68s'9 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Januari 1928 Derde Blad No. 20817 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RUNSTREEK. AALSMEER. In café Twuyver alhier is een samen komst belegd met de .leerlingen en oud- leerlingen der tuinbouwcureussen. Een 50- tal jongelieden was aanwezig. Ir. Koeman, rijksluinbouwconsulent en dir. der rijks tuinbouwschool, had zich bereid verklaard het een en ander te vertellen over het ge bruik van en de resultaten bereikt met de toepassing van kunstmeststoffen. Aan de hand van lichtbeelden lichtte Ir. K. zijn onderwerp toe. Ongetwijfeld voor de a s. tuinbouwers een zeer nuttige avond. Het kunstmest-vraagsluk wordt toch ook hier, in verband met de steeds intensiever ge dreven culturen, steeds urgenter; de stal mest kan slechts ten deele meer in de be hoefte voorzien. Deskundige voorlichting, waar nieuwe wegen moeten worden inge slagen, is dan een eerste eisch. Alhier vangt deze week een cursus aan volgens de Berlitz-methoden. Er wordt les gegeven in de drie moderne talen (Fransch, Duisch en Engelsch). De cursus, waarvoor zich een flink aantal deelnemers heeft laten inschrijven, wordt gehouden in de tuinbouwschool. Met het oog op de hier in April te houden bloemententoonstelling, waarbij veel buitenlandsch bezoek wordt verwacht, kan deze cursus nog veel bij- dagen tot vergemakkelijking van 't onder ling verkeer. Het is dan ook het voornemen om hen, die den cursus volgen, op te dra gen in die dagen te fungeeren als tolken. De gehouden vergadering van den raad is direct in geheime zitting gegaan. Ze is niet meer openbaar geweest, zoodat er nu spoedig wel èen openbare zitting op zal volgen. HAARLEMMERMEER. Jaarvergadering ziekenhnisverpleging. In de in hotel „De Landbouw" gehouden jaarvergadering van de vereeniging voor Ziakenhuisverpleging „Hoofddorp en Om streken", die druk werd bezocht, bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental der vereeniging steeds stij gende is. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat op 31 December 1927 de vereeniging 551 gezinnen telde, waarvan 1410 betalende leden (in 1926 421 gezinnen en 1089 betalende leden). Op 31 Dec. 1927 bedroeg het aantal verzekerden 2434 (op 31 Dec. 1926 1848). In 1927 werd ont> rangen een bedrag van f3.784.30 en uit gegeven f3.990.56, zoodat er een tekort was van f206.24. Aan 53 personen werden tit keeringen gedaan over 992 dagen tot een totaal bedrag van f3.235.60. Bij de rondvraag kwam het vervoer met <3e gemeentelijke ziekenauto ter sprake. Be pleit werd kosteloos vervoer en om daartoe te komen, werden verschillende oplossingea aan de hand gedaan, bijv. uitbreiding leden aantal, contributieverhoogingen, enz. Besloten werd ten slotte het bestuur te machtigen om zich tot het verkrijgen van de noodige verbetering in verbinding te stellen met het gemeentebestuur. Terwijl mej. Z., wonende aan 'den Ring- dijü, nab^j Schiphol, alhier, 's avond3 haar woning verliet om een boodschap te doen, had ze het ongeluk, door de duisternis mis leid, in de Ringvaart te geraken. Eenige personen kwamen op haar hulpgeschrei d.rect toesnellen, doch konden niet zoo spoedig de plaats ontdekken, waar de dren kelinge lag. Eerst toen een der bewoners een aan het huis bevestigde buitenlamp had ingeschakeld, waardoor de omgeving vol doende verlicht werd, gelukte het de plaats van te vinden en- de vrouw edd^' lev^evaarJÖke Pos*tie hillegom. Onvoldoende verlichting. In de laatste jaren is de Leidschestraat Bterk .vooruitgegaan; er zijn vele burger woonhuizen of middenstandswoningen ee- bouwd, terwijl er ook eenige villa's zijn herrezen. Inmiddels blijft men doorgaan Paar te bouwen. De weg, die rijksweg is, werd flink ver breed; de vroeger om haar ongelukken be duchte Steenen Muur is verdwenen en er is een gemeenteriool aangelegd. Onvervulde wenschen der bewoners zijn tot hedeneen voetpad aan de Oostzijde, *n verbetering van de straatverlichting, dio nog herinnert aan den ouden tijd. Hoewel er bij de Elsbroekerlaan en even daar voorbij eenige lantaarns bij ge plaatst zijn, is de verlichting over het al gemeen bij den tegenwoordigen toestand fccker onvoldoende. De nieuwe stopplaats van de tram is bij avond niet te vinden erwijl de trammachinisten wachtende pas sagiers niet kunnen onderscheiden, waar om het dikwijls gebeurt, dat men zijn tram metje mist. Het laat zich begrijpen, dat met verlan gen naaj een veelvuldiger verlichting wordt uitgezien. katwijk aan den rijn. ,7~ Zooals al meermalen gebeurd is, zgn Zondagavond weer een 10-tal blokken brugdek van de brug aan de Sandt- gelicht. Dergelijke kwaadwilligheid geschiedt meestal Zondagsavonds. Enkele •prburgsche jongelieden worden hiervan vernacht. KATWIJK AAN ZEE. Ds. Ruigere ontving f5.voor de men en fVOor de zending. f JT J007 de armen werd een gift in de derdgevon(*en vaP f 10-en een 2piM i ?en ontving voor dat doel een j ij 9.e bedrag; f 10.werd gecollecteerd en zen<3inS en f 1— voor de Door de Amsferdamsche Ballast Mij. is aangevangen het afranden bij de „Ha- zenlaan" achter de Leidsche Duinwater Mij. over den bitumen weg in de Mient wordt voor het spoorzandvervoer een tunnel ge bouwd. Een en ander levert aan vele handen weer werk. LISSE. Aanbesteding. In het raadhuis had alhier de aanbeste ding plaats van het ophoogen van terreinen gelegen in den Meer- en Duinpolder, onlangs door de gemeente aangekocht van de N. V. P. Beelen Zonen en G. Warmerdam. In het bestek was bepaald, dat de in schrijvers en aannemers inwoners van Lisse moesten zijn, en dat de aannemers gehouden waren de werken uit te voeren met gehuwde arbeiders uit de gemeente. Evenwel mag met vergunning van B. en W. 30 pet van het aantal te werk gestelde arbeiders uit ongehuwden bestaan. Het werk moet 1 Juni 1928 kant en klaar worden opgeleverd. De uitslag der besteding is als volgt: L. v. d. Lans f8000; C. de Jong f8170; S. Broekhuizen f6392; T. Opdam f6350; G. Verschoor f8340; J. Broekhuizen f5670. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De begrooting bedroeg f5808.50. Betreffende on2e mededeelipg in ons vong nummer, zei de oplettende lezer wel gemerkt hebben, dat de bouw van 19 arbeiderswonin gen voor de vereeniging „Volksbelang" niet aan den heer Th. Salman, zijnde den laagsten inschrijver, is opgedragen. Plnimveevereeniging. In de laatstgenoemde vergadering van de Pluimveevereeniging Lisse en Omstreken werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester onveranderd goedgekeurd. Het ledental vermeerderde in het afgeloopen jaar met 16. De totaal ontvangsten der tentoonstelling bedroegen f2429.42, de uit gaven f2396.22, zoodat er een batig saldo is van f33.20. Bj) de bestuursverkiezing werden de af tredenden allen herkozen. In 1928 zal de tentoonstelling gehouden worden op 26, 27 en 28 December. Tot voorzitter en secretaris-penningmees ter der tentoonstellingscommissie werden aangewezen de heeren W. Daudey en K. Bouma. Door de Vereeniging „Bidt en Werkt", afd. Spaarkas, alhier, werd een vergadering gehouden, welke door den voorzitter met een welkomstwoord werd geopend. Notulen en jaarverslag werden door den secretaris voorgelezen. Gespaard was van Jan. 1927 tot Jan. 1928 f3276.09. Er werden gekocht voor de leden 948 H.L, anthraciet, 691 H.L, eierkolen en 108 H.jj. cokes. Als bestuursleden werden gekozen de hee ren A. Schalk en J. Turnhout. NOORDWIJK. Ziekenhui-fonds. Gisteravond vergaderde in het Juvenaat het R.-K. Ziekenhuisfonds St. Joannes den Deb, waarbij de opkomst zeer goed was. De Voorz. de heer A Caspers opende met den Chr. groet De notulen werden onveranderd vastgesteld. De finantieele controle-commis sie Droog en de Lincel konden met genoegen constateeren. dat alle bescheiden van den pe'nningm. in goede orde waren bevonden. Het financieel jaarverslag wees uit dat 1927 een niet al te gunstig jaar is geweest en men het reserve kapitaal flink heeft moeten aan spreken; de inkomsten bedroegen f2989.56, de uitgaven f 3868.83 alzoo een nadeelig saldo van f879.27 waardoor het reserve kapitaal teirug liep tot f452.33 Verpleegd zijn geworden 45 patiënten met een totaal van 1162 verpleegdagen, waarvan 3 patiën ten zijn overleden. Het ledental is met 142 vooruitgegaan en bedraagt nu 1152. In ver band met het zeer ongunstige jaar verkreeg het bestuur vrij mandaat, zoo noodig met 1 April a.s. de contributie met hoogstens 2 cent te verhoogen voor den tijd van 1 jaar. Dei gratificatie voor den secr.-penningm. werd evenais vorig jaar bepaald op f 100; deze functionaris de heer P Smit, welke aftreden was, werd hierna met algemeens stemmen herkozen. In de controle-Commis sie werden benoemd de heeren N. Verwey en Jac. Zwarts. Na eenige huishoudelijke be sprekingen in de rondvraag, wees de Voorz. er nog op dat kinderen van 16 jaar direct als lid moeten worden opgegeven. Hierna sluiting met den Chr groei NOORDWIJK AAN ZEE. Van de tram welke hier Zaterdag avond om kwart over zeven was vertrok ken, brak even buiten Noordwijk-Binnen de beugel. Door de tram uit Leiden, wer den de wagens weer naar Her apgeduwd, zoodat de reizigers plm. 8 uur pas vertrok ken. NOORDWIJKERHOUT. Gedurende het jaar 1927 werden door den keuringsdienst van waren te Leiden gekeurd; 2 tarwebloem, 2 grutten, 1 gries- meel, 2 puddingmeel, 8 meelsoorten, 5 ge- droagde vruchten, 41 melk op straat, 118 aan buis, 104 kaas, 98 margarine, 36 spijs olie, 26 reuzel, 21 rundvet, 77 braadvet, 73 worst, 51 vleeschextracten, 67 tarwe, 63 roggebloem, 165 gort" 115 havermout, 84 kindermeel, 138 erwten, 992 brood, 110 koek 110 cacao, 124 stroop, 75 suiker, 107 koffie, 118 peper, 72 mosterd, 98 blikgroenten, 75 limonade, 51 jam. De R.-K. St. Elisabeth-Vereeniging heeft in 1927 uitgedeeld aan arme zieken; 7791 L. melk, 1701 eieren, 47 pond rund- vleesch, 99 pond rookvleesch, 10 flesschen wijn. Er werden 175 huisgezinnen bedeeld. Bij een ingezetene alhier, vervoegde zich een heer, welke zich uitgaf, als reizi ger van een groote ijzer-firma te A'dam. Uit anam van zijn patroon kwam hij infor- raeeren of de bestelde waren goed waren overgekomen, wat werkelijk het geval was. Daarna vertelde hij, zijn portemonnaie verloren te hebben en vroeg reisgeld ter leen, wat tot heden niet terugkwam. Bij navraag bij den patroon werd gead viseerd de politie met bet gebeurde in ken nis te stellen. Bewuste reizigeT haalde n.l. overal dezen truc uit. OEGSTGEEST. Een groote verbetering is de aanleg van een ondergrondschen electrischen kabel in de de Kempenaerstraat. Velen dachten hiermede een afdoende verbetering te ver krijgen, doch helaas. Na een ingesteld on derzoek vernamen wij, dat alleen in het tweede gedeelte dezer straat een kabel ge legd wordt en dan nog aan één zijde, zoo dat de helft dezer straat de hinderlijke bo venleiding nog zal behouden. Verwacht wordt, dat deze toestand niet langen tijd zal bestendigd blijven. Wij vernamen dezer dagen, dat hel in de bedoeling ligt om de standplaats voor woonwagens, die thans is voorgeschreven op de „losplaats" aan het Oegstgeester- kanaal, binnen korten lijd zal verplaatst worden op een strook grond voorhij de vuil verbranding aan den Almondeweg. Door het spelen met lucifers, welke het dochtertje van den heer B. J. A. in de Ge versstraat, had weten te bemachtigen, is een kleine binnenbrand ontstaan in de linnen kast. Het vuur, dat gelukkig spoedig ont dekt werd, is met emmers water gebluscht, waarhij de politie, die zeer spoedig ter plaatse verscheen, behulpzaam was. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente besloot tot instelling van alle Zondag avonddiensten in „Irene". Voorheen werd den laatsten Zondagavond van iedere maand geen dienst gehouden. RIJNSBURG. De 27 woningen aan den hoek Groe- nesteegLeiderweg zullen worden gebouwd door de woningbouwvereeniging „Buiten- lust" te Oegstgeest. Sinds menschenheugenis is de aan voer van tulpen aan de veilingen alhier niet zoo groot geweest als in de laatste da gen. Vooral „William Copland" komt in groote hoeveelheden. Zoo werden alleen daarvan op één dag aan de beide veilingen 130.000 stuks geveild. VOORHOUT. Door de directie der Nederlandsche Spoorwegen is vergunning verleend aan den heer Th. C. Diemei, alhier, tot het leggen van een ondergrondsche kabel onder de spoorlijn, ter voorziening der radio-distribu tie in het andere gedeelte dezer gemeente. Vele aanvragen om aansluiting zijn reeds ingekomen. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling alhier zijn ingeschreven 61 werk- loozen, allen landarbeiders. Hiervan wer den geplaatst door eigen dienst 30, zoodat op heden 31 personen werkloos zijn. VOORSCHOTEN. IJsclub „De Rijn". Gisteravond hield bovengenoemde pas opgerichte ijsvereeniging een algemeene vergadering in café „De Groote Vink" Vijf tien leden hadden aan de oproeping voor deze vergadering gehoor gegeven. Te ongeveer halfnegen opent de voorzit ter, de heer J. Niese, de vergadering met een woord van welkom. De notulen der vorige vergadering worden met dank aan den secretaris ongewijzigd goedgekeurd. Als lid hadden zich 14 personen opgegeven, die allen werden aangenomen, zoodat het le dental thans 30 bedraagt. Voor wordt over gegaan tot het vaststellen van het huishou delijk reglement, vraagt de heer W. Meijer het woord. Spr. is van meening, dat wan neer de ijsvereeniging een onderdeel wordt der vereeniging „Rijndijk-Vooruit" zij meer bestaanszekerheid zal krijgen dan op hel oogenblik; hij is van meening, dat de ver eeniging voor financieele moeilijkheden zal komen le staan, daar de uilgaven wanneer er eenmaal sterk ijs is, zeer groot zullen zijn. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad het geval is, doch dat de besprekingen met het bestuur der vereeniging „Rijndijk Vooruit" niet heeft kunnen leiden tot sa menwerking. Wet heeft genoemd bestuur haar volle medewerking toegezegd. Hierna wordt overgegaan tot het vast stellen van het huishoudelijk reglement, dat na eenige wijzigingen wordt goedgekeurd. Als bestuursleden worden dan nog geko zen de heeren Jac. Meijer en Th. v. Rooijen die zich hun benoeming lieten welgevallen. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: J. M. R. Niese, voorzitter, W. Derogee secretaris, L. P. H. Haaksma, penningmees ter, Jac. Meijer en Th. van Rooijen, com missarissen. Hierna volgt de rondvraag, waarvan door verschillende personen gebruik gemaakt wordt Nadat een ieder beantwoord is, sluit de voorzitter te ongeveer 10 uur deze ver gadering. In het jaar 1927 zijn door de politie alhier opgemaakt 217 processen-verbaal, vorig jaar 208. Hiervan waren er 46 wegens misdrijven, de overige wegens overtredin gen. 94 betroffen het verkeer, 24 de Alge meene Politieverordening. Slechts 4 verba len werden opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Gerardus, zoon van D. Th. Kraan en M. C, van Gent. - Christia- nus Cornelis, zoon van A. C. van der Hulst en G. W. de Haas. Overleden: C. de Klijn, 36 j. M. Zwollo, 60 jaar. WASSENAAR. Het 8-jarig dochtertje van den heer R. aan den Oostdorperweg alhier had het onge luk met het hoofd door een glasruit te loo- pen, met het gevolg, dat het kind een diepe snede in het gelaat opliep. Nadat de wonde thuis door een geneesheer was gehecht, moest het kind in het St Elisabethgesticht te Leiden ter verpleging worden opgenomen. Op den Schouwweg gebeurde Zaterdag een ernstig ongeluk. Terwijl eenige jongens nabij de apotheek aan het spelen waren, ge raakte de 6-jarige W. R. onder een passee- rende vrachtauto. De wielen gingen het ventje over een der beenen. met het nood lottig gevolg, dat dit lichaamsdeel nagenoeg verbrijzeld werd. Nadat in de apotheek de eerste hulp was verleend, werd het ventje naar een ziekenhuis in Leiden overge bracht. De toestand bleek daar ernstiger te zijn, dan men aanvankelijk vermoedde, zoo dat het been waarschijnlijk zal moeten wor den geamputeerd. ZOETERWOUDE. Pluim veetentoonstelling. Door de nog jeugdige Zoeterwoudsche Pluimveevereeniging werd eene tentoon stelling gehouden, welke beoogde ecne pro paganda voor den pluimveeteelt in het al gemeen en voor de vereeniging in het bij zonder. Dank zij het energiek optreden van het bestuur en vooral van den secretaris der vereeniging, den heer E. J. Los, is deze ten toonstelling uitmuntend geslaagd en heeft zij zeer zoker aan haar doel beantwoord. De verwachtingen zijn verre overtroffen, want niet alleen was het aantal inzendin gen groot (138), doch er kwamen eerste in zendingen voor. Hel zwaartepunt der inzen dingen lag wel bij de toornen. Het oordeel van den keurmeester, den heer Mandenmaker uit Leiden was, gelet op het feit dat men hier nog bij een begin staat, vrij gunstig. Als eerste klas toom ver melden wij dat van het Hoenderpark „De Gekroonde Haan", Hcerenweg, Leiden, zijnde eene inzending Witte Leghorns; ais iwcede, doch niettemin een goede toom, dit van den lieer E. J. Los, Westeinde. Van de trio's dienen vermeld een schitte rend trio van den heer W. Dolle Lzn., Wei- poort (Patrijs Leghorn) en van den heer J. Versloegen, Westeinde (toom Patrijs Leg horn). Bij de zware rassen stond A. J. L03, Westeinde met een trio Plymouth Rocks aan de spits, terwijl de Witte Wyandolles een waardige plaats innamen. Afzonderlijke vermelding verdient voorts de schitterende collectie van den heer Rij laarsdam uit Gelderwoude, waaronder ver schillende eerste prijswinnaars voorkwa men. Naasl de vele eerste, tweede en derde prijzen werden er nog 25 eereprijzen toege kend, waarvoor de krielhoenders echter niet in aanmerking kwamen, omdat alle inzen dingen soortloos waren. De inzendingen eenden en duiven waren matig evenzoo de inzendingen konijnen. Vermeld dienen nog een schitterende Khaki Campbell eend (woerd) van J. de Graaf, Ilooge Rijndijk en hel mooie trio zilver Duckwing eenden van J. Versloegen, Wesleinde. Alles te zamen genomen mag worden ge constateerd dat de resultaten gunstig zijn geweest. De tentoonstelling werd flink be zocht en het publiek was voldaan. Moge een en ander eene aansporing zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. ALPHEN. Voor het examen machineschrijven van ie Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde mej. J. T. Prins alhier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. GeborenAnthonia Alida D. v. C. S. Borst en J. P. van dar Meer. Johannes Cornelia Z. v. C. G. Ganzevles en A. G. van Veen. Cornelia Maria, D. v. Th. van der Meer en O. Bakker. Gehuwd: Bernard E. J. Stockman jm. 23 j. met Antonis F. Stofmeel jd. 25 j. Johannes H. Vink jm. 30 j. met Cornelia Roos jd. 24 j. Albertus Overes jm. 29 j. met Maria van der Geest jd. 26 j. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen1 school-étui met benoodigdheden, 1 rozenkrans, 1 vee- ren peluw, 1 paar sokken, 1 rozenkrans, 1 kinderarmband, eenige fietssleutels, 2 huissleutels. Inlichtingen bij de pojitie. Men verzoekt ons te willen mededee- len dat ook de Chr. zangvereniging Sur- sum Corda alhier, haar medewerking zal verleenen voor den radio-avond in de Ned.. Herv. Kerk op 1 Februari a.s. De zeer bejaarde B. alhier, had het ongeluk, om met zijn fiets in de Zuidwijk- sche wetering te rijden. Gelukkig kon de oude baas spoedig worden gered, Na in de loods van de firma G. van droge kleederen te zijn voorzien, kon hij huiswaarts koeren. HAZERSWOUDE. Onderling Hulpbetoon. De arbeidersvereeniging „Onderling Hulp betoon" hield in het locaal „Salvaton" haar 53ste ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Slootweg opende de vergadering en schetste in het kort den toestand over het afgeloopen jaar, waarna de secretaris de heer W. J. Dekker de no tulen las welke onveranderd werden goed gekeurd. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording, waaruit bleek dat de ontvangsten met inbegrip batig saldo van het vorige jaar (groot f 1700.40) hadden be dragen f3183.02 en de uitgaven 11416.05. Alzoo op 1 Januari 192S een batig saldo, van f 1766.97. Aan ziekengeld was uitgekeerd f1185. De commissie tot nazien der rekening be staande uil de heeren C. Opdam en W. Mul ler verklaarden bij monde van eerstgenoem de alles in de beste orde te hebben bevon den. Als commissie voor 1923 ,-erden aan gewezen de heeren G. van Aalst en J. C. Windhorst, terwijl als plaatsvervangers werden gekozen de heeren A. Maaskant en L. Rademaker. De aftredende bestuursleden de heeren IJ. de Bruijn en Jacs. van Pijlen werden met bijna algemeene stemmen herkozen en na men de herbenoeming aan. Wederom werd besloten de uitkeering te stellen op f 7 voor een volle week bij onge steldheid, voorts op f 1 per werkdag. Na gehouden rondvraag, welke een geani meerde bespreking opleverde en gehouden appèl, sloot de voorzitter de vergadering. Na afloop meldden zich een 9-tal nieuwe leden aan. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. v. d. Ven geb. Brugman d. Gehuwd: W. Bleeker 23 j. en C. de Kort 18 jaar. Uit hel verslag van den penningmees ter van de Hulpvereeniging van den Gere formeerden Zendingsbond is gebleken dat in 1927 voor genoemden Bond in totaal is ontvangen de som van f242.75'/»i KOUDEKERK. Chr. Nat. Werkmansbond. Vrijdagavond hield de „Afdeeling Koude kerk" van den Chr. Nat. Werkmansbond baar vierde jaarfeest inde koorzaal der Ned, Herv. kerk. Het samenzijn werd geopend door den voorzitter, den heer A. v. d. Ent. In zijn openingswoord sprak hij naar aanleiding van Gen. 4. Hierna kreeg ds. Israël bet woord, die ook in verband met zijn a.s. vertrek sprak naar aanleiding van Tim. 6. Daarna hield de spreker van dezen avond, de heer van Meg- gelen, hoofdbestuurslid van den Bond, een boeiende rede: „Is arbeid een lust of een last?" De spreker werd met groote aan dacht gevolgd. De verslagen van secretaris en penning meester meldden ons, dat het ledental 27 bedraagt en het batig saldo f 90.67. Vervolgens werd door den tweeden voor zitter A. Dèmoed een opstel gelezen over „Zedeloosheid", en door den secretaris K. Vonk, over „Persoonlijke Roeping", Ter afwisseling werden enkele voordrach ten gegeven, terwijl verschillende afgevaar digden van vereenigingen hun groeten en gelukwenschen overbrachten. In de pauzes werd koffie en gebak rond gediend. Ten slotte sprak ds. Israël nog een af scheidswoord tot de vereeniging, waarna de voorzitter hem, namens de leden een schil derij aanbood, voorstellende de pastorie. Hierna *erd de avond met dankgebed ge stolen. LEIDERDORP. OverledenWillem Poelwijk, wedn, van Joha. Kempenaar 87 j. Jacobua Zwaan, wedn. van M. de Mooij 37 j., beiden over leden te Leiden. Door de politie is ten gemeentehuize gedeponeerd een aangetroffen onbeheerd rijwiel. Inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. Zaterdag had 'de brugwachter Br. het ongeluk met het sluiten van de brughex- ken, een ijzeren staaf met kracht tegen een der knieschijven te krijgen, met het ge volg, dat hij geruimen tijd zijn werk niet zal kunnen verrichten. Ds. J. Wijnenga te Oharlois heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier be dankt, OUDE-WETERING. De Chr. gem. zangvereen. „Halleluja" alliier, hoopt Woensdag 25 Jan. a.s. weer haar jaarlijksche uitvoering te geven in de Ger. Kerk alHer. Op het programma staan hoofdzakelijk werken van Bonset, Zijderlaan, Den Hertog, Weber e.a. Voor nadere bijzonderheden leze men de adver tentie in dit nummer. R1JNZATER W OUDE. Niet de heer Th. van den Burg, doch de heer Th. van der Burgh uit Leiden komt als No. 2 voor op de aanbeveling ter be noeming tot een gemeente-ontvanger alhier. WOUBRUGGE. Het voorloopig comité voor ijsfeeslen vergaderde met een aantal ingezetenen welke zich als lid voor een ijsvereeniging hadden opgegeven Een bestuur werd geko zen grootendeels bestaande uit het comité en aangevuld met de heeren F. Kroes, C. J. Bon- tebai en J. Bochove. Een concept reglement zal worden opge steld en ter goedkeuring worden voorge dragen. Nader werd nog gemeld, dat onder weduwe en andere behoefligen was verdeeld f 200.16. Ds. J. F. Lijssen de beroepen predikant der Ned.-Herv. Kerk alhier zal 4 Maart af scheid nemen van zijn gemeente te Nigte- vecht en alhier zijn intrede doen op 11 Maart a.s. na bevestigd te zijn door ds. B. P. A. Rutgers van Katwijk aan Ze*e. In het jaar 1927 zijn in deze gemeente door verschillende «ingezetenen een achttal warenhuizen gebouwd voor het kweeken van vruchten en bloemen en wel door de heeren J. Borst, Th. Hoogenboom, B. C. Dis seldorp. J. G Bontje, J. C. van der Meer. A. G, Rijkelijkhuizen, G. van der Zwet en P. F. Noord am. WADDINXVEEN. Binnenkort zal alhier een alarminrich ting voor de brandweer in de gemeente worden aangelegd. Aan de eigenaars van de verschillende panden waarover de elec- trische geleidingen moeten loopen is reeds toestemming gevraagd. Onze brandweer belooft wel „model" te worden. Men heeft dan in geval van nood slechts 1 knop in te drukken en alle brandweerlieden worden gewaarschuwd. Als werkloos staan ingeschreven bij het bureau der Arbeidsbemiddeling: 2 grondwerkers, 2 meubelschilders, 1 opper man, 5 losse werklieden en 1 schilder. In lichtingen te bekomen ter secretarie. Gevonden voorwerpen: 1 zilveren da meshorloge, 1 sleutel, 1 zakmes en een be lastingplaatje. Inlichtingen op het raad huis. Voor het praktijk-diploma boekhou den Mercurius slaagde de heer A. O. vau Kersbergen alhier,

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9