PUROL „HET FOTOHUIS" - KOORDEINDE 10 HEDEN GEOPEND Schrale huid Mijn Indrukken uit Amerika. INGEZONDEN. Gesprongen Handen Springende Lippen Verzacht en geneest OVERZICHT KAASMARKTEN. LAND- EN TUINBOUW. mede op do massa, die in razernij ver- I keerde. Geheel anders was en is de toestand in Rusland. De Tsje-Ka vonnist in het ge heim, voert haar vonnissen in het geheim uit. an eemgen invloed van de massa op de besluiten van de Tsje-Ka kan geen sprake zijn De Tsje-Ka is een bureaucra tische instelling, die geen contact met ue brecde lagen van hel volk onderhoudt; het is ecu machtig iniddei in de banden van een klein troepje menschen, dat het ge weldige laind in zijn macht wil houden Van preventieve uitwerking kan hier evenmin sprake zijn De Tsje-Ka moet schrik en ontzetting ouder het volk veispreiden, moet den wil van het volk verlammen, moet bij de tu-aasa elk verlangen naar vrijheid, elk vermogen tot protest, eiken vorm van De- wustzijn van de meiischelijke waardigheid uitroeien. In Ruslaiid is niemand zeker, dat hij vandaag of morgen niet door de Tsje-Ka zal gegrepen worden, in een kaze mat geworpen en in 't geheim veroordeeiü. De lloode Terreur treft niet alleen de rij ken, de aristocratie, maar ook de laagste .klassen van het volk, de laatste in nog grootere rnute dan de eerste. De bolsjewiKi zelf hebben herhaaldelijk erkend, dat de arbeiders en boeren bet grootste percen tage van de terechtgestelden opleveren. Het is voor de Tsje-Ka dan ook volkomen onverschillig wien zij vernietigt, omdat 't een machine is, een gemechaniseerd abat toir. Het doel is, schrik en ontzetting te verspieiden en dat doel wordt bereikt al leen door het feit, dat de vreeselijke ma chine werkt, dat de gruwelen begaan wor den, onverschillig wie de slachtoffers zijn. In de diepe kuilen, waarin de lijken van de slachtoffert) van de Roode Terreur op gestapeld worden, liggen broederlijk naast elkaar de fabrikant en de arbeider, de landheer en de boer, de rijke en de arme, £e booswicht en de onschuldige Zij zijn f£temaal vereenigd door dc wreede hand van de Tsje Kavoor de tsjekistische moordenaars zijn allen gelijk. Het is de eeinge instelling van het sovjet-regime, waar gelijkheid heerschl, gelijkheid voor den dood. Ter rechtvaardiging van de bolsjcwiki wijzen hun vrienden in het buitenland, ook hier te lande, op de z.g Witte Terreur. Natuurlijk is een dergelijk excuus niet Bteekhoudendde misdaden van den een rechtvaardigen geenszins de misdaden van den ander Bovendien woidt hier in het geheel geen rekening gehouden met de ge schiedenis (dio de Nederlandsche e.a. vrienden van de bolsiewiki niet eens ken nen) van de Russische revolutie, met de ontwikkelng van de gebeurtenissen. De Witte Terreur beeft ontegenzeglijk bestaan en is zonder eonigen twijfel ten zeerste te veroovdeelen, als elke vorm van wreed heid. Men moet echter niet vergeten, dat de Witte Terreur een antwoord op Ue Roode Terreur was, dat zij begaan werd door menschen, wier DHaste familie dooT de tsjekisten werd doodgemarteld, op een wreede wijze vermoord Indien er sprake kan zijn van wreedheden, begaan in een toestand van razernij, dan heeft dat alleen betrekking op de Witte Terreur. Men denke zich in den geestestoestand van de vrij willigers in. die bij de herovering van een dooi de bolsiewiki bezette stad in de kel ders van de Tsje Ka plassen bloed vonden, die in de tuinen van die bolsjewistische men scli en-abattoirs en in talrijke kuilen duizenden verminkte lij ken vonden. Men denke zich in den geestestoestand van oe bevolking in, die door de komst der Wit ten zich kon wreken voor al het leed, dat zij beeft geleden, die haar dooden kon wreken. Dat de massa onder dergelüko omstandigheden onvergeeflijke misdaden heeft begaan, is begriipelijk. De Tsje-Ka werkje e-hter als elke bureaucratische ma chine en kende geen paroxismen van haat en wraakzucht. Neen, voor de moordenaars uit de Tsje- Ka kan geeti vergiffenis bestaan 1 Dr BORIS RAPTSCHINSKY. P.8. Wie wat meer van het werk der Tsje Ka wil weten, leze het boek van Mei- goenov „Dc Roode Terreur in Rusland." RECLAME. r cn gesprongen handen l genezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met k akker*, kloosterbalsem bijt niet! p^Gecn goatf zoo voed." 8440 door Dr. NEIL VAN AKEN. New-York, December. Een kleine geestigheid over de Amenkaansche vrijheid, welke voor den immigrant, noch in slofielijken, noch in geestelijken zin bestaat. Elke Amerikaansche Staatsburger moet dezelfde af metingen hebben in alle op- zichten. Aan den ingang van New-York's haven liggen naast elkaar Uvee monumenten, die teekenend zijn voor Amerika en welke door i den immigrant het cersl g zien worden, namelijk het Vrijheidsstandbeeld en El'is Island Hel eerste als representant van oude Vrijheid, het tweede als tecken van vnjheidsverlies. Allerlei geestigheden zijn omtrent het Vrijlieidsstandbeeld in omloop, waarvan ik er slechts één naar voren brengen wil. n Franschman, die voor de eerste maal in zijn leven de Hudson opvoer en het monu ment in het oog kreeg, uitte zich aidu? tegen een Amerikaan: Wat een prachtig standbeeld! Ook wij richten standbeelden op voor onze roemrijke Dooden 1 Inderdaad is vrijheid voor de pas aan gelande immigranten in Amerika een ge liefde Doode. Mij is een onbeschreven blad zijde in zijn toekomstige vaderland. De prachtigste aanbevelingsbrieven uit Europa helpen hem niet. hetgeen reeds meermalen herhaald werd, doch zonder eenig succes, want nog steeds komt elke nieuweling /nel een doos vol getuigschriften naar New- York. Hij moet zijn leven van voren af aan beginnen. Hij is voorloopig niets meer dan een nummer. En pas zijn kleinkin deren zullen waarschijnlijk de Amerikaan sche natie met lichaam en geest toehe- hooren In vele gevallen verzet zich de intelligentie van den nieuweling togen de op hem aanstormende, machtige indrukken van deze nieuwe wereld, waarin hij ge vaar loopt meegesleurd te worden het ein de daarvan is dan ontnuchtering en ver bittering. Maar bij de groote meerderheid vervult de Amerikaansche machine van rassen- en volksvcrmenging haar opdracht met consequenle nauwgezetheid. De nieuwe Amerikaan wordt aangepast, gekneed, ge duwd, gewrongen, door omstandigheden, door klimaat, door broodzorgen. door ar beid en wetten, totdat hij geheel verame rikaniseerd en een ICO pCt. Amerikaan geworden 13. Dat is het groote gevaar voor verlies van eigen persoonlijkheid onder den sterken druk van een machtige civi lisatie, welke als grootste kenmerk draagt, de verbinding tot een eenheid van he terogene bcstanddeelen. Dal deze modellcering, in vele opzichten nivclleering voorde cultuur van het Ameri- rikaansche volk beteekenl, behoeft natuur lijk geen betoog. De persoonlijke onafhankelijkheidsver klaring geldt niet meer. Alleen de gelijk heid van den Amcrikaanschen mensch is nog geldig. Amerikanen zijn Amerikanen en de overigen zijn „Foreigners". Deze vreemdelingen slaan niet in een goeden reuk bij den geboren Amerikaan. Hij leert den vreemdeling meestal kennen op een wijze, die niet aantrekkelijk is, namelijk altijd en eeuwig'lijk in de ondergeschikte betrekkingen en het koetje heeft gewoonlijk vergeten, dat het een kalfje geweest is. Aan arme, Europeesche duivels, die jaarlijks bij honderdduizenden in de Amerikaan se he sleden opnieuw oen bestaan en een brood winning zoeken, nog altijd droomende van de rijke mogelijkheden, heeft Amerika geen gebrek. Meestal arbeiden zij voor een hongerloon (van Amerikaansch standpunt bezien) beneden hun „stand", spreken wei nig of geen Engelsch cn probeeren, ten einde beter te slagen hun ware nationaliteit te verbergen met het weinige, dat zij geleerd hebben. Dat is de ongeschoolde handar beider. Gewoonlijk is het nog erger mei den ongeschoolden hoofdarbeider. Hij' leidt een kommervol bestaan, omdat hij, noch den hem passende arbeid vinden kan. noch opgenomen wordt in de kringen, waar hij eigenlijk thuis hoort. In New-York kan men deze mislukte en verbitterde, inlellectueele en dikwijls in telligente mislukkingen bij honderdtallen aanwijzen. Onder hen bevinden zich ook Hollanders die, als een gevolg van slechte inlichtingen omtrent de Amerikaansche arbeidstoestanden, het waagden naar Ame rika over te steken om er een ontmoedi- genden strijd te strijden. De achting, die de Amerikaan nog over heeft voor de na- tionalitcitèn, die hun geluk of ongeluk met hem declen willen, hangt van het aan tal der immigranten af. Hoe meer ver tegenwoordigers van een bepaalde natie des te meer verachting. Italianen en Oost- Europeanen worden als heffe des volks beschouwd. De Duitschers brengen het er slechter af dan de Franschen. omdat de taatsten niet in zoon groote j*tale vertegenwoor digd zijn. De Amerikaun is verbaasd en in het geheim beleedigd. al? hij hoort, dat een vreemdeling er niet nan denkt om zijn burgerschap op te geven. Hij hoort toch immers van eiken nieuwen doorsnee-im migrant, hoe slecht het er in Europa uit ziet. Hij begrijpt niet. dat je in Amerika kunt leven zonder er ook te willen sterven. Wie nu eigenlijk in Amerika de elite van het Amerikaansche volk uitmaakt, is moeilijk te beantwoorden In 1800 waren er nauwelijks zes millioen inwoners in Ame rika. De afstammelingen van deze zes mil lioen cischen het recht op, ala de elite van het volk beschouwd te worden. De na komelingen, van de succesvolle geluks zoekers van 1800 en van de mannen, die in 1849 door de groote goudvondsten naar Californië gelokt werden. De gelden in 1927 als de Aristrocatie van Amerika. De afstand tusschen deze honderdjarige aristo cratie en den groenen immigrant is duide lijk zichtbaar en draagt als meest karak teristiek kenteeken- verachting. De nieuweling had zich in zijn vader land gansch andere voorstellingen gemaakt van het Vrije Land Nu ziet hij zich in een maalstroom meegesleurd, welke met een waanzinnig tempo steeds om hetzelfde middelpunt roteert: succes, succes. Niet denken kan hij. mag hij, niet moedeloos worden, maar steeds zwemmen met den stroom mee. En zoo komt al spoedig de gedachte bi) hem boven, dat. als hij niet mee doet. hij een verloren mensch is Dan geeft hij zijn tegenstand op en geeft zich over aan de verameriknniseering van zijn innerlijk cn uiterlijk Dat zijn de koude en kale feiten, die door de wei nice uitzon deringen niet tegengesproken worden led-r een. die zich opmaakt om naar Amerika te trekken, moet zich dit voor oogen hou den, en alvorens den tocht te aanvaarden, is hij tegenover zichzelf zedeliik verplicht te vragen of zijn krachten werkelijk toe reikend zijn voor een avontuur, dat veel afmattender is dan het toentertijd was voor de prairie-kolonisten. Als men het voor en tegen van Amerika overweegt, het goed en het kwaad, dan mag men niet vergeten, dat het kwaad altijd veel diej>ere sporen nalaat in den mensch dan het goede. De vrijhek» van den persoonlijken wil opgeven id den stroom van een over weldigende massameerderheid en -macht, is meestal een dure prijs voor de lang zame, moeizame verovering van een com fortabel bestaan. Met menschen van alle mogelijke natio naliteiten ben ik in aanraking gekomen, en wanneer men hun vraagt, waarom zij hun Amerikaansche burgerschapspapieren willen hebben, dan krijgt men gewoonlijk hetzelfde antwoord: „Als ik mijn burger schapspapieren heb, dan kan ik met meer succes vooruitkomen in het zakenleven En dat is ongelwijfeild waar. Er bestaat zooiets als een ongeschreven boycott tegen die emigranten, die Amerika goed genoeg beschouwen om een dikken spaarduit bij elkaar te schrapen. Ook om deze redenen zijn de Italianen zoo gehaat in Amerika, want voornamelijk zij keeren met hun spaarpotten naar Italië terug. In Amerika voelen zij zich nooit thuis. De uniformiteit van de verschillende ras sen is een echt opvallende verschijning, wanneer men met het Amerikaansche le ven in nauwe verbinding staat. Het erfe lijke onderscheid verzwakt, om ten slotte geheel te verdwijnen onder uiterlijke ge bruiken en gewoonten, die men als beslist Amerikaansch beschouwen kan. Zoo vol trekt het proces des verameriknniseering zich voornamelijk aan den buitenkant, ter wijl de karaktervorming tenslotte niet an ders is, alleen in langzamer tempo vindt hier het nivelleringsproces plaats. In dit verband bezien, wordt de tocht van Ruth Elder, de jonge tandarts-assis- ttnt, niets meer en niets minder dan een ontvluchten van de invloeden van dit ni velleringsproces, dat haar persoonlijkheid dreigde te dooden, en dat haar een nut».- merbcstaan deed leiden. Haar krankzin nige daad is een aanklacht tegen een op voedingssysteem, dat in Amerika een eerc- plaals inneemt, maar waartegen in den laatstcn tijd allerlei verzet opkomt. Aan sommige universiteiten worden namelijk ecreklassen opgericht, waartoe alleen die studenten toegang hebben, die gedacht worden in staat te zijn tot persoonlijken arbeid, in plaats van tot -schoolwerk. Dit is een eerste poging om de zelfstandigheid cn de oorspronkelijkheid van den weten- schappelijken arbeider in de hand te wer ken en hem te bewaren voor de slechte gevolgen* van een opvoedingssysteem, dat alleen voor massaproductie bestemd is. Zonder twijfel zijn hier reeds enke'e symptomen van een nieuwe richting in de opvoeding der Amerikaansche natie en het is mijn vaste overtuiging, dal deze on- dergrondsche strooming in het komenda decennium aan kracht en invloed toenemen zal. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niel geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TEHUIS VCOR ARME VERZWAKTE KINDEREN „JERUfiL". Middelstegracht 3. Uit dankbare kinderharien gewordt u» waarde Leidsché vrienden cn vriendinnen van het tehuis voor arme verzwakte kin deren een heilgrufit op dezen gewichtigen avond Hel zijn die kleintjes welke trots de meest felle koude lederen morgen acht uur bij ons aan de deur staan en zoodra dezen opengaat, in hel heerlijk verwarmde vertrek binnenstormen, in hunne vaak schamele piunje. Alsmede van hen die in het afgeloopen jaar werden opgenomen en zoo heerlijk aangesterkt weer heengingen en dan nog een achttal dat thans nog ver pleegd wordt in ons kinderhuis. Gij zoudt hel van dag lot dag persounujk moeten bij wonen, wildet ge u bewust worden hoe veel goeds ge met uw maandelijksehe bij drage een jaar lang verricht hebt, ja dan zoudt ge gewaar worden, dal iedere bijdrage een zonnestraaltje is in het meest donkere leven van hel zorgenkindje. Arme kleine kleuters, zoo spoedig reeds door een atmosfeer van ellende met totale onder gang bedreigd Er zijn er waar de zuster vaak moeite mee heelt om hen eerst phv- sisch op te beuren van onder de klemmende gedachten, die zij (vooral ie meisjes) mee brengen wanneer ze opgenomen worden, b.v. als moeder hel bezoek overslaat, dan komen de waterlanders soms enkel en al leen door de gedachte: „Moeder is zeker weer naar, zeker niets door vader ver diend". Gelukkig heeft onze zuster er slag van. hen er onder uit te heffen", want bij sommigen zou anders onze krachtige voe ding en heerlijke ligging njg niets baten. Ja dit bovenstaande is de lichtzijde van de gezonde weldadigheid en de praktische hulp, welke door het goede deel onzer stad- genooten door hunne finantiëele hulp is ver richt. Echter is er ook nog een schaduwzijde die monsterachtig den weg verduistert, van ons die v e r a n t w o o r d e i ij k zijn voor alle finantiëele verplichtingen. De knellende gedachten Zouden we het volhouden voor onze kleine bescherme lingen, iedere week opnieuw zooveel ont bijtjes; welk een geweldige massa's verslin den de kachels dezen winter En. we zijn r.u de veertiende maand der exploi tatie ingegaan en moeien hoog noodig h't linnen en nachtgoed wat aanvullen om bij te blijven leder die hel jaarverslag gelezen heeft, weet dat we uitgekomen zijn, doch niet overhielden dan wat slrikl noodig was voor de eerst volgende dhgen en daarom hebben we een stille hoop dal onze beste vrienden die op ons Oudejaars stuk van ver leden jaar weer mei een dergelijk bezoek komen vereeren Woensdag bezocht ons nog dc heer J en gaf zijn verbazing fe kennen toen hij de inrichling en de kleinen b*j elkaar zag en liet f5 achter. Hartelijk jlank! RECLAME. 3465 Winterhanden en Wintervoeten Doos 30 en 60, tune 80 ct. Bij Apoih. eq Droqisten De aanvoeren en hoogste noleeringen waren: Wagens Goudsche Leidsche gestempelde ligte ligte zware (1) (21 (J) :2) (V (2> (1) (2) (II (2) 27 Dec. Oudewater 58 f>6 f f 53 f 43 f f 05 f 48 f f f f f f 27 Dcc. Bodegraven 78 172 181 f54 f66 f47 f57 f69 f53 f— f— f— f— f— f_ 28 Dec. Woerden 85 131 194 f55 f56 f47 f56 f58 f50 f— f— f— f— f— f 29 Dcc. Gouda 146 101 133 f53 f53 f40 f57 157 f50 f f— f— f— f— f 29 Dcc. Alph.a.d.R. 29 24 34 f f— f f55 f56 f60 f56* f— f61 f— f— f 30 Dec. Leiden 66 88 00 f 58 f 58 f 50 f f f f f f f 50 f 50 f 49 (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 2781 Dcc. 1926. U, die deze regelen leest, verlicht a. u. b. voor ons den ingang van 1923 als u kunt, door een bijzondere handreiking? Wie heeft er wat kleeren; vooral om schoentjes zijn we schreeuwend verlegen. Gisleren hinkle er een kleine binnen, met niet alleen koude, doch ook pijnlijke voe'jes, want ze had de schoen jes van een twee ja ren jonger zusje aan, omdat de hare tolaal kapot waren en ze toch zoo noode d'r ont bijt kon missen Dit doel geen kind dat het niet noodig heeft, vriendenl Ook heb ik een enkele van mijn dekens noodgedwongen weg gegeven en ben mo menteel nog om Iwee verlegen voor een ander gezin waar de kinderen koud liggen. Gaarne willen we ook een kamerscherm af halen. zoo iemand dil voor ons heeft. Ieder weet tenslolle wel, dat elk kind welkom is. onverschillig richting of rich tingloosheid der ouders. We vragen alleen: „Ljjden ze?" Hartelijk dank geachle redactie voor de ruimte uwer kolommen zoo royaal en loyaal s'oeds voor onze arme kleinen afge staan. gij hielpt hartelijk mede! Hoogachtend F. H. v. d. HORST, Kinderhuis Middelstegracht 3. NIEUWE BEWAARSCHOOL TE KATWIJK AAN ZEE. Leerzaam was de jl. Woensdagavond in Casa Cara gehouden lezing over kleuter onderwijs enz. en de afwezigen hebben veel gemist. Hulde aan die personen, wien dc oprich ting van d:e school te danken is; le betreu ren valt hel evenwel dal het schoolge.d nogal hoog is, aannemende ook kinderen uit den werkenden stand, een plaats op die school kunnen vinden. Dat is nu voor velen uilgesloten, daar eon schoolgeld van gemiddeld 60 cent per week, niet is op Ie brengen; immers kan men gerust berekenen or uit elk gezin 2 kinderen naar de school gezonden zullen worden Als we nu gehoord hebben op de lezing, dal een zonnige jeugd een btijvenden in- vlued len goede op het kind kan hebben en goed bewaarschool onderwijs daartoe zeer veel kan bijdragen, dan ligt hel toch voor de hand. dal allereerst de kinderen van den minder gegoeden daarvoor in aan merking mcelcn komen, om reden die kleu ters in hunne huiselijke omgeving al dik wijls van zonneschijn zoo weinig bemerken. Komt kindervrienden te Kalwijk aan Zee en ook ouders vooral, wendt u tot het be stuur uwer gemeente en dring aan op finan- lieelen steun, voor een milde exploitatie der nieuwe school. De school is er, laat ze dan nu ook aan hel kind ten goede komen. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachltnd, Een voorstandster van Bewaarechoolonderwijs. OPEN BRIEF AAN WETH. WARMERDAM. Edel Achtbare Heer. Volgens het verslag van de voorlaatste Gemeenteraadsvergadering in „Het Leidsch Dagblad", werd bij de behandeling van hit verzoek van de ATd Lisse van de Mod. Landarb. Bond, om een harer leden te be noemen in de Commissie van advies inzake werklouzenzorg, door u o.a. g«zegd: „dat hare leden niel tol de beste elemen ten behoorden, en u zich afvroeg of zij we! de menschen waren met wie men kon on derhandelen". Hel heefl mij pijnlijk getroffen, dat iemand van uw capacileiten, geen andere argumen ten heelt kunnen vinden dan deze ver dachtmaking. U begint met te zeggen dat de mees'e leden en vooral de voorzitter eersl sedert kort te Lisse wonen; daaruit volgt dus, dat u deze menschen niel voldoende kent om ze aldus te beoordeelen. Het adres met de toelichting is u natuur lijk bekend. Nu vraag ik u in gemoede- Is de slijl en de toon waarin deze gesteld zijn nu zoo, dat men van de adressanten den indruk krijgt, dat zij tot de minder goede elemen ten behooren en met wie niet le praten zou zijn? Of is u zoo overtuigd, dat de werklozen zorg hier ter plaatse uitstekend in orde is, dat inmenging van onze zijde volslrpkt over bodig is? Zelfs in dil geval ie uwe argu mentatie niel de meest juiste ora ons dit aan het verstand te brengen Wij echter zijn van oordeel, dat aan die zorg nog wel wal ontbreekt, en omdat wij voorstanders zijn van parlemenlair over leg, leek 't ons 't beste een plaats in da commissie te vragen. Uw optreden, ik herhaal het, heeft mij pijnlijk getroffen. le meer daar het kwam van u. die eerlijds. naar het oordeel van de machthebbers van dien lijd ook als vak- vcrecnigingsman behoorde tot „de minder goede elemenlen, van wie men zich afvroeg of met hem wel le onderhandelen zou zijn". Uw woorden zijn mij aanleiding om mij af te vragen of zij niet gelijk hebben gehad. f. BAX. Lisse, 28 Dec. *27. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Vergadering van het Hoofdbestnnr, Het hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft dezer dagen ver gaderd. Wij lezen hieromtrent in het off- cieel orgaan: Wegens ongesteldheid is de heer Van dor Voort verhinderd. In de in het Scheidsge recht voor den Bloeinbollenhandel door h?t overlijden van de heeren A S. Rijnierso, Herm. de Graaff en T Boekee en door h°t bedanken van den heer C. Egging Sr. ont stane vacatures wordl voorzien door de be noeming van vier vakgenooten. De afdeeling Obdam en Omstreken, die op 28 Nov .1927 is opgericht, wordl als zoo danig erki d en haar huishoudelijk regie ment goedgekeurd Op verzoek van den Ned. Tuinbouwraad zal de Alg. Secr -Penningm. het Secreta riaat der Hoofdcommissie voor de Neder landsche deelneming aan de Gentsche Flo ra liën 1923 op zich nemen. De tekst van hel adres, dat ingevolge machtiging van de 158e Algemeene Verga dering aan de Rpgeering zal worden gezon den terzake van vnrweermaatregelen. wordt vastgesteld. Mcdedceling geschiedt van de plaatsge vonden overdracht door de Commissie tot huldiging van wijlen den heer J H Kre- lage van het fonds door deze Commissie be stemd als bijdrage in den bouw van het Eigen Gebouw der vereeniging Hel Hoofd bestuur aanvaardl onder groolen dank deze gelden, die inderlijd zijn bijeengebracht om ter eere van de nagedachlenis van den op richter der vereeniging te dienen voor het doel. dat door de besluiten der Vereeniging thans zal worden bereikt, en besluit over eenkomstig den door de Commissie uitge- drukten wensch dat de mam „Krelage- stichling" naast den naam der vereeniging op den gevel van het gebouw zal worden aangebracht. Op voorstel van de bouwcommissie wordt besloten met den heer D Hontkooper te Haarlem een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze de beschikking krijgt over het gedeelte van het nieuwe gebouw en het daarbij behoorende terrein, dat bestemd is voor de stalling van automobielen De ge maakte overeenkomst waarborgt voor de le den. d e hel gebouw per auto motorrijwiel of rijwiel bezoeken pen ruime gelegenheid tot dialling tegen een door hel Hoofdbestuur vastgesteld tarief, dat later zal worden be kend gemaakt. Tot hel oproepen van gegadigden voor de functie van concierge, tevens belast met de werkzaamheden in den Proef- en Monster- tuin. wordt hpsloien en de instructie voor deze funcFe vastgesteld. Een bijdrage wordt beschikbaar gesteld voor het monument dat ter nagedachtenis van den overleden voorzitter van den Ned. Tuinbouwraad en Eerelid onzer Vereeni ging. Mr H C Dresselhuys in den Haag zal woeden ongericht. Na afdoening van allerlei huishoudelijke zaken en nadat van de aftredende leden de heeren Schoneveld en Kramer is afscheid genomen, wordt de vergadering gesloten. RECLAME. «53*4 UT "KT MEEST MODEHXE ATELIER TE DEZER STEDE MET riTSI.IT i E\D 1ste KMS WKKK A A LAAGSTE PKIJZEX

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18