UIT DE OMSTREKEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. De groote wijzer geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 70S. Hedenmiddag 8 uur: 770. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 28 Jan., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De UildL Hoogste stand 774 5 te La Coruna. Laagste stand 738.7 te Seydisfjord. Verwachting tol den avond van 29 Jan.: Aanvankelijk matige tot krachtigen later weder afnemenden Zuidelijk tot Zuid Wrs- telijken wind Betrokken tot zwaarbewolkt met waarschijnlijk eerst regen en later op klarend. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur v.m.2 gr. 0 (36 gr. F). 12 uur 'a midd.4 gr. O (39 gr. F). HOOGWATERTIJDEN TE KAÏWIJK-a.-ZEE Toot Zondag. Hoogste stand des voorm fca 7.13 uur. Hoogste stand des nam. te 7.48 uur. Toor Maandag. Ho s!1 stand des voorm te 8.09 uur. Hoogste stand des Dam. te 8.41 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 28 Jan.V. 6 07 n.m. tot 7.20 vm. Zondag 29 Jan.v. B.09 n.m. tot 7.18 v.m. Dt Chineesche toko's zijn nagenoeg alle ïfiloten. Uit het Laboeansche zijn 7000 (toeezen naar het binnenland gevlucht, zodat er practisch geen handel meer is. ik Pakketvaart organiseert drie trips naar I plaateen van u'tbarsting bij de Eraka. tan. De „Rumphius" en de „Treub" 'waren onmiddellijk volgeboekt. Er zijn thans vijf punten van eruptie, alle van even krachtige werking Donderdag was de werking onre gelmatiger Rustpoozen van langeren duur verden gevolgd door erupties van groote hoogte, BATAVIA, 28 Jan CV. D.). De werking tan de Krakalau heeft sinds vannacht ver andering ondergaan. Er hebben alleen gas- tnlploffingen plaats, doch er worden geen ileenen meer uitgeworpen. Onder zee wordt slechts gerommel gehoord. PERSONEN GEARRESTEERD. BATAVIA, 23 Jan. (Aneta). In het Pa- dang Pandjangsche en het Tanakdatarsche hjn verscheidene personen gearresteerd in terband met plannen tot het plegen van terzet. DE BRAND TE RANTAU. BATAVIA, 28 Jan (Aneta). Nader wordt gemeld, dat de schade door den brand t« Kantau aangericht omstreeks f 68.500 be draagt. AALSMEER. Donderdagavond werd In da Centr. Veiling een vergadering be.egd, georgani seerd door het bestuur van het zieaenlonds «tigen ttu.p", om te komen tot de oprichting tan een ziesenhuistonds. Ues.oten werd een toenanig fonds op te richten, waarvoor ach reeds ruim 1000 personen opgaven. Per 1 Maart a.s. zal het fonds in werking treden, waarna men 3 maanden later kan „hekken". De contributie werd op 5 et per lid en per week voorloopig voor een jaar vastgesteld, voor personen boven 14 iaar. De uitkeering zal zijn gedurende 30 fo^n k f3 per dag. Ook niet-leden van «Eigen Hulp" kunnen zich als lid van het Zibkennuisfonds, dat, hoewel afzonderlijk staande, door hetzelfde bestuur zal beheerd borden, laten inschrijven. Woensdag 1 Febr. a.s., das avonds 8 uur. houdt de afd. der Kon. Ned. Mij. ïoor Tuinbouw en Plantkunde haar jaar ver garing in „De lil Kolommen". De heer h. Koeman zal op deze vergadering inlei- otn df vroeger ingekomen vraag: „Op welke kan het vreemde.ingenbezoek aan deze S^citrente worden bevorderd?" De heer D. heksen Czn. zal zjjn ervaringen meedeelen, opgedaan met het forceeren van convallaria. In verband met den minder rooskleu- r'?«i toestand der financiën zal Zondagavond algemeene vergadering plaats hebben 1061 de leden in de Doopsgezinde Kerk. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmios atharina, D. v. 1- Boh en ved H C Herfst - Willem, v- de óeeuw eü P A F v. d. Sluip CathariDB l^ena, P v N Muilwijk en U Touw Hubertus Hugo. Z. v. G Dui noorden en P. M. Vertegaal. Stefa- nus, Z, v. G Biemans cd A M. Granneman. Hendrik, Z. v. A A. v d. Mast en Q P v Doorn Gerry D v. J. Roffel en K. Greveling. - LeveDlooze D. v. P. Camfferman en C. de Jong. Ondertrouwd: H. Bas 22 j. en G. J. Jong kind 22 j. F. Café 34 j. en W Reijn dere 18 j. A. de Vries 60 j. en E. Schou ten. 57 j. Gehuwd: P. J. Edes 25 j en J. C. Hek man -21 j. A. Molenaar 25 j en J. Blii- leven 22 j. M. Korsuizr 34 j. en D. W. v. d. Wetering 24 j A H Vos 32 j. en H. v. ToJ 25 j. H. t Noord 25 j. en J. M. BruiD8 24 j. Overleden: Jacobus Evers 37 j., onge huwd. Cornells van Wijk, 73 j onge huwd. Johanna van Dijk 15 j., D. v. J. v Dijk en J. Broekmeijei - Neeltje Bak ker, 3 j-, D. v. J. G. Bakker en A. v. d. Akker. HILLEGOM. Gemeenteraad. De raad is bijeengeroepen tegen Vrijdag a.s. voor de vaststelling der rekening over 1926 en der begrontingen van het Waterbe drijf, het gasbedrijf en van den gemeente dienst 1928. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C Th. van Roode en J E. van der Tonnekreek J. Sevsener en A. M. Kockelkoren J. van der Kaap en J Hil- verda C. M. J. de Mooy en A. M Sehmitt. Getrouwd: W. J van Maris en M. Neder* pelt H. van Berkel en J. M Hencke. Geboren: P SeppBeukers, z. J. M Huisman—Jongkind z. P. Schniedewind Polak z. D OnckOtte. z. B. van Andelde Jong z. J. J van der Aar Jasper9e, z. A. J. M SchuitVeer, z. KATWIJK AAN DEN RIJN. Katwijksche Kalkzandsteenfabriek. Het Hoofdbestuur van de Nederland9che Vereeniging van Fabrieksarbeiders schrijft ons: In het ..Leidsch Dagblad" van 21 Jan. 1928 meent de Directie der Katwijksche Kalkzandsteenfabriek enkele opmerkingen te moeten maken welke zoozeer onjuist zijn, dat zij niet onweersproken mogen blijven Allereerst het bezwaar om met onze ver* eeniging relaties te onderhouden. Dat er een vonnis geveld door zes fabri kanten. zou zijn omdat onze vereeniging zich onbetamelijk zou hebben gedragen, is ons niet bekend. Ten eerste ontkennen wij dat wij onbe tamelijk zouden zijn opgetreden de heer Van Herwaarden zou misschien eens goed doen naar"on9 optreden te onformeeren bij enkele ondernemers, zooals de Firma Philips Eindhoven Fa v. d. Bergh te Rotterdam of wel bij het Bestuur van de Algemeene Werk gevers Vereeniging te Haarlem terwijl wij het verder op prijs zouden stellen te weten wie die zes fabrikanten zijn. De mededeeling door den heer Van Her waarden gedaan, is een teekenend staaltje van diens rechtsbegrip, waarbij de .be klaagde" niet behoeft te worden gehoord. De waarheid ligt hier evenwel op ander terrein. Wie genoemden heer kent. weet, dat hij ten aanzien der vakorganisatie een zeer ouderwetsch standpunt inneemt en thans de arbeiders .vriendelijk" in óver weging geeft voor het lidmaatschap te be danken. daar zij anders zullen worden ont slagen. Het i9 verder ebgrijpelijk. dat de heer Van Herwaarden vergeet medp te deplen. dat hij op Maandag 16 Januari de arbeiders wilde laten weTken voor f 19 80 perw eek dat is dus voor f 2.20 loonsverlaging Als men nu weet. dat van dit bedrag in de meeste geval len nog f2 voor de tram afmoet, dan weet elk Leidenaar. dat daarvan geen beslaan mepr mogelijk is De bewering dat één arbeider de overigen tot verzet heeft gebracht. i9 onjuist De door de Directie ingevoerde loonsverlaging heeft het geheele personeel tot verzet gebracht. Dal er geen staking is geweest is eveneens onjuist. Er is gestaakt om de loonsverlaging weg te werken en hoe men overigens ook over den afloop van deze staking denkt het doel de loonsverlaging weg te werken is be reikt en de heer Van Henvaarden heeft dus wel gelijk, als hij zegt. dat er geen loons verlaging heeft plaats gevonden. Dank zij de staking. De heer Van Herwaarden verklaart nu niet meer te zullen reageeren op mededee- lingen van onze zijle Dit spijt ons. doch wij gevoelen geen behoefte om daarom de jam merlijke toestanden waaronder „zijn" ar beiders werken te verzwijgen. De R.-K. Middenstand vereeniging „De Hanze" hield gisteravond haar jaarvergade ring. De opkomst was redelik. Na opening door den voorzitter, den heer W. Caspers, las de secr., de heer W. J. v. Leeuwen, notulen en jaarverslag. Vervolgens werden enkele ingekomen strikken behandeld. Naar aanleiding hiervan werd besloten op 2den Paaschdag een Santos-Bloerapjesdag te hon den. De heer F. J. Luyten deed als penning meester rekening en verantwoordiug, welke door de heeren M. H. v. Stijn en A. J. Peelers werd gecontroleerd en in orde be vonden. Den penningmeester werd dank gezegd voor zjjö accuraat beheer. De aftre dende bestuursleden, W. Caspers, Jac. Meyer en W. J. v. Leeuwen, resp. voorzitter, 1ste en 2de secretaris, werden als zoodanig her kozen. De begrooting voor 1923 werd aangeboden en goedgekeurd. Na rondvraag sprak de geestelijke adviseur een opwek kend woora, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten met gebed. KATWIJK AAN ZEE. Coop. Winfee'vereeniging. Gisteren hield de Coöperatieve Winkel- vereeniging haar jaarvergadering in de Ge meentezaal De zaal was flink bezet De voorzitter de heer J. v. Duijn opende de bijeenkomst met een welkomstwoord aan de leden Het jaarverslag en de rekening en verantwoording werd goedgekeurd Reslolen werd om ann de leden verbruikers f> r»Cl di vidend uit te keeren Rii de bespreking he- leid bestuur werden verschillende op- en aanmerkingen gemaakt, die door het be stuur in overweging zullen worden geno men. Verschillende personen hadden voor stellen ingediend, maar aangezien deze niet in overeenstemming waren met de statuten, werden ze. nadat door den eersten onder teekenaar een tusschenvoorstel w»9 inge diend aan het hestmir ter overwegnig aan geboden De aftredende bestuursleden, de heeren G Guijt. W Groen en C v Duij- venhode. werden met meerderheid van stemmen herkozen, evenals de heer C. v.*d Plas lid van den Raad van Commissaris sen. die allen hun herbenoeming aannamen. In de vacature? A v d Oever en C Boe- zaard, die hadden bedankt als lid van den raad van commissarissen, werden benoemd de heeren Dijkstra en Slingerland De voorzitter sloot daarna met dank voor de groote opkomst de vergadering. Volgens jongste opgave waren aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau als werkzoe kend ingeschreven- 161 arbeiders. 45 grond werkers 9 opperlieden. 44 visschers. 1 tim merman. 9 kuipers. 2 scheepmakers, schilder 1 binnenschipper. 1 stoker, te zamen 274 personen Het groote grondwerk heeft grooten invloed op het getal werkzoe kenden De coöperatieve Verbruiks-Vereen. „Helpt Elkander" G. A. alhier, hield naar 8ste jaarvergadering. Het jaarverslag met de rekening en ver- antwourding werd na enkele besprekingen en toelichtingen goedgekeurd; besloten werd 5 pet. dividend over het verbruik der loden uil to keeren. Tevens moest worden behandeld een 7-tal voorstellen, die door 14 leden waren inge diend, welke voorstellen in de vergadering met ontstemming werden ontvangen. Na verschillende discussies over deze voorstellen, werden deze op een desbetref fend voorstel, door de voorstellers bg monde van den heer v. d. Wgngaart, aan het besiuur gerenvoyeerd tot een nader onder zoek. Bjj de bestuursverkiezing werden de hee ren C. v. Duyvenbode, W. Groen en C. Guyt herkezen, en tot commissaris herkozen de heer C. v. d. Plas, en werden gekozen in de twee vacatures de hoeren W. Djjkstra en M. Slingerland. Bjj de rondvraag werden nog een paar vragen gesteld, welke door den voorzitter werden beantwoord, waarna de voorzitter de aanwezigen dankte voor de belangstelling en de vergadering sloot. Chr. Middenstandsvereeniging. In „Casa Cara" vergaderde gisteravond de Christelijke Handels- en Industrieeie Middenstandsvereeniging. De vergadering was openbaar. De voorzittre, de heer C. van Tongeren opende op de gebruikelijke wijze de verga dering. waarna hij in zijn openingswoord allereerst alle aanwezigen welkom heette en vervolgens mededeelde, dat de heer W. Wouda mede lid der Commissie voor de ge meentebedrijven een bespreking zou houden over hPt onderwerp- „De verhouding van de gemeentebedrijven ten opzichte van de neringdoenden". Vervolgens gaf spr. in vogelvlucht een schels over het ontstaan onzer gasfabriek, den aanleg van electriciteit en water, en de verschillende stadia van winst en verlies dier bedrijven, die dank zij een deskundig economisch beheer thans alle rendeeren. De heer Wouda daarna hel woord krij gende wees allereerst op de verplichting der gemeente, om hel gas op de mee9t eco nomische wijze le produceeren en electrici teit. gas en water op de goedkoopste te dislribueeron en den verkoop te bevorderen. Daartoe dienen plaatselijke handel en de bedrijven ten nauwste samen te werken. Hiervoor voerde spr. verschillende gron den aan, waaruit bleek dat dit niet zoo een voudig in zijn werk gaat al9 men wel denkt. Verder behandelde spr. de meerdere kracht om economisch te handelen, be lichaamd in de bedrijven, in tegenstelling met particuliere installateurs, wien het vaak aan het noodige kapitaal en doorzicht faalt. Om daarin tegemoet te komen zal van wege de bedrijven een toonkamer worden ingericht welk instituut verwacht wordt te voorzien in vele leemten. Deze toonkamer komt dan vooral den plaatselijken installateurs ten goede. Nadat spr. in allerlei details dit nader uieengezet had. werd gelegenheid tot ge- dachtenwisscling gegeven, waaraan onge veer een dozijn personen deelnamen. Als résumé deze besprekingen kunnen we mededeelen dat er vooral op aangedron gen werd. dat de in te richten toonkamer volstrekt geen „winkel" zou mogen zijn en geen andere winsten maken op de ver kochte voorwerpen, dan die speciaal noodig zijn voor de exploitatie van de toonkamer. Het was een gezellige leerzame avond, waarvan echter meer middenstanders ge bruik hadden moeten maken. De voorzitter sloot te ongeveer 11 uur de vergadering op de gebruikelijke wijze. De laatste 5 weken hebben de ma chines van Rijnlandseh Stoomgemaal bijna nacht en dag doorgedraaid van wege den hoogen waterstand in Rijnlandseh boezem water. Hoeveel water er in de zee geworpen is in dien tijd kan men begrijpen al9 men weel dat zij met de zes schepraderen 90 000 kub. M. per uur verzet Dat woordt per dag 2160.000 kub M en per week 7 X 2.160.000 15 120.000 K. M. NOORDWUK. Te groote schoolklasse. B. en W dezer gemeente hebben Don derdagavond met de commissie van toe zicht op het tager onderwijs een bespreking gehouden over hel aanstellen van een on derwijzeres aan de openbare lagere school to Noord wijk binnen, in plaats van de as sistente mei acte. waardoor het mogelijk zou worden, dat ook aan 5 bijzondere scholen een boventallige leerkracht werd aangesteld terwijl er thans maar aan één bijzondere school met minder dan 14ó leer lingen een assistent op kosten der gemeen te werkzaam is. Do aanvoeren cn hoogste noteeringen waren: W agens Goudsche Leidsche gestempelde ligte ligte zware (1) (2) (1) (2) (1* (21 (1) (2) (li (2f 23 Jan Oudewater 9 23 17 f f51 f f55 55 f 19» f f f f— f 24 Jan. Bodegraven 116 162 148 f 53 54 52 f 58 1 59 55 f— f— f 25 Jan. Woerden 66 85 85 53 54 f 49 57 57 f 58 26 Jan. Gouda .102 82 90( 54 52 f 47 f58 f57* f 52 f f 26 Jan Alph. a.d. R. 12 13 10 f f (55 (55 (62 f f f f 27 Jan Leiden 46 56 69 57 57 f 53 I 52 52 f 50 (1) Zijn de opgaven van de vorige wek (2) Zijn de opgaven van 2428 Jan. 1927. Bij de bespreking bleek, dat aommige klassen meer dan vol zijn Aan een ze- kere school telden de aanvangsklassen 62 en 63 leerlingen, terwijl er jaarlijks on geveer 50 werden toegelaten Hieruit blijkt, dat er een groot getal blijft zitten Op deze school hadden de leerlingen der 4de klasse in den tijd. dat ze op school waren, reeds hun 19e leerkracht, een gevolg van ziekte en overspanning van het onderwijzend personeel. Aan de andere bijzondere scholen ble ken eveneens groote klassen te bestaan. Boven de 60 leerlingen waren er 5. De minimum-kosten begrootte de com missie. wanneer er aan elke school 46n boventallige leerkracht werd aangesteld, op ongeveer (7000 meer dan thans, In de eerstvolgende raadsvergadering komt deze kwetsie aan de orde. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot directeur van het Palace Hotel al hier is benoemd de heer Jac. Th. Stom, di recteur van het Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. NOORDWIJKERHOUT. Vrijdagavond was het (eest in „De Ge meentewoning". De Christ. Jongel Vereeni ging herdacht haar jaarfeest. Een groot aan tal gênoodigden genoten van voordrachten en samenspraken. Voor een goede traktatie was zorg gedragen, waardoor de gezelligheid zeer verhoogd werd. OECSTCBESt. Met ingang van 1 Januari is door B. en W. dezer gemeente benoemd tot tijdelijk onderwijzeres in de Leidsche buurt, aan de openbare Lagere School, mej. C. W Dirkse, te Leiden, thans assistente aan deze school. Naar wij vernemen zal t6 Februari a 9- de heer Th de. Jonge den dag herdenken, dal hij vóór 25 jaar werd aangesteld als tuinman op de gestichten „Endegeest". Naar wij vernemen worden alhier po gingen in het werk gesteld om te knmen tot oprichting van een plaatselijke afdeeling van de landelijke vereeniging tot actie tegen de forensenbelasting. DE SPOORWEG GOUDA—BOSKOOP— ALPHEN WORDT VOLTOOID. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Lovink in verband met den aanleg van den spoorweg Gouda Boskoop—Alphen aan den Rijn, heeft mi nister Van der Vegte thane medegedeeld, dat de spoorweg Gouda—Boskoop—Alphen zal worden voltooid. Met deze voltooiing zal, voro zooveel do door de wetgevende macht toegestane gel. den dit mogelijk maken, zooveel mogelijk spoed worden betracht. ALPHEN. Bij beschikking van den minister van waterstaat is aan dr H. J. Lovink, alhier op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de commissie inzake de besiu- deering van de uitgifte der Zuiderzcegron- den. BODEGRAVEN. De schipper S. was op de Rijnkade bezig bij een schuit en had zijn (iets op enkele meters afstand tegen een huis ge plaatst, Toen hij gereed was en het rijwiel wildo grijpen, bleek dit verdwenen. BOSKOOP. Teun Ottolander. De pionier der Indische planters, Teun Ottolander, heeft Vrijdagmiddag alhier on der zeor groote belangstelling zijn 75en ge boortedag gevierd. Uit alle oorden waren telegrammen ingekomen, onder meer van den Onderneroersraad voor Ned. lndië, den directeur-generaal der Posterijen, ir. Damme, den Senaat der Hoogeschool te Wageningen, den acteur Louis de Vries, den oprichter der Technische Hoogeschool te Delft, prof Klopper, den oud-president der Javasche Bank, Zeilinga. de Koloniale Bank, verschillende groote Cultuurmaat schappijen, tal van hooglccrarcn en de Na tionale Unie. Tor receptie merkten wij nog op dr. H. J Lovink, lid der Tweede Kamer, vele professoren en Boskoopsche kweekers, ver tegenwoordigers van IndiBche Cultuurmaat schappijen e.a. 'i Avonds had in Hotel Klaaseen een maaltijd plaata, waaraan ongeveer 100 per sonen deelnamen. De dag werd besloten met een Indisch fees*, waaraan Indische vereenigiagen nit 's-Gravenhage deelnamen. WOUBRUGGE. Uitvoering „De Lofstem". Dat het Herv kerkgebouw voor de uil voering van de Chr zangvereeniging „De Lofstem bezet zou zijn ook de galerij, was na hel bekend worden van het programma te denken Ds Jacobs van Hoogmade was bereid ge vonden de samenkomst te leiden en ver zocht te zingen Ps 33 1, waarna hij voor ging in gehed en daarna las Ps 148 In zijn openingswonnd iep spr alle aan wezigen een hsr'plMk welkom toe De zangkunst moet boovenal, zeide spr. tot eer van God beoefend worden; de naam der vereeniging „De Lofstem' 'is synoniem aan het God loven zooals wij ook uit het voor gelezen Ps 148 vernomen. Met den wensch dat deze avond tol Gods eer zou mogen bijdragen, gaf spr d? leiding over aan den directeur, den heer J. W. Snel Jr van Leiden. Het koor had reeds het podium beklom men en ving aan met het Bondslied Mei. Willi Rankhout van hier bespeelde de piano. In het bijzonder trokeen ons aan ,,'t Is mij zoo bang" en „De laatste Eer". Alle num mers werden zuiver ten gehoore gebracht. Met Gezang 96 beëindigde het koor dezen avond. Voor en na de pauze, werden door een strijkorkest eenige nummers van Htndel en Beethoven gegeven Aan hel einde sprak ds. Jacobs aldusr Als het u als mij is gegaan dan hebben wij, dezen avond veel genoten en veel goeds ge hoord wij hoorden hislorie, iets uit hel leven van een mensrh. van zijn moeite en ver driet, angst en smart, rusl en vertrouwen? ook de taal der ziel werd beluisterd Moge het ons allen brengen tot een blijmoedig vertrouwen Na dank gebracht te hebben aan verschil lende personen eindigde snr. met gezamen lijk te zingen Gezang 180: 1 en dankgebed dezen genotvollen avond. WEEKBLADEN. In „De Greone Amsterdammer" schrijft W H V d Pol over de herziening van het „Common Prayer Book"; C. A. Klaaese schrijft over „100 jaar koloinale circulatie". fteressante plaatjes uit Spanje. Egypte en uil ons eigen land brengt „De Wereldpost", fn „Het Leven" wordt een schoonheids- wedstrijd aangekondigd om een Ford-auto. Veel actueele foto's en eenige verhalen vor men den overigen inhoud. „De Vrijdagavond" bevat een artikel van dr. Boris Raptschinsky over „Simon de Na- zerencr" en veel andere lezenswaardige bij dragen. Over Krakatau, de Reorganisatie der Genie. Archaeologie en Muziek, bevat de „Haagsche Post" interessante artikelen. IJMUIDEN, 28 Jan, VISCHPRIJZEN. Tarbot por KG., f2.101.90. Tongero f 1.901.35. Griet per kist f 90—26. Grooto Schol f 30—26. Middelschol f 31 26. Zetschol f35—27. Kleine Schol f 32-16. Bot f 21—13. Schar f 21—8. Roggen per 20 stuks f 32—19., Vleeten per stuk f 2 902.Ö9 Groote Schel, visch p. kist v. 50 K G. f 37—35. Middel' Schelv. f3532. Kleiomiddel Schelv f30 23. Kleine Schelv. f 23- 8.50 Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f 50—36 Gullen per kist van 50 K.G f 15.50—10 Lengen per «tuk f4—2.42 Heilbot p. K Q. f 1.60—1 40 Wij ting per kist van 50 K G f 127. Koolvisch' per stuk f120. Steur per stuk f28. Aangekomen 21 stoomtrawlers en 1 stoombeuger, en de loggers: KW 18, met f551, KW 96, met f 724; KW 19, met f 596- KW 49. met f 552: KW 62, met f 462 KW 103, met f617: KW 74, met f 552; KW 132, met f 234; KW 53. met f 524 en KW 172, met f 91 besomming. LEIDEN, 29 Jan. Botermarkt. Prijzen t Prima fabrieksboter controle f 2.25 p K G. Prima boerenboter f 2.20 2.35 Aangevoerd 23/8 en 13/16 vaten, wegende 605 K.G. Han del vlug. Turfmarkt van 23 tot en roet 28 Jan. Aan gevoerd 120.000 stukB lange turf, prijs f 11— 13. 26.000 stuks korte, prijs f 9 per 1000. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Jan. Louwtjes- peren f 10.40 Spruitkool l f 24—27.50 Uien f6.60 p. 100 K G. Seldery f78.10. Ptctj f 4—4.60 per 100 bos. Eieren. Aangevoerd 4717 stuks. Prijs Kippeneieren f6.808.50. Eendeneieren f 7 p. 100 stuks. KATWIJK a d. RIJN. Tuinbouw De aan roer wordt geregeld kleiner doch de voor naamste tfinterproducten blijven hoog in prijs. B.v. uien gaan steeds naar boven en gaan graag weg tegen f 14 30—14.60 p. 100 K.G en prijs, sinds lang niet gekend. Ook roode en gele kool is duur, docb van èerste kwaliteit is de voorraad niet groot roeer. Spruiten gaan iets vlugger dan vo rige week. Met zulk weer als we de laatste dagen hadden zullen de vroege groenten vlug opschieten en do oude verdringen. Er komt nu weer werk aaü den winkel. RIJNSBURG, 27 Jan Bloemenhandel, Het gaat niet goed De verwachtingen zijn voor heden den bodem ingesUgen. De prij zen zijn aaomerkelijb gezakt. Voor meer dere soorten zoodanig dat er eerder verlies dan winst aan zit voor de kweekers. Ia Reine gaan voor f 1.20—1 80, Prinê van Oostenrijk f 4 505, Fred Moore f 4.30 5.20, Vuurbaak f 1010.20 Oamoisie Bril- laDt f2.602 80, Herman Schlegel f2 50 2.80. Witte Valk f 3.30 3.50 William Cop land f 2 40—2 80 Victoir d'Olivierre f 8.70— 9. Couromie d'or f 6.605.80. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3