AANNEEM-PAKJES TOT EN MET a.s. ZATERDAG AGENDA. TELEGRAMMEN. - Cahen's Magazijn „De Stad Parijs" LAATSTE BERICHTEN. Maandag. Graanbeurs: Padvindersdemonstratie Le ger des Heils, 8 uur nam. Leidsche Schouwburg: Het Schouwtoo- necl „De Vrek", kwart over acht, nam. Leidsche Volkshuis: Ned. Prot. Bond aid. Leiden en Omstr. 8 uur. Stadszaal: Mij. voor Toonkunst te Leiden. Ee Concert. 8 uur. S t om p w ij k—V eur: Hotel De Zwaan: [Volksonderwijs, Halfacht, Dinsdag. Jeruél (Grocnsteeg 16): Bijbellezing 8 u. Ham. Stadszaal (kleine zaal): N. R. V. aid. Lei- Ben. Lezing met lichtb. over „Mooi Neder land". 8uur. Nutsgebonw: Leidsche Soc. Dem. Sta- flentenclub. Spr, de heer Em. Vandervelde, over „Les perspectives dn socialisme". 8 uur nam, Pniel (Middelstegracht): Zitting van het Comité voor Chr. Soc. Actie, 78 u. nam. Stads-evangelisatie (Morschweg 69): Bij bellezing te 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Voordracht met film door dr. M. D. Horst, over „Lichamelijk gebrekkigen". 8 uur nam. Zomerzorg: Nat. Bloemententoonstelling afd. Oegstgeest der Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur, van 10 uur v.m. tol 11 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. ds. Zandt van Delft, nam. halfacht. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Febr. a s. tot en met Zondag 10 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, teleioon 807. DE ALGEMEENE TOESTAND. Een AmerikaanschDnitsch arbitrageverdiag? Rus land op de conferentie der commisse voor veiligheid en arbitrage. Volgens een bericht uil Washington heelt staatssecretaris Keliog verklaard, dat de Voreenigde Staten bereid zijn om aan Duitschland het voorstel te doen, om een algemeen verdrag van arbitrage Ie sluiten, dat in hoofdzaak gelijk zal zijn aan het Fransch-Amerikaansche verdrag. Vermoe delijk zal Kellog een definitie! voorstel doen, zoodra de Amerik. Senaat het Fransch- Amerikaansch verdrag heeft geratificeerd. De sovjetregeering deelde mede, dat zij zich 20 Febr. in de commissie voor veilig heid en arbitrage zal laten vertegenwoor digen door Boris Slcin, directeur bij het Volkscommissariaaat van Buitenlandsch Zaken, als toehoorder. DUITSCHLAND. De crisis-aangelegenheden. Vonnis wegens spionnage. De brief van Hindenburg aan Marx luidt: Zeer geachte Heer Rijkskanselier. De berichten over ernstige meeningsver- sehillen tusschen de regeringspartijen in verband met het schoolwetsontwerp, ge schillen, die een uiteenvallen dezer regee ring zouden kunnen leiden, nopen mij, U te verzoeken, niets onbeproefd te laten, om een regeeringscrisis met de daaraan ver bonden politieke gevolgen op dit tijdstip te vermijden. Do rijksdag heeft thans dringende en be langrijke ontwerpen af te doen. Behalve de begrootingen heeft hij besluiten te nemen van vitaal belang voor den landbouw. Ook inzako de strafrechthervorming moet de rijksdag zich nog uitspreken. Het zou, mijns inziens, zeer nadeelig zijn voor de belangen van vaderland en volk, indien thans de school-kwestie tot een on oplosbare regeeringscrisis en ontbinding van den rijksdag zou moeten leiden. Ik verzoek u, den leiders der regeerings- partijen, bij de aanstaande besprekingen, deze mijn bezorgdheid mee te deelen en ik doo een beroep op deze hoeren en op de rijksdagfracties, dat hun streven erop ge richt zij, dat een geschikte regeering aan hot roer blijft, dat de belangrijke parlemen taire aangelegenheden worden afgedaan en eventueel onoplosbare geschillen over de schoolkwestie worden uitgesteldlot deze belangrijke parlementaire arbeid is vol bracht. w.g. Von Hindenburg. Zooals gemeld heeft deze brief uitstel der beslissing tengevolge gehad, doch de kan sen op een compromis zijn niet geslegen. Vooral niet nu de Duitsche Volkspartij bij haar standpunt blijft, zooals is uitgekomen op de bijeenkomst der Rijksschoolcommis sie dezer partij, gisteren gehouden. Rijksdagafgevaardigde Runkel wees er op dal de houding van de Duitsche Volks partij gebaseerd is op drie overwegingen: afwijzing van het verwereldlijken van ie volksschool, afwijzing van de verkerkelij- king van de volksschool en ten slotte ver zekering van de staatsschoolrechten. Het aanhangige ontwerp heeft tot ernstige be denkingen aanleiding gegeven. Runkel betoogde, dat wanneer over het wetsontwerp in zijn huidigen vorm de slot- stemming zal plaats hebben, de Duitsche Volkspartij zal tegenstemmen, omdat een aantal gerechtvaardigde liberale eischen nog niet ingewilligd zijn. De Duitsche Volkspartij zal daarom voor de tweede lezing nog een aantal wijzigin gen voorstellen Het lot van deze voorstel len. zal beslissend zijn over de definitieve houding van de partij. Na uitvoerige debalten, waaraan door 25 sprekerq werd deelgenomen en na een kort slotwoord van Runkel, werd met algemeene Stemmen de volgende resolutie aangenomen: „De Rijksschoolcommissie keurt de hou ding van de Rijksdagfractie goed. Zij erkent dat zij alle krachten ingespannen heeft om de christclijk nationale en liberale schooi en cultuureischen in de wet verwezenlijkt te krijgen. Zij spreekt en in het bijzon der den vertegenwoordiger in de Onderwijs commissie haar dank uil voor haar werk zaamheden en verwacht, dat zij bij haar verdere werkzaamheden zal blijven optre den voor de verwezenlijking van de groote school- eri culluuridealen van de Duitsche Volkspartij." Men ziet: veranderd is er niets. Ijverig wordt er over gediscussieerd wie den Rijks president wel zou hebben bewogen zijn brief te schrijven. In dit verband werden namen genoemd van dr. Brauns, den rijks minister van arbeid, en dr. Scholtz van de Duitsche Volkspartij. Maar deze schijnen onschuldig aan de démarches van den fieer von Hindenburg te zijn. Volgens het „Ber liner Tageblatt" zou niemand anders dan Rijkskanselier Marx zelf verantwoordelijk voor het schrijven zijn, een bewering, die nog moet worden bevestigd. Verschillende andere republikeinsche bladen zoeken den aanstichter in Duitsch-nationale kringen, daar zeggen ze, de Duitsch-nationalen er hel meeste belang bij hebben, dat de Rijks dag zoo laat mogelijk wordt ontbonden. In de Zaterdag gehouden zitting van de gemengde commissie van de coalitiepartijen zou volgens enkele bladen de woordvoerder van het Centrum, de Duilsche Volkspartij aansprakelijk hebben gesteld vooor de be staande moeilijkheden en de partij den raad hebben gegeven hieruit de noodige conclu sies te trekken, door haar vertegenwoordi gers in de regeering uit te noodigen ontslag te nemen. De Volkspartij zal geen gevolg geven aan het verzoek van het Centrum om uit de regeeringscoalitie te treden Opmerkelijk is inlusschen wel, dat het Centrum tot dezen aanval op de Volkspartij is overgegaan, na dat hot kennis had genomen van de dé marches van aen Rijkspresidem. De Rijksdagfractie acr Duitsche Volks partij publiceerde nog een officieele partij- verklaring, volgens welke de fractie de op vatting huldigt, dat met het ook op ae door de coalitie aanvaarde taak op het ge. bied der Rijkspolitiek, een voorbarige ont- binding van den Rijksdag vermeden worden moet, zelfs wanneer de schoolwet in deze parlementaire zitting niet meer afgehan deld worden kan. Daarmee komt deze partij in het vaar water van Hindenburg. Maar zal het Cen trum dat willen De Fransche politieinspeeteur Emil Krae- tner uit Metz, is te Metz wegens het ver raden van militaire geheimen tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Kraemer had in 7 gevallen Duitsche onderdanen tot spion nage voor Frankrijk gebracht. FRANKRIJK. Rede van Foincaré in den Elzas. Poincaré heeft gisteren een rede gehou den le Straatsburg. Hij bracht hulde aan de vaderlandsliefde der Elzassers. De schurke rijen van eenige misdadigers, zeide hij, en do waanzinnige daden van eenige verdool den waren voldoende om het geweten der Elzassers te doen ontwaken en verontwaar digde protesten uit le lokken. Wanneer op de aanstaande zitting van het assizenhof de debalten zullen beginnen, zullen die per sonen ontmaskerd worden, van wie er eenige voorzichtig genoeg zijn geweest om de grens over le steken De Elzas zal ver stomd staan van de intame intriges, welke aan het licht zullen komen en zal zeker bij geen van zijn kinderen toegeeflijkheid of verblinding meer blijven dulden. Men zal piel goedvinden, dal verdachte tusschen- personen in den Elzas bladen uitgeven, die gesteund worden uil buitenlandsche bron nen en die, onder het mom van autonomie en neutraliteit voor den Elzas, een nieuwe amputatie voorbereiden. Frankrijk zal evenmin toeslaan, ging Poincaré voorl, dat een handvol lieden ds vermetelheid zoover drijft, om medeplichti gen te zoeken in Bretagne, Vlaanderen en Corsica, alleen omdai deze gebieden het dialect van hun voorvaderen hebben behou den. Poincaré bracht hulde aan de dapper heid en de vaderlandsliefde der bevolkingen van deze gebieden en verklaarde, dat da dialecten de ziel van Frankrijk niet beletten, één en ondeelbaar te zijn, evenals zijn grondgebied. Wij zouden onmogelijk kun nen toestaan, ging de premier voort, dat als gevolg van laakbare toegeeflijkheid buiten landsche invloeden onze binnenlandsche aangelegenheden zouden binnensluipen, noch dat een ellendige troep avonluriers en intriganten binnen den Elzas heimelijk de verminking van Frankrijk zou beramen. Daarna hing Poincaré een prachtig beeld op van de onveranderlijke kinderliefde van don Elzas jegens het Fransche moederland. De wil van den Elzas om Fransch te zijn is te allen tijde en onder alle omstandighe den gebleken. Ook de verkiezingen, na den oorlog in bevrijd Elzas-Lolharingen gehou den. bewezen dezelfde liefde voor Frankrijk. Poincaré besloot met te zeggen, dal hij niet twijfelt, of de Elzassische kiezers zullen 9teeds hun candidaten vragen; „Zijl ge Fransehen zonder voorbehoud, onvoorwaar delijk. zonder bijgedachte?" en dat die can didaten. welke niet onomwonden ja zonden zeggen of uitvluchten zoeken door den Elzas zonder pardon zullen worden uitgebannen. ENGELAND. Engekch-Dnitsche samenwer king in den kolenhandel? In het parlement is groole belangstelling gewekt door een rede die Boothby, de par lementaire secretaris van Churchill heett gehouden. Boothby gaf le verstaan, dat hij gemach tigd was. uit naam van het Duilsche staal- kartel en de Duilsche steenkoolsyndicaten aan de Britsche kolenexporteurs voor le stellen een samenwerking tol stand te brengen, (en doel hebbende 'om de wereld markten buiten Amerika gezamenlijk te b;- heerschen. De Duitschers, zoo zeide hij, zouden dit voorstel zelf rechtstreeks ge daan hebben, indien er een organisatie overeenkomende met de hupne in Groot- Brilannic bestaan had. TSJECHO-SLOWAKIJE. Staking begonnen. Regeeringspogingen om hel loonconflicl in de bruinkoolindustrie op te lossen, ziju mislukt. Hedenmorgen begint de groote sta king voor het district Bniex, Dux, Teplitz en Komolau. Door de staking worden ca. 30.000 arbeiders, met hun gezinnen 100.000 personen, getroffen. POLEN. Het antwoord van Polen, Het Poolsche antwoord op de nota van de Litausche regeering van 16 Januari is ge publiceerd. In deze nota richt zich de Poolsche mi nister van buitenlandsche zaken Zaleski rechtstreeks tot Woldemaras. Naar aanlei ding van Woldemaras' bewering, dal zekere besprekingen te Geneve onjuist zijn weer gegeven, of in het geheel niet zijn gehouden, stelt Zaleski nu voor, om de resultaten van iedere toekomstige bespreking schriftelijk vast te leggen en door handteekening te be krachtigen. Zaleski stelt vervolgens den eiseh vol ledig te worden ingelicht over LitaUen's Standpunt tegenover Polen, daarbij verwij zende naar hetgeen in December van het vorige jaar in den Volkenbondsraad werd overeengekomen. Tenslotte vraagt hij, of Polen bereid is, de onderhandelingen te openen ter verkrijging normale betrekkin gen tusschen Lilauen en Polen. VEREENIGDE STATEN. De presidentsverkiezing. Naar de New-York Herald meldt, is nu definitief besloten om de nationale conven tie der Republikeinsche Unie dit jaar in Kansas City te houden. Het plaatselijk comité heeft kans gezipn om voor een vol doend aantal kamers voor de bezoekers zorg le dragen. Senator Borah heeft tot minister Hoover en tot senator Willis, die beiden veel ge noemd worden als mogelijk Republikeinsch candidaat voor het presidentschap, het ver zoek gericht, hem eens precies te willen vertellen, hoe zij denken over de quaestie der drankbestrijding. NICARAGUA. Sandino uitgeweken? Het Amerik. departement van marine verneemt, dat de Nicaraguasche rebellen leider Sandoni op de vlucht is naar Hon duras. Sedert het begin der vijandelijkheden zijn er 16 Amerikanen en 156 inwoners van Nicaragua gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. STORM EN NOODWEER. Een groot deel van Duitschland, n.l. het Rijnland, Saksen en Beieren is door storm geteisterd, hier en daar met onweersver schijnselen gepaard. Groote schade is aan gebracht aan hoornen, het verkeer etc. Eenige hooge schoorsteenen zijn ingestort en een paar schuren zijn afgebrand als ge volg van inslaan van den bliksem. In Beieren viel na den storm sneeuw. Te Hamborn is een kraan van 5 ton in het water terecht gekomen, waardoor de scheep vaart veel last ondervond. Storm, onweer en hevige regens hebben in Engeland eveneens huis gehouden. De snelheid van den wind was buitenge woon, zij bereikte te Liverpool 104 mijl per uur, hetgeen voor Engeland een re cord is. Verscheidene huizen van de Lon- densche buitenwijken werden zwaar be schadigd. Er zouden eenige dooden zijn en tal van gewonden. In Noord-Spanje is de laatste week zoo- voel sneeuw gevallen, dat de wolven en beren uit de Pyreneeën geen voedsel meer in het hooggebergte hebben kunnen vinden en naar de Noord-Catalaansche dorpen zijn komèn afzakken. Tot in afgesloten schuren zijn schapen aangevallen en de dorpsbewo ners hebben zich lot burgerwachten ver- eenigd, die om beurten 's-nachts met gela den geweren do ronde doen. Uit Guayaquil wordt gemeld, dal stort regens groote schade hebben aangericht in Ecuador. Een aantal rivieren is buiten de oevers getreden, waardoor groote schade werd aangericht op de plantages. Er moet zeer veel vee verdronken zijn en de spoor weg-verbindingen zijn verbroken. Guayaquil zelf is overslroomd door de 36 uur aanhoudenden regen. BELANGRIJKE VERDUISTERING. De directeur van de kamgarenspinnerij Interlaken is eenige dagen geleden verdwe nen, na verduistering van een bedrag van ruim 2 millioen Zwitsersche francs. Men heeft hem le Bazel gearresteerd. HET SCHANDAAL VAN DE BERLIJNSCHE PANDHUIZEN. Een van de grootste Berlijnsche pandhui zen, het „Waren Lombard und Lagerspei- cherei G.m.b.H." in het centrum van Ber lijn is door de politie gesloten. Men heefl hier met een groot schandaal le maken Op allerlei manieren is bedrog gepleegd. Het passief moet ongeveer een millioen mark bedragen. De eigenaar, Schlevinski, was sinds geruimen lijd in moeilijkheden Hij beweert, dat hij zelf het slachtoffer is geworden van woekeraars. Onder de slachtoffers, welker aantal in de honderden moet loopen, bevindt zich ook de vroegere rijkskanselier, Gustav Bauer. DYNAMIETONTPLOFFING IN EEN WIJN. Tien arbeiders werden gedood en 8 ge wond bij de ontploffing van een kist dyna miet in de mijn van Rootsjenko in het Do- netz-bekken. ROOVERIJEN. Naar dc Temps uit Konslanlinopel ver neemt. heeft een bende roovers bij de Syri sche grens een commissie voor landopine- ting aangevallen en vijf menschen ver moord, van wie twee gendarmen en twee dorpsveldwachters. De roovers zijn over de grens op Syrisch gebied gevlucht. ft Naar de correspondent van de Times te Konstanlinopel meldt, hebben roovers een postkoets overvallen in de buurt van Mardin in Turksch Koerdislan. Van het gewapend geleide werd één man gedood en een ander gewond. De roovers maakten zich van eenige geldswaarden meester. BRAND IN KAAPSTAD. Te Kaapstad is een groot koelhuis afge brand. De schade wordt op een half millioen pond geraamd. ERNSTIGE MIJNRAMP BU WHITEHAVEN Dertien personen hebben hun leven ver loren bij een mijnongeluk, dat bij White haven in Cumberland heeft plaats gehad. De mijn was eenigen tijd gesloten geweest, daar er onlangs een ongeluk had plaats ge had; gisteren was een gezelschap afgedaald om een onderzoek in te stellen of de moge lijkheid bestond de mijn le heropenen. Bij dit gezelschap bevonden zich een iweetal regeerings-inspecieurs, eenige mijn-autori teiten en vertegenwoordigers van de mijn- werkersvakvereeniging. Waarschijnlijk is door uitslrooming van gassen een explosie ontslaan, waar door 13 personen van de buitenwereld wer den afgesloten. Onmiddellijk heefl men getracht hulp fs zieden, doch tevergeefs; het was onmogelijk de slachtoffers fe bereiken wegens de ge steldheid van de mijnzoldering en de ver stikkende lucht. SPOORWEGONGELUK BIJ ESSEN. Een reizigerstrein is in het station Steele gereden op een andere reizigerstrein. De machinist werd zwaar gewond. 3 reizigers werden zwaar, circa 30 licht gewond. UIT DE VLIEGWERELD. ^De Fransche vliegers Costes en le Brix zijn Zaterdag te New-York aaDgekomen en hebben dus bet eindpunt van bun tocht ran Frankrijk dooi Zuid-Amerika naar de Ver. Staten bereikt. Zij worden zeer ge huldigd. BENZINEBRAND. Bij een benzinebrand te Altona, bij Ham burg, is een brandweerman ernstig gewond, twee licht. ALGEMEENE UITSLUITING IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. BERLIJN, 13 Febr. (V.D.) Naar van werk geverszijde wordt medegedeeld heelt het Verbond van Duitsche Metaaiindustrieclen besloten ter ondersteuning van de werk gevers in de metaalindustrie in Midden DuitscWand. in welke reeds sinds vier weken gestaakt wordt, met ingang van 22 Februari de uitsluiting af fe kondigen voor de geheele Duitsche metaalindustrie Door deze uitsluiting worden ongeveer 750 000 arbeiders getroffen, zoodat op 22 Februari met inbegrip van de arbeiders in de metaal industrie in Midden-Duitschland ongeveer acht honderd duizend arbeiders uitgesloten zuilen zijn. Van werkgeverszijde wordt in verband met dit besluit medegedeeld, dat lot deze steun aan de metaalindustrie1 in Midden- Duitschland is besloten omdat niet langer kan worden toegestemd in de steeds opnieuw gestelde eischen om loonsverhooging. daar dc tegenwoordige prijzen zulks niet toelaten Gedurende de laatste maanden zijn 260 loonovereenkomslen geëindigd. De toestand, dat de arbeiders bij het eindigen van een loonovcreenkomst steeds om loonsverhoo ging komen, kan economisch niet worden gehandhaafd. FRANSCHE GEZANTENWISSELING. PARIJS, 13 Febr. (Havas). Naar „Oeuvre" mededeelt, zal tengevolge van den dood van Douloet, de gezant bij hel Vatieaan, de Fransche gezant te Den Haag De Mar- cilly, waarschijnlijk benoemd worden tot gezant bij het Vatieaan. De Marcilly zal dan worden vervangen door Clauzel, chef van de Fransche dien sten bij den Volkenbond, die op zijn beurt zal worden opgevolgd door Massigli, secre taris der Ambassadeurs-conferentie. EEN TURKSCH-GRIEKSCH GRENSINCIDENT. LONDEN, 13 Febr. (V. DUit Constanli- nopel zijn berichten ontvangen uit Luie Burgas, volgens welke 100 gewapende Grie ken de grens van Turkije en Thracië over schreden hebben. De plaatselijke gendar merie en militairen zijn gemobiliseerd. NIEUWE BLADEN IN ENGELAND. LONDEN, 18 Febr. (Reuter). In de heden verschijnende „Daily Mail" zegt Lord Ro- thermere, dat hij voornemens is een reeks provinciale avondbladen te stichten, voor- loopig te beginnen met Manchesier. Bir mingham, Bristol, Glasgow en Newcastle. RELLETJES BU POINCABé's VERTREK. BERLIJN, 13 Febr. (Wolffbureau). Naar Havas uit Straatsburg bericht, zijn gisteren bij het vertrek van Poincaré op het sta.iin door de uitroepen van den communist Hü- ber botsingen ontstaan, waarbij twee per sonen zijn gearresteerd. Tegen Hflber en een uit Metz afk" "stig communist werd wegens beleediging van den minister-presi dent proces-verbaal opgemaakt. AU™0 TE WATER; 2 DOODEN. BERLIJN, 13 Febr (Wolffbureau). In de nabijheid van het Rijksdaggebouw raakte gistermiddag een snelrijdende taxi aan het slingeren en reed de Spree in De chauffeur en een der inzittenden konden nog van de auto afspringen en uit het water getrokken RECLAME. Indien U de voor Uwe Jongens nog deze week in Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg koopt, spaart U 40 tot 50 Denkt er aan, dat aanst. Zaterdag, avond CAHEN's MAGAZIJN on- herroepelijk gesloten wordt, daarna kunt U daar niet meer terecht, 2828 worden. De vrouw en de zoon van den ge redden passagier kwamen om het leven Om na te gaan in hoeverre hem schuld trof, is de chaufleur naar het stadsziekenhuis over. gebracht. HOOVER STELT ZICH CANDIDAAT. WASH1NTON, 13 Febr (Reuter). In een verklaring na de mededeeling van Hoover, dat hij voornemens is zich republikeinsch candidaat te stellen voor het president, schap, wordt gezegd, dat Hoover zal voort gaan te waken over de principes der re publikeinsche partij en de groole politiek# doeleinden van president Coolidge. Hoover voegt er aan toe voor het oogen- blik voornemens te zijn. zijn officieel ambf als leider van het departement van Handel te behouden. DE AMERKAANSCHE VLOOTBOUW. NEW YORK, 13 Febr. (Reuter). De „Neir York Times" meldt, dat volgens de ver klaringen eener groote marine-groep in het Congres, de regeering voornemens is, voor den storm van protesten uit den weg te gaan en het marineprogram met vierhonderd millioen dollar le ver. minderen, door het schrappen van 35 om derzeebooten en het aantal kruisers ie ver. minderen van 25 tot ongeveer een dozijn, UIT DE VLIEGWERELD. HAVANA, 13 Febr. (Reuter). Lindbergh is heden een vlucht van 1200 mijl begon nen naar St. Louis om zijn vlucht over LatijnschAmerika te voltooien. STORM EN NOODWEER. BRUSSEL, 12 Febr (Belg. Tel. Ag.). Ce orkaan die, vergezeld van hagel- en sneiw- buien, Vrijdagavond is opgestoken heelt ook gedurende den dag van gisteren civet het geheele land gewoc-d Vele rivieren zijn builen hun oevers gelreden, waardoor aan zienlijke schade is veroorzaakt. Totdusverr# zijn nog geen doodehjke ongevallen ge meld, doch wel werden eenige menschen gekwetst. DE MIJNRAMP IN AMERIKA. NORTHBAY (Ontario), 13 Febr., (Reutei). Om middernacht waren er door de red dingsmanschappen dertig lijken in d# Hollingermijn aangetroffen, zoodat het aan tal dooden thans met zekerheid reeds ne genendertig bedraagt. SCHIP VERGAAN. LONDEN, 12 Febr. (Reuter). Tijdens een hevige storm is een klein vaartuig veron gelukt op de Mersey-rivier tusschen Liver pool en Widnes. Zes leden der bemannin! zijn daarbij omgekomen. DEFILé VOOR H. M. DE KONINGIN. Het derde half-regiment huzaren, ^-Gravenhage in garnizoen, heeft heden tóf gelegenheid van het 114-jarig bestaan vaa het regiment, op de vlakte van Waalsdorp, nabij Den Haag, voor H. M. de Koningin gedefileerd. De Koningin kwam met gevolg te paard de vlakte binnen rijden, waar do manschappen reeds stonden opgesteld. H. werd bjj haar komst tegemoet gereden doof den commandant, luitenant-kolonel Ciavaren Da Koningin inspecteerde de troepen, waar- na het défilé aanving. STORM. De buitenste aanlegsteiger van het „PIas" huis" te Loosdrecht is door den storm van Vrijdagavond voor het groolste deel wegg* slagen. Een ijsjacht werd opgenomen en kwam in de badinrichting terecht. ONWEER. Zaterdagmiddag heelt boven Dalfsen zwaar onweder gewoed. In de buurtschap Ankum sloeg de bliksem in de boerderij van J. van der Meulen. Twee koeien werdeD op slag gedood. EeD kind en een koe viekn bewusteloos neer. Na eeD uur waren JQ weer bijgebracht. Vrouw Middelveld, di« op de boerderij werkzaam was, werd evea aan den arm, die thans opgezwollen blauw is, getroffen. Brand werd niet ?er' oorzaakt. STAKING. Hedenochtend is op de werf Conrad t' Zaandam onder de arbeiders een protó*'' 6taking uitgebroken, gericht fcegeD bet hu» inziens ongemotiveerd ontslag van een «wA Bij dit conflict zijn 350 man betrokken 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2