68<<e JAARGANG ZATEROAG 28 JANUARI 1928 No. 20821 BERICHT. IN MEMORIAM Dr. W. J. LENTE. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD D<VG3L4D VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Ct» per regel voor advertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd rijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts per regel Kleine Advertt-ntiPn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens nostrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35. per week ƒ0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit aummar bastaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Het is ons een genoegen onzen abonné's hierbii te kunnen mede- deelen, dat wij met ingang van Woensdag i Februari a.s. dagelijks een halve bladzijde actueele foto's in ons blad zullen afdrukken. DE DIRECTIE. Gistermorgen, geheel onverwachts, is ds. Lente van ons heengegaan. Schijnbaar geheel gezond gaf hij zijn cathechetisch onderwijs nog op de school aan de Aalmarkt en reeds een half uur later, was zijn levens draad afgesneden. Willem Johan Lente werd. na volbrachte ttudie aan het Seminarium der Rem. Broe- erschap, in 1902 beroepen te Oude-Wete- j en spoedig daarna, na eerst in het hu iselijk te zijn getreden, aanvaardde hij zijn [dienstwerk aldaar, na te zijn geïnstalleerd door dr. H. P. Schim van der Loeff, onze hoogvereerde vroegere predikant. I Hoewel de gemeente van Oudewetering irijn geheele hart had. heeft zijn dienstwerk |daar niet lang geduurd. Reeds in het begin ivan 1904 werd hij in deze gemeente tot pre- jdikant bi] de Rem. gemeente beroepen en op [13 Maart 1904 deed hij zijn intrede, met rede naar aanleiding van de woorden van Markus 428a „Vanzelf brengt de aarde vrucht voort", uit de gelijkenis van den Zaaier, daarbij verband leggende tus- schen de gemeente en den predikant. Hij had zijn gemeente lief en de leden der gemeente zagen hem gaarne. Zijn prediking kwam uit het hart en al waren er wellicht anderen, die hem overtroffen in redenaars talent. toch wist hij stichting te brengen en verdieping in het geloof. Zijn cathechesanten hadden hem lief, omdat hij was de ernstige, maar tegelijk de opgewekte dominéé, die nooit vergat, dat hij voor jonge mensche'n sprak en jonge men- fchen moest leeren. Wie dan ook. zooals ik, meermalen tegen woordig is geweest bij de aanneming van Izijn leerlingen, was verrast door de resul taten van zijn onderwijs. Wii kunnen ons niet denken onze be stuursvergaderingen zonder Lente, zonder die keurige en toch zoo aangename opge- Ixvekte leiding. Lente, die waardeering had poor ieders meening en wiens eigen mee ting zoo gaarne werd gehoord. In de gezinnen bij zijn huisbezoek zag jmen hem gaarne Steeds had hij een bemnc- Kigend woord voor hen, die daaraan be hoefte hadden: zijn hart had deernis met hen. die in nood of leed verkeerden en toch )ok weer vreugde met hen, wier levenslot voorspoedig was. Ik waag het niet Lente's leven te he- hchrijvpn als man en vader. Teder, die hem kende, wist van zijn huwelijksgeluk en van pe liefde voor zijn zoon. Wat was hij gelukkig toen wij hem na tfloop van zijn reisje kwamen gelukwen sen met zijn 25-jarig huwelijksfeest, dat froor bijna ieder in stilte was voorbijgegaan. Bngewijden wisten echler wel wat dit feest |onr heiden was geweest, een heerlijke, plijde herdenking van 25 gelukkige jaren. En nu stonden wij voor zijn aanstaand Jubileum als predikant bij onze gemeente. Uitdrukkelijk had hij ons verklaard zijn [jubileum als predikant in 1927 niet te wil len vieren maar zijn jubileum als Leidsch Toorganger op 13 Maart 1929 behoefde niet bngemerkt voorbij te gaan Dr. Lente had veel vrienden, zoowel in els buiten zijn kerkelijke gemeente. En geen [wonder. Hij was steeds de vriendelijke, be hulpzame man. wiens hulp nooit tevergeefs werd ingeroepen en die zoo gaarne gezien pWi rd om zijn optimistische tevcnsheschou- ■'J2- om zijn zoeken naar de heerlijke pblzijde van het leven. p nu is hij van ons heengegaan: wij fallen zijn vriendelijk gelaat niet meer zien, fan >tem niet meer hooren. I «aar hij ons zal blijven de herinnering F) één. die zijn gemeente en zijn gezin teihad. die heeft gegeven van het beste dat P hem was en die naar de mate van zijn J!nphten heeft voldaan aan zijn belofte op I® Januari 1904 voor zijn gemeente af- p'egd H Dominé Lente, wij zullen U niet ■ereelen Rust zacht. F. G. ROSIER. PROF. LORENTZ. In den toestand van prof. Lorentz'is nog weinig verandering gekomen. Gisteravond wa* hij minder gunstig, doch hedenmorgen was de patiënt, in vergelijking met gister avond, weer iets beter. CENTRALE OUDERRAAD TE LEIDEN. De aangekondigde 6e jaarvergadering van dezen Raad heeft gisteravond plaats gehad in het Trouwzaaltje van hel Stad huis, als ieder jaar door het gemeente bestuur welwillend ter beschikking gesteld. Het zaaltje bleek haast te klein voor de opgekomen afgevaardigden van de 24 aan gesloten oudercommissies. De voorzitter, de heer C.h. L. WaJdkotter, sprak be knopt weergegeven in zijn openingsrede het volgende. Deze vergadering zal staan in het teeken van het contact, door de Wet L. O. voor opgesteld als doel van de werking der com missies, het contact tusschen huis en school. Alle uitingen van de z.g. ouder beweging staan trouwens in hetzelfde tee ken. De wet spreekt van „goede verhou ding en samenwerking", de spraakmakende gemeente heeft er van gemaakt „contact' Zeer terecht. „Contact" is een kort en krachtig woord, gegrepen uit de electro- techniek, bij welker gratie de 20e-eeuwer leeft. De eigenlijke beteekenis wordt zoo levendig gevoeld. Contact beteekeni licht en dus leven; verbreking er van door kort sluiting of anderszins beteekent benau wende duisternis en.dood. Mochten wij steeds in staat zijn hel contact tusschen schoolouders en -onderwijzers te onder houden. Onbegrijpelijk is het dat er in het alge meen nog zoo weinig gevoeld wordt voor de saamhoorigheidsidee door den Wetgever gelanceerd. De doorsnee-ouder was niet zoo eenvoudig of hij begreep, dat het hem niet zoo gemakkelijk zou vallen binnen den schoolmuur te komen, waarlegen hij altijd aan den buitenkant had opgezien. De dooorsneê-onderwijzer van de groote stad begreep dat hij dien muur met hand en tand moest verdedigen. Het resultaat was dan ook gering. Als den muurwachter van de openbare school gevraagd zou worden: „Wachter» wat is er van den nacht?", dan zou hij, met de hand op 't hart, moeten antwoorden, als die wachter op Sion's mu ren uit Jezaja 21: „Wel is de morgen geko men doch de nacht wil maar niel wj- ken". De onderwijzer van het buurlschoollje worde niet te na gesproken: die heeft den ouderavond het middel tot het doel met beide handen aangegrepen om zijn school op hooger plan te brengen. De Centrale met zijn orgaan, het „Leidsch Ouderblad", doet al zijn best om art. 20 van 't jaar '20 met bijbehoorend Kon. Besi. 120 in en uitgevoerd te krijgen. Moge hij bij zijn lofwaardig streven rekenen op uw aller steun en medewerking. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd onder dank aan den opsteller, den secretaris, den heer J. W. Ilarting. Deze oogstte ook dank in voor zijn keurig en nauwkeurig jaarverslag, dat ge drukt zal worden en verspreid. Deze, aan de beurt van aftreding werd met algemeene stemmen, voor twee jaar herkozen. De stemming om (e voorzien in de vacatur^- J. W. van Hees. die moest aftreden, en zich n:et meer beschikbaar kon stellen, bracht in den Bestuursraad den heer II. van SIoo- ten Jr.. directeur van onze Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers, schooi- ouder voor de school-Aal markt. Het beleid van hef Bestuur en van de Redactie van het Orgaan werden goedge keurd. Een levendige gedachtenwisseling besloot den avond. De saamhoorigheid. bedoeid tusschen de werkers aan hetzelfde object: ons kind was nauwer aangevoeld; het vooropgezette contact was een ietsje inniger geworden, VEREENIGING TCT BEVORDERING DER BOUWKUNST TE LEIDEN. Aan de 215e tevens jaarvergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van een grooie serie Paasch-, Kerstmis- en Nieuwjaars brieven, zooals deze door onze jeugdige voorgangers in de jaren 1700—1850 aan hun ouders en verdere fami.ieieden werden arngetoden. Hierbij viel te bewonderen boe fijn de encadreeringen van die brieven warei geëtst en hoe fraai veie afbee.dingen waren uitgevoerd, veelal ontleend aan Brjbel- sche geschiedenis, doch ook vaak aan rjs- en kermisvermaak in onze oud-Hollandsche steden. De voorz., de heer J. A. Verhoog, opende aldus schrjjft ons de heer Fred. Wempe Sr. deze vergadering met een opwekkend wooro. Nadat de notulen waren goedgekeurd trad als spreker op de eere-voorzitter, de heer Jai. de Quack, architect-sierkunst naar te 's-Gravenhag<.tie tot onderwerp had ge kozen „Schoonheid in Schijn en Wezen". Spr. voerde de aanwezigen naar een oud stadje, dat als vernietigd ligt in de atmosfeer 1 van alom verjongde cultuur, met smalle singeigrachtjes en de daarom ringende be- boomde paden, aan 't polderland een „halt" toeroepend en een band vormend rond en om de complexen huizen en erven, die een goede tienduizend menschen huisvesting bieden. Een deel van de singelgracht, ver breed tot een haventje, houdt verband met de rivier, die benoorden het stadje van Oost naar West haar loop eeuw na eeuw volgt, en zoowaar niet verre van het on aanzienlijke spoorwegstationnetje een spoor- bru0 draagt van wijdsche vermaardheid! Nóg boogt het plaatsje op het bezit van een dreveu-complex met aanhoorig plantsoen, een typische markt met laat-Gotisch stad huis en binnenpoort, enkele kunstwaarde hebbende kerken, nogal wat opmerkelijke gevels en een druk pont-veer aan de rivier. Doch ook daar zijn de sigaren- en glas fabrieken, hoepelmakerijen, steenovens en een houtzagerij, plus de noodige warmoe- zeniei en tabakslanden. Beschouwt men elk der genoemde deelen ran het stadsdeel op zich zelf, dan zon men er niet zoo dadelijk een zeker „eigen schoon" aan toekennen; maar neemt men ze bij partijen en in onder ling verband, dan komt men tot de schoon heid van een klein stadsbeeld. Spr. vergeleek daarna het tegenwoordige provinciestadje met dat van een halve eeuw geleden. Thans na een halve eeuw, nu we ademen in geleerdheid en betweterij van allen kant wat bleef er van het „schoon", het ongekunsteld „zamelschoon" van al dat voorbije over? D< markt is de markt niet meer! Het stadhuis is zóó gekunsteld gerestaureerd, dat men geen Klinkenberg er bij zou kunnen roepen. Vlak bij de pronkpaa! staat thans een vermiljoen opdringerig ding: een ben zin e-pomp van een auto-zaak. De mooie deuren met bovenlichten zijn „verscbwünden". Er zijn winkels voor in de plaats gekomen. Een moderne visch- winkel, wit gemarme. d, wit-geschi derd, wit gepleisterd, alles wit-gewit als 't wit van eer gekookt schelvi^èhoog! Heel symboliek! Ter plaatse waar' voorheen de voerbakken stonden op een straattapijt van haverkorrels en broodresten, lokplaats voor héél het vogelen-hoir, spreiden thans wat zwano obeplekken zich uit, di6 men ontziet en ontwijkt uit liefde voor schoeisel en huiselijk vloerkleed. De schilderachtige boeken-zack van eertijds, waarin een sprookjeswereld van lokkend-allerlei den volke wierd geboden, is deftig gemoderniseerd, en de drukkerij is verhuisd naar een achterstraat en voorzien van een gevangenisgevel, waarin fel-roode ramei en deuren. De apotheek heeft haar slaapbollen gesacrifiëerd aan de latere in- zichtei der wetenschap! Wonder boven won der is de „gaper" gebleven, maar smadelijk grauw geschilderd. Een droevig lijk dus, waarin eertijds het leven ziedde van kar- raozÜE en groen en goud! De boerenspan- neljes, waarvoor de krom-genekte, wel doorvoede dravers, bespeurt men nog schaar- schelük. Overal puft en rammelt de motor, sireent de claxon en regeert 't zij de vracht- of luxe-auto. Verdwenen is het ,.g'n avond" van vroeger in den schemer op den landweg u gewijd, verdwenen met zooveel, waarin nog liefde en poëzie huisden. Verdwenen 'zijn de groenige deurkens en okere kozijntjes, de koperen deurknoppen en smeed-rjzeren stoep hekken. „Zoo was 't," zeide spreker en thans stareD de gevels u aan, waarop niets te lezen staat, naast de schreeuwerige reclame, dan de zucht tot het bizarre en de onmacht van d:n verwekker! Kleuren en kleuren doen „alsof. Nergens komen geluiden tot u, die spreken van een eigene cultureel© „schoonheid" Geen Van Lennep en Tergouw zullen hier naderen om symbolieken van vak of bedrijf in prent of beschrijving te brengen. De goegemeente van ons stedeke, waarin spr. ons rondleidde, als in een plek van smarte, heeft geenerlei verwantschap met bet „schijnschoon", haar heden veelal voor gezet. En zuchtend vroeg spr. zoo aan de oude pomp met de dolfijnen en mo numentaal silhouet: „Jij, die nog bleef, ondanks waterleiding, jij weet het wel, niet- waaf?" En zoo verdween in de laatste vijftig jaren al wat ,,'t deed", wat picturaal schoon bezat. En zoo nam de spreker dan rustig plaats voor hel oude koffiehuis daar op de markt van dat oude stadje. Daór nam ook plaats, laten wij zeggen, een vakgenoot, althans een man, die tee- keningen bij zich had en nu ontspon zich een amicaal gesprek tusschen spreker en zijn mede-bezoeker. En dat gesprek ging vonrai over „de kunst" in 't algemeen en de „schijnkunst" in 't bijzonder. Niet, dat de moderne idee dbso'uut werd weggecijferd, ach neen. Andere tijden brengen andere opvattingen, andere menschen hebben an dere gedachten over de ware schoonheid, doch dat die ultra^modernen menig veertje moesten laten, was te begrijpen. En al deec spr. het voorkomen, alsof die nieuwe kennis aan 't woord was, maar a! te goed begrepen de aandrcht'ge hoorders, dat wg hier wederom te doen hadden met een mee ning, een uiting van den heer De Quack i zelve, die zoo teergevoelig dat mooie oude naar voren kan brengen en daar het koel- i nuchtere van thans in schrille tegenstelling naast wist te plaatsen, 't Was moot Spreker eindigde met prachtige beelden te laten voelen het koel nuchtere van thans ui tegenstelling met de rijke, weldadige schoonheid van weleer. Een luid app.aus viel den geachten spr. ten deel en een bijzonder woord van hulde van den voorzitter was zeer op zijn plaats. Het jaarveis.ag van den secre.a.is mocht de bijzondere goedkeuring verwerven. De heer A. J. Turion, als penningmeester a. i., bracht verslag uit van de geldmiddelen, die op een batig saldo wijzen, terwijl de heer J. v. d. Voet, ook namens zijn con troleur, de heer Minderhout, verklaarde allee in de puntjes in orde ta hebben oe- vonden. De heeren J. A. Verhoog en Fred. A, Wempe Sr. werden als bestuursleden her benoemd. In de vacature van penningmeester, door vertrek van den heer Harmsen naar Utrecht, werd voorzien door de benoeming van den heer J. v. <L Voet. De plaatwerken en tijdschriften (1927) vonden gretig koopers en daarmede kwam het einde van deze jaarvergadering. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bfaoon. Ten slotte werden de aanwezigan nog vergast op een serie krijtschetsen op het zwarte bord, waaruit bleek, dat de eere-voorzitter zijn naam van sierkunstsnaar alle eer aandoet. Voorzitter, secretaris en anderen werden in enkele streken volkomen gelijkend weergegeven. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De eerste bijeenkomst in 1928 v. d. Afd. Leiden en Omslr. van bovenstaande Ver- eeniging, die in het Leidsche Volkshuis plaats had, werd geleid door de presidente, mevr. Kranenburg. Deze- zette de groote waarde van goed ingerichte bijeenkomsten uiteen. De secretaresse gaf een overzicht van den toestand bij den aanvang van 1928. Da Leidsche Afd. ondervindt van verschillende kanten belangstelling en sympathie, doch, zal het sociale werk voor de S. II. op bevre digende wijze worden behartigd wij den ken hier o.a. aan fin. steun voor liplezen; bij noodzakelijke beroepsverandering uit hoofde van slechthoorendheidvoor onder wijs aan S. H. kinderen, die niel op een doofslommenschool behooren. doch ook het onderwijs op de gewune scholen niel met vrucht kunnen volgen dan is toename van het aantal leden en stijving van de kas dringend noodig. Met dankbaarheid maakte het bestuur dan ook melding van een gift van f 100 van een stadgenoot. Zijn de bijeenkomsten op zich zelf een middel om de S. H. aan hun isolement te onttrekken, zij zullen naast hetgeen zij verder beoogen, van tijd tot tijd laten zien. hoe het een of ander handwerk bijzonder geschikt is, om den S. H. tot liefhebberij of middel tot verdienste te worden. Zoo had ditmaal mej. R v. d. Heyden een keurcolleclie weefwerk tentoongesteld, benevens verschillende weeftoestellen. waarop door een harer leerlingen werd ge werkt. Het smaakvolle weefwerk, in allerlei vor men van verbruiksvoorwerpen aanwezig, wekte terecht veel belangstelling. Het Centraal Magazijn van hoorninstru menten, uitgegaan van de Ver., was verte genwoordigd door een groot aantal instru menten en wie het wenschle, was in de ge legenheid, deze op de bijeenkomst te be proeven. Van verschillende propaganda- artikelcn der Ver., die tot slijving der alge meene kas ten verkoop aanwezig waren, werd door de ijverige verkoopster heel wat verkocht. Mej. Driessen gaf op verzoek weder een demonstratie in liplezen. het zoo bij uilstek geschikte hulpmiddel tot verslaan voor de S. H. Een groote opkomst getuigde weer van belangstelling onder de leden. Ieder S. II. komt op de bijeenkomsten met zijn eigen, individueel leed om zijn slechthoorendheid. doch men voelt, hoe er naar wordt ge streefd. eikaars lasten te helpen dragen en hoe wordt gezocht naar de middelen, om den S. H., ondanks zijn gebrek, tot een valiede mensch Ie maken. Mooie tulpen, door een vriendelijken gever uit Lisse gezonden, versierden de zaal. HET TASTBARE NUT DER SOCIALE VERZEKERING. Nu "de Invaliditeitswet een achttal jaren in werking is geweest, moge hier volgend overzicht doen zien tot welken omvang het aantal en de bedragen der krachlens die wet uitgekeerde renten zijn geklommen. Volgens den stand op 1 Januari 1928 wor den jaarlijks uitgekeerd in het gebied van dpn Raad van Arbeid te Leiden: 729 Invalidileitsrenten f 119.927 1923 Ouderdomsrenten 285 428 282 Weduwenrenfen 49 876 321 Weezenrenten 58.785 Totaal 514.016 BINNENLAND. De plannen voor de huldiging van de Koningin-Moeder. (Binnenland, 2e Blad). Ingesteld is een commissie van onderzoek naar de wenschelijkheid van werkloosheids verzekering voor overheidspersoneel. (Bin nenland, 2e Blad). Tragisch verdrinkingsongeval te Haar lemmermeer. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Ook een Dnitsch memorandum over veiligheid en arbitrage. (Buitenl. Ie Blad). Verwarde politieke toestand in Dnitsch- land. (Buitenland, 1ste Blad). Herrie in den Dnitschen Rijksdag. Bijna wordt men handgemeen. (Buitenl., Ie Blad). Voor alle Raden te zamen zijn die be dragen: 19476 Invalidileitsrenten 3.234.695 63179 Ouderdomsrenten 9.404 824 9382 Weduwenrenten 1.656.746 9730 Weezenrenten 1.778.490 Totaal 16074.755 Bovendien werden tot op 1 Januari 1.1. 23497 personen voor rekening van het Invaliditeitsfonds behandeld of verpleegd, waarvan alleen in hel gebied van den Raai van Arbeid te Leiden 695 verzekerden. Deze cijfers bewijzen voldoende het groote nut van de Sociale Verzekering. HET TWEEDE LUSTRUM VAN HET SELSKIP „FRYSLAN". Blijkens een advertentie in ons blad van Donderdag, zal ds. L. Bonga, Zondag avond in de Doopsgezinde Kerk een gods dienstoefening in de Friesche taal leiden. Met deze samenkomst opent de vereeni- ging van Friezen in onze stad ('t Selskip „Fryslan") de viering van haar tweede lustrum. Deze samenkomst is ook toegankelijk voor niet-leden. Velen, ook buiten Leiden (wij noemen o.a. prof. dr. Casimir, uit Den Haag) gaven daartoe reeds het voor nemen aan het bestuur te kennen. Men hoopt door deze bijeenkomst wij ding te geven aan deze herdenking der bloeiende vereeniging. Dinsdag 31 Januari zal uitsluitend voor de leden en genoodigden een gezelligen avond worden gegeven in de Oranjezalen van „De Harmonie waarin de voorzitter een herdenkingsrede zal houden, terwijl eindelijk op Zaterdagavond 4 Februari een feestelijke bijeenkomst zal plaats hebben in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal, waar o.a. zal opgevoerd worden een bekend tooneolstuk in vier bedrijven, getiteld „Hillich Honk" (Heilige plaats). NOG MEER VOOR DE 70.000ste. De banketbakkerij W. F. van der Reyden Jr., Nieuwe Rijn 43 deelt ons mede het voornemen te koesteren de 70.000ste Lei- denaar eveneens een geschenk aan te bie den. DE BIOSCOPEN. De directie van het Casino-theater toont deze week weer dat zij weet wat zij moet brengen om het publiek te amuseeren. Het weeknieuws is goed verzorgd en brengt o m. het feestelijk binnenhalen en de huldiging van Holland's helden ter zee. de redders van de passagiers en bemanning der „Princi- pessa Mafalda". De eerste hoofdfilm is de Paramount Comedie „De Tuin der Vreugde", waarin Bettv Compson op uitnemende wijze de hoofdrol vervult. Het is een spannende film waarin de bekoorlijke actrice schitterend spel te zien geeft. Zij heeft daartoe in deze rolprent, waarvan het scenario boeiend is, ook ruimschoots gelegenheid. De tweede hoofdfilm is getiteld „Gino Ga- dari, de groote onbekende", met Luciano Albertini in de hoofdrol. Het is opvallend, wanneer men denkt aan een sensatiefilm, dat men ook aan boksen worstelen of iets dergelijks denkt. Deze film maakt daarop een zeer gunstige uitzondering. Het spel in deze film is werkelijk hoogstaand en als Gino. om een aardig meisje te redden, dat hem niet ander® heeft gedaan dan ondank baar behandelen, de gevaarlijkste en onge looflijkst»1 klimpartijen over daken, hekken, rotsen, in auto's en op «chepen uitvoert, dan valt hol direct op. dat alles zoo regelmatig en ordelijk uitgevoerd wordt al komen er

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1