OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN PRIJSRAADSELS. Luc&> de Romgn, prettig, dat je weer een gramt»pboonplaatje hebl gekregen. Ja, ik ken dai liedje wel, kan jg hei ook zingen? Jacobus Brouwer, nog wel gefeliciteerd mei je verjaardag. Je hebt het goed gehad, zie ik wel uil je brief. Hoe vreeselqk jammer, dat die mooie poes, die je al 6 jaar had, is weggeloopen; ik vrees, dat ze bel beest hebben vastgehouden ergens. Nelie en Lena Oostveen, neen, ik kom eigenlijk nooit in den Bijenkorf; ik woon aan het andere einde van de stad en hier zijn overal heel goede mooie winkels, dan blijf ik daar veel liever koopen. Ik ben er een paar maal geweest, om alles eens te zien, maar ik ging toen niet op de roltrap, hoor. Nellie Owel, je mag meedoen on rajj natuurlijk ook Tante noemen. Anje de Gelder, kijk maar naar het begin der correspondentie: je kaartje is nog ge komen. Ja, als kind verlangde ik ook altijd naar mijn verjaardag, maar die tijd is na lang voorbij. Janna v. d. Meer, ik wou je nieuwjaars- wenschen nu nog wel hebben, hoor. Drietal Koevoet, de volgende week heb ik zóóveel na te kijken, stuur dan maar geen nieuwe raadsels. Zoo, ben je toen heelemaal over het ijs naar het „L. D." gegaan. Neen, ik rijd geen schaatsen. Jopie v. d. Bel, het raadsel van die boterham heeft er al eens ingestaan. Ik heb nog wel wat raadsels liggennu vandaag heb ik geen tijd om na te kijken of ik er van jou ook nog heb. Nu nog dank voor je wenschen. Abraham van Wijk, heel aardig, dat je het gecostumeerde ijsfeest hebt bijgewoond, ik las or over in de courant. Neen, ik heb rooit zoo'd ijsfeest gezien, het lijkt mij heel aardig om eens bij te wonen. Catharina van Egmond, dan ben je net zooals ik, ik heb ook bijna niet schaatsen gereden, ik heb mij ook altijd tevreden moe-tec stellen met er naar te kijken. Het is waar, als men vatbaar is voor kou vatten, hoesten, dan is het boter er niet aan mee te doen. Cclia en Kees Muyzert, allebei dank vooi de anecdotes, die ik later eens zal plaatsen. Greta de Vries, stuur die raadsels maar de week na de prijsraadsels. Het heeft hier ook vreeselqk gestormd. Veel plezier op den verjaardag van je grootmoeder. Annie de l'Ecluse, nu vond je het de laatste dagen zeker wel mooier weer om eens te gaan wandelen, of al heb je in de week niet zooveel tijd om te wandelen, dac toch om gewoon naar werk of lessen te gaan. Aarl van de Nadort, ik hoop, d3t je goede wenschen voor mij vervuld mogen worden. Ik zie wel uit je brief, dat je steeds veel plezier hebt van die stoommachine, die jo toen cadeau hebt gekregen; een aardig ding is dat. Agatha Braat, in dit pakket 2 brieven van je gevonden. Ik denk wel, dat jo erg blij was met je rapport, te oordeolen naar de cijfers, die je mij meldt. Jo Nagtegaal, aan jou hetzelfde ant woord als aan Agatha wat betreft je rap port. Zoo, was je de vorige week in Alphen? Nu. je heilwonschen ontving ik nu ook nog in dank. Nelly v. d. Voet, ditmaal 2 brieven van je gekregen. Ik begrijp o zoo best, dat je er erg naar verlangt om geheel beter te zijn. Heerlijk voor je, dat op Kerstmis je to"t; naar je vriendinnetjes mocht gaan om onk te genieten van den kerstboom Jaantje Betram. we) gefeliciteerd met je verjaardag, heb maar veel plezier dien dag. Daar weet ik nooit iets van, wat voor ver halen m de Kindercourant komen, daar zorgt een ander voor. Ja zeker, houd ik van dieren. Hier in huis zijn 2 lieve hond jes en een oude, trouwe poes, ze komen dikwijls boven bij mij op visite. Dody Huurman, wat een boel vellen vol geschreven; je zal er heel wat tijd voor noodig hebben gehad. Een massa nieuws raadsels ik zal ze bij mijn voorraad leggen en er telkens van plaatsen. Zoo, zoo, heb een 2den prijs behaald op het gecos- tumeerd ijsfeest; wel gefeliciteerd er medet Je zal wel een heel prettigen avond hebben gehad. Bram Linscbooten, heb jij ook zoo heer lijk schaatsen gereden? Ik vond het vroeger; toen ik in Leiden woonde, ook zoo'n aller aardigst gezichi als er ijs was in de singels en dat da3r dan werd gereden. Wilt er nu allen met de prijsraadsels goed aan denken te onderteekenen, anders kun je niet meeloten. De kinderen tot elf jaar moeten de prijsraadsels der kleineren in zenden. En niemand alsjeblieft de beide soorten oplossen, dat geeft maar verwarring. T d i g inzenden. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Sumatrastraat; matras, Su, haart. 2. Vlaardingen; vlag. in. den, ar. 3. Met een bal (danspartij). 4. Paascheieren. 5. Regen, neger. 6. Een koffieboon. 7. Baars, laars, kaars. 8. Een slakkenhuis. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Aagje van den Ham, Katilin Komlos, Fieternella Hol, Bertus Vosselman, Wiesja Via, Heiltje Vis, Janny van der Kamp, Guus Glasbergen, Ans Kouw, Didi Kouw, Alber- dlna v3n den Akker, Abraham van den Akker, Teunis van den Akker, Bertus Ooa- tergo, Jopie Oostergo, Koos Hofstra, Janna van der Meer, Louise l'lanje, Beppie Plunje, Jo Vans, Leo Flipse, Ali den Hertog, liei- nier den Hertog, Dody Huurman, Broer Platteel, Agatha Platteel, Jasper Koevoet, Arte Koevoet, Coba Koevoet, Catharina van Egmond, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Anje de Gelder, EL de Geus, R. de Geus (voornamen vooruit alsjeb.ieft), Piet Nieboer, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, Jaantje Betram, Annie de l'Ecluse, Agatha Braat, J. Nagtegaal, Nelly van der Voet, Ann.gje Spek, Dirkje Hopman, Mina Nieuwenhuis, Kees Muyzert, Celia Muyzert, Letty Schade, Jopie van der Bel, Geertruida Kerkvliet, Willy de Neys, Greta de Vrie3, Marie Le pelaar, Nellie Owel, Henk Boom, Aart van de Nadort, Frans Mandemaker, Cootje Pol dervaart, Abraham van Wjjk, Plonia Smits, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Jan evers, Gerard Kuyper, Cor Broers, Nico van Wjjk, Jacobus Favier, Jo van der Meer, Henny Hulsbergen Henning, Bob sloos, Mi- chela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Otto Crabbendam, Lucas de Romjjn, Enny Arnold, Anna van Woudenberg, Jaasje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg, Henk Hering, Koos Fakkel, Bertus van Ammers, Hannie Mieloo, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Toetie Troost, J. G. Schoonens en J. Leder (beiden voornaam alsjeblieft voluit). Nel Hagoort, Jacobus Brouwer, Bep Planjer, Marie van Iterson, Eertha van Iterson, Rika van Iterson, Mini Metselaar, Co Dekker, l'oosje Taverne, Ma- rietje van Rheenen, Ansje van Rheenen, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Herman Zaalberg, Daan Baars, Gerardus den Haan, Herman Lek, Neüe Oostveen, Lena Oostveen, Cobus Flippo, Carel Hansen, Rinus Hansen, Machiel Wjjnnobel, Wi lem Wijnnobel, Neily Boom, Bertus Boom, Jan de Blanken, Annie dn Blanken, Coba Haasnoot, Maartje Haas noot, Jan Wassenaar, Eemnien Wassenaar. Een brief zonder naam in een couvert, waarop staat J. van Schijndel's Speelgoed- magazijn. Een brief zonder naam in een blauw couvert, alles zonder naam. Bram Linschooten, Rie van der Spek. Brieven der vorige week ontvangen vanr Agatha Braat, Nelly van der Voet, Mina Nieuwenhuis. PRIJSRAADSÉLS VOOR DE GROOTEREN. L 1 5 Van 15 moet van boven naar onderen en van links naar rechts hetzelfde muziek instrument met snaren komen. Op het 2de rijtje van links naar rechts een warm land. Op het 3de rijtje: niet boven. Op het 4de rijtje weer een muziek instrument. Op het 5de rijtje: schoeisel. Op het 2de, 3de. 4de en 5de rijtje alleen van links naar rechts, niet van boven naar onderen. II. Een groot, gevaarlijk dier van 10 letters. 1, 2, 3 een knaagdier. 4, 5, 6 een boom of een verkorte meisjes naam. 7, 8, 9, 10 niet kort m. 1/5 van negen, 1/5 van zeven. 1/4 van drie. 1/7 van honderd en maak daar een Ro- meinsch keizer van, die niet erg gunstig bekend was IV. Maak uit deze 24 letters 5 woorden. Ie. Iets waar vloeistof in wordt gekookt: 2e. Iets dat in iedere keuken behoort aanwezig te ziin: 3e Iets dat men gebruikt om vloer of straat te reinigen: 4e. Tets wat men 's winters 's nachts niet graag zou missen; 5e. Tets dat elk zindelijk mensch veel ge bruikt e, e. e. e. e. e, e, e, e, e, k, k, t, 1, m, m. m, n. z. z. b. p. d. De eerste 4 woorden zijn van 5 letters, het laalste van 4. De grooferen moeten deze 4 prijsraadsels alle 4 oplossen. PRIJSRAADSELS VOOR DE KLEINEREN. I. Ik ben een land van 4 lettergrepen, een land dat op geen enkele kaart is te vinden, maar bij velen zeer geliefd. 1ste lettergreep is een leeliike eigenschap. 2e 4- 3e letter greep streelt de long en het verhemelte, en wie de 4e leliergreep in groote mate bezit, is rijk. Wie kent dit land? II. Fen vogel van 6 letters, waarvan de eieren heel duur zijn. Met 4. 3. 6 kan men vleesch braden. Een uurwerk 6 2. 1. 6 regelmatig. 3, 5. 1 een mooie forsche boom. IIT. Maak eens een snoeperij uit deze 6 letters c, e, u, 1. 1, v. IV. Een klein groen plantje, draai inij om, dan een ik iels waar menig kind bij zucht, als ze die moet maken op school. De kleineren moeten deze 4 prijsraadsels alle 4 oplossen.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18