Nationale Bloemententoonstelling I.a WIALS LINGERIE GERZON AANBESTEDING WitteWeek HOUTVERKOOP WEEK 2= Fa. JOH. KNEGTEL UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. van de Afd. Oegstgeest en Omstr. v. d. Algem. Ver. v. Bloembollencultuur houden op 14, 15, 16 en 17 Februari a.s. in „Zomerzorg" te Leiden. Burger's Rijwielen Hanepoot Kaapschs Wijn. 80 zware Populiere- en eenige lepeboomen, Groote Buitenplaats te koop of te huur, In Februari beginnen Noordeinde 27 - Telefoon 1665 D. W. E. F. DE WAAL, te OPENBARE VERKOOPING Meubilaire en andere Goederen, 3.90 2— Last van Voet of Schoen Mauritsstr. 59 ALPHEN. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente zal gehouden worden op Donderdag 2 Februari 1028, de« avonds 7 uur. De agenda luid: 1. Benoeming van leden van de volgende commissiëna. com missie van bijstand voor de water- en licht, bedrijven; b. comimsaie van bijstand voor het grondbedrijf; c. commissie voor het ontwerpen van strafverordeningend. com missie voor het nazien der rekeningen over 1927; e. commissie van bijstand voor openbare werken. 2. Verdeeling van den Raad 3n afdeelingen ingevolge artikel 48 van het Reglement van orde voor den Raad. 3. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwgrond gelegen aan de ZaaJbergatraat, aan de fa. W. van der Bijl, q q, alhier. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzendera onbe kend zijn; terugontvangen in de tweede helft der maand Januari 1928. Brieven binnenland: Van Heemst, Den Haag. H. A. Oypkens, Leiden. Briefkaarten binnenland: Van Bente, Zoe- termeer. Brieven buitenlandI. P Zuidema, Ma^ gelang. BOSKOOP. Op 60-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer C. L. J Schaum, voorzitter van de Chr.-Hist Kiesvereeniging. Van zijn hand verschenen enkele werkjes over tuinarchitectuur en vruchtboomen. Verder schreef hij een boek over de historie van Boskoop In leven was hij leeraar van de Rijkstuinbouwschool in deze gemeente. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. Ham geb. Suijker, D. P. de Jong geb. van Vegten, Z. C. W. van Leeuwen geb. Bos, D. Getrouwd: A. Th. v. d. Kooij 30 j. en G. v. d. Poel 25 j. Hedenavond zal aan den Rijndijk op gewone plaats en uur door ds. J. Luuring de laatste bijbellezing gehouden worden In dit winterseizoen. LEIDERDORP. De toestand van den burgemeester is achteruitgaande en blijft de grootste zorg baren. LEIMUIDEN. 1? Lustrum autobus-dienst Rijnzaterwoude- Leimniden-Leiden. De burgemeester van Leimuiden en Hijnzaterwoude, de heer J. A. Bakhuizen schrijft ons: Heden den l9ten Februari, herdenkt de firma Maarse en Kroon haar vijfjarig be slaan als autobu9dienst-ondernemers voor het traject Rijnzaterwoude via Leimuiden naar Leiden. Mag voor een particulier persoon een eerste lustrum een weinig beteekenisrvol feit zijn, naar mijne bescheiden meening slaat dit geheel anders met den autobus- dienst zooals de firma Maarse Kroon dien in stand wist te houden. I De beteekenis van deze onderneming voor mijne gemeenten is van grooten omvang. Een eerste eisch van bloei voor een platte- landsche gemeente is, dat zij heeft een goede coummunicatie. Alhoewel Leimuiden sedert het jaar 1912 zich moest verheugen treinverbinding te bezitten met Leiden en Hoofddorp, moest een ieder toch toestem men, dat deze verbindingen nog maar. naar den eisch van den tegenwoordigen tijd, zeer gebrekkig waren. We denken dan alleen maar aan het feit van de ligging van het station Leiden der Haarlemmer- meertreinen. 1 Februari 1923 bracht onze gemeente geheel uit haar isolement en vooral de gemeente Rijnzaterwoude, die tot heden geen enkele verbinding had. kwam hier door in veel gunstiger conditie. Het is mij niet mogelijk in kort tijdsbe stek een volledig overzicht te geven van de geschiedenis der autobusonderneming. Wel acht ik het de moeite waard enkele belangrijke feiten aan te halen. Ik genoot het voorrecht den eersten tocht op 1 Februari 1923 met nog enkele passa giers mede te maken. Nu moet ik beginnen met te zeggen, dat deze eerste bus ver van comfortabel was, maar waar ik dien dag doorverbinding moest hebben, had ik toch het voorrecht om naar het station van de Holl. IJzeren Spoorweg gebracht te worden, voorwaar een groote schrede vooruit. Dezen eersten tocht zal ik niet licht vei» gelen, hier en daar zag men in het dorp een nieuwsgierige voor het raam ver schijnen om te zien naar het mirakel, dat voorbij kwam. Menigeen had in den aanvang zijn leven te lief, zoo zeide men, om met zoo'n ge vaarlijk ding mede te gaan. Deze angst voor het nieuwe vervoermiddel is niets nieuws we denken terug aan onzen eer sion spoortrein Amsterdam—Haarlem Wat was het publiek tegenover de eerste reis gelegenheid wantrouwend, maar al spoedig werd door ondervinding de vrees ontnomen. En gelukkig is het met de autobus den zelfden weg opgegaan. In de vijf jaren, dat de onderneming be staat mogen wij met blijdschap consta- teeren, dat geen enkel persoonlijk ongeluk voorkwam en van deze plaats breng ik een woord van hulde aan de kranige chauffeurs in dienst der onderneming. Nie mand blijft dan ook meer uit de bus met het oog op gevaren. Op Vrijdag, de marktdag (e Leiden, heeft de bus volop werk, om de boeren naar en van Leiden te vervoeron. Het is onge twijfeld van groot belang voor onze plaat sen om op vlugge en behoorlijke wijze de naburige sloden te kunnen bereiken. De huisvrouwen zouden de bus niet gaarne meer 'missen om noodzakelijke in- koopen te kunnen doen. maar ook voor neringdoenden en handelsraenschen is het thans geen toer meer onze plaats te be reiken, wat zeker in menig opzicht de plaats ten goede komt. Nu zal wel hier en daar iemand zijn die zegt: maar zijn er dan geen nadeelen verbonden aan het op zoo gemakkelijke wijze bereiken van de stad. Echter laten we hier niet over redetwisten. Het is een uitgemaakte zaak, dat elke nieuwe uitvinding, iedere verbe tering ontegenzeggelijk ook zijn nadeelen beeft, maar wanneer men voor- en na deelen tegen elkaar opweegt, hebben de voordeelen hier verreweg de overhand. Dit keer was er ernstige vrees, dat van hooger hand de firma Maarse Kroon belet zou worden den autobusdienst in stand te houden. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft daartoe geen enkel middel on beproefd gelaten, maar zeer gelukkig werd bij Kon. Besluit van 28 December 1927 No. 18 het ingestelde beroep ongegrond verklaard. Begon de firma Maarse 4 Kroon op 1 Februari 1923 met 1 autobus en met 1 chauffeur, den heor J. Immerseel, thans heeft zij loopen 6 bussen met tien man personeel en 9 diensten per dag. Hulde aan de firmanten, de heeron Maarse Kroon, voor hetgeen zij gedu rende vijf jaren in het belang der gemeen schap voor onze plaatsen hebben gepres teerd en wij voegen hieraan den wensch toe, dat zij nog menig jaar den autodienst in stand mogen houden en mannen van hun tijd weten te blijven. Een scheepsbrandje. Door het omvallen van de lamp die ge bezigd wordt bij het in wei king brengen der machine optstond Dinsdagavond brand in de machinekamer van het in de Oudc- wetcring ligg-end motorschip, toebehooren.- de aan H. S. De kleeren van den jongen, die met het aanmaken der machine bezig was, stonden spoedig in brand, terwijl hij bij het snelle verlaten der machinekamer tot overmaat van ramp nog een bus met benzine liet omvallen. Spoedig brandde het pu ook in de roef. De motorspuit van Lei muiden was spoedig ter plaatse, en reken de heel vlug met het brandje af. De jongen wiens kleeren in brand stonden, wist deze spoedig te blusachen. Nnar wij vernemen was de inboedel van den schipper niet tegen brand verzekerd. ROELOFARENDSVEEN. Ziekenfonds Voorzorg. Dinsdagavond vergaderde het ziekenfonds Voorzorg. De voorzitter, de heor J Bakker opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot voorlozing der notulen welke onveranderd werden vast gesteld. Hierna bracht de penningmeester verslag uit van zijn financieel beheer. Do ontvangsten hebben bedragen f 1209.58 en de uitgaven f 967.28, van welk laatste bo- drag f 860 was uitgekeerd aan zieke leden. Het saldo op 31 December 1926 bedroeg f 12.650.96, terwijl het saldo op 31 Decem ber 1927 is gestegen tot f 12 893.26. Het le dental bedroeg 372. De rekening werd door een commissie nagezien en volkomen in orde bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn gevoerd be. heer. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering onder dank voor de trouwe opkomst gesloten. Gezellenvereeniging. Dinsdagavond vergaderde de Gezellen vereeniging in de groote Panc-ratiuszaal. Er waren 54 leden aanwezig Na een woord van welkom door den weleerw. heer A. Weber werden de notulen van de vorige vergadering gelezen cn vastgesteld. Hierna bracht de heer P. Bakkor een keurig jaar verslag uit. 8 vergaderingen werden in het afgeloopen jaar gehouden Aan kap. Van der Lugt, den vorigen praesea werden woorden van hulde en dank gebracht voor het vele door de gezellenvereeniging ge daan. In het afgeloopen jaar werden opge richt een Retraiteelub, een schaakclub en een vioolclub. Vooral d© vioolclub mocht zich in een groote belangstelling verheu gen. Wij wenBchen deze club dan ook voor de toekomst veel succes toe. Het aantal leden steeg tot 113. De secretaris mocht een dankbaar applaus in ontvangst nemen voor zijn keurig verslag. De penningmees ter deed vervolgens financieel verslag. De ontvangsten hebben bedragen f 690.50 en de uitgaven f 565.19^, zoodat er oen batig saldo was van f 125.30V& De heeren De Jong en Van Zeil werden door den praeses aangewezen tot het nazien der rekening. Zij verklaarden de rekening met de beschei den in volkomen orde te hebben aange troffen. Hierna had de installatie plaats der nieuwe leden. Door den praeses werd aan de nieuwe leden het insigne met lid maatschapskaart ©ndv een toepasselijk woord uitgereikt. Bij punt mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat aan de re traiteclub den naam van Ignatius was ge geven. De contributie werd bepaald op f 0.30. Aangezien van de rondvraag door geen der leden werd gebruik gemaakt, werd de vergadering gesloten en bicven de gezellen nog eenige uren gezellig bijeen. De vioolclub vroolijkte den avond weder om op en de leden keerden allen voldaan huiswaarts- WADDINXVEEN. Bij een alhier tijdens een tooneeluit- voering vanwege den R.-K. Vrouwenbond gehouden collocte werd een bedrag van f 60 ingezameld. De collocte voor den bouw van een nieu we R.-K. kerk bracht f 276 op. KATWIJK AAN ZEE. Chr. Besturenbond. De Christelijke Besturenbond had gister avond in de gemeenlczaal een openbare vergadering belegd die tamelijk goed be zocht was. De voorzitter, de heer B. v. d. Bent opende de vergadering met te laten zingen Ps. 25: 2 en gebed. Vervolgens las hij Ps. 145 voor. In zijn openingswoord zette hij het doel dezer samenkomst uiteen n.l. bespreking der grieven die er bij de arbeiders gerezen zijn bij het afzanden van de duingronden ten zuiden van Katwijk. Daar de meeste arbeiders ongeorgani seerd zijn, maande spr. allen ernstig aan om toch met die oude sleur te breken en lid der Chr. Vakorganisatie te worden. Door dat te doen kan men meer kracht ontwikkolon tegenover een onrechtvaardig patroon, want alleen staande kan men nooit iets boreiken. Hierna gaf hij het woord aan den heer P. Guijt die bogon met er op te wijzen dat ioder con plicht heelt om die te vervullen cn knoopte daar de vraag aan vast: „Heb ben wij onze verantwoordelijkheid in dezen verstaan?" en, „hoe staan wij tegen over elkaar?" Spr. noemde de wijze van optreden van sommige arbeiders verkeerd, doch ook leek hem mïnige handelwijze van den patroon niet in den haak. Over hel contract sprekend, hetwelk de aannemer van het werk met de gemeente gemaakt heeft, constateert spr. dat hieraan niet wordt voldaan. In hoofdzaak acht spr. dit de schuld der arbeiders zelf, doordat ze niet georganiseerd zijn en zoodoende geen zeggenschap heb ben in de arbeidsvoorwaarden, Spr. wekt ten slotte ieder met klem op, om lid te worden der Ohr. Vakorganisatie. Daarna gaf de voorzitter gelegenheid tot vragen stellen of klachten mede te deelen, Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt en werd ten opzichte van de arbeidsbemid deling en den patroon, menige harde noot gekraakt. De voorzitter der Arbeidsbemiddeling al hier, de heer Wouda deelde mede dat met alle kracht aan de verbetering der toestan den door burgemeester en wethouders wordt gewerkt, doch dat dit lichaam natuurlijk afgaat op inlichtingen van hen die de ar beidsbemiddeling uitvoeren, zoodat niet maar dadelijk iedere klacht grondig onder zocht is. Maar er wordl met ern3t aan gewerkt. De vergadering stond verder in het tee- ken van klagen, zoodat, loen om ruim lien uur de voorzitter de vergadering op de ge bruikelijke wijze stoot men even dicht het' doel stond als toen de vergadering geopend werd. In „Casa Cara" had gisteren door notaris Eerdbeek den verkoop plaats van 3 zeilloggers en oen partij losse scheepsgoe deren. Do zeilloggers werden wel in bod gebracht doch konden geen koopers voor een hoogec bedrag vinden. Er was veel belangstelling. LISSE. Voorveilino van bloembollen. Dinsdagmiddag had alhier door de veis lingsvereeniging H. B. G. de eerste voor- veiling van bloembollen plaats. De belang stelling was geweldig, zelfs konden bijna gene voldoende plaatsen beschikbaar wor-i den gesteld. De directeur, den heer Warmer dam begroet de aanwezigen en zegt daarbij dat willen de voorveilingen burgerrecht verkrijgen de principalen superieure kwali teit hebben te leveren, vooral wal betreft rijnheid en maat der trollen. Wanneer blijkt dat daaraan niet wordt voldaan, dan betwij felt spr. het bestaansrecht der voorvei lingen. Bij het veilen bleek at ras, dat er nog niet veel kooplust was. Veel werd opgehouden, vooral wat betreft darwjntulpen en nar cissen. Enkele prijzen noleeren we: Rose Lareine 11 op. f4.30, Wwt. Bartigon 12 op. f 1.30, Will. Pitt 12 op. f 2 60, Clara Butt. 11 op, f 1.20, Bar. de la Tonnaye 11 op. f 1.15, Copland 11 op. 11.85. Cram. Briljant 11 op. f 1.05, Murillo 12 f2.80, 11 1.70, 10 fl.20. Theeroos 11 op. f2.70, 10 11.95, Elisabeth! 12 op. f 1.55, Oostenrijk 12 op. f8 20. Crocus wit. bont, blauw. 89 f2.10, idem 78 f 1.40, idem 67 f 1, Narcissen Barry Comp. 13 op. f 1.55, King Alfred 200 p. m. f 13. PoSt. Ornatus best. f 1.90, Holl. Iris Theo de Bock 7 op. f 0.75, Friltelariai •1—G 13.90. Van het plantgoed noteeren wij: Cervan- Ihus 500 K.G. f 150, Lodewijk XIV 114 per H L, Electra 5 II L. 11191, Croc. Meyen- beer f345 per 2 H.L., Walter Scolt 2 II L. f 285, Br. Don Pedro 2 H.L. voor f 320, 2 H L. La Tulipa Noire f 96, 2 H L. Crocus geel f 339, 4 ILL. Oostenrijk f 250, 3 H.L. Tubcrgen f601. Bij deze prijzen komen nu nog de veilingkosten. Dinsdagmorgen overleed alhier <le oudste inwoner hier ter plaatse, mej. do wed. J. Damen, in den ouderdom van 94 jnar. Geopend van 10 nnr v.m. tot 11 nnr n.m. De meest nieuwste en zeldzaamste soorten Tulpen, Narcissen en andere bloeiende bolgewassen znllen te zien zijn. 1942 Over te nemen 2 nieuwe 1ste klas luxe 1968 met torpedo terugtraprem, zwart celluloid overtrokken sturen uit de alom bekende fabriekH. Bureersv Groningen en Velp. Spo prijs Heeren f57.50, Dam~s 160.Pracht mach nes m. nog volle garan tie Vrij zicht. Brieven Bureau Van dit Blad onder No. 1963, f 1.35 p. flesch Trakteer U op dezen witten pittigen zoeten Wijn. Hus „DE VLIJT", Den Haag. j 'nag hem Uw winkelier. 1935 Op Dinsdag 14 Febr. *928 te 11 uur v.m zullen BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Leiden op Raadhuis aanbesteden: (Bestek No. 8): Het leveren van bout en ijzerwerken en andere bouwmaterialen. gereed schappen. straatkolken, Bewapend betonplaten, Kolken, rioolbuizen, enz. bestek ligt ter inzage j P hot Bureau van Gemeente- k.1. Cn °P Hken werkdag de aw E vooratgaande en is I ïriXT Pcr sluk k I 2.- ver- baar (franco p. pojtf 2.10) '""rekening 82684. iuimiiMii»nuiimniniiniii Sloopen met gefestonn. overslag f0.43 Extra groote Sloopen, prima graslinnen f 0.67i Lakens, 1 pers. f I.I7-J- Lakens, 2 pers. f 1.30 Gefestonneerde Lakens 1941 f 2.15 IlliiilflllllllllillllEliilillllltl BURGEMEESTER en WET HOUDERS ran Oegstgeest maken bekend dat op Don derdag St Fcbrn iri des v.m. om 10 nnr bfj opbod en 5 contant znllen worden verkocht ter pisstee te be ginnen aan den Abspoclweg (site gerooid) alsmede Arm en Rijshout. 1958 Oegstgeest, 1 Febrnari 1928. De Burgemeester, J. C. M. v.GRIETHUIJSEN. De Wethouder, H. W. RUBENKAMP. gelegen aan den Hooge Ryndyk, geheet gerestaureerd, oppervlakte huis en tain 6000 M'. Bevattende: groote moestuin met siertuin en groote boomgaard met koepelhuis aan water gelegen, garage, tuinhulsle met uitzicht op den Rijn. Indeeling Heerenbuis: sousterrein, keuken, (8X8 Meter), bijkeuken, wijn kelder, tuinkamer, brandstoffen bergplaats, kelder enz. Vloeren en wanden betegeld Ie verdieping: Baton met suite, muziekkamer, tuinkamer, garderobe, keukeu, bal, vestibule Alle met marmeren vloeren. 2e ver dieping: zes groote slaapkamers met badkamer enz, alle voorzien van etroomend water. Verder een groote zolder. Huurprijs en koopprijs nader overeen te komen bii Bonw- en Woningbnrean PROPER, Nassaulnan 37, Oegstgeest, Telcf. 072. 1984 schriftelijke cnrsnssen: Frauscli, Dnitscli, Engelsch, Ned. Taal m. Rekenen, Boek ionden, Schoonschrijven, Steno, Al;|. Ontwikkeling. Elk vak plm. 65 ct. per mud. Zendt brieïkaart om qrati» proefles en in!, aan Curans Zelfontwikkeling, Bilderdijkstr. 88F, Amstcrd. 1966 ZOETE WIJ-VEN 1974 Samos, Spaansche, Bordeaux, Roode en Witte Portwijn per flesch t 0.60, t 0 75, t 1.-, t 1.25. Inmaak wtin per Liter t 1.—, 11.25, 11 50 Zoete Wyn, per Liter t 1.—, 11.25, t 1 50. Op een literflesch Wijn een Wijnglas Cadeau! IffTWTIir V V Hongaarethe- en Kaapscbe Wijn W XJCl U V» I per flesch t 1.25, per Liter f 1 50 Deze Wijnen zfl'o overheerlijk Probeert U ze eens en U blijft ze gebruiken. V De Zaak is Zondags tot 6 uur geopend FAILLISSEMENT Bij beschikking van den E.A.Hcer Mr. C M. DE KUYPER, Rechter-Commissa- ris in bovengenoemd faillisse ment, d.d 25 Januari 1928, is bepaald: 1965 lo. dat de schuldvorderingen bij de (Juratrice moeten worden ingediend v66r 10 Maart 1928; 2o. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden in een der lokalen van het Paleis van fustitiete 's-Gra- venhage aan het Korte Voorhout No. 11, op Woensdag 28 Maart 1928 des namiddags te l^j uur De Curatrice: Mr. ANNY W LABOHM. 10 Groenhovenstraat, Leiden. wegens Faillissement Op Vrijdag 3 Febr. 1028 des v,m 104 uur zal op iast van Mr. C. ?UNT, Curator in het Faill. van J. VAN EGMOND Aannemer te Noordwijk, voor of in bet huis aan de Pické- straat No. 21 aldaar ten over staan van den Deurwaarder C G. 's-GR AVENDI |K pub ick k contant worden verbocht i W.O., Buflel, Kastjes, bloeien, Talels, npiegelj, Schilderijen, Trapnaaimachine, Gordijnen, Vloerkleeden en Zeiler, Lam pen, Servies, Wandversiering, Wascbmschine, Keukengerei, enz enz. Te zien één uur voor den verkoop. 1994 CREPE DE CHINE GARNITUUR met freeie kentffemering, Sjour en mod. h.ndbordunr- •el, rose en ehair. Alle meten Hemd of Pan talon Chemise M AA Enveloppe "Vs^V GARNITUUR van prima ELzasaer katoen, fraai met Je hand geborduurd. kantgamering, rose, eaurnori, mauve, nil Allo maton Hemd of Pantalon BATISTEN ONDERJURK Prima El zaai katoen met kent. garnenng. rose eaumon Ac mauve ONDERJURK Onderjurk Nachthemd Toile Tarrare, wit, zwarten diverae mode kleuren, Alle maten wit, zwart en DEZE PRIJZEN ZIJN SLECHTS QELDIQ TIJDENS DE LINGERIE-WEEK 1991 ADVIES GRATIS 1977 8-2 advies ukatis JA CPUDARAA cn ©rthop. Ai OUnnrtlYlAj Maatsciiocnmnker

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7