SPLINTER Karpetten Week. De Grijze Dame LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 7 Februari 1928 Derde Blad No. 20829 6Ss,e Jaargang UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. VOORSTRAAT hoek Westpad Na het overlijden van Prof. Dr. H. A. LORENTZ. Gistermorgen heeft mevr. de wed. Lorentz zeer veel betuigingen van deelne ming ontvangen. O.a. was er een brief van den part. secretaris van H.M. de Koningin en een van den adjudant van Z.K.H. den Prin9, waarin vermeld stond, dat Z.K.H. het voornemen heeft, de teraardebestelling bij te wonen. Verder waren er talrijke telegrammen van buitenlandsche geleerden, van wie eenigen de begrafenis zullen bijwonen. Z. K. H. de Prins, die voornemens was de begrafenis van prof. Lorentz, welke aan vankelijk Woensdag zou plaats hebben, bij te wonen, ia thans, nu de plechtigheid a.s. Donderdag plaats heeft, verhinderd bij de teraardebestelling tegenwoordig te zijn, in7 verband met het reeds vastgesteld vertrek van den Prins a.s. Donderdag naar Si Moritz ter bijwoning van de Olympische wedstrijden. Wel echter zal de Prins a.s. Woensdagmiddag te Haarlem een bezoek van rouwbeklag afleggen bij mevrouw de weduwe prof. Lorentz. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft vandaag aan de wed. van prof. Lorentz, evenals aan de Nederlandsche re geering een telegram van deelneming ge zonden. In het „Journal de Genève" wordt met warme waardeering een kort overzicht van het leven en van den wetenschappelijken arbeid van prof. Lorentz gegeven, die, zoo als het blad zegt, één der grootste mannen uit de natuurkunde zal blijven. Prof. Lorentz kwam geregeld te Genève als voorzitter van de commissie voor in- tellectueele samenwerking, waarvoor hij in den oorlog zooveel gedaan heeft, ook door zijn persoonlijke charme, grooten eenvoud en tact. De voorzitter der Academie van Weten- jchappen te Parij9 deelde gisterenmiddag in een bijeenkomst der rieden het overlijden mede van prof. Lorentz, sinds 1910 cor- respondeerend lid der Academie. Spr. her dacht daarbij het werk van den grooten geleerde, die, zoo zeide hij, een plaats zal innemen naast de groote genieën. m De Fransche regeering heeft haar gezant te 's-Gravenhage, den heer Demarcilly, op gedragen de Nederlandsche regeering haar deelneming te betuigen bij den dood van prof. Lorentz. Blijkens een telegram uit Parijs hebben de functionarissen van het International Instituut voor Inteilectueele samenwerking een bijeenkomst gehouden ter huldiging van de nagedachtenis van prof. dr. H. A. Lorentz. Besloten werd aan de wed. van den geleerde een telegram van deel neming te zenden. Bij den aanvang der vergadering van het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond op Zondag j.l. heeft de voorzitter, prof mr. R. Kranenburg prof Lorentz herdacht. De leden van het hoofdbestuur hebben ver volgens de nagedachtenis van den grooten doode geëerd door gedurende eenige oogen- blikken van hun zetel op te staan. Gistermiddag heeft in de aula van het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage 'n plechtige herdenking plaats gehad naar aanleiding van het overlijden van prof. dr. U. A. Lorentz. Bij den aanvang der vergadering van het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond op Zondag 1.1. heeft de voorzitter, prof. mr. R. Kranenburg, prof. Lorentz herdacht. Lorentz heeft in den Vrijz.-Dem. Bond RECLAME. 2614 het partijleven jarenlang krachtig medege leefd. Al heeft hij zich niet bewogen in bestuursfuncties, nimmer deed de partij op zijn steun en medewerking een vergeefsch beroep. Ongetwijfeld behoort een figuur als Lorentz in de eerste plaats aan de weten schap en aan ons geheele volk, doch de vrijz.-democraten zijn er trotsch op, dat hij tevens een der hunnen was. De leden van het hoofdbestuur hebben vervolgens de nagedachtenis van den grooten doode geëerd door gedurende eenige oogenblikken van hun zetel op te 'staan. In de pers. De Daily Telegraph Londen wijdt een beschouwing aan prof. Lorentz. „Prof. Lorentz", zoo schrijft het blad o.m., was een van de reuzen der modélne school, waartoe mannen behooren als Bragg, Ru therford, Aston, Bohr en nu wijlen Arrhenius, die hebben begedragen tot onze kennis van den bouw van het atoom". En verder heet het: „Lorentz was een der uistekendste mathematische physici van on zen lijd". Het Journal de Genève wijdt in een kort artikel met portret eenige woorden van groote waardeering en warme sympathie aan prof. Lorentz. Daarin staat o.a. dat de naam van Lorentz een der grootste uit de natuurkunde zal blijven. Na zijn weten schappelijken arbeid te hebben opgesomd, zegt het blad verder nog, hoe hij door zijn grooten eenvoud, zijn tact en zijn persoon lijke charme zooveel goeds heeft kunnen doen na den oorlog om de geleerden van de vroegere vijandige landen weder bijeen te brengen, o.a. als voorzitter van het Vol- kenbondscomitê voor inteilectueele samen werking. Vervolgens geeft het blad een overzicht van alle eerbewijzen, die prof. Lorentz reeds vroeg en welverdiend ten deel vielen. BODEGRAVEN. De ongelukkige rioolpolitiek hééft In onze gemeente al heel wat tongen in be weging gebracht. Al een paar jaar lang is er geen vergadering van een kiesvereeniging welke dan ook, geweest waar dit onder werp niet breed werd besproken. Zoo ook nu op de vergadering der A.R. Kiesvereen. die druk bezocht was De voorzitter de heer P. van Nes gaf in een uitvoerige rede een over zicht van -de huidige landspolitiek van de Provinciale politiek en van de gemeentelijke politiek. Uitvoerig werd daarbij besproken de z.i. verkeerde houding van den raad en B. en W in dit geding. De raad laat teveel aan den voorzitter over. De houding van B. en W. tegenover den uitgever van het plaatselijk blad achtte spreker sterk af te keuren, hoewel hij het ingezonden stuk, waarover de kwestie gaat afkeurde. Spr. wilde wel waarschuwend den vinger ophef fen dat B. en W. in de verkeerde richting gaan met hun gemeentepolitiek, maar de schrijver van het stuk hief de gebalde vuist op. Een uitvoerige bespreking volgde waarin verschillende sprekers de houding van.B. en W. veroordeelden. De heer Baan Batelaan lichtte de houding van de A.R raadsfractie toe. B. en W. hadden zijn verzoek anders uitgevoerd dan hij had gevraagd, BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 1 handbescher- mer van een rijwiel, 1 paar dameshand schoenen 1 schroevendraaier, 1 portemon- naie met eetnige centen, 1 bela9tingmerk Tegen eenigen alhier wonende per sonen is proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van art. 55 Melkbesluit. het afle veren van melk met gebruik te maken van de kraan. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De regeling bij de Koude- kerksche brug. De bur gemeester gaat buiten de gemeente wonen. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en gaat voor in gebed. Uit het Engelsch van HENRY SETON MERRIMAN. 10) Een zonderlinge glimlach trok over zijn door de zon verbrand gelaat, alsof zij zon der opzet en onschuldig, de zaak nog moei lijker voor hem had gemaakt. ,,En„' vervolgde zij, het is, o, zoo een zaam." Zij maakte een bijna onmerkbare bewe en? in zijn richting. Kind als ze nog was, smachtte zij naar sympathieën troost. „Dat weet ik dat weet ik," zeide hij. De uitwendige omstandigheden waren 'e3en Fitz Een heldere, geurige Spaansche nacht, de maan aan het opkomen achter de Pijnboomen, een lucht, vervuld van duizen derlei dröomerig tropische geuren En Eva, "alf in tranen, heel beminnelijk, vóór hem. ^schuldig tredend op gevaarlijken grond, ^geloos vragend om zijn liefde. Zij, bijna volwassen rein als de bloemen velds onwetend, een kind. vermoedde m het minst niet wat zij deed Zij gaf slechts aan het instinct, dal in haar groeide het instinct, dat haar dreef tot dezen om een beroep te doen op zijn kracht, *'ln teederheid. zijn bekwaamheid, hem ge- *even voor haar gebruik en voor haar geluk. moet mij niet alleen laten," zeide zij. j'jaarom doet ge dat? Heb ik iets gedaan. at ie niet aangenaam is? fk heb niemand 111 legen te spreken, niemand, die begrijpt, behalve jou. De padre is er natuurlijk wel en de nurse, maar zij begrijpen niet. Zij zijn zoo oud! Laat mij hier bij je blijven, tot het tijd is om naar bed te gaan, mag ik?" „Natuurlijk, antwoordde hij rustig. „Als je dat gaarne wilt. Ik denk, dat wij morgen bericht van je oom zullen krijgenC. Hij zal wel komen met de boot, die morgenavond van Barcelona vertrekt. Het zal goed zijn als hij dat doet, want ik moet weer naar mijn schip terug, zie je." „Je zeide. dat het niet klaar zou zijn om in zee te gaan, voor de volgende maand." „Neen, maar er moet ook rekening gehou den met discipline." Hij keek langs haar heen, op naar de sterren, met vorschend zeemansoog ze her kennend, noemde hij ze in zichzelf. Haar oogen, gevaarlijk geladen met tranen, wilde hij niet ontmoeten. „Wat scheelt er toch aan," zeide zij. „Je bent voo anders. Ja, je hoopt dat mijn oom overmorgen komtje wilt weggaan, naar Mahon. zoo gauw als je kunt. Ik o Fitz. ik wil geen lafaard zijn!" Zij stond voor hem, met kleine toegekne pen vuisten, met geweld terughoudend de tranen, die in het maanlicht glinsterden. „Ik wil geen lafaard zijn als je maar spreekt. Als je mij maar wilt zeggen wat er is." Toen vertelde Fitz zijn eerste moedwillige leugen. „Ik heb 9lecht nieuws gehad," zeide hij, „over mijn broer Luke. Ik maak mij vree- selijk bezorgd over hem." Het ging hem heel goed af, want zijn mo tief was goed. Het meisje zweeg een oogenblik en veegde toen bedaard de tranen uit haar oogen. „Wat ben ik afschuwelijk zelfzuchtig ge- De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Kasopname heeft plaats gehad bij den ge meente-ontvanger. In kas bleek 1875.92 en van het Waterbedrijf f210.005. Vervolgens doet de voorzitter mededeeling aangaande de Koudekerksche brug, n.m. de brug zal tegen brandschade en andere mo gelijke gevaren verzekerd worden en B. en W. meenen, dat verkoop van het nabijgele gen café met toebehooren de voordeeligste oplossing is om er een nieuwe brugwach terswoning voor in de plaats te stellen. De verkoop kan echter pas later geschieden, wanneer er meer overzicht zal bestaan aan gaande de plaatsing van de brug. Het gel dend tarief blijft nog bestaan. Abonnemen ten kunnen niet worden uitgereikt, voor rij tuigen zal een bonsysteem worden inge voerd, terwijl het hek zal geopend zijn vanaf 's avonds halfelf tot 's morgens halfzes. Juist is een schrijven ingekomen van GecL Staten, dat het maken van een ontwerp reeds is opgedragen aan den bevoegden ambtenaar en dat nog wordt overwogen, of de werkzaamheden zullen worden uitge voerd door de provincie of door de gemeente De heer Lieverse heeft bezwaar, dat het hek 's nachts geopend is en vreest vooral 's morgens misbruik. De voorzitter merkt op, dat dit alleen voor voetgangers en fietsen geldt. Voorts komt in behandeling de vaststel ling van de gemeenschappelijke regeling met Hazerswoude betreffende de Koudekerk sche brug. De heer Oppelaar vindt het bedrag van de vergoeding voor de administratiekosten te laag; f150 is niet genoeg. De heer Van Egmond zou het willen ge bracht hebben op/ f250, evenals de heer Lieverse. De voorzitter geeft een breede toelichting; het betreft alleen de administratieve be moeiingen, bons en boeken enz. vallen buiten dit bedrag, zoodat genoemd bedrag wel voldoende zal zijn. De heer van Egmond blijft bij zijn mee ning en maakt een voorstel dienaangaande, hetwelk evenwel met 4 tegen 3 wordt ver worpen. Vóór de heeren v. Egmond, Oppe laar en Lieverse. De heer Lieverse Is er tegen, dat des Zon dags van inwoners van Koudekerk en Ha zerswoude geen bruggeld wordt geheven en stelt voor, dit artikel te schrappen. De heer de Jong wil evenwel dit artikel gehandhaafd zien. De voorzitter zegt ook niet daarvoor te zijn, maar ook is er wat vóór te zeggen, de inwoners hebben dan tenminste nu reeds eenige voordeelen. Hazerswoude wenschte dit, men moet ook kunnen geven en nemen. Het voorstel van den heer .Lieverse wordt niet ondersteund. Daarna wordt de regeling zonder stem ming aangenomen. Overgegaan wordt tot de onderhandsche aanbesteding van de bediening van de Kou dekerksche brug en de inning der bruggel den aan M. van Harskamp Jr. Voorlezing wordt gedaan der voorwaar den w. o. zorgen voor eventueele asistentie, verlichting van de brug, bij gladheid strooien van zand enz. De aanneemsom be draagt f 1456 per jaar plus f 156. die ge restitueerd moet worden voor woninghuur en 2 pet. van de opbrengst met een gegaran deerd bedrag van f 150. De heer Lieverse had liever een salaris vastgesteld en daarvoor sollicitanten opge roepen. Besloten wordt overeenkomstig hst voor stel van B. en W. Ingekomen is nog een adres van eenige ingezetenen uit beide gemeenten, inzake vrijstelling van bruggeld voor schoolgaande en met elkander spelende kinderen. Hier voor voelen B en W. niets, evenmin B. en W. van Hazerswoude. Ook Ged. Staten zou men tegen zich vinden. Wellicht later kan deze zaak bezien wor den. Besloten wordt overeenkomstig hel voorstel van B. en W. Vervolgens wordt overgegaan tot onder- handschen verhuur van de bij de brug be- hoorende woning aan den brugwachter, de daarachter gelegen woning aan mej. van 't Wout en de inrijstal aan den heer Moer man tegen f 5 per week, met een zeker heidstelling van f 60. weestl" zeide zij. „Waarom heb je mij dat niet eerder verteld? Ik heb alleen aan mijn eigen droefheid gedacht sinds sinde mijn arme vader ik ben een zelfzuchtig wezen! Ik haat mij zelfl Vertel mij wat van je broer." En terwijl ze langzaam op en neer wan delden, op het met mos begroeid terras alleen in dezen wonderbaarlijken tropischen nacht vertelde hij haar de kleine tragedie van zijn leven. Hij vertelde haar de ge schiedenis eenvoudig, met hier en daar een karakteristiek hiaat, dat haar eigen ver beeldingskracht koD aanvullen. „Ik zal niet van mrs. Harrington hou den," zeide Eva toen het verhaal uit was. „Ik ben blij. dat ik niet veel met haar te maken zal hebben. Mijn vader wilde, dat ik verleden zomer bij haar zou gaan logeeren, maar ik wilde hem niet alleen laten en om de een of andere reden wilde hij voor zich zelf de invitatie niet aannemen. Weet je, Fitz, ik denk somtijds dat er een verleden is 't een of ander geheimzinnig verleden met betrekking tot mijn vader en mrs.. Harrington en een man de graaf de Lloseta „Ik heb hem dikwijls ontmoet," viel Fitz in, „bij mrs Harrington." Het meisje knikte met haar hoofd m«t een zonderling listige trek van hevige achter docht. „Mijn vader bewonderde hem ik weet niet waarom. En hij had zielsmedelijden met hem ik weet niet waarom." „Hij was altijd heel vriendelijk voor mij," antwoordde Fitz, „maar ik heb hem nooit begrepen." Onder het praten vergaten zij den lijd. Dat gebeurt wel meer in de jeugd. En toen de groote klok op het erf tien sloeg, kwam Vervolgens vindt plaats enkele compta- biliteitsbesluiten. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld op f347; het suppletoir kohier 1927 op f 16.50. Besloten wordt ten slotte aan het bestuur der Chr. H. B S. op zijn verzoek een bij drage toe te 9taan; op de begrooting is daar voor f 150 uitgetrokken. Gevraagd werd f 35.50 per leerling en in het geheel f 82.24. De vergadering gaat in geheime zitting. Na heropening der vergadering wordt het voorstel van B. en W. tot verpachting aan den heer M. van Harskamp Jr. op de be kende voorwaarden aangenomen. Voorts verzoekt de burgemeester toestem ming van den raad om builen de gemeente te wonen, omdat het huis, door hem be woond, onbewoonbaar is en de eigenaar geen reparatie toestaat. Alle leden spreken er hun spijt over uit en tenslotte wordt met 4 tegen 2 stemmen (1 buiten stemming) toestemming verleend. Hierna sluiting der vergadering. Afscheid ds. C. D. Israël. Na bijna 11 jaar alhier gestaan te heb ben, nam ds. G. D. Israël, Ned. Herv. predi kant, Zondagmiddag afscheid van zijn ge meente wegens vertrek naar Hattem. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet. Na het zingen van Ps. 73 vers 12 werd een gedeelte uit Rom. 8 voorgelezen, waarna de gemeente het laatste gedeelte van Ps. 25 vers 5 zong. Hierna ging de leeraar voor in gebed. In een inleidend woord sprak zijn- eerw. van de belangstelling van de ge meente in den dienst des Woords en van de hartelijke liefde, die hem het scheiden moeilijk maakte. Ook sprak hij over den strijd tusschen vreugde en droefheid, welken hij in de ge meente heeft doorgemaakt; zijn tekst koos hij daarom uit Ps. 39 vers 8: „En nu. wat verwacht ik, o Heere? Mijne hoop, die is op U." Na het zingen van Ps. 62 vers 4, 5 en 8 volgde de predikatie, die afgewisseld werd door het zingen van Gez. 52 vers 8. Hierna volgden de gebruikelijke toespraken tot ker- keraad, kerkvoogden, vereenigingen, burge meester enz., tot den consulent ds. H. Mondt van Leiderdorp, ds. Siddré van Oudewete ring, voorzitter van het classikaal bestuur, ds. Veldhoen, ds. Luuring en ds. Kloots. Ook herdacht spr. in het bijzonder de Commissie van Bijstand, welke in de laatste jaren zoo veel in het kerkgebouw tot stand bracht. Vervolgens spraken ds. Siddré, ds. Veld hoen en ds. Mondt den scheidenden leeraar op hartelijke wijze toe, hem toewenschende, dat Gods zegen op hem en zijn huisgezin zou mogen rusten. De heer E. Rollema sprak daarna namens den Kerkeraad, dominé en zijn echtgenoote op waardeerende wijze toe, en verzocht de gemeente zijneerw. toe te zingen „Dat 's Heeren zegen op u daal", waarna ds. Israël eindigde in een ernstig en hartelijk siolwoord tot de gemeente. Na het dankgebed zong de gemeente Ps. 75 vers 1. Na afloop der plechtigheid trok ds. Israël zich met zijn echtgenoote in de koorzaal terug, waar velen van de gelegenheid ge bruik maakten een laatsten handdruk te wisselen. ZWAMWERDAM. Een collecte tem bate van de Inwen dige Zending, Zondag in de Ned.-Herv. Kerk alhier gehoudens heeft opgebracht de som van f32. Met ingang vam 1 Maart &.S. zal in de plaats van den heer G. van Diedem, die, zooals wij reeds eerder hebben gemeld, om gezondheidsredenen eervol ontsl&g heeft aangevraagd, als chef van het station al hier worden werkzaam gesteld, de heer R. Slik, thana te Ulsda (Gr.) Den arbeider den H. alhier overkwam een on-gehik, dat nog bijzonder goed afliep. Op zijn fiets gezeten, reed hij achter een met een paard bespannen meel wagen aan, waarvan de voerman plotseling stopte, om dat het paard een hoef verloor. Den H. die vlak achter den wagen aanreed, wemdde, om een botsing te voorkomen, opeens zijn stuur naar links, doch had geen erg dat op hetzelfde moment van de tegenoverge stelde zijde een personen-auto aankwam en langs den wagen reed. De fiets werd door Eva plotseling tot het besef, dat het al laat was. „Ik moet gaan," zeide zij. „Ik ben blij, dat je mij over Luke vertelde. Ik heb het gevoel, dat ik je nu beter ken en een beetje beter begrijp. Goeden nacht" Zij verliet het terras en liep langzaam en bedroefd terug naar het huis, dat nooit meer hetzelfde kon zijn. Fitz volgde haar tengere jonge gestalte met de oogen, bot zij door een open deur verdween, en toen verdiepte hij zich geheel in de beschouwing van de verwijderde zee die stil en spiegelblank in het maanlicht glinsterde. Hij keek naar het Noorden, en toevallig kwam uit dienzelfden hoek van het kompas, in zijn richting gestoomd, de goede boot „Bellrer", met een kleinen man met dikken haarbos op dek kapitein Bontuor. Er is een geregelde stoombootdienst tus schen het eiland Majorca en het vasteland, en bovendien varen er extra booten, als er dringende zaken zijn. Zoo maakte de „Bell rer" een van deze reizen en haar komst werd niet verwacht te Palma. Eva en Fitz zaten te ontbijten, alleen in de sombere kamer, waar nog de schaduwen des dood9 hingen, toen de knecht het bezoek van een heer voor de sanorita aankondigde De senorila verzocht, den heer binnen te laten, en dadelijk verscheen in de deur opening de meest zonderlinge figuur, die men zich denken kan. KapifeiD Bontuor had, met een zekere fijngevoeligheid, voor deze gelegenheid zijn beste kleeren aangetrokken, en nu was toe vallig het voornaamste kleedingstuk uit zijn garderobe een dikke pilot jas. die stijf en hoekig afstond van zijn vierkante per soon. Met groote zorg had hij zijn haar ge- j RECLAME. fN BIESKTTSwinkcls tn BIÊSIOT5 LUNCHRoons STEtrDS VOORRADIG VYART1C KALreCRX'vEÏTCN Web. PERSTUK I 2395 de auto gegrepen er8 vernield en Den H. self kwam met een schok op het spatbord van de auto terecht. Hevig geschrokken, klaagde hij wel over pijn, doch bij onder zoek bi eek hij geen ernst ig letsel te heb ben bekomen. HAARLP.M IfttlRMEEfi. De nieuwe rljbruo. Naatf wij vernemen zijn de werkzaamhe den voor den bouw van een nieuwe rij brug over de Hoofdvaart te Abbenes alhier, thans in vollen gang. De in Leiden aange kochte brug is vandaar per vaartuig ver voerd en. op de plaats van bestemming gearriveerd. Het heiwerk heeft reeds z.'n beslag gekregen en met de betonstortingen; voor de te maken bruggehoofden zal heden of morgen een begin worden gemaakt. De brug komt vlak tegenover de Dr, Heijelaan te liggen en zal ongetwijfeld in een groote behoefte voorzien. De 8-jarige J. ,W. te Abbenes alhier had 't ongeluk uit te gilijdou en zoodanig te vallen dat hij een been brak. Hij werd naar 't ziekenhuis in Leiden overgebracht. Naar wij vernemen is de 66-jarige ge achte en beminde pastoor van de R.-Kr Parochiekerk H. Johannes den Dooper, te Hoofddorp, de heer P. F. W. Soepnel, ern stig ongesteld. In de aigeloopen week is hij in de kerk plotseling ineen gezakt. Een hartzwakte heeft zijn krachten in den Laat sten t»ijd belangrijk doen verminderen., HlLLEGOM. Er zijn aan de Westzijde vaü de Wee- re'steinstraat piket-paaltjes uitgezet, aan wijzende nieuwe plannen tot verbreeding van den weg. Aan de Oostzijde is een paar jaar geleden de sloot gedempt, maar tegen over Treslong bleef de toestand ongewij zigd. Aan de Westzijde zal een a twee meter ongeveer van de tuintjes afgaan. De verlichting aan de Leidscheetraat is in de laatste dagen veel verbeterd. Er zijn verscheidene nieuwe lantaarns ge plaatst, welke goede diensten bewijzen-; sinds daar druk gebouwd is, liet de ver lichting veel te wensohen over. RECLAME. Reparareeren v. allerlei Leder waren a.a. Kotters, Toeschen enz. Ook sloten. Elastieken Buik gordels de besten die op advies van H. H. Doktoren gemaakt kunnen worden. 2409 KATWIJK AAN ZEE. Staking bil de afzandörfl. Na de vergadering van den Chr. Bestoren- bond is de tevredenheid der werklooze ar beiders er niet op vooruitgegaan. Voor een borsteld, en het heel nat gemaakt om het glad te krijgen, iets waarnaar hij zijn heele leven gestreefd, maar tot dusver nog niet bereikt had. Zijn dik haar rood, dat grijs begon te worden stond 10 c.M. overeind, boven zijn eerlijk, gerimpeld gezicht. Het trof ongelukkig, dat zijn be9te kleeren, ge kocht waren voor beleefdheden van een noordelijk klimaat. Zijn broek was even stijf als zijn jekkertje en hij droeg een sier lijk zwart zijden das, zoo groot als een sprei. Zonderling buigend bleef hij staan in de deur, sprakeloos, met een blik vol ontroe rend zelfbewustzijn en teven9 beschroomd. „Kom binnen," zeide Eva in het Spaansch absoluut niet wetend, wat dit zijn kon. Toen had Fitz een ingeving. Het was of een zeker iets van de zee een sein gaf van den ouderen naar den jongeren zeeman. „Is u kapitein Bontuor?" vroeg hij, van tafel opstaand. „Ja, mijnheer, ja! Dat Is mijn naam!" Zenuwachtig bleef hij in de deuropening staan, hij wantrouwde de parketvloer, hij wantrouwde zichzelf, hij wantrouwde alles. Fitz ging hem tegemoet met uitgestoken hand, die de kapitein aannam na een manmoedig onderdrukt verlangen om zijn eigen breeden palm aan den naad van zijn broek af te vegen. „Du9 U bent mijn oom?" zeide Eva, ter wijl zij naar hem toekwam. „Ja, mis9, ik vrees dat ja, Ik ben uw oom. Ziet ge, ik ben maar een eenvou dige ruwe kerel." Hij kwam wat dichterbij, hield zijn ar men van zijn lijf, en keek neer op zijn eigen persoon, als vroeg hij nederig om excuus. (Wordt vervolgd)j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9