68s" Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 25 Januari 1928 Derde Blad No. 20818 KERK- EN SCH00LN1EUWS. RADIO-PROGRAMMA UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. RECLAME. 1451 Wilt ge Uw dag goed beginnen ontbijt dan met „ROGGEBROOD VAN TEN HOEVE'W VRAAGT UWtiN BAKKER PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 26 JANUARI LISSE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur ,ds. 3. van der Molen. Volgens mededeeling van den minister van Financiën bedraagt het prijsverschil echter van f5 tot f 13 per bank, zoodat de leve ring door gestichtsarbeid een aanzienlijk voordeel biedt. Het desbetreffende voor schrift voor de Rijk» H.B.S. is hierdoor mede verklaard. DE JENEVERDIEFSTAL TB SCHIEDAM. Op 23 Mei van het vorig jaar is le Schie dam een brutale diefstal van vaten jenever gepleegd op de Noordvest, voor het pakhuis van de firma J. J. Meder, ten nadeele van deze firma. Op dien dag lag een vijftal va- en jenever voor het pakhuis te wachten op expeditie. De expediteur, die altijd voor ver zendingen van de firma Meder zorgi, kwam dien dag langs de Noordvest en daar zag hij tot zijn groote verwondering, dat er vaten op een vrachtauto werden geladen, zonder dat hij iets daarvan wist Onmiddellijk wendde de expediteur zich tot de firma met de vraag daarom men hem de verzending niet had opgedragen. Daar werd hem mee gedeeld, dat men zich niet van een anderen expediteur had voorzien. Men liep naar bui ten en daar zag men een auto met vaten ■wegrijden, terwijl er nog een vat op den wal lag. Gisteren heeft zich in verband met deze zaak voor de Rolterdamsche rechtbank een viertal mannen, die alle goede bekenden zijn van de politie, de kooplieden Van der Kulk en Broeyer en de gebroeders Tiekstra, te verantwoorden gehad. De zeer uitvoerige dagvaarding, welke door den vertegenwoor diger van het O. M., mr. J. G. Holsleyn, werd uitgebracht, legt den verdachten be halve diefstal van jenever, door een of meer van de verdachten, bewaring van de jenever in een pakhuis aan de Vlietstraat, later aan de Witte Hertstraat te Rotterdam, heling in al de in deze zaak mogelijke verhoudingen van de verdachen onderling ten laste. De rechtbank hoorde ln deze zaak be halve de vier beklaagden nog 37 getuigen, uit wier verklaringen bleek dat de firma Meder voor ongeveer f 2000 is benadeeld. Na het getuigenverhoor heeft de vertegen woordiger van het O. M.. mr. J. G. Holsteyn, tegen de verdachten Van der Kulk en Broeyer, wegens diefstal in vereeniging en tegen de gebroeders Tiekstra, wegens heling, leder twee jaar gevangenisstraf geëiseht Uitspraak 7 Februari a s. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan betreffende de klacht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart tegen den schipper van den motorlogger Wilhelmina I KW. 25 ter zake van het overlaten van de wacht aan minder dan twee personen. De Raad is van oordeel, dat vaststaat, dat de schipper in strijd heeft gehandeld met art. 46 onder 4 van het Koninklijk besluit van 22 September 1909, Staatsblad no. 315, zooals dit later is gewijzigd, hetgeen een misdraging oplevert van den schipper ten opzichte van zijn reederij en de schepelin gen. Het is toch mogelijk, dat onverwachts een schip in de nabijheid van het visschers- vaartuig komt en dat het ter vermijding van aanvaring noodzakelijk is eenige manoeuvre te verrichten, waarvan 't nalaten de schro- melijksle gevolgen voor schip en bemanning kan hebben. Zelfs de wensch om godsdienst plichten te vervullen ontslaat den schipper niet van de verplichting de wettelijke voor schriften op te volgen. Bovendien had de schipper door twee godsdienstoefeningen te houden, kunnen zorgen, dal steeds behoor lijk wacht werd gehouden. De Raad acht in deze een disciplinaire straf van een schor sing voor één week voldoende. HET ONGELUK MET EEN AUTOBUS TB NIJMEGEN. De rechtbank fe Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den over wegwachter, die terecht heeft gestaan we gens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat een Quick-aulobus bij den bewaakten overweg aan de Groenestraat te Nijmegen op 19 November door een trein werd gegre pen, waarbij eenige personen ernstig wer den gewond De rechtbank veroordeelde ver dachte tot een maand hechtenia De Officier van Justitie had zes weken gevangenisstraf geëiseht. VOOR DONDERDAG 28 JANUARI. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politiebcr. 12.35—2 u.Lunchmuziek door het Ra dio-Trio. 34 u.Uurtje voor de Wees- en Ziekenhuizen, door mevr. Ant. v. Dijk. 44.30: Huievrouwenhalfuurtje door H. v. Aken Jr. De behandeling van onze huis kat. 5.507.15: Vooravondconcert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. Sam. Tromp, viool. Egb. Veen a. d. vleugel. Tot slot fantastische dansen. 7.15: Engelsche les voor gevorderden. 7.45: Politieber. 8.10: Aansluiting van het Concertge bouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o.l.v. Pierre Monteux. Aangeb. door Philips-Radio (onder voorbehoud). 10.30: PeTsber. Huizen, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.301.45: N.C.R.V. Lunchconcert, mede- werkers(sters). Mevr. Willy Cante—v. Amc- rongen, sopraan. Mevr. Lies v. d. Brink Prakken, fluitiste. Alex Adema, piano. 67 u.Cursus Paedagogiek (Cursus B, daarna C). Les XI, door Prof. Waterink. 77.30: Lessen Instituut Schoevers, van uit Den Haag. 7.308 u.Cursus Paeda gogiek (Cursus A), door Prof. Waterink. 8 u.SprekerIr. C. G. v. Buuren te Dor drecht, directeur van de Gemeentelijke Bouw- en Woningdienst te Dordrecht. Mu zikale medewerking verleenen; Nella Gun ning, viool, Amsterdam. Chr. Cohen, viool, Amsterdam Wouter Westerhoud, orgel, Amsterdam. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 11.20: Daventrykwartet en solisten (alt, viool). 12.501.50: Australisch program ma. Causerie, muziek en zang. 1.50 2.20: Grainofoonmuziek 2.50: Causerie. 3.20: Vesper uit de Westminster Abbey. 4.05: Causerie. 4.20- Orkestconcert. 5.20; Concert-orgelbespeling 5.35: Kin deruurtje. 6.20: Landbouwber. 640: Pianoconcert. 6.50: Nieuwsber. - 7.05: Pianoconcert (vervolg). 7.15: Novellen- bespreking. 7.30: Causerie over beeld houwwerk. 7.50: Halle-concert. ,,Fide- lio", opera van Beethoven. Halle-koor en orkest. 9 u.Cello-concert doro C. Puchs. 9.20: Vervolg. „Fidelio". 9.50: Nieuws bericht. 10.05: Nieuwsber. 10.10: Reisverhalen: The discovery of Manhattan. 10.20: Een uurtje humor van Sharlofc. 11.2012.20: Dansmuziek. Vier bands. Fi nale danskampioenschap. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11 u.Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 1.202.10: Kinderuurtje. 45 u.Causerie van Hr. D. d' In des. 8.50 11.20: Operetteconcert. Lajigenberg, 469 M. 12.251.50: Or kestconcert. 5.206.20: Concert voor 2 piano's. 7.35: Afrika. O. L. Brandt, cau serie. Werag-orkest. „Die Sonne", onder het teeken van de Scrarabaus tot aan den ondergang van Cleopatra* Daarna dans muziek. Zeesen, 1250 M. 1.20—7.30: Lezingen en lessen. 8.20: Populair concert. Het orkest speelt Weber, Tschaikowsky en Liszt. 9.5011.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35Orkestconcert. 4.20: Dansmuziek. 7.20: „Da Jesus auf Erden ging" (sopraan, tenor, bariton). 0.20: Causerie. 10.50—11.60: Dansmu ziek. Brussel, 509 M. 5.20—8.20: Kir deruur tje. 8.35—10.35: Concert en gedichten voorlezing. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida Jacoba Maria, d. v. J. P. Kortman en M. J. Koot. Andries, b. v. T. v. Varik en H. Di$*el. Tennis, b. v. A. v. Hanswpk en W. K. Loenen. Johanna Apolonia, d. v. J. N. v. d. Geest en S. W. d. Poel. Cornelia, d. v. C. L. Staring en B. W. Bouman. Jacobus, z. v. A. v. Beerschoten en A. Aanljes. Hendricus Gerrit, z. v. G. Boogert en H. G. Florjj. Willem, z. v. J. D. Broere en H. v. Winkel. Leendert, z. v. A. Koetsier en L. de Jong. Leendert Cornelia, z. v. H. C. v. Leijden en M. M. C. Kwant. Gjjsbertus, z. v. T. Zekyeld en N. de Haan. Aaltje, d. v. J. Krijgs man en A. Bruinstroop. Johanna, A v. P. A Verkade en W. A. v. Klaveren. Annie Else, d. v. J. P. Abbinga en J. A. Jellema. Overleden: P. Noorlander, J.m., 4 dg. N. A. Klegn, jm., 14 mnd. Gevestigd: J. v. Pol, echtg. van H. v. Leeuwen, Burg. Visserstraat 9, uit Ter Aar. J. Th. Vergunst, P. H.straat 23, uit Gouda. J. Hoogeveen, Hoogedjjk 4, uit Kamerik. C. R. Hofstee, v. Boetselaei> straat 21, uit Heerlen. A W. Fleskens en gezin, Hoorn 102, uit Heesch. M. Oudshoorn, echtg. v. J. Koelewjjn, Grjjpe- steinstraat 59, uit Sassenheim. Kinderen Grossat, Vfiverstraat 5, uit Noordwper- hout. J. EL Paardekooper, O.-H.weg 128, uit Leiden. Kinderen v. Buitenen, Martha- Stichting, uit Ridderkerk. Vertrokken: D. Bartstra, naar Den Haag, Sleedoornstraat 118. E. Kok, naar Den Haag, E. Gutslerstraat 1. C. S. de Graaf, naar Voorschoten. T. Schrap, naar Yagtwedde. K. H. v. Dijk, naar Hilversum, Dalweg 18. B. Lensselink, naar Zaandam, Oostzijde 58. J. J. Wft- chers, naar Hilversum, Koekoekstraat 55. J. W. de Vries, naar Waddinxveen. R. Vis, naar Leiden, P. la Courtstraat 36. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Gemeenteraad. Nieuwjaarsrede burge meester Benoeming gemeente ontvanger Jaarwedderegeling gemeenteveldwachter. Afwezig de heer v. d. Knijff. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De burgemeester zegt, dat deze vergade ring de eerste vergadering is in het nieuwe jaar. Hij spreekt den wensch uit dat het jaar 1928 een jaar moge zijn van voor spoed. Over het jaar 1927 valt niet te klagen, vele menschen hebben met angst en beven hun belastingbiljet tegemoet gezien, maar ten slotte is alles nog meegevallen. De financieele toestand der gemeente is vooruitgaande. De voorzitter eindigt met den leden van den raad zoowel als zoodanig als in hun gezin een voorspoedig 1928 toe te wenschen. Ook tot den wethouder, den heer Visser, richt hij in het bijzonder nog een enkel woord. Hij spreekt den wensch uit, dat de verhouding tusschen burgemeester en wet houder beter moge worden; geen geschikter oogenblik is er, dan juist dit om elkaar de hand te reiken en om alle incidenten als geëindigd te beschouwen. De heer Visser dankt den voorzitter voor de tot hem gerichte, verzoenende woorden. Namens den raad, dankt de heer Com peer den voorzitter voor zijn welgemeende woorden en wenscht hem wederkeerig een voorspoedig 1928 toe. De heer v. d. Zwan, zegt den raad dank voor het blijk van sympathie, hem onlang9 bij zijn 40-jarig huwelijksfeest aangeboden Aan de orde komt thans de benoeming van een gemeente-ontvanger. Uit de gehouden «temming blijkt, dat mei algemeene stemmen benoemd is de heer J, W. de Ren. Thans komt aan de orde een schrijven' van Ged. Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding van het besluit tot verhaal van pensioenbijdragen der gemeente-ambtena* ren. Ged. Staten kunnen nlet toelaten, dal van den gemeente-veldwachter geen 8V< pet. pensioenbijdrage gevorderd wordt. De voorzitter deelt mede dat de heer J« l'Ami indertijd i3 aangesteld op een jaar* wedde van f 1200f 1400. Dit is geschied in afwijking van de provinciale regeling, Was de gemeente-veldwachter op die rege* lmg aangesteld dan zou zijn wedde van f1400f1900 loopen. Naar aanleiding van een en ander steil de meerderheid van het college van B. en W. thans voor de jaarwedde van den ge* meente-veldwachter met f 150 te verhoogen* Het voorstel der minderheid is zijn jaar* wedde met f75 te verhoogen. De heer Visser zet zijn standpunt hier* omtrent nog uiteen. Het raeerderheidsvoorstel als zijnde hef verst strekkende, in stemming gebracht wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen! tegen stemde de heer Visser. Besloten wordt nog aan den heer Groene* wolt, 5 maanden restitutie te verleenen van' het door hem ten onrechte betaalde vergun* ningsrecht ingevolge de Drankwet. Vastgesteld wordt nog een model B tol wijziging der begrooting 1927 tot een be* drag van f 850.73. Ten slotte legt de nieuw benoemde ge meente-ontvanger in handen van den voor* zitter de voorgeschreven eeden af, nadat de to stellen zekerheid nog bepaald is op f 1500. Niemand meer het woord verlan gend, sluit de voorzitter do vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdagavond gaf de Bijx. Vrijwillige Landstorm afd. Alkemade een propagan das vond in het hotel de Vier Heemskinde ren. De opkomst der leden en genoodigden was bevredigend toen de heer L. van Pelt reserve le luitenant bij den Landstorm de bijeenkomst met een toepasselijk woord opende en in korte trekken het doel en het tut van den Vrijw. Landstorm uiteenzette,, waarna door alle aanwezigen staande het Wilhelmus werd gezongen. Een kwartet uit Roelofarendsveen bestaande uit de heeren Turk, Van der Meer en Koek luisterde deni avond met muziek op. Nadat eenige keu rige nummers ten gehoore waren gebracht werd een film vertoond van het Oranjehuis! vanaf Stadhouder Willem 1 tot aan de Re* geering van H. M. de Koningin. Deze bio grafische film was zeer interessant en bracht weer eens levendig voor den geest een groot stuk uit onze Vaderlandsohe ge* schiedenis zooals wij die in onze kinder jaren op school leerden. Vooral van het jeugdleven van H. M. Majesteit de Konin gin werd,en zeer mooie foto's op het doek gebracht. Na een korte pauze werd de land stormfilm vertoond, welke ons een duidelijk beeld gaf van de werkwijze van den Vrijw, Landstorm, de Land- en Zee-macht, het Vliegwezen enz. Zeer belangwekkend was de groote manifestatie in 1918 op het Malie veld. Tot slot had nog een prijsuitreiking plaatp van den onlangs gehouden schiet wedstrijd. Prijswinaars waren de heerenj J. W. Hoogenboom, le pr., J. Koek, 2e pr, C. Hoogenboom 3e pr., M, Hoogenboom 4e pr. en G. de Jong 5e pr. Vermeld dient nog te worden dat de heeren Hoogeveen enl Arlemans uit Alphen eenige voordrachten ten beste gaven, welke zeer in den smaak der aanwezigen vielen. Het was dan ook een goed geslaagde avond en na een woord van dank te hebben gebracht aan allen voor voor hun medewerking en wel in het bijzonder aan de heeren, die het muzikale gedeelte hadden verzorgd werd de bijeen komst door den leider gesloten. WADDINXVEEN. De R.K. Volksbond alhier hield hare jaarvergadering. De penningm. de heer Matze bracht verslag uit over de financiën;' er bleek een klein tekort te zijn. De secr, de heer Rooselaar bracht eveneens verslag uit over het afeloopen jaar. De voorzitter de heer van Schaik wenschte niet verder voor herbenoeming in aanmerking te ko men. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: J. Prenger, voorzitter; B. A. van Rooselaar, secretaris; W. Matze, pennig- mcester; G. J. Jaspers, 2e voorzitter; D, van der Slarre, 2e secr. enAdr. Radestein, 2e pennigmeester; C. Verwoerd, commis- hari9. Na afloop van de gewone werkzaam* heden werd de vergadering egsloten. In de alhier gehouden vergadering van de Damclub T.O.G. is besloten weder voor het volgende speelseizoen 6 prijzen beschikbaar te stellen. Als verificateurs zijn benoemd de heeren H. van der Kroeg en M. Jaspers. ZWAMMERDAM. Op uitnoodiging van het Nutedepar* tement trad in de Nutszaal alshier op me vrouw Mies Zwierzina uit 's-Qravenhage* Voor de pauze hield zij een boeiende voor- druiui over fragmenten uit het eerste deel van Merijntje Gijzen's jeugd van A. M. do JoDg. Na de pauze volgden nog eenige hu moristische schetsen. Het slechts matig opgekomen publiek was vol lof over de wijze waarop de spreek ster baar voordrachten hield De voorz. vertolkte in enkele woorden den dank der aanwezigen en sprak de hoop uit haar nog eens weer hier te zien* WADDINXVEEN. Chr Afg. Gem: Nam. 7 uur, ds. H. J. Grisnigt NED. HERV. KERK. Beroepen, te Amstelveen; W. J. Ro9cam Abbing te Eindhoven; te Hillegersberg ds. G. Grootjans te Doorwerth. Aangenomen, naar Heineoord, G. J. Slree- der, cand. te 's-Gravenhage; naar Beers en Jellum (Fr.), J. R. Stratingh, te Hoge- beintum. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oene: G. J. Koolhaas te Oud Beyerland; te Vrouwepolder: Gapinge, J Koolstra, cand. te Amsterdam; te Putten .Geld.), G. Stam, te Alteveer. Bedankt voor Hoogezand-Sappemeerj J. H. Kuiper te Drachten. JUBILEUM VAN Dr. J. A. BEYERMAN. Maandag was het vijftig jaar geleden, dat dr. J. A. Beyerman, emer. predikant der Remonstr. Gemeente te Amsterdam, te Leiden tot doctor in de godgeleerdheid be vorderd werd. op een proefschrift „Het verband tusschen de algemeene ontwikke ling van den godsdienst". De jubilaris ontving op dezen herden kingsdag niet alleen bezoek van de beide predikanten van zijn laatste gemeente, dr. K. F. Sparnaay en ds. W. Mackenzie, maar bovendien een brief van den Academischen Senaat te Leiden met een hartelijken ge- lukwensch. Verder herdacht men de pro motie in huiselijken kring. Dr. Beyerman, geboren in 1848 en pre dikant geworden in 1878, dus op onge veer 30-jarigen leeftijd, heeft dertien jaar te Leiden gestaan, daarna zéven jaar te Groningen en van 18S81922 te Amster dam. Zijn activiteit is nog volstrekt niet uilgebluscht: behalve het vervullen van spreekbeurten verricht dr. B. nog geheel wat anderen arbeid er bij, voor den Ned. Protestantenbond enz. SAMENWERKENDE ZENDINGS CORPORATIES. Mem schrijft on6 De inkomsten der Sameaiworken.de Zen dingscorporaties hebben niet het cijfer dor geraamde uitgaven in 1927 bereikt* Ge vreesd wordt voor een tekort van f 35.000. Dit is des te meer te betreuren, omdat alle gewone bronnen van inkomsten weer meer hebben opgebracht dan in het vorige jaar. AJleen de opbrengst der legaten bleef ver beneden het. gemiddelde van vorige jaren, en enkele groote giften, die vroeger een tekort voorkwamen, bleven ditmaal uit. De onaangenaamheid van dit tekort wordt nog des te meer gevoeld, als men ziet hoe er op de meeste zendingsvelden groei in het werk zit en als men de dringende vra- gen uit Indië om hulp hoort. De besturen hopen, dat zij niet zullen gedwongen worden om den groei van het werk kunstmatig te belemmeren door ge brek aan geld, en doen daartoe een drin gend beroep op allen, die de beteekenis en het belang der Zending inzien. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN IN NEDERLAND. Hiermede uitvoering gevende aan een besluit van de jongste algemeene vergade ring der Ver. v. Vrijz. Herv. in Nederland heeft het hoofdbestuur dezer vereeniging een commissie voor de verhuizingen be noemd. Bij de vele commissies die deze vereeni ging reeds heeft voor de uitvoering van onderscheidene onderdeelen van haar werk is nu deze commissie gekomen om zoo-* veel mogelijk te zorgen dat iedere Vrijz. Hervormde bij verhuizing in contact wordt gebracht met de geestverwante groep (ge meente of afdeeling) in de nieuwe woon plaats. Men hoopt op deze wijze te voor komen. dat iemand voor de beweging ver loren gaat. De bedoeling is dat zal worden overgegaan tot het stichten van een bureau dat onder beheer van genoemde commissie zal staan. SCHOOLBANKEN VOOR H.B.S. ENZ, Het antwoord op de vragen van den heer Moller. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Moller betreffende de aanschaf fing van schoolbanken voor Rijks H.B.S., gesubsidieerde bijzondere H.B.S., gymnasia, lycea en handelsscholen „door middel van gestichtsarbeid", heeft de minister van On derwijs. K. en W. a.i. geantwoord; De aanschaffing van schoolbanken voor Rijks H.B.S. pleeg! de geschieden door het Dep. van Financiën. Het bedoelde voor schrift is dan ook van den min. van Finan ciën uitgegaan. Aan de besturen van gesubsideerde scho len voor middelbaar en voorbereidend on derwijs en aan gemeenten, die handels scholen in stand houden, is niet voor geschreven, de banken „door middel van gestichtsarbeid" aan te schaffen. Wel is in een omzendbrief van 13 December 192/ le hunner kennis gebracht, dat als basis voor het subsidie geen hooger bedrag zou gelden dan dat. hetwelk bij het aanschaf ten van banken „door middel van ge stichtsarbeid" benoodigd is. Het staat den school en gemeentebesturen echter vrij. de banken op andere wijze te betrekken Verschilde nu de prijs inderdaad slechts ongeveer 10 cent. dan zou den omzendbrief Vermoedelijk weinig of geen gevolg hebben. RECLAME. Het waarschuwingssigna Al voor Uw lichaam Is de pijn. Wanneer Uwe zenuwen onraad melden, dan is er Iets niet in orde. De rheumatiek dt b.v. niet ln Uwe zenuwen, maar de zenuwen geven die pijn aan. Hel kwaad moei gezocht worden In de spieren. Deze veroorzaken bij beweging de pijn. Aspirin-Tabletten geven direct opluchting. Zij laten hel bloed sneller langs de spieren stroomen en maken ze weder buigzaam. Let U er op, dat U de echte Aspirin-Tabletten verkrijgt, kenbaar aan het „Bayer"- krols en den oranje band. Prijs 75 ets. Weiger of losse tabletten. 1456 KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de volgende zaken veroordeelde de kantonrechter-plaatsvervangerj* H. C. L, Noordwijk, overtr. der ArbftFefc 2xfl of 2xl dag. H. D. Noordwijker- hout, loopen op verb, grond f 1 of 1 A Oh. v. A_, zwervende, openb. dronkenschap f 3 of 3 d. P. N., openb. dronkenschap f 3 of 3 d. P. J. H. en P. D. v. Z., burengerucht ieder f 3 of 3 d. J. A. v. d. O., als best. van een auto, bij het veranderen van rich ting geen teeken geven f 4 of 2 d. J. E., met een auto rijden zonder licht f 4 of 2 d. T. v. V., Aarlanderveen, met een auto rij den zonder nummerbewijs f 4 of 2 d. A. d. L., Zoeterwoude, een auto onbeheerd laten staan f 1 of ld. J. P. E., Rijswijk, een auto onbeheerd latei} staan f 1 of 1 d. W. A. F. te Leiden, op de keuring van vee en. ■vdeesch f 5 of 2 A L. W. v. A L., zonder vergunning met een autobus een stand plaats innemen f 10 of 6 A J. T., overtr. der IJkwet, f 0.50 met verb.verklaring. J. K., Noordwijkerhout, loopen op verboden grond f 1 of 1 d. H. v. d. H., Noordwijk, overtr. der Spoorwegwet en met een auto rijden zonder nummerbewije. 2xf3of2xl A J. A. K., met eeü auto rijden zonder nummerbewijs f 4 of 1 d. J. A. v. L., met een rijwiel rijden zondeT rood achterlicht f 3 of 1 A P. F. V., Hazerswoude, overtr. politieverord. f 1 of 1 d. J. K., Haarlem, met een auto rijden door de Watersteeg f 2 of 1 d. G. A. G. Noordwijkerhout, met een auto rijden zonder spiegel f 3 of 1 d. T. d. B. vr. P. S., overtr. der Leerplicht wet geen straf. J. S. v. d. K. vr. J. K., id., persoonlijke verschijning van verdachte ge- eischt. C. K. vt. P. N. id. id. J M. vr. E. G. f 4 of 1 d. O. d. 1. R. vr L. v. A., f 5 of 2 d. J. W. L. T. vr. L v. d. R., f 3 of 1 A J. M T. vr. H. J. K. f 2 of 1 A E. Z. vr. J. d. T. f 4 of 1 d. P. v. B. Rijnsburg f 5 of 2 A G. P. Sassenheim f 5 of 2 A D. d. M. Rijnsburg, te« Noordwijk tegen een muur leunen f0.50 of 1 d. A. L., Noordwijk, met een rijwiel rijden zondeT licht f 2 of 1 d. A. M. Sasseinheim, id. f 3 of 1 d. C. v. A P. Katwijk, met een rijwiel rijden zonder bol f 2 of 1 A W. O. v. R., Stompwijk, met een motorrijwiel rijden zonder rij- en num merbewijs f 2 of 1 d. P. B. Noordwijk, met een voertuig rijden zonder voor- en achter licht f 10 of 3 d A. v. d. W., Noordwijk, met een rijwiel rijden zonder rood achter licht f5 of 2 d.-A. G. v. R., Noordwijk, met. een rijwiel rijden zonder licht f2 of 1 d. M. C. v. S., met een rijwiel rijden zonder rood acht-erl. f 5 of 2 d. A. L. rijd. zonder licht f2 of 1 d. J. J. met een rijwiel rij den zonder licht f 2 of 1 d. D. F. met een rijwiel rijden zonder bel f 2 of 1 A H. K. met een rijwiel rijden zonder rood achter licht f 5 of 2 d. H. S., Amsterdam, te Lei den zonder vergunning muziek raaxen f 0.50 of 1 d. L. J. K. met een rijwiel rij den over een voetpad f 1 of 1 A C. F. M. met een voertuig door een verb, steeg rij den f 1 of 1 d Oh. J. v. d. B., te Leiden zonder vergunning muziek maken f 0.50 of 1 A J. L. v. d. H., te Leiden op een hon denkar plaats nemen f 3 of 3 d. J. A. d. H. een ongemuiikorfde hond als trekdier ge bruiken f 3 of 3 d. W. G. J., vuilnis in open baar water werpen f 3 of l d. H. K., over treding politieverord. f 1 of 1 A Th. D. L. id id. J. D. v. d. B., met een handwagen zonder verg. een standplaats innemen f 0.50 of 1 d. D. W. d. B. N. met een auto rijden door de Watersteeg f 2 of 1 d. J. B. open bare dronkenschap f 3 of 3 dagen. D. K. openb. dr.sch. id. J. B. openb. dr.sch. T. v. V., Aarlanderveen, met een auto rijden door de Watersteeg floflAJ.W. Ha- zerswoude, met een auto rijden zonder voor* en achterlicht 2 x f 3 of 2x1 d. P P. C. H., met een rijwiel rijden zonder licht f2 of 1 d., M. v. d. M. te Katwijk-aan- Zee, overtreding Arbeidswet, dagvaarding vernietigd. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9