gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Wilhelmina 15 10 3 2 31—21 23 N. O. A. D. 11 10 1 3 36—18 21 N. A. C. 11 8 2 4 10—21 18 Eindhoven 11 7 3 4 33—18 17 M V. V. 13 6 1 6 26—28 10 P S. V. 12 1 2 6 26—28 13 Longa 13 5 8 27—30 10 Willem II 11 1 2 8 18—38 10 B V. V. 11 2 1 8 26—17 8 Roermond 13> 3 10 18—33 6 Het was te voorzien, dat Be Quick hel icgen de leiders der Noordelijke afdeeling, "Velocitas, niet zou kunnen bolwerken. De withemden hadden niets in te brengen en sneuvelden met 60. Fraai werk deed Frisia door haar stadgenoote Leeuwarden met 21 te slaan, waardoor G. V. A. V. op de hekkensluitersplaals terecht is gekomen. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas 12 10 1 1 49—10 21 Alcides 10 6 2 2 25—22 14 Friesland 11 6 1 4 38—20 13 Leeuwarden 12 6 1 5 31—27 13 Achilles 11 5 2 4 33—24 12 Be Quick 12 6 1 6 28—38 11 G V. V. 10 4 6 18—32 8 Veendam 11 3 1 7 19—33 7 Frisia 12 3 1 S 16—37 7 G. V. A. V. 11 3 8 17—31 6 H. D. V. S.—A. S. C. 4—0. Een slechte wedstrijd. A.S.C. mist een strafschop. Wie gedacht had, dat A.S.C. in Schie dam, na de nederlaag van H.D.V.S. ver leden week, een kans zou hebben is danig teleurgesteld. De rood-zwarten kregen een fiksche nederlaag te slikken en wij willen er direct aan toevoegenalleszins ver diend, want H.D.V.S. was vooral in de tweede helft ver in de meerderheid en hoe wel de Schiedammers ook nu niet zoo'n bij. zonderen indruk op ons maakten een kans voor de eerste klasse hebben de blauw-witten o.i. zeker niet kregen onze stadgenooten om zoo te zeggen geen voet aan den grond. Waarmee wij dan al heb ben gezegd, dat het bij A.S.C. gisteren op niet veel leek. Eenige reserve willen wij maken voor de eerste helft, toen het bij A.S.C werkelijk wel vlotte en do 20- voorsprong der gasthceren, waarmede de rust inging, gaf toen zeker niet de juiste krachtsverhouding weer. H.D.V.S. speelde iets beter dan de Leidenaars en vooral voor het doel waren de blauw-witten zeer ge vaarlijk Onze stadgenooten daarentegen misten in den aanval een schutter en een drietal dotten van kansen, die Janssen in de eerste helft gaf, waaruit gescoord moest worden, bracht het binnen-trio jammerlijk om hals. Zooals gezegd scoordo H.D.V.S. in deze helft twee keer Van der Meer en Goslings waren het vooral, die de zeer ge vaarlijke aanvallen der blauw-witten on schadelijk maakten. De beslissing van den strijd, die tot dus- Ver open was, viel kort na den aanvang van de tweede helft, toen de heer Lissauer een vergrijp van Engering o.i. wel een beetje heel zwaar strafte met een penalty, die echter door Dellebarre hopeloos werd gemist. De Schiedammers namen het spel daarna geheel in handen en A.S.C. had vrijwel niets meer in te brengen. Uit een hoekschop kwam met een goeden kopbal het derde doelpunt en kort daart daarna verdween do bal uit een vrijen schop voor gevaarlijk spel van Josson in het A.S.C.- doel, zonder dat een der rood-zwarten een poging deed om het leer aan te raken en terwijl de A.S.C.'ers elkaar heftige ver wijten maakten en Schiedam juichte, be dacht de heer Lissauer nog net bijtijds, dar ,,de bal er met ineens in mocht." Het was overigens uitstel van executie, want al 6poedig scoorde Van de Griendt in een op gelegde buitenspelpositic het vierde doel punt. De heer Lissauer, die nog al wat foutjes maakte, maar niet slechter was dan tal van andere arbiters, die ons tweede klasse-voetbal leiden, maakte later dezen blunder tegenover A.S.C. goed, door een bijzonder fraai doelpunt van H.D.V.S. ge heel ten om-echte te annuleeren. A.S.C. bracht er in deze tweede helft, zooals ge zegd, niets van terecht. De voorhoede knoeide hopeloos en Janssen, van wien het gisteren moest komen, scheen niemand te kunnen bereiken, althans hij kreeg slechts sporadisch een bal toegespeeld. Toen het 30 was ging Goslings in dc voorhoeue spelen, toerwijl Van der Poel zijn plaats innam. De aanval werd er niet beter door, de achterhoede wel slechter en alleen Van der Meer voorkwam verder onheil. Veel meer zullen wij over den wedstrijd niet zeggen. Er werd in de beste verstand houding gespeeld. Bij H.D.V.S. waren Van de Griendt, Nolet en Scheffers de eterren, bij A.S.C. kwamen Van der Meer, Goslings, De Jongh en de beide vleugel spelers boven bet middelmatige. m De veteranenwedstrijd, dae des voor middags gespeeld zou worden, werd afge last. O.N.A.—U.V.S. 4—2. De kansen der Leidenaars gedaald. Op een onbespeelbaar veld stellen beide ploegen zich om 2 uur onder leiding van den heer Wout op. U. V. S. heeft een invaller voor de Bruin, in wiens plaats Selier speelt. De eerste aanvallen zijn voor U. V. S. dat direct een keurig spel ontwikkelt, waardoor de O. N. A.-menschen gedwongen worden, zich tot verdedigen te bepalen. Reeds na 10 min. komt het eerste doelpunt als Kooreman die zich door de verdediging wringt en on houdbaar doelpunt. O. N. A. is geheel in de war, en 3 min. hierna maakt dezelfde speler, als Selier voor open doel in den rug wordt aangevallen, toestormend het 2de doelpunt voor U. V. S. O. N. A. geeft den moed geens zins op, integendeel, de gastheeren gaan steeds beter spelen. Als bij een aanval op het U. V. S.-doel de bal bij den rechtsbinnen belandt verkleint deze met een scherp schot deli achter stand 12. Nog voor de rust weet de thuisclub met een even onverwacht als fraai schot van den midvoor de partijen op gelijken voet te brengen. Tot de rust ploeterden beide partijen in de vette klei, doch zonder succes. Rust 22. Na de rust werd opnieuw „gebaggerd". De blauw-witten waren weer het sterkst doch het geluk was niet aan de zijde der Leidenaars Een prachtige kopbal van Selier wordt door den O. N. A.-ke«eper met veel geluk go keerd. terwijl even later een schot van Laman eenzelfde lot ondergaat. Steeds val len de blauw-witten aan. maar steeds is er een hoofd of been dat een doelpunt voor komt. Gehe'el onverwachts komt dan de ommekeer als de O. N. A.-linksbuiten den bal te pakken krijgt, er mee naar binnen loopt en dan met een goed schot zijn club de leiding geeft. U. V. S. verslapt dan eenigszins, wat het gevolg heeft dat Kramp eenige schoten te verwerken krijgt, wat hem echter goed afgaat Tegen het einde komt U. V. S. weer op zetten, Selier krijgt een kans voor open doel, doch wordt op ruwe wijze tegen den grond gc-werkt, wat den scheidsrechter ontging. De spelers zijn door 't veld zoo vermoeid dat thans nauwelijks nog van een wedstrijd gesproken kan worden. Een minuut voor lijd maakt de O. N. A.- rechtsbuilen aan alle onzekerheid een einde, door met een magnifieken kopbal, den stand op 42 te brem gen. Bij U. V. S. waren v. Deursen en Laman verreweg de besten, terwijl bij O. N. A. kee per en midvoor uitblonken. De scheidsrechter was goed, behoudens de fout dat hij op zoo'n veld liet spelen. Wij zijn er van overtuigd, dat op zoo'n sk-'cht veld nog nooit een wedstrijd i? ge speeld. SCHEVENINGEN—LUGDUNUM 0—2. Een verdiende overwinning. Ondanks de gedwongen 6 weken rust heeft Lugdunum in alle opzichten een goe den wedstrijd gespeeld. Scheveningen heeft haar best gedaan en somwijlen trachtte zij het spel met alle geweld te forceeren. Zij speelde enthousiast en vurig, doch de ach terhoede van Lugdunum met keeper van den Berg aan het hoofd was zoodanig op li, dat er geen doorkomen aan was. De o hoede van Lugdunum was ontegenze; i iets minder, doch speelde als geheel o heter dan die der tegenpartij. Gewis en Ij had Scheveningen een tegenpunt ver: n doch de overwinning behoorde aan L num, mede door haar betere spel. Over den wedstrijd, die verschill spannende momenten opleverde en in goede verstandhouding onderling wen speeld, het volgende: Wanneer de sck rechter beginnen laat, stelt Lugdunum volledig op. Het veld is zeer goed bos baar. Scheveningen trapt af en is dire den aanval. Deze attaque wordt echter de backs van Lugdunum gestuit en de hoede van Lugdunum wordt aan het gezet. Deze laat zich niet onbetuig neemt den aanval over. Verschillende n schoten worden gelost, die echter al serieus door den keeper van Scheveni worden gestopt. Gedurende 20 minuli Lugdunum in den aanval zonder dat e t doelpunt wordt, mede ook door het set i rend werken van rechtsback en keeper Scheveningen. Dan komt Scheveningen zetten. Alles en alles wordt gegeven ei is het de achterhoede van Lugdunum alle gevaar bezweerd. Vooral keeper den Berg wordt duchtig aan den tand voeld, wat hem wel toevertrouwd is. I I, zamerhand werkt Lugdunum zich los ei laatste kwartier voor rust is geheel Lugdunum. Het kan niet uitblijven: er h een doelpunt in de lucht. Als van der 1 den bal te pakken krijgt en deze op juiste moment doorgeeft aan de Roo. i? laatst genoemde speler, die met een set rend schot Lugdunum de leiding geeft. C Nog 5 minuten zijn er te spelen en mei veranderden stand treedt de rust in. Na de rust pakt Lugdunum direct aan, doch ook Scheveningen doet aldus partijen wegen nu tegen elkaar op, het golft heen en weer en is het aanki waard. Verschillende mooie staaltjes vo worden er te zien gegeven. Langzamer! neemt nu Scheveningen het spel in ha- en moet Lugdunum zich geducht inspai om den gelijkmaker te voorkomen. De - deze periode te forsche en te enthous aanvallen van Scheveningen, dat prul het spel te forceeren, zijn niet van gei ontbloot. Integendeel zweeft de bal s! voor het doel van Lugdunum, doch èn per èn de beide backs, gesteund door de i spelende middenlinie, verdedigen ziel sublieme wijze, en hel gelukt hun den s blank te houden. Er is nog een kwarlie spelen. Lugdunum werkt zich los en nu de bordjes omgedraaid. Scheveningen 1 te veel van haar krachten gevergd en i zich meer en meer terugtrekken en ziel verdedigen bepalen. Bij een algemet aanval is het de Jager, die met een r schot den Leidschen voorsprong ver?: 0—2. Nog een kleine opleving van Seh ningen om nog althans de eer te ree mocht niet gelukken en met onverande: stand kondigt de scheidsrechter het e aan. De scheidsrechter leidde goed en het spel geheel in handen en iedere po| tot ruw spel werd door hem gestraft. D. V. S. I—NORVICUS I 1—2. Wanneer om kwart over twee scht rechter Hamers opstellen laat, heeft 1 vicus een totaal gewijzigde opstelling D.V.S. één invaller. Direct na den ah neeml de D.O.S. voorhoede het spel handen. Wij denken dan ook de gn zwarte voorhoede te zien doelpunten, n het schot gaat hoog over. Dan gaat spel gelgk op. Beide keepers krygen w hetgeen zij naar behooren verrichten, dat bij een algemeenen aanval der gre zwarten de rechtsbinnen doorzet en oi geeft aan Filippo, die zich niet bedel maar onhoudbaar doelpunt. Stand 10. Dit schijnt voor D.V.S. een aanmoedig te wezen. Aanval op aanval wordt oö nomen, echter zonder resultaat. Met veranderden stand gaat men rusten. Na de thee is het eerste kwartier pr? eender als voor de rust. Weer was zichtbaar de groote gaping tusschen groen-zwarte middenlinie en haar v<:> hoede. Het zich langzaam herstellende N« elftal gaat daar handig gebruik van msl

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 12