11. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. SarofDeterptand. hedenmiddag 3 uur. Hel dunne lijntje geeil den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 3 uur: 777, 1 telegrafisch weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 16 Dec., medegedeeld door het Meteorulugiscb ln-liiuul te He Uildt. Hoogste stand 779,5 te Seydistjord. Laagste stand 757.8 te Coruna. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Meest licht- tot haltbewolkt. Mogelijk eenige sneeuw. Des nachts matige tot strenge, overdag lichte tol matige vorst. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 7'/i gr. C. (18 gr. F.). Hoogste temp. 1 gr. C. (30 gr. F.). 9 uur voorm. 6 gr. C. (21 gr F.). 12 uur 's middags 3 gr. C. 120 gr. F.). 3 uur nam. i gr. C. (25 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KAXWIJK-a.-ZEE Voor Zateidag. Hoogste stand des voorm. te 9 u. 33 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 1 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag 16 December: 4.13 nm. tot 7.38 v.m. DE VERWERPING VAN HET NIEUWE ENGELSCHE GEBEDENBOEK. LONDEN, 15 Dec (Reuter). Na de ver werping hebben in de wandelgangen van het Huis ongewone tooneelen plaats gehad. Allen renden opgewonden h^en en weer en wenschlen elkander geluk of betuigden hun leedwezen. Een minuut nadat de slemopnc- mers het resultaat der stemming hadden be kend gemaakt, verlieten de aartsbisschop pen van Canterbury en York gearmd 'I par lementsgebouw Gedurende den geheelcn loop der beraadslagingen hadden zij. in de peers-galery van hel Huis gezeten, de rede voeringen met de grootste aandacht ge volgd. Toen dc. aarlsbissrhnp van Canter bury heenging, was zijn gezicht nat van tranen. I FRANKRIJK EN AERIKA. PARIJS. 16 Dec. (V.D.) Volgons een tele gram uil New-Vork aan de Petit Parisien zal I de Amerikaansche ambassadeur te Parijs Derrick die thans geheel hprsteld is op 14 Januari naar Frankrijk verlrakken om zoo spoedig mogelijk na zijn aankomst met Briand Ie spreken over het door hem voor- gestelde eeuwige vredesverdrag lusschen Frankrijk an de V Staten Ilerrick zou verklaard hebben dat ook andere naties goed zulten doen dergelijke overeenkomsten te sluiten. DE SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 16 Dec. (V. D.) In politieke kringen hebben de onthullingen over de steur,verleening door Moskou aan den linker vleugel van de Socialistische partij, grooto belangstelling gewekt. Gisteren heeft het bestuur van de socia listische partij zich met de kwestie bezig gehouden. In het bijzonder is Maurice Mau- rin, de leider van den linkervleugel der partij, gecompromitteerd. Het bestuur is in een resolutie tot do conclusie gekomen, dat de documenten echt zijn De omkooping van socialisten kan mei ontkend worden. Tot nu toe heeft echte: niemand een bekentenis afgelegd. Het be stuur heeft ocbtsr de socialisten gewaar schuwd voor de communistische agitatie cn heelt beelolen een onderzoek in te stellen naar de herkomst van de middelen van zekere socialisten. SOCIALISTISCHE CONFERENTIE TS BERLIJN. BERLIJN, 16 Dec. (V. P). Volgens een hericht in een der ochte dbiadeu heeft het bureau van de Socialistische Arbeidors- Inh-mationale legen Zondag 18 December te Berlijn een conferentie bijeen"ernepon ter bespreking van den politicken toestand in Noord-Oost Europa Aan deze conferentie zullen deelnemen vertegenwoordigers van Danzig. Duilschland, Lithauen. Polen. Eslh- land, Finland, Letland, Rusland cn Zweden. UITDAGING INGETROKKEN. BUDAPEST. 15 Dec. (Belg. Tel Ag.) De Hongaarsche Studenlenbond heeft zijn uit daging aan de Hoemeensche studenten inge trokken. UIT CHINA. SHANGHAI, 16 Dec. (Heuler). De Chi- neesche autoriteiten trach'en een einde te maken aan de uitbreiding der misdaden te Shanghai door middel van nieuwe wellen, waarbij de doods'raf zal worden toegepast voor enkele misdaden, als bijv hel gevan- gen-nempn van personpn om losgptd te ver krijgen. piraterie. hel verzenden van dreie- irieven om geld af te< persen, het ophitsen tol ernstige onregelmatigheden, smokkelarij van wapens het samenwerken met roovers en het in brand steken van openbare ge>- bouwen als scholen, kerken, theaters en hotels. SHANGHAI, 16 Dec. (Reuter). Volgens een uil Cantrn afkomstig bericht, worden de toestanden aldaar, hoewel de staal van beleg er nog ster is van kracht blijft, toch meer normaal De militaire overheid maakt bekend dat in de lokalen van het sovjet consulaat, die gelegen zijn op in Ameri- kaansch bezit zijnden grond kanonnen en munitie in geheel onhesrhadigdpn staat, a'smede propaganda lectuur in beslag zijn genomen. Scherpe reoresaille maatregelen worden uitgevoerd en vete dommunis'.en worden terechtgesteld. HANKAU, 16 Dec. (Reuier). De Cliince- sche autoriteiten deden vanochtend een inval in het Sovjet-consulaat en arresteer den alle daar aanwezige Russen en Chinec- zcn. Daarna werd overgegaan tot de arres tatie van alle verdachte communisten in de geheele stad. de brand te quebec. Quebec, 16 Dec. (Reuter). Het aantal dooden bij den'brand in het St. Charles- ziekenhuis bedraagt thans 37, waaronder zes en dertig kinderen. De nasporingen naar de 17 andere, nog vermiste kinderen, duren voort nieuwe vluchten van lindbergh. MEXICO-CITY. 16 Dec. (V.D.) Vernomen wordt dat Lindbergh de uitnoodiging om binnenkort naar Guatemala te vliegen, heelt aangenomen Het is nog niet bekend, wan neer hij zal vertrekken Volgens een ander bericht zou Lindbergh een vlucht door de Zuid-Amerikaansche Staten maken welke in Cuba zou eindigen. de vervalsching der hongaarsche obligatie3. PARIJS. 16 Dec. (V.D.) in de zaak van da vervalsching der Hongaarsche obligaties hebben gisteren vele verhooren plaats ge had Behalve de verdachten werd een groot aantal gpluigen gehoord Eerst werd de ban kier de Boyenva! geconfronteerd mot zijn schoonvader Manoni De verdachte Boris Tovbini verklaarde, dat Blumenstein hem verzocht had een ban kier op te sporen voor de stempeling der Hongaarsche obligaties, daar de tijd voor afstempeling in Duitschland vpjlonpen was. Tovbini stelde Blumenstein voor de be middeling van zijn broer Simon te aanvaar den Hel ging om een bedrag van een milli- oen francs, waarvoor Boris Tovbini vijftig duizend francs commissieloon ontving. George Callois verontschuldigde zijn deel neming aan de vervalsehingsaffaire met de verklaring, dat hij zijn vriend Simon en zijn schoonvader een dienst wilde bewijzeiu In folaal heeft hij voor. niet minder dan twee millioen gulden obligaties laten afstempe len. Tenslotte werd nog gehoord de bioseoop- beambte Rcné Haas die zes en zeventig duizend kronen Hongaarschp en vijfduizend Oostenrijksehe gerevaloriseerde staatspa pieren lie! nfs'empelen De advocaat Guilhol ontving voor zijn be middeling van Lacaze tachtigduizend francs STADSNIEUWS. CREMATIE prof. dr. h. oort. Hedenmiddag had op Westerveld de crematie plaats van het stof lelijk overschot van wijlen prof. dr. H. Oort. Om 11.AO vertrok de lijkauto, gedekt met vele bloemen en kransen, gevolgd door twee auto'9. Behalve de reclor-magnificus waren o.a. aanwezig de professoren J. Huizinga, De Vrie3, Windisch, Kuenen, v. d. Bergh van Eysinga, A. T. de Graaf, Heering, v. Mou- rik Broekman, de predikanlen dr. Hooy- kaas, dr. Haenljes, dr. Sirks, dr. Boersema uit Leiden en dr. Groenman Verder waren aanwezig vertegenwoordi gers van het Collegium van hel Leidsch Studentencorps, mej. E. C. Knappert, direc trice van de School voor Mantschappelijk Werk te Amsterdam, dr. de Boer. directeur van de Kweekschool van het Haagsch Ge nootschap ter verdediging van den Christ. Godsdienst, en vole anderen. Op Westerveld was groote belangstelling. In de aula van het crematorium sprak de Rector-Magnificiis der Universiteit a.ii'er, prof dr. A. J. Wensinck, een rede uit, waaraan wij het onderstaande ontleenen: Nu wij hier samoD zijn gekomen >ra de laatste eer to bewjjzeii aan onzen vader lijken vriend en ambtgenoot, voegt het in do eerste plaats den Leidschen Senaat en de faculteiten der Letteren en Wijsbegeerte er. der godgeleerdheid woorden van dank to spreken, aldus ving spr. aan. Want hoe- woi aanvankelijk predikant en tot in zijn laatste jaren prediker, was Oort in "den lande prol. Oort. En terecht: hij voelde zich leermeester en zijn erkenteijjke toe hoorders, voornaroLijk aantaacde pred k n- ten, spraken ook in latere jaren gaarne van do boeiende, gloedvolle colleges van prol Oort. Dit met voile toewijding gegeven onderwijs heeft de Leidsche faculteit van godgeleerdheid dan ook op zijn volie waadde weter. te sohatten. Oort zelf heeft er de buitenwereld een blik op gegeven door het schrijven van zijn „Laatste eeuwen van Israels volksbestaan", een boek, dat bij zijn leesbaarheid gebaseerd is op lange, moeilijke studie, gesteund door gebrekkige hulpmiddelen. Om dat Israëlitische volks leven te loeren kennen, had hij zich met groote inspanning en toewijding en zon der de hulp van een leermeester in de Joodsche wetenschap ingewerkt. Zoo is ook in (ien regel tot zijn andere wetenschappelijke studie de aanleiding in een wjjderen samen hang te vinden. Maar afgezien van zijn beteekenis als leermeester en geleerde was Oort in de eerste plaats mensch. Ook in zijn studies was het levende menscheljjfce, datgene wat zijr. aandacht bepaalde. Meer dan de taalstudie boeide hem de aiehaeolugie; meer dan de archaeologie het volksleven; meer dan het volksleven de kern: do godsdienst, hetzij die van Israel, van de middeleeuwen, weerspiegeld in Danta, van moderne bewegingen, waar ook ter wereld. Diezelfde menschelijkbeid uit zich .in zjjn belangstelling voor eigen omgeving, zjjn met de jaren steeds toenemende philsotro- pische en sociale werkzaamheid. Toch was Oort eerder een karakter dan een gemoedsmensch, een karakter, dat uit zjjn geheelen levensgang sprak en dien vooi een goed deel bepaald heeft. Twee trek ken zijp het diepst gegrift in zjjn onge sluierde eerlijkheid, rechtuitheid, een opzij- schuiven van consideraties. En daaruit: idealisme, optimisme, geloof aan God, we reld en leven. Beide trekken hebben Oort's theologische en godsdienstige houding bepaald. Toen de moderne beweging zich consequenter dan vooralgaande bewegingen tegen het supra naturalisme ging keeren, vond zij op haar weg den Bijbel. Zij zag met juisten biik, dat de toe passing van streng en uitsluitend historisch- critisch onderzoek op den Bijbel voor haar beginselen van fundamenteel belang zou zjjn. Oort sloot zich bij Kuenen aan. En het is weer een karaktertrek, dat Hooykaas' plan tot een nieuwe vertaling van het Oude Testament tegen Kuenen's bedenkingen in, Dj) Oort geestdriftigen weerklank vond. Toen het eerste deel in 1899 verscheen, was Oort de eenige overlevende van de vie: samenwerkenden en het is niet zonder reden, dal het monumentale werk vaak onder Oort's naam geciteerd wordt. Wanneer in 1907 de zeventigjarige zjjn leerstoel moet verlaten, slaat hg de hand aan den ploeg en legt vjjf jaar later, als het werk zjjn ouderdoms de vertaling van het Nieuwe Testament aan een belangstel lend publiek voor. Sterker nog dan in de vertaling van het Oude Verbond sprelten hier Oort's karaktertrekken: openheid en nuchterheid, los zijn van het geijkte alge meen aanvaarde en voor stichtelijk ge houden*. Na 1913 heefi Oort zich niet meer tot groot werk gezet. Een aanloop tot dieper- gaande studie van de Hillinistischs gnos tische omgeving van het Nieuwe Testament bracht niet de gewenschle bevrediging. Lag het aan het onderwerp, of was hier een tweede leetlijdsgrens bereikt? Uiterlijk althans was hiervan weinig te bemerken De schilderachtige haardos werd een onmerkbaar tikje minder zwart, de rij zige gestalte iets meer gebogen. De jeugdig heid die Oort tol zijn laatste ziekte ken merkte was inderdaad verwant aan het levenskrachtig optimisme dat tot zijn ka rakter behoorde. Tol het einde bleef hij zich zelf gelijk, zijn slandpunl was eenmaal bepaald, doch hij was er ver van Ie mokken of hel hoofd te schudden over nieuwe bewegingen, hetzij naar rechts of naar links Hij bleef met de jeugd meeleven tot het einde toe en in zijn hui9 hebben misschien bewoners ontbroken, eonige generaties jonger dan hij Nu is dit lange lovpn hcslooi spr. afgeslo'en. Ons blijft de dankbare herinnering en het prikkelend voorbeeld. Vervolgens sprak nog dr. Boersema na mens de Vereonising van Vrijz. Hervormden alhier en prof. jhr. mr. Van den Bergh van Eysinga. Do oudsle zoon van den overledene dankle daarop voor de laatste eer zijn va der bewezen. academische examens. Geslaagd zijn voor hel doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeron R. W. J. C. v. d Wall Rake (Hilversum), M. W. Jaeger (Leiden). J. C. van Buuren (Den Haag) en L. R. Schroinemachers (Noordwijk): voor het artsexamen le gedeelte de heer G. Ver does Kleyn (Dordrecht). Bevorderd zijn tol arts do heeren S. G. Vegter (Leiden) en B Stolz (Antwerpen). Bevorderd is tol doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift, getiteld: „Een occnlogische studie van de fauna der Ka- gernlassen en omgevende wateren", do lieer J. P. Ot-to, geboren to Leiden. r.-k. universiteit. Door het bestuur van de Sint Radhout- stichtlng le Ulrecht is benoemd tot curator dor R.-K Universiteit te Nijmegen, als op volger van wijlen dr. H. j. A. M. Lubbers, dr. F. B. Banning. de bioscoopwet. Op 1 Maart in werking. Zooals oonigeD tijd geleden gemeld werd ia de inet 1 Januano e k. voorgenomen in workingtredmg van de Bioscoopwet ecni. gen tijd uitgesteld in verband met het niet tijdig vóói dat tijdstip gereedkomen van de bureaux voor de centrale filmkeuring op het Imhoffplein te 's-Gravenbage. Naar thans kao worden medegedeeld ligt het in de bedoeling de Bioscoopwet op 1 Maart 1928 in werking te doen treden, mijninstorting. Een man onder het puin bedolven en gedood. Gisteren is een gedeelte vun een door tocht vaD 325 M verdieping van de staats mijn Emma te Heerlen ingestort De mijn werkers die zich in den doortocht bevon den, konden zich allen redden, behalve ae 28 jarige J. v. d 7eeuw. die onder het pum werd bedolven Na eenige uren werd hij dood te voorsrhijD gebaald. Hij was onge huwd en woonde te Nuth. ijsberichten. Te Haarn is hedenmorgen de ijsbaan ge opend. Het ijs is goed, maar niet dik. In verband met de vorst is het verkeer voor zeilschepen in Friesland gestoten. De stoombooten kunnen tot nog toe steeds varen. a Te Groningen .zijn heden de drie ijsbanen geopend. Ook in tal van andere plaatsen in de provincie Groningen wordt druk gereden. de moord TE zuedwolde. Tegen verdachte levenslange gevangenisstraf gedacht lieden werd door de rechtbank te Assen opnieuw behandeld de zaak tegen den 32- jarigen landbouwer Rodermond te Schot- tershuizen (Zuldwolde), beschuldigd van moord op zijn kostganger, den landbouwer D Wit. Deze zaak was reeds eerder behan deld en door den substituut-officier van Justitie werd destijds levenslange gevange nisstraf geëischt. De zaak werd evenwel opnieuw in han den van den reehter-commissaris gesteld ten einde gelegenheid te geven een nader onderzoek naar verdachte's levensomstan digheden in te stellen. Nadat heden als geluige-deskundigen wa ren gehoord dr. Westerterp. deskundige, en M L. Bruininks, reelasseeringsambtenaar, die verklaarden, dat verdachte ten voMe toerekeningsvatbaar is, pessisteerde de subst.-off. van Justitie b.j zijn eisch, levens lange gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. werkloosheid en arbeidsbemiddeling. Te Utrecht is eeD vergadering gehouden door den directeur van den rijksdienst der werkloosheid en arbeidsbemiddeling met directeuren van arbeidsbeurzen, welke ver gadering door ongeveer 60 directeuren werd bijgewoond. De waarnemende voorzitter, ir. R. A. Verwey, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van den directeur der ar beidsbeurs te Enschedé, den heer Dalen- oort, en memoreerde bet feit, dat de oud ste gemeentelijke arbeidsbeurs in Neder land, te Schiedam, op 7 dezer haar 25-jarig bestaan vierde. Over de arbeidsbemiddeling Voor handels reizigers en handelsagenten, waarover in de laatste vergadering inleidingen wer den gehouden door de heeren Van Geelen en Van Lier, werden besprekingen gehou den, speciaal over de taak van de plaatse lijke arbeidsbeurzen in dezen Dr. H. Kapma, directeur der Noclerlandscho ar beidsbeurs te Oberhausen, werd een inlei ding gehouden over de arbeidsbemidde ling met Duitschland. Hierbij werden be sproken de ervaringen in dit jaar opge daan met de plaatsing van veenarbeiders, landarbeiders, bouwvakarbeiders en grond werkers in West-Duitschland. Tenslotte kwamen nog ter sprake de ar beidsbemiddeling, naar en van Nederl. OOBt-Indië, Suriname en Curasao en do voorlichting omtrent werkgelegenheid al daar, alsook de binnenlandsche imigratie van arbeiders:. branden. Hedenmorgen is te Amsterdam brand ont dekt achter perceel Westerstraat 99, waarin is gevestigd de zaak van den heer H. Win kelman in Kunstsmeedwerk, bronswerk en glas in lood. Het perceel staat in verbinding mot die in do Anjelierstraat genummerd 6270. waar de smederij is gevestigd Tusschen deze perceelen is ln een tus- schenbouw gevestigd de bronzerij en de slijperij. In dezen tusschenbouw is de brand ont slaan Vermoedelijk ia door een der gasmol- fels een zoldering in brand geraakt. Toen hot vuur ontdekt werd had het al grooto uitbreiding gekregen. De eerste en tweede verdieping van het tusschengebouw brandden geheel uit. terwijl ook het dak voor een groot deel in de vlam men opging De groote smederij waarin een aantal machines zijn geplaatst kreeg veel waterschade, evenals het achterdeel van dat gedeelte van de zaak dat gevestigd is in de Westerstraat. e Te Zaandam is in den afgsloopeu nacht te ruim één uur brand uitgebroken in de 30 Meter hooge graansilo van de N. V. Zwaardemaker's Handel en Industrie, geves tigd aan de Oostzjjde. De brand werd aanvankelijk met eigen middelen bestreden, doch daar dit spoedig onvoldoende bleek werd da hulp der vry willige en gemeentelijke brandweer inge roepen. De brandweer heeft eenige slangen binnen door het .fabrieksgebouw naar den top van de silo, waar het vuur woedde, geleid. Naar wij vernamen, is de brand ontsfcian in de zoogenaamde schipperij, waar op een transportband bevestigde bakjes de zaden naar de jacobsladders brengen. Vermoede'jjk is het drjjfwerk warm geloopen, waardoor de brand ia ontstaan. De brandschade is niet groot, doch deze bepaalt zich hoofdzakelijk tot waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. Tc Wormervecr is hedenmorgen om kwart over vijf brand uitgebroken in het pak huis „De Eenhoorn" van de firma G. J. i an Gelder, bandelaar in peulvruchten en staaDde aan het Zuideinde De brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in der brand tot de bo venste verdieping te beperken Toch is de schade, voornamelijk door het blusehwater, niet onbelangrijk. De oorzaak is onbekend. De Sludententooneelverceniging D. E. D. t. L. heeft gisteravond in den Haag- schon Kuns'kring van den Bond van Neder- landsrhe Toonpelschrijvers een een akler- avond aangeboden Zij speeMe drie een akters van den hper A. C. (j. d>- Vlettei (die ook als conferencier optrad), getiteld: „Weerzien", „Secretaresje" en „Vrouwtje- en een van den heer W. de Vlettert die tevens de regie voerde): alle vier premièrs. Zoowel schrijvers als spelers oogstten een groot succes bij het talrijk opgekomen ru- bliek. In den ouderdom van 75 jaren is te Don Haag overleden de gcpensitoDeerde luitenanbkbkiDel der militaire administra tie, C. J. O. van Goor De schout-bij-nacht mr. Jager, chef van den Marinestaf, te Den Haag, heeft een vrij rustigen nachl doorgebracht en over het algemeen wordt zijn toestand vrij goed geacht Naar wjj vernemen, Is hier te lande een sub-comité opgericht van de commissi^ die zich in Indië heeft gevormd voor de oprichting van een monument ter berinne ring aan den persoon en het levenswerk van den ingenieur C. J. de Groot, hoofd van den Radiodienst in lndië. UIT NED. OOST-INDIE. batavia niet langer besmet. BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). De besmet verklaring van Batavia is opgeheven. in januari geen persconferenties. BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). In Januari zullen geen persconferenties worden ge houden. niet-eervol ontslag. BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). Aan den oud-directeur der havenwerken te Tandjong- Priok, ir. Meerlen, is niel-eervol ontslag verleend. nieuwe uitgaven. Wij ontvingen een boekje „Tilburg alt woonstad en nijverheidscentrum" door A. J A. C. van Delft samengesteld en uitge geven met steun van het bestuur der ge meente Tilburg. Burgemeester Vonk de Both schroef er een voorwoord bij Hel propa gandaboekje ziet er naar den inhoud zoowel als wat de typografische verzorging betreft, fraai en degelijk uit en hel bevat veel wetenswaardige dingen over Tilburg als woon- en industriestad. VOETBAL, HET N.V.B.-PROGRAMMA AFGELAST. In verhand mot het ijsvermaak zijn alle voor n.s. Zondag vastgesloldo wedstrijden afgelast. LEIDEN, 16 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 528 runderen, 84 kal veren, 1535 schapen. 12 stieren 121375; 87 kalf- en melkkoeie.. 230390; 177 varekoeien f 165270; 217 vette ossen en koeien (265470. schoon a d. haak 58 tot 98 ets.; 35 graskalveren 135bO. 8 vette kalveren f 16170, schoon a. d haak 135 tot 140 ets.; 76 nuchtere kalveren f 1118; 920 vette schapen f26 43 615 weide- schapen f 2236, matig. 555 magere var kens f 1443; 40 voor Londen, per K G. levend gewicht 50 lot 5b ets.,; 100 zouters, per K G. levend gewicht 54 tot 66 ets.; 638 biggen f6—11; 4 bokken of geiten, f48. Aangevoerd 56 partijen kaas. le soort Goudsch f 05 lol f 57. 2e soort f 52 tot f 54; le soort Leidsche f 49 tot f 52 50. 2e soort f 45 tot f 48. alles per 50 K G Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 37 partijen, 1372 stuks, 13.248 K G. BODEGRAVEN, 15 Dec. Eierenveiling E.P.K.V. Aanvoer 3107 kippeneieren, ï'8.80—f 10.60; 103 eendeneieren f7.80— 18.20.' i Den 28sten December a s hopen onze gelielde Oudcis izaAk crama en 6612a j S02HÏA ELISABETH MARIA KURENHOF, d n dag ie herdenken, da' i zij voor 30 Jaar in en licht werden vei bon Jen. Dat de Heeie hen no,. lang mo;c sparen, is cu wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind en Verloofde i i.ciden, 16 Dec. 1927. Kooihot No. 25. Ondertrouwd: L. a. VAN DER KROGT en 6637a M. C. BI.OM 16 December. Zoetei woude Leiden, Haverzaklaan 2a. 3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3