RADIO-PROGRAMMA Schrijnende Handen KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. VOOR DINSDAG 14 FEBRUARI. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politieker. 12.30—2 u.Lunohmuziek door het Ra dio-Trio. 34 u.Knipcursus door mevr. De Leeuwv. Rees. 67.15: Dinermu- ziek door het Radiotrio. 7.157.45: En- gelsche conversatieles. 7.45: Poldtieber. 8 u.Populair concert met med'e'w. van het U-D.M „De Rembrandtzangers", dir. Hendrik Altink. Het Omroep-orkest o.Lv. Nico Treep. 8.459.15: Carnevalscau- ferie door Piet van den Muggelheuvel (Nico de Rooy), burgemeester van Petel- donck en deszelfs wat-ervrije moerassen. - 9.15: Voortzetting concert. 10.20: Persher. 10.30: Voortzetting concert. Huizen 1950 M. 66.30: Dinermuziek. KH0. 6.30—7 u.Esperantoles. 7 .30: KRO. Engelsche les. 7.308 u. InBO. Cursus kerklatijn door Leo Speet. 16 u.KRO. Uitzending vanuit Sittard u. d. Igroote zaal v. h. Missiehuis Franciscus Solanus. St. Josephsharmonie. Philhanno- [1:0. Jongenskoor v. h. Misisehuis #,Fran- ciscus Solanus". Mannenkoor .Concordia" lp. Tissen, tenor. Bella Palla,sopraan. Hr. Celissen, bas. H. Peters, voordrachtskun stenaar. J. Könings,piano. Rede door den ■burgemeester Coenders: Sittard in het ver- leden en heden. Davantry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. - 11.20: Pianokwartet. 12.202.20: A |Cave sextet en solisten (sopraan, bariton, pianoduet). 2.50: Muziekles. 3.35: Muiiek. 3.40: Fransche les. 4.10; Vincerfc. 4.20: Oricestconcert. 4.35: jezing. 4.50: Orkestconcert. 5.20: *ekbeapresking. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Gramofoon-concert. 7.20: Actueele Itouserie. 7.35: Beethoven's psanovaria- es. 7.45: Lezing: The age of tihe des- »ts. 8.05: Vaudeville. Solistenconcert. 8.20: Lezing: Has fanning a future. 8.50: Werken van Pero. Garratt. J. Blea- ile, sopraan. P. Garratt, piano. 9.20: iNieuwsber. 9.35: Muziekles. 9.55: iNreuwsber. 10 u.: Bard ell v. Pick- rick", tooneelspel. 10.50—12.20: Dans- Parijs, „Radio-Pajis", 1750 M. 10.50 111 u.: Concert. 12.50—2.10: Orkestcon- tert,. 4.055.05: Orkestconcert. 8.50: [Concert. „Ars Musica", koor en orkest. In Herrent, bariton Langenberg, 469 M. 12.251.50: Or- Wconcert-. 7.35* Koorconcert door de kl.G.V. „Kölner L?ederkranz E. V.", We- jg-orkest. A. Wollgarben, alt. B. Mitt- jann, viool. 9.40: Sluiten. Königswusterbausen, 1250 M. (Zessen). K.S0—7.05Lezingen en lessen. 7.50: isolijke avond Balalaika-orkest en Eugen F. Baumann, tenor. 9.3510.20: Perui trending van buit enla.n dsche stations causerie vaD dr. Leithauser. Hamburg, 395 M. 3.35* Kamermuziek. \- 5.20: Walsmuziek. 7.20: Orkestcon- rert. 8.50: Pianocomposities van Rob. Schumann. 10.50—11.50: Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Dansmu ziek, 7.35: Orkestooncert. 10.0510.35 muziek. RECLAME. de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUROL 2803 HALLO BATAVIA. De Revue Hallo Batavia zal Dinsdag pl dezer in den Leidschen Schouwburg porden opgevoerd. [Deze revue heeft te Amsterdam een groot peces behaald, dank zij vooral het feit, kt deze revue aan den lach is gewijd. LOUIS DE VRIES TE KOPENHAGEN. De laatste voorstelling, welke Louis de pries Zaterdagavond te Kopenhagen heeft toeven, was een groot succes. De geheele Schouwburg was uitverkocht en velen moes pa geweigerd worden. Na het laatste bedrijf pèrd Louis de Vries stormachtig toegejuicht. Kern werd een groote krans aangeboden, poen Louis de Vries de zaal toesprak, kwam Ban het gejuich schier geen einde. Het pu- ,ct\|Hiek zong hem een „Lang zal hij leven" toe Na afloop van de voorstelling heeft in kiel Angleterre een souper plaats gehad, •ïolgd door een bal. Zondagmorgen is het gezelschap uit Ko- r«nhagen vertrokken. Op het station waren f€[e autoriteiten en belangstellenden voor wl afscheid. Ook kanselier Witmans was ïwezig. WEEKBLADEN. ».De Wereldpost*' heeft op de titelpagina fraaie foto van een Zaansche Groen- ^Jsvaarder ter walvischvangst, een zeer koie foto van de Place de l'Etoile te Parij9 Vee' andere actueele plaatjes. -Het Leven" vindt men een ge gireerd artikel over de Smokkelaars in Urabantsche vennen. Verder foto's van n werkenden vulkaan op Java. feits Hamburg schrijft in „De Vrijdag- °d over Machtsusurpatie door het Koor? Wrabb. I. Maarssen over: De moderne en het bidden. 'j?e Hroene Amsterdammer" bevat een jOkTt porlre* van ^°^an Braakensiek van y 1 en eeD arBkel over dezen grooten er'ander van prof. dr. M. de Haas. Haagsche Post" schrijft ten onrechte Ml d n Da ZUD 7(^s^e Jaar niel raeer 'el M n'Versiteit alhier was verbonden, telen. bcVa* verc*er lezenswaardige arti- ALPHEN. Gevonden voorwerpen: Belastingplaatje in étui, dames-polshorloge, autolichter, zilv. ringetje, vaarboom, dommekracht, vulpen houder, bruin lederen portemonnaie. Inlichtingen aan het politiebureau. De dames A. Bakker en C. Groebem alhier slaagden te Den Haag voor het examen costumière. Afscheid ds. N. G. Veldhoen. Na 16'/» jaar de Ned. Herv. Gemeente alhier gediend te hebben, nam gisteravond ds. Veldhoen afscheid om volgende week zrjn intrede te doen te Voorburg. Het groote kerkgebouw was tot m alle hoeken bezet; zelfs.de paden waren geheel gevuld met toehoorders. Met het zingen van Psalm 84 vs. 1 en 3 werd de dienst aangevangen, waarna werd voorgelezen een gedeelte van Jesaja 53. Toen de Ieeraar gereed stond de zegen bede uit te spreken werd het plots muis stil, een pijnlijke stilte bijna, die echter door het, ondanks alles, kalmeerende in zijn prettige stem, spoedig minder drukkend werd. Na voorgegaan te zjjn in gebed, verzocht ds. Veldhoen de gemeente te zingen Psalm 138 vs. 7 en 8, waarop Z.E. zich voor de laatste maal als eigen predikant tot zijn gemeente wendde, met het ernstig ver doek, om bjj deze gelegenheid, hoewel i.lles in hem ten diepste geroerd was, niet iets te verwachten van hem en over hem en zijn werk in de afgeloopen periode, doch zich te scharen onder het Woord van Hem, die de bron is van allo leven. Hoewel het oogenblik van scheiden zwaar i3, moet men niet vergeten, dat men samengekomen is in het huis des Heeren om aan te hoeren wat Hij ons te zeggen heeft; niet wat de scheidende Ieeraar weet te vertellen; aldus in het kort zijn inleidende rede. Tot tekstwoord had Z.E. gekozen Jes. 53 vs. 1: „Wie heeft onze prediking gehoord, en uien is de arm des Heeren geopenbaard:" Met dit ernstige woord, deze voor het Eeuwige beslissende vraag, die, als het goed is, met innige vreugde kan worden beantwoord, wees spr. op Hem, die altijd gereed staat om zondaren vergeving te schenken; en na een met volle liefde toe gesproken prediking wees Z.E. voor het laatst op Hem, staande met open armen, met op Zjjn geopende lippen: „Komt tot Mij, allen die vermoeid en beladen zijt, en Ik zal u rust geven." Na beëindiging dezer predikatie werd gezongen Gez. 130 vs. 8: „Jezus, Uw verzoenend sterven". Hierop volgden de verschillende toespra ken, die wjj terwille van de plaatsruimte niet zullen citeeren. Ds. De Langen sprak den Ieeraar toe namens het classicaal be stuur, ds. Voors namens den ring der ge meenten, ds. Kloots als consulent der ge meente en tenslotte ds De Bruin namens do geheele gemeente, die ten laatste ver zocht ds. Veldhoen toe te zingen de zegen bede uit Psalm 134. Staande werden deze versregels, (Be zoo meerdere malen hem waren toegejuicht, als ds. Veldhoen voor een beroep had bedankt, weder toegezongen. Menige traan werd hierbfl weggepinkt. Diep onder den indruk verlieten de tal rijke aanwezigen hierop het kerkgebouw. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: een lederen ceintuur damesmantel, een weegh3ak, eenige handschoenen. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Chr. Jongelingsvereenioing. De jaarvergadering van de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Eere zij God" werd ge houden in het lokaal „Salvatori". Na het zingen van Ps. 119:17 en 29 opende ds. J. Luuring het samen2ijn met gebed en aan de hand van Math. 19 van vers 16 lot het einde, ontleende spreker zijn openingswoord. Daarop volgde de Bijbelbespreking, wer den onderwerpen ingeleid gedichten voor gedragen en gelukwenschen overgebracht Afgevaardigden van Zusterverenigingen uit Leiderdorp, Koudekerk, Boskoop en van de Geref. Jongel. Vereeniging „Filadelphia" zoomede de voltallige kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, waren aanwezig, zoomedg tal van vrienden en belangstellenden. Ds. Luuring, die al de besprekingen leid de maakte dezen avond tot een recht ge- zelligen en boogmaanden jaaravond. In het lokaal achter de Geref. Kerk werd onder leiding van ds. W. Gispen een gemeentevergadering gehouden waarbij als spreker optrad, de heer Vermolen van den Haag om eenige mededeelingen te doen om trent het Zendingswerk in Ned.-Indië. Na gebruikelijke opening door ds. Gis pen en een kort inleidend woord, verkreeg de heer van der Molen gelegenheid een en ander omtrent zijn arbeid mede te dee- len. Op interessante wijze verhaalde spre ker, die te Soerakarta aan de Zendings kweekschool 6 jaren gearbeid heeft, de zeden, gewoonten en de godsdienst en wees op de heerlijke vruchten van het werk der zending, ook door middel van de Zending kweekschool verkregen. Aan het einde werden spreker door en kele personen vragen gesteld, welke breed voerig werden beantwoord. Tenslotte sprak ds. Gispen een woord van dank lol den heer Vermolen voor de heldere en duidelijke uiteenzetting van het werk der zending en verzocht de aanwe zigen den 9preker toe te zingen uit Ps. 121-4, waarna de heer Vermolen de ver gadering met dankgebed sloot. Een 13-jarige dochter van den heer B in het Westeinde geraakte met haar rijwiel in de Westvaart, dicht bij haar wo ning. Haar zuster zag uit hel raam het ongeluk gebeuren en snelde naar buiten, en smaakte het genoegen door het toe steken van een stok haar uit haar benarde positie te bevrijden. Bij de invoering van de verlaagde posttarieven welke op 1 Febr, 1.1. zijn in gevoerd, willen we onze plaatsgenooten er even op attent maken dat deze verlaging van briefport niet geldt voor brieven en briefkaarten, welke van het Dorp naar Rijndijk en omgekeerd worden verzonden. Daarvan blijft, hoewel het één gemeente is, het porto voor een briefkaart 5, en voor een brief 71/2 cent. Bij informatie ter bevoegder plaatse «s ons gebleken, dat de oorzaak ligt in het feit, dat men hier niet kan spreken van een „aaneengebouwde kom". LEIDERDORP. In de maand Januari zjjn ter secretarie aangegeven: als bedrijfsslachting 10 runde ren en 19 varkens, als huisslachting 8 varkens. Noodslachtingen: 2 runderen, 5 schapen en 2 nuchtere kalveren. Afgekeurd zijn1 rund en 4 schapen. Aan keurloon is ontvangen f188. Ter secretarie is inlichting te bekomen over een gevonden zilveren manchetknoop OUDE-WETERING. Chr. Jongemannenvereenjging. Donderdagavond hield genoemde vereeni ging een feestavond in de consistoriekamer achter de Ned. Herv. Kerk alhier. De avond welke was gegeven om te komen tot de aanschaffing van een nieuw zaaiorgel, mocht zich in een ongewone belangstelling ver heugen. De voorzitter, de heer G. v. d. Luit, opende op de gebruikelijke wjjze de bijeenkomst en met een pittig welkomst woord. Nadat eenige muzieknummers ten gehoore waren gebracht, welke de stem ming onder de aanwezigen zeer verhoogden, werden eenige voordrachten ten beste ge geven, welke zeer in den smaak vielen. Na de pauze werd een verloting en een verkooping van kunstvoorwerpen gehouden. De kunstvoorwerpen werden alle geschonken door goede vrienden van de vereeniging. Er bestond zoowel voor loterjj als verknoping veel animo. De opbrengst was dan ook zeer bevredigend. Tot slot werden nog eenige muzieknummers gegeven, waarna het slot woord werd gesproken door den eere-voorz. der vereeniging, ds. W. W. Siddré, die veel tot het welslagen van dezen avond heeft medegewerkt, waarvoor hem een bijzonder dankwoord toekomt. Spr. zegde allen, die zoo spontaan hadden medegewerkt, hartelijk dank en sloot daarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, ROELOFARENDSVEEN. Patronaatsfeest, Onder de vele feestavonden, die in den Vastenavondtijd in ons dorp georganiseerd worden, neemt die van het Patronaat steeds een eereplaats in. Ook Vrijdagavond is dit weer eens gebleken. De jongens van het patronaat, hun ouders, de commissieleden met hun dames en de geestelijke en wereld lijke autoriteiten vulden de Pancratiuszaal tot in haar uiterste hoeken. Als no. 1 van hst programma werd het Vaandellied ge zongen en geholpen door het aanwezige strijkorkest, daverde het lied der jongens door de zaal. Daarna heette de directeur van het Patronaat, de heer Weber, allen van harte welkom en maakte meteen van de gelegenheid gebruik, om de ouders een en ander in verband met hun jongens onder het oog te brengen. Hierna kwam het glanspunt van den avond: de opvoering van het tooneelspel „Weer geknipt", een tooneelspel in vjjf be drijven, vol geest en humor, afwisselend in de hoogste mate, maar tevens een spel, waar veel'tooneelkunst voor vereischt wordt en dus lang niet gemakkelijk weer te geven. Hartelijk is er gelachen en geducht werd er na elk bedrijf geklapt, hetgeen een be wijs was hoezeer aller spel in den smaak viel. Tussehen de bedrijven door werden 2 taarten verloot tot bestrijding der ge maakte onkosten, terwijl onder de patronaats jongens een gratis verloting van aardige snuisterijen, als sigaretten, pijpen, aschbak- ken, enz., werd gehouden. Aan het slot van den avond het was intussche-n reeds na middernacht dankte de directeur allereerst de heer C. M. Ves- seur, die, zooals iedereen begrijpen zal, een moeilijke taak gehad heeft, om een dergelijk stuk den jongens in te pompen en hen zoover te brengen, dat ze het tot aller tevredenheid hebben kunnen opvoeren. Ver der dankte de spreker de tooneelistende ouders en verdere genoodigden voor de getoonde belangstelling in het jeugdwerk. TER-AAR. Raadsagenda'. De gemeenteraad zal vergaderen a.s. Donderdag 16 Febr., de3 voorm. 9 ure. Te behandelen: 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd lid M. Höischer. 2. Beëediging nieuw benoemd raadslid M. Höischer. 3. Benoeming wethouder (vac. Hartveld). 4. Ingekomen stukken. 5. Aanvulling verordening brandweer. 6. Begrooting-wijziging. 7. Bepaling maximum snelheid voor Motor rijtuigen te Langeraar. 8. Vaststelling vergoeding aan bestaren Bijzondere Scholen. 9. Vaststelling voorschotten aan besturen Bijzondere Scholen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d.r. M. Peters en N. G. Griffioen. Gevonden voorwerpen: een zilveren beursje, een portemonnaie en een mesje. Inlichtingen op het raadhuis. Aan het bureau der Arbeidsbemid deling staan als werkloos ingeschreven: 6 losse werklieden, 2 meubelschilders. 1 schilder en 1 grondwerker. WOUBRUGGE Donderdag a.s. zal „Volksonderwijs" afd. Woubrugge, haar jaarlijkschen feest avond geven. Opgevoerd zal worden de be kende kinderoperelte „Rpepelsteeltje" door de kinderen der O. L. School alhier. Naar wij vernemen zal Maandag avond vanwege den landbouw-winter- cursus alhier, leider de heer Zijderveld, een lezing worden gehouden met licht beelden door den Rijksveearts den heer van den Berg. over Kippendiphterie en Runderhorsel bestrijding. ZWAMMERDAM. Mej. v. d. B. alhier verloor op den Rijksweg haar portemonnaie met geld. Het vermoeden rees dat een bedelaar, die vlak achter haar had aangeloopen, ze had op geraapt, waarom deze man door de politie werd achtervolgd. Bij onderzoek bleek hij wel een gelds waardig bedrag bij zich te hebben gelijk aan het door Mej. v, d. B. verlorene, doch de portemonnaie waarin het geld gestoken was, was geheel anders. Hij beweerde dan ook niets te hebben gevonden. De politie vond echter dat hij heel wat ruimer bij kas was, dan men bij een bede laar gewoon is en nam hem dus mede. Toen bleek echter alras dat de vrijheid voor hem meer waarde had dan het bezit van enkele guldens. Hij bekende dan ook de portemonnaie te hebben gevonden en na zich het geld daaruit toegeëigend te hebben, deze had weggeworpen. Mej. v. d. B'. werd weder in bezit ge steld van het verloren bedrag terwijl te gen den man proces-verbaal werd opge maakt. HILLEGOM. Bloembollencultuur. In 1929 een tentoonstelling. De afdeeling Hillegom der Algem, Ver eeniging voor Bloembollencultuur heeft vergaderd onder voorzitterschap van den heer R. Veldüiuyzen van Zanten Gzn., die de eerste vergadering in dit jaar opende met een toepasselijke toespraak. Ingekomen was een verzoek om het nieuwe gebouw dier Alg, Vereeniging te Haarlem te helpen stoffeeren door een ge schenk aan te bieden. De heer Rijnveld raadde aan twee treurwilgen te geven. (Groote hilariteit). De vergadering was van meening dat de afdeeling Hillegom feitelijk het initiatief heeft genomen tot de stichting van het ge bouw te Haarlem, omdat het f 100.000 aan geboden heeft. Aan dit aanbod van Hille gom heeft de Vereeniging het te danken dat de gemeente Haarlem de stichting te Haarlem mogelijk maakte. De afdeelingen, die de gift van f 100.000 niet voor Hille gom wenschten te aanvaarden en die zoo sterk voor Haarlem waren, moeten nu maar eens toonen door geschenken, wat Haarlem hon waard ia. Het stuk wflpü voor kennisgeving aangenomen. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedge keurd. Besloten is een voorstel voor de aJge- meene vergadering in te dienen, strekken de om besluiten die in 5 jaar tijds niet uit gevoerd zijn, zonder wijziging of bekrach tiging automatisch te doen vervallen. De afdeeling zal op 4 Februari 1929 50 jaar bestaan. Besloten is, plannen te bera men voor de viering van het 50-jarig be staan met het houden van een tentoonstel ling van getrokken bloembollen, een volle- grondetentoonstelling en een eventueel bloemencorso. Onderzocht zal woiden of de voormalige R.-K. hulpkerk, oorspronkelijk een bloembollenschuur, als tentoonstel lingsgebouw 'bruikbaar is. Het bestuur zal zioih tot de Kamer van Koophandel wenden om te verkrijgen dat de stoomtram in een tram met motortrac- tie veranderd wordt. De Hiilegomsche Harmoniekapel zal Dinsdagavond een uitvoering geven onder leiding van den directeur den heer J. D. Schouten. KATWIJK AAN ZEE. De Staking bij de afzanderijen duur den ook hedenmorgen nog voort. LISSE. Jaarvergadering Holl. Bloembollenkweekers- genootschap (aid. Lisse). Zaterdagmorgen hield de afd. Lisse van het Holl. Bloembollenkweekersgenootschap haar jaarvergadering in de mijnzaal van het R.B.G. alhier. De voorzitter, de heer J. Berbee Gzn., herdacht in zijn openingswoord den handel van het afgeloopen jaar, en nadat de notu. len onveranderd waren vastgesteld deed de penningmeester verslag van zijn beheer. Door hem was ontvangen f 122.83, hij had daarvan uitgegeven f 112.65, zoodat de re kening sloot met het saldo van f 287.53. De heeren Van der Vlugt en Van den Burg bevonden de rekening volkomen in orde en verzochten décharge voor den pen ningmeester. Uit het jaarverslag bleek dat er in het afgeloopen jaar gedachten werden gewis seld over het al dan niet voortbestaan van het genootschap. De heer J. P. Segers vond het echter zeer wenschelijk dat het ge nootschap bleef bestaan, als tegenwicht van den Bond van Bloembollenhandelaren. De voorzitter merkte daarbij op, dat alles er op wijst dat het genootschap blijft be staan. Van de oommissie dor bloemententoon stelling was een dankbetuiging ingekomen, voor het beschikbaar stellen van een gou den medaille. Vervolgens kwam aan do orde bespreking inzake candidaatstelling van een secreta ris-penningmeester van het hoofdbestuur. De voorzitter maakt de vergadering be kend dat onze penningmeester de heer A. Raaphorst Hzn., daarnaar heeft gesollici teerd. en waar de heer Raaphorst volkomen voor deze taak is berekend, wordt beslo ten deze candidatuur sterk aan te bevelen en in verband daarmede aan de zusters f- deelingen een circulaire te richten met het verzoek deze candidatuur te steunen. Evenzoo werd besloten de candidatuutf van den lieer Dix van Heemstedo als re dacteur van het kweekersblad te steunen. Dc heer Warmerdam deed verslag van een gehouden vergadering, over het al of niet voortbestaan van het kweekersblad. Uit deze bespreking bleek, dat het in de bedoeling ligt, om het kweekersblad in een geheel ander kleed te steken en het in 't vervolg uit te geven voor rekening van het genootschap en de Coöp. Veiüngvereeni- ging van het H.B.G te Lisse en de Coöp. Haarlemsche Groentenveiling te Haarlem- In verband met dit laatste beveelt de heer Warmerdam juist de candidatuur- Raaphorst zoo sterk aan .omdat deze ook zoo volkomen op de hoogte is, van het veilingwezen. De heeren J. Berbee Gzn. en K. Tanis, respectievelijk voorz. en secT. moesten bei den periodiek aftreden, maar werden met algemeene 6lemmen herkozenbeiden na men hun benoemingen wrer aan. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering te Haarlem werden aangewezen de heeren J. Pijnacker en K. Tanis. In de rondvraag werden nog eenige zaken besproken van internen aard, waarop de voorz. onder dankzegging de vergadering sloot. NOORDWIJK. Nienwe tnlpen. Daartoe uitgenoodigd door de firma Groenieveld en Lindthout hebben wij een kijkje genomen naar de, door haar geëxpo seerde verzameling uit zaad gewonnen nieuwe tulpen. De kruisingen hebben in 1912 plaats gehad; voor de eerste maal zijn nu eenige der variëteiten door den beken den tulpentrekker C. Soeteman vervroegd. Voor de kruising zijn gebruikt Evt Prins van Oostenrijk, Evt Witte Valk, Evt Pro- cerpine, Evt Wouwerman, Evt Van der Neer, Evt Gouden Standaard, Evt Bruid van Haarlem, Evt Hobbema Het karakter der moeder komt bij alle verscheidenheden" goed naar voren. Zij munten allo uit door mooie lange en stevige stengels. Het is werkelijk een verzameling dit het waard is dat men ze gaat bezichtigen. NOORDWIJKERHOUT. Zaterdagavond was de tooneelzaal van het St. Bavo-Gesticht geheel met be langstellenden gevuld. Er werd n.l. een concert gegeven door een zestigtal blinde liefdebroeders uit Brussel, die een tournée maken door Nederland. In 't retratte-huis werd overnacht. Nk, Zondag, een zingende Mis te hebben uitgevoerd in de St Bavos- kerk, vertrok het gezelschap naar Utrecht De R.K. St. Jozef-kerk is verrijkt met een tegeltableau van hooge kunstwaarde. Het wordt geplaatst midden op 't altaar, en werd gegeven door vele vrienden. Voor deelname aan den nachtelijken tocht van den „Stillen omgang", welke in Maart gehouden zal worden, van hier naar Amsterdam, hebben zich ruim 200 persoi nen opgegeven. VOORSCHOTEN. Dierenbescherming. Door de politie werd Zaterdagochtend een Fordauto aangehouden waarop 50 levende kalveren geladen waren. Door de geringe bodemoppervlakte van het voertuig lagen de dieren op elkaar. Nadat op last der politie een 20-tal kal veren was afgeladen en proces-verbaal was opgemaakt, kon de reis naar Rotterdam worden vervolgd. R.K. Kies vereeniging. De R.K. Kiesvereeniging „Voorschoten" vergaderde onder leiding van den voor- zitter^G. Schipper in het R.K. verenigings gebouw. Deze vergadering was uitstekend bezet. Na opening door den voorzitter las de secretaris het jaarverslag en memoreerde de verschillende feiten van het afgeloopen jaar de vereeniging betreffende. Het leden tal bedraagt 508. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de inkom-, sten in 1927 hebben gedrageD f 169 70, de uitgaven f 271.40, aldus een nadeelig saldo groot f 101.70. Het batig saldo van het vorige jaar bedroeg f 193.79, zoodat er in kas is f 92.09. Tot leden van de commis sie tot nazien der boeken werden benoemd de heeren J. J. Smit, G. A. Niersma en J Luynenburg. Tot afgevaardigde naar de Kamer-Centrale werd benoemd de heer J. J. Smit en tot plaatsvervanger de heer Th. A. Lamboo; naar de vergadering van den Slatenkieskring de heer J. A. Mens en tot plaatsvervanger de heer P. v, d. Werf. Tot bestuurslid (vac. mej. M. van Geest aftr. en niet herkiesbaar) werd gekozen mej. N. van Geest. Daarna verleende de voorzitter het woord aan den heer W. Mooijman, lid der Prov. Staten, ter behandeling van het onderwerp „Welke taak hebben wij als katholieken in de politiek te vervullen?" In den breden toonde spr. aan de plicht der R.i Katholieken op politiek terrein, om medo le werken aan den uitbouw hunner poli tieke organisatie om aldus mede te werken tot het vervormen deze maatschappij op Chr. grondslag. Het dankwoord van den voorzitter tot den spreker gericht, was welverdiend. Hierna had nog een verloting, plaats en werd de vergadering gesloten met den Chris- telijken groet. ONDERTROUWD: J. Wassenaar jm. 25 j. en M. Schaart Jd. 26 j. J. de Haas wedr, 61 j. en E. M. v. R-hijn jd. 48 j. H. J. Wielders jm. 22 j. en J. v. TongereD jd. 21 j. J. Stouten jm. 27 j. en A. Brouwer wede. 24 j. D. Gulij jm. 23 j. en P. Smits jd. 18 j. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7