Mg H AGENDA. K Gesprongen Handen)! BERLIJNSCHE BRIEVEN. TELEGRAMMEN. I 8-1 I f Dnruteritag. Nutsgebouw: Ver. tot Bev. der Bonw- Kunst, 214de vergadering. Spreker de heer H. H. Verhuist. 8 uur. Sladsgehuorzaal: „Sursum Corda". Weih- nachts-Oratorium 8 uur. Katwjjk aan Zee (Gemeentezaal)Da. Leenmans. 7'/, uur. Vrijdag. Café „De Pelikaan": Biljartwedstrijd. 8 u. Zaterdag. Jernël, Groenesteeg 16: Oudejaarssamen- komst. 6'/j uur. Ned. Leger des Heils, Beestemarkt 34: Dudejaarsbijeenkomsk 8 uur. Vrjje Evang. Gem.: Oudejaararond-bijeea- komst. 7y,—9 uur. Dagelijks. „Casino bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te H uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag vap 2 tot 4 uur kinder- en lamilie-niatinêe. „City-theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop- Voorstellingen te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinêe te 2 uur. ..Luzor-lheater". Stationsweg- Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinêe te 2 uur „Trianon-Theater", Breeslraal: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Oud-Leiden". Lisse: 2e Lustrum Pluimveetentoon- gtelling in gebouw 't U. B. G. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 27. Dec tot en niet Zondag 1 Januari 1Ü28 (Nieuwjaars dag) waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duysler, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Den eersten keer vond men hem met een zakdoek stevig om den hals geknoopt, terwijl hij trachtte zich te worgen. De tweede maal trachtte hij zich het leven te benemen door met het hoofd vooruil tegen den muur van zijn cel te botsen. Daarna deed men hem het dwangbuis aan, Ken psychopaath heeft Hickmann onder zocht en verklaard, dat deze in het vol ledig bezit van zijn verstandelijke vermo gens is en dat alles wat hij zegt, volko men samenhangt en logisch is. Verscheidene malen heeft men hem aan epn streng verhoor onderworpen en tenslotte is hij Dinsdag zooals de ..N Y Herald" me dedeelt. door de mand gevallen en bekende hij. alleen de gruweldaden bedreven te heb ben Zijn plan was eerst niet geweest het meisje te dooden. Hij wilde haar vader al leen maar losprijs afdwingen. Maar tenslotte kwam hij tot de overtuiging, dat als hij haar levend vrijliet, zij de zaak zeker zou uitbrengen en de politie hem te pakken zou krijgen. Dit deed hem de vreeselijke mis daad begaan Hij vertelde voorts, dat toen de politie in zijn vertrek een huiszoeking hield, hij aan den overkant van de straat had staan kijken en zelfs aan een agent gevraagd had, of hij som9 van dienst kon zijn Daarna was hij bang geworden voor de woede van het publiek, had een auto gestolen en was ermee op de vlucht gegaan. Hickman zal voor de groote jury te Los Angeles verschijnen, beschuldigd van ont voering en moord Op beide misdrijven staat in Californië de doodstraf M1DDELEEUWSCH STADHUIS AFGEBRAND. Uit Rüdesheim aan deö Rijn wordt ge meld, dat het mooie, uit de Middeleeuwen dateerende stadhuis geheel is afgebrand. De brand ontstond door een defect aan de centrale verwarming. Met de grootste moeite konden de be ambten nog iete van het archief redden. GOEDE VANGST. Ongeveer drie weken geleden werden twee inbrekers, een Kool en een gewezen Russische krijgsgevangene, die na den oorlog niet naar zi n vaderland was terug gekeerd, gearresteerd door de Berlijnsche politie. Daar deze vermoedde, dat de beide misdadigers heel wat meer op hun kerfstok hadden, daD haar reed* oekend was, werd het onderzoek -n alle stilte voortgezet. Daarbij bleek, aldus de ,,N. R Ct.", dat de gearresteerden een enorm aantal inbra ken hadden gepleegd. Ze hebben thans reeds bekend meer dan 500 diefstallen en inbraken op buD geweten te hebben - Ze stonden aan het hoofd van een goed geor ganiseerde bende Bui ski. de Pool, is sinds. 1921 reeds 7 maal gepakt, maar telkens klaagde hij er weer in te vluchten, nog en kele maanden geladen ontsnapte hij uit de gevangenis van brandenburg De meeste hunner misdrijven hebben ze in de Weste lijke voorsteden van Berlijn gepleegd Drie hunner medeplichtigen zijn in hechtenis genomen Men acht het niet uitgesloten, dat de beide leiders de»- bende in Silezië ook moordeD op hun geweten hebben. VALSCHE MUNTERS IN BULGARIJE. Naar uit Sofia gemeld wordt, is de Bul- gaarsehe politie een internationaal complot van valsche munters op het spoor,,wier spe cialiteit het namaken van Amerikaansche dollars is. Het hoofdkwartier dezer organisatie moet rich te Warschau oevinden De bende moet vorots m alle Europeesche hoofdsteden agenten hebben. UIT DE VLIEGWERELD. Lindbergh ie g'steren uit Mexico naar Guatemala gevlogen hIf eerste étappe van pen vlucht doux Centraal Amerika. #t" De stad Wheeling ui West-Virginia heeft aan onzen landgenoot Fokker, die voor nemens is aldaar binnenkort op groote schaal vliegtuigen te gaan produceeren, een bedrag van 750.C00 dollar gegarandeerd vopr zijn bedrijf. Fokke» is voornemens zich voornamelijk te vaan toeleggen op den bouw van een licht sportmodel, dat voor zien zal worden van eeD Franschen Anzani- motor van 35 P.K Met pen dergelijk mono- plaan-model is reeds meer dan een jaar ge ëxperimenteerd. Men deelt mee, dat in het begin van 1929 proefvluchten met luchtschepen zullen wordeD ondernomen tusschen Engeland en Zuid-Afrika. oir. vast te «tellen, of het mo gelijk is een geregelden dienst met lucht schepen in te richten. Op dit oogenblik is men bezig een ankermast te bouwen. Men weet echter niet, waar deze opgericht zal worden. SNEEUW, US EN WOLVEN. Ook gisteren bleef hel ongunstige weer in het Kanaal voortduren Tusschen Dover en Calais bleef de dienst onderbroken. Wel poogden twee schepen op de lijn Folkestone- Boulogne te varen De Gngadine wa9 ech ter, nadat het schip 650 passagiers te Fol kestone aan land gezet had. niet meer in staat naar Boulogne terug te keeren en zal gedurende eenige weken buiten dienst ge steld moeten worden. Gedurende eenige dagen zal een normale dienst over het Kanaal nog wel onmogelijk blijven. De diensten tusschen Newhaven en Dieppe en tusschen Southampton en te Havre worden voortgezet. Alle vliegdien- sten van Croydon naar het continent moesten nog gestaakt blijven, wel is een vliegtuig uit Ostende te Lympne aangeko men. Ook hel telegraaf- en telefoonverkeer is nog overalgestoord. De verbinding met Parijs i9 weer in orde. In de vallei van de Theems hebben zich ernstige overstroomingen voorgedaan. Gisteren hebben over België sneeuwstor men gewoed, van een heftigheid als sedert jaren niet voorgekomen is Voor hel rui- mingswerk de sneeuw ligt hier en daar zelfs een meter hoog moesten militairen gerequireerd worden. De internationale treinen ParijsAmsterdam en Parijs Ostende hadden veel vertraging. Te Wer- vick aan de Fransch-Belgische grens is een brug ingestort. Zeer ruw was het weder aan de Belgische kust. waar talrijke schepen op drift geraakten en SOS seinen naar Osten de zonden. 19 visscherssloepen worden ver mist In de omgeving van Kortrijk is de Leye buiten haar oevers getreden. Men vieest, dat de sneeuw, als zij eenmaal be gint te smelten, groote overstroomingen ten gevolge zal hebben. Door de hevige koude verlaten de wolven de bosschen in de Ar dennen, waar zij hun schuilhoeken hebben. In de provincies Henegouwen en Brabant werden vele van deze roofdieren neerge schoten. Te Eprave heerscht een typhus- epidemie onder de bevolking. De Samber is aanzienlijk gestegen, te Charleroi is het ge wone waterpeil met ongeveer 2 M eter over schreden. In de omstreken van Oudenaarde 9taatde Scheldevallei mijlen ver geheel blank. Ten Zuiden van Brussel is het de Senne, die vooral nabij Halle ovcrslroomingen heeft veroorzaakt. Te Hermalle bij Hoei Is een overzetboot in de Maas gezonken; de veerman en twee arbeiders verdronken. Naar uit Triest gemeld wordt, woedt daar een hevige storm die een snelheid van 90 K M en soms 120 K M. per uur bereikte De schepen in de haven moesten de anker touwen versterken. Te Napels heeft een vloedgolf de kade van de Via Cnrracciola over een afstand van 400 nieter verwoest De kelders der huizen aan het strand werden onder water gezet. Ook te Pozzoli heeft een vloedgolf ernstige schade aangericht. Tengevolge van de hevige koude, die op 't oogenblik in Siberië heerscht, hebben er in sommige bewoonde streken van dat ge weldig groot gebied af en toe wolven in vasies plaats, zooals er sinds menschenheu- gent9 niet moeten zijn voorgekomen. Het geen het wolvengevaar nog erger maakt, is het feit, dat sommige dezer bloeddorstige dieren door dolhpid zijn aangptast en door hun beten andere dieren en eventueel ook menschen met de vreeselijke ziekte besmet ten. Kort geleden is het dorp Pilovo (gouver nement Ienisseik) door een bende wolven overvallen Verscheidene inwoners werden door de ui (gehongerde bersten verscheurd. Toen de wolven mprkten. dat de dorpe lingen zich in hun woningen verschanst hadden lokten zij door hun gehuil andere wolven naderbij en begonnen een waar beleg. Gplukkig werd van een militair vliegtuig uil. dat over het dorp vloog, de wolven-in- vasic- bemerkt. De autoriteiten werden gewaarschuwd en twee detachementen roode gardisten wer den te hulp gezonden De haven van Bratislawa (vroeger Press- hurg) heeft door den ijsgang enorme schade gcledpn; er zijn slpepscheppn gebarsten, veel goederen vernield, ook de kaden le der. veel De schade hedraagt naar schat ting 10 niillioen Tsjechische kronen pn het herstel zal ten minste een half jaar duren. Er staan 700 wagens gereed om hij voort gaande stijging van den Donau de opslag- plaat:-rn bij de haven leeg te maken. De Donau wordt onophoudelijk door vlieg tuigen waargpnomen. die 's nachts met zoeklichten werken Tusschen Bratislava en Komorn steken ijsbergen van 3 Meter hoogte naar hovpnmet artillerie of mpt hommen uil vliegtuigen zal men ze zien te verwijderen Een militaire cémmissip ondprzoekt wat tiet hpste zal zijn Tsjecho Slowakije heeft hiertoe de toestemming van Hongarije noo- dig, waarom reeds verzocht werd. RECLAME. - - 8319 (Van onzen Correspondent). Berlijn, 24 December. En zoo zitten we hier dan midden in het Heilige Feest. En als deze brief u on der de oogen komt, dan zijn de eerste kaarsen aan den Kerstboom alweer uitge brand. Maar ik moet er toch iets over zeggen. In de eerste plaats at dadelijk, omdat de Duitsche Kerstboomen tot Nieuwjaar blij ven branden; in vele huisgezinnen, waar men een duitje missen kan, zelf» eiken avond in die December-dngen. Je kunt ze nu al in de avondschemering zien. En dat is eigenlijk een kostbaar straatbeeld. U weet, dat. we hier zoo goed als uitslui tend hoog» huizen en geweldige huizen blokken kennen, met beneden de niet al te ruime behuizing van den portier en zijn meestal niet kleine gezin; en daarboven tien, twintig, lot veertig huisgezinnen van rijken en armen, van builen nauwelijks te onderscheidenof eigenlijk: won ningen. Want de Berlijner onderscheidt tusschen Huis en Woning, Huis is het ge heel, met portier en kelders en centrale verwarming en dakverdieping; Woning is de afgesloten „flat" met eigen lief en leed van een gezin of van huurder en onder huurders en in de arme wijken zelfs van onder-ohderverhuurders en 9laapgastcn. Zoo'n complex, dal we huis noemen, een huis vol menschen" aldus heeft het echtpaar SchartenAntink het eens be schreven is nu, op den Kerstavond, een stralend massief van verlichte vensters. Want overal pinken de lichtjes van den Kerstboom en van de felle winterdagan, die achter ons liggen, is nog genoeg sneeuw overgebleven om het geheel die eigenaar dige bekoring te verleenen, die we in vo rige kwakkelwinters zooveel jaren gemist hebben. Die kerstboomen hebben Berlijn twee weken lang een hoogst eigenaardig uitc> lijk gegeven. Ze stonden op alle hoeken der straten in bosschen opgesteld, en dat zag er nu heuscb uit, alsof plots overal het groen uit het asphalt gegroeid was en hoogere machten voor kerststemming had den willen zorgen. Kerststemming? vroegen we ons af. En dan lazen we van de groote ellende, die nog overal in Duitschland geleden wordt, van weer iets toenemende werke loosheid, van hel moeilijke jaar 1928, dat op komst is en dat voor het Duitsche volk de eerste geweldige afbetalingen aan de vroegere vijanden zal brengen. We lazen echter niet van hel grootste leed. Maar ook dal ken ik. Hel wordt geleden in de familie's van den vroeger zoo welgestelden middenstand. In juist die mooie en trol- sehe huizen die er van buiten zoo uitzien, alsof daarbinnen de tafels om den Kerst boom met de .kostbaarste geschenken he iaden zijn. Mis, dat zijn ze niet. In de groote meer derheid van die gezinnên brandt dit jaar zelfs niet het kleinste boompje. Die twee of drie Mark kunnen er eenvoudig niet af. Men heeft nauwelijks te eten. Men zucht om de duizenden familieleden en vrienden, die juist dezer dagen weer door het oplossen van verschillende na-oorlogs instellingen broodeloos geworden zijn. Voor al die stakkers is er geen vreugde om de feesten der Christelijke kerken. En niet alleen geen vreugde, maar het andere uiterste: vertwijfeling. Het is goed, dat we ons in feestdagen in de ellende van onze ongelukkige naas ten verdiepen. We hoeven daar weinig moeite voor te doen. Huisbezoek is zelfs overbodig, want de kranten brengen ons al die jammerberichten in de woning. Zelfmoorden, zooveel, als Duitschland vroeger in geen twintig jaren gekend heeft. In alle klassen der maatschappij, maar het meest in die verarmde kringen van den middenstand De gaskraan) zou er van kun nen verhalenl - Daarom: Kerststemming? Maar diezelfde vraag kan ook gesteld worden aan den Staat, aan de gemeen schap. En ook dan is het antwoord ook niet zoo gemakkelijk. Stellig gaat Duitsch land vooruit. De Duitschers zijn nu een maal een kranig volk. En juist bij men schen die zooveel goede eigenschappen hebben, vallen de minder aangename des te eerder en sterker op Hun meest karak teristieke fout is wel de eeuwige en on uitroeibare neiging lot onderlinge verdeeld heid. Ze meenen het in hun hart wellicht zoo erg niet, en als morgen het vaderland in gevaar kwam, dan zouden ze met een overweldigende meerderheid weer achter hun leiders staan. Intusschen. zoo'n uit zonderingstoestand zal vrijwel alle volke ren op aarde solidair vinden Dat is, dunkt mij, geen bijzondere verdienstel Maar so lidair zijn, elkaar en het vaderland ook helpen als geen onmiddellijke gevaren dreigen, dat is heel wat lastiger. En d.e kunst verstaan onze Duitsche buren, hij al hun verdienstelijke karaktereigenschap pen. allerminst Ze scheiden en twist»n, ze maken elkaar in dag- en weekbladen, op openbare vergaderingen en in mani festen dagelijks uil voor alles wal leuliik i? Juist in dezp dagen van Vredp op Aarde wordt mpn daar te pijnlijker aan herinnerd. En dal mag hier gprust vastgesteld worden, omdat steeds meer onder onze Duitsche vrienden zelt het bewustzijn wakker wordt, dat deze verdeeldheid een einde moet nemen. Groote nationale Bonden streven naar eensgezindheid en verzoening. De af keer van het Duitsche volk van partijgedoe en parlementair geknoei wordt met den dag grooler. De Vakvereenigingen der journa listen waarschuwen steeds dringender tegen de terugstootende wijze, waarop in de dag bladen de groepen der verschillende rich tingen elkaar aanvallen. Misschien helpl dat alles niet afdoende. Maar het streven is reeds nobel. Zoo als de toestand thans is, kan het in elk geval niet voortduren. Daarom; Kerststemming in de rijen der bevolking? 't Is maar, hoe hoog men z'n verwachtingen gespannen heeft Intusschen heeft de handeldrijvende mid denstand z'n beste beentje in deze weken voorgezet! Welk een weelde van uitstallin- gcnl Tal van nieuwe en hoogst moderne winkel9 zijn nog in den loop van December geopend. De Zilveren en de Gouden Zondag zijn als gewoonlijk alle winkels en waren huizen open gebleven, en al kon men lang niet van een drukte als vóór den oorlog spreken, het was toch aardig, die menschen- massa's zich op de straten van de City, in de arbeiderswijken en in het rijkere Westen te zien verdringen. Ja, vóór den ooriogl Toen moest in de Leipziger Strasse vaak de bereden politie heele winkels afsperren, omdat met den besten wil geen zieltje meer plaats vond. En vele winkeliers werden van één Kerst- weck rijk. Die tijden zijn voorloopig voorbij. Ook dit jaar heeft de handeldrijvende mid denstand weer de ervaring moeten opdoen, dat in Duitschland geen geld vlot te krijgen is. De weelde van sommige kringen, die van een hinderlijke opdringerigheid is. belee- kent nog niet, dat welstand ook onder de breeden massa is weergekeerd. Het lijkt er niet op. Het Duitsche volk als geheel is verarmd, en wel zijn het in de eerste plaats die kringen, welke vroeger terecht als dp ruggegraat van de natie beschouwd moesten worden. De Kerstdagen bewijzen dat weer eens duidelijker dan ooit. In de straat waar ik woon, zijn de kerst boomen vrijwel alle uitverkocht. Men heeft tot weinige uren voor den heiligen avond gewacht. Dat is zoo gewoonte, want men weel, dat de vliegende handelaars dan ge weldig met hun prijzen naar beneden gaan. Maar dan kan men het kostelijk beeld zien van duir.er«en inkoopers, die de zware boo- nien met moeite door de in schemering ge hulde straten naar hun woningen sleepen. En een nieuwe klasse van verdieners ont staat, om na enkele uren weer te verdwij nen. Dat zijn de duizenden werkloozen, dis zich op bepaalde punten opstellen om hoo rnen te dragen, en die dan misschien nog nel genoeg ophalen om zichzelf voor enkele tientallen ponningen nog wat dennegroen en een paar kaarsen aan te schaffen. Want ook de allerarmsten doen ongaarne afstand van dien glans en van de „Be- scherung". Onder het boompje of op de tafel moeien de geschenken voor allen klaar staan. Dat hoeven maar enkele appeU te zijn, wat chocolade, een paar prullen en snoepgoed, dat in kwaliteit bij het Hollana- sche niet halen kan, al heeft men van ons ook namen als Speculaas (dat hier Speku- latius heet en tamelijk neutraal smaaktl en zelfs iets, dat flauw aan boterletters herin nert, overgenomen. Iets moet er toch zijn, om de kinderen eenige genoeglijke uren le bereiden. Bij de kleine kooplui op 3traat, in de duizenden tenljes, heeft men goedltoope dingen kun nen veroveren, die meeslal in den loop van den heiligen avond al uiteen vallen. Maar wat doet het er toe? De vreugde deed eenige oogenblikken haar intrede in de huizen van rijk en arm. En één kaarsje geeft ten slotte., ook gloed. Men kan er in staren, en zich een boom droomen, die tot aan de zoldering reiktl ROLAND OP ZOEK NAAR FRANSCHE COMMUNISTEN. PARIJS, 29 December. (Belg. Tel.-Ag.) De procureur generaal gaf bevel de communistische afgevaardigden Uachin Doriot, Marty en Duclos op te sporen. Zij zijn spoorloos verdwenen in plaats van zich na afloop der parlementszitting weer aan te melden aan de gevangenis de Santo. PHILIP SNOWDEN. LONDEN, 29 Dec. (Reuter). De „Daily Herald" meldt dat Philip Knowden uit de Onafhankelijke Arbeiderspartij ïb getreden daar hij van oordeel is dat deze partij niet langer noodig of nuttig is sinds de Labour- partij op socialistischen grondslag ia ge komen. DROOG OF NAT. RIGA, 29 Dec. (Y.D.) Na langdurige de batten heeft het Letlische parlement beslo ten, de voor 2 jaar ingevoerde drankwet, waarbij verboden werd alcohol te verkoo- pen na 10 uur des avonds en tusschen Za terdagmiddag en Maandagochtend, in te trekken. Motief hiervoor was het feit, dat de wet het alcoholgebruik in Letland in gee- nendoele heeft doen verminderen, en de consumptie van schadelijke stoffen als houtspiritüs en andere surrogaten in de hand heeft gewerkt. Tot zelfs de kranten jongens toe werkten aan dezen clandestie- nen handel mede. LONDEN, 29 Dec. CV.D.) De volledige uit slagen der in 16 Scholsche districten ge houden stemmingen over de kwestie ..droog" of „nat" toonen aan. dat de antiprohibition- nisten in het geheel twee overwinningen boekten en geen enkel verlies. VENIZELOS UIT DE POLITIEK. LONDEN, 29 Dec. (V. D.) Naar uit Athene gemeld wordt, is door het over laden van een afgevaardigde de parlements zetel voor het eiland Hydra vrij gekomen. De aanhangers van Ven:z9los trachten dezen over te halen zich candidaat te stellen. VenïzeJos heeft echter medegedeeld, dat hy geeD candidatunr Z3l aanvaarden, daar hy zich definitief uit het politieke leven heeft teruggetrokken. EEN NIEUW COMMUNISTISCH COMPLOT. WARSCHAU, 29 Dec. (V. D.) Naar do „Kurjer Warszawski" uit Kowno meldt, heeft ae Lithausche politie opnieuw een uitgebreid communistisch complot ontdekt. By bet onderzoek is veel materiaal in beslag genomen, voornamelijk by een der bestuur- deren van de Lithausche communistische party. Verder is een drukkerij gesloteh, waar communistische geschriften werden gedrukt HET AFGHANISCH BEZOEK AAN EGYPTE, KAIRO, 29 Dec. (Reuter). De koning van, Afghanistan heeft aan koning Foead de hoogste Afghaansche orde geschonken. BOTSING IN SYRIË. JERUZALEM. 29 Dec (Reuter). Gisteren is het tot een vechtpartij gekomen tusschen Marokkaansche Arabieren en honderden ge wapende dorpelingen. Bij Anikarem, op den weg van Jaffa naar Jeruzalem, de geboorte plaats van Johannes den Dooper naar aan leiding van hel veranderen der grens. De politie die de officieele grensscheiders bege leidde kwam daarbij ernstig in het gKlrang. Een* 9terk detachement bereden politie is thans op de strijdenden afgezonden met opdracht de raddraaitTS in hechtenis ta nemen UIT CHINA. KANTON, 29 Dec. (Reuter). Vanochtend is Lichai Sum die lot aan de Staatsgreep van 19 November gouverneur van Kanton was, hier met troepen aangekomen, en heeft zonder incidenten aan de troepen van Li Foe Klain hel heft uit handen genomen. De gematigde troepen palrouilleeren thans door de slad. De andere troepen zijn naar het tegenover Kanton gelegen eiland Hovan teruggetrokken. DE MEXICAANSCHE PETROLEUMWETTEN MEXICO, 29 Dec. (Reuter). De Senaat heeft met algemeene stemmen het wetsont werp van Galles goedgekeurd, tot amen deering van art. 14 en 15 der wet op do olievelden. Men verwacht dat het ontwerp, dat gegrond is op de voornaamste1 bezwa ren der Petroleum-maatschappijen, heden definitief zal wordën aangenomen. Door Je Kamer van Afgevaardigden werd het reeug gevoteerd. DE SENAAT VAN OKLAHOMA. OKLAHOMA CITY, £8 Dec. (Keuter), Staatstroepen hebben heden de senatoren van Oklahoma belet op het kapitool bijeen te komen om te overwegen of zij den gou verneur in staat van beschuldiging zullen 6tellen wegens onbekwaamheid en corrup tie. Daarna zijn 24 senatoren, wat voldoen de is als quorum, bijeengekomen in een hotel. PLANNEN VAN LINDBERGH. NEW YORK, 29 Dec (Reuter). Lind bergh wil thans van Guatemala over Co lumbia—Venezuela en de Antillen terug vliegen met een mogelijke tusschenlanding op Trinidad. GEDWONGEN LEENING. LA PAZ (Bolivia), 29 Dec. (Reuter). De regeering heeft gisteren een gedwongen leening uitgeschreven van 12 millioen bili- vianos (ongeveer 5 millioen dollar), a pari ten laste van de groot-kapitalisten van het land. De groot-industrieel Simon Patino al leen zal reeds voor 4 millioen bolivianos inschrijven en zoo naar verhouding dé an dere Boliviaansche kapitalisten, ITALIAANSCHE VICE-CONSUL VERMOORD. ODESSA, 29 Dec. (Belg. TelN Ag.) Roovers hebben den Italiaansohen vice- consul Cezzia vermoord, hebbeD zijn boven- kleeren gestolen en hem de gouden tan den uit den mond gehaald. STORM, REGEN, ETC. LONDEN, 28 Dec. (Reuter). De hevige noordoosterstorm, die heden over het Kanaal heersehle, was wel de ergste, welke er in jaren heeft gewoed. On'.zettende stor g< lvjn sioegen over de stoomschepen heen. LoocDon waren niet in staat aan of van boord te gaan. Het passagiersschip Engedine, van Boulogne naar Folkestone, had bet tydens den overtocht vreeselyk te verantwoorden. De boot werd door de golven van voor- tot achtersteven schoongeveegd en bijwijlen was het of het schip zoodanig zon overhel'en, dat het zou omslaan. A'le passagiers aan boord waren ziek en vele hunner moesten by aankomst aan land worden gedragen. RABAT, 29 Dec. (Belg. Tel. Ag.) Tengevolge van het voortduren der regens worden ae overstroomingen in Marokko steeds erger. In de streek van Rabat staat do vlakte zoo ver het oog rykt, onder water. RABAT, 29 Dec. (Belg. Tel. Ag.) Een Spaansche trawler is door den Kt-irra ontredderd op de kust geworpen. Drie leden der bemanning zijn verdronken. BOULOGNE SUR MER, 29 Dec .(Belg. Tel. Ag.) De scheepsovertocht naar Fol kestone is nog steeds onderbroken. Ver scheidene Engelschen wachten de gelegen heid af om van hier naar Engeland teiug te keeren. BOEDAPF.ST, 29 Dec. (Reuter). Gedre ven door honger en koude verfi'-hijnen veel wolven in de Frar's«vivnnisrhp dorpen wnar zij een groote slachting onder de schapen aanrichtten. BERLIJN. 29 Dec. (V. D.) Naar de B-Z. am Mitlap" meldt heorscbl in Veneiie Wa tersnood Het Markusplein in Venetie is"- oversLroomd.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2