68'"» JAARGANG WOENSDAG 1 FEBRUARI 1928 No. 20824 QFFIC1EELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentién 35 Cts per regel Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cta porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- cn Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTI Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85, per week ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,0.18 Franco per post 2.35 portokosten. *-■ Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan P. Busscher en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Pieters- kerkkoorsteeg No. 4. kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie G. No. 384. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Februari 1928. 1998 LEZING VAN PROF. Dr. TH. WIEGAND OVER MILETE EN DIDYMA. In het Rijksmuseum van Oudheden al hier hield Prof. Dr. Theodor Wiegand, di recteur van het Meuseum van Oudheden (Antiquarium) te Berlijn en bekend orn zijn opgravingen in Klein-Azië, gisteravond een lezing over „Milete en Didyma". Spr. begon met een overzicht te geven van de opgravingen in het Westen van Klein-Azië, die aldaar sedert 1899 plaats hebben, achtereenvolgens te Pergamus, Magnesia, Priene, waar een geheele Hel lenistische stad werd blootgelegd, Milete, een der grootste handelssteden van Klein- Azië en Didyma met den tempel van Ap- pollo. De stad Milete aan de Meander lag vroe ger aan zee; thans is zij 10 K.M. van het strand verwijderd; zoozeer is de zeeboezem daar dichtgeslibd. Spr. liet achtereenvol gens lichtbeelden zien van de verschiller.de gebouwen dier stad, die zijn opgegraven; de synagoge, de thermen, verschillende markten, zooals voor koren en olie, het prytaneion, waarin de heilige haard met het eeuwige vuur, 't raadhuis met 500 plaatsen. De staatsmarkt was 33 000 M*. groot en omringd door groote magazijnen; uit de opbrengsten dezer markt werd de Appollotempel te Didyma betaald. Aan weerszijden van de haven staan twee groote leeuwen evenals in Lindau aan de Bodensee. Heeft de laatste leeuw echter slechts decoratieve beteekenis, die te Milete hadden practische beteekenis, in hun muilen droegen zij kettingen waarmee de haven kon afgesloten worden. Rechts van den ingang der stad bevond zich een waterbron, opgericht ter eere van Keizer Augustus na den slag bij Actium, verderop het heiligdom van Appollo Del- phinios, waar een groot aantal inscripties gevonden zijn, betrekking hebbende op den ritus, verdragen, oorlog en vrede, doortrek ken van troepen, slavenrecht, enz. Vanuit dit heiligdom werden ook de talrijke ko lonies, door Milete gesticht. Het raadhuis dat naar de zonzijde ven sters bevat, dateert uit den tijd van An- tiochus IV Epiphanes; een groot badhuis uit de eerste eeuw na Christus. Tot de markt gaven 3 deuren toegang; de bouworde is Romeinsche barok, zooals men het zou kunnen noemen uit den tijd van Marcus Aurelius. Het theater van Milete is het grootste van Klein-Azië; bij een frontbreedte van 110 M. heeft het een omtrek van 7a K.M.; het kan 32000 personen bevatten; en is met prachtige figuren, zooals van de Mu zen en Orpheus versierd. Spr. wees voorts op de regelmatige straten van Milete, waar van reeds in den tijd van Pericles Qe grondslagen gelegd werden. Wanneer wij van Milete 15 K.M. langs de kust gaan, komen wij langs het Duit- sche Expeditiehuis, dat aan den oorlog ten offer gevallen is, te Didyma, met zijn be roemde heiligdom van Apollo, een mar meren bouwwerk dat 108 M. lang en 55 M. breeds is, met 120 Ionische zuilen, die 191/1 M. hoog waren. Bij deze opgravingen slootte men op een Christelijke Kerk uit den tijd van keizer Juslianus, die boven de ruïnen van den door een aardbeving verwoeste tempel gebouwd is. Het heiligdom van Apollo, zooals men dat uit de overblijfselen heeft kunnen re- construeeren, vertoont zeer veel overeen komst met de Madeleinekerk te Parijs Een hartelijk applaus beloonde den spre ker voor zijn interessante voordracht. WAT WETEN WIJ VAN DEN MENSCH. Voordracht van prof. Tammes. Gisteravond heeft mej. prof. dr. T. Tamines, hoogleerares in de Genetica aan de Univer siteit te Groningen, in het Botanisch Labora torium, alhier, voor de Nederlandsche G<>- ^etische Vereen, een voordracht gehouden ov*r „Wat weten wg van den mens^b". Spreekster begon met op te merken, dat titel van haar voordracht beter had luiden: „Wat weten wg niet van den mensch?" want wij mogen individueel de waarde van den mensch voor de samen leving kunnen bepalen, van zgn waarde voor het nageslacht weten wij nog niet zoo heel veel af. Spreekster betoogt vervolgens, dat onveranderlijke erffactoren de eigenschap pen van het individu beheerschen, maar dat de omstandigheden die erffactoren al dan niet tot uiting laten komen en dat ook d9 mate van dit tot uiting komen afhankelijk is van de omstandigheden, zooals spreekster mei voorbeelden uit de planten- en dieren wereld aantoont. In het bijzonder geldt dit voor de geestelijke eigenschappen, die pei saldo beheerschen hetgeen de mensch kan presteeren. Spreekster wgst er vervolgens op, dat men in de laatste jaren een aantal erf factoren heeft kunnen vaststellen. Indien wij echter alle erffactoren van een individu kenden vaststellen, dan nog zouden wg dat individu niet geheel kennen, omdat er tal van erffactoren zijn, die eerst in het na geslacht tot uiting komen. Spreekster noemt de z.g. recessieve erffactoren, die in een bepaald individu niet tot uiting komen, omdat andere erffactoren domineeren. Blauwe oogen bij den mensch bgv. zijn het gevolg van deze recessieve erffactoren. Letale erffac toren komen voorts tot uiting, indien zij voorkomen in beide individuen bij paring, en hebben dan tot gevolg, dat de vrucht niet tot ontwikkeling komt of het nakome lingschap zoodanig defecten vertoont, dat het hieraan spoedig te gronde gaat. Bij den mensch uiten zich dergelijke letale erf factoren zich door afwijkingen in het skelet, vooral in handen en voeten. Spreekster noemt voorts nog de z.g. remraings-factoren, die andere factoren beletten tot uiting te komen terwijl eigenschappen, in het leven geroepen door bepaalde factoren, weer door andere kunnen worden „overdekt". Ten slotte staat spreekster stil bg de z.g. polymere factoren, die in dezelfde rich ting werken en elkaar kunnen versterken en vooral van belang zgn van het nakome lingschap. Spreekster betoogt vervolgens, dat da onderzoekingen der latere jaren hebben geleerd, dat de eigenschappen van het individu niet worden beheerscht door alle aanwezige erffactoren te zamen, maar door bepaalde complexen, waarin de z.g. grond- factoren van fundamenteele beteekenis zgn en het geheele complex vernietigen indien zij afwezig zijn. Ten slotte staat spreekster nog stil bij het verschil in eigenschappen van man en vrouw 6n zij betoogt, dat in elk individu de factoren van beide geslachten in aanleg aanwezig zijn, maar niet tot uiting komen. Na er op gewezen te hebben, dat ae besproken erffactoren in de cel-kern zetelen, en dat wg nog weinig afweten van moge lijke erffactoren, die in het cel-protoplasma voorkomen, behandelt spreekster nog de vraag wat de waarde is van den mensch voor de samenleving en voor het nageslacht en zg komt tenslotte tot de conclusie, dat wg, gezien de talrijke erffactoren, die nim mer tot uiting komen, bijzonder voorzichtig moeten zrjn in ons oordeel óver den mensch. NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL DEP. LEIDEN EN VER. VAN MATHESIANEN. Do collegezaal van het Natuurkundig Laboratorium was gisteravond om acht uur, toen de voorzitter van het Dept. Leidon der Ned. Mij. voor Nijverheid, de heer N. C. F. van Ginkel, de filmavond opende, geheel met belangstellenden gevuld. De heer Van Ginkel heette de aanwezigen welkom en wees met een enkel woord op de groote economische beteekenis van Indië voor ons land. Hij wees er ook op, dat in Indii vele honderden landgenooten als amb tenaar bij het Gouvernement of bij particu liere ondernemingen arbeidsgelegenheid rin- den en tenslotte zeide spr. verheugd te te zijn de bekende schitterende Bataafsche I'etroleum-Mg.-film te kunnen doen vertoo- nen. Daarop werd begonnen met de vertooning van de film, waarvan men reeds eerder een bespreking in ons Blad heeft kunnen vinden. Wg vOistaan daarom met te zeggen, dat de vertooning ook nu de aanwezigen weer zeer heeft geboeid en dat men al gemeen opgetogen was over de schitterende inrichting van het groote wereldvermaarde Nederlandsche bedrijf met zgn vertakkingen over de geheele wereld. De duidelijke toe lichting van den heer Q. Janssen werd op hoogen prgs gesteld. Na afloop van de vertopning heeft de Êeer Van Ginkel nog enkele woorden ge sproken en dank gebracht aan de hoog- leeraren Keesom en De Haas en dr. Crom- melin voor het welwillend beschikbaar stellen van de zaal. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In een buitengewone vergadering trad gisteravond voor de afd. Leiden en Omstr. als spreker op de heer E. H. J. Cunaeus, rflet als onderwerp ..Snijbloemencultuur". Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer E. Th. -Witte, waarin deze den spreker voorstelde ala een gezellig doceur, bij de ouderen welbekend als vroegere wan- delleeraar, bij de jongeren als examinator te Frederiksoord voor het diploma Bloemen teelt, begon de heer Cunaeus met de mede- deeling. dat het hem bevreemdde niet eerder een uitnoodiging van deze afd. te mogen ontvangen, daar het ruim 10 jaar geleden was toen hij voor 't laatst alhier een spreek beurt vervulde; het was juist 32 jaar ge leden, dat hij hier te Leiden zijn loopbaan als wandelleeraar begon en hij kon nu met genoegen mededeelen, dat het te Leiden is dat nu zijn 700ste lezing gehouden wordt. Met het oog op de aanwezigheid van dames meende spreker zijn lezing zoodanig te moe ten wijzigen, dat deze ook voor de dames aantrekkelijk werd. Mot^l men vroeger verre reizen maken, ten koste van zijn gezondheid en niet zel den met kans.op levensgevaar, om in het bezit van nieuwe en zeldzame planten te komen, heden ten dage zijn de bloemisten zoo ver gevorderd dat zij door herhaal! kruisen en hybrideeren daar zelf voor kun nen zorgen. De eischen, waaraan goede snijbloemen moeten voldoen zijn vele, zooals lange steel, goede vorm, heldere kleuren en een aangename geur, eischen waarin de kwee kers door voortdurend zoeken volkomen ge slaagd zijn. Dat er ook uitzonderingen zijn, bewijst wel dat de boschviooltjes en lelietjes der dalen, met hun korte steeltjes, uitmun tende snijbloemen zijn. Verder behandelde spr. uitvoerig de houd baarheid der afgesneden bloemen, door b.v. de goede wijze van verpakking, zuiver en veel water; zoo moet. b.v. Lathyrus niet dieper dan 2 a 3 c.M. water hebben, rozen, seringen dahlia's en andere weder zoo diep mogelijk, het splijten en kneuzen der sten gels, een asperine-tabletje of een paar cen ten in het water, wat houtskool of zout om het water zuiver te houden, heet water en kokend water om verlepte bloemen weder goed te krijgen. Uit ondervinding kan spr. al deze middeltjes aanbevelen. Waardoor is het getfruik van bloemen zoo sterk toegenomen vraagt spr. zich af, het geen z. i. to wijten is aan den beteren stijl van binden dan voor 25 jaar en aan de vei lingen waardoor de bloemen gemakkelijker onder het verschillend publiek komen. Spr. hoopt en vertrouwt,-dat voor bloemendagen, welke worden gehouden voor t. b. c., storm ramp. typografen. Herwonnen Levenskracht enz. de tijd zal aanbreken, dat van natuur- bloemen gebruik zal worden gemaakt, dat ieder Nederlander, onverschillig .waar, zoo als de Engelschman. zich zal looien met een bloem in het knoopsgat van jas of man tel. maar dan niet zooals nu met kunst bloemen. doch met een echte roos, anjer of iels anders. Het was niet de bedoeling van spreker om hier een dro«e opsomming te geven van de talrijke planlen, die voor de snijbloemen- cultuur worden gebruikt, de Leidenaars weten evengoed als ieder ander, dat rozen, seringen, dahlia's, chrysanthen, aniers en vele anderen daarvoor de bloemen hij uit nemendheid zijn. doch na de pauze behan delde hij uitvoerig hoe het mogelijk was om diep in het najaar bloemen als de blauwe korenbloem te hebben, hoe men het moet aanleggen om in het hartje van den winter te kunnen genieten van de mooie, dieproode bloemen van Lobelia cardinalis Oueen Vic toria en van het Indisch bloemriet, canna indica. wat men moet doen om het geheele jaar door te kunnen profiteeren van de groote witte margriet, chrysanthemum maximum en hoe het mogelijk is om in Oc tober in het bezit te zijn van de helder blauwe bloemen van Iris florentina. Nadat de heer Cunaeus nog verteld had verwonderd trestaan te hebben hij een partij bloeiende dahlia's in de maand Januari en er bij uitgelegd had hoe men tot dit resultaat was gekomen, eindigde hij met dank aan het aandachtig gehoor. In het slotwoord van den voorzitter, waarin deze den heer Cunaeus dank bracht voor zijn heldere uiteenzetting en de wijze waarop hij dezen avond dit onderwerp had behandeld, sprak deze tevens den wencrh uit SDreker binnen niet al te langen tijd weder in ons midden te zien optreden en gaf ziin voldoening te kennen over het feit, dat de groote zaal van ,.ïn den Vergulden Turk" geheel met belangstellenden was gevuld. DE POST OP ZONDAG. Aan het hoofdbestuur der posterijen te 's-Gravenhage, is door den heer J. A. van Hamel, notaris en oud-wethouder alhier, volgend adres gezonden: Mijne Heeren! Het zij mij vergund in het algemeen be lang, beleefdelijk Uwe aandacht te vragen voor het volgende; Het verluidt n.L: dat het Bestuur der Posterijen voornemens zoude zijn de eenige thans bestaande gelegenheid op Zondagen van li1/*124/a uur te vervroegen tot 8Va—91/* uur! Een verslag van het verhandelde in de Kamer van Koophandel alhier waarin zulks vermeld werd CLeidsch Dagblad van Donderdag 12 Januari j.l.) trok mijne aan dacht en gaf mij aanleiding mijne verba zing en groote teleurstelling uit te «pre ken over het goedkeurend oordeel van de K. v. K. van dien voorgenomen maatregel. Ik deed dit in een ingezonden stukje in het L. D. van Zaterdag 14 Januari j.l., waarnaar door mij werd verwezen in een door mij geplaatste advertentie van 28 Jan. 1.1. Zulks had tengevolge dat ik reeds tal van adhaesiebetuigingen ontving, welke ik gaarne desverlangd wil overleggen. Boven dien deed ik den heer Directeur van het Postkantoor alhier een schrijven toekomen, waarvan copie hierbij gaat. Ik moge U mededeelen, dat de praead- viseur der K. v. K., het lid dier Kamer de heer W. van der Laan, kunstmesthande- laar te Voorhout woont Diens meening, dus van een plattelands bewoner, vormde derhalve de basis voor de opinie der Kamer over de publieke be langen van eene stad als Leiden, met een bevolking van bijkans 70.000 zielen! Men voert aan, als ik het wèl heb, o.a. een bezulnigingsmotief, maar ik betwijfel of zulke incasu opgaat; immers van half- negen tot halftien zullen weinig menschen gebruik kunnen of willen maken, zoodat te voorspellen valt, dat U weldra voorstel len zullen bereiken om die gelegenheid maar geheel te doen vervallen. Ik hoor dan ook, dat de voorzitter der K. v. K. tegen het plan was. Blijft dan enkel over de expresse-bestelling maar het nut daar van zal illusoir blijken als men bijv. slechts 2 bestellers engageert voor bijv. de vier zeer ver uileenliggende stadsgedeelten! Daar komt nog bij, dat doorgaans Zondags de Mail uit N.-I binnenkomt. Ik hoop U de overtuiging te hebben ge schonken, dat de belangen van het pu bliek, die m.i. toch moeten praevaleeren boven die van een paar postambtenaren, al of niet in bonden georganiseerd, gebaat zouden zijn met handhaving van den be- staanden toestand, daarentegen énorm zouden geschaad worden door wijziging van hajftwaalf, halfeen in halfnegen en halftien. Moge Uw Hoofdbestuur der besluiten, voor eene stad van de beteekenis als Leiden, de uren van afhalen onveranderd te laten. LEIDSCH POLITIE-MUZIEK GEZELSCHAP. De Graanbeurs was overvol gisteravond reeds voor de zeventiende uitvoering van het L.P.M. begon. En toen om even over acht de heer Bolderdgk het teeken gaf om de opemngsmarsch te beginnen, bleef bel nog maar steeds meer belangstellenden stroomen. Het was zeker gelukkig, dat men alge meen geboeid was door de uitvoering der verschillende muzieknummers. Daardoor hoorde men zelfs degenen, die zich aan vankelijk met een staanplaats moesten ver genoegen, niét klagen, en men was het er algemeen over eens, dat de Politie- muziek onder de bekwame en bezielende leiding van den heer Bolderdgk, merkbaar vooruitgaat. Het wordt inderdaad een steeds grooter genot naar dit korp3 te luisteren. De heeren Hellman en Laman hebben de talrijke aanwezigen voor en na de pauze daverend doen lachen en de medewerking van het Leidsch Muziekgezelschap „Con Brio", onder aanvoering van den heer Brunet de Rochebrune, dat prachtig ge musiceerd heeft, was een blondere attrac tie op het fraaie programma van dezen avond. Vooral de Chronologische Walzer- Suite, van Oscar Fétras en de werken van J. Offenbach en Johann Strauss klonken voortreffelijk, en vooral het samenspel van de leden van „Con Brio" viel zeer te prijzen. De leden bewezen stuk voor stuk de techniek van hun partgen te beheerschen en zg speelden bovendien met veel gevoel. Uit het hartelijke applaus, dat na ieder nummer weerklonk, zal „Con Brio" wel hebben begrepen, dat de medewerking al gemeen zeer werd gewaardeerd. De voorzitter van het L.M.G., de heer Dragt, die in zgn openingswoord de aan wezige met-donateurs opwekt zich op te geven en die in het bijzonder den waar nemend commissaris voor zgn aanwezigheid dankte, bracht tevens dank aan den inspec teur, den heer Duval, voor diens bemiddeling bg het verkrijgen van de medewerking van „Con Brio". En ook den heer Bolderdgk werd hulde gebracht voor zgn werk voor het korps. Later in den avond bood de voorzitter nog verschillenden medewerkers en mevr. Bolderdgk bloemen aan. Het zeer geanimeerde bal, waarmede de 17e uitvoering werd besloten en waarbij „The Havanna Band" zeer verdienstelijk voor de stemming zorgde, duurde tot laat in den nacht. DE SELLIGE JOUN FêN FRIESEN. (De gezellige avond van de Friezen). Na den plechtiger wijdingsavond op Zon dag ter gelegenheid van hel tienjarig be staan van het ..Selskip Frysl&n" waren de leden gisteravond in meer intiemen kring bijeen in de bovenzalen van ..De Harmonie" aan de Breestraat. Deze zalen zagen er in derdaad gezellig uit. Het was al Friesch. wat er aan was. Op bet tooneel was een BINNENLAND. De onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst in de bouwvakken- (Binnenland, 2de Blad). De moord te Capelle aan den IJssel; acht tien jaar geëischt. (Rechtzaken, 2de Blad). Geval van gasvergiftiging te Den Haag. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Een brief van den Belgischen premier over het Fransch-Belgisch defensief accoord. (Bui tenland, 1ste Blad). Debat over bnitenlandsche zaken in den Duitschen Rijksdag en den Franschen Senaat (Buitenland, 1ste Blad). Het eerste optreden van het Nooxsche kabi net. (Buitenland, 1ste Blad). groote nieuwe Friesche vlag ontplooid, zoo- i als die naar aanleiding van dit lustrum was j aangeschaft. Aan de wanden prijkten in karton de keurig uitgevoerde wapens van de 11 steden en 33 landelijke gemeenten van Friesland, zoodat elk der aanwezigen de plaats kon aanwijzen, waar zijn of haar wieg eenmaal stond. Verder herinnerden de groote koffiekannen van Friesch makelij en de „fyne en graue koeke en dümpkes'1 (Friesch gebak) sterk aan de oude zeden en gewoonten van Friesland, alsmede de lange tabakspijpen der mannen. De talrijke aan wezigen hebben er zich aan te goed gedaan. Koffie met zwarte kandij en room is nu eenmaal geliefd bij echte Friezen. Het mooie was, dat dit alles door landgenooten voor deze gelegenheid „presint" (cadeau) was ge geven. Er werd den geheelen avond in „memmetaal" gesproken en gezongen. Nadat de voorzitter, de heer W. J. Nyholt, de vergadering met een kort woord had ge opend, liet een dubbel kwartet zich hooren, dat de mooiste Friesche liederen onder goede begeleiding ten gehoore bracht. Daarop volgde een mooi muzieknummer en „sjongen mei elkoar" (gemeenschappelijk zingen), waarna de voorzitter een herdenkingsrede hield, waarin hij de geschiedenis der ver- eeniging op eenvoudige doch treffende wijze meedeelde, waaruit bleek, dat het „selskip" al worstelend omhoog is gegaan en thans een bloeiende vereeniging is, waarvan het ledental ver over de 100 gaat en nog steeds een stijgende lijn vertoont. Dat deze rede warm werd toegejuicht en dat uit het mid den der vergadering iemand opstond om het bestuur le huldigen, spreekt als vanzelf, z Daarop wisselden zang. muziek en voor dracht in ernst en luim elkander op pret tige wijze af en was de avond om voor men het wist, zoodat er haast geen tijd overbleef voor ..dividaesie" pret houden (tombola en dansen) en het al ver na middernacht was voor men scheiden ging. Zaterdagavond zullen de feestelijkheden besloten worden met een tooneeluitvoering in de kleine Stadsgehoorzaal. AANBESTEDING. Gisternamiddag werd door Directie en Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (voorzitter de weU houder Gosliffga) in de eerste plaats aanbe-» sleed: ..Een hoogspanningshuisje met bijbe- hoorende werken, aan de Koninginnelaan alhier. Aantal ingeleverde biljetten zes. n.L van de heeren: Marselis en Heemskerk, voor f 2438; H. Korswagen Nzn., voor f 2000 W. E Nerrteboom. voor f 1768; I. TTi. Cor net en A. Franken, voor f 1720; J. S. Plan- jer voor f 1635 en A J. Kantebeen en C. v. d. Lelie voor f 1499, allen te Leiden Voorts: grond- en heiwerk met koelwater leiding met filter en bijkomende werken op het terrein der fabrieken. Aantal inschrij vingen 13. n.l. van: J W. Verheul, Rotter^ dam. voor f39.794; N.V. v.h. N. J. Neder- horst. Gouda, voor f36.843; J. Parel. Slie- drecht, voor f35 126; Marselis en Heems kerk Leiden, voor f33.938; H Bakx en II, Steenkist. Haarlem, voor f33.431; N.V. „Concordia", Mij. voor aann. en uitvoering van Werken v.h. P. A. Visser, Papendrecht voor f 32.800; J. C. Kiebert, Sassenheim, voor f32 926; F. C. Kastelein, Dordrecht, voor f 29.440; A. P. Kantebeen en C. v. d. Lelie. Leiden, voor f26.728. Firma A. Ver hagen Made (N.B.), voor f27.900. E van Luiing. Woubrugge. voor f25 000; C. Ver water. Made (N.B.) f23.940 en A. J. de Later en D. II. Meyers. Leiden, voor f 22.990 De gunning werd aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1