeilijk de uitslagen vflug te krijgen terwijl de rijders moeilijk te volgen waren, doordat midden in het Ijsstadion een sdhot stond voor de Hockeywedstrijden. Wat de Hockeywedstrijden betreft, heden heeft, zooals gemeld, slechts één wedstrijd plaats gevonden waarbij Tschetho Slowakije de sterkste bleek van Polen door met 3 tegen 2 te winnen. Heden heeft ook de loting plaats gehad voor de bobsleighrennen. De uitslag daar van is als volgt: (de cijfers achter de namen der landen bettekenen het nummer van de ploeg, wanneer er meer dan één i9) Roemenië 2, Argentinië 2, Mexico, Tschecho Slowakije 1. Roemenië 1. Amerika 1, Zwitserland 1, Duitschland 2. Oostenrijk 1. Polen, Duitschland 1, Luxemburg, Tsche cho Slowakije 2, Oostenrijk 2. Frankrijk 2, Italië, Engeland 2, Amerika 2, Argentinië 1, Frankrijk 1. Nederland, België 2, Engeland 1. België 1, Zwitserland 2. Daar er in twee groepen gestart wordt, komt de Nederlandsche ploeg ongeveer in het midden van de tweede ploeg. Dit is geen ongunstige* plaat9 in verband met de versclh gevallen sneeuw. De voorste deelnemers hebben hier 't zwaiarste werk te verrichten. De Nederlandsche ploeg heeft weeT de beschikking o<ver haar stuurman van der Sandt, die zijn zelfvertrouwen bij het sturen teruggekregen heeft. Heden maakte de Nederlandsche ploeg bij een proefrit een tijd van 1 min. 38 sec. Daar het wereld record op 1 min. 28 sec. staat, schijnt er dus een goede kans te kijn. Het resultaat hangt echter van verschillende omstandigheden af en moet du9 afgewacht worden. Niet ver geten moet worden, dat de Nederlandsche ploeg in den letterlijken zin van het woord een der zwaarste ploegen is, die) aan den westrijd deelneemt Op de Olympische Schans is heden door de skispringers druk geoefend. De gemaakte sprongen vielen echter tegen. Del grootste was niet meer dan 62 Meter van den Noor Thams Bij het trainen heeft nog een onge val plaats gehad. De Finsche springer Jar- vinen heeft heden n.l. bij het maken van e'en sprong zijn linkerbeen gebroken, zoodat hij niet aan den wedstrijd zal kunnen deel nemen. KORFBAL. HET ZUID-HOLLANDSCH TWAALFTAL. Het vertegenwoordigend twaalftal der provincie Zuid-Holland, dat zal spelen op de districts-wedstrijden, die ter gelegenheid van het jubileum van den Nederl. Korfbal- bond in Mei van dit jaar te Amsterdam worden gehouden, zal worden samengesteld door de Zuid-Hollandsche XII-tal Commis sie. In bedoelde commissie 'hebben zitting de heeren Francois (Den Haag), Van Dijk (Delft) en Schaap (Dordrecht). Zoo mogelijk wordt op den laatsten Zon dag in Maart te Den Haag een wedstrijd gespeeld tusschen twee combinatie's, waar van er één zal beslaan uit spelers der Haag- sche, Leidsche en Delflsche clubs, terwijl de andere combinatie wordt gevormd door spelers uit Rotterdam en Dordrecht. Zoowel in Gelderland als in Overijsel heeft men reeds een proef-wedstrijd laten spelen tusschen twee proef-twaalftallen, waarna men resp. het Geldersche en het Overijselsche twaalftal heeft samengesteld. Deze twee provinciale 12-tallen zullen el kaar in Maart te Apeldoorn ontmoeten, en na afloop van dezen wedstrijd tusschen Gelderland en Overijsel wordt dan het Oos telijke districts-twaalftal samengesteld. Op papier is er voor deze werkwijze een soort ziftingsmethode veel te zeggen, de practijk brengt echter bezwaren met zich. Vergissen wij ons niet, dan acht ook de tegenwoordige Zuid-Hollandsche 12-tal- commissie, die reeds eerder in dezelfde samenstelling werkte, het minder aanbe velenswaardig om langs den bovenbeschre ven weg haar keuze te bepalen. Een opvat ting die haar goed recht van bestaan heeft. Het spelen van proef-wedstrijden kan de commissie wel eenige aanduiding en vin gerwijzing geven over de waarde der can didates doch veelal ontbreekt bij een proef- wedstrijd de echte wedstrijd-atmosfeer, de spelers zijn op hun gemak (soms vatten zij het zelfs al te gemoedelijk op!) en boven dien is er groot gevaar, dat de candidaat beoordeeld op dezen eenen, enkelen wed strijd óf te hoog óf te laag wordt aange slagen, en dat zijn werkelijke (sportieve) waarde, datgene wat al9 regel van hem of haar mag worden verwacht en geëischt, de commissie onbekend blijft. Het oordeel van een speler geyormd. nadat men hem niet langer als D/a uur heeft zien ^H:n kan toch moeilijk beschouwd worde u als be hoorlijk en op voldoende waarneming ge fundeerd. Daarom achten wij het juister wanneer tenminste een drie- of viertal competitie-wedstrijden en dan zoo mogelijk voor het meerendeel uit-wedstrijden, als basis der beoordeeling worden genomen. Heeft men een speler eenige malen achter een in vreemde omgeving (d.z. de lastigste omstandigheden voor velen) in actie gezien, dan kan men inderdaad een indruk van zijn spel-hoedanigheden hebben. De Zuid-Hollandsche Twaalftal-Commis sie heeft in de laatste jaren bijna steeds door haar arbeid getoond een dergelijke op vatting te bezitten. Is zij dit jaar geen an dere meening toegedaan en er is geen reden zulks aan te nemen dan worden de belangen van het provinciaal twaalftal naar het ons wil voorkomen, op de meest- juiste wijze behartigd. LAWN-TENNIS. DE OFFICIEELE AMERIKAANSCKE RANGLIJST. De Amerikaansche Lawntennisbond heeft een officieele ranglijst gepubliceerd. Deze luid als volgt zegt de „Tel". Heeren: 1. W. T. Tilder; 2. F. Hunter; 3. G. M. Lott; 4. Manuel Alonso; 5. John Hennessey; 6. John van Rijn; 7. Arnold W. Jones.; 8. John. Doeg; 9. L. N. White; 10. C. W. Holman. Dames: 1. Helen Wills; 2. Molla Mal- lory; 3. Mrs. Chaplin; 4. Helen Jacobs; 5. Eleanor Goss; 6. Mrs. Corbiere; 7. Pe nelope Anderson; 8. Margaret Blake; 9. Mrs. Roeser; 10. Alice Francis. Johnston en Miss Ryan werden Diet ge- klasificeerd, omdat zij in Amerika te wei nig wedstrijden hebben gespeeld. SCHAKEN. PHILIDORLEIDSCH SCHAAKGEN. IL Gisteravond zijn in het clublokaal van „Philidor" de drie afgebroken partijen van den competitiewedstrijd uitgespeeld. De uit slag was, dat dr. J. F. Sirks won van P. J. v. d. Zeeuw, terwijl de partijen D. de Jong W. F. Snieder en G. SchoppenJac. Se- gaar remise werden, totaal uitslag 6V*31/* in het voordeel van L. S. C. II. De stand in deze greep is thans de vol gende'. punten lot. gsp, gw. gel. vrl. v.t. pt. L. Sch.gen. H 3 2 1 171/»121/a 4 Philidor 3 2 1 16—14 4 Disc. Disc. IV 2 1 1 ll1/^8V2 3 Res. Sch.cl. III 3 1 11 3 Wassenaar 3 3 81/*21Va 0 De twee nog te spelen partijen van den wedstrijd WassenaarResid. Sch.cl. III en de eene partij van den wedstrijd L. S. G. II Wassenaar zijn in dezen stand als remise beschouwd. Op den onderlingen stand is dit bijna niet van invloed, DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Gisteren werden de afgebroken en uit gestelde partijen gespeeld. De afgebroken partij J. KleerH. de Water werd door laatstgenoemde na een serieus gespeeld eindspel gewonnen. De heer Kleer heeft in deze partij ge legenheid gehad remise te forceeren, wat hij echter tot zijn nadeel niet heeft gedaan. Het gevolg is, dat hij 2 kostbare puntjes moet missen. De afgebroken partij VermeulenReek werd remise. Voor den heer Reek is dit als nieuweling in de lste klas een aardige prestatie. Indien hij wat forscher spel gaat leveren, verwachten wij nog wel enkele voor hem gunstige resultaten in dezen kamp. De partij BernsenSlegtenhorst werd door laatstgenoemde gewonnen. De heei Bernsen speelde met wit. Beide spelers be zetten flink het centrum. Na ongeveer 25 zetten slaagde Slegtenhorst er in door een mooi slagzetje een stuk voor te komen, tevens werd zijn positie sterker, aangezien hij een sterk stuk op. wit 36 kreeg. Hoe wel Bernsen zich fanatiek verdedigde zag hij zijn positie gaandeweg slechter worden, en eindigde deze partij in een zege voor den kampioen 1926. De uitgestelde partij Klinkenberg Sr. van Zwieten eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde. Woensdag a.s. vangt de 3de ronde aan. De volgende spelers komen tegen elkaar: Voor de lste klas: (S. v. cL Reek is vrij), H. de WaterVermeulen; L. K. v. d. Vlist J. Kleer; B. SlegtenhorstJ. Teling; P. v. d. StelJ. Bernsen. Voor de 2de klas: KleijnTeunissen; AltorfKlinkenberg Jr.; v. d. Bo9chvan Zwieten; Beijv. d. Wijngaard; Huisman Kaapaan; EppengaOptendrees; Klin kenberg Sr. is vrij. Eerstgenoemden spelen met wit. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ter strafzitting van het Kantongerecht alhier, moest terecht staan P. G. de J„ die niet verschenen was. Hij werd wegens overtreding van de Arbeidswet veroordeeld tot drie geldboeten van vijftig cent. Als getuige werd gehoord de heer A. W. de N. was in verzet gegaan van een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld, omdat hij geen reflector op zjjn fiets had gehad tot een boete van f 8. Hjj werd thans veroordeeld tot een boete van 12 of 1 dag, A. J. P., te Katwijk had bij een bouwwerk te NoOrdwijk verschillende overtredingen tegen de Arbeidswet gedaan. Verd. was niet verschenen. Na verhoor van 2 getuigen, die het ten laste gelegde bevestigden, vroeg de Ambtenaar van het O. M. 9 geldboeten van f 2 of 9 maal 1 dag, waarop mr. Nord Thomson verd. veroordeelde tot 9 geldboeten van fl of 9 maal 1 dag. Bij verstek werden vervolgens veroor deeld: Als bestuurder van een motorrijwiel geen signaal geven: D. B„ Valkenburg, f3 of 3 dg.; als melkverkooper op verb. wjja melk verkoopen: B. V„ Katwijk, 2 nüal f8 of 2 maal 8 dg.; C. G„ Katwijk, fg of 2 dg.op verb, wjjze een mesthoop hebben: G. v. D„ Katwijk, f5 of 1 dg; op verb, wjjze mest vervoeren: S. B„ Kit wijk, f3 of 2 dg.; op een hondenkar it. ten: G. v. D., f2 of 2 dg.: overtr. algen, Keur van Rijnland: A. v. d. Z., Voorschotel, f3 of 1 dg.; overtr. der Trekhondenwet: J. v. d. B., f2 of 2 dg.; op verb, wijn melk verkoopen: I. S„ Leiderdorp, f8 cd 2 dg.zonder verg. propaganda-biljetten aa::. plakken: P. C. K„ f10 of 2 dg.; overt:, verord. v. Leiden op de wateren: J. V, f3 of 3 dg.; overtr. der Arbeidswet: li, P. B„ f4 of 4 dg.; H. J. v, H., 13 of 1 dg.; overtr. der Spoorwegwet: W, F. S„ f 1 of 1 dg.met een auto rjjda zonder achterlicht: P. C. d. H„ Rjjnsb'jrg, f3 of 1 dg.; met een auto rijden zonder voor- en achterlicht: H. J. V„ 2 maal f3 of 1 dg.; met een auto rijden zonder ach- terlicht: J. A. K„ f3 of 1 dg.; met eej rijwiel rijden zonder licht: J. v. M„ f3; met een rijwiel rijden zonder rood achter licht: A. G„ f3 of 1 dg.; met een rijwiel rijden zonder bel: J. T„ f2 of 1 dg.; met eer handwagen rijden zonder licht: A. v. E., f 2 of 1 dg.openbare dronkenschapI. d, V., f6 of 6 dg.; met een autobus rijden door de Watersteeg: H. M. B„ Den Haag, fl of 1 dg.; in een autobus rooken: Th. v. B„ f0.50 of 1 dg.; met een rijwiel doot verb, straat rijden: H. C. v. R.B„ Val kenburg, fl of 1 dg.; als best. van eei motorrijwiel rijden zonder achterlicht: J, M. de G„ fl of 1 dg.; met een rijwiel rijden zonder licht: D. C. K„ Noordwijker- hout, f2 of 1 dg.; met een auto rijden zonder licht: J. N„ Oegstgeest, f4 of 2 dg.; varen zonder verg. in water van Rijn land: W. d. V., Koog a. d. Zaan, fl of 1 dg.; zonder verg. tegen een muur leunen: A. M„ Katwijk, f2 of 1 dg.; op verb, wijze mest vervoeren: S. K„ Katwijk, f3 of 3 dg.; met een rijwiel rijden zonder lichts G. M„ Katwijk, f2 of 1 dg.; een auto on beheerd laten staan; H. H„ fl of 1 dg,] met een auto rijden zonder achterlicht: N, d. T„ 2 maal f3 of 1 dg.; als best. van een auto geen waarschuwingsteeken gevent C. E, f 2 of 1 dg.met een rijwiel rijden zonder licht; H. v. T„ H. S„ beiden f 2 of 1 dg.; met een rijwiel rjjden zonder bell C. T. Z., A. v. d. IV., beiden f2 of 1 dg.) met een rijwiel door verb, steeg rijden! W. V., F. F. v. d. ML, beiden f0.50 o! 1 dg.; zonder verg. liedjes zingen: J. J. H. H„ f0.50 of 1 dg.; zonder verg. tegen een muur leunen: P. E, Noordwijk, f0.5Q of 1 dg.; openbare dronkenschap: C. S., J. W„ beiden f 10 of 10 dg.J. v. d. P., Katwijk, f3 of 3 dg.; W. S„ E r. d. W„ beiden f4 of 4 dg.; met een voer» tuig rijden zonder rood achterlioht: J. SK f2 of 2 dg.; met een voertuig rijden zonda licht J. S„ H. J. D., beiden f2 of 2 dg.) met een rijwiel rijden zonder licht: J. G, J. E L., beiden f2 of 2 dg.; met ea rijwiel door een verb, steeg rijden: A. t. E, f0.50 of 1 dg.; D. v. S. geb. B., 11 of 1 dg.; met een wagen in verb, richting rijden: K. B„ fl of 1 dg.; overtr. Politie- règl.J. C. L„ f 1 of 1 dg.op den opent, weg voetballen: J. K„ F. B., f0.50 of dg.met een rijwiel rijden zonder licht: J. v. M„ f3 of 1 dg. Waar geen woonplaats slaat vermeld, !l deze Leiden. REVUE „HALLO BATAVIA". Op Dinsdag 21 Februari zal, gelijk gemeld, de revue „Hallo.... Batavia" met de origb neele bezetting, zooals zij reeds 51/1 maand in Amsterdam speelt, in den Leidschefl Schouwburg een gastvoorslelling geven. De revue verheerlijkt den vliegtocht van den heer Van Lear Black naar Batavia en retour, die trouwens persoonlijk eenige ma< len de voorstelling bijwoonde en dan au u ur schriftelijk en mondeling voor het goede slagen zijn waardeering uitsprak. De kamw sche oogenblikken spelen bij de afzoi de» lijke étappes door Klein-Azië, Perzië en lm dië, en deze in verbinding met origineel* scènes uit den Am sterdam schen Jordaan. De volgende solisten treden op: Cor Snift als Neute Marie; D. Goubitz als Blikkie (be< diende van den heer Van Lear Black); Jo Visscher als Van Lear Black; Tim Telby als uitvinder; George Dubree als bedelaar; Lie* Bensdorp als Josefine Baker. De leiding van het orkest staat onde? Willem Swaab. HET AMSTERDAMSCH TOONEEL IN NEDERLAND TERUG. Het Amsterdamsch Tooneel heeft girier- avond te Enschedé een eerste voorste'ling gegeven na het succes van Louis de Vries en de zijnen in Kopenhagen. Een uitverkocht huis juichte de voorstel ling van „Ghetto" toe en aa,D het slot werd de Vries toegesproken door den voorzitter van de Twentsche Coöperatieve Vereem* ging, onder aanbieding van een krans»' NIEUWE UITGAVEN. Van A. W. Bruna Zoon's Uitg. Mij. fe Utrecht ontvingen wij: „Het allerhoogste" door Madeleine Cham mont, vertaald door Dicky Wafelbakker, Prijs inge'n. f2.75, gebonden f3.50. Van de Hollandia-Drukkerij te Baarn, D® druk van „Siempie, roman van een kind met sprietharen" door Josine Reuling. i Van G. B. van Goor Zonen Uitgevers v Gouda „Kinniei en haar vriendin" door Lliz® Knultel-Fabius, met platen van B. Middericj1 Bokhorst, prijs ingen. f 1, gebonden „Wilde Jo" door Cor van Osenbru??^ met platen van B. Midderich—Bokhorst, prijs ingen.f 1.—, gebonden f 1.65. Van de tabak- en sigarenfabriek Louis Dobbelman te Rotterdam, ontving?11 wij een spel voor jong en oud ,,De wereld reis van den ouden heer Faam". Een aardige reclame, amusant en zaam tegelijk. 2-4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10