68"° JAARGANG DINSDAG 20 DECEMBER 1927 No. 20788 STADSNIEUWS. _LEIDSCHE SCHOUWBURG. GEMENGD NIFLVJS. VOOR-HISTORISCHE MODE. Het voornaamste nieuws van heden. RECHTZAKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts per regel voor advertentiêD uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentifn 35 Cts per regel Kleine Advert, ntifn uiLsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden f 2.35. per week0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. PROPAGANDA-FEESTAVOND VAN DEN JONGELIEDEN CHR. GEHEELONTH.-BOND In grooten getale waren zij opgekomen, de belangstellenden, naar het gebouw „Na- thanaël" aan de Moriaansteeg. Zóó groot was de toeloop, dat het bestuur ten slotte genoodzaakt was de deuren te sluiten. De vergadering werd aangevangen met het zingen van Psalm 103 vers I, waarna de voorzitter, de heer W. Sweris, voorging in gebed. In zijn openingsrede sprak hij zijn vreugde uit over de zoo groote opkomst en beval de tombola, die in de pauze zou ge houden worden in de clementie van de aan wezigen aan door het koopen van lootjes. De Bondspropagandist, de heer Wijnand v. d. Leden, uit Den Haag, hield een gloed vol pleidooi voor de geheelonthouding en wees er vooral op dat, waar de socialisti sche en communistische jeugdbeweging zich krachtig weet te roeren, er bij de Chr. Jon gelieden zoo weinig animo bestaat om de goede zaak te steunen. Krachtig wekte hij op tot aansluiting. De afdeeling Leiden heeft weinig medewerking, ja zelfs tegenwerking, doch zich handhaven, ja, dat zal zij. Een luid applaus vfel dezen jeugdigen enthou siast ten deel. Hierna was het woord aan den heer Fred. A. Wempe Sr., die zich bereid had ver klaard wegens ongesteldheid van een der medespelenden iets van zijn eigen werk ten beste te geven. Met het gelegenheidsstukje, juist voor de komende Kerstdagen geschikt en getiteld „Het Hulsttakje" mocht de heer Wempe, al was het dan ook van ernstigen aard en nu juist niet voor lachen geschikt, welverdiende toejuichingen verwerven. Het verdere gedeelte van den avond werd ge vuld door een vijftal komische voordrach ten, die. opgevoerd door de jongere gene ratie, een groot succes mochten boeken. De tombola liep uitstekend van stapel terwijl de pauze's werden aangevuld door muziek c^oor een drietal heeren, die èn door de keuze van de nummers èn door de keu rige uilvoering, niet weinig heeft bijgedra gen tot het goed slagen van dezen propa- ganda-avond. Welvoldaan gingen de aanwezigen te middernacht huiswaarts. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Pe riodieke oplossingen in Commensurabili- teitsgebieden, met toepassing op het pro bleem der lacunes in het stelsel der asteroïden", de heer S. C. van Veen. gebo ren te Rotterdam. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Trichloor- en tetrabroom-nitro- benzaldehyden hexachloor- en oclabroom- indigo" de heer C. van de Bunt, geboren te Culemborg. Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Onderzoek omtrent het draaipunt van het oog" de heer G. Schaap, geboren te Schiedam. Geslaagd zijn voor het docloraal examen geneeskunde mej. A. M. G. Mafveld (Leiden) en de heeren II. Hekkmgs (Leiden) en J. C. Diehl (Den Haag). Geslaagd zijn voor het examen Boek houden en a. v., afgenomen vanwege de Vereeniging van I eeraren in het Boekhou den. de heeren J. B. Burger. W. Mulder, D. de Rqode. leerlingen van het Gen. „Kennis is Macht", alhier. Voorts slaagde nog de heer A. J. J. v. d. Drift, alhier. Eerste luitenant H. A. Verkuijl, van het 4e regiment infanterie alhier, thans ge detacheerd te Breda tot het volgen van een gymnastiek- en sporlcursus, wordt voor 6 jaar gedetacheerd bij het leger in O.-Indië. Mejuffrouw B. C. J. Numan, directrice van de H. B. S. v. Meisjes met 56-jarige cursus alhier, hoop! officiéél afscheid ie nemen van autoriteiten, docenten; oud- docenten. leerlingen en oud-leerlingen op Vrijdag 23 dpzer, des namiddags te drie uur, in hel schoolgebouw Garenmarkt I A. Ten nadeele van M. van M., wonende aan de Botermarkt alhier, zijn in een café aan de Brepslraat van het toilet 2 gouden ringen ontvreemd. Aangphouden is P W. C. K. uit Den Haag. verdacht van diefstal van wijn ten nadep'e van den caféhouder B. alhier. VER. ROTTERDAMSCH-HOFSTAD- TOONEEL. „Riviéra", spel in 4 bedrijven van F. Molnar. Voor herdenking van het 2de lustrum van het Hofstad Tooneel had Cor v. d. Lugt Melsert gekozen een Molnar, een auleur. waaraan hij zich ongetwijfeld verwant zal gevoelen door aanleg als anderszins. Molnar heeft in zijn tooneel werken altijd die overgangen van werkelijkheid naar fan tasie en omgekeerd. In zijn Riviéra is dat al zeer sterk het geval, zelfs te sterk, zoo dat zeer moeilijk is te bepalen, waar hel eene eindigt, het andere begint. Hoofdfiguur daarin is Mischa, étaleur in een warenhuis. Hij behoort tot dat type van menschenkin- deren, die altijd voor anderen het werk doen, die dan daarvan de vruchten plukken. Zelf niet daaraan deel krijgt. Dat is zoo in zaken is Azela, de warenhuis-koning niet eertijds zijn compagnon geweest in de misère en bij de eerste groole zaak, die Mischa ooit opzette? maar ook in de liefde. Heeft hij Luise, het schoone winkel kipje, niet ontdekt, om haar ten slotte met Azela te zien gaan naar de Riviéra, hei land der zon en bloemen, de blauwe zee, muziekkortom: het beloofde land? En het allerdroevigst is nog, dat hijzelf den droeven gang aanvoelt en dan in een soort auto-suggestie zichzelf niet alleen op zweept tot de juistheid van zijn misère daar is, maar bovendien Luise met eigen hand, met eigen wil drijft naar de verwezenlijking van zijn inzichten, zooals hij zich die droomt. Luise. hoewel houdend van Mischa, gaat met Azela naar de Riviéra. omdat Mischa's jalouzie haar het onmogelijk heert gemaakt om langer zijn ellendig leven te deelen. Voor beiden zal slechts blijven de herinnering. Mischa te trotsch om uit vriendenhand, die hem eens bedroog, iets te aanvaarden, zal blijven in de poel der menschelijke ellende, waartoe hij is voor beschikt, ook door zichzelf. Ziedaar het gegeven, dat deze auteur op zijn wijze, nooit loslatend den lichten toon van humor, hem zoo eigen, zelfs niet daar, waar het leven schrijnt, in realiteit en fan tasie u voor oogen goochelt. Hoe onmerk baar weet hij soms het een te doen ver glijden in het ander, meesleepend in zijn rijke fanlaisie. die nooit vreemd is aan het menschelijke. En toch, met alle respect voor Molnar's kunnen in dezen, met alle waardeering voor de ongetwijfeld boeiende momenten, zoo losjes geschapen, licht en luchtig, specu leert Molnar in zijn Riviéra niet wat te veel op den geest der hedendaagsche tijden? Is hij er werkelijk in geslaagd het ontleed-mes diep te zetten in de menschenziel, deze ont- vezelend tot ze klaar en open voor u ligt? Zij het dan speelsgewijze, om de levens tragiek niet rauw u voor te zetten, doch niettemin ze geheel te doen aanvoelen in al haar wreedheid en ontgoocheling? Ziedaar de kern-vraag en die kunnen wij voor ons niet volledig bevredigend beantwoorden. Zeker, er zijn momenten van tragiek, maar toch steeds zoo, dat ze slechts versluierd voor u ligt. Het is o.i. de groole concessie aan den tijdgeest, die niet houdt van een diep-ingaan, slechts begeert dat losse aan tippen: even proeven, dan voorbij-gaan. Daardoor heeft Molnar's vernuft en geestige geest zich te veel haten beheerechen en d.at maakt, dat zijn spel tenslotte toch mist de kern der tragiek: de menschelijke harts tocht. De reden, dat wij Riviéra, alhoewel stellend hoven gewone amusementskunst, toch in wezen daaraan verwant voelen. Fanlaisie en realiteit zijn bovendien zoo krachtig dooreengenveven. dat het iransche stuk ietwat zweeft en los is gerankt van den beganen grond. Vandaar o.i. af en toe eenige gerektheid en geen afwikkeling in climax-vorm. Na het zeer sterke 3de bedrijf, wanneer in roes Mischa en Luise zich ge ven. zooals zij in onderbewustzijn voelen en denken, volgt een verslapping na de ontnuchtering, die te veel afsteekt. Niettemin is er veel, zeer veel te genie ten en behoort ook deze Molnar ongetwij feld tot het tooneehverk, dat gezien moet worden, staande boven het niveau, dat te veel thans dp schouwburgen vult. Dat Riviéra zeer moeilijk is te vertolken, ligt in bovenstaande als vanzelf besloten. Het is zeer, zeer lastig om het'gegeven gaaf over het voetlicht te brengen. Onder regie van Cor v. d. Lugt Melsert geeft niettemin het Hofslad-Tonneel een keurige vertolking. Speciaal het 3de bedrijf willen we bijkans onvoorwaardelijk roemen. Daarin werd be reikt een geestelijke sfeer, die zich onge merkt aan de zaal meedeelde. De eerste twee bedrijven waren nog niet volledig overtuigend. Het was, alsof er iets sleepte. Cor v. d. Lugt zelf als Mischa werd ietwat monotoon. Annie van Ees als Luise zocht een iefwat teveel effect in uiterlijke maniertjes, die bovendien de argeloosheid van dit winkel juffie ten aanz'en van Azéla's bedoelingen niet aannemelijker maakten Maar in het derde werd volkomen revanche genomen. Prachtig, juist door soberheid, die roes, die Mischa drijft aan de grens van krankzinnigheid en Luise tot gereede buit maakt van den warenhuis-koning. Keurig Annie van Fes' stil snel en baanbrekende overtuiging, dat zij de Riviéra móét zien. Zooals gezegd, het slot zakt dan weer terug, doch daarvoor achten wij eerder auteur dan acteurs debet. Van de overige vertolkers willen wij nog noemen Anion Roemer als de maenzijn k-necht. die zoo heerlijk frisch realistisch door alle fanhisie heenspringt en dan Jan van Ees als Azéla. de man. die het leven heeft weten te nemen en dit doet zonder scrupules. De overige rolien zijn slechts wat vulsel; waren of goed of ruim voldoende. Ip mooi passende en kleurige decors speelt hel geheel zich af in één avond en één nacht in een van Azéla's warenhuizen. De schouwburg was goed bezet, maar we gelooven. dat het ijsvermaak toch afbreuk heeft gedaan aan het bezoek. Jammer, maar beerijpelijk. Er is hartelijk geapplaudisseerd. Ann;e van Ees kreeg een keurige bloemenmand. DE CHARMANTE DIENSTBODE. De familie K., aan den Schiedamsche- Singel te Rotterdam, vermiste sedert eeni- gen tijd een brillanten ring van grooie waarde. Daar men verdenking koesterde tegen de dienstbode, de 23 jarige W. F., werd tijdens haar afwezigheid door de po litie een onderzoek ingesteld op haar ka mer. De kostbare ring kwam niet te voor schijn, doch wel werden drie koffers gevon den, die vrij dure dameskleeren en verschiL lende voorwerpen van waarde bevatten. Het dienstmeisje werd geanesteerd, doch verklaarde niets van den ring af te weten. De goederen, die in de koffers gevonden waren, waren, naar zij bekende, eigendom van verschillende mevrouwen. In het laatst© jaar had zij niet minder dan zeven dien sten gehad, en waar dat ging, kleeren en voorwerpen gestolen. Do gedienstige is naar het Huis Van Be waring overgebracht. EEN SCHIP GEZONKEN. Zondagmorgen te zsven uur is het motor schip Sleepdienst III, liggende Westerkada te Schiedam, toebehoorende aan gebrs. Roest Co., gezonken, vermoedelijk doordat de boot te diep in het water lag. Het schip, metende 30 40 ton, was geladen met ccmentplaten. ter waarde van f 10.000, die waardeloos zijn geworden. De op het dek gelegen vaten dreven in de haven rond. De j 20-jarige schippersknecht v. d. K., die j alleen aan bciord sliep, verklaarde dat hg te zeven aur wakker werd door het sterk l overhellen van het schip. Hij begaf zich dadelijk aan dek en zag, dat het water ieder oogenblik kon binnenstroomen. Hij kon zich nog juist bgtijds redden. OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagmiddag is de 13 jarige C. v. d. Krogl, wonende aan de Broersvest te Schie dam, op den Rotterdamschen rijweg aldaar door een auto overreden en gedood, DIEFSTAL TE BEVERWIJK. Bg de Beverwijksche politie is aangifte gedaan, dat van een motorschip, liggende aan de Meer, een groote hoeveelheid goe deren was ontvreemd, o.a. een baal suiker, een partij zeep en margarine, een pak manufacturen ter waards van f 100 enz. Des middags deed de politie huiszoeking bg een ingezetene, bij wien alle ontvreemde goe deren werden aangetroffen, alsmede eea hoeveelheid waschgoed, dat in het begin van de week ergens was ontvreemd. De gestolen goederen waren geborgen op een. vliering, onder het bed en in een linnen kast. De in beslag genomen goederen wer den per handkar naar het politiebureau overgebracht. De verdachte heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Men vermoedt, dal hg ook betrokken is bg de inbraak in de K.-K. Kerk, maar dit ontkent hg. Z. M.'s „DE ZILVERE KRUIS". E9n samenkomst van oude zeerobben. Veertig jaar geleden, op 15 October 1857, vertrok het zeilschip met stoom vermogen Z.M.'s „De Ziivere Kruis' met een beman ning van 253 koppen uit Nieuwediep om zgr bekende reis om de wereld aan te vangen. Door straat Magelhaen, via Japan, China en Saigen, bereikte men op 30 Sept. 188> Batavia. Deze gedenkwaardige reis werd Zondag, naar de N. Crt. meldt, door 33 opvarenden uit alle deelen des lands te zamen gekomen, op een feestelijke bijeenkomst, waarvoor Onze Vloot haar medewerking verleend had, to Amsterdam herdacht. 38 oud-gedienden, waarvan de jongste 57 en de oudste 81 jaar oud was, hebben dien avond, gewa pend .met al hun reisherinneringen, me moires en foto's een feestavond doorgebracht, q:c zij niet licht zul.en vergeten. Daar velen elkaar in 40 jaar niet gezien hadden, warea de verhalen uit den goeden ouden lijd en over het zeemansleven, dat toen locb zoo veel anders was dan thans, niet van de lucht Zóo groot was het enthousiasme, dat de oude zeerobben besloten een vereeniging op tc richten, die ieder jaar een bijeenkomst te Amsterdam of Den Haag zal heieggen. De vice-adini raai b.d. Segers Revzer, dii eveneens tot de aanwezigen behoorde, heeft zicL gaarne bereid verklaard het bescnerro- heerschap over deze vereeniging to aan vaarden Men hoopt het volgend jaar nog vele opvarenden, w. o. de vice-admiraal Bauduin, die ook de reis heeft medege maakt en ditmaal tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn, terug te zien. Als je zoo door Leiden's straten Wand'lend naar de ijsbaan gaat, En, als destijds Israels uittocht Troepen-schaatsers, gadeslaat, Valt je op. dal Koning Mode Hier een groot fiasco lijdt, Daar er kleeding in alle genre's Door elk wordt ten toon gespreid. Dames, die nog liever sterven Dan de Mode te weerstaan. Zie je met „heel-lange rokken" Vroolijk naar de ijsbaan gaan. Vader met de „jas" van opa; Zoonlief met broer's „poeties" aan, Zusje met Moe's „hooge schoenen", Die „Voorwereldlijk" haar staan. Tante Koos had nog een „jakkie" Uit den tijd van „Florus-vijf", Oome Gerrit een oude „rijbroek", Al vond hij hem wat krap en stijf. Piet met een modern „pullover", Jan 'n soort „Cowboy-boezeroen", Kees, uit nood, had witte bandjes In zijn ouden hoogen schoen. Doch niet één van al die schaatsers Kijkt zijn buur verwonderd aan, Wantgaat Holland ijsprct vieren: Houdt stand en mode op te bestaan. JACK YERSTEYNEN. BRANDKAST OFENGEBROKEN. Door openbreking van de brandkast, staande in een perceel aan den Singel te Amsterdam, is een bedrag van ongeveer f 3500 gestolen. De daders hebben zich ver moedelijk laten insluiten. In verband met dezen diefstal zijn twee mannen aange houden. HET IJS EN DE GEVOLGEN. Naar gemeld wordt is hel eiland Urk ge heel geisoleerd Door het ijs heeft de post- 1 bode uit Kampen het eiland niet kunnen be- reiken. Uren en uren heeft het vaartuig moeten worstelen tegen de zware ijsmassa, j doch was ten slotte genoodzaakt onverrich ter zake terug te keeren. De Zuiderzee is één groote Ijsvlakte. Tn schipperskringen maakt men zich ongerust over het lot van het schip Maria Aleida schipper J. Vreedenburg van Heymen die sinds Donderdagmidiag van Zwartsluis is vertrokken en wel Urk gepasseerd doch niet te Amsterdam aangekomen is Vermoedelijk zit het schip tegen een Zuidwal in het ijs vast. De veerdienst EnkhuizenUrk is gisteren gestaakt. De Lemsternachlboot van de Hol landFrieslandlijn is gisteravond van Am sterdam te* Enkhuizen aangekomen na een reis van 17 uur. Gisterochtend is de boot van Enkhuizen naar Stavoren vertrokken. Onder de Zuiderzeekust tusschen Blari- cum en Emnes zitten drie motorschepen, ge- laden met mais en vet Vrouwen en kinderen I zijn van boord gehaald en het Haventje gemeente Spakenburg aan wal ge-zet. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van den heer M Molenaar te Oudkarspel in een bijt in het ijs achter de woning geloopen en verdronken. NA HET ONGELUK BIJ NIJMEGEN. De voor Nijmegen en omtrek bekende autobusdienst van „Quick" heeft aangekon digd met 27 Dec. dezen dienst stop te zullen zetten. Sedert het ongeluk op 19 Nov. 1.1. bj] den spoorwegovergang aan de Groene Straat te Nijmegen, is voor het publiek er blijk baar het vertrouwen uit; immers zoo wordt meegedeeld is sedert dat droevig ongeval het vervoer met 4000 personen per week verminderd. Een dergelijken terug gang kon de onderneming niet dragen. VROUW VERBRAND. Zondagavond werd de 70-jarige vrouw A. v. d. Berg toen zij in haar woning aan ue Waalkade te Nijmegen bij de kachel zat, door het vuur aangetast. Zii is aan de be komen brandwonden overleden. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Roermond is een zesjarig knaapje van den heer Schmits in een bak kokend water gevallen. Met zeer ernstige brandwonden is de kleine naar het hospitaal gebracht. INBRAAK TE VENLO. Te Venlo is tgdens de afwezigheid van de bewoners ingebroken bg den heer K. S. o,' den Hoogenweg. Naar verluidt, werden f 800 in contanten en een gouden horloge ontvreemd. Van den dader geen spoor. BEKNELD GERAAKT. Aan boord van het Engelsche stoomschip „Falchon", liggende voor Vliseingen, kwam een matroos tusschen den draad van de lier bekneld. Hij werd naar het St -Joseph- gesticht te Vlissingen overgebracht, alwaar hij aan de verwondingen is overleden. HET VERGETEN MEISJE. Zaterdagavond toen de ke<k te Reuver meldt de ,,N. K juist vooi eenigen tijd gefloten was begonnen plotseling de kerk. BINNENLAND. Ir. Stephan over de luchtverbindlng tus schen Nederland en Indifi. (Binnenland, 2e Blad). De Vlissingsche Potemkin-kwestie; vrij spraak door den Hoogen Raad. (Binnenland 2e Blad). Het wetsontwerp tot reorganisatie van den Volksraad aangenomen. (Uit Ned. Oost-Indië 2e Blad). Inbraak in de coöperatieve malerij „Een dracht" te Waddinxveen; voor 18000 ge stolen. (Laatste Berichten, lsle Blad). BUITENLAND. Eet verdrag tusschen Engeland en Irak. (Buitenland, le Blad). De redding der levenden van de Amerik. duikboot opgegeven. (Buitenland, le Blad). Hevige koude in het Buitenland. (Buiten-: land en Telegr., le Blad). klokken te luiden, eerst de kleine en daar na de groote Spoedig liep er in den kou den avond een aantal menschen te hoop. Men vreesde brand. Het bleek, dat een jon- gedoebter bij het sluiten der kerk daar was achtergebleven. Toen het licöt uitging, w.is zij niet meer in staat eeweest. tijdig den koster te bereiken om insluiting te voor komen Spoedig werd zij nu uit het don kere kerkgebouw bevrijd. BEDRIEGLIJKE BANKBREUK. Te Winschoten is E. H timmerman aannemer, onlangf gefailleerd, terzake van bedriegelijke bankbreuk in voorloopige hechtenis gesteld. A (voor zijn woning): Och, ik heb ui'r huissleutel vergeten! Probeer eens, ot de jouwe soms op mijn deur past B.: De mgne?Maar je weet toch wel, dat ik ook getrouwd ben! KANTONGERECHT TE LEIDEN. H. M. D. te Haarlem was met zgn auto tusschen een koppel schapen ingereden, waardoor een der schapen het leven liet Verdachte was niet verschenen en de getuigen, die de schapen hadden geleid, bevestigden bet ten laste gelegde en ver klaarden dat verdachle slechts weinig zijn vaart had verminderd en gezien had. dat een tweetal schapen zich van den koppel afscheidde. De ambtenaar vroeg f 10 of 5 dagen. Veroordeeling conform den eiscb. Daarna werd behandeld de zaak van W. v. R., te Leiden, die in verzet gekomen was tegen het vonnis van den Kantonrechter, terzake dat hij zonder vergunning vel en vteesch in voorraad had gehad, terwgl dit bovendien niet voorzien was van het Leid- sche stempelmerk. He getuige Stoelman bevestigde het pro ces-verbaal en verdachte had weinig tot zgn verdediging in te brengen. De ambtenaar vrosg bevestiging van het vonnis, waaraan de Kantonrechter zich con formeerde. In de volgende zaken werd door den Kantonrechter-pl.v. mr. Nord Thomson bjj verstek vonnis gewezen. Fr. v. 't V., te Rietveld, te snel varen in het water van Rgnland f 10 of 5 dagen. T. G., te Katwijk, te Katwgk door een jongen beneden 16 jaar een wagen laten vervoeren, f4 of 4 dagen. A. H., te Kat wijk, als bestuurder van een auto bg het vernederen van richtin? ppen signaal geven, f3 of 1 dag. P. v. d. M., te Oegstgeest, met een auto rgden zonder voor- of achter licht f 3 of 1 dag. C. G., te Voorschoten, overtreding der Arbeidswet, 2 maal f2 of 2 maal 1 dag. J. v. d. L., te Leiden, met een auto rgden zonder nummer en letter, f I of 1 dag. C. v 't H., te Nieuw-Vennep, met een auto rijden zonder spiegel, f2 of 1 dag. B. H., zwervende, als schipper zonder vergunning aanleggen, f2 of 2 d. H. t. H., id., id., id. B. K., id., id., id. H. t. S., te Noordwijk, overtreding der Arbeidswet, 3 maal f4 of 3 maai l dag. W. F. d. 1. R., te Leiden, id., f3 of 1 dag. N. d. H., te Rrjnsburg. als bestuur der van een auto rgden zonder rgbewgs, f4 of 1 dag. W. J. Z., te Katwijk, als bestuurder van een auto rgden zonder rg- of nuramerbewijs. f 4 of 1 dag. L. S„ te Leiden, overtreding der IJkwet, 2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1