UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Meerdere ongevallen door de gladheid van straten en wegen zijn hier reeds ge beurd. Een zoon van kweeker W. B. viel in het dorp en brak een schouderblad. De vrouw van B., in het Oosteinde, kwam te vallen en werd met een gebroken been op genomen. En nog vele kleine ongevallen zijn te vernielden Van gemeentewege wordt wel geregeld zand bestrooid, doch de jeugd zorgt wel door glijden en sleden, dat het gevaarlijk glad blijft. Op de buitenwegen strooien velen koolas, zand en dergelijke voor hun perceelen Aan pekelwagens zijn we hier nog niet toe. De naderende Kerstdagen beïnvloeden thans reeds den snij- en potbloemenhandel in dit centrum. Liepen de laatste jaren in de week vóór Kerstmis de prijzen steeds flink op, ditmaal was het deze week reeds, welke zich kenmerkte door sterke vraag, gepaard aan hooge prijzen. De thans inge treden vorst kan echter nog veel bederven in deze periode. Het vervoer toch van een artikel als snijbloemen is bij vriezend weer uiterst moeilijk en brengt voor de expor teurs groote risico mee, wat de prijzen spoedig ongunstig zal beïnvloeden. Niet alleen hebben we hier op het oog 't vervoer per vliegtuig en trein, doch potbloemen, welke naar de groote steden verzonden moeten worden, zijn thans nog moeilijker te verzenden. Dat geschiedt toch in hoofdzaak per schip, en het ijs zal daarbij spoedig groote moeilijkheden in den weg leggen Het een met het ander in aanmerking genomen, zien onze bloemisten de vorst liever van daag dan morgen weer aftrekken, uit zaken- standount, al weten zij ook. dat zij onge twijfeld veel goeds brengt, al was het alleen maar de heerliike ijssport. die groot en klein' zoo gaarne hier beoefent. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Behandeling der be grooting. Verhooging van de opcenten op de personeels belasting. Voorzitter: de waarnemend burgemeester, de heer Knaap. Tegenwoordig alle leden. Opnieuw kwam in behandeling het verzoek van het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbei te Vijfhuizen en omstreken, om gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe schoolbanken. Toegestaan. Hierna werden de algemeene beschouwin gen over de gemeentebegrooting weder ge opend. Verschillende leden voerden het woord. Hierbjj werden o.m. ter sprake gebracht: het tekort op de vorige begrootingde kosten van de landbouwvvinterschoolbet heffen van marktge.den; het doen van verschillende leveranties door de eigen belastingbetalende burgers; de eigen heffing van plaatselijke inkomstenbelasting; de ruiling van grond voor den kerkbouw te Hoofddorp, waar omtrent een der leden (A.-R.) opmerkte, dat daarmede het gemeentebelang niet was op geofferd aan het partijbelang, zooals in de vorige zitting was gezegd, doch dat daar mede een drietal gemeentebelangen gemoeid zijn, o.a. het wegruimen van een reeds jaren bestaanden desolaten en onhoudbaren toe stand, een verfraaiing van het centrum van hel dorp en een verzekering van een ge- regelden gang van het nijverheidsonderwijs. Nadat de voorzitter de verschillende spre kers had beantwoord, werden in behandeling genomen de begrootingen der verschillende bedrijven. Die van het woningbedrijf en grondbedrijf worden n3 enkele opmerkingen vastgesteld. Over enkele posten van de begrooting vooi het bedrijf „openbare werken", ont spon zich een breedvoerige discussie, waarbij in hoofdzaak werd gesproken do vragen of hel misschien wenschelijk zou zijn om geen post meer uit te trekken voor een gemeente schilder (de gemeente-timmerman werd nog wc-j noodzakelijk geacht omdat er a'.tyd wel wat te timmeren valt), alsmede of er voor een bezuinigingsoogpunt nog iets voor te to zeggen zou zijn om het ophalen van haardasch en vuilnis éénmaal in plaats van twee maal per week te doen plaats hebben fcn verder of het bedrag voor kosten van verwarming van schoollokalen niet te hoog is gesteld. Ook de begrooting voor openbare werken werd ten slo.te goedgekeurd, overeenkom stig het voorstel van B. en W., met ernstig verzoek aan dit college om, zoodra de ont- Etandigheden zulk3 mogelijk zu bn maken, te trachten in verschillende bedrijven of takken van dienst door een andere inrich ting ais anderszins, de noodige vereenvou diging te verkrijgen en waar mogelijk, bezuiniging aan te brengen. Bij de behandeling van de begrooting voor het burgerlijk armbestuur werden in lichtingen gevraagd omtrent de voor 1928 geraamde gemeentelijke subsidie van f70.000; of er aan de hand van de ten dienste staande gegevens inzake het in 1927 aan subsidie reeds uitgegeven bedrag geen aanleiding kan bestaan om het thans ge raamde bedrag te verlagen. Wethouder Kistemaker verstrekte de noo dige inlichtingen, waaruit voldoende bleek, dat verlaging niet gerechtvaardigd en niet verdedigbaar zou zijn en naar aanleiding waarvan de post gehandhaafd werd. Conform het voorstel van den voorzitter werd goedgevonden de artikelsgewijze be handeling van de begrooting in de avond- ziitmg aan de orde te stellen. In een bijna voltallige vergadering heeft de raad van deze gemeente onder voorzit terschap van den waarnemend burgemees ter, den heer Knaap, in de avondzü'ing. die tot bijna middernacht duurde (nadal bij verschillende posten breedvoerig van ge dachten was gewisseld en enkple wijzigin gen waren aangebrachO dj behandeling van de begrootinc van inkomsten en uitga ven der gempenle Haarlemmermeer voor het dienstjaar 1928 ten einde gebracht. Met betrekking tot de jaarwedden van de ambtenaren Ier secretarie en bij de bedrij ven, werd door toekenning van eenige ver hooging tegemoet gekomen aan het bezwaar dat er aan de laagst gesalarieerde ambte naren iets haperde, waardoor enkele onbil lijkheden in de regeling waren ontslaan. Bij den post „kosten van het officieel raadsverslag". meenden sommige leden, dat dit wel op een goedkoopere manier te ver vaardigen zou zijn- Hoewel de voorzitter zulks erns'ig ontraadde werd de. post m?t f 400 verminderd en gebracht op f 600. Naar aanleiding van een voorstel om het salaris van den inspecteur van politie te verhoogen, werd goedgevonden, dat B. en W. een afgerond voorstel in de begrooting zullen opnemen. Bij den post „50 opcenten op de hoofd som der belasting op het personeel", slelde de heer van Wijk voor dit te verhoogen tot 100 opcenten en het uitgetrokken bedrag mitsdien van f 23.000 te brengen op f 46.000. Het resultaat van de hierover gehouden beraadslagingen was. dat in principe de wenschelijkheid aanvaard werd om genoem de opcenten te verhoogen en B en W. wer den gemachtigd om voor een herziening van de desbetreffende verordening de noodige maatregelen te treffen. De begrooting werd ten slotte in zijn ge heel zonder hoofdelijke stemming vastge steld. Burgerlijke Stand. Geboren: Reijer Adrianus, Z; v. A. P. Kauffman en P. van der Vlugt. Geer- truida, D. v. S. Zijp en M. van Vliet. Christiaan, Z. v. M. van den Heuvel en J. van Wijk Manus Johan, Z. v. J. Roden- burgh en P. Bokhorst. Aart Barte, Z. v. J. W. Kooyman en J. G. Kooyman. Wil- helmina Theresia Francisca, D. v. J. H. Hoogervorst en A. B. A. Leunenburgh. Petronella Cornelia Maria, D. v. G. Smid en T. C M. Janssens. Theodorus Hendrikus, Z v. H J. Bouman en H. J. Jansen. Bas- liaan, Z. v. N. van der Linden en A. van Vliet. Theodorus Johannes, Z. v. S. T. v. Schie en C. J. van Wc-irkhoven Cornelia D. v. J. Bos en P. L. van der Weele. Reintje, D. v. S. Verbeek en M. Grauwel- man. Johannes Seraphinus, Z. v. L. Braak en C. M. de die le Clercq. Pieter Nicolaas, Z. v. P. Maarse en M. Spaargaren. Helena, D. v. M. Vergunst en C. van der Luit. Hendrikus Maria, dr. v. N. van der Tol en E. J. van Aalst. Ondertrouwd: C. van Iperen 26 j. en H. Enthoven 24 j. Gehuwd: H. A. Gerbens 25 j. en G. Ver beek 25 j. J. de Cloe 20 j. en A. den Ouden 21 j. Overleden: Teunis 5 m., Z. v. J. Deugd en G Hemelaar. Alida Loozer, 56 j., geh met J. G. Vervloed. Dingena van Til burg, 74 j.. wede. van P. Bogèrs. Maria Jansen. 86 j., wede. van C. Timmers. Levenloos geboden: kind van het vrou welijk geslacht van J. Roodenburg en T. A. Schuurman. Naaf ons wordt gemeld, hebben B. en W. van deze gemeente besloten de regeling waarnaar uit de gemeentekas van Haarlem mermeer steun zal worden verleend aan werkloozen. welke regeling werd vastgesteld bij raadsbesluit van 9 December j.l op Maandag 19 December a.s. in werking le doen treden: Vrijdag werd de ongehuwde 25-jarige arbeider P. H. in Ellen en Leur door de marechaussee gearresteerd en op transport gesteld naar Leiden en aldaar door de poli tie overgenomen om naar Hoofddorp te wor den overgebracht. De man wordt verdacht van vernieling en diefstal van flesschen jenever, gepleegd in het café .van den heer L. nabij de Kaag in Haarlemmermeer. Na ter plaatse met de bewoners gecon fronteerd te zijn, legde H. een volledige be kentenis af. HILLEGOM. Pluimveetentoonrielling. De tweede Nationale Pluimveetentoon- stèlling is gisteravond officieel geopend met een rede van den heer J T. A. Voo- ren, eere-voorzitter. Waar de eerste ten toonstelling 360 inzendingen telde, kreeg deze er 600, een vermeerdering waarop het bestuur trotsch mag zijn. In „Flora" zijn pracht-examplaren te zien van kippen, ko. nijnen, duiven, eenden enz. Benevens de groote zaal zijn ook het podium en de toöneelkamer met stands bezet Fraaie bekers, medailles en een leg penning zijn uitgeloofd. De tentoonstelling blijft heden Zaterdag en Zondag geopend. Gemeenteraad. Een onbelangrijke agenda. Voorzitter burgemeester Wentholt. Alle leden waren aanwezig. Tot plaatse vervangend gemeente-on tv an ger wordt benoemd de heer J. H. J. Lijcklama De Gymnastiekvereniging Kracht door Oefening hield vroeger hare oefeningen in een lokaal van de gemeente, hetwelk sinds eenige jaren is afgebroken. De vereniging kwam toen om subsidie voor lokaalhuur. Zoo ook nu weer £ij verzocht om f 200 Daarover is lang en breed geredeneerd; de vraag mocht niet uit een principieel oogpunt beschouwd worden, want dan kwamen an dere sportverenigingen ook om steun. De f 200 geven zonder meer. wilde er niet in want men veronderstelde, dat het geld dan ook voor andere doeleinden gebruikt zou worden, terwijl de gemeente alleen iels voelt voor vergoeding van zaalhuur. Het voorstel van B en W om f200 toe te staan, werd geamendeerd door den heer Vermeer, die wenschte dat alleen de huurschulden ver goed zullen worden Aldus werd besloten, met de stem van den heer Meskers tegen Het suppletoir kohier der straat- en riool belasting tot een bedrag van f 281 werd goedgekeurd. De gemeente-rekening 1926 is aange boden. zii zal worden onderzocht door de heeren Janssen van der Schoot en Vooren. Twee stralen van het woning-complex Pa trimonium moesten nog gedoopt worden De naam Talmaslraal ging er na hoofdelijke stemming door, füaar de naam Klaas Kater straat viel niet in den smaak. De heeren maakten er toen Van Vliet-straat van, ook een naam van een Parimonium-man.« De comptabiliteitsbesluiten werden goed gekeurd. De vergoeding aan de bijzondere scholen werd daarna vastgesteld De instelling van de commissie voor de werkloosheidsvoorziening lokte heel wat vragen uit. Men wenschte te weten wat de bedoeling van B en W. was, wanneer er werk gegeven zal worden, en andere dingen meer. De post op de begrooting 1927 voor werkverschaffing bleek uitgeput te zijn. zon der crediet konden B en W dus niet laten werken, en daarom besloot men voor 1927 een blanco crediet te openen. Op de begroo ting voor 1928 zal een post uitgetrokken worden, en deze begrooting zal over een paar weken in behandeling komen. Ook vroeg de heer Vermeer om een maand vroeger deze zaak aan de orde te stellen. Ten slotte werden in de commissie benoemd de heeren van Houten, Fijma. Selhorst en van der Schoot. De voorzitter wordt door B en W. uit hun college aangewezen. In de rondvraag werd geïnformeerd naar de reien van weinig druk op het gas in den avond, naar de aansluiting van Patrimo niumhuizen op de walerleiding. en naar de toegezegde, doch niet uiteevoerde verbete ring van het voetpad der Weeresteins'raat, welke vooral ook door de slechte verlichting onhoudbaar is. Er is naar aanleiding van de laatste vraag wat geredeneerd over teleur stelling van de zijde van het Rijk, overoude stppnen die' verbruikt waren en over te gels, die zoo duur zijn. Het slot was, dat de vrager „overleg" toegezegd kreeg. De Leid- sche straat kwam tevens even ter sprake. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. van Rijs en H. v. d. Beid.- Bevallen: Th. M. de Grootvan Saase, d. M. J. PrinsHopman, d. Overleden: G. Elderbroek m. 63 jaar. W. PlantingJonker vr. 46 jaar. KATWIJK. Raadsagenda'. De eerstvolgende vergadering van den raa-d dezer gemeente zal gehouden worden op Maandag den J9en December 1927, des namiddags 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Mededeeling van in gekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging Leges-verordening. 3. Voorstel tot het aan gaan van een geldleening 4. Verzoek van den hulp-keurmeester om verhooging van jaarwedde. 5. Voorstel tot verhooging van de jaarwedden der Hoofden van de Be waarscholen. 6. Voorstel inzake gelegenheid tot telefoneeren van 9 uur n.m tot 8 uur v.m. 7. Voorstel tot. intrekking van het Raadsbesluit dd. 6 September 1927 inzake ontslag van de onderwijzeres mej. G. A. Scherrer, met voorstel tot overplaatsing, van de O. L. School I naar de O. L School II. 8. Voorstel tot het planten "an boomen langs den Molentuïriweg. 9 Voorstel tot wij ziging der Gemeente-begrootingen 1927 en 1928. 10. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Willem, z. van A. Gille- baart en K. van Iterson Jan. z. van J. Barnhoorn en M. Haasnoot Arie, z van W. van Duijn en A. Plokker Jonathans, z van P. Ouwehand en A. de Rooij Dirk, z. v. D Hoek en J van dej Plas. Overleden: Krisje Imthom. echtg. v. A. van der Jagt, oud 77 j Johanna Catha- rina Compier. oud 7 mnd.. d. van Th Com- pier en J C. v. Goozen Jacob Vlieland, echtg. van M. Vooijs. oud 77 jaren Nico laas Maarten Remmelswaal. 3 weken. z. van C. Remmelswaal en M Kuijt. Ondertrouwd: Willem Barnhoorn en Geertje van der Plas Jacobus Boudewijn Zandvliet en Willempje de Mol Floris van der Plas en Maartje van Duijn Huig van der Plas en Cornelia van Duijn Jan Haasnoot en PJpfje Ouwehand. Gehuwd: Jb. Schonenberg en W. J. Korn- dorffer G. J. van Beelen en M. Zwanen burg. KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond. Vrijdagavond werd in „Casa Cara" al hier de ouderavond gehouden der Hervormde School I aan de Voorstraat. Te ruim half acht opende de voorzitter ds. Rutgers de vergadering met het lezen van Efeze 6. waarna hij liet zingen Ps. 105; 3 en 5. Hij ging daarna voor in gpbed. Ver volgens hield zijneerw. een korte openings speech waarna hij het woord gaf aan het hoofd der school, den heer C. van der Rhee. die een inleiding gaf over het onderwijs in de vaderlandsche geschiedenis en wel naar aanleiding van de volgende punten: Wat het onderwijs in de vaderlandsche geschie denis i9, waarom dit onderwijs gegeven wordt en hoe het gegeven wordt. Ter verduidelijking van het laatste punt behandelde spr. een onderwerp uit de va derlandsche geschiedenis, vrijwel op dezelf de wijze zooals hij zulk9 in de hoogste klasse zijner 9chool doet. Hierna werd gepauzeerd. In de pauze hadden de ouders in een andere zaal gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Na de pauze vertoonde de onderwijzer A. Haasnoot een serie lichtbeelden, die hij be sprak, welke bespreking 'hij vergezeld liet gaan van vele nuttige wenken voor de ouders betreffende de opvoeding. De mepste plaatjes 9telden momenten uit het schoolleven voor. De voorziller dankte alsnu de beide spre kers alsmede mevr Van DorpAndrae voor de welwillendheid waarmee ze de pro- jectip-lantaarn met toebehoorpn had afge staan Bij dp gehouden rondvraag kwam nog even de invoering van het zevende leerjaar ter sprake. I Nadat nog gezongen was Gez. 180 vers 1 sloot ds Kalkman de aangename samen komst met dankgebed. Volgens jongste opgave aan het Bureau voor Arbeidsbemiddeling waren als werk zoekend ingeschreven 185 arbeiders. 2 met selaars. 48 grondwerkers. 9 opperlieden. 11 visscher9. 1 stueadoor, 2 timmerlieden. 1 kuiper, 1 nettenboetster, 1 scheepstimmer man, 1 varensgezel en 1 schilder. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een storing in den dienst der N. Z. H. als zelden voorkomt De conducteur be merkte bij halte Achterweg dat hij f 10 ver loren had. Hij liet de tram wachten en ging de lijn af tot halte Station, zonder resultaat. Daarna ging de dienst weer door. Een slechte dag voor den conducteur. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus. Adrianus, z. v. J. Meyer en E. M. Hoogkamer. Antonius Albertus, z. v. A. A. Kleyhorst en A. v. d. Zwan. Christinus Johannes Cornells, z. v. Ch. J. Zoet en C. Sprokkelenburg. Carolina Maria Theresia, d. v. C. Strik en J. M. van Lent. Johannes Petrus Wilhel mus, z. v. J. Th. Kleyhorst en A. M. v. d. ElsL Johannes Cornelis Jasper, z. v. A. v. Kampen en A. M. v. d. Zwet. JPieter, z. v. J. Kaak en W. M. Gardenier. Overleden: Paulus van Gilst, 64 jaar. Gehuwd: G. Segers en J. v. Waveren. Als werkloos werden ingeschreven: 1 schilder, 1 opperman, 1 metselaar en 79 losse arbeiders. Mej. A. van Waveren, alhier, slaagde voor het diploma kantoor-stenografie in de Engelsche taal. NOORDWIJK. Bmgerlijke Stand. Geboren: Ruurd, z. v. J. Hoekstra en H. Storm. Lina Maria Adele, d. v. C. J. Caspers en N. Noppe. Cornelia Petro nella, d. v. A. J. Smit en D. Duivenvoorden. Overleden: Alida Maria Petrone'la Groene- woud, 8 mnd., d. v. A. Groenewoud en J. A. Smit. NOORDWIJKERHOUT. Voor het examen machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pontscholen slaagde mej. J. M. Keijzer alhier. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pontscholen slaagde de heer A. H. F. Endema, alhier. De wèrkzaamheden aan 't in aanbouw zijnde krankzinnigengesticht voor vrouwen, zijn voorloopig stopgezet, wegens den inge vallen winter. Vrijdagavond vergaderden in de ^ed. Herv. Kerk de stemgerechtigde leden ter ver kiezing van twee notabelen. Als zoodanig werd herkozen de heer Joh. Hoogstraten en gekozen de heer T Bouwmeester, die de be noeming echter in beraad wil houden. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga- lering bijeenkomen op Woensdag 21 Dec., des avonds 7 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging Gemeentebegrooting 1928. 3. Benoeming Lid Commissie van toe zicht L. O. 4. Benoeming leden Commissie tot We ring van Schoolverzuim. 5. Benoeming leden Werkloosheidsverze kering. 6. Vaststelling kohier Schoolgeld Vervolg-^ onderwijs. 7. Voorstel tot het rooien van boomen. 8. Voorstel aanvulling reglement Burger lijk en H. G. Armbestuur. 9. Rapport en voorstel reconstructie van enkele wegen. 10. Reclan Schoolgeld. 11. Besprekingen betreffende School Leid- sche Buurt. Gisteravond is een vrachtauto, komen de uit de richting den Haag, bestuurd door J S. uit Amsterdam, op den Kijngeester- straatweg tegen de personen-auto van den heer L., tweede secretaris van het Brazi- liaansche gezantschap te 's Gravenhage, ge reden. De heer P. van B alhier, tofst nog juist vóór een der auto's weg te komen en ont kwam daardoor aan een ernstig ongeval. De vrachtauto kwam er met geringe be schadiging af doch van de personen-auto was het chassis zoodanig ontzet, dat de firma v. d. Ameele den wagen moest weg slepen en daarna ter reparatie vervoeren naar Den Haag. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Voor het examen Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Sch< len slaagden: de dames J. H. .N. Bitteljee, P H M. J. Bon. net, A. J. F. Peiger, en voor machine schrijven: mej. E. A. Juta, allen alhier. RIJNSBURG. Bloembollencultuur. Bij den heer J. J. Verbree alhier verga derde Vrijdagavond de afd. Rijnsburg van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur te Haarlem. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, heette de aanwezigen in een korte openingsrede hartelijk welkom. Besloten werd de voorlezing van de no tulen der vorige vergadering aan te houden tot een volgende. Overgegaan werd tot ballotage van nieuwe leden. Voorgedragen waren de hee ren C. Glasbergen W^zn., C. de Visser en Cr. van Klaveren Hzn Alle drie werden met alg. stemmen als lid aangenomen. Aan de orde was hierna behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 158ste alg. vergadering op Maandag a.s. te Haarlem. Door het bestuur werd voorgesteld in de plaats van de aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren Kramer en Scho- heveld, die niet herkiesbaar waren, candi- daat te stellen de heeren Bijvoet te Over- veen en Eggink te Voorschoten Op voor stel van den heer J H den Haan werd dit voorstel bij acclamatie aangenomen. De voorzitter deed mededeeling van een kennisgeving vaD het hoofdbestuur, dat voor aanbrenging van venti'alip, centrale verwar ming en andere noodzakelijke wijzigingen een bedrag van f 30.000 benoodigd is, waar mee dus de algemeene kosten worden verhoogd. De heer D. van Egmond verzocht den voorzitter, als lid van het hoofdbestuur, deze kennisgeving nader te willen toelichten. Uitvoerig gaf de voorz. hieraan gevolg. Spr.'s standpunt is, dat het hoofdbestuur in dezen correct heeft gehandeld en dat, gezien den omvang van het bedrag, de goede be doelingen van het hoofdbestuur en de be trachte zuinigheid, waarvan spr. een treffend geval opnoemde, de houding van het hoofd bestuur moest worden goedgekeurd. Wanneer d;t andere had gehandeld, waren wellicht later klachten gekomen, dat noodzakelijke verbeteringen niet waren aangebracht Bovendien was aan het hoofdbestuur altijd nog een speling van 10 a 12 duizend gulden gelaten en is er ook nog het Krelago- fonds f13.400. Na deze toelichting werd zonder hoofde lijke stemming besloten de houding van het hoofdbestuur goed te keuren. Een voorstel van het H. B. om in een adres aan de regeering te' vragen om tegen maatregelen tegen de landen die invoer van bloembollen beletten of belemmeren lokta vervolgens eenige bespreking uit. De1 voorziter gaf uitvoerig weer de mee-» ning van de meerderheid en der minder heid in ihet Hoofdbestuur en gaf ook zijn. eigen standpunt weer. Spr. was voor het voorstel. De vergadering sprak zidh ook uit, vóór het treffen van maatregelen. Als afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering werd gekozen de heer A. Glasber-» gen. die deze benoeming aannam. Bij de rondvraag vroeg de heer J. v d. Ploeg nadere inlichtingen omtrent het aan brengen van een portret op het toegangsbe-» wijs voor de Beurs en omtrent de entree-» pruzen. waarop de voorzitter hem ant-< woordde. De' heer Alb. D. den Haan had eenige be zwaren omtrent het 2 cents-per Rijnland- sdie Roe-fonds Naar zijne meening werd dat niet altijd even streng gehandhaafd. De voorzitter antwoordde dat daaraan nauwgezet de hand wordt gehouden. Juist heden zijn dienaangaande nog stukken door den secretaris ontvangen en voor hen, die tot nu toe niet aan hun verplichtingen voU deden, zal dit zeker gevolgen hebben Na tuurlijk echter gaat daaraan veel geschrijf vooraf en vanzelf is daar eenigen tijd mee gemoeid. De heer W. v. d. Eijkel wenschte wel, dat de veilingen, met name van het H B.G. en de Hobaho meer medewerking verleen-» den, waardoor voorkomen kon worden dat enkelen trachten aan hun verplichtingen te ontkomen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot d» voorzitter de vergadering met een woord van dank, waarna de gebruikelijke verlo-i ting van vele fraaie prijzen gehouden werd, Voor een beroep bedankt. Dr. A. Altena, Hervormd predikant alhier heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep naar Nunspeet. Bloemenhandel. De berichten zijn voor de kweekers nieb bemoedigend. De prijzen der getrokken tulpen zijn te laag. Ze zijn verliesgevend voor de kweekers. 1ste kwaliteit Scarlet duo gaat voor f 3.103.70 Witte due maxi- mus brengt van f 2.803.50 op, chrysanthen, gaan van f 0.25—0.45 per bos. De vorst komt voor de tulpentrekkers zeer ongelegen, het geen wel bijna altijd het geval zal zijn* Het doet direct zijn invloed gelden op de prijzen in verband met de moeilijkheden voor export. Ook het vervoer in het bin- nenlan dgeeft moeilijkheden. En de eerst volgende dagen zal de aanvoer met het oog op de Kerstdagen, grooter zijn. Wij verwijzen koopers en ook kwee kers, bloembollentrekkers naar een adver tentie in dit blad waarin het bestuur der veilingvereemging ,,Bloemenlust" te Rijns burg alle belanghebbenden attent maakt op de gunstige voorwaarden van veilen, de mooie gelegenheid iederen dag is er veiling van getrokken tulpen. Narcissen enz. Alle deze gunstige bepalingen srelden voor ieder die lid is of koope-r. De veiling is gunstig gelegen aan de tramhalte „Wissel". Ook dus voor kweekers buiten Rijnsburg ge makkelijk te bereiken, SASSENHEIM. Bloembollencultuur. De afdeeling Sassenheim van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, heeffe vergaderd onder voorzitterschap van den. heer G. Vlasveld Jr. De opkomst was zeer groot. Als afgevaardigden naar de alg. ver gadering werden benoemd de heeren H. van Zonneveld en L. van Leeuwen Jr. Als can- didaten voor het hoofdbestuur werden ge steld de heeren Jacques W. Bijvoet te Overveen en Chr. Eggink te Voorschoten, De vergadering sprak er haar leedwezen over uit, dat het hoofdbestuur f 30 000 uit gegeven had zonder de afdeelingen er in te kennen. Met algemeene stemmen werd besloten om het voorstel van de meerderheid van het hoofdbestuur te steunen om de regee ring aan te sporen tot het voeren van een meer actieve handelspolitiek Het bestuur dankte do tentoonstellingcommissie alhier voor't stichten van het gebouw „Bloem- lust." Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben in een beschikking op het beroep der Vereeniging „Een school met den Bijbel" alhier tegen het Raadsbesluit d.d 15 De cember 1926 waarbij het bedrag der ver goeding inz. art. 101 der lageronderwijs- wet over 1922—1924 werd vastgesteld op f 113.18Vf>, met wijziging van dat Raads besluit het bedrag dier vergoeding aan haar school voor erewoon lager onderwijs te Sassenheim bepaald op f 1202.79. 3—4

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 15