OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN RAADSELS. ANEKDOTES. jullie uit Leiderdorp gehoord over het feest Ik hoop voor je dat je met een goed rapport zult thuiskomen. Jo Vens, zoo, dus je kent Zaandam heel goed, al heb je er niet gewoond, want als je er 's zomers altijd gaat logeeren bij familie, is het niet vreemd meer voor je. Annie Bonte, het raadsel van de ijsbloe men heeft er vroeger als ingestaan. Jo en Rikie Minne ma, jullie hebt net prijsraadsels gehad, dus nog eenige weken geduld hebben. Is Rikie weer beter? mag ze alweer naar school gaan? Gerard de la Rie het leek mij ook een aardig werkje om dat plaatje te kleuren en op karton te plakken. Is het goed gelukt? Je mag wel meer dan 3 raadsels oplossen als je daar zin in hebt. Toosje Taverne, ik 5 dagen na jou, maar bij mij komen geen vriendinnetjes spelen, vroeger wel. Zwaantje Nanning ik ontving verleden week geen brief van je en nu ook maar één, niet ook die der vorige week. Was die wel goed bezorgd? Mini Metselaar ik meen niet zoo gauw- iets kwalijk. Het raadsel oplossen moet voor ieder een pleziertje blijven, dus als jij eens liever naar de radio luistert, ga gerust je gang. Je anecdotes gaan bij mijn voorraad. Agatha Braat en Jo Nagtegaal aan jullie hetzelfde antwoord als aan Corry van Stra len. Ik hoop dat Jo een prettigen feestdag had thuis. Zoo Agatha had je de namen geteld de laatste keer 153? vreeselijk veel hè, dan begrijp je hoeveel werk of ik heb. Jacoba Kik en Maartje v. Heusden als jullie den brief samen over de post stuurt, zorgt dan, dat ik dien Dinsdag al heb, zooals deze week was het goed. Iloe aardig dat jullie bij die mevrouw zulke mooie handwerken leert maken. Francientje Nieuwenhuyzen dat is iets wat ik heel goed begrijp, dat als je erg aan je poes bent gehecht, dat je dan heel naar zou vinden om het beestje te missen, ik hoop dat de dokter je poes weer beter zal maken, Sophietje Bink ik hoop voor je dat je moeder gauw weer heelemaal beter zal zijn. Vindt je het pretlig op naailes? ben je er al lang? Stientje Horens zoo ben jij op deze'lfde naailes als S. B? Wat naar dat je vader nog niet zoo ver is hersteld, dat hij mag werken. Was hij lang in het ziekenhuis? Hendrientje Schreuder ik vind het heel aardig dat je mij zoo uitvoerig hebt ge schreven over je zusje, ik hoop ook van harte dat ze dik en gezond terug zal komen, zoodat jullie dan, zooals je schreef, vroolijk feest kunt vieren. Neen met een zusje kan je natuurlijk heel anders spelen als met een klein broertje al is hij nog zoo lief. Greta de Vries je hebt mij heel wat ver teld hoor in je brief, dit waren nu weer eens heel nieuwe en heel aardige dingen, die je mij schreef. Wat een aardig feest zal dat geweest zijn. Komen je ouders uit Fries land? ging je er daa.rom naar toe? Anje de Gelder natuurlijk heb ik het dan heel dr^ik als al die brieven komen. Ik vind heel aardig wat je 9chreef over een cadeau tje voor die persoon. Neen hoor dat had je mij nog nooit geschoven wat je vroeger dacht over tweelingen omdat jij en je vader tegelijk jarig bent Houdt Piet zooveel van melk? dat doet iedere poes. Kees en Gelia Muyzert ik zal jullie anec dotes. die heel aardig zijn. bij den voorraad leggen en ze krijgen stellig eens een beurt. Nellv v. d. Voet ik hoop het ook van harie hoor dat Februari ons veel zonnige mooie dagen zal geven, voor jou ook, want zooals Zondag met al die regen en koude Zxil je niet hebben mogen wandelen. Jaanlje Bptram het is heel veel hoor wat je hebt gekregen, ik begrijp best dat je erg in je schik was Neen toen ik 13 jaar was. had ik nog geen horloge. Marie Lepelaar grappige anecdote ik zal die later eens plaatsen. Bram Linschooten zoo is die Annie een nichtje van je ik had dat al eens willen vragen ik ken jou al jaren als een raadsel- neef. Neen zulke Zondagen met treurig ongezond weer vink ik ook niet aangenaam, evenmin als jij. Zeg maar aan Catrientje Smit dat ik het allemaal goed vind. Guus Glasbergen dat is niets erg hoor. een kort briefje. Als je dan weer eens wat nieuws weet schrijf je maar weer langer. Jij en je zusje zullen ook wel blij zijn als de zon schijnt, dan is het veel prettiger om in de tent te liggen. Nelie en Lena Oostveen dank voor de raadsels Lena ik hoop dat je arm gauw heelemaal beter zal zijn. en zoolang dat niet zoo is schrijf je mij maar geen brief. Lenie wat krijg je voortaan veel te schrij ven aan al die vriendinnen, die zijn ver trokken. Ik hoop dat de 3 onbekenden, een uit Voorhout, een uit Oude-Wetering, en degene die den brief zonder postzegel verzond, mij de volgende week hun namen zullen mee deel en. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Boos, doos, roos, Koos, hoos. 2. In oude kranten. 3. Sneek, Naarden, Appelsga, Deventer, Tiel, Huizen. 4. De Ietter A. 5. JanvossensleegJan, vossen, steeg. 6. Een gat, b.v. in ie kous. 7. Schiermonnikoog; oog, monnik, kers, hik, hok. 8. Met een bruigom. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Guus Glasbergen, Cato Wouterlood, Neelie do Best, een brief uit Voorhout zonder naam, Ans Kouw, Didi Kouw, Maartje Haasnoot, Wiesjé Vis, Heiltje Vis, Ali van Tol, Jan Wassenaar, Eempie» Wassenaar, Janny van der Kamp, Alberdina van den Akker, Abraham van den Akker, Teunis van den Akker, Hanna van Wiisuni, Jannie Sehenkeveld, Leen Schenkeveld, Ceiia Muy zert, Kees Muyzert, Marie Lepelaar, Zwaantje Nairning, Mini Metselaar, Bep Planjer, Henk Trap, Johan Leder, Annie Bonte, Tineke van Staveren, Alida van Staveren, Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Corry van Stralen, Toosje Taverne, Gerard de la Rie, Nel Ha- goort, Lies Hagoort, Jan van Bendegom, Rie Bakhuyzen, J. Vens, Jo Minnema, Rielrie Minnema, Henk Franke, Gretha Swaan, Neiie Oostveen, Lena Oostveen, Herman Zaalberg, Daan Baars, Janna van der Meer, Stientje Harland, Johan Harland, Gerard H. den Haan, Henk Boom, Bertus Boom, Nelly Boom, Gerharda Eggink, Chrisliaan Eggink, Kees de Wit, Johanna de Wit, Willy de Nevs, Otto Grabbendam, Piet Nieboer, Aart van de Nadort, Jan Evers, Henny Hulsbergen Henning, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Mina Nieuwenhuis, Nelly van der Voet, Anna van Woudenberg, Jantje van Wouden berg, Gerarda van Woudenberg, Dirkje Hop man, Ali de Hertog, Reinier de Hertog, Jan Been, Elsa Been. Gonnie Raumann, Moppie van Valderen, Gustaal Adoli Meyers, Jaantje Betram, Annie da l'Ecluse, Anuigjo Spek, Joke de Tombe, Cobus Fiippo, Nico van Wrjk Azn., Willy van Woudenberg, Francientje Nieuwenhuyzen, Sophietje Bink, Stientje Horens, Adri Bavelaar, Annie Ba ve laar, Rika Owel, Nellie Owel, Geertruida Kerkvliet, Henk Döll, Anny Arnold, Cor Broers, Simon Willems, Letty Schade, Lucas do Romgn, Gretha Tegelaar, Hendrientje Schreuder, Bram Linschooten Jan Bonsai, Bob Sloos, Annie Linschooten, Greta de Vries, Marie Duffels, Annie Duff eb, Annie van Oort, Hannie Mieloo, Geertje Tef\j, Antoon Tefij, Annie Jongeleen, Pietje Jongs leen, Louise Planje, Beppio Planje, Nico Kret, Celia Kret, Louis van Wingen, Marie Arbouw, Annie Arbonw, Abraham Arbouw, Jan Kromhout, Jacobus Brouwer, Anje de Gelder, Abraham van Wgk, Annie de Blan ken, Jan de Blanken, Emmy Christinanso, Wilhelmina Pieternella Hol, Gerrie Hoogen- doorn, Gré Hoogendoorn, Marie Cath. van Rheenen, Ansje v. Rheenen, Hugo v. Reen Jacoba Kik, Maartje v. Heusden, Kees Bo Een brief uit Oude-Wetering zonder naa van wie?? Een brief zonder postzegel, waarvoor 15 cent strafport werd gevraagd, dien br heb ik niet aangenomen. Van wie die bril Brieven der vorige week ontvang van: Jacoba Kik, Maartje van Heusden, Jat van der Meer, Johannes Freeke, Alie v. 1 VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. T. Ingezonden door Emmy Christiaanse. Wat heeft veeren en toch vier pooten IT. Ingezonden door Alberdina van den Aki Als we naar bed gaan, wie stapt er het eerst in bed? III. Ingezonden door N. N. Met m dragen de dames mij 's winti met b ben ik iets als het je meeloopt, d ben ik niet glinsterend. IV. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Ik ben een getal, verander mijn sic dan word ik een stad in Gelderland. V. Ingezonden door Gerh. en Chr. Eggint Verborgen vruchten. De knappe leerling komt vooruit als ijverig is, de luie niet. Eerst na rijpe ervaringen kunt ge er t oordeelen. Je moet goed opschrijven hoeveel geil in totaal besleed hebt. Na het spelen moeten kinderen opruin VI. Ingezonden door Wiesje en Heiltje Vis Mijn geheel van 14 letters is een dag, maar eens per jaar komt. I, 2. 4, 8 is een getal. 7, 3. 9, 10 een ronde sappige vrucht. 12, 6, een lidwoord. II, 3, 4, 9 is niet forsch en sterk. 5, 13, 14 is een groei VII. Ingezonden door Joop v. d. Bel. Neem de letter u, zet er een jongensiu voor en een er achter, dan krijg je iets. nu net weer is afgeloopen en pas ovei maanden terugkomt. VIII. Ingezonden door Frederik Mulder. Mijn geheel van 7 letters is bij Leide: 1, 2, 3, 4 is een gracht in Leiden. 5, 6, 7 beschermt* tegen het water. Ingezonden door Coba en Maartje Haas Tijdens den oorlog bezocht een dam< hospitaal. Zoo kwam ze ook bij een so wiens geheele hoofd in een verband zo „Arme man", sprak zij. „ben je aai hoofd gewond?" (Net alsof dat niet va sprak). „Nee n^evrouw, aan mijn heen, maa verband is wat naar boven geschoven Ingezonden door Gerharda en Christi Eggink. Mevrouw A: „Waarom in vredes loopt je gedienstige steeds met hoed op? Mevrouw B: „Och ze zegt dat z< niet zeker weet, of ze wel zal blijve"

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20