Behangselpapier. SPLINTER Behangselpapier. AGENDA. Firma J. P. C MEERBURG, Nieuwe Rijn 30 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. Jernël (Groenesteeg 16): Bidstond. 8 u. Stadszaal: Pluimveetentoonstelling: 10—5 eD 711 uur. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 8): B. d. Horst, 's morgens. K a I w i] k-a a n-Z e e, Geraeentezaa! Uitvoering Noordw. Tooneelver. Het Tooneel is ons streven. 71/» uur. Zondao. Jernël (Groemesteeg 16): Samenkomsten. 10 unr en halfzeven. Jeruel (Groenesleeg 16): Samenkomsten 10 en 6'/i uur. Ned. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 unr v.m., 3.30 en 8 u. nam. Remonstr. Kork (ingang Middelweg): Kin- 'deikerk. Dr. K. H. Boersema. 12>/p unr. Stadszaal: Pluimveetentoonstelling 95 uur. Maandag. Harmonie: Leden-vergadering 8 October- Vereeniging. Kwart over acht, nam. Schouwburg: Rotterd.-Hofstadtooneel. Het ■ff onderkind. 8 unr. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Jan. tot en met Zondag 29 Jan. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594 De geneeskundige Zondagsdienst te Leid cd wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmoren 8 uur waargenomen door de doctoren Kors, Muyzert, Seret en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, lel. 1916. De Oegstgeestsche apotheek, de Kempe- naarstraat4, tel. 274 is dag en nacht ge opend. RECLAME. 1781 ook nog zoovee] personen aan te pas. In één woord een mooie film. Het orkest, dat thans onder de bekwame leiding van Henk Valkenier de films bege leid, is verbeterd wat het best uitkomen zal, wanneer men, te beginnen met Maan dag, eenige nieuwe instrumenten in gebruik neemL Een programma van ernst en luim om een oude uitdrukking te gebruiken vindt men deze week in bet Lnxor-tbeater. Na het journal, dat o.a. interessante ijskiekjes brengt, komt Richard Talmadge aan hot woord in „Lord Lardon's Avontuur", waarbij „de menschelïjke vlieg" de hoofdrol vervult in een aardige liefdeshistorie en tevens ge legenheid krijgt zijn acrobatische capacitei ten in hun vollen omvang te demonslreeren. Op het tooneel geeft het gezelschap Henk van Buuren vervolgens een opvoering van Heyermans tooneelspe] „Feest", zijnde een vijftal beelden uit het gevangenisleven, juister gezegd: van een vijftal gestraften, die na vele jaren in de cel te hebben ge sleten, van den direcl^ur de tijding ont vangen. dat zij gratie hebben gekregen. De leider, de heer Henk van Buuren, vertolkt de vijf hoofdrollen, en hij deed het. na een wat aarzelend begin, geenszins onverdien stelijk. Veel zwakker was de directeur, die zijn rol niet kende en zich daardoor her haaldelijk versprak. Storend was Trouwens het feit dat laatstgenoemde het pu epns over een 20- en dan weer over een 2-jarige straf van den eerst ten tooneele verschijnenden gevangene had.... Dat desondanks de op voering geapprecieerd werd, bewees het hartelijke applaus van het talrijke publiek. Tot slot gaat na de pauze als hoofdfilm „Tamara, de danseres", een weinig beteeke- nend doch geestig verhaal van drie man nen: een mill ionair. een winkelbediende en een uitvinder, die dag in, dag uit. naast el kaar zitten in hetzelfde restaurant, zonder elkaar te kennen en die toch in het leven zooveel voor elkaar beteekenen. De uitvin der zoekt den mill ionair om diens interesse te vragen voor zijn denkbeelden, de winkel bediende doet hetzelfde omdat de rijke man, niet zonder succes, vriendschap heeft ge zocht met zijn vrouw, die hem in den steek heeff gelaten. Hoe dit alles tot een goed einde komf leert ons deze film. die op vlotte wijze wordt gespeeld en het publiek gister avond een paar pretl'ge uren heeft bezorgd. Het Trianon-theater brengt deze week een tweetal films, die beide in alle opzichten een bezoek aan dezen bioscoop ten volle waard zijn. In de eerste hoofdfilm „De ge temde feeks" vervult Gloria Swanson de hoofdrol en haar levendig spel dwingt als altijd weer bewondering af van ieder, die van goede filmkunst houdt. Na de pauze draait als hoofdnummer „Carnavalsroes", de geschiedenis van een rijken student, uitgeheeld door Harry Liedtke. die hij zijn terugkomst van een verre reis, tot de droeve ervaring komt. dat zijn vader, een groot-industrieel, inmiddels is overleden tengevolge van achteruitgang in zaken. Al zijn vroegere riikdommen zijn opgekocht door een even rijke als grillige schoone dame. die gezworen heeft zich op And ré Foxter (Harry Liedtke) te wreken, omdnl deze hii een carnavalsfeest eens ge weigerd heeft baar den schoonheidsprijs toe te kennen omdat zii gezegd had dal voor geld alles te koop was. André raakt dan verliefd op een arm pinnistie uit een tweede rangs cabaret en laaf haar ziin ouderlijk huis zien Zii worden evenwel betrapt door de eigenaresse, die André belooft het huis weer aan hem af te «daan mits hii haar vergezel! naar het gronte bat-masqué, waar zij als Carmen zal verschijnen. André stemt toe en gaat met haar mede ofschoon hij zijn meisje thuis stervende achterlaat. De jury zal uitspraak doen; Carmen zal den schoonheidsprijs winnen, maar dan komt plotseling lijkbleek het ster vende meisje binnen, dat André nog een maal had willen zien. De jury wijzigt haar oordeel en kent haar den prijs toe als Mimi uit „La Bohème". Carmen is opnieuw ge slagen, terwijl André al§ door een wonder zijn meisje in het leven mag behouden en met haar zijn intrek neemt in zijn vroegere woning. Het bijprogramma beslaat uit het Jour naal en 'n aardige klucht „Bokkesprongen". Een goed programma vertoont het City- theater deze week, ofschoon weinig afwis selend. Begonnen wordt met eenige schitte rende natuuropnamen van „hier en daar", waarhij vooral die van Frankrijk uitblon ken. Men verge geen beschrijving van de film „Tao. de geest van het kwaad, of het Geheim van den Bonzen Priester, in 24 acten, daar deze te veel plaats zou vergen. Over het geheel is de film te „getrokken", ofschoon er op 't laatst eenige wending komt en men boeiende handelingen te zien krijgt. De tempels, paleizen en gebouwen zijn schitterend, evenals de natuur-opnamen. De hooTdvertolkers spelen voortreffelijk en vooral „Tao" en „Chauvry" blinken uil door hun gevoelvol en aantrekkelijk spel. Zoo is deze film toch interessant en komen er veel fraaie heelden in voor. En de ver tooning mag onze zeer hooggespannen ver wachtingen dan al niet hebben bevredigd, een goede film, die den toeschouwer bezig houdt is „Tao de Geest van het Kwaad of het Geheim van den Bonzen Priester" niet temin beslist. De muzikale illustratie ver dient vermelding. Zij is soms zeer gelukkig. Het publiek op de voorste rangen raden wij aan zich beter te gedragen dan gisteren. Toen was het weieens beschamend! DE STATIONSWEG. Men zal geriea hebben, dat de gemeente druk bezig is met het kappen van een rg boomen op den Stationsweg, nabij den heek MorschsingeL Deze boomen verdwenen omdat men ter plaatse het verhoogde voetpad vul versmallen en daardoor een beteren toe stand voor het verkeer hoopt te krijgen. Het streven verdient zeker toejuiching. WEEK EEN AANHOUDING. De politie heeft nog aangehouden de 45- jarige S. de M., die verdacht wordt be trokken te zjjn bij het dezer dagen ont dekte zedenmisdrijf. Ook deze stadgenoot wordt van overtreding van art. 248 bis van het W. v. S. verdacht. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde mej. T. Ehrenfest (Leiden) en voor het doc toraal examen Indisch recht de heer mr. J. H. Anschütz (Leiden). In de gisteravond gehouden vergade ring van hel kiescollege der Ned. Herv. Kerk is ter vervulling in de vacature ont staan door het vertrek van ds J. G. G. Goedhard, het volgende drietal opgemaakt. 1. ds. A. Adrian!, te Baarn; 2. ds. D. Kuit- man te Borne; 3. ds. J. Petri, te Dordrecht. Op Donderdag 2 Februari a.s. te 20 ure zal dr. J. P Lotsy in het klein-audilo- rium der Universiteit eene voordracht met lichtbeelden geven over een door hem en dr. W. A Goddijn ondernomen studiereis naar Zuid-Afnka, getiteld „Op zoek naar bastaarden in Zuid-Afrika en iets over de beteekenis daarvan voor de evolutie". Den volgenden dag te 14 ure zal in aan sluiting daaraan een wetenschappelijke demonstratie, in 's-Rijks-Herbarium, Non nensteeg 1, plaats hebben. Lezing en demonstratie zijn voor belang hebbenden tocgannkelijk. De ter-aarde-beslelling van het stoffe lijk overschot van dr. W. J. Lente, predi kant der Rem. Gerei. Gemeente, zal plaats vinden op Dinsdag a.s. des middags te 12 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". Door de bewoners van de Oosterkerk steeg en omgeving wordt de actie tegen de verbind!ngs-luchtbrug tusschen de fa brieken aan de Heerengracht en de Looier straat van de Leidsche Katoen-Maatschappij nog niet opgegeven. Zij zullen opnieuw bij den Kaad aandringen op een verbinding langs de straat met diepspoor en zoo daar tegen vanwege de Maatschappij overwegen de bezwaren bestaan, dan houden zij aan op eer brug over de huizen. Zij zouden zich hebben vergewist, dat de betrokken hypotheekhouders zich daartegen niet zulen verzetten. Een verklaring dezar hypotheek houders zal aan B. en W. worden overgelegd Gaarne vestigen wij de aandacht op den korten cursus die de heer ir. P. Fehmers op Donderdag 2 en 9 Febr. zal geven in het Leidsche Volkshuis. Hij zai aan de hand van proeven en lichlbeelden behandelen het nut en de gevaren van den eleclrischen stroom en van het lichtgas in huis. Voor alle huisvrouwen dus belang rijke avonden. (Zie verder advertentie). Ten nadeele van den winkelier A. J. H., in de Burgsteeg, is een schop, die buiten hing, ontvreemd. RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tablelten 60ct Laxeer-Tablelten 60 ct Zenuw-Tabletten 76ct Staal-Tabletten 60c» Maag-Tabletten 75c» By Apoihekere en Drogisten 1748 DE ALGEMEENE TOESTAND. Een Dnitsch memorandum over veiligheid en abritage. Te Praag, is gelijk bekend, bijeenkomst dor rapporteurs der subcommissie voor veiligheid en abritage van de commissie tot voorbereiding der ontwapening. De besprekingen, welke de voorbereiding golden van het materiaal voor de verga dering van de veiligheidscommissie in Februari, liepen vooral over de vraag der toepassing van afzonderlijke artikelen van het pact betreffende de vergrooling van de veiligheid en het waarborgen van den vrede. Als grondslag ging men uit van het memorandum en de conclusies, uitgewerkt door den rapporteur, den Nederlandse hen vertegenwoordiger mr. Rutgers. Duitschland heeft gisteren te Praag ook een memorandum in deze aangelegenheid overhandigd. Daarover schrijft de Diplo ma lisch-Politische Korrespondenz: Men mag gerust aannemen, dat de op merkingen van dit memorandum, welke eigenlijk slechts algemeene beginselen voor opstellen, zich bewegen binnen het kader van het program dat door Duitschland ver dedigd is in de eerste zitting der veilig heidscommissie op 1 en 2 Dec. van het algeloopen jaar en, zooals de toestand dit meebrengt, geen sensalioneele nieuwe voor stellen behelzen zullen. Graaf Bernstorff had destijds nadrukkelijk de noodzakelijk heid betoogd om de abitrage te ontwikke len en een procedure te ontwerpen die waarborg oplevert tegen alle international conflicten. In denzeiTden gedachtengang zal men er nu den nadruk op leggen, dat men eerst de oorzaken wegnemen moet. die tot oorlog kunnen leiden, wanneer men den oorlog als zoodanig bestrijden wil. De hoofdstrekking der Duitsche voorstellen voor de voorbereidende werkzaamheid der veiligheidscommissie zal dus zijn dat er een procedure gevonden moet worden, voor de vreedzame oplossing van alle conflicten, waaraan de staten zich kunnen onder werpen voor de juridische regeling van conflicten langs scheidsrechterlijken weg. DUITSCHLAND. Naar een regeermgscrisis? Herrie in den Rijksdag. In den Rijksdag werd druk van gedach ten gewiEseld over het resultaat van de stemming in de onderwijscommissie en den toestand, die zich daaruit zou kunnen ont wikkelen. £r werd o.a. op gewezen, dat de stem ming over paragraaf 20 van het schooiont- werp precies is ui'gevallen, zooale door de meesten verwacht werd en m den Rijksdag acht dagen geleden reeds was voorspeld. Desondanks heeft het resultaat dier stem ming het centrum blijkbaar zeer pijnlijk getroffen. In leidende centmmakringen verluidt dat het fractiebestuur den rijkskanselier zal verzoeken, zich nu eens duidelijk er ovei uit te spreken, of het 't centrum nog mo gelijk is, verder in de coalitae te blijven. Deze beslissing is blijkbaar zóó gedacht, dat het centrum aan de Duitsche volks partij nog eens drie duidelijke vragen zal voorleggen, n.L betreffende paragraaf 4 (confessioneele scholen), paragraaf 9, pa ragraaf 20 (simultaanscholen), en waar schijnlijk Dog enkele andere punten van het ontwerp. De Duitsche volkspartij zal deze vTagen met wedervragen beantwoorden. Het centrum is echter, te oordeelen naar de thans bij zijn leidende persoonlijkheden heerschende stemming, van plaD verder te gaan en te eischen, dat zijn principieel standpunt strikt wordt doorgevoerd. Het centrum zal dezen eisch, zooals men weet, kracht bijzetten door met een coali- tic-crisis te dreigen. Daar anderzijds de Duitsche Volkspartij ten stelligste verzekert, clat zij met in staat is, van haar eigen st andpunt af te wij keu, worden de kansen op een bevredigende regeling uiterst gering acht. De vraag is nu, in hoeverre de noodza kelijkheid. om de begrootingsdebatten tot een einde te brengen, van invloed zal zijn op het kiezen van het tijdstip der beslis sing. De onderwijscommissie zal, volgens de thans getrotfen regeling, zeker niet bijeen komen voor het drie of vier weken verdeT is. De beslissende onderhandelingen tus schen centrum en de Duitsche Volkspartij worden echter reeds dezer dagen ver wacht. Het partijbestuur van het Centrum ver gadert morgennamiddag. In de zitting zul len in de eerste plaats de verschillen van meening, ontstaan tusscben de heeren Mant Stegerwald en Imbusch worden besproken. Aan de zitteing van den partijraad die Zon dagochtend om tien uur begint, zal ook oud- rijkskanselier dr. Wirth deelnemen. Be weerd wordt, dat dr. Marx in deze zitting de vertrouwenskwestie zal stellen. De Rijksdagzitting van gisteren, waar in de tweede lezing der begrootingvan justitie voortgezet werd, eindigde temidden van een geweldige herrie. Als eerste spr., had dr Ha.s (democraat) scherpe aanvallen gericht tegen de recht spraak in politieke processen, welke door den communist Muenzenberg, met aanna- ling van vele voorbeelden, nog versterkt werden. Dr. Pfleger (Beiersche volkspartij) richt te zich bijzondeT tegen het democratiscne voorstel om het justitieel gezag van de bondsstaten op het Rijk over te dragen L>e Hannoveraansche afgevaardigde Hampe 6prak in den zelf deD zin. Het lawaai en de herrie begonnen daar op onder de rede van den aationaal-sooia- list dr Frick (Miinehen) die amnestie vroeg voor den bij den moord op Rathenau be trokken Tefkow en voor de mooraenaars van Erzberger, Sehuiz en Tillesen Hij ver wekte aan de linkerzijde en in het Cen trum een storm van verontwaardiging, toen hy in dit verband Erzberger een mis dadiger Doemde. Hij werd daarvoor tot de oide geroepen De communist Florin werd uit de zaal gezet omdat hij dr. Frick „door trapten schurk" schold en deze beleedi- ging, al werd hij tot de orde geroepen, driemaal herhaalde. Bijna kwam het tot een handgemeen, toen de communist Berty de tnbune beklom en dreigend tegenover Frick ging staan. Dit tooneel nam echter een vreedzame ofschoon luidruchtige wending toen Berty van den onder-voorzitter het bevel kreeg de zaal te verlaten en het bevel opvolgde. PORTUGAL. Gomez C-osta in verbanning. Volgens een bericht uit Lissabon heeft de Portugeesche regeering generaal Gomez Costa, die in Mei 1926 een opstand te gen de regeering leidde, voor de keus ge steld om verbannen te worden, of in Afrika dienst te doen. Costa heeft de verbanning gekozen en zal naar België gaan. ITALIË. Giclitii en het fascisme. De 87-jarige Giolitli heeft in een onder houd met een medewerker van de Rivista Politica verklaard vrede te sluiten met het fascitische regime. „Wij liberalen", zeide hij, „hebben tijdens de laatste jaren van ons bewind geen stabiele regeering kunnen vormen, daar elk kabinet ten gevolge van de evenredige vertegenwoordiging overgele verd was aan de pressie der extremistische partijen. Ik dank de fascisten voor den oorlog, dien zij legen socialisme en tegen de aanhangers van Don Sturzo hebben ge voerd, want deze beide partijen hebben mijn leven vergald". Op zeer heftige wijze liet Giolitti zich ook uit over politici zoo als Nitti, die buiten de grenzen van hun vaderland kwaad reken van Italië. Voor dergelijke personen heeft hij slechts ver achting. ROEMENIE. Studenten veroordeeld. Van de studenten die terecht stonden wegens de verwoesting der synagoge van Jassy zijn er vier tot 1 en 2 tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld Twee veroor deelden verklaarden, dat zij een honger staking zouden beginnen. Te Klausenburg begint Maandag een proces tegen een ver dere reeks studenten. ZUID-SLA VIE. Geen groote coalitie. De verwachting dat een groote coalitie zou worden gevormd, waarvan ook de groep Raditsj deel zou uitmaken gaat niet in vervulling. Raditsj weigerde in een brief alle mede werken. De politieke toestand is verward. POLEN. Besprekingen met Duitsche bedrijf si eiders. Te Warschau zijn de onderhandelingen begonnen tusschen vertegenwoordigers van het Duitsche en het Poolsche bedrijfsle ven. De gebruikelijke speechen werden ge houden. Vervolgens werden vier commis sies gevormd, resp. voor landbouw, chemi sche kwesties, steenkolen en metaalin dustrie Hedenmiddag zullen de resultaten der commissiebesprekingen aan de voltal lige vergadering voorgelegd worden. RUSLAND. Zinovjef en Kamenef onder werpen zich. De „Pravda" publiceert een brief van Zi novjef en Kamenef, waarin zij -verklaren, dat zij zich van de Trolski-groep afschei den en zich buigen tot een volkomen wer- kelijken onderwerping onder de besluiten van het 15e partijcongres en dat zij de be weging tot organisatie van een tweede par tij verwerpelijk achten. Zij zien af van verderen strijd tegen de partij en zullen in hun werkzaamheid uitsluitend de be sluiten van het loe congres opvolgen. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Alan Cobham is gisteren uit Aboekir ver trokken en te Luxor geland. De 4 R.A.T.-vliegtuigen hebben de rond vlucht om de grenzen van Indië gisteren volbracht, en zijn nu naar Singapore ver trokken voor het laatste doel van den tocht naar Australië. 4 De bekende I.taliaansche vlieger Nardini is gisteren verongelukt. Bij een vlucht bo ven Rome gleed zijn apparaat af. Nardini trachtte zich nog te redden door op een hoogte van 50 meter met een parachute uit het vliegtuig te springen. De parachute ging echter te laat open, zoodat de vliege nier een ontzettendon val maakte en op slag gedood was. VUF MAAL TER DOOD VEROORDEELD. De jury te Weiden heeft den fabrieksar beider Karl Mueller wegens vijfvoudigen moord 5 maal ter dood veroordeeld. Het beroep dooi beklaagde tegen dit vonnis bij het Rijksgerechtshof aangeteekend, werd verworpen Beklaagde had zijn eerste vrouw zijn schoonvader 2 kinderen uit een eer ste huwelijk en 1 uit een tweede vermoord door hen met arsenicum te vergiftigen, alles om in bet bezit te komen van het kleine vermogen der vrouw. EEN LAWINE. Bij eeü sterkeD Oostplnken wind stortte aan de Westzijde van de Seiffengrabe, in Silezië, een reusachtige sneeuwlawine ne der, die een huis bedolf De bewoner ligt waarschijnlijk onder de sneeuwmassa be graven. DOOR GAS VERGIFTIGD. Een 30-jange conducteur der Oostenrijk. 6che spoorwegen is te Weenen in zijn wo- ning met zijn beide kinderen van 6 eD 3 jaren, alsmede een vreemde, 25-jarige vrouw dood gevonden. Ze waren door lichtgaa vergiftigd. ONTPLOFFING IN EEN PETROLEUMRAFFINADERIJ. Te Macamey (Texas), vreest meD dat er 60 arbeiders zijn omgekomeü bv een brand, veroorzaakt door eeD ontploffing, die de Humble-olieraffinaderij aldaar ver- nietigd©. RECLAME. 26 U VONNIS IN RUSLAND. MOSKOU, 28 Jan. (Keuter). Ue Katholieke prelaat Skalsk is tot tien jaar gevangems- stral veroordeeld. Hem worden contra-revo lutionaire handelingen en spionnage voor buitenlandsche mogendheden ten laste ge legd. UIT DE DUITSCHE NIJVERHEID. BERLIJN, 28 Jan. (Wollf). Het bestuur van het algemeen verbond van spoorweg arbeiders in Duitschland kwam heden tot het resultaat, dat de loonbepalingen en ta riefverdragen den lsten April a.s. moeten worden opgezegd. ESSEN, 28 Jan. (Wolff). De werkgever» en werknemers in de groot-industrie onder handelden heden voor den bemiddelaar over een loon-overeenkomst. Men kwam tot een overeenkomst welke niet onmiddellijk uit steekt boven die in andere industrie-gebie den bereikt. ERNSTIG SPOORONGEVAL. RANGOON, 28 Jan. (Keuter). Hier ia bericht ontvangen van een ernstig spoor- vregonge.uk tusschen Mandalay en Rangoon, een afstand van ongeveer 109 mijl. Do locomotief, twee bagagewagens en drie wa gons derde klas zijn van de spoorbrug af gestort. Acht reizigers werden dood op genomen, waaronder, naar later bleek, zich ook de machinist en de stoker bevinden Er zjjn 29 gewonden. Verdere bijzonderheden ontbreken nog. SCHIP VERGAAN. T0ENSBEKG, 28 Jan. Wolf^. Vol- gens hier ingekomen berichten is de vis- schtrstrawler „Scapa" ten zuiden van d« Orkney eilanden vergaan. Van de uit 16 koppen bestaande bemanning zouden slerSS drie ered zjjn. Het schip was eigend.n van een Britsche maatschappij, maar hal een Noorsche bezetting aan boord. STADSNIEUWS. BRUTAAL. Door een onbekend gebleven persoon is hedenmorgen ten nad.-ele van ten winkelier op de Heerenstraat een beurs met inhoud en een losse gulden uit de toonbanklade gesto len. Het bedrag, dat in de beurs zat. is be- kend. De recherche stelt een onderzoek in. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL TE HAARLEMMERMEER. Vrijdagmiddag te 5 uur zou een 4 toni sleepboot, welke een groole Rijn-aak op sleeptouw had. komende uit het Spaarne, de Ringvaart nabij de Cruquius te Vijf- zen. opvaren. Bij het nemen van een bocht had dr aak te veel gang en botste tegen hel klein# sleepboolje dat dwars in de Ringvaart kwam te liggen Het bootje kreeg door de patrijs poort water binnen. De 23-jarige machinist J. H. Aanljes afkomstig uit Dordrecht, die beneden was, schrok doordat het water plotseling binnenstroomde en sprong door den ingang van de machinekamer de Ring vaart in. Hij verdween terstond in de diep te De sichipper van de aak gooide hem nog een haak toe, maar het mocht niet baten. Na twee uur dreggen werd het lijk door de politie opgehaald. Bij een winkelier te Zwanenburg on» der Haarlemmermeer is een valsche rijks daalder in Beslag genomen. Vermoed wordt dat dit verband houdt met de valsche geldcenlrale te Amsterdam, zoodat de politie alhier zich met de re cherche aldaar in verbinding heeft gesteld. Doem do Nederlandsche Spoorwegen werd voor eenigen tiju op het bunnvak HaarlemLeiden een proef genomen met bazaltslag voor wegbedekking ter vervan ging van grind, waarvan de aanvankelijk resultaten zeer bevredigend zijn. Thans zal ook nog een proef genomen worden met keibeslag, wat bij de Duitsche spoorwegen gebruikt wordt en daar g°e£l schijnt t-e bevallen, Maandag a.9. wordt de stoomboot- dienst StavorenEnk huizen hervat. UIT NED. OOST-INDIE. DE UITBARSTINGEN VAN DE KF.AKATJ' BATAVIA 28 Jan. (Aneta) De kust van Bantam is verlaten en maakt den indruk) dat de bevolking overal is vertrokken kampongs zijn voor het grootste deel leef 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2