68*<e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 29 December 1927 Derde Blad Na. 20795 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. De Hollandsche Waschvrouw JE ZEEPPOEDER RADIO-PROGRAMMA EERSTE KAMER. EEN BEDRUTENWET. Ter verkrijging van een befer inzicht in de geldelijke uit komsten van het beheer van sommige takken van Staats dienst Ingediende is een ontwerp-bedrijvenwet. In de memorie van Toelichting wordt er aan herinnerd, dat de erkenning van de noodzakelijkheid om voor sommige takken van Staatsdienst een beter inzicht te ver krijgen in de geldelijke uitkomsten van het beheer dan mogelijk was, indien de inkom sten de uitgaven ter zake van die onder- deelen in de algemeene Staatsbegrooting bleven opgenomen, de oorzaak geweest is van de totstandkoming van de Bedrijven- wet 1912. De ervaring heeft geleerd, dat deze wet een stap in de goede richting was. Het was echter slechts een eerste stap. Thans nu de wet, een 14 jaren heeft ge werkt en voor de algemeene begrooting een Comptabiliteitswet is tot stand gekomen, acht de minister het oogenblik gekomen om, met gebruikmaking van de opgedane erva ring, het aan de Bedrijvenwet 1912 ten grondslag gelegde beginsel verder uit te werken. Het doel, met het thans ingediende ont werp beoogd, i9 in hoofdzaak tweedeelig. Voor de bestaande bedrijven wenscht het de inrichting der begrootings-administratie meer in overeenstemming te brengen met de beginselen, die aan het bedrijfsbeheer ten grondslag liggen; anderzijds schept het de mogelijkheid voor een grooter aantal takken van 's Rijks dienst te komen tol een juist inzicht in de werkelijke kosten en tot een zuiverder verdeeling van lasten, en komt het dus tegemoet aan de wenschen, geuit door de Bijzondere Commissie tot on derzoek van het ontwerp-Comptabiliteits- wet. Teneinde het laatstgenoemde doel te ver wezenlijken, is het noodig het bedrijf zco volledig mogelijk te maken tot een admi nistratieve eenheid. Daarom is in de eerste plaats vereischt, dat ten aanzien van elk bedrijf worde vastgesteld het kapitaal, dat in het bedrijf wordt vastgelegd. Dit kapi taal krijgt het bedrijf uitsluitend van het Rijk en aan de bedrijfsbegrooting moet een afzonderlijke afdeeling worden toegevoegd, waarin de kapitaalsontvangsten en -uitga ven tot uitdrukking worden gebracht. Voorts moet het bedrijf alle verplichtin gen overnemen en ten laste zijner exploi tatie brengen, welke door het Rijk te zijnen behoeven worden vervuld, alsmede alle diensten vergoeden, hem door andere be drijven of door het Rijk bewezen. Een derde consequentie is het hebben van een eigen bedrijfskas. al zal deze dan ook in den regel alleen administratief van 's Rijks kas gescheiden zijn. Intusschen mag niet uit het oog worden verloren, dat de zelfstandigheid der bedrij ven een zuiver administratieve is, welke niet verder strekt dan tot het verkrijgen van een juist inzicht in de werkelijke kosten, noodzakelijk i9. Het bedrijf voert geen on- aihankelijk beheer en is geen zelfstandig rechtspersoon. Aan de eenheid van 's Rijks dienst mag de bedrijvenwet geen afbreuk doen. Vandaar de bepaling, dat het be drijf zijn kapitaal uitsluitend krijgt van bet Rijk. Om dezelfde reden moet ook in het al gemeen het vormen van afzonderlijke re serves voor de bedrijven worden verme den. Teneinde voorts de beperkingen op te heffen, welke de bedrijvenwet 1912 aan een volledige doorvoering van een zuiver com mercieel bedrijfsbeheer in den weg staat, zal aan dit beheer een begrooting ten grondslag gelegd moeten worden, welke zich aan de bedrijfsadministratie geheel aanpast en die derhalve, voor zooveel de exploi- tatie-afdeeling betreft, zal moeten zijn een begrooting van baten en lasten. Bij het samenstellen van het wetsont werp is zooveel mogelijk gestreefd naar overeenstemming met de wet. houdende re geling van de begrootingen en rekeningen van Landsbedrijven in Nederlandsch-Indië. GEMEENTELIJKE INDEELING VAN ZUIDERZEEGEBIED. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot ge meentelijke indeeling van Zuiderzeegebied. In de Memorie van Toelichting wordt op gemerkt. dat bij de wet van 30 Juli 1926 onder meer het gedeelte van de Zuiderzee, waarbinnen de afsluitdijken tusschen Wie- ringen en de Noord-Hollandsche en de Friesche kust liggen of zullen komen te liggen.gemeentelijk is ingedeeld, in af wachting van nadere gemeentelijke indee ling, welke het gevolg zal moeten zijn van de afsluiting en droogmaking van die zee/ Toegezegd was, dat zoo spoedig mogelijk zou worden voorbereid een verdere gemeen telijke indeeling van Zuiderzeegebied, waar door ook de uitvoering der werken tot in dijking en droogmaking van de Wieringer- meer zouden plaats hebben binnen inge deeld gebied. Tot deze verdere indeeling strekt het on derhavige ontwerp van wei Voorgesteld wordt, het gedeelte van de Zuiderzee, waarbinnen de bedoelde werken zullen worden uitgevoerd, toe te voegen aan de gemeente Medemblik. voor zoover dit gedeelte niet reeds bii de genoemde wet bij de gemeenten Wieringen en Anna Paulowna is ingedeeld Een uitzondering wordt slechts gemaakt voor een strook van 300 meter langs de buitenzüde der 1 st;\.n- de zeedijken van Nieuwesluis tot Aerls- woud. welke strook ware in te deelen on derscheidenlijk bij Barsingerhorn en Win kel. voor zoover gelegen langs de kust van beide gemeenten. De gemeentebesturen van Medemblik, Barsingerhorn en Winkel hebben medege deeld, geen bezwaar te hebben tegen dit plan van voorloopige indeeling. aarmede niet wordt vooruitgeloopen op de definitie ve indeeling van de afgesloten en droogge legde Zuiderzee. DE ACHTTIENDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De vooruitzichten zijn zeer gunstig Een groote própa- panda-campagpe in voorberei ding. De achttiende Nederlandsche Jaarbeurs zal van 21 Februari tot en met l Maart 1923 te Utrecht worden gehouden. Zij draagt een internationaal karakter en staat coor deelneming van alle industrie- groepen open. Hel Nederlandsche Jaar beursinstituut heeft een vaste plaats ver kregen in het internationale handelsver keer. De handelswereld concentreert haar inkoop-belangen meer en meer op de Jaar beurs en de producenten maken van het instituut gebruik om het geregeld contact met hun afnemers te onderhouden, de af zetmogelijkheden uit te breiden en nieuwe uitvindingen, modellen, merken en procé- dé's wereldkundig te maken De ontwikke ling van de Jaarbeurs in de laatste jaren bewijst, dat een groot aantal firma's, die in den aanvang zich van deelneming hebben onthouden of na aan de eerste beurzen te hebben deelgenomen, in later jaren van het intermediair van het Jaarbeursinstituut geen gebruik meer hebben gemaakt, thans eigener beweging het zakelijk belang eener deelneming aan de Jaarbeiirs hebben inge zien. De groepsvorming in het kader der algemeene beurs doet de voor elke industrie groep afzonderlijke belangen meer en meer tot hun recht komen. De weinig kostbare wijze, waarop thans door de deelnemers aan de Jaarbeurs kan worden deelgenomen o.a. door zeer eenvoudige inrichting der monsterkamers miakt deelneming aan de Jaarbeurs tot een der billijkste middelen om voor de industrie haar afzetmogelijk heid te vergrooten. De vooruitzichten voor de voorjaarsbeurs 1928 zijn zeer gunstig Reeds aanstonds na afloop der laatstgehouden najaarsbeurs 1928 zijn zeer gunstig Reeds aanstonds na afloop der laatstgehouden najaarsbeurs openbaarde zicb een groote belangstelling voor deeleming, weshalve door het Jaar- beursbestuur een veel grootere ruimte op het terrein Vredenburg dan vorige beurzen in beslag genomen werd, bij de gemeente is aangevraagd. Op het terrein Vreden burg zullen verschillende speciale pavil joens worden opgericht, waarin afzonder lijke collectieve inzendingen zullen worden gehuisvest, aldus een brochure die dezer dagen aan de Nederlandsche fabrikanten zal worden gezonden. Voor het bezoek van zakenmenschen is een groote pTopaganda-campagne in voor bereiding, waartoe reeds de medewerking van verschillende officicele lichamen en organisaties toegezegd is De Nederland sche 8poorwegen zullen wederom aan Jaar beursbezoekers 50 pCt. reductie verleenen op den prijs van de terugreis. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon besluit zijn benoemd tot secre taris van den Voogdijraad te Leeuwarden mr. J. B. J Heijmeijer, advocaat en procu reur te' Leeuwarden; tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Heusden mr. L. H A. Verhoeven, advocaat en procureur te Heusden; tot plaatsvervangend griffier van den Raad van Beroep (O.) Je Arnhem mr. L J. A. du Ouesne v. Bruchem .griffier bij het kan tongerecht te Almelo; tot subst.-grif fier bii de rechtbank te Win schoten mr. J R. F. Bloemer9. waarn. grif fier bij de rechtbank te Zwolle; tot griffier bij het kantongerecht te Goes mr. K S. v Andringa. thans griffier bij het kantongerecht te Lemmer. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN GIETERIJ-TECHNICI. Naar ,,De Gieterij" meldt, is onlangs in Amsterdam opgericht de Nederlandsche Ver- eenigiDg van Gieterij-Technici, welke zich ten doel stelt het bevordtTen van de weten schap der gieterij-techniek en van een meer wetenschappelijke uitoefening van het gie terij-bedrijf alles los van economische en coihmercieel belangen. Spoedig wordt de Koninklijke Goedkeuring der Vereeniging tegemoet gezien Tot Bestuur zijn gekozen de heeren H. v. Aarst, voor- zitter; Ir. S H Stoffel, onder-voorzitter; dr. ir. E B Wolff, penningmeester: ir. A. H. Ingeuhousz; ir. W. Maas Geesteranu9; ir. J R.-Sassen en mr K. J. van Nieukerken, secretaris te Amsterdam. De audiënties van de ministers van Financiën en Marine a.i. zullen Maandag niet plaats hebben. In stede van Maandag zal de Minister van Oorlog Dinsdag audiëntie verleenen. RECLAME. 3313 VERDUISTERING BIJ DE STATISTIEK TE DEN HAAG. Een ambtenaar ondez verdenking. Naar de N. R. Crt verneemt wordt door de Haagsche politie een onderzoek ingesteld naar een vermoedelijke verduistering ge pleegd bij het Centraal Bureau voor de- Sta tistiek. gevestigd aan de Oostduinlaan aldaar. Het onderzoek richt zich voornamelijk tegen een hoofdambtenaar van genoemd bureau afdeeling Huishoudelijke Dienst, comptabiliteit, enz.) die het Rijk voor vele duizenden guldens benadeeld zou hebben. Deze hoofdambtenaar is reeds eenigen tijd met ziekteverlof en is voornemens bin nenkort den dienst te verlaten. In verband hiermee moest hij de bescheiden, welke hij onder zich had, overdragen. Het aanzienlijke tekort werd toen al spoedig geconstateerd. m De „Tel." meldt nog dat bedoelde hoofd ambtenaar in arrest is gesteld. Het bedrag zou ongeveer 20 a 25 duizend gulden be dragen INBRAKEN. Gisternacht is te Den Haag ingebroken in het kantoor van den heer P. in de Nieuwe Havenstraat. Een brandkast werd open gebroken en een bedrag van f 200 aan klein geld. een partij rentezegels ter waarde van f 100, en eenige aandeelen werden ont vreemd. De inbrekeTs hebben zich met val- sche sleutels toegang tot de woning ver schaft. Te Doetinchem is ingebroken in een pak huis. Een partij huiden en vellen,.ter waarde van eenige duizenden guldens, wordt ver mist Elk spoor van de daders ontbreekt. EEN AMERIKAANSCH SCHIP GESTRAND EN VLOT GESLEEPT. Gistermorgen om 9 uur 20 min. is het bijna 5000 ton groote uitgaande Amerikaau- ecbe stoomschip „Saccarappa" even vóór den mond van den Nieuwen Waterweg tus schen de spitstonnen 1 en 2 aan den Zuid kant van het vaarwater gestrand. Men ver moedt, dat het krachtige tij het schip Zuid waarts heeft uitgezet, zoodat het meer en meer uit het vaarwater is gedreven. Het schip is door de sleepbooten ,,Gele Zee", Noordzee" en „Hudson" des mid- .dags vlot gesleept. BRAND. Gisteravond is orand uitgebroken in een werkplaats van de meubelfabriek van de firma Maas, gelegen op de eerste verdie ping van een huis, staande op een hofje aan den Binnenweg te Rotterdam. In de werk plaats i« wat werkhout verbrand, terwijl de vloeren en de ramen door het vuur be schadigd zijn- Met een slang op de water leiding heeft de brandweer het vuur ge- bluscht. De brand is ontstaan doordat de eigenaar van een pakhuis, gelegen onder de werkplaats van Maae, in de veronder stelling dat hij te maken had met eon schoorsteen, een luchtkoker als afvoerka naal voor een brandende kachel heeft ge bruikt De firma Maas ia verzekerd, de pakhuie- eigonaax niet Te Wormerveer heeft brand gewoed in de machinale timmerfabriek De Eem, in gebruik bij den Coöp. Bouwersbond. De oor zaak moet liggen in het warmloopen van een motor. De schade wordt door verzeke ring gedekt DE BEZWAREN VAN HET US. Een veerboot in het ijs Schiermonnikoog nog geïso leerd. De' vorst brengt niet alleen pret, maar ook heel veel bezwaren met zich mede. Zoo zal de veerdienst EnkhuizenUrkKampen, die Zaterdag is hervat, wel weer spoedig moeien worden stopgezet. Gisteravond werd uit Enkhuizen gemeld, dat de veerboot Jhr. van Geusau. die daar om 11 uur in den voormiddag moest aan komen. om 2 uur nog niet te zien was Uit Schiermonnikoog seint men ons dat nog altijd de telegrafische en telefonische verbindin" met het vasteland i9 verbroken, en waarschijnlijk zullen de werkzaamheden tot herstel van de kabel voorloopig nog geen aanvang nemen, met het oog op de vorst. De Wadden zitten weer vol drijf ijs. Ingeval van stranding van een schip zou het dus onmogelijk zijn, de motorredding boot „Insulinde", welke te Oostmahorn is gestationneerd, telegrafisch te waarschu wen. Men heeft daarom de volgende rege ling bedacht: Indien er 's nachts een schip zou stran den. zullen er op het eiland vuren worden ontstoken. Overdag zullen op het hotel van der WeTff één twee. of drie vlaggen worden geheschen. op deze wijze aangevende, waar het schip zich bevindt! Den hotelhouder van der Werff en de 9chipperder Reddingboot op Oostmahorn zijn overeen gekomen ora in nood. door middel van morseseinen berichten over te brengen. HET HOOGE WATER. Nog steeds weinig of geen val Te Velp worden al huizen ontrnimd. De waterstand blijft nog'steeds zeer hoog. Maastricht meldde gisteren 4 c.M val maar daarbij is het voorloopig gebleven De Noor denwind stuwt hel water op en houdt de daling tegen De burgemeester van Grave heeft gisteren aan den hoofdingenieur van den provin cialen waterstaat in Den Bosch gedeind: Elftweg overstroomd door Peel water gedeel telijk bevroren onbegaanbaar voor voetgan gers en rijwielen gevaarlijk voor auto's Te Nederawelt staat de Veenstraat nu ge heel onder water en is niet meer te passee- ren voor voertuigen. Onder Roosendaal staan langs de Water molenbeek en Eldertsche Turfvaart vele lan derijen blank en ook het stadsdeel Vrouwe made loopt weer onder. Van Kruisland's polder wordt eveneens gemeld, dat het water weer binnen de heiningen doordringt. De vorst bedwingt eenerzijds den toevoer van water, doch verhindert anderzijds ook ge regelde afwatering op de Vliet en naar het benedensas bij de Heen. Tot nu gaat het daar nog wel; de a s. dooi kan echter weer tot ernstige gevolgen leiden. Te Velp was gisteravond het IJselwater zoo hoog gestegen, dat een complex nieuwge bouwde woningen aan de IJselstraat met onderloopen wordt bedreigd Den bewoners is aangezegd, dat zij hun woningen zullen moeten ontruimen indien het water blijft wassen en dap in schoolgebouwen onderdak kunnen vinden Ook do Vecht is buiten haar oevers ge treden. Een gedeelte van het zandpad onder Maarssen is onbegaanbaar. POGING TOT VERGIFTIGING TE HATTEM. Gisteren is te Hattem gearresteerd een zekere B., onder verdenking, dat hij gppoogd he*eft een zijner huisgenooten, een 21jarige jongeman. Bijsterveld geheeten, door vergif tiging om het leven te brengen. VeTmoed wordt, dat deze daad verband houdt met een brand welke eenige maanden geleden het huis van den dader in de' asch heeft gelegd. Hij is naar Zwolle getranspor teerd. Waarschijnlijk betreft het hier een geval van lood wit-vergif tiginggehoopt wordt, dat het slachtoffer de gevolgen nog te boven kan komen. VERMIST. Sinds 25 December, des namiddag 5 uur, wordt te Nijmegen vermist mr H. J. Bun- scholen. oud 29 jaar, griffier van het kan tongerecht te Schagen. Hij werd te Nijmegen verpleegd en men vleest dat hem een onge luk-is overkomen. KOEIEN DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Dinsdagmorgen omstreeks hallelf stierf te Woensel bij den landbouwer J. v. d. Velden in de Wienselschestraat bij Eindhoven een koe plotseling zonder voorafgaande ziekte verschijnselen te vertoonen Ook de dieren arts kon aan het geslachte dier geen teeke- nen vinden die wezen op een bepaalde ziekte. In het begin van den avond stierf echter weer eten koe en nu in het bijzijn van den eigenaar en enkele andere personen. De verschijnselën der zjekte waren zoo zonder ling. dat in allerijl de dierenarts ontboden werd. Deze, de heer H. A. Pulles en zijn assistent, dierenarts van der Graaf, waren spoedig aanwezig, doch vonden de koe reeds dood Terwijl zij nog bézig waren met het onderzoek der overige koeien, werd onver wacht het raadsel opgelost. Onder een hevig gebrul begonnen de overige 9 koeien plotseling te vallen en te springen, zoodat er groote consternatie in den stal ontstond. Dit duurde ongeveer een minuut; daarna werden de dieren weeir direct kalm en bleek er weer een stervende te zijn. die ook inderdaad in enkele minuten dood was. Het was nu duidelijk, dat er een elec- trische stroom door de dieren wa9 gegaan. Hoe dit mogelijk geweest is. is nog niet op gehelderd. Wel was er een storing in de stalverlichting. doch hoe de electrische stroom op de ijzeren stalpalen, waaraan de koeien door middel van een ijzeren ketting om den hals vastgebonden staan, gekomen is, is nog niet verklaard. Het mag een wonder genoemd worden, dat hierbij geen menschen levens te betreuren zijn, daar verschillende personen in directe aanraking met de dieren waren, vlak voor de laatste stroom er door ging. Vooral de dierenartsen hebben groot gevaar geloopen. EEN ZANDVERSCHUIVINa TE EYGELSHOVEN. Hoe een trein werd meege sleurd Het dorp in gevaar. Op de terreinen van de mijn Julia te Eygelshoven is. zoo meldt de „Msb.", het zand. dat daar jaren geleden door de Bruin koolontginning Herman is gestort. Dinsdag morgen omstreeks acht uur in beweging ge komen toen een locomotief met een zevental wagens erover reed. De zandberg schoof met onweerstaanbare kracht met alle sporen en den trein naar het dal van de Anselderbeek en drukte de bedden van deze belangrijke beek geheel dicht. De machinist wi9t zich nog bijtijds te red den door van de locomotief te springen. Het terrein geeft een beeld van een onge looflijke verwoesting Boomen van flinken omvang zijn meegesleurd en als lucifers afgeknapt. Om }\£t dorp Eygelshoven voor overstroo ming te bewaren, werden ijlings eenige hon derden arbeiders te werk gesteld ora een nieuwe bedding voor de beek te graven. Dit werk is met de Tootst mogelijke inspanning Dinsdagmiddag gereed gekomen, zoodat het gevaar voor het dorp is geweken. DE VERGIFTIGING TE NIEUWESLOOT. Inzake de poging tot vergiftiging van de* vrouw te Nieuwesioot is haar schoonvader, een ruim 70-jarige man uit Heerenveen, ge arresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Hij heeft arsenicum te Heerenveen gekocht. VERDRONKEN. De 13-jarige G. de Lange te Noordbarge is door bet ijs op het Oranjekanaal gezakt en verdronken. AUTO TE WATER. Door de groote gladheid van den weg rs de heer W. G van Hoogezand, Dinsdag nacht met zijn auto in het Winschoterdiep gereden De gesloten auto schoot midden inhet kanaal geheel onder water. De heer G. wist zich met groote moeite door de kap te werken, waarna hij zwemmende den wal bereikte. Een verstrooid man kwam na een hevige regenbui thuis kletsnat en bemodderd Zijn vrouw begroette hem aan de deur en beek zuchtend naar haar druipenden echtge noot, wiens verstrooidheid haar in 't geheel niet meer verwonderde. Ja, vrouw, ik had mijn parapluie ver geten, verontschuldigde de man zich. Deze verstandige opmerking verbaasde de vrouw zoo, dat ze vroeg, wanneer hij tot die ontdekking gekomen was. Toen de regen ophield en ik de para pluie weer dicht wou doen, was het ant woord. RECLAME. 1689 VOOR VRIJDAG, 30 DECEMBER. Hilversum, 1060 M. 12 00: Politieber. 12.352.00: Lunchmuziek door het ANRO-Trio 6.007.15: Dinermuziek door het ANRO-TRio 7 157 45: Land- bouwhal fuurtje door Ir W de Jong- De varkensfokkerij in Nederland 7 45: Poli- tieber. 8 10: Le9 vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart 8 35- Concert door het ANRO-Orkest o. 1. v Nico Treep. Gretha SanthagensManders. sopraan. Opera-programma 9.009 50: Lezing door Dr. Zimmerman: Terugblik op 1927 9.50- Voortzetting Concert 10 00 pprsber. 10.10 Voorzetling concert 10 30- NOV Populair concert door het NOV kamer-orkest o. 1. v H. Teunissen. nuizen, 1810 M Na 6 uur 1950 M 12.301.30: Concert door het Trio Winkels 3.001.00: KRO. Vrouwpnunrlje door Mej. Do Twaalfhoven Het muzik gedeelto wordt verzorgd door Jo v IJzer—Vincent, sopraan. Th. Versfeegh. alt. E Miedema, tenor. W. Ravelli bas. Orgelbegl Verder gramofoonmziek (KR OV 4.005 00: Gmmofoonmuziek NCRV. 5.006 00: NCRV. Concert Mevr. Chr. Sikking Ströer mei een dameskoor. R Ipanoff. begel. 6 006 45: NCRV Spr. Mr. van Proosdy: Het beslag op 't vermogen v d Middenstan der 6 457 30: Kerkgeschiedenis door Prof. Nolet uit Warmond (KROI 7 30—» 8.10: Lezing door Ds D A. Vorster (Arn hem): Tijd en Eeuwigheid 8 10815: Mededeelingen VPRO 8.15: VPRO.-uit- zending Daventry, 1600 M. 1120—12 20: Daventrykwartet. D George, alt 12 20: Piano- en cellomuziek 1250- Orgelcon cert 1 202.20- Orkesfconceri 3 20: Concert Bolton's trio 5 20- Tuinpraatje 5.35: Kinderuurtje 6 20: Orkeslcnnrprt 6.50: Nieuwsber. 7 05- Orkestconcert 7.20: Lezing 7 35- Mendelssohn's piano muziek 7.45- Lezing- What a rav of licht can tell us 8.05- Liederen van F. White,* door M. Carew 8 20- Variété 9 20: Nieuwsber. 9 35- Lezing: Next wepks broadcast 9 50- Nieuwsber 9 55- Sym- phonieconcert S Whinvafes, viool Orkest 11.2012.20- Dansmuzipk. Parijs ..Radio-Paris" 1750 M. 10.50 11.00: Concert 12.502.10: Orkestcon- cert 6.055 55: Literaire en muzikale malinée 8.5011.20- „L'Annonce faite a Marie", operette. Claudel. Langenberg. 469 M. 12 251 50: Or kestconcert 5 206 20 Orkpstconcert 7 35- Weeneravond Dr. Pfennig, causprie. E MullerBenralh. declamatie H Muhl- hofer, zang Carlen, bariton W Kleinilbcck liedjes bij de luit G Bunk, piano. Daarna tol 1120- Dansmuziek. Königswuslprhausen. 1250 M. 1 40— 7 05 Lezingen pn lessen 7 20- Kerst oratorium van Bach 9.5011 50- Dans muziek door de Marek Weber kapplle. Hamburg 395 M. 4.20- Kinderuurfje 6 20: Dansmuziek 7 20- ..Gaslweert Goebel", vronlijk plat Duitseh stuk in 4 acten 10 5011 50- Dansmuziek Brussel 509 M 5 206 20 Orkesfcon- cert 8.3510 35- ..Faust" fragmpnfen In de pauze liter Kroniek in het Vlaamsch. Regeling van werkzaamheden. (Zitting van gisteren). Ingekomen zijn berichten van afwezig heid van de heeren De Savornin Lohman, wegens verblijf in het buitenland, en Del Vlugt. De VOORZITTER deelt mede. dat de Centrale Sectie besloten heeft eenige wets ontwerpen dienzelfden avond in de afdpe«- lingen te onderzoeken, doch niet dat inzake hehoud van natuurschoon dal op Din-^dag 10 Januari des avonds te half 9 zal worden onderzocht. Heden (Donderdag) 11 uur zullen een aan tal wetsnnlwerpen in openbare vergadering worden behandeld. De Kamer begeeft zich in de afdeelingen. De vergadering wordt verdaagd tot heden 11 uur.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9