KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. LAND- EN TUINBOUW. MARKTBERICHTEN. NED. HERT. KERK. Viertal: Te Vlissingen: Dr. H. W. Ob- Ibink, te Geldermalsum; E. G. van Rams- horst, te Brammen; G. C. Schellenberg, te Markelo en H W. te Winkel, te Sneek. Beroepen te Maasland dr. J. H. Mulder te Zoeterwoudete Putten op de Veluwe, B 8 B, Bouthoorn te Zeist; te 's-Gre- velduin-Kapelle, ds. R. Steenbeek te Wa penveld. Bedankt: Voor Noordwolde (Gr.), G. J. A. Offerhaus, te Eernewoude. GEREF KERKEN. Beroepen; te Pijnakker-Nootdorp de heer D. Zwart, cand. te Oosl-Nijkerk; te Zetten, ds. J. H. Broek Roelofs te Vroonshoop. LANDELIJKE FEDERATIE VAN DIACONIEËN IN DE NED. HERV. KERK. Gistermiddag heeft de Landelijke federa tie van diaconieën in de Nederlandsch Hervormde Kerk haar vergadering gehouden in het gebouw voor Christelijke belangen te Arnhem. De aftredende bestuursleden de heeren van Holthe tot Echten, van der Kamp, van der Leest en Wisman werden herkozen, terwijl alsnog tot bestuurslid ge kozen werden de heeren Mullaard en Bar- neveld. De begrooting voor het komende vereenigingsjaar werd vastgesteld. Hierna hield de heer D G. Mullaard, voor zitter van de Nederlandsch Hervormde dia conie te Arnhem een lezing, waarin hij een .uitvoerig overzicht gaf van datgene, wat in deze gemeente op het gebied van armen zorg en liefdadigheid door particulieren en van overheidswege geschiedt, waarbij hij het gesprokene met veel statistische gege vens toelichtte. Naar aanleiding van deze voordracht werd een geanimeerde discussie gehouden, waarna de vergadering werd ge sloten. Na een gemeenschappelijken maaltijd werd een bezoek gebracht aan het gebouw van het Protestantsche stedelingenhuis. TER-AAR. Bnrnflüke ?tand. Geboren: Jacoba Cornelia, d v. H. Kraan en T. Over de Vest. Overleden: Willem Erkelens echtg. van ■V v. d. Berg 76 j. Johanna Catharina Sessink. 4 mnd Adr. Hartveld, echtg. van C Meijer 60 j. Gevestigd: G Hillebrand, van Leimuiden N. Looij. van Mijdrecht J. C. van Eijk, van Boskoop. Vertrokken: Joh van Tol, naar Alphen a. d. Rijn G. Slingerland, naar Vlissin- gen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Gerrigje van Dijk, 68 j., echt genoot® van Arie Boenaard. Aaltje Ho- vius 72 echtgenoole van Hendrik Bomhof. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. EEN KWESTIE VAN ALGEMEEN BELANG. In het „Algemeen Handelsblad" las Ik onder Beurs en Nijverheid een zeer belang- I rijk artikel met den titel Veendammer H\- polheekbank „Een kwestie van algemeen j belang". In dit artikel wordt de vraag ge- j steld: „mag een dergelijke zaak, waarbij niet alleen de belangen van pandbriefhou ders der Veendammer Hypotheekbank, maar ook die van ons geheele hypolheekbankbe- drijf en van allen, die hierbij betrokken zijn, ondershands worden afgewikkeld"? De schrijver beantwoordt deze vraag ontken nend. opmerkende, dat het algemeene be lang ei9cht, dat dergelijke zaken tot vol ledige klaarheid worden gebracht opdat middelen kunnen worden beraamd om herhaling zooveel mogelijk te voorkomen. Het lezen van deze beschouwing doet mij de vraag stellen of niet op soortgelijke gronden het een gebiedende eisch van alge meen belang is dat de Leidsche Effecten- bank, die naar gepubliceerd werd, na kort bestaan in deconfiture is geraakt, failliet wordt verklaard. Débacles als deze zijn In staat om het publiek het vertrouwen te doen verliezen in fianken, waaraan zij hun vaak met groots krachtsinspanning bijeengegaande pennin gen in bewaring gegeven hebben. Dit nu dient te worden voorkomen en dit kan alleen geschieden wanneer de afwik keling van dergelijke zaken niet onderhands geschiedt, maar lang9 den officieelen weg door den wetgever aangewezen in geval een instelling verkeert in den toestand, dat zij heeft opgehouden te betalen, een toestand, waarin de Leidsche Effectenbank op het oogenblik verkeert. Slechts de afwikkeling ln faillissement door een door de Rechtbank benoemden curator maakt, mocht van benndeeling van crediteuren blijken, het mogelijk de schul digen te doen vervolgen. En die mogelijkheid is van zoo groot pu bliek belang, dat zelfs als men geen rekening houdt met de andere voordeelen aan afwikkeling in faillissement verbonden boven een Onderhandsche op zich zelf reeds het uitlokken van faillissement recht vaardigt of liever noodzakelijk maakt. Mr. E. A. COSMAN. Naar aanleiding hiervan zijn wij op in formatie uitgegaan en van bevoegde zijde vernamen wij het volgende: „Het zijn de gezamenlijke crediteuren, die als hun wensch aan de Bank te kennen gegeven hebben, dat zij het besluit tot liqui datie nemen zou met aanstelling tot liqui da teuren van de twee personen, die de schuldeischers haar zouden opgeven. Aan deze liquida teuren is ten aanzien van de hun opgedragen liquidatie een alge- heele vrijheid van handelen gelaten, met bevoegdheid dus niet alleen een uitvoerig onderzoek in te stellen naar eventueele be nadeeling van crediteuren en te dier zake te proeedeeren maar ook tot faillissement.^ aanvrage alsnog over te gaan of een ingrij pen der Justitie uit te lokken, indien zij zulks in het belang der schuldeischers achten. Indien nu die crediteuren deze wiize van afwikkeling meer in hun belang achten dan een faillissement, kan daartegen toch geen bezwaar bestaan Het is immers wel van zelf sprekend, dat de schuldeischers. ieder voor zich, meer op het dienen van hun eigen belang dan van het algemeen helang be dacht zijn. Dit laatste kan gevoeglijk aan de Justitie worden overgelaten, die toch steedo bevoegd blijft in te griinen en tot wie een ieder zich met een desbetreffend ver zoek kan wenden indien hem zulks wen- schelijk of noodzakelijk voorkomt." AALSMEER. De bazar, welke gehouden wordt in de Chr. school op het dorp, georganiseerd door de Chr. Geh.-onthoudersvereen. en welks baten ten goede komen aan de kna- nenvereen. „Hoop der Toekomst", is Don derdagavond geopend. Ds. v. Elden sprak, in tegenwoordigheid van talrijke aanwezigen, de feestrede uit. Talrijke werkstukken van de jongens zijn geëxposeerd en worden aan de meestbie denden verkocht. Er komen zeer veel be zoekers. Dinsdagavond 6 uur wordt de pluim- veetentoonstolling alhier in „De lil Kolom men" door burg. J. Kastelein geopend. De tentoonstelling omvat pl.m. 700 nrs. Er zijn veel builenlandsche rassen. Ze duurt drie dagen. HILLEGOM. Nntaspaarbank. Commissarissen van de Nutsspaarbank hebben een jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer dr. J. H. der Weduwen. Uit de openingsrede en uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de zaken van de Spaarbank in het afge- loopen jaar sterk vooruit zjjn gegaan. Het aantal der afgegeven spaarbankboekjes, de ingelegde spaargelden, de bijgeschreven rente en de belegde fondsen zjjn alle sterk vermeerderd. De gemaakte winst aan het reservefonds toegevoegd. Het beheer en de administratie wordt door de commissarissen geheel belangloos verricht: daardoor zijn de onkosten zeer laag. Omdat de heer M. Dievenbach, thans secretaris, over enkele maanden de gemeente gaat verlaten, sprak de voorzitter hem toe met woorden van dank en waardeering voor do verrichte bezigheden. Ter benoeming van een commissaris in de ontstane vacature is een voordracht opgemaakt; de benoeming zeli geschiedt door het Nutsdepartement. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. M. J. Braam en M. J. Lommerse. J. S. Ruigrok en A. Jansen. Getrouwd: J. C van Waveren en C. L. Splichal J. de Wagt en C de Graaf. Overleden: S. Boll, 1 maanden m. D. van Dijk 3 maanden m. De Zendingscommissie der Geref. Kerk houdt Woensdagavond een zendings avond. waarop de heeren P de Koning uit Indië en J. C de Koning van hier toespra ken zullen houden. Er zal gelegenheid zijn om van gedachten te wisselen. Een broeder en zuster der Geref. Kerk, hebben een compleet zilveren Avond- maalstel ten geschenke aangeboden. Beslo ten is een kluis te maken voor opberging van het Avondmaalstel en het Doopvont. KATWIJK. „Wit-Gele Kruis". De R. K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" hield haar jaarvergadering in de zaal Fennes. Er was een goede opkomst. Na opening door den voorzitter, den heer C. Braun, las de secretaris de notulen en daarna het jaarverslag. Beiden hadden de goedkeuring der vergadering Vervolgens deed de afgevaardigde ver slag van de vergaderingen der Diocesane Federatie, gehouden op 14 Mei en 17 Jan. 1.1. Volgde rekening en verantwoording door den penningm., den heer P. H. Gastenmil- ler. Deze rekening die met een batig saldo van f 30 35 sloot was nagezien door de hee ren H. W Grimbergen en W Caspers en in orde bevonden Den penningm. werd dank gezegd voor zijn uitmuntend beheer. Voor 192S werden hiervoor aangewezen de hee ren W. J. v. Leeuwen en L. J. v. d. Valk, Het aftredend bestuurslid de heer Casten- miller werd met op twee na algemeene stemmen herkozen. Op voorstel van het be stuur werd besloten de Koninklijke goed keuring aan te vragen. Tevens om a.s. na jaar een Moedercursus te organiseeren. Bij de rondvraag kwam ter 9prake het te rugbrengen van gebruikte artikelen uit het magazijn Na gebruik van sommige dezer artikelen worden deze steeds door de zuster ontsmet. Het bestuur vestigde er nogmaals de aandacht op dat deze artikelen altijd in goeden staat terugbezorgd moeten worden. Eventueele schade ontstaan door ondoel matig gebruik en te lang in bezit houden moet worden vergoed Na nog eenige mededeelingen betreffende huishoudelijke aangelegenheden en beant woording voor zoover mogelijk, betreffende het Wijkgebouw dat in het te stichten ver- eenigingsgebouw gevestigd zal worden, sloot de voorzitter deze vergadering, waarin ook eenige dames tegenwoordig waren, met gebed. Burgerlijke Stand. Geboren- Jacob, z. van H. van Duijn en C de Jong Arie. z van Corn van der Bent en C Guijt Marearetha d van C. Rijnsent en A. Ouwehand. Gerardina Wilhelmina Johanna, d. van J. van Rijn en I C Meijvogel. Cornelia, z. van J van Beelen en A Ouwehand. Teunis, z. van KI. van der Plas en M. van der Bent. Nicolaas Leonavdus, z. van W. J. Hooge- veen en M C. van Paridon, Overleden Sophia Goemans 84 we duwe van J. H. Caspers. Gehuwd J. van Rijn en J. C. de Lange. G Krijgsman en E van Rijn. Gescheiden Fr. Marck en J Haasnoot. Ondertrouwd: P Visser en T Ros. D. van Duijvenvoorde en A. van der Plas. C. Haasnoot en L. Plug. D. van Duijn en J. van Duijvenvoorde. A. van Rijn en D. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Anti.-Rev. Kiesvereeniging jubileert. Op Woensdag 1 Febr. zal het 40 jaar geleden z\jn, dat de A.-R. Kiesvereeniging alhier werd opgericht. Het bestuur over weegt tegen dien tqd groote plannen. Indien mogeljjk zullen er twee avonden worden georganiseerd. Den eersten avond zal er een spreker optreden, terwijl den tweedsn avond in een feestelijke bijeenkomst het feit zal worden herdacht. Het spreekt van zelf, dat feestvieren zonder geld niet gaat en waar de kas er niet al te ruim voor staat, zullen er in de komende week eenige dames bij de Ai-R. kiezers rond gaan om een kleine feestgave. De kiesvereeniging werd opgericht door wjjlen ds. Unger, toentertijd Ned. Herv. predikant alhier. Tuinbouw. De meeste winterproducten blijven duur, voornamelijk roode kool, gele kool en uien. Spruiten zijn aanmerkelijk in prijs gezakt. Voor peen Is meer vraag dan tot neden het geval was. De voorraden der verschil lende producten en de aanvoer zijn aan- merkelijk kleiner dan vorige jaren in hetr 1 zelfde tijdperk. De veilingen zullen zeer waarschijnlijk vroeger geëindigd zijn dan anders. Er is in het tuinbouwbedrijf nog niet veel leven. De werkzaamheden blijven zich nog bepalen bij diepspitten (delven). Ander werk is er op heden nog niet. Er j zijn dan ook nog tamelijk veel werkloozen. i De huizen der firma S. Parlevliet, dezer dagen door notaris Wagenaar bij opbod en afslag verkocht, brachten f19.500 op. Volgende week worden de 9chepen ge veild. De werkzaamheden aan den bovenbouw der brug aan de Turfmarkt vorderen flink. Dezer dagen zal het bovenstuk gereed ko men. Daarna het bovendek met de electrische installatie voor de ophaalbrug. Nu besloten is dat het St. Willibror- dus College alhier aan het einde van dit studiejaar wordt opgeheven blijkt dat overal bij oud-leerlingen het verlangen ont staat nog eens voor het laatst daar te zamen te komen. De tegenwoordige pater rector, met wien overleg werd gepleegd, heeft verklaard de gelegenheid lol zulk een bijeenkomst gaarne te willen geven in de eerste dagen na de prijsuitdeeling d. i. ongeveer half Juli. VIJF AAN ZEE. Aan het Arbeidsbureau stonden als werkzoekend ingeschreven: 191 arbeiders, 3 metseiaars, 32 grondwerkers, 10 opper lieden, 44 visschers, 2 timmerlieden, 9 kui* pers, 1 nettenboetster, 2 scheepmakers, 1 schilder, 1 binnenschipper, 1 stoker, 1 zeil- maker, te zamen 318 personen. Dr. Eikelenboom zal Woensdag 25 Maart e.k. in het Weeshuis de3 namiddags 3 uui kosteloos inenten. SASSENHEIM. Tentoonstellino „Blocmlnst". Met het vorderen van den Lijd komen hoe langer hoe meer bolgewassen in bloei, waarmee de bezoekers van „Bloemlust" voor deel kunnen doen. Dit wordt ook wel op prjjs gesteld, getuige het steeds toenemend bezoek. Opvallend is het aantal Mendoltulpen, welke worden geëxposeerd. Zoo staan er van de N.V. H. de Graaf Zonen te Lis3e wei zestig soorten, waarvan we noemen: Red Standard, Red Admiral, Paciolo, Mary Gold, Cabiria. Van Gebr. Van Zonneveld en Philippo is er de mooie Weber, een rose Mendeitidp en The Rose van W. Zonneveld Hzn. Behalve nog meerdere coilectie's Mail- del tulpen treffen we er: de dubbele zeer mcoie tulp Scarlet Cardinal, prachtig rood, ingezonden door de fa. Nieuwenhuis Co., Lisse; enkele tulpen la Reine soorten van do fa. L. v. Leeuwen Zn., te Sassenheim; van deze firma prijkt er ook de narcis Posticus Blanca, met mooie lange stelen. Do firma Warnaar Co. exposeert de narcis Golden Harvest, welke bollen elk drie bloemen dragen. Veel aandacht trekt de mand met Darwin Tulpen, Sieraad van Flora, van de Holl. Cultuur Mij., te Vo gelenzang. Zooals uit bovênstaande- blijkt, is er voor vakmenschen in „Bloemlust" reeds veel te zien en wat goeds. ZOETERWOUDE. Feestvergadermg L. T. B. In verband met diverse omstandigheden is de feestvergadenng van de plaatselijke afdeeling van den Land- en Tuinbouwbond moeten uitgesteld worden tot Donderdag jl. Nadat 's morgens het kerkelijk feest was gevierd had er 's avonds eene feestelijke bijeenkomst plaats in het patronaatsge* bouw aan den Sehenkelweg, die door den voorzitter, den heer C H de Boer werd ge opend met een welkomstwoord, waarbij hij zich vooral richtte tot den deken en den heer Ganzeboom, ambtenaar van den Dioc L T B., en waarin hij er zijn spijt over uit drukte dat deze vergadering zoo slechl wa3 bezocht Hierna werd het Bondslied gezon gen, waarna het woord werd gegeven aan den heer Ganzeboom, voor hel houden eener feestrede. Spreker schetst ons dan in zijne van humor tintelende rede met rijke aanhaling van de bronnen waaruit hij zijne gegevens kon putten, het ontstaan van den boeren stand in Nederland. Na gewezen te hebben dat er bij de ouden meer poëzie was, dan in dezen wetenschappelijken doch oven- i gens killen en nuchteren tijd, voert de spre- ker ons naar den lijd van de opkomst der steden, die hun ontslaan te danken hadden aan de dorpen. Hij beschrijft ons eene boe renwoning in den tijd van Karei de Groote, omstreeks 800, vermeldt dat er toen hoofd zakelijk winterkoren en zomergranen ge teeld werden en men het derde jaar den grond liei braak liggen. Successievelijk voert spreker ons vervolgens, daarbij wij zende op den heilzamen invloed van het Christendom, op het ontstaan der vrije boe ren en het zich ontwikkelen van den land bouw, op hel toepassen van den water afvoer, het ontginnen van gronden, het toe nemen der productie en den grooten naam die deze verkregen, zooals voornamelijk de Hollandsche zuivel, naar de 12de eeuw. Vervolgens wijst spreker er op hoe de vroegere boeren met allerlei tegenslagen te kampen hadden, als met overstroomingen, afpersingen, oorlogen enz., toldat er weer een tijd van bloei kwam. die echler tenge volge van den 80-jarigen oorlog weer bAr slecht werd, zooals te concludeeren is uit een Geuzenliedje uit dien tijd, dat spreker reciteert. Dan op het laatst van de 16de en in hel begin van de 17de eeuw wordt het weer beter voor den boer en allengs heerscht er zelfs welvaart in den gulden tijd der republiek. Heeft spreker tot heden alleen gesproken over den landbouw, thans wil hij ook over de tuinderij iels meedeelen en hij verhaal! ons dat deze reed9 dateert uit den tijd van Karei de Groole en dat het ook hier de monniken waren die de eerste en de ijverigste beoefenaars daar van waren. De gla9cultuur ontstond in de 15de eeuw. doch bereikte haar bloeitijd in den gouden tijd der republiek. Vervolgens wijst spreker op den teelt der J sierheesters en den bloementeelt, om daar- j na weer terug te keeren tot de boeren zelf, die over het algemeen in* de geschiedenis eene rustige plaats innamen, niet aan poii tiek deden en volgens den dichter Pool kalm bleven als men hun maar van de portemonnaie afbleef. Dan wijst spreker nog op de sagen en legenden, de kleedij en de oorijzers; op de vrome gebruiken en de i eigenaardige feesten van vroeger. Na nog gewezen te hebben dat de oude boeren met hunne gebrekkige hulpmiddelen en ondanks allerlei tegenslagen toch geluk kig en tevreden leefden, omdat zij vertrouw den op eigen kracht en de hulp van Boven releveert spreker hoe het den boer sucee9 sievelijk gemakkelijker is gemaakt om zijn bedrijf uit te oefenen, totdat wij in onze da gen gekregen hebben, naast de mechani sche hulpmiddelen, allerlei commissies, hypotheekbanken, scholen en cursussen, ja eigen pers en zelfs eigen vertegenwoor digers in de Regeeringslichamen. Hij be sluit dan zijne rede, die door allen met de grootste aandacht werd gevolgd, met een beroep op de aanwezigen om trouw lid te blijven van hunne organisatie en anderen aan (e sporen om daar lid van te worden. Nadat een warm applaus wa9 gehoord bedankte de voorzitter den heer Ganze boom voor deze schoone rede en werd er eene collecte gehouden, waarvan de op brengst bestemd was. als cadeau aan de Federatie ter gelegenheid van haar 12'/a jarig bestaan, en die aangewend zal wor den voor de aflossing van schulden. De op brengst bedroeg f 65. Hierna werd de avond verder feestelijk doorgebracht, waaraan de heer Klaas van Rijf. de plaatselijke humorist zijne mede werking verlepnde. Met een slotwoord van den geestelijk adviseur en een kort woord van dqnk van den voorzitter werd te onge veer 11 uur deze vergadering gesloten. eeD grootor bedrag vordert, dan ia voorjaar van dit jaar werd vermoed l> installateur heeft zijn aanvankelijke ram.: aanzienlijk moeten verhoogen en het blijk; dat deze zaak een bedrag ran tien a e duizend gulden meer zal vorderen dan fcf bedrag, dat hiervoor ter beschikking staat Van Rijkswege is een bedrag van f lO.Ct ter beschikking gesteld Doot het Ceutrai Comité was in zijn vergadering van 1 Api 1927 aan de Commissie het saldo van nietgebruikte begrootingsgelden 1926 u- bedrage van f 6533 30 teT beschikking steld voor deze uitgave, terwijl op de b grooting 1927 in diezelfde vergadering vai gesteld, een bedrag van f 4000 voor (f doel was toegestaan. Met een bedrag f 466.70, waarover de Commissie zelt schikte, vormde dit een totaal van f SI 6 Het geheele werk zal, wanneer het aan he doel beantwoorden zal, een bedrag vu f 31 a f 32.000 vereischen. Het Centraal Bloembollen Comité, over. tuigd dat een goede outilleering van het Laboratorium een eerste voorwaarde j voor den onderzoekingsarbeid, die ten bate onzer cultures wordt gedaan en met naa; voor de bestrijding van het geelziek de? hyacinthen, een installatie als thans word; aangebracht onontbeerlijk is, besloot di wetenschappelijke commissie in staat stellen het werk volgens de gemaakte plan nen te doen uitvoeren en hiervoor in dt eerste plaats te bestemmen het voorde®, lig saldo dat in het fonds 1927 is kunnen worden gestort. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 2) Jan. v. Genua. PRINSES JULIANA, 23 Jan. v. Amst. Batavia venv. KARIMATA, thuisr., 20 Jan. te Genua BALI, 20 Jan. v. Amst. te Batavia. MADOERA, uitr., 20 Jan. v. Suez. ROTTF.RD/,r*'"OHE LLOYD SLAMAT, thuisr., 20 Jan. v. Singapore; TJERIMAI, uitr., 20 Jan. v. Marseille. KON NED STOOMB MIJ. MEDEA en BERENICE, arr. 20 Jan. t) Hamburg. ULYSSES, arr. 19 Jan. te Constanta NEFTUNUS, 20 Jan. v. Corcubion n. Rott VENUS, 19 Jan. v. Palermo n. Tarragona. FRINS FRED. HENDRIK, W.-Indië n. Ama. 23 Jan. te Plymouth verwacht. ROLLANDBRITSCH-INDIË LIJN RIDDERKERK, 20 Jan. v. B. Indië te Rolt MEERKERK, 20 Jan. v. Hamburg te Anti. cnr -ar® ZT'iri a MER IK A LIJN. ALCYONE, thuisr., 19 Jan. te Santos, ALGORAB, 20 Jan. v. Rott. n. B. Air® pn' "NP aFRIKA-Ll.TN. DRECHTSTROOM, 20 Jan. v. Amst. n. HEEMSKERK, 20 Jan. v. Rott. n. O.-Alnb DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN FLENSBURG, 18 Jan. v. Narvik n. V* I dingen. KELBERGEN, 18 Jan. v. B. Aires n. Rt MAAS, Rufisque n. Bremen, pass. 20 Ja RECLAME. 1 Doo» tegen Verstopping 60 ct 1275 CENTRAAL BLOEMBOLLEN-COMITé. Het aibonwen van de koelcel-inrichting to Li9se. Naar het „Weekblad voor Bloembollen- cutluur" mededeelt heeft het Centraal Bloembollen-Comité dezer dagen vergadert De rekemng en verantwoording van inning en beheer van het Twee-cents-per-Roe- fonds-1926 werden goedgekeurd. Uit de stijgende inkomens van het fonds blijkt, dat de medewerking aan de inning der bijdragen door de aangesloten vereem- gingen goede resultaten oplevert en dat vrijwel alle vakgenooten, die cultuur heb ben, regelmatig aan hun verplichtingen je gens die vereenigingen voldoen. Evenwel ontstaan door deze decentralisatie dikwerf verwarringen en wordt uitgezien naar de mogelijkheid om de administratie van de inning t« centraliseeren, gepaard met een I controle op de opgaven der bijdragenden. Hiervoor is thans wellicht gelegenheid, om dat de heei W. van der Laan door veran dering van werkkring, gevraagd heeft om van het administrateurechap te worden ontheven. In beginsel wordt besloten bij de vervanging van dezen functionaris re kening te houden met de hierboven aan gegeven wenschelijkheid. De heer Van der Laan heeft zich bereid verklaard de zakeD gaande te houden tot een plaatsvervanger is aangesteld. Hem wordt dank betuigd voor de wijze waarop hij in zijn functie het vak diensten heeft bewezen. De Commissie voor het Wetenschappelijk Onderzoek heeft medegedeeld, dat het ge bleken is dat het n«iaj behooren afbouwen van de koelcel inrichting van het Labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse SL1EDUECHT, 19 Jan. v. New Orleans k Bovness. STAD ZWOLLE, 19 Jan.. v. Salta CabeÈi n. Rott. THUBAN, 19 Jan. v. Cardiff n. B. Airs, ZAAN, 20 Jan. v. Cartagena te Hamburg, EIBERGEN, 19 Jan.* v. Casablanca te Fr* mantle. JONGE JACOBUS, Rott. n. Barcelona, 19 Jan. Ouessant. JONGE MARIA, 19 Jan. v. Porto Emblfr doek te Terra Nova. BEURSPLEIN, 19 Jan. v. Rott. te Narvi RIJSWIJK, Rott. n. Lissabon, pass. 19 Jas. Finisterre. BEVERWIJK, 20 Jan. v. Bremen te Ne* STOLWIJK, 19 Jan. v. Cardiff n. Nape'.?. SASSENHEIM, 19 Jan. v. Boston te Pb ladelphia. Verwachte Nederlandsche passagiers- postschenen met den datum van vermoedelijke aankomst. Van Oost-Indië. PRINS DER NEDERLANDEN, 2S Jan. I Amsterdam. TABANAN, 27 Jan. te Marseille; 3 Fel te Rott. GKOTIUS, 3 Febr. te Genua; 11 Febr. Amst. SLAMAT, 9 Febr. te Marseille; 16 Fete te Rott. Vf»», 5. PRINS FRED. HENDRIK, 26* Jan. te Amat STUYVESANT, 3 Febr. te Amsterdam. Van Amerika. FLANDRIA, 12 Febr. te Amsterdam. ZEELANDIA, 25 Febr. te Amsterdam. Von ®T-,„H-A~-eriba. BOSCHDIJK, 27 Jan. te Rotterdam. GROOTENDIJK, 4 Febr. te Rotterdam ALPHEN AAN DEN RIJN". 20 Jan. 19$ N.V Tuinbouwveiling ..Alphen a. d R')3. Kleiperen f36. Groenperen f67. Spru.' kool I f22—26 60. Spruitkool II f 16 Krot- f8.30 per 100 KG Eieren. Kipeieren f*"* 10.40, Eendeieren f 10 per 100 stuks. Aanvoeï 2825 9tuks. RIJNSBURG, 20 Januari. Bloemenhart- Het blijft geregeld goed gaan in den b'1* menhandel.De prijzen zijn goed loon end0 het trekken gaat op heden ook g<>ed Fr niet bovenmatig veel uitschot Prins Oostenrijk gaat van f 7 50 tot f8 40 Fre- Moore f 5.50 tot f6 20, Prosperity f 7 80 t'-1 f8.10, Gele Prins f7 40 tot f8 40. Couro^ d'Or f 7 50 tot 18.20. Cramoisie Brilte f 4 50 lot f 4 80. La Reine f 4 tot f 4.70. F'; mingo f8 50 tot f9 10, Salvator Rose f- lot f7 80, William Copland f4 tot f^ Victoir d'Olivierre f 10 tot f 10.50. 2-4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14