E. J. SCHOONDERGANG-SPEET NEDRA LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 19 Januari 1928 Derde Blad No. 20818 L GEMEENTEZAKEN. BINNENLAND. matigen prijs Uitgewogen Blikgroenten HEERENGRACHT 63 LEIOEN FEUILLETON. 68**' Jaargang I. BENOEMINGEN. Het Bestuur van het Gereformeerd Minne hof Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis biedt, naar aanleiding van de vacature in ■ziin midden ontstaan door het eervol ontslag van prof mr. A. J. Blok d.d. 28 Nov 1927, Hen Kaad een voordracht van twee personen Lui. bestaande uit de heeren^ J. Heringa, frof dr. H. T. de Graaf. De Plaatselijke Schoolcommissie heeft in periodieke vacatures per 31 December |)927 van hare leden J. W. van Hees J L. C. Timmerman. W. Koops Azn., S. Gaaster- JJand en A Couvée P Jzn., de navolgende Idubbeltallen ter aanbeveLing aan den Raad doen toekomen. a. 1 J NV van Hees, 2. S. van den Burg; |b 1. J. L. G. Timmerman, 2 G. Molkenboer; |c. 1. W. Koops Azn. 2 A. Meerburg; d. 1. IS. Gaasterland; 2 G Bakema; e. 1. A Cou- I vée P. Jzn.-. 2. Ds M. J. Punselie. Overeenkomstig de aanbeveling van de Commissie voor de Bewaarscholen bieden IB en W. de volgende voordracht aan voor Ide benoeming van een lid dier Commissie lier voorziening in de vacature, welke den |31cn December j 1. is ontstaan door de perio- Idieke aftreding van den heer J. A. van I Hamel: lo. de heer J. A. van Hamel. 2o. de heer |A L. Reimeringer. Bij raadsbesluit van den 29en Augustus [1927 werd de tijdelijke aanstelling van Mej. IW. H. Nederhoed. als leerares in het [Engelsch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, met het oog op de regeling van de lessen in dat vak bij het vertrek van de [toenmalige Directrice dier school voorloopig verlengd tot 1 Januari 1928. B en W. vragen den raad nu mej. Neder- hoed definitief te benoemen met ingang van II Jan. 1928. I VERHURING VAN EENIGE LOKALITEITEN AAN DE LEIDSCHE PADVINDERS. Bij raadsbesluit van 9 Maart 1925 werd I aan de vereeniging „de Leidsche Padvin ders", Afdeeling Leiden van de N. P. V., I tegen een huurprijs van f 300.per jaar verhuurd het voormalige IJkkantoor aan de Lammermarkt. Aangezien echter de vereeniging dezen I huurprijs te hoog acht. heeft zij lot B. en W. I het verzoek gericht dien te verlagen. Met de Commissie van Fabricage is hun j College van oordeel, dat er inderdaad aan- leiding bestaat den huurprijs te verminderen Een som van f 200 zou. naar het hun voor- I komt. met de werkelijke huurwaarde van het gebouw dat eigenlijk slechts twee behoor- I Üjke lokalen en een bergplaats bevat, beter overeenkomen. In verband met 'de omstandigheid, dat de vertrekken gedurende eenige weken van het jaar worden gebruikt voor den ijk en herijk van maten en gewichten kan een verdere vermindering worden toegestaan van f 25 I zoodal de huurprijs ware te' stellen op f 175 per jaar Dezelfde vereeniging heeft B. en W. verzocht om als speel- en werklokalen voor troep I, een gedeelte van het voormalige j schoolgebouw aan de Van der Werfstrait te mogen huren. AaD de vereeniging kan tot wederopzeg- geus een drietal lokalen met binnenplaats en bijbehoorende lokaliteiten worden afge staan. Met den door B. en W. gevraagden huurprijs van f 150 per jaar neemt zij ge noegen, terwijl zij verder accoord gaat met de aan de verhuring te verbinden voor waarden. VERHURING VAN EEN GEDEELTE VAN HET VOORMALIG SCHOOLGEBOUW a. d. VAN DER WERFSTRAAT. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de afdeeling Leiden van den R.-K. Volksbond stellen B. en W. den Raad voor aan det bestuur een gedeelte van het voormalige school gebouw aan de Van der Werlstraat, om vattende een 9-tal lokalen met privaten, kasten en kamer schoolhoofd, in huur af te staan ten behoeve van de huisvesting der van die afdeeling uitgaande Avand- teekenschool, weike school tot voor korten tijd was gevestigd in de door brand ver- verwoeste schoollokalen van het gebouw Rapenburg No. 10. Voor de inrichting van het gedeelte van het schoolgebouw aan de Van der Werfstraat tot teekenschool zal naar raming een som van f 950 worden vereischt. Deze kosten zullen, na aftrek van een bedrag van on geveer i 100 voor herstellingen en ver nieuwingen, niet onmiddellijk verband hou dende met de inrichting \n de lokalen tot teekenschool, door het bestuur aan de ge meente te worden vergoed. Naar meening van B. en W. behoort de huur te worden aangegaan voor den tyd van één jaar, tegen een huurprys van f900 en verder onder de gebruikeljjke voorwaarden. OVERNEMING VAN GROND DOOR DE GEMEENTE. Door N. P. iL Dieben is tot B. en W. het verzoek gericht om medewerking te verleenen tot den aanleg van een in het uitbreidingsplan aangegeven straat op het hem in eigendom toebehoorend terrein aan den Hooge Ryndyk, kad. Sectie M No. 4824, ter verbinding van dien weg met het Utrechtsche Jaagpad. Tegen dezen straataanleg beslaat by het college geen bezwaar, doch, met het oog de desbetreffende verordening, dient de eigendom van den voor straat bestemden grona kosteloos aan de gemeente te worden overgedragen. De eigenaar heeft zich hier toe bereid verklaard en heeft ook reeds de geraamde kosten van den straataanleg ad 13300 ter nadere verrekening in de gemeentekas gestort. Ten behoeve van een verbetering van den toestand aan de Zuidoostzijde van de Lijster straat, werden met den eigenaar van de aan de openbare straat grenzende strook grond ook onderhandelingen aangeknoopt, inzake overdracht van dien grond aan de gemeente. Onder mededeeling. dat de eigenaar bereid werd bevonden die strook kosteloos aan de gemeente af te staan, geven B en W. den Raad in overweging zonder betaling van koopsom in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen de strook grond, groot pl. m. 27 M- 2. deel Uitmakende van het perceel, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P No. 638. VERKOOP VAN GROND. In het perceel kad. bekend gemeente Lei den, Sectie I No- 2628. waarop het gebouw „Jeruël" staat, heeft de gemeente, blijkens het kadaster, den mede-eigendom voor 24 M2. grond, afkomstig van een vroeger aan de gemeente behoorend perceel. Uit het voormalige kadastrale perceel groot 44 M 2. werd indertijd gevormd het tegenwoordige perceel 2627 (Duivelshoornpoort). groot 20 M 2 terwijl het ovprige gedeelte werd opge nomen in het nieuwe nummer 2628, zijnde het gebouw „Jeruël" en staande ten name van F. H. van der Horst. Thans heeft de eigenaar van „Jeruël" ver zocht deze 20 c.A. aan hem te verkoopen. Noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij hun College bestaat tegen verkoop van dit stukje grond, bij welks behoud de gemeente geen belang heeft, bezwaar. De koopprijs kan worden bepaald op f 2per vierk. M. VOORSCHOT AAN DE GEREFORMEERDE SCHOOL VEREENIGING. Het bestuur van de Gereformeerde School- vereeniging verzocht alsnog over 1927 een voorschot te mogen ontvangen op de vergoe ding, bedoeld in artikel 101, 9e lid. der La ger Onderwijswet 1920. in verband met de omstandigheid dat aan zijn school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgrarht 20a van 1 April tot 1 September gedurende 7 5/12 uur en van 1 September tot en met 31 December 1927 gedurende 9 5/12 uur per week vakonderwijs in wis kunde werd gegeven. In onze gemeente werd gedurende 1926 gemiddeld 10 uren per week en per school vakonderwijs in wiskunde gegeven en is over dat jaar, met inbegrip van de ten laste van de gemeente gebleven pensioensbijdra gen, gemiddeld per wekelijksch lesuur voor het vakonderwijs in de wiskunde uitgegeven f 160.50. In verband daarmede geven B. en W. den Raad in overweging: a. aan het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereeniging voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1927 alsnog een voorschot te verleenen op de vergoe ding, bedoeld bii artikel 101. 9e lid, der La ger Onderwijswet 1920, in de kosten van sa- larieering van den vakonderwijzer in wis kunde aan de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 26a, ten bedrage van 80 pCt. van f 999.77, of rond f 800. b. te bepalen, dat het sub a bedoelde voor schol zoodra mogelijk ineens zal worden uit gekeerd. BESCHIKBAARSTELLING VAN GELDEN VOOR DE STICHTING EENER SCHOOL- Overeenkomstig praeadvies van B. en W. van 10 Mei 1926 besloot de Raad op 17 Mei d.a.v. medewerking te verleenen aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gerefor meerden grondslag tot de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs aan de Javastraat, hoek Driftslraat. Het tegen dit raadsbesluit doos den heer N. F. Kooistra ingesteld beroep werd zoowel door Gedep. Staten dezer provincie als door de Kroon ongegrond verklaard. Nu intusschen het door B. en W. met het bestuur gepleegd overleg inzake het bouw plan tot overeenstemming heeft geleid, be- hooren alsnog de benoodigde gelden te wor den toegestaan. Mitsdien geven zij in overweging om te be sluiten over te gaan tot vaststelling van den begroolingsstaat, model D, groot f 79 400.— ten einde hun College in slaat te stellen de voor de stichting van het bovenbedoeld schoolgebouw benoodigde gelden te zijner tijd ter beschikking van het schoolbestuur te stellen. BESCHIKBAARSTELLING VAN GELDEN VOOR AANSLUITING OP DE CENTRALE RIOLEERING. Den COsten Mei 1927 besloot de Raad tot aansluiting van een eerste wijk op de cen trale rioleermg, liggende ten Oosten van en grenzende aan het Noordelijk lioofd- rioolgemaal aan den Marésingel. Nu deze juinsluiting haar voltooiing na dert, is het gewenscht de noodige maatre gelen te nomen t-ot aansluiting van een tweede wijk; deze ligt ten Westen van het hoofdrioolgemaal aan den Marésingel. Zij omvat het gebied van do Paste arstraat en omliggende straten en het Openbaar Slacht huis. In deze wijk zal 362 Ml. stamriool worden gelegd van het hoofdrioolgemaal af in westelijke richting in den Marcsingel tot aan den Haarlemmerweg met oen zijtak van den Maresingel af naar het bestaande riool in de Pasteurstraat. De kosten van deze aansluiting worden, gelet op den uitstag der aanbesteding van het stamriool in wijk I en in aanmerking nemende, dat ook de aansluiting van wijk II een der kostba»rste is, danr zij onmid dellijk bij het hoofdrioolgemaal is gelegen en het stamriool hier dus de grootste diep te heeft, geraamd op f49 000 Overeenkom stig bet s.vsteem, dat bij besluit van 30 Mei j.l. in zake de aansluiting van wijk I werd aangenomen, dient ook dit bedrag naar het gevoelen van R. en W. en dat van de Commissie van Financiën uit leening te worden gevonden. STEUN VOOR ONDERWIJS ELINDE EN DOOFSTOMME KINDEREN. Blijkens een adres verzoekt een ingeze tene onzer gemeente, vader van eco doof stom kind, hem een tegemoetkoming uit de gemeentekas te verleenen m de kosten van het bezoeken door zijn kind van oen in richting voor doofstommen onderwijs. Bij de overweging van deze zaak hebben B. en W. zich niet alleen bepaald tot het onderhavige verzoek, maar in het alge meen de vraag onder oogen gezien, of er voldoende aanlciling is een bijdrage to verleenen in de kosten verbonden aan het volgen van het onderwijs aan scholen voor doofstommen door kinderen uit onze ge meente. Bedenkt men nu, dat deze kinderen het onderwijs op de gewone scholen niet kunnen volgen en dat zij dus, indien de ouders of verzorgers niet bij machte zijn hen een speciale school voor doofstommen te doen bezoeken, van alle onderwij 3 zijn verstoken, dan behoeft het h.i. geen nader betoog, dat in die gevallen, waarin de ouders of verzorgers niet in staat zijn zelf alle kosten te dragen, hulp van gemeente wege voldoende gemotiveerd is. Is er derhalve naar hun gevoelen alle aanleiding in de door hen bedoelde geval len voor het onderwijs aan door stomme kinderen bijdragen uit de gemeentekas te verleenen, evenzeer is er reden om op ge lijke wijze bij te dragen in de kosten, ver bonden aan het bezoeken van speciale scholen door blinde kinderen. Immers, ook voor die misdeelde kinderen is het niet mogelijk het onderwijs op een gewone la gere school met vrucht te volgen. Het spreekt wel vanzelf, dat zij, met het oog op den toestand der gemeent-o-fi- nanciën, behalve op do wensehelijkheid van het verleenen van financieelen steun ten behoeve van het onderwijs aan doofstomme en blinde kinderen, tevens golet moet wot- den op de kosten Natuurlijk kan de gemeentelijke bijdrage niet ongelimiteerd zijn. Alleen in die ge vallen, waarin het verleenen vaD een bij drage bepaald noodig is, zouden B. en W. een tegemoetkoming willen verleenen. Ver der zal elk geval door het College afzon derlijk moeten worden beoordeeld. H. i. verdient het aanbeveling steun bij voorkeur te verleenen in den vorm van een subsidie aan de betrokken inrichting van onderwijs voor doofstomme of blinde kin deren cn is het gewenscht aan het subsidie de voorwaarde te verbinden, dat het te verleenen bedrag in mindering moet komen van de door de ouders of verzorgers ver schuldigde som Voor het jaar 1927 kan vermoedelijk met een bedrag van f 100 worden volstaan voor het jaar 1928 worden de te dezer zake te verleenen bij tragen geraamd op f 450. RECLAME. 1072 bij DE CIVIELE LUCHTVAART. De heer Fokker aan het woord Het verkeer naar en in Ned.-Indië. In een door het Comité Vliegtocht No- derlanw Indië te Rotterdam belegde bij eenkomst, die buitengewoon druk bezocht was, heeft onze oekende vliegtuigbouwer, de heer A. fl. G. Fokker gesproken over: De civiele luchtvaart in verband met het luchtverkeer naar en in Ncderlandsch- lodië. De voorzitter van het Comité, generaal b. d. C. J. Snijders, heeft den heer Fok ker met eenige woorden ingeleid. De heer Fokker herinnerde aan de groote ontwikkeling van hot vliegtuig in de laatste twintig jaar. Het feit, dat het 20 jaar go- leden Henri Farman gelukte met cod vlieg tuig een vlucht van 1 K.M. ai te leggen is juist vóór een paar dagen herdacht.. Ook spr. wees op het Rotterdamscho initiatief, een prachtige luchthaven aan tc leggen, die langen tijd een voorbeeld is geweest voor het buitenland. Nederland, meende spr., kan trotseh zijö op de K.L.M. en op Rotterdam, dat door de oprichting van de Aerociub ook bewezen heeft het belang van het vliegtuig als sport to begrijpen. iSpr. kwam vervolgens op de luchtverbinding tusschen Nederland en Indië, eD bekende dat de ontwikkeling van dit luchtverkeer snellor gegaan is, dan men aanvankelijk heeft gedacht. Luitenant Koppen heeft be wezen in welk een korten tijd de afstand is af te leggen. Toch is daaruit nog niet te concludeeren hoe de verbinding in de toe komst zal zijn. De mogelijkheid van dag en nacht doorvliegen bestaat De afstand, ver deeld in 4 étappes zal dan 75 uur in beslag nemen. (Ir. Grasé wil trachten het nog vlugger te doen q.1 in drie étappes. Red. ,,L. D.") Al kunnen de passagiers étappes overslaan, wanneer anders de lucht reis hun te vermoeiend is, de mail kon in elk geval doorgaan Voor deze zal de over- brengingstijd tot 75 uur beperkt kunnen worden. AJ zal in het. begin een dergelijke luchtverbinding zonder subsidie niet mo gelijk zijn, spr. is er van overtuigd, dat een dergelijke lijn rendabel is te maken. Hij grondt die overtuiging op de in Ame rika bereikte resultaten, waar het mail- vervoer van zeer groot belang is. De luchtverbinding naar Indië zal voor onze mail van even groot belang worden. Spr. baseert zich ook niet op den tegen- woordigen omvang van do mail. Wanneer het mogelijk is binnen korten tijd antwoord te ontvangen op brieven, dan zal de corres. Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEOX. (Nadruk verboden).) 49) Ze i9 niet vertrokken, meneer en haar Daara was niet Ridge, maar .Vernon eu sinds de ramp is zij in Manilla, in afwach ting van nieuws van u. Zeg, geef even wat waler; meneer valt flauw. Hugh viel met e^n slag tegen de lessenaar. Lady Tennys T'el in haar stoel terug en zij kromp ineeu jjjsof ze zich verbergen wou voor dat paar blauwe oogen. dat zich op Hugh zou richten. Ik heb geen water noodig. Ik ben al ^eer klaar. Waar is zij nu? zei Hugh met een gevoel in zijn hoofd alsof hij er een slag een zwaar voorwerp op had gekregen Bij haar oom, rar. Coleman. Er werden zeven opvarenden gered, nadat ze zeven dagen in een open boot op zee hadden rond gezwalkt. Toen ze door de „-Sea Gull" opge pikt werden, kwamen ze bijna om van hon- j ?er. dorsl en waanzin. Het schijnt dat miss ternon aan haar oom geschreven had, voor 2e vertrok. Hel heeft nog een heele lijd ge- auurd, voor Miss Vernon weer heelemaal hersteld was. Dank u, stamelde hij. Lady Hun- ungford, we zullen naar een hotel gaan. Ze °na op en zonder verder een woord te v?.?gen» gingen zij de deur uit De achter- j keken elkaar aan zonder iets van i ej heele tooneel te begrijpen. Langen tijd zaten er twee menschen in en rijiuig rechf voor zich uit te staren, Lze hun spraak en hun verstand verlo- ren hadden. dat Ze heefl een jaar gewacht, wéét je wat vDl Tennys, zei Hugh toen ze m e' hotel waren eiTaira heeft gebeden en gehoopt Hpi u! aan geda^hf en ftu ben je terug, zor /[^ent-dat zij gelukkig zal'zijn o, zo° ^'.ufckjg. Maar ik kan niet naar haar toegaan en haar alles vertellen. Het zou haar dood zijn! Ik zou haar blik niet kunnen verdragen, steunde hij. Je moet naar haar toe gaan. Ze zal na tuurlijk hooren dat je gered bent en ver wachten dat je naar haar toekomt. Denk toch aan dat arme kind, dat daar zit te wachten, wachten, wachten en nu zij haar geluk zoo dichtbij gezien heeft, zou jij het haar willen ontnemen? Dat wil ik niet heb ben. Je moet naar hem toegaan. Versta je? Je moet! Ik kan niet, zeg ik je. Ik kan haar niet zeggen, dal ik jou liefheb. Dat zou de ergste wreedheid zijn, die je bedenken kunt. Je hoeft haar niet te vertellen dat je van mij houdt Ik geef je je woord terug; je had het haar gegeven voor je mij leerde kennen. Je bent nu verplicht het te houden. Ik zou liever een eind aan mijn leven ma ken, dan dal ik jou van haar wegnam. Ga naar haar toe.ga dadelijk Tennys, dwing mij niet naar haar toe te gaan smeekte hij toen zij wegging om naar haar kamer te gaan. Ga, Hugh, als je ook maar iets om mij geeft, zei ze en wendde haar bedroefd ge zicht af. Maar wat moet er dan van ons wor den? protesteerde hij. We moeten alleen aan haar denken Breng haar mee hierheen, ik wil haar zeg gen hoe blij ik ben. dat zij gered iseu dat zij jou teruzgevonden heeft. Het volgend oogenblik wa9 Lady Tennys achter de deur verdwenen. Hij ging langzaam, vasibeslofeu en met somberen blik naar het rijtuig, dal nog stond te wachten terug en begon den tocht naar het schavot. HOOFDSTUK XXXIV. Echte liefde en ingebeelde. Ridge liet zich naar hel huis van Henry Colemann brengen. Voor het statige huis staple hij uit mei een ziek gevoel in zijn hoofd m mei knikkende knieën en wanke lende. Hecnen Langzaam 'iep hij de sto^p op en stond voor de deur. Hij belde beschei den het resultaat van een geweldige zelf overwinning! Er werd niet opengedaan en in zijn lafheid voelde hij zich verheugd Niemand thuis! Hij draaide zich om. om zoo gauw mogelijk weg te gaan, voor er iemand komen kon om hem toch nog binnen te la ten. Boven op de stoep bleef hij 9laan ea hij bedacht dat. als er toch niemand thuis was. hij nog wel eens bellen kon Zijn ge- welen zou rustiger zijn, als hij deze extra moeite nam Hij belde nog eens. nu flink. Een man verscheen zoo snel in de deur, dat zijn adem in zijn keel bleef steken en hi) naar een steun voor zijn hand zocht. Henry Veath pakte hem beet en nam hem vrij onzacht mee naar binnen. Hugh! Hugh! Bpn je het werkelijk? Henrv! stamelde Hugh Ik kan het niet gelooven. Ze keken elkaar zeker wel een minuut aan. Wat een wonderbaar lijke redding! Hoe ben je gered? riep de ander, die net als Hugh wel dronken 9cheen Bleek a s geesten schudden ze eikaars hand en schud den ze nog eens. Waar is Grkce? vroeg Hugh. Ze is juist uitgegaan. Kom binnen en ga zitten Ze zal wel zoo dadelijk komen. Heeft heeft mijn zuster alle hoop, om mij ooit terug te zien, opgegeven, vroeg Hugh aarzelend. Miss Vernon vreesde, dat je omgeko men wa9, Hugh, zei Veath. Het koude zweet parelde op zijn voorhoofd. Zij heefl mij alles verteld. Wat zie je er slecht uit. zoo bleek. Ga zitten, dan zal ik wat drinken holen. Doe geen moeite, ik voel mij patent Wanneer komt zij weer thuis? Maai mijn hemel man, ik kan nief wachten' Hij viel mei een schok in zijn sloel Hel harl van den ander kromp ineen Wees kalm, ik zal haar dadelijk lafen halen Deel hel haar foch vooral voorzichtig mede. Veath wpes toch vooral voor zichtig mnmnèfde Hugh. Veafh excuseerde zich en verliet de ka mer. In de hall. waar Hugh hem nïe» meu ken zipn hleef hij handenwringend slaan en hij rilde alsof zijn bloed lol ijs geworden was. Na een poosje ging hij naar de kamer terug zonder verder dan de hall gekomen te zijn. Ik 'heb haar laten halen, deelde hij mee. Toen Veath Hugh verliet, was Grace juiat de trappen afgekomen. Verschrikt en bijna heelemaal verdoofd trok zij zich lerug in eeu aangrenzende kamer. Eindelijk ging zij met kloppend harl naar de portière lusschen de beide kamers en keek steelsgewïjs naar de beide mannen Ridgeway stond in het mid den van de kamer Zijn gezicht was wit en vertrokken. Veath slond bij de tafel en zag en niel veel opgewekter uit. Spreekl ze nog vaak over mij? hoorde zij Hugh schor vragen. Henry antwoordde niet dadelijk. Zoo nu en dan natuurlijk, zei hij ein delijk. En geloofzou je zeggendit zij nog van mij houdt, klonk hel benauwd. Maar Grace meende er alleen maar verlan gen, doodelijk verlangen in te hooren Veath zweeg, zijn handen op zijn rug samenknij pend, een brok in zijn keel. Waarom geef je me geen antwoord? Houdt ze nog van mij? Grace wierp een snellen blik op het ver trokken gelaat van Veath en zag daar de strijd, die in zijn binnenste woedde. Met een gil schoof zij de gordijnen uiteen en rende de kamer in Daar stond nu tegenover den vrager en den ondervraagde. Grace, hijgde de eerste, achteruit dein zend, alsof hij een geesl zag. Daar stond Grace wankelend voor hen, op hel punl om flauw te vallen Zij had hem dus nog steeds liefl Hij moesl haar legen zich aan drukken alsof zij nog alles voor hem was! Deze over weging deed hem een slap in haar richting gaan. Wees niel bang, liefste; ik ben geen spook. Vealb liet zich in een stoel bij het raain vallen en sloot zijn oogen, zijn ooren. zijn hart. O. Hugh. Hugh, kreunde zij. haar hari dpn voor haar gezicht terwijl hij haar een beetje verlegen en onhandig in zijn armen nam. Ze houdt nog van me; ik kan haar harl niet breken, zei hij tegen zichzelf. Zeker twee minuten lang bewoog geen van beide en (oen trok Hugh haar handen voor haar oogen weg, zijn hart vol medelijden. Grace, zei hij. Kijk mijn aan, ben je gelukkig? Hun oogen ontmoetten elkaar, maar er kwam geen antwoord. Wat zij in eikaars1 oogen lazen was vreemd en verwarrend. Gelukkig? stamelde zij Gelukkig? Ja, gelukkig, herhaalde hij zuiver me chanisch. Hugh, kijk me niet zoo aan. Als je blieft, doe hel niell Ik kan het niel verdra gen, jammerde ze. En weer sloeg zij haar handen voor haar oogen. Wat is er. Grace? Grace, wat is er? Veath, wal is er aan de hand? hijgde hii. Ze zonk op haar kniën op den grond en snikte. O. Hugh, ik ben je liefde niet waardig. Hij probeerde haar, sprakeloos van verba zing op te tillen. O, doe dal niel. raak mij niet aanlaat mij hier liggen, tol jij weg bent. Ik kan het niet uitstaan, dat jij mijn gezichl nog eens ziet. Gcace! riep hij bijna ruw. O, als ik verdronken was, was dit niet gebeurd. Henry, waarom zeg jij niets? Ik kan het hem niet zeggen. -Veath kon alleen maar zijn hoofd schudden op Hugh's ver baasde blik in zijn richting. 19 ze krankzinnig? vroeg de terugge keerde minnaar zacht. Krankzinnig? Nee. ik ben niet krank zinnig, 'gilde zij. Hugh, ik weet dal hel je hart breken zal, maar ik moet hel je zeggen. Ik kan jou niel bedriegen. Ik ben niet meer voor jou wat ik een9 was. Kan niel bedriegen.is niet meer.. mompelde hij. niet begrijpend. Toen ik jou als een doode betreurde, heb ik me aan pen ander gehecht Vergeef mij! Vergeef mijl Hel duurde meer dan een minuut, voor deze hekenleni? in haar verre strekking tot hem doordrong. En hij kon zijn ooren niet gelooven. (Slot volgt).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9