68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 31 December 1927 Zesde Blad No. 20797 UIT DE RIJNSTREEK. Derde Dansavond „FOYER" - Nieuwjaarsdag 8 uur UIT DE OMSTREKEN. BODEGRATEN. Het nieuwe beursgebouw. Hedenmiddag half drie werd aan het Nieuwe Marktplein te Bodegraven 't nieuwe Beursgebouw geopend in tegenwoordigheid van officieele personen, genoodigden en de aandeelhouders der N.V., die het gebouw heeft gesticht en beheeren zal. Het ruime gebouw is wellicht een der grootsten, zekei fraaisten, van Bodegraven. Bijna de geheele bodemoppervlakte van het gebouw wordt ingenomen door de groote „hal", het eigenlijke beurslokaal. Deze „Hal" die aan drie zijden ruim verlicht is door groote ramen is gezellig ingericht. Bij eik der ramen is gezorgd voor afge scheiden zitjes, die de beursmenschen noo- dig hebben Aan den gesloten wand bevindt rich een keurig ingericht buffet Rondom deze zaal. die twee e-tages hoog is. bevindt zich boven (de tweede rij vensters) een breede gaanderij, waarop de verschillende ^boxen" zijn geplaatst, die in de eerste plaats aan de aandeelhouders, maar ook Mn anderen worden verhuurd en die dus vaste eigenaars zullen hebben. Daarboven bevinden zich nog groote en kleinere ver gaderzalen en verschillende kamers. Ter weerszijden van de groote hal, bevindt zich een werkelijk ruime ingang, met een trap naar de gaanderij Achter het hoofdgebouw, doch er als één geheel mee opgebouwd, be vindt zich de woning van den exploitant Naar wij vernemen, is het de bedoeling het gebouw in de eerste plaats te bestemmen voor beursgebouw in den ruimsten zin des woords, doch daarnaast als Hotel, Café en Restaurant. De exploitant is de heer G. J. Kuyn, vroeger ober van het Parkhotel te Hoorn. De directeur van het Poet- en Tele graafkantoor te Bodegraven, deelt mede, dat het hulpkantoor te Zwammerdam op werkdagen, ingaande 1 Jan. 1928 zal zijn geopend: Post en Telegraaf 8^» 12V&, 1415, 1819 uur. Telefoon813, 1416V&, 1810i uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Anto te water. Vrijdagmiddag omstreeks 1 uur kwam er «en auto uit de richting Leiden en een uit de richting Alphen. die elkander passeer den nabij de Bontepaal. Alphen (Hoorn). De auto uit de richting Leiden gleed door de gladheid tegen een boom aan en bleef even tegen den boom staan. De inzittende dame en heer stapten uit toen de chauffeur even achteruit wilde rijden om weer op den straatweg te komen. Dit gelukte niet. de remmen weigerdne en de auto ging achter uit de sloot in en zakte door het ijs. De auto is gedeeltelijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De weleerw. heer J. P. Lips, kapelaan alhier, hoopt 16 Februari zijn 12y2-jarig priesterfeest te herdenken. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. BevalTen: J. Quartei geb Hogewoning X). M M. Straver geb. Zandbergen D. P, G. de Voge! geb. De Graaff D. Overleden: M. G. Kleijn 2 j. J. ten Brink 96 j. Den 29en December was het 40 jaar gcledeD dat de heer Ph, Rademaker ais watermolenaar in dienst kwam van den j>older „de Hazerswoudsche Droogmaker- rij", waarvaD 28 jaar als watermolenaar en 12 jaar als machinist van het electrische gemaal A. Het polderbestuur bijeen bij den heei Angenent, overhandigde den ju bilaris een couvert met inhoud voor zijn [40-jarige trouwe dienstverrichtingen. Tot diaken der Ned.Herv. Kerk is in de plaats van den heer P. Groen Bzn., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen de heer D. de Bruin Pzn., die echter ook bedanrrte, zoodat een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. Door de Chr. Meisjesverecniging HLcydia", zijn in bet afgeloopcn jaar 73 kleedingstukken vervaardigd. Als een bijzonderheid kunnen wij melden, dat reeds dezer dagen bij den jveehouder J B. m het Westeinde, door een schaap een tweetal flinke lammeren iwerden ter wereld gebracht. De oudste inwoner onzer gemeente, Hen heer J ten Brink, is dezer dagen op 97-jangen leeftijd overleden. De Zeereerw. heer J. van Veen, pastoor alhier, hoopt 15 Aug. zgn 40-jarig priester feest te herdenken. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina, d. van G. J. Helling en M. Pieterse. De collecte voor het uilbreidingsfonds, Vrije Universiteit heeft alhier opgebracht ruim f 200. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gernt, Z. v Adnanus de Jong fen Johanna Adriana Nachtegaal. Overleden: Johanna Maria Stoppelburg 8 maanden. Door notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen tot kerkvoogd in de va cature ontstaan door het bedanken van den heer C. van Muiswinkel Hzn en het niet aannemen der benoeming door den heer A Eijkelboff. den heer J EL. van Dobben. De heer V^n Dobben heeft deze benoeming aangenomen. RECLAME. 3542 S. P. W1ELIIMGA. AALSMEER. Te Aalsmeer-Oost brak in den nacht van Woensdag op Donderdag brand uit in een groote schuur, behoorende aan den landbouwer K. De schuur brandde geheel af Een deel der motorspuiten van het dorp, vrij spoedig op de plaats van den brand ge arriveerd wist hel vuur. dat door den feilen wind zeer gevaarlijk was voor andere per- ceelen, te' beperken tot de schuur zelve, waardoor grooter ramp kan worden voor komen. Bij de alhier door den bouwkundige W Maarse gehouden aanbesteding voor het bouwen van een badhuis aan den Westpias werd het laagst ingeschreven door: A. de Bruijn. Mijdrecht (heiwerk) f 5670; id. (tim merwerk) f 12.220; J. v d. Zwaard, Aals meer (schilderwerk) f 1280. De' gunning werd aangehouden. Weer maken de bestuurderen van „Aphones", de bekende pluimvoehouders- vereen., zich op. om een tentoonstelling te houden en wel op Dinsdag 24. Woensdag 25 en Donderdag 26 Jan a.s. in hotel „de III Kolommen". In den nog slechts korten tijd van haar bestaan heeft de'ze vereeniging haar levens vatbaarheid over-duidelijk bewezen. Zij is innerlijk sterk en, vooral haar tentoonstellin gen geven blijk van een ernstig streven om de liefhebberij voor de pluimveeteelt aan te) wakkeren en te bevorderen. Dat „Aphones" ook bij de dorpsbevolking in hoog aanzien staat, bewijst hel aantal diverse prijzen voor de tentoonstelling be- schkbaar gesteld. Behalve 15 eere-prijzen, bestaande uit medailles vermeldt het vraag programma diverse prijzen in den vorm van huishoudelijke, luxe en gebruiksvoor werpen. HILLEGOM. -1 In een openbare vergadering van de A.R Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft de heer Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, een rede gehouden over „Onze Handelspolitiek". Juist, omdat dit onderwerp ook voor deze streek van belang is en in de bloembollen- wereld meer dan eens ter sprake is ge bracht. was er veel belangstelling. Ten behoeve van 's Rijks Schatkist is bij den inspecteur der directe belastingen enz. alhier f 180.90 ontvangen wegens gewe- tensgeld. Ds. Driessen, te 's-Gravenhage, is beroepen door de Chr. Geref. Kerk. De Zeereerw. heer B. van Lecu.vcn, pastoor aan de St.-Joseph-parochie, hoopt 15 Augustus zijn 40-jarig priesterfeest te herdenken. HAARLEMMERMEER. Bg Kon .besluit is herbenoemd tot kaDtonrechter-plaatsvervanger in het kanton Haarlemmermeer: J. Kastelein. Bg de daartoe Vrijdag door de heeren H. J. van Nieuwenhugzen en H. L. Knoop gehouden herstemming ter verkiezing van een notabel der Herv. Gemeente te Haar- heer W. de Koning, die voor een benoeming lemmermeer, is in de plaats van den niet meer in aanmerking wenschte te komen HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: A. G. TeeuwenVerhaar, Z. H. DoornebalVan Bemmelen. D. P. RutenHoogkamer, Z. A. B. Kriebel Versloot, D. E WiedemeyerLangereis, Z. B. M. E. Pijpersv. d. Berg, Z. G. Langeveldv. d. Voort, D. C. Meijlis Noppen, Z. C. G. BonckaertHoog kamer, D. Overleden: M. Kaptijn wed. van P. v. d. Klugl 81 j. A. M. van Loon vr. 6 weken E. J. Huy m. 50 j. J. H. Siecker m. 88 jaren. Gemeenteraad. De vergadering werd geleid door wet houder Balvers, omdat de burgemeester om gezondheidsredenen verhinderd was. De heer H. J. Lijcklama legde als plaats vervangend gemeente-ontvanger det ver- eischte eeden af. Het punt, de benoeming van een boven tallig onderwijzeres aan de Openbare school voor U. L. O., waar de heer W. van Lingen automatisch een verplichte leer kracht is geworden, ondervond bestrijding omdat B. en W. aan de voorgestelde be noeming van mej. Scholz de voorwaarden verbonden hadden, dat zij zich ontslagen moest rekenen met ingang van den dag, waarop het leerlingen getal der school be neden het grensgetal gedaald bleek te zijn. Deze voorwaarde werd door B. en W. terug genomen, waarna mej. Scholz benoemd werd. De voorgestelde wijziging der motor- en rijwiel-verordening kwam hierop neer, dat maximum snelheid voor auto's zou zijn 20 K.M. en voor rijwielen 10 K.M. per uur. Dit voorstel werd door verschillende heeren bestreden, met het slot dat er drie voor stellen ontstonden. Een voorstel van der Schoot om de maximum snelheid op 30 K.M. voor auto's en 15 K.M. voor rijwielen vassl te stellen werd verworpen met 3 te gen 10 stemmen. Het voorstel-De Vreugd van 25 K.M. voor aulo'9 werd met 7 tegen 6 stemmen aangenomen, waardoor het voorstel van B. en VV. verviel. Het adres van G. P. Bergers met verzoek om bioscoop-voorstellingen op Zondag te mogen geven werd door den raad behan deld ofschoon hij geen bevoegdheid tot be sluiten heeft. Het resultaat van de bespre kingen wa3, dat het verzoek in handen van B en W werd gegeven ter afdoening. De gewestelijke ladstormcommissie had om een subsidie gevraagd groot f 60, het geen B en W. wenschten te verleenen. Het verzoek werd ingewilligd met 9 tegen 4 stemmen. De Koninklijke Ned. Politiehond-vereeni ging had aan de gemeente om toetreding verzocht als begunstiger, hetwelk werd af gewezen. Het voorslel ot, fin fe geven werd met 5 stemmen voor afge wezen. De rooilijn van het oostelijk gedeelte der Haarlemmerstraat tot de grens der ge- Bennubroek is "vastfresl''* overeen komstig het voorstel van B. en W. Daarna werden benoemd de leden der commissie voor het gasbedrijf, de waterlei ding, de bad- en zweminrichting, het bur gerlijk armbestuur, schoolcommissie en scheidsgerecht werkliedenreglement. De electrificatie van de buurt Oosteinde werd teruggenomen om dit punt nader te onderzoeken, er waren bezwaren ontstaan teeen de kosten en legen de manier waar op de kosten vergoed zouden worden. B. en W zullen overleg plegen met de bewoner* van deze buurt. Het plaatsen van hekken voor de rooi lijn aan den Loosterweg II voor perceelen van D. van Egmond, G. Noeboom en B. Warmerdam is toegestaan. In de rondvraag klaagde de heer Van der Schoot over de leelijke en onleesbare bord jes, die de richting naar Haarlemmermeer en Amsterdam aangeven. Verd werd er geklaagd over het zout. dat op straten is gestrooid en werd gevraagd naar eën adres van bewoners der Vossedwarsstraat. die te klagen hehben over hun straat. De voor- ziter antwoordde, dat hierover geconfereerd is met de eigenaars der woningen; het is een paticuliere weg. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Ge'boren: Gerril z van C. Pronk en J. van den Oever Cornelis. z. van G. van Duijvenvoorde en T. Remmelzwaal Jan, z. van L. van der Plas en L Plokker Pieler. z. van C. de Vreugd en D. van Duij- venbode Martins, z van A. Blonk en C. A. van den Oever HuwelijksaangiftenP. Haasnoot en C. H. Geijteman A. Boer en A van Duijn C. J Snijder en Z van Duijn. Gehuwd: W van Duijn en K. Hoek E. Paauw en J. Ouvvehand J. de Mol en L. Ouwehand W., Barnhoorn en G van de'r Plas J B Zandvliet en W. de Mol J. Haasnoot en P Ouwehand F. van der Plas en M van Duijn Overleden: Aafje Hus. oud 63 jr., echtg. van B. Kuyt Cornelia Hoek. oud 72 jr., echtg. van T. Meijvogel Jacob Kloos. oud 69 jr.. echtg van D Vooijs Cornelis van Duijvenvoorden oud 48 jr.. echtg. v A Meij vogel Klaas van der Boon.* oud 82 jr., echtg. van C de Jong Arie v. d. Jagt 78 jr., wednr van K. Imthom. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft voor den tijd van 5 jaren den heer J. Hueting herbenoemd tot secretaris der gezondheidscommissie alhier. KATWIJK AAN DEN RUN. Zooals men zulks m-et dit wmterweor gewoon is was de aanvoer van winterpro- ducten deze week niet groot. De prijzen van vorige week konden zich handhaven, liepen van spruiten zelfs zeer op en De- reikten een ongewoon hoogen prijs Ed met deze week is ook het jaar 1927 afge sloten, welk jaar nogal zorgen voor den tuinder met zich bracht. Veel schomme lingen hadden plaats in de prijzen der verschillende producten en sommigen wa ren er, die hiervan het nadeel ondervon den, terwijl anderen het geluk gunstig was en met hun producten kwamen in een tijd vak dat ODgekende pryzen werden be steed. Hierbij kwam dat de bloemkoolge wassen over het algemeen en vooral van de late bloemkool slecht waren, zoodat de tuinder die met zijn product viel in een tijdperk dat de prijs laag was, een dubbe len slag trof. Weer anderen waren het, die bij een redelijk gewa-s de gunstigste prijzen troffen. Wat van de bloemkoolge wassen gezegd kan worden, was ook met andere koolsoorten bet geval. Alleen do prijzen blijven tamelijk op hetzelfde peil met geregelde neiging naar boven. Al kan individueel niet van gunstig worden ge sproken, in het algemeen is het voor de tuinderij in 1927 niet slecht geweest. De to taal-uitkomst en wijzen een aanmerkelijk hooger cijfer aan dan in 1926 Reden waarom men dankbaar moge neerzien op het afgeloopen jaar, hierbij den wensch uitsprekend dat met Gods zegen zulks van 1928 ook gezegd moge worden. KATWIJK AAN ZEE. Sympathiek. Een lofwaardige daad verrichte het Be stuur van de Chr. Werkliedenvereniging „De Eendracht" door vor haar leden onge veer 250 in getal, ieder 2 H.L. cokes be schikbaar te stellen. Volgens jongste opgave aan het Ge meentelijk Arbeidsbeurs was de stand der werkloosheid als volgt: 216 arbeiders. 5 met selaars. 59 grondwerker. 12 opperlieden. 32 vis9chers. 1 stucadoor, 1 varensgezel, 5 tim merlieden. 12 kuipers. 1 nettenboetster. 1 scheepstimmerman, 1 schilder. 2 binnen schippers. 1 bankwerker. 2 straatmakers. 1 mandenmaker, 1 stoker, te zamen 353 pers. Omtrent een gevonden das zijn inlich tingen aan het Bureau van Politie te ver krijgen. Tot inspecteur bij de Betaafsche Pe trol eum-Maatschappij te Batavia, Ned.-Indië is benoemd de heer A. J. Vooys, vroeger wonende in deze gemeente. LISSE. Met Stscrt. 254 zijn verzonden afdruk ken van de statuten betreffende de Midden- standsvereeniging „Lisse en Omstreken", gevestigd alhier. NOORDWUK. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende ingeschreven 278 personen, n.l. 118 landarbeiders, 42 visschers, 37 losse arbeiders. 21 opperlieden 11 stucadoors, 10 timmerlieden, 9 schilders, 9 metselaars en 21 jongens beneden 18 jaar. NOORD WIJKERHOUT. Gisteravond vergaderde de tuindere- vereeniging „De Eendracht". Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat de netto- opbrengst der veilingen bedraagt f 125.000. Er is een winst gemaakt van ruim f 10.000. Er is ruim f 4000 oude schuld afgelost. Tot voorzitters der gecombineerde vereenigingen werden gekozen de heeren G. Schilder en P. Warmerdam. Tot commissarissen de heeren P. Bekkers en H. Granneman. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus, Z. v. H. Boom en S. C. M. van Dam. Willem, Z. van W. de Mooij en J. M. van Delft. Gehuwd: C. J. H. Driessen en C. J. M. Zandvliet A. J. Schunselaar, te En schedé en G. M. van Grieken, te Oegstgeest. A. J. van Brecht, te Voorschoten en J. P. van der Geer, te Oeg9tgeest Overleden: W. S. F. van Oosten, wede. J. van Weeren, 75 j. W. Bongers, 79 j. Achter het Groene KeTkje is gisteren e'en vrachtauto door onbekende oorzaak tn brand gevlogen De auto was van de firma T. uit Amsterdam Veel bleef er niet van over. alleen wat verbrand hout en een ijzer geraamte. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. (Vervolg). 8. Het voorstel van B en VV. inzake loo- nen personeel der bedrijven luidt. 4 groe pen te vormen. Werklieden met bijzondere vakkennis, vaklieden, hulp-vaklieden en leerlingen. Groep 1 salaris f 28 p. week met jaarJijksche vei hoogingen van fl per week, max. f 34. Groep 2 f22 p. week, max. f 30 per week. Groep 3 f 17 per week, max. f 25 per week. Groep 4, leerlingen van 16 jaar 16 p. week 17 jaar f 9, 18 jaar f 12, 19 jaar f 15, 20 jaar f 18, 21 jaar f20. Werklieden van 22 jaar vallen m de groep vaklieden en gaan dan verdienen f 22 per week. Er heeft geen korting Rlaats voor pensioenpremie, terwijl thans gelden de is een vacantie van 7 werkdagen per jaar voor vast personeel boven 18 jaar en 3 dage nper jaar voor tijd personeel dat langer dan 1/2 jaar in dienst is. Waar echter het geheele personeel maar uit vijf menschen bestaat achten B. en W. het instellen van een werklipdenreglement niet wenschelijk. Voor rijwielen ontvangt echter het vaste personeel ook nog 60 cent per week, benevens een vrij belastingmerk terwijl bij ziekte gedeeltelijk het loon wordt doorbetaald. De heer D Limburg is B. en W dank baar voor deze regeling De uitkeering bij ziekte van een leerling gedurende één maand vindt hij te weinig Voorts had hij gaarne van dergelijke voorstellen een ge drukt exemplaar in ziin bezit voor hesfu- deering. De heer J Bragganr is voldaan omdat hii al zoo dikwijls naar een regeling had gevraagd; hef is hem niel tegengeval len. in sommige opzichten niet meegevallen. Ook hij had gaarne een dergelijk voorstel thuis. De tijdsduur van 22 jaar (voor vak lieden tot het maximum vindt hij te lang lang. Inplaats van 8 jaar, zou hij dit na 6 jaar bereikt willen zien De vergoeding voor de rijwielen bij de bedrijven vindt hij te gering. Hij zag gaarne een regeling getrof fen inzake den arbeid bij het Waterbedrijf, opdat het personeel óók eens vrij was Za- terdagsmaiddag en Zondag. De heer L. J. van Leeuwen vindt het verschil te groot tusschen geroep 1 en groep 2 Met maximum van groep 2 moet op f32 per week worden gebracht. Een loon van f 30 per week is niet voldoende, aldus spr., om met een gezin van rond te komen en met de wisse! van premievrij pensioen kan de werkman geen broodje krijgen. De voorzitter vindt hel niet gemakkeliik grenzen te trekken B en W. willen niet verder gaan. Voorwat betreft de rijwielen wil hij nog wel eens nader overwegen, maar bij de politie is het geheel iets an ders. De politie moet zich behoorlijk ver toon en. Wethouder C. Eggink Sr. wijst er op. dat het gebruik maken van een rijwiel in het eigen belang is van het pprsoneel. Het heeft daardoor'langer de beschikking over hun vrijen tijd, zijn vroeger thuis. Hij acht f 0.60 per week genoeg. De voorzitter is niet geheel voorbereid in zake de regeling van den vrijen Zaterdag middag in de aansluiting met den vrijen Zondag. Er zijn bezwaren gekomen van v.d. Blom. Er was geen overeenstemming te krijgen en niet mogelijk een regeling te treffen. Met het voorslel-v. Leeuwen kan hij zich in het geheel niet vereenigen Wij vinden die loonen niet laag en dat Moolen iets meer heeft, ligt in den aard van de zaak en rust op hem een bijzondere ver antwoordelijkheid. De gemeente werklieden hebben als niet-vaklieden een hoog salaris. Er kunnen geen redenen bestaan deze rege ling aan te vallen. Na rijpe overweging zijn B en W. met deze voorstellen gekomen. Ten slotte maken de heeren L. J. v. Leeu wen en J. Braggaar elk een voorstel. Het voorstel-v.Leeuwen groep 2 verhoo ging f 1.50 per week (jaarlijks) maximum inplaats van f 30, f 32 wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren J. Braggaar en L. J. v Leeuwen. Het voorstel-Braggaar maximum f30 op 28-jarigen leeftijd wordt aangenomeo met 6 tegen 4 stemmen. (Tegen: de heeren C. Eggink Sr., W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye, A, Verboon on J. J. Dijkman. Vervolgens worden de vooretellen van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen en voor de twee gemeente-werklieden de vacantiedagen bepaald als voor het perso neel bg de bedrgven. 9. Besloten wordt van den heer P. van Santen, te 's-Gravenhage, over te aemen de laan nabg de Donk woning en deze te bestemmen voor openbare straat. De her bestrating is voor rekening van de gemeente. 10. Dit punt wordt van de agenda af gevoerd. 11. Besloten wordt het riool nabg de woning van den heer A, Anker met 25 Meter te verlengen. 12. Aan B. en W. wordt eon crediet verleend van f 10500 als aanvullingscrediet voor de verdere voltooiing der zoo urgente uitbreiding van het waterleidingbedrijf. Alles bg elkaar zal deze verbetering en uitbrei ding f 17.000 kosten. De heer L. J. van Leeuwen vraagt of een ingenieursbureau volgens een bepaaid tarief werkt, daar hg dit loon niet laag viodt. Hem wordt aangeraden bg zoo'n bureau te komen. 13. De wijzigingen in de begrooting dienst 1928 zijn alleen van adrainisiratieven aard en worden, evenals punt 14: besluiten comp tabiliteit, door den raad goedgekeurd. 15. Reclames schoolgeld zullen in besloten zitting worden behandeld. Bg de rondvraag verzoekt de heer A, Verboon herplaatsing van de kolken in den Leidscheweg, die bij de vernieuwing van de bestrating zijn verwijderd, er vormen zich voor de woonhuizen zeer groote water vlakten. De heer J. J. Dijkman vraagt wanneer er aan de Kerksloot wordt begonnen en ten slotte wenscht de heer D. Limburg de politie verordening te bezitten ter bestudeering. Aan de vragen zal worden tegemoet go- komen. Hierna sluit de voorzitter de laatste openbare vergadering in het jaar 1927. Op advies van dr. Birkhoff, arts al hier, werd gisteren een 70-jarige zwerver, die nabij de bakkerij van den heer H. op de Leidscheweg. door de gladheid van den weg was gevallen, door de politie naar het Ziekenhuis te Leiden gebracht. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W, de Groot en J. A. O. Noordover. P. A. Gerse en-E. M A. Lut. Geboren: Wouter. Z. v. J. van der Kooij en II. Klouwen Willebrordus Hendrikus, Z. v. J. van der Weijden en Th. K. Maas. Overleden: Maria Jacoba Straathof 69 j., vr. van J. Edelaar. Johanna van Tol, 68 j., wed. van J. W. Remmerswaal. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 54 grondwerkers 25 losse werk lieden, 7 metselaars 6 tuinlieden. 6 hloe- mislknechts. 5 schilders. 1 winkrlV-^jende, 1 boekhouder, 1 teekenaar, 1 chauffeur. 1 straatmaker. Tot onderwijzeres aan de R K. Meis jesschool is benoemd mej. M. A. P. A. van Gils, te Oircchot Tn de algemeene vergadering van bet R -K Zangkoor in de kerk van St. Wilü- hrordns is benoemd tot vice-nT—'/'enf ie heer 0 A Loniiesfijn tof secretaris de heer N H Winnuhst tol bib';n'Vecari« de heer J J de Smit. Aan den heer J Koywenho- ven. die tientallen van jaren het sccrcta- riaat bekleedde, werd het eerelidmaatschap aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 21