RADIO-PROGRAMMA DE F0NDSENMARKT. RADIONIEUWS. VRAGENRUBRIEK. 86. Kg3 de4: 37. Ta8: e8 88. Ld Tel 39. Lh2 Thl 40. Ta2 Ld3 41. Kf4 e2 42. Lg3 elD 43. Lel: Tel: opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. Den heer v, d. L. Na. Dbl kan bijv. e2 in probleem Cauveren. VOOR ZONDAG 29 JANUARL Hilversum, 1060 M. 9.30: VARA. Uit zending van de bijeenkomst ter herdenking van de Spoorwegstaking van 1903, te houden door het Hoofdbestuur van de Nederl. Verg. van Spoor- en Tramwegpersoneel in de groote zaal van het N.V Huis te Utrecht. Medewerkenden: De Gem. Zangverg. „De Stem" te Utrecht. Dirigent Hendrik Altrink. Hugo de Groot- viool, Wim Wyle, cello. Fred Wolfers, piano. Ru Mulder, voordracht. Her denkingsrede van den heer P. Moltmaker, voorzitter van de Nederl Verg van Spoor- en Tramwegpersoneel en lid van de Eerste Kamer. Programma: la. Aan de Strijders, Otto de Nobel. c. Slrijdmarsch der Arbeiders H. J. Heeeraat. 2. Legende, Wieniawaki (viool) 3. Air Jean Huré (cello). 4. Serénade, Widor (trio). 6a Eenheid, S. Bonn. b. de Locomotie'fstoker, S. Bonn. c. Opgang, A v. Collem. d. Het lied van den machinist, C. Adama van Scheltema. c. De Daad, C Ada- ma van Scheltema (voordracht). 6a. Le Cygne, G. Saint Saëns (cello) b. Gavotte, Poppy (cello). 7a Mitternachtsglocken, Heu- berger-Kreisler (viool), b. Obertass (Mazurka) Wieniawski (viool). Rede van den Heer P. Moltmaker Onderwerp: ,,De beteekenis van 1903". 8 Serenade, Moskowski (trio). 9. Nocturne. Chopin-Sarasate (viool). 10. Het verhaal van Radom uit „De Opstandelingen" van Henriette Roland Holst (voordracht). 11a. Adoration, Filipucci (Trio), b. Ballet Sylvia, Delibes-Alder (Trio). 12a Morgenrood Otto de Nobel. b. De Internationale, de GeyteT 12.301.40: Lunchmuziek door het orkest o. 1. v. Is Trytel 1.404.30: Beethoven- en Schubert-programma. Bij zondere kamermuziek-uitvoering. W. Ravelli bas. Sam Swaap viool. Adolphe Poth, viool. J. Devert, alt Ch. v. Isterdael, cello. Th. Kneifer, contra-bas A Wit, clarinet J. Poons, fagot P. Veenstra, hoorn, J. R Grave- lotte, piano. Inleiding door Henri de Groot, musicoloog te 's-Gravenhage 4.306.15: Concert door het Omroep-orkest 6.30: VPRO-uilzending uit de Remonstrantsche Kerk te Utrecht. Jeugddagviering. Mej. Dr. Bruining: De Jeugdbeweging. Ds. J. de Koning: Het werk van de Jeugdbeweging. A. J. v. Leusen: Onze Kampen. Koor van V.C.J. B'ers. Mej Wegerif. Ds. P. Vis: Doopsgezinde Jeugdbeweging. 8.00: PeTS- ber. en sportuitslagen 8.10: Symphonie- concert door het orkest van de Haarlemsche Orkestvereeniging, o. 1. v. Ed. v. Beinum. Mia Peltenburg, Sopraan. Huizen. 1950 M. 8.30—9.30: N. C. R. V. Morgenwijding De1 Morgenwijding zal geleid worden door Ds. Jhr. J L. Marlens van Se- venhoven, Herv. Predikant te Utrecht. De liederen zullen gezongen worden door het Chr. Radio-Koor o. 1. v. den heer J H. Smit Duyzendkunst 10.00: KRO. Uitzending van den Hoogdienst uit de St. Michaelskerk, Nieuwstraat Zwolle, m. m. v. het zangkoor der kerk. o. 1. v. den heer Cor Ponten. Or ganist is de heer Cor Ponten. Gezongen wordt dj Missa in honorem B. M. V. de Loreto: 4-slemmig gemengd koor en orgel van V. Goller De Predikatie zal gehouden worden door Kapelaan J. A. G. Mets. Onder werp: „Wat zijt gij bevreesd kleingeloo- vigen?" naar aanl. van Mattheus VIII 26. 12.301.30: Lunchmuziek door het Trio van Caté Restaurant Winkels 1.302.15: Godsdienstonderricht voor ouderen door den heer D. Bont, pr. leeraar Semenarie Hage- veld, Heemstede (K. R. O.) 2.304.00. Artis-Programma 4.00—6.00: Ziekenuur- tje door den heer A. Scheermakers, pr. van het Semenarie''Ypelaar (KRO.) 6.20: NCRV. Kerkdienst uit de Gereformeerde Kerk H.V. te Haarlem. Voorganger: Ds. P. A. E. Sillevis Smit, Ger. Predikant H.V. aldaar 7.308.00: KRO. Bijbel-exegese door Prof. Dr R. Jansen O P. van de Keizer Karei Universiteit te Nijmegen 8 00: Con certavond m. m. v. mejuffrouw Louise Wijn gaarden, viool; mejuffrouw Frouwe Boom gaard, piano en het KRO-orkest, o. 1. v. Martin van de Ende Spr. Dr. A. G. A. Hof man, uit Gouda Onderwerp: De genezingen van Christus, zooals in de H. Evangeliëün verhaald 10.30: KRO. Persberichten 10 45: KRO. Epiloog o. l.v. den heer Jos H. Pickkerrs. Daventry, 1600 M 3.50: Concert Orkest en R Morton, sopraan. R. Burnett, bariton 5.405.50: Vertellingen u h. Oude Testa ment 8.20: Studio-Kerkdienst 9.05: Lie'fdadigheidsoproep 9.10: Nieuwsber. 9.25: Albert Sandler en z'n orkest. O. Kavann alt 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20: Religieuse muziek. Koorzang en preek I.05: Orkestconcert 4505.50: De Ho monyms Jazz 8.35: Circus 9.0511.20. Dansmuziek. Langen berg, 469 M 8.209.20: Mor- gehwijdin" 12 201.50 Orkestconcert 3.20—3.50: Pianosonaten van Beethoven 4.505.20: Vocaal kwartet en zithermuziek 7.00—725: Dansles 7.35: Richard Wagner-avond Daarna tot 11.20: Dansmuz. Königswusterhau9en, 1250 M. (Zee9en) 8.20: Morgenwijding 10.50: „Typogra- pbia"-koorconoert 4.505 20- Orkestcon cert 7.50- Vroolijke operamuziek Orkest en C. Bronsgeest, bariton 9.6011.50: Dansmuziek. Hamburg. 395 M. 8 35: Morgenwijding 10 50 Orkestconcert 12 35- Concert 1.35' Orkestconcert 450: Orkest- en so listenconcert 7.20: „Lieder ohne Worte". Brussel 509 M. 3 205.20* Concert. Strijkkwartet 8.3510.35: Orkestconcert. RECLAME. VOOR MAANDAG 30 JANUARL Hilversum (1060 M.). 12 u.: Politieber. 12.35—2 uur: Lunchmuziek door het Radio-Trio. 4.405.50: Kinderuurtje o. 1. v. Mevr. Ant. v. Dijk 67.15. Diner- muziek door het Radio-Trio. 7.157.45: Engelsche les voor beginners. 7.46: Po litieber. 8 uur: „De Bruiloft van Jean- nelte", opera-comique in 1 bedr. van Massé. Jean, jonge boer, Jules Mófes; Jeanette, jonge boerin, Henr. Sala; Thomas, vriend van Jean, Ed. v. d. Ploeg; KI. Pieter, neef van Jeannette, v. Beek Ristjauw. In de pauze Lezing door E. L. Musquetaire: De groote vluchten in 1927. Daarna „De Klompen polka", opera-comique in 1 bedr. van Var- ney. Belocil, schoenmaker, Jules Moes; Rougeot, klompenmaker, Ed. v. d. Ploeg; Doucette, jonge boerin, Betty v. d. Bosch Schmidt; Tamponne, houthakster, A. van BeekRistjauw. Orkest o. 1. v. Nico Treep. Regie L. Roberts. Daarna persber. Huizen (1840 M.), na 6 uur 1950 M. 12.301.30: N. C. R. V., Orgelconcert door den heer C. Ruiter, organist der Chr. Ger. Kerk te Bussum. 45 uur, N. C. R. V., Ziekenuurtje N. C. R. V. te leiden door ds. G. Laarman, Ger. Pred. te Hilversum. 6.15—7 uur, N. C. R. V., Spreker N. C. R. V. Vijfde causerie van ds. Jac. van Nes, Ger. Pred te Den Haag, over: „Geestelijke stroo mingen onder de Joden". 77.30, N. C. R. V., N. D. O. Uitzending Instituut „Schroe- vers". Cursus Engelsche conversatie voor gevorderden. 7.308 uur, N. C. R. V., Spreker N. C. R. V. de heer J. H. G. Bley, Amsterdam. Onderwerp; „De zang der Ge meente". 8 uur: N. C. R. V., Concert. Spreker de heer K. Kraak Steemann, secr- taris van den Nederlandschen Bond van Autobusdienstondernemers. Onderwerp: Iets uit het autobusbedrijf in ons land". Muzi kale medewerkinq verleenen: mej. Fried. Mooy, sopraan, Amsterdam; mej. Henny Siedenburg, alt, Bussum: de heer H. A. Yke- lenstam, viool, Amsterdam; de heer Jan Vogel, piano, Amsterdam. Vierde avond der Liederencyclus Duitsche componisten. Daventry (1600 M.). 10.35: Kerkdienst. 11.20: Daventry-kwartet en solisten (viool, sopraan, bariton). 1.20—2.20; Orgelconcert. 2.50: Causerie. 3.20: Concert. 3.25: Voorlezing. 3.40: Con cert. 3.50: W. S. Bryan, bariton met piano. 4.20: Orkestconcert. 5.20: Huis- houdpraatje. 6.35: l(inderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Liter, critiek. 7.35: Moderne Fransche pianomuziek. 7.45: Fransche causerie. 8.05: F. Holding, sopraan. 8.20: Een debat. 9.20: Nieuwsber. 9.40: „The Lilac Domino", operette in 3 acten. Orkest, koos en soli. 11.2012 20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.). 12.502.10: Orkestconcert4—5 uur: Literaire en muzik. matinee. 8.5011.20: Selectie van „Mlle Nitouche", operette van Hervé. Langenberg (469 M.) 12.251.50: Orkestconcert. 5.206.20: Kamermuziek, en M. Otto, bariton. 7.35: „Martha", opera in 4 acten van Flotow. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen (1250 M.) (Zeesen). 11.207.05: Lezingen en lessen. 7.50: Concert. Orkest, koor en J. Plaut, declama tie. 9.6011.50: Dansmuziek. Kapelle Meinhardt Hamburg (395 M.j. 6.15: Vroolijk con cert. 6.20: Orkestconcert. 8.20: Ka mermuziek. Het Hamburger strijkkwartet. 10.50: Sluiten. Brussel (509 M.). 6.20—6.20: Trio concert. 8.35: Vocaal concert 8.60 11.85: Orkestconcert DE NEDERLANDSCHE OMROEP OP DE KORTE GOLF7 Het was reeds eenigen tijd bekend dat Huizen tengevolge van de ondervonden storingen op de 1840 M. golf-proeven ging doell op 400 M Naar wij vernemen hebben ook een paar andere omroepvereenigingen van den Minister van Waterstaat toezegging gekregen voor een zendvergunning op de korte-golf. Indien de proeven slagen zal de Neder- landsche Omroep dus van de lange-golf verdwijnen. Dat de Nederlandsche luis teraars er mede vooruit gaan meenen wij te moeten betwijfelen. „NATIONALE AVONDEN" IN 1928. Ook dit jaar zullen z.g. „Nationale- Avonden" gehouden worden in den omroep. Alle Europeesche omroepstations zenden dan een bepaald programma uit samengesteld uit de werken van componisten en schrijvers van één land. Als eerste komt op 12 Februari een Zweedsche avond, in Maart een Belgi sche, in April een Italiaansche, in Mei een Nederlandsche, in Juni een Deen- sche, in September een Zwitsersche in Oc tober een Hongaarsche, in November een Poolsche en in December een Finsche. EEN RADIO-CONFERENTIE IN PRAAG. Maandag 13 Februari vindt in Praag een conferentie plaats van de Europeesche om- roep-organisaties. De te behandelen punten zijn van juridischen en technischen aard. Behalve de programma-uitwisseling komt ook de beeld-omroep die niet zoo ver meer van practische uitvoering af is ter sprake. RADIO-OMROEP OP IJSLAND. IJsland bezit reeds jaren haar omroep- station dat in Reykjavik gevestigd is en op een golflengte van 333 M. werkt. Thans is een 2e station in Akureyri geopend. Het werkt met een golflengte van 192 M. DB EUROPEESCHE OMROEP DEZE WEEK. Frankfurt (429 M.) Woensdag 1 Febr. (5.50) „Der Rosenkavalier", van Richard Strauss. Donderdag 2 Febr. (7.20) „Wenn der junge Wein blüht', (Als de jonge wijn bloeit), klucht van Bjömsljerne Björnson. Leipzig (336 M.) Woensdag 1 Febr. (7.35) Fransche operamuziek door het Leipziger Symphonie-orkest. Weenen (517 en 577 M.) Zaterdag 4 Febr. (6.50) Werken van Johann S uÓ3 door de „Wiener Philharmoniker". Munchen (303 M.) Dinsdag 31 Jan (6.50) „Tosca" opera van Puccini. Kalundborg (1153 M.) Maandag 30 Jan. (7.20) „Armide", opera in 6 acten van C. W. v Gluck. Königsbergen (330 MJ Zaterdag 4 Febr. (7.20) „Carmen", Bizet. DE OPERA-UITZENDINGEN VAN TOULOUSE. Toulouse, een van de beste Fransche stations, ondervond veel tegenwerking van de Fransche Posterijen en kreeg zoodoende geen lijn ter beschikking om de Ope'ra aldaar te verbinden met het zendstation. Het gevolg is geweest dal in het operagebouw een minia tuurzender werd opgesteld die net voldoende energie bezit om ontvangst op het zend station le' geven Vandaar komt de ontvangen telefonie via versterkers in den microfoon en wordt het uitgezonden. Behalve de kostenbesparing komt de uit zending beter over dan via een telefoonlijn, aldus dubbel voordeel en origineel. 100.000 NIEUWE LUISTERAARS. December was voor de B. B C een „goede" maand. Niet minder dan 100.000 nieuwe luisleraars hebben zich in December aangemeld Indien Januari een overeen komend cijfer geefl zal Engeland 2 1/2 mil- lioen luisteraars hebben. Op de valutamarkt is gedurende de jongste berichlperiode de omvang van zaken ■beperkt gebleven, evenals de koersverschil len. Naar verluidde zou de Fransche regee ring na de verkiezingen overgaan lol sta bilisatie van den frank en tol herstel van den gouden standaard, met de toevoeging dat deze stabilisatie zal geschieden op 1/5 der oorspronkelijke waarde. Naar onze munt gerekend zou zulks uitkomen op 9.6 cent, dus lager dan de tegenwoordige noteering. Officieel is overigens genoemd bericht niet. De jongste week bracht ons verder de dis conto-verhooging van de Federal Reserve bank van Chicago. In bankkringen wordt geloofd, dat de verhooging van het disconto in Chicago een onmiddellijke verhooging van het disconto in New-York voorspelt. Men gaf er zich rekenschap van, dat, toen in September j.l. het disconto le Chicago verlaagd werd van 4 tot S'/> pet., dit ge schiedde op initiatief van den Federal Board tegen hel protest in van de directie, der bank in Chicago. Sindsdien is de 'samen stelling van den Federal Reserve Board ge wijzigd en de credietsiluatie in Chicago, waar de handel een sterke herleving ver toont, rechtvaardigt zelfs minder dan in September, een laag disconto. De huidige Federal Reserve Board deelt, naar verluidt, de inzichten van de directie der bank in Chicago, dat het initiatief voor wijziging in hel disconto van de banked zelf moet komen en niet van den Reserve Board. De Federal Reserve banken in Chicago en New-York hebbed in de laatste paar we ken dezelfde politiek gevolgd, door het ver- koopen van een gedeelte van hun regee- ringsobligaties in portefeuille, doch in New- York is de uitbreiding van het zakenleven langzamer geweest dan in Chicago, zoodat er tot dusver in New-York minder reden Is dan in Chicago om de regeling van de cre- dietsituaiie door verkoopen van regee- ringsobligaties aan le vullen met verhoo ging van hel disconto, tenzij het doel mocht zijn de voor speculatie beschikbare midde len le beperken. In bankierskringen ver wacht men ook dat er een wijziging zal plaats hebben in het disconto van enkele andere Federal Reserve banken, voordat het disconto in New-Yoork verhoogd wordt. De „Times" ziel in de verhooging van het disconto van de Federale Reservebank te Chicago van 3l/> tot 4 pet. een eerste aan wijzing, dat de Amerikaansche financieele autoriteiten uit de positie van de geldmarkt de conclusie getrokken hebben, dat een hoo- ger disconto gewenscht is. De „Times" ver wacht, dat ook de andere Reserve Banken dit voorbeeld vroeger of later zullen volgen. De geldkoers te Londen was deze week uit gesproken vaster, daar de vooruitzichten van goedkooper geld voor een groot deel af hankelijk zijn van het verloop op de Ame rikaansche geldmarkt. De kans op een ver laging van het Engelsche disconto is, zegt de „Times'voor het oogenblik althans ver- dwenen, hoewel zij een verlaging van het Engelsche disconto wenschelijk acht. Wel zijn er aanwijzigingen, dat de vraag naar crediet door de banken het maximum be reikt heeft Wel is de laatste weekstaat van de Bank of England gunstiger dan sinds langen tijd en wel schijnt de toevloed van Amerikaansche saldi niet te verminderen, doch de voorbereidende maatregelen om de schalkistbiljelten van 1 en 10/door bil jetten van de Bank of England te vervan. gen, doen die factoren len gunste van een verlaging teniet Bovendien zal een lagere rentosland te Londen een groot deel van het Amerikaansche en Fransche vlottende ka pitaal, dat nu in Londen belegd is, doen wegvloeien, waardoor de geheele situatie zou veranderen temeer, daar er, naar ver- waoht wordt, dit voorjaar voor handels doeleinden 'groole bedragen naar Amerika moeten worden overgemaakt. De voorzitters van twee groote Londen- sche banken hebben zich in de afgeloopen dagen in optimistische termen uitgelaten over de vooruitzichten voor den Engelschen handel. Op de jaarlijksche vergadering van aandeelhouders der Westminster Bank ver klaarde de president, Mr. Tenant, dat „vol gens hen, die het best in staat zijn hier over te oordeelen, de economische bedrijvig heid van het land op hel oogenblik grooler is dan in eenig jaar na den oorlog en waar schijnlijk zelfs ook grooler dan in 1913". Dat Engeland nog over voldoende veer kracht op economisch gebied beschikt, blijkt reeds uit het snelle en aanhoudende herstel dat op de inzinking in 1926 is ge volgd. De economisten zijn eenstemmig van oordeel, dat Engeland meer uitgeef! dan vóór den oorlog. Het volk wordt beier ge voed en gekleed en de automobiel is zelfs niet langer een luxe, die alleen voor de rijken bereikbaar is. In zooverre deze groo- lere consumptie een teeken is van een hoo- geren levensstandaard, groolere gezondheid 6n vermeerderde efficiency, moet zij met vreugde worden begroet. Bovendien zijn in de periode van snelle veranderingen, welke hel land op hel oogen blik doormaakt, vele goederen, die vroeger als luxe-voorwerpen werden beschouwd, ge heel of althans voor een deel lot levens behoefte geworden, wat te danken is aan de uitvindingen op wetenschappelijk gebied en aan de massa-productie, kir. Tenant wees hierbij op de kunslzijde, welk product, een vrucht van wetenschappelijk onderzoek, door ma9sa-productie steeds goedkooper wordl voortgebracht en hierdoor in het be reik van steeds breedere lagen der bevol king komt. Trots de uitbreiding, welke de fabricage heefl ondergaan, overtreft de vraag naar kunstzijde nog steeds de pro ductie. Mr. Tenant waardeerde in tegenstelling met Mc Kenna ten zeerste de voordooien van de toenemende samenwerking tusschen de verschillende circulatiebanken en meen de, dat het mettertijd mogelijk zal zijn do moeilijkheden, die de geldmarkt van de seizoenswisseling ondervindt e® die in het verleden voor het bedrijfsleven hebben op geleverd, tot een minimum te verminderen. Een zelfde geluid liet Sir Harry Goschen op de algemeene vergadering van aandeel houders der National Provincial Bank hoe ren. Deze spr. wees er op, dat de theaters, bioscopen en andere plaatsen van vermaak avond aan avond gevuld zjjn met een pu bliek, dat kennelijk zeer welvarend is. De detailzaken zijn neg nooit zoo aantrekke lijk geweest en hebben nog nimmer op een zoo goede clientèle kunnen bogen als op het oogenblik. Met vertrouwen kan wor den aangenomen, dat de levensstandaard ge stegen is, hetgeen een vermeerdering der consumptie met zich medebrengt, waaruit de conclusie getrokken kan worden, dat ook de inkomsten zijn toegenomen. In het afgeloopen jaar heeft het publiek voor 317 millioen pond sterling op nieuwe inschrij vingen, zoowel voor industrieele als voor andere doeleinden, ingeteekend. Van dit bedrag was niet minder dan 55 millioen pond sterling voor het buitenland bestemd. Deze cijfers toonen, dat de be sparingen weer gaan toenemen. Spr. meende teekenen te zien, dat het getijde eindelijk is gekeerd en dat Engeland langzaam aan een beteren tijd tegemoet gaat. 20 Jan. 27 Jan. Londen 12.08 5/16 12.0S3/8 Eerlijn 59.061/2 59.08 Parijs 9.741/4 9.741/2 Brussel (Belga's) 34.541/2 34.531,2 New-York 2.477/8 2.477,8 Wat de locale fondsenmarkt betreft, valt er niet veel bijzonders van de beurs te vertellen. Noch de beroepshandel, noch het publiek stelden eenig belang in de markt, zoodat deze nagenoeg zonder zaken verliep, terwijl er onder deze omstandigheid van een bepaalde stemming eigenlijk geen sprake kon zijn. Voorts zijn het voornamelijk de prijs ontwikkeling op de productenmarkt, alsmede do onzekerheid ten aanzien van de positie der New-Yorksche beurs, die het publiek er van terughouden iets te ondernemen. Het, zijn dan ook minder de positie van de geldmarkt en de onzekerheid met het oog op een mogelijke discontoverlaging die den toestand beheerschen. Deze factoren schijnen voor het oogenblik niet meer van veel invloed op de markt te zijn. De technische positie van de beurs is van dien aard, dat, indien de producten- prijzen zouden meewerken, zich zeer waar schijnlijk meer vraag zou ontwikkelen. Maar, zooals gezegd, het ontbreekt de markt van dien kant aan stimulans. Slechts in enkele hoeken viel er dan ook eenige levendigheid te bespeuren en werden vooral aandeelen Jurgens en Margarine Unie levendig verhandeld. Overigens had do markt echter een zeer onbeduidend verloop. Naar het schijnt, bestond er voor de Jurgens- aandeelen weer vraag voor rekening ran Londen, welke tamelijk groote verhoudin gen zelfs aannam, zoodat het begin tamelp hooger was, terwijl in het verdere verloop de koers nog 4 5 5 pet. kern monteeren. Ook Margarine Unies werden druk ver handeld op een belangrijk hooger niveau. Ook in Algem. Exploraties vonden nog ruime omzetten plaats, waarbij eveneens de stemming tamelijk vast bleet. Voorts werden ook aandeelen Koninklpe levendig verhandeld. Van de zijde van ons publiek bestond er voer dit fonds aan.aj. kelp weer vrq groot aanbod, maar aQea werd geraakkelp opgenomen, zoodat nader hand de koers zelfs nog iets kon verbeter^ Overigens was het evenwel overal stil. Ia Rubberaandeelen bqv. stond de handel un goed als geheel stil, desniettemin was i» stemming toch tamelp vast, vermoed-ljt een gevolg van de omstandigheid, dat de Londensche rubbervoorraden ditmaal een kl&ine afneming aanwezen, n.l van ca. 75 ton. Tabaksaandeelen gemoten ook slechts wé- nig attentie. Toch was ook hier de stemming vast, voornamelijk voor Senembah's, welk». belangrp konden monteeren. Ook oude Deli s waren hooger. Snikeraandeclen voor H. V, A.'s op ongeveer vorige prijzee, doch met zeer kalmen handel. Enkele in courante soorten waren iets flauwer. Van binnenlandsche industrieele aandeelen waren i Fhilipswaarden goed prphoudend. daaren tegen waren kunstzijde-aandeelen algemeen iets lager, echter bij beperkte omzetten, I Overigens kon in de suikerafdeeling mor het meerendeel eenig herstel worden je- boekt als gevolg van den iets verbeterdes termijnprps te New-York. Het decreet ii I do beperking van den Cuba-oogst tot 4 I millioen is nu metterdaad geteekend. Tns- schen Tsjecho-Slowakjje, Polen en Duitsch- lar,( schijnt voorts overeenstemming te zijn bereikt aangaande de contingenteering vnn hun suikeruitvoer. In den scbeepvaarthoek had weder vrij levendige handel plaats in aand. en claims Ned. Scheepvaart Unie. De gunstige stemming hield blpbaar ver band met de mededeeling in het prospectus dat de resultaten over 1927 zeer bevre digend zijn geweeet en dat een dividend in het vooruitzicht wordt gesteld van ruin 12 pet. tegen 11.40 pet. vorige jaar. In de afgeloopen week had hier de in troductie plaats ran aand. Hydro de li Cère. Uit Parp wordt gemeld, dat stemming voor dit fonds vast was en di kcers zich ca. 10 pot. hooger stelde. Van Diversen waren Paruanen vast es_ Comp. Ind. dn Liège zelfB willig en i veer 35 punten hooger. Amerikaansche shares verlaten. Geld op crel. 41/* na 4 pet. Fart. disconto 4i/i3/8. 6 pCt. Nederland 1922 5 pCt Nederland 1918 4'/> pCt Nederland 1916 4'/» pCt, Oost IndiS 1926a'B Amsterdamsehe Bank Koloniale Bank Cert Ned Handel-Mij. Holl Kunstznde Ned Kunslzijde Maekubee Jurzens crew aand. Philips Gloeilampen Redianz Lebong Sinzltep Tin Kon Petroleum Amsterdam Rubber He9?a Rubher Holland-A meri ka-Lijn Nederl Seheepvnerl Unie Sloomv Mij. „Nederland Cultuur Mij Vorstenlanden Handelsver Amsterdam Arend«hurg Tabak Mij. Deli Mij Senemhah Tabak» Mij. Cert. Union Pacific G, W., texL. Uw aanslag is juist». L. v. A., te L Ten kantore van te Ontvanger is gehandeld overeenkomstig bepalingen der wet. 1 Deo. 1927 was de slag vervallen, en kon de Ontvanger trt vervolging overgaan. IndieD u de aann^ ning niet ontvangen hebt, moet u zich be klagen bij de Post. L. S. v. L., te Z. Mgt de belastinf van Zwammetrdam en AlpheD zijn wij bekend. Uw zoon zal ook foren&enbelastte moeten betalen. C. D. J. J. Uw aanslag bedrag f 66.01. J. v. S., te A. Tot onzen spijt zijn ook met de gemeentebelasting van of woonplaats niet bekend. Abonné v. d. K. Uw aanslag is juiji Vermoedelijk bent u ook nog een foreus# aanslag te wachtene, doch dan krijgt t ambtshalve afschrijving op den eerste aanslag te wachten, doch dan krijgt kunt onderhouden zijn wii voIkomeD met' eens, doch een gehuwd persoon kan er ntf minder zijn vrouw van onderhouden, voor ook slechts f 200 meer wordt trokken. A. de B., te K. a. Z. Op uw uiteenloopende vragen dienen de volgen^ antwoorden: a. Voor uw schurftige P<j* den dierenarts raadplegen en zorgen zij niet in aanraking komt met andere ten en honden, teneinde besmetting voorkomen, b. De kaal en ruw gewond beenkappen inwrijveD met lederwas. door kunt ge ze althans wel wat opfc0^ pen. c. Als het echtpaar in gemeen^ van goederen is getrouwd en er bef1' geen uiterste wilsbeschikking, dan erft 20 Jan. 27 Ju 105% 106 102 10ï!f 100%. 101% 98^ 98% 186 187 26/14 269y 1737* 171 158 16Si 426 419 129% 126 2COH 269Ü 581h 580 146 440 440 330?* 338 316M 314»f 430H 446% 87'j 83H 193J* 193 180 179 8001* 794H 679 462H 466 505^ 507 187 het overlijden van den aian de vrou* helft van het vermogen De andere gaat naar de familie van den overl^'- man.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14